Inspraakronde Kerntakennota bereikt de laatste fase Raggende Manne NU 30% /1/lascotte /Mode Expositie in PCC als voorproefje van historisch-cultureel centrum Weinig te doen aan parkeerproblemen OPRUIMING opruiming bij BONS BCoembinderij 't Loo EXTRA KASSAKORTING m Buk Buk Vos Makelaardij Vakantiegids van Stichting Ouderenwerk OP ALLE REEDS STERK IN PRIJS VERLAAGDE WINTERRESTANTEN Amels Makelaard (072) 533 533 0 1 FEBRUARI START CURSUS LATIN-AMER.BALLROOM CARIBEAN ROCK&ROLL VoondEliqER Iian (iet niet JU Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. 61e JAARGANG NO. 04 24 JANUARI 1996 Krantenactie Ypestein zuid-oost Ijsbaan weer open Op vakantie met het Rode Kruis BBNS BC Zaterdag 27 januari a.s. zaal open: 21.00 uur Politiebericht voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332303 Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM VAN DER BORDEN £)ikke ^Vriendjes J&è KINDERKLEDING Raadhuisweg 9 Heiloo 25% EXTRA UITVERKOOPKORTING CEES HACHMANG LOODGIETERS D ansschool Rijksweg 43 1906 BD Limmen tel.072-5053842 Voor INFO: 072-5053842 5330675 75339344 Stationsweg 61 - Heiloo - Tel. 072 533 00 68 ••■•■•■■■■■••■■a .v.'.v.v.vj - v.vIv.vX Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraaq offerte! HEILOO - In een open brief in de Uitkijkpost van vorige week heeft de CDA-fractie een oproep gedaan aan de welzijnsverenigingen en instellingen in Heiloo om zich te verweren tegen de voorgenomen bezuinigingen, zoals die zijn voorgesteld in de Kerntakennota. In de brief schrijft het CDA dat het afbreken van allerlei voorzieningen onaanvaardbaar is. Het CDA vindt de voorgestelde maatregelen veel te zwaar. De partij is van mening dat het beter is een deel van de forse reserves van de gemeente aan te spreken. Door in één keer de boekwaarde van de gebouwen van de instellingen af te schrijven, kunnen de vaste lasten aan zienlijk verlaagd worden, zo redeneert de partij. De bezuinigingsvoorstellen, die vervat zijn in de Kerntakennota, verkeren momenteel in het laatste stadium van inspraak en overleg. Nadat de raads commissie Heroverweging, die bestaat uit de fractievoorzitters van de partijen, de nota half december had goedge keurd voor inspraak, hebben burge meester en wethouders de taak op zich genomen de welzijnsinstellingen uit te nodigen voor overleg. De gemeente gaat op dit moment uit van een bezuiniging van 2,1 miljoen. De voorstellen gaan tot 2,3 miljoen. Er is dus een ruimte van twee ton. Ombuigingen De bezuinigingen, ook wel 'ombuigin gen' genoemd, zijn een voortvloeisel uit een opgelegde korting uit het Gemeentefonds van het Rijk. Het Rijk vindt dat de gemeente Heiloo veel meer kan innen bij haar burgers. Met ingang van het jaar 2000 moet de gemeentebegroting 2,1 miljoen gulden minder uitgaven hebben. De voorstellen zijn grofweg verdeeld over drie terreinen: welzijn (een kleine 6 ton), de gemeentelijke organisatie (8 ton) en verhoging van de onroerend zaakbelasting (OZB) en toeristenbe lasting (ruim 6 ton). Bij de voorstellen op welzijnsterrein heeft het college als uitgangspunt het zogenaamde profijtbeginsel genomen: de gebruiker betaalt. Er wordt nog wel subsidie gegeven voor activiteiten en voorzieningen, maar niet meer voor het gebouw waarin die plaatsvinden. Dat betekent in de praktijk dat het lidmaat schap van de bibliotheek duurder wordt, dat een kaartje voor de film in prijs stijgt en dat voor allerlei activitei ten van bijvoorbeeld het ouderenwerk, een hógere bijdrage betaald moet wor den. Ter compensatie stelt het college wel voor als vangnet het bedrag voor het iÜ HEILOO - Vanaf 29 januari zullen de Paulusschool en de Meander eens per maand op maandagavond oud papier ophalen in de wijk Ypestein zuid-oost, omgeving Rondelaan. Tot nu toe werd hier nog geen oud papier opgehaald. U kunt op maandagavond het papier in dozen of bundels gereed zetten bij de géle stippen op de stoep. Een team van vrijwilligers van beide scholen komt dat dan tussen 18.00 en 20.00 uur opha len. Natuurlijk kunt u het papier ook maan dagavond en dinsdagochtend naar de container brengen die tegenover de school staat. Wilt u ook eens meehel pen met ophalen, bel dan naar R. Jongerius, tel. 072-5332814. HEILOO - Dankzij de strenge vorst van de afgelopen dagen is het ijs van Ijsbaan Heiloo wederom dik genoeg om open te gaan. Vanaf woensdagmid dag 12.00 uur is de baan weer open voor alle schaatsliefhebbers die deze winter volop aan hun trekken komen. Dikke truien en wanten aan, muts op en zwieren maar HEILOO/LIMMEN - Vakanties zijn belangrijk voor iedereen. Lekker uit rusten, een paar dagen er tussen uit, alle dagelijkse zorgen kunnen vergeten. Dat kan ook als u een handicap of een chronische ziekte heeft. Het Rode Kruis organiseert vakanties in Neder land en in het buitenland. Hiervan kunt u onbezorgd genieten, omdat u goed verzorgd wordt door tientallen vrijwil ligers, waaronder verschillende ver pleegkundigen. De locaties waar de vakanties worden georganiseerd zijn goed aangepast. U kunt er elke dag genieten van tal van aantrekkelijke uitstapjes. Voorts bestaat ook de mogelijkheid voor medisch gehandicapten een vaartocht van een week te maken op de nieuwe vakantieboot Henry Dunant III. Heeft u er zin in of wilt u eerst méér weten dan kunt u contact opnemen met de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis in uw woonplaats. Daar kan men u alles vertellen over de Rode Kruis vakanties. Bovendien kunt u er een brochure aanvragen met informatie over alle mogelijkheden. Voor Heiloo: mevr. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weijdt 62, tel. 072-5332620. En voor Limmen bij mevr. A. Meijer-Kors, Bartigon 7, tel. 072-5051566. qrote merken nu in kleine prijsjes v. Bommel-Giardini-Picardi- Waldlaüfer-Lloyd-Marc O'Polo Cerutti-Karis-Clubhouse en vele anderen SCHOENEN MODE-LEDERWAREN Winkelhof 'I Loo 15-Heiloo ankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Peuterspeelzaal Olleke is één van de instanties waarop bezuinigd moet worden. minimabeleid te verhogen met f 50.000,00. Een andere mogelijkheid is het nog verder verhogen van de OZB, waardoor alle inwoners van Heiloo hun steentje bijdragen aan de bezuinigin gen. Politiek Over de Kerntakennota zal de politiek zich in een later stadium hitspreken. Op dit moment is de beurt aan de ver enigingen en welzijnsinstellingen. Navraag wijst uit dat zij momenteel in gesprek zijn met het college, waar zij nog tot 28 januari hun argumenten naar voren kunnen brengen. Ook zijn er inmiddels enkele publieksacties ge start. In de bibliotheek wordt op initia tief van een particulier een handteke ningenactie gehouden. De Stichting Kinderspeelzalen Heiloo probeert samen met de ouders via protestbrie ven bij het college steun te vinden. In februari stellen burgemeester en wethouders een verslag van overleg en inspraak vast dat weer naar de commis sie Heroverweging en belanghebben den gaat. Pas na behandeling door deze commissie zal de Kerntakennota in de raadsvergadering komen, op zijn vroegst in april. Tot dan toe zal de Kerntakennota de politieke gemoede ren in Heiloo bezig blijven houden. HEILOO - De politie van Heiloo heeft maandagmorgen een man aangehou den die verdacht wordt van betrokken heid bij het incident donderdagavond op de Pastoor van Muijenweg, waarbij een 27-jarige vrouw een messteek opliep. Tevens wordt de man verdacht van bedreiging met een mes van de vier jongens op de Werkendelslaan op die zelfde avond. De politie kon de man aanhouden naar aanleiding van een gemaakte composi tiefoto. Hij werd door een getuige her kend. Omdat de man militair is wordt het onderzoek en verhoor in samen werking met de marechaussee gedaan. De verdachte is inmiddels in verzeker de bewaring gesteld. De vrouw is uit het ziekenhuis ontslagen. Het gaat goed met haar. 1 Hi HEILOO - Regelmatig vallen ze op de mat: brochures en folders met de meest fraaie aankondigingen voor een zomer se vakantie. Op vakantiebeurzen vin den zonaanbiddefs, avonturiers en ont dekkingsreizigers een steeds ruimer aanbod. Ver lijkt soms niet vèr genoeg. Walvissen opzoeken nabij Alaska, wan delen over de Chinese muur, met de trein over het Andesgebergte, een schijnbaar onbegrensd aanbod. Anderen trekken met auto - al dan niet met caravan - door Europa op zoek naar de rijke steden-cultuur, de schitte rende landschappen of uitgestrekte kusten. Velen zoeken het dichter bij huis en prijzen zich gelukkig in hun 'bivak' op de Veluwe of in een pension in Zuid-Limburg. Iedereen kan zijn eigen weg gaan. Vakantie is immers vrij zijn. De een wil zich los voelen van dagelijkse beslom meringen, een ander zoekt een periode van hoognodige rust of wil juist zeer actief zijn horizon verruimen. Aangepaste vakanties Leeftijd, gezondheid en financiële mid delen bepalen vaak de grenzen van de mogelijkheden. Niet meer voor ieder een van de oudere generatie is de mogelijkheid aanwezig om de eigen vakantie in volle vrijheid in te richten. Alleen komen te staan en het achter uitgaan van de gezondheid zijn daarvan de meest voorkomende oorzaken. Gelukkig komen er steeds meer moge lijkheden voor min of meer aangepaste vakanties. Voor lichamelijk gehandi capten zijn de vakantietrips van het Nederlands Rode Kruis en de Zonnebloem een begrip. Het aanbod van reizen voor alleenstaanden wordt steeds groter. De Stichting Ouderenwerk heeft een van haar gidsen speciaal gewijd aan het onderwerp vakantie. Deze gids geeft een aantal bekende en minder bekende mogelijkheden om op vakantie te gaan. Zij wijst onder meer op de speciale Senior-Vakantiekrant, commerciële en niet-commerciële vakantiemogelijkhe den voor de alleenstaande 55-plusser, vakantietrips voor zieken en gehandi capten enzovoort. De vakantiegids is zeer bruikbaar bij het zoeken naar een op deze doelgroe pen toegespitste vakantie. De gids is verkrijgbaar in 't Trefpunt, Westerweg 294 of in de bibiotheek. Uw aktieve partners bij: aan- én verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. U MAKELAAR!»t VFRZËKFRINCEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen w en hypotheken. Privé: 072 (5)330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 (5)111141, Kennemerstraatweg 33 HEILOO - De klachten omtrent het parkeren rond winkelhof 't Loo blijven voortduren. Zowel ondernemers als winkelend publiek klagen over de onoverzichtelijke situatie. Vooral op zaterdag is het druk op het plein. Het stukje Heerenweg tussen de Raadhuisweg en de Van Aostastraat is 'woonerf' verklaard door de gemeente. Voetgangers hebben dus voorrang, maar in de praktijk blijken de automo bilisten hier weinig rekening mee te houden. Verder zijn er klachten over te weinig parkeerruimte en de fout gepar keerde auto's. Unit-chef van politie Van de Vlekkert is van mening dat deze klachten onge grond zijn. „Met de winkeliers en de ambtenaren van gemeente is afgespro ken dat zij de auto's iets verder van 't Loo zouden parkeren. Dat blijkt niet of nauwelijks te gebeuren." Regelmatig komt het dan ook voor dat een auto gedurende de gehele dag in een blauwe zone geparkeerd staat. De politie heeft aangekondigd hier maatregelen tegen te gaan nemen, evenals tegen het par keren op plaatsen waar dat verboden is. Van de Vlekkert: „De gewenningspe riode van drie maanden is om, dus we gaan er tegen optreden." Op korte termijn worden tussen de paaltjes langs de rand van de weg bloembakken geplaatst. „Dan is het optisch ook duidelijker dat parkeren gevaarlijk is op deze plaatsen," aldus Van de Vlekkert. Het plaatsen van een bord 'verboden te parkeren' lijkt hem niet nodig. „Er staan geen parkeervak ken aangegeven, er staat nergens een 'P', dus mag je er niet parkeren. Duidelijk genoeg, lijkt me." Hij geeft aan dat de politie 'ongelukkig is over de beslissing' van gemeente om het plein toegankelijk te maken voor verkeer. „We zijn voor gehele afslui ting. Nu is het maar afwachten. Het zou jammer zijn als er eerst een ongeluk moet gebeuren voordat tot afsluiting besloten wordt." Bloembakken zullen binnenkort het parkeren op het plein moeten doen afnemen. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Een historisch-cultureel centrum, met de geschiedenis van Noord-Holland boven het IJ van de prehistorie tot 1648. Dat is de droom van geschiedenisleraar Van Os van het PCC in Heiloo. Zelf noemt hij het een 'verwijsmuseum'. „Want er zullen geen botten te zien zijn, of oude gebruiks voorwerpen, maar interactieve appara tuur, waarmee de bezoeker zelf aan de slag kan. Met de computer informatie opzoeken die verwijst naar een van de zeventig musea in de regio, of met één druk op de knop zien hoe de inpolde ring is verlopen. Er komt een enorme maquette van de Naordhollandse waterhuishouding in vroeger eeuwen, met een heuse loopbrug. Verder komt er een filmzaal, een restaurant, een multi-functionele zaal en een WV- kantoortje." De bevlogen Van Os ziet het al voor zich. Voor die multi-functionele zaal heeft hij ook al plannen. „We nodigen bijvoorbeeld voor een maand een land uit, om zich te presenteren. Als de mid denstand dan ook meedoet, maak je er bijvoorbeeld een 'Zwitserse maand' van. Of we inviteren een kunstenaar, alles is mogelijk." Bezoekers van dit historisch-cultureel centrum zijn niet alleen de toeristen, maar ook de inwoners van onze regio. „Want wat zie je meestal? De mensen gaan één keer naar een bepaald muse um en daarna nooit meer. Hier kom je vaker terug, er is zoveel te ontdekken. En met de combinatie filmzaal en res taurant wordt het echt een plek om op een verloren zondagmiddag eens heen te gaan." Voorproefje Als voorproefje heeft Van Os in de aula van het PCC aan de Laan van Muys 3 in Heiloo een expositie georganiseerd, die vandaag door burgemeester Schoof wordt geopend. Op grote borden met een totale lengte van 115 meter is de geschiedenis van Noord-Holland bo ven het IJ in woord en beeld uitge drukt. Bij prachtige schoolplaten met geschiedkundige taferelen kun je even wegdromen naar vroeger, naar de tijd dat de meester zo'n plaat voor de klas hing en er zó boeiend over vertelde dat je met rooie oortjes zat te luisteren en vergat waar je was. Ook liggen er aller lei boeken uit Van Os' eigen collectie. In een klaslokaal kunnen leerlingen en bezoekers videobanden bekijken en foldermateriaal inzien. „Regionale geschiedenis is een ver plicht onderdeel in de basisvorming. In de lessen blijkt vaak dat de leerlingen, maar ook hun ouders, weinig tot niets weten van hun omgeving. Wie weet er wie Lamoraal van Egmont was, of Cornelis Drebbel, om maar eens iemand te noemen. Zo is eigenlijk het idee voor het historisch-cultureel cen trum geboren,'' vertelt de enthousiaste geschiedenisleraar. „Door deze exposi tie hoop ik te weteii te komen of er vol doende belangstelling is voor een der- Geschiedenisleraar Van Os voor één van de schoolplaten. gelijk centrum." Van Os gaat in één adem verder: „Eerst dacht ik aan een oud gebouw, maar nu denk ik aan nieuwbouw in Heiloo, Egmond, Bergen of Schoorl." Met de gemeenten heeft hij al contact gelegd, evenals met het Nederlands Bureau voor Toerisme. Met deze expositie hoopt Van Os te weten te komen of er voldoende belangstelling is voor een dergelijk his torisch-cultureel centrum. Daarnaast voeren leerlingen van de Hogeschool Alkmaar een haalbaarheidsonderzoek uit. „Ook voor het heden en de toe komst wordt een plek ingeruimd in het 'verwijsmuseum'," kijkt hij al weer vooruit. „De ontwikkelingen staan ten slotte niet stil. De exploitatie van wind energie bijvoorbeeld, de ophoging van de dijken en de aanleg van nieuwe spoorwegtracees." De expositie in de aula van het PCC aan de Laan van Muys 3 is gratis toe gankelijk en te zien op woensdag 24, donderdag 25 en vrijdag 26 januari van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag 27 en zon dag 28 januari van 12.00 tot 17.00 uur. ïflifimYiïiYiYimïiiVt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1