VERWIJDEREN EN PLANTEN VAN BOMEN HEILOO G Voor alle vragen over ouderenzorg PAGINA 4 UITKIJKPOST - 24 JANUARI 1996 G HEILOO De gemeente maakt eens per jaar een bomenplan. Een plan waarin is aangegeven de bomen die verwijderd worden en de reden waarom en waar nieuwe bomen geplant wor den. Het bomenplan is ter goedkeuring naar het college en de commissie grondgebiedszaken geweest. Nu ligt het plan terinzage in de bovenhal van het gemeentehuis van 25 janu ari tot 2 februari a.s. Voor vragen kunt u terecht bij de afdeling Groen en Landschap kamer 124telefoonnummer 531 32 34. Hieronder staan de straten vermeld waar bomen verwijderd worden en kort de reden waarom. Goodeslaan: hier zijn reeds 14 bomen verwij derd die van zeer slechte kwaliteit waren en stonden te kwarren. Er worden 14 trompetbo men teruggeplant. Groot Barlaken: 5 peren worden verwijderd. Deze bomen hebben perevuur; een besmet telijke ziekte met dodelijke afloop voor de bomen. Er worden 9 sierkersen teruggeplant. Oostkanter: Er worden 7 iepen verwijderd. De bomen worden zo groot dat het uitzicht van en lichtval in de woningen wordt belem merd. Bovendien worden tuinmuurtjes en paden opgedrukt door de wortels. 12 berken worden terugggeplant. Butterlaan: Er worden 15 appelbomen verwij derd die grote vruchten dragen. Deze veroor zaken overlast als ze vallen. Hiervoor in de plaats komen 12 krentebomen. Schapenweijdt: 13 meidoorns hebben pere vuur en worden daarom verwijderd. Er wor den 14 sierkersen teruggeplant. Haesackerlaan: Voor het derde achtereenvol gende jaar worden de esdoorns omgevormd. Dit betekent dat 9 esdoörns verwijderd wor den en dat er 9 elzen op die plek terugge plant worden. Havercamplaan: Voor het derde achtereen volgende jaar worden de esdoorns in de Havercamplaan omgevormd. Er worden 6 esdoorns verwijderd en er worden 6 lijster bessen teruggeplant. Sandecamplaan: Voor het derde achtereen volgende jaar worden de esdoorns in deze straat omgevormd. Er worden 3 esdoorns ver wijderd en daarvoor worden 3 elzen terugge plant. Het Vierkant: Voor het derde achtereenvol gende jaar worden de esdoorns in deze straat omgevormd. Er worden 12 esdoorns verwij derd en er worden 12 linden teruggeplant. Het Bleekveld: er worden nogmaals 4 iepen verwijderd. Eerder zijn al iepen weggevallen door iepeziekte en nu is de wens de bomenrij om te vormenzodat een nieuwe rij geplant kan worden. Er worden 12 appelbomen terug geplant. BI in ken laan: 13 essen worden verwijderd. De levenscyclus van de essen zijn op: de essen groeien niet meer en gaan achteruit in kwaliteit. Daar waar ruimte is zullen enkele bomen worden teruggeplant. Baetenburg: 2 berken worden verwijderd, omdat ze door werkzaamheden aan de bak ken rondom de stam houvast verliezen en omwaaien. Er komen 4 sierperen terug. Kennemerstraatweg t.o. Hotel: 8 knotwilgen zullen worden verwijderd omdat ze aan het rotten zijn. De kans van omwaaien is erg groot. Volgend jaar zal bekeken worden of bomen teruggeplant moeten worden. Munnickenhof/Middelhof: Er wordt 1 berk verwijderd. De berk geeft overlast doordat het bladval waterschade veroorzaakt bij de hoek woning. De Vlei/De Dresch: Verwijderen van 2 essen. 1 es bij hoekwoning De Dresch 11 (de groep essen ontnemen geheel het zonlicht in de tuin en de kronen van de groep essen groeien in elkaar; er moet een keuze gemaakt worden welke boom tot volle wasdom mag komen). 1 es bij de hoekwoning De Dresch 12 (de groep bomen ontneemt geheel het zonlicht door 1 es te verwijderen kan enig zonlicht, weer op gevel en tuin komen). E.J. Potgieterweg: er wordt 1 esdoorn naast de woning Potgieterweg 45 verwijderd (de boom veroorzaakt schade aan de tuinafschei- ding en veroorzaakt schaduwoverlast aan de mensen aan de Hofdijkweg). Nijverheidsweg: Verwijderen van 2 iepen en terugplanten van 1 boom. Dit op verzoek van Het bedrijf Labori, die aangeeft dat in- en uit rijden van zijn bedrijfspand bemoeilijkt wordt door de aanwezigheid van deze 2 bomen. Inmiddels hebben de bomen hun waarde ver loren. UITVOERING De werkzaamheden zullen na de ter inzage legging op het gemeentehuis van 25 januari tot 2 februari a.s. van start gaan en kunnen dan begin maart 1996 afgerond zijn. Wij vragen uw begrip voor de tijdelijke over last tijdens de uitvoering van de werkzaamhe den. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; De Waard 113, R.D.J. Wijker - vergroten woonhuis Op de Wieken 14, J.C. Hensen - plaatsen blokhut Vredenoord 133, S. Stienstra - plaatsen dak kapel Arklaan 14, M.P. van der Bijl - plaatsen dak kapel De Oude Werf 2, P.N.J. Admiraal - vergroten garagebedrijf met showroom Vredenoord 132, B. te Nijenhuis - vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 672, Th. Pilkes - plaatsen dakkapel Kanaalweg 32, Melkunie - verhogen geluid- scherm Boekenstein 101, C.A.M. Sombroek - veran deren en vergroten woonhuis Hoogeweg 40a, Heibloem b.v. - oprichten bedrijfsruimte Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt in inwinnen bij de afdeling VROM. Minder afval... Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 8 januari 1996 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor 1.het gebied aan de zuid- en westkant van het bestemmingsplan Buitengebied; 2. het gebied, gelegen ten zuiden van de Kanaalweg en oostelijk van de ringsloot tot aan de gemeentegrens; 3. het gebied ten noorden van de Kanaalweg tussen de Rijksweg A9 en de Kanaaldijk behoudens het gedeelte van het toekomstig bedrijventerrein Boekelermeer; 4. het gedeelte van het toekomstig bedrijventerrein Boekelermeer. De besluiten treden in werking op 25 januari 1996 en liggen met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak op nummer 531 31 52. Nieuw uitwerkingsplan Ypestein 3e uitwerking bestemmingsplan "Zuid-oost II Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat met ingang van 25 januari 1996 gedurende een termijn van 14 dagen bij de afdeling VROM ter inzage ligt het ontwerp van de 3e uitwerking van het bestemmings plan "Zuid-Oost II". Deze uitwerking gebeurt overeenkomstig het bepaalde in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. L—1 4 van het bestemmingsplan "Zuid-Oost II". Het plan omvat twee gebieden, gelegen langs het zuidelijke weggedeelte van de Ypesteinerlaan. Het eerste gebied ligt zuidelijk van de Warmoeziers- laan (woningen en kantoren); het tweede gebied is gelegen in de binnenbocht van de Ypesteinerlaan. Gedurende de ter inzage termijn van 25 janu ari tot en met 8 februari kunt u tegen het ont- werp-plan schriftelijk gemotiveerd bedenkin gen indienen bij burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op maandag 29 januari om 20.00 uur kunt u nadere toelichting krijgen op het ontwerpplan in de raadszaal van het gemeentehuis. Enkele ambtenaren zullen dan aanwezig zijn om ant woord te geven op uw vragen. Deze bijeen komst heeft alleen betrekking op het voor de ontwikkeling van de bouwplannen benodigde uitwerkingsplan, bestaande uit een plankaart met voorschriften. Er wordt geen informatie gegeven over de te bouwen woningen. MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND Het nut van compost Compost van groente-, fruit en tuin(gft-)afval is "lekkere" grond. Dat gft-compost lekker ruikt is mooi meegenomen, maar belangrijker is dat het de grond verbetert. Lucht en water kunnen dankzij deze compost beter doordrin gen tot de wortels. Daardoor krijgt de plant een krachtiger wortelstelsel en dat is gunstig voor de voedselopname. De planten zelf wor den dan ook groter en steviger. In de eigen tuin is gft-compost dan ook een weldaad. Maar ook voor kamerplanten is het goed af en toe een beetje gft-compost door de pot grond te mengen. Veel gft-compost wordt gebruikt in de land en tuinbouw en bij grondverbeteringsprojec ten. Het wordt bijvoorbeeld gebruikt om de grond van militaire oefenterreinen weer op te knappen. Daarnaast wordt op dit moment onderzoek gedaan naar andere toepassingen. Gft-com post als vervanger van veen bijvoorbeeld. Veen wordt afgegraven en bijvoorbeeld gebruikt bij de aanmaak van potgrond. Daardoor blijven er steeds minder veengebie den over. Gft-compost is echter een prima vervanger van veen. Ook in boomkwekerijen kan veen en functie vervullen als het gaat om bestrijding van bodemschimmels. En waar door wind en water grond dreigt te verstuiven of weg te spoelen, kan gft-compost dat voor komen. We hebben daarom alle compost van ons gft-afval hard nodig. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de afdeling VROM, tel. 531 32 02. Bekendmaking intrekking procedure- en inspraak verordening Welzijn Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaaldê in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 8 januari 1996 de procedure- en inspraakverordening Welzijn is ingetrokken. Tot intrekking van deze verordening is beslo ten omdat de inspraak thans geregeld is in de algemene inspraakverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 12 december 1994. Voorts is tot intrekking besloten omdat de in de onderhavige verordening genoemde adviescommissie Welzijn, die een rol vervulde in de procedure voor subsidie-aanvragen, is opgeheven. Inwoners van Heiloo, let op: De inspraakprocedure voor de Kerntakennota loopt af op zondag 28 januari a.s. Tot die tijd is het woord aan u! Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijk heid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Baetenburg 70, P. Zijp - vergroten garage Nic. Beetsweg 60, R. Boulonois - vergroten woonhuis Heerenweg 79, J.J. de Graaf - plaatsen erker Slootenslaan 6, A. Hofstra - plaatsen garage Rechte Hondsbosschelaan 13, R.h. de Boer - vergroten bijkeuken Burgerzaken BURGERLIJKE STAND Informatie tot en met 18 januari 1996 Geboren Dave P.P., zoon van P.P.M. Haanraads t en E.G.M.A. Voerman Elders geboren Arnoud, zoon van M.P.Meines en C.F. van Zomeren Evi A., dochter van J.M. Hoetjes en W.J.M. van Sluis Naouras, dochter van B. Garali en J. Holster Carlotte A.H.M., dochter van S.J.E. Vroon en M.T.J. Nouws Marije, dochter van G.H. de Vries en J. Roozee Noortje, dochter van H. Middelbeek en E.C.A. Valkering Dennis G., zoon van R.P. Leeuwenburgh en U.A. Atubra Huwelijksaangiften A.L. Konijn en D. Dikkeboom J.W. Alleman en P.A. Schong J. van As en J.J.H. van Ratingen P.J.J. Barnhoorn en C.M. Goes Overleden J.D.G. Strengman M. Kaandorp C.J. Hageman Elders overleden M.C. de Jager C.M.A. Opperman e.v. Vissers A.H. van der Woude w.v. Bart C. Schoorl e.v. Sengers E.J.C. Groot e.v. Spaans C Bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer B.van Zanten te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Spoorlaan 21 Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 25 januari 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het gemeente huis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein l Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur k Informatierubriek Zopgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOHCIl ZöfJ Op Md8t I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4