Varen met de Engel Raggende Manne bij Buk Buk Kleurrijke gouaches bij Silhouet PAGINA 8 UITKIJKPOST - 24 JANUARI 1996 Buk Buk Plaatselijke bowling kampioenschappen Concert in Muziek- en Dansschool Culturele Commissie Sportinstuif Winterkampioenen Bowlingvereniging Heiloo Damclub Heiloo Cursus verhalen schrij ven Bridgeclub 'Sans Atout' DoJo 't Loo Heilooër Bridgeclub Diplomazwemmen Zangdag bij Vocatie Biljartclub 't Treffertje Geslaagden bij manege Groot Hans wijekers spelen Pinokkio Concert in de Witte Kerk Handbal Meervogels Capella Canzona in Slotkapel Bloemenzee in Egmond Politieberichten Sporters van het jaar F.N.R.S. manege Groot Expositie vleermuizen Duizend-en-l brieven in Stedelijk Museum Cursussen Regionale Thuiszorg Programmering Excellence Streekradio Programma Radio 80 Tijd voor actie! De Raggende Manne in Buk Buk (foto: Bert Thierauf). HEILOO - In jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muyenweg is dit weekend weer heel wat te doen. Helaas wisten slechts weinig mensen afgelopen zaterdag de weg te vinden naar de zestiger en zeventiger jaren danceparty. Vreemd, want - bijzonder kleinschalig - onderzoek wijst uit dat deze muziek nog steeds erg populair is. De trouwe fans van deze sixties-nights vonden het in ieder geval erg gezellig, dus onthoud dat voor de volgende keer. Be there! Dancity De jongere dansers kunnen vrijdag uit hun dak tijdens dancity, dat bol staat van spetterende house en overweldi gende top-40. 'Stort je in het nachtle ven van Dancity, the city where everyo- ne would like to live!' aldus de Buk Buk-publiciteitsmedewerkers. Het begint om 21.00 uur en de entree is gra tis. Raggende Manne Zaterdag 27 januari zijn ze eindelijk in de Buk: de Raggende Manne. Sinds het voorjaar van '95 spelen ze in een nieu we, spectaculaire bezetting. Arnold Smits, een Haarlemse gitaargod en Robadope Ro (voormalig voorman, heethoofd en grote bek van Gotcha) hebben zich voorlopig aangesloten om het komende seizoen te helpen de club circuits te verbouwen. De woede-erup ties zijn iets meer gestroomlijnd, waar door het effect van de teksten nu twee keer zo hard aankomt. Het uiterste wordt gedaan om het publiek een trau matische ervaring te bezorgen. 'Laat je door de manne maar eens flink op je bek timmeren! Da's- goed voor je,' meldt Buk Buk. Kom dus zaterdag naar de Buk. De entree is f 12,50 en de aanvang is om 21.00 uur. Als opwarmertje deze avond staat de Black Light Sofa op het podi um. Deze band zal vanwege het hoge pogogehalte de gelederen alvast losma ken voor de Raggende Manne. Bukend concert Zondag 28 januari is er weer een Bukend concert in de Buk. Bukend geeft regionale bands de gelegenheid om op te treden. Deze keer is dat Koen Dupont's Rock 'n Roll Machine. Ex- Buk medewerker en Heilooër Koen en zijn bandleden mogen hun kwaliteiten op het podium van het Buk-café laten zien en horen. De entree bedraagt f 5,00 en de aanvang is om 15.00 uur. HEILOO - Vrijdagavond 9 februari slaat Buk Buk na het grote succes van de laatste Clubscene rave (uitver kocht), wederom de deuren open voor drie top DJ's Dj Error (ID&T), DJ Weirdo en Lady Dana bekend van Thunderdome. DJ Error is een pas beginnende DJ die wel geboren lijkt te zijn om de platen heerlijk in elkaar te mixen. Over DJ Weirdo hoeven we wei nig te zeggen behalve dat hij zijn naam zeker dubbel en dwars verdient door als een idioot op sokken zijn optreden altijd perfect door het gebouw heen 'hakt'. Lady Dana, 's werelds meest getalenteerde vrouwelijk DJ, heeft beloofd om de voegen uit het gebouw te laten trillen. Een kaartje kost in de voorverkoop f 12,50 en aan de deur f 15,00. Je kaart je kun je kopen bij: Centerdisc, Slimpad, Heiloo en uiteraard tijdens openingstijden in de Buk Buk (Pastoor van Muyenweg, Heiloo). Wees er snel bij, want vol is vol. Tevens kun je je op deze avond inschrij ven voor een geheel verzorgde busreis naar Thunderdome '96 in de Friesland hallen in Leeuwarden (20 april) Een kaartje voor dit feest kost f 65,00, maar je hoeft nu alleen een aanbetaling te doen en dan ontvang je medio april je kaartje. Voor informatie: 06-53204554. HEILOO - Dat Bowlingvereniging Heiloo op zondag 21 januari in Sittard de landelijke finale stedenteams even als verleden jaar met een teleurstellen de tiende plaats genoegen heeft moe ten nemen, was al snel vergeten. Vol enthousiasme stortte de toernooicom- missie van deze aktieve vereniging zich daags daarna op een volgend evene ment: de plaatselijke kampioenschap pen'. Door de Nederlandse Bowling Federatie is bepaald, dat alle bowling verenigingen in Nederland deze week hun kampioenen bekend moeten maken door middel van een eigen toer nooi. Bowlingvereniging Heiloo zal op de finaledag zondag 28 januari zijn kam pioenen presenteren. Daarvoor worden van 27 januari de voorronden gespeeld. Nieuw voor Heiloo is de opzet van dit toernooi met de naam '1e mixed single wintertoernooi Heiloo 1996'. Naast de kampioenschappen zal gelijktijdige een handicap-toernooi worden afgewerkt. De te winnen prijzen zijn dit jaar niet alleen de bekers, maar ook de sponsor- verrassingsprijzen, beschikbaar gesteld door Banketbakkerij C. van Velzen, Keurslager Kees Burger, Bloemenshop Houtenbos, De Bickerij uit Haarlem en Bowling- en Snookercenter Heiloo. Met bijna 200 deelnemers is dit het grootste interne toernooi van de bow lingvereniging geworden. HEILOO - Op vrijdag 26 januari wordt in de Muziek- en Dansschool een bij zonder concert gegeven. Studenten van het Alkmaars Conservatorium verzor gen een programma van ongeveer vijf kwartier. Er wordt opgetreden door de pianist Albert Luth (oud-leerling van de Muziek- en Dansschool) en de hoor nisten Raymond Marx, Joke Geene- vasen, Sandra Schuitemaker en Caro- lijn Nicolai. Uiteraard mag op dit pro gramma een hoornconcert van Mozart niet ontbreken. De pianist Albert Luth speelt een sona te van Van Beethoven, een mazurka van Chopin en de 'Danse rituelle du feu' van Manuel de Falla. De hoornis ten spelen muziek van onder andere Koetsier, Bozza, Malcolm Arnold en Strauss. Zij worden begeleid door Hans de Bruin. De aanvang is om 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. HEILOO - De Culturele Commissie van ANBO, KBO en Stichting Ouderenwerk heeft het jaar 1995 met een positief jaarverslag kunnen afslui ten. Voor alle activiteiten bestond meer dan ruime belangstelling. Hoewel het seizoen 1995/1996 nog in volle gang is, treft de commissie al voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Dit seizoen staan er nog enkele activiteiten op het programma. Op 22 februari: klank- en diaserie met impressies van Noor wegen; op 19 maart een wandelexcursie door de binnenstad van Amsterdam; op 23 april een excursie in Noord-Holland; op 21 mei een wandelexcursie in de Amsterdamse Waterleidingduinen. Voor aanmelding volgt nadere infor matie in de Uitkijkpost. HEILOO - Op dinsdag 16 januari wer den bij Bowlingvereniging Heiloo de winterkampioenen van de huisleagues van het seizoen 1995/96 bekend gemaakt. Zij plaatsten zich hiermede voor de Superfinales die in mei gespeeld zullen worden in Bowling- en Snookercentrum Heiloo aan de Kennemerstraatweg 341. De uitslag: maandag vroeg: 'J. de Bie', 182 punten, met de heren R. Warmen- dam, R. Hoogendijk, J.R Freeth, G.J. Baltus, J. Beentjes en de dames B. de Bie en Th. Bielfeldt. Maandag laat: 'De Bolle Hoed', 144 punten, met de heren R. Zwart, S. B urges, J. dé Graaf, W. van Stein, T. Veldt, A. Bleeker, J. Geraerdts en de dames R Bleeker en A. Bleeker. Dinsdag vroeg: 'Pizzeria Lorenzo', 152 punten, met de heren H. Breed, P. Borgman, H. Peereboom, G.P. Koopen, N. Borgman en de dames E. Roobeek en S. de Vries. Dinsdag laat: 'White Arrows 5', 178 punten, met de heren R. Poppenk, F. Nieuwveen, J. Wiggers, H. Schoen, P. Poppenk, R. Zelm, J. Kraakman en de dames S. Poppenk en D.Poppenk. Woensdag vroeg: 'C.Z.A. team 1', 159,5 punten, met de heren J. de Wit, G. de Kloe, E.J. Wokke, T. Bestenbreur, H.W. Klaarhamer en E.A. Veldhuizen. Woensdag laat: 'De Schranserij', 112,5 punten, met de heren H. Groen, A.B. Ransijn, A. Sibbel, A. Logman en dame A.W.E. Butter. Donderdag vroeg: 'De Gompy's', 106,5 punten, met de heren H. Groen, F. Boersma en de dames W. Groen en E.L. George. Donderdag midden: 'Time Out', 120 punten, met de heren R. Priest, E.G. Bout, R. Piest en de dames S. Poppenk, C. Gerdes en C. Lejuwaan. Donderdag laat: 'Café La Strada', 123 punten, met de heren H. Schoen, M. Buitenhuis, R. Poppenk, P. Poppenk, F. Nieuwveen en F. Handgraaf. HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: M. Houtenbos - R. Koch 1-1, R. de Boer - P. Zwart 2-0, C. v. Lieshout - N. Ligthart 0-2, M. Out - C. Bijwaard 2- 0, L. Koersen - P. Heyne 1-1, A. Valkering - J. Kraakman 1-1. Tussenstand kopgroep: N. Ligthart 27 uit 16, F. Schouten 22 uit 15, M. Out 20 uit 14 en A. Valkering 20 uit 16. HEILOO - Ieder mens is zijn eigen boek. De bladzijden zijn vol geschreven met grote en kleine gebeurtenissen, belangrijke en onbelangrijke ervarin gen, blijde en verdrietige dingen. Steeds komen er nieuwe verhalen bij. Bij sommige mensen vormen deze ver halen zich tot een geschiedenis die vraagt om een schrift. Bij andere men sen borrelt de fantasie. Alles leent zich voor een verhaal. Voor wie met een hoofd vol verhalen rondloopt maar nooit eerder schreef, start woensdagavond 21 februari de cursus 'om een verhaal te schrijven'. In deze cursus wordt acht avonden lang stap voor stap gewerkt aan het schrij ven van één verhaal. Het schrijven van een plot, het werken aan een synopsis beknopte inhoud), het oefenen met stijl, perspectief en genres wordt uitge breid geoefend. Doordat de cursus eenmaal in de veer tien dagen gegeven wordt, is er vol doende gelegenheid de huiswerkop drachten uit te voeren. Het geschre vene wordt met elkaar besproken en becommentarieerd. Aan het eind van de cursus staat het raamwerk van het verhaal en zijn er enkele scènes uitge werkt. De cursus wordt gegeven op acht woensdagen van 20.00 tot 22.00 uur. De groep bestaat uit vijf mensen. De bege leiding is in handen van Margreet Schouwenaar, docente en schrijfster. Voor opgave en inlichtingen kunnen belangstellenden na 19.30 uur bellen: 072-5332418. HEILOO - Aan het Zevenhuizen ligt het sportcomplex Het Vennewater. Elke donderdagmiddag van twee tot half vier vindt daar in de sporthal de sportinstuif voor 55-plussers plaats. Niet in club- of verenigingsverband, maar individueel voor f 6,00 per keer. Onder de bekende motto's 'rust roest' en 'een gezonde geest verdient een gezond lichaam' wordt op een plezie rige manier sport beoefend. Een goede sportdocente verzorgt met de nodige spieroefeningen een weldadige war- ming-up. Daarna is er voor dames en heren een grote verscheidenheid aan teamsport. Onder deskundige leiding kunt u meedoen aan badminton of vol leybal, afgewisseld door hockey, hand-, voet-, of basketbal, dan wel een lijnbal- spel. Sportdocente Jouke probeert het plezier in de sport te verhogen door technische aanwijzingen en tactische aanbevelingen. Wie 'weer of geen weer' zijn spieren soepel wil houden en zich lekker uit wil leven is van harte welkom in de sport hal Het Vennewater. Ga gerust eens kijken of bel voor opgave mevrouw Levering-Schurer, tel. 072-5337099. HEILOO - Uitslagen maandag: A-lijn: 1. De Groot-Nuyens 60,8% 2. Nap-v. Steeg 54,2% B-lijn: 1. Ds. Tuinstra 58.3% 2. Kuiper-Werdmuller C-lijn: 1. Ds. v. Baar-Haan 6,3% 2. Mw. Noordebos-Vos 57,9% D-lijn: 1 Lorlien en Hermiel 63,3% 2. Brugman-Nierop Groot 59,6% E-lijn: 1. Ds. Otte-Vriend 62,5% 2. v.d. Burg-Mw. Rus 60,4% F- lijn: 1. Ds. Hardeveld-Post 65,6% 2. Folmer-Rootjes 62,5%. HEILOO - Zaterdagavond moesten'de senioren van Dojo 't Loo met een onvolledig team aantreden in Purmerend voor de derde ronde van de Westfriese judocompetitie. Tegenstan ders waren Kodokan en Hajime. De wedstrijd tegen Kodokan werd verlo ren met 16-4, de wedstrijd tegen Hajime met 14-6. Op zondag deden 15 judoka's mee aan een toernooi in Hensbroek. In het och tendgedeelte werd Pim Schuit tweede en Maik Kareis derde. In de middag ging het nog beter voor Dojo 't Loo. Niels Klaver werd eerste. Helaas verlo ren Hugo van Steeg en Mare Dekker hun laatste partij zodat zij niet naar de finales gingen. De finale in dit gewicht ging tussen Wouter Schreurs en Tim Zonneveld. Na een spannende wed strijd werd Wouter eerste. Een prima prestatie: twee keer eerste, twee keer tweede en een derde prijs. Op zondag gingen Marise Ramaker en Marleen Bakkum naar het damestoer- nooi van Kodokan in Zaandam. Marleen begon goed en won haar eer ste partij met ippon. Helaas verloor zij hierna drie partijen, maar haar laatste partij won zij wederom met een ippon. Zij werd vierde in een behoorlijk zware klasse. Marise begon prima, de eerste partij won zij met ippon, de tweede met een waza-ari. Helaas verloor zij haar derde en vierde partij, maar zij won de laatste partij overtuigend met ippon. Door dit resultaat werd zij derde op een zeer sterk bezet toernooi. HEILOO - Tot half maart exposeert Silhouet binnenhuisarchitectuur in Heiloo schilderijen van de Castricumse kunstenares Mireille Schermer. Het geëxposeerde werk betreft een kleur rijke serie gouaches, soms aangevuld met krijt, inkt en goudverf, waarin vrouwfiguren en de natuur centraal staan. Het leven boven water wordt verweven met dat van onder water; vis sen zwemmen tussen bloemenvelden door en schelpen zweven in de lucht. Mireille Schermer is geboren in 1970 in Heemskerk en woont sinds haar jeugd in Castricum. Ze is afgestudeerd aan de modeacademie Montaigne maar is zich daarna steeds meer met schilderen bezig gaan houden. De expositie is tij- Eén van de veelkleurige werken van Mireille Schermer. dens de openingstijden van de winkel te bezichtigen. HEILOO - De uitslagen van 16 januari: A-lijn: Ds. Visser 57.50, Brokx-Verhoef 53.30. B-lijn: Fam. Happe 62.00, Oosterwijk-Warmenhuizen 60.40. Donderdag 18 januari: A-lijn: Bennink- v.d. Vlies 67.90, Berkman-v.d. Vlies 55.80. B-lijn: Brinkhuis-Schram 62.50, fam. v. Os 62.10. C-lijn: Fam. Boukens 68.60, Fam. Romar 60.00. D-lijn: Rohn- Zuurbier 62.00. HEILOO - Op dinsdag 9 januari was er diplomazwemmen van voor de leerlin gen van zwembad Loos voor het basis zwemdiploma. Dit gebeurde in zwem bad De Beeck in Bergen. Dit basis zwemdiploma is het vervolg op het B- diploma waarbij de kinderen veel nieu we slagen leren, zoals borstcrawl, rug- crawl en reddend zwemmen met een bal. Achttien kinderen gingen enthou siast van start en deden hun u uiterste best. De geslaagden zijn: Keskin Arikan, Remco Bloksma, Simon Collins, Bianca Bruin, Joost de Groot, Jennifer Hoogendonk, Nils de Jong, Charlotte de Koning, Olga van de Laarschot, Jolinda Lute, Rick Molenaar, Lindsay Punt, Daan Sabel, Pieter Sabel, Selva Stam, Christian Vink, Frank van Vugt, Pie van der Wind. Op dinsdag 16 januari was er diploma- zwemmen voor het snorkeldiploma A-, B- en C van de Nederlandse onderwa tersportbond. Er gingen negen kinde ren op voor het snorkeldiploma A, vijf voor het snorkeldiploma B en elf voor het snorkeldiploma C. Vooral bij het snorkeldiploma A gingen er weieens onderdeeltjes mis, maar dit werd na correctie goed gedaan. Na afloop was iedereen geslaagd en kon het felbe geerde diploma in ontvangst worden genomen. Voor snorkeldiploma A zijn geslaagd: Daphnë Admiraal, Mariska Agricola, Laura Burger, Martine Burger, Stephen Collins, Jelmer Hartenberg, Peter Mantel, Marleen Molegraaf, Chatres Sindras. Voor snorkeldiploma B: Richard Grootjans, Misjans Horsthuis, Reza Mascini, Mark Tenhagen, Bianca Weeteling. Snorkeldiploma C: Katja Andeweg, Wouter Baltus, Jetske Droge, Sander de Groot, Ronald v. Halem, Jos Houtman, Ingrid Valkering, Christa Valkering, Annemiek v.d. Wal, Sietse Tijssens, Mirella v.d. Zande. HEILOO - Op 17 februari houdt Vocatie, de werkgroep voor koorzang projecten, weer de traditionele zang dag. De dag is bedoeld als 'opmaat' voor de zomerweek in augustus. U kunt kennismaken met de muziekkeuze voor die week en met twee dirigenten. Het thema voor deze vijfde zangdag is 'de romantiek'. De componisten Schubert, Brahms en hun tijdgenoten Bruch, Jenner en Rheinberger staan op het programma. Iedereen met koor er varing is van harte welkom. Het inschrijfgeld bedraagt f 50,00. Voor informatie en opgeven kunt u bellen met Miriam Lases, tel. 072-5334341. HEILOO - De openingswedstrijden van biljartclub 't Treffertje voor het niéuwe jaar kunnen weer zeer geslaagd worden genoemd. Dit keer geen libre- of bandstoten, maar alternatieve spel vormen op het groene laken. Voorafgegaan door koffie met banket, werd onder de muzikale pianoklanken van de heer Koekkoek met de wedstrij den begonnen, in een gezellige en spor tieve sfeer. Een goed georganiseerde middag met een uitstekende verzorging door de gastvrouwen van 't Trefpunt. De prijzen, voor ieder een heerlijke metworst, werden gewonnen door de heren J. Dekker, afstoot met dobbelste nen; K. Horjus, cirkelspel; Jan van Willegen met de vlotbrug en Henk de Haan met het keuenspel. EGMOND - Afgelopen zaterdag is er bij manege Groot in Egmond aan den Hoef weer een dressuurwedstrijd voor de volwassenen gereden. Bij 156 pun ten of meer konden zij promoveren en kregen dan een diploma. Deze avond werd gejureerd door Marcel Zeeman. De geslaagden en de behaalde prijzen zijn als volgt: A en B diploma: 1. Denise van Haaster, 182; Stefanie Wessel, 177; 3. Leonie Essing, 170. C en D diploma: 1. Christel Beentjes 165 2. Pam Kuhry, 162 3. Henny de Boer 158. E en G diploma: 1. Alice Kaptein 159; 2. Elivira van Houten 157; 3. Mila de Vre, 155. De vol gende wedstrijd staat in het teken van de carnaval en is op zaterdag 17 febru ari. HEILOO - Na zesentwintig jaar gaat de Egmondse jeugdmusicalvereniging De Hanswijckers geen zee meer te hoog. De enthousiaste groep wist be slag te leggen op de musical Pinokkio. Dit fantastische verhaal wordt exclusief door de Hans wijekers opgevoerd op vrijdag 9 februari, aanvang 20.15 uur. Op zaterdag 10 februari zijn er twee jeugdmatinees, om 12.30 uur en 16.00 uur in theater De Beun te Heiloo. Het vergt nogal wat om het spannende verhaal van Pinokkio als musical op de planken te brengen. Bijna vijftig Hanswijckers spelen, zingen en dansen mee in het verhaal. Regisseur Mariët de Haan begon dan ook al heel vroeg met de repetities. De liedjes worden ingestudeerd onder leiding van Wim Noteboom en de choreografie is in han den van Lot Kolber. Bijna 100 kos tuums, meterslange decors en tal van attributen moeten er voor zorgen dat de Hanswijckers stralen als nooit te voren. Wie kent niet het verhaal van een blok hout dat op wonderbaarlijke wijze tot leven komt in het huis van meester Gepetto. Pinokkio beleeft tal van avon turen, waarbij hij zich diverse keren in de problemen werkt. Uiteindelijk belandt hij in de maag van een grote levende walvis. Gelukkig is er een fee die Pinokkio regelmatig te hulp komt. Maar als Pinokkio zich niet aan de regels houdt en hij begint te liegen, dan... Voor wat er dan gebeurt en hoe het verder afloopt, zult u zelf naar de Hanswijckers moeten gaan kijken. Inlichtingen en kaarten: mevr. v.d. Reep, tel. 072-5064627. Tevens kaart- verkoopt bij zuivelhandel Lemmink in Egmond aan Zee en bij sigarenmaga zijn Twisk in Egmond aan den Hoef. HEILOO - Na het strijkkwartet in oktober en het kerstconcert van de Martinus-Cantorij staat het derde win- terconcert alweer voor de deur. Nu zijn het vier blazers die de bezoekers op zondag 4 februari op een zéér geva rieerd muzikaal menu zullen vergasten. Het gaat om Het Belgisch Klarinet kwartet, dat bestaat uit Marcel Hanssens, Jacques d'Hondt, Albert Roland en George Dekerpel. De samenstelling van het kwartet en het gevarieerd gekozen programma belo ven een zondagmiddag die een gang naar de Witte Kerk méér dan waard is. Het concert begint om 15.00 uur. U kunt telefonisch kaarten reserveren via de nummers 072-5331721 (v.d. Berge) en 072-5331536 (Boomsma). De toe gangsprijs bedraagt f 12,50. Voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar kost een kaartje f 10,00. AKERSLOOT - Binnen welgeteld 9 seconden lag bij de dames senioren 1 de bal in het DSVD doel. Iq de vijfde minuut werd het door Marie-Jose Hoogeboom 1-3. Meervogels beging toen de fout om te nonchalant te gaan spelen en balverlies was het gevolg. DSVD nam een voorsprong, 5-3. Een break van Moniek Kerssens en een schot uit de tweede lijn bracht Meervogels weer op gelijke hoogte. DSVD had een bekwame cirkelspeel ster die met enkele schijnbewegingen de Meervogelsverdediging misleidde en de 8-5 achterstand werd door een fraaie lob van Jeanette Krom beperkt tot een 8-6 ruststand. Na rust een dui delijk agressiever Meervogels wat veel tweeminutenstraffen tot gevolg had, maar juist in ondertal werd de verdedi ging door DSVD verwaarloosd en werd er door Meervogels veelvuldig gescoord. Wendy Zandbergen en Petra Jonket waren met elk vijf treffers de topscorers. In de laatste minuut was het' Laura Verzijde die 13-19 aantekende. De heren senioren 1 kenden een goede start en wisten veel kansen te creëren tegen HCV 90. Doelman Cees Wevers bleek in de beginfase niet te passeren. Helaas werd het door pech en blessures achtervolgde Meervogels ook bena deeld door arbitrale beslissingen en moest Ron Out, een verdediger bij uit stek, na driemaal tweeminutenstraffen definitief het veld verlaten. Het spel werd hier niet aantrekkelijker door en ook gingen de Meervogelsmannen te individueel en geforceerd spelen en scoorden in de tweede helft slechts driemaal. Het sportieve HCV hield het hoofd koel en won deze wedstrijd met 17-14. De Engel voor een verrassend boottochtje. AKERSLOOT - Wie zijn vrienden, familie of relaties op een verrassend uitje wil trakteren, kan ze eens meene men op de echte Amsterdamse rond vaartboot Engel van Horeca- en Recreatiebedrijf 't Hoorntje in Aker sloot. De Engel vaart lang de prachtig ste plekjes. In overleg wordt de route bepaald, bijvoorbeeld over Spijkerboor naar de Woude of naar de Zaanse Schans. De Engel is tevens zeer geschikt als 'loveboat': na het-jawoord trekt u er met uw bruiloftsgasten op uit voor een romantische tocht over het Alkmaar- dermeer. Ook kan het varen gecombi neerd worden met fietsen, zeilen of kanoën in een sportief arrangement, aangepast aan uw eigen wensen. Op vijf zondagen worden er de komen de zomer rondvaarten van drie uur georganiseerd. Voor inlichtingen kunt u bellen met 't Hoorntje in Akersloot, tel. 0251-312120. EGMOND - Op zondag 28 januari treedt op in de slotkapel te Egmond aan den Hoef het Amstelveens Kamerkoor Cappella Canzona onder leiding van Lourens Stuifbergen en de pianiste Mirsa Adami. Het koor werd opgericht in 1990 en stelt zich ten doel a capellamuziek te zingen uit alle stijl perioden vanaf de middeleeuwen tot heden. In de afgelopen jaren verzorgde Cappella Canzona vele concerten. In april 1995 vond op uitnodiging van de KRO een radioopname plaats. Lourens Stuifbergen (1946) is hoofdle raar harmonie, contrapunt/fuga en ana lyse aan het Sweelinck Conservatorium Amsterdam en als organist verbonden aan de kerk St. Franciscus Xaverius te Amsterdam. Hij publiceerde enkele studieboeken. Mirsa Adami (1975) trad reeds op vijf jarige leeftijd op met het Radio- en Televisie Orkest op het jaarlijkse muziekfestival van Tirana, Albanië. Enkele jaren later was zij soliste bij het Philharmonisch Orkest van Tirana. Sinds 1991 studeert ze aan het Sweelinck Conservatorium Amster dam. Mirsa Adami won in april 1991 de eerste prijs op het festival 'Young Musicians' in Stresa, Italië. Een jaar later behaalde ze de eerste prijs op het prinses Christina Concours. Het concert begint om 15.00 uur, de entree bedraagt f 10,00 (inclusief con sumptie). De kapel is om 14.30 uur open en de temperatuur is zeer behaag lijk. Reservering: 072-5062033, 5062387 of 5965973. EGMOND - De Stichting Egmonds Bloemenzee houdt van donderdag 1 februari tot en met maandag 5 februari een bolbloemenshow. Het thema van dit jaar is 'het circus'. Egmondse kwe kers hebben afgelopen herfst acrobati sche toeren met hun bollen uitgehaald om ze nu op hun mooist te laten zijn. De bloemenshow wordt op 31 januari officieel geopend door oud-circusdirec teur Toni Boltini. De bolbloemenshow wordt groots aangepakt. Er komt een heuse circustent te staan. In een aparte tent wordt een agri- en gezinsbeurs gehouden. Dagelijks zijn er aantrekke lijke evenementen en bloemschikde monstraties. Egmonds Bloemenshow vindt plaats in sporthal De Schulp aan de Visweg 4 in Egmond-Binnen. Toegang f 7,00 (volw), f 5,00 (65+) en f 3,00 (kinderen tot 12 jr). De bloemenshow is rolstoel toegankelijk. AKERSLOOT - In de nacht van 15 op 16 januari werd er jn een bedrijf aan de Boekei ingebroken. Tw.ee schuiframen werden geforceerd. Ontvreemd werd onder andere een fax. Op 17 januari werè van 09.30 tot 10.30 uur op de Geesterweg een snelheids controle gehouden. De maximumsnel heid is daar 50 kilpmeter. Aantal pas santen 160. Er werd 19 maal proces ver baal opgemaakt. De hoogst gemeten snelheid was 89 kilometer. Op 18 januari werd van een woning aan de Rembrandtsingel een kunststof boeideel vernield. In het boeideel werd een gaatje geslagen of werd er door middel van een katapult ingeschoten. Op 19 januari werd uit Motel Akersloot een tas van een \%ouw ontvreemd. In de tas bevonden zich onder andere een geldbedrag en een paspoort. Op 20 januari werd er in een kamer van het Motel ingebroken. Het slot van de kamer werd geforceerd. Tot op heden wordt er niets vermist. UITGEEST - Bram de Waard is met overmacht gekozen tot sportman van het jaar van Uitgeest, Akersloot en Limmen. De wielrenner kreeg afgelo pen zaterdag in de extra uitzending van OSU-Sportief, het sportprogramma van de lokale omroep, de meeste stem men. Vier van de vijf juryleden (de jury bestond uit voorzitter RK. Linnartz, uit elk dorp een huisarts en sportjourna list) kenden de sporter uit Limmen de meeste punten toe. Achter De Waard, die 24 punten bij elkaar sprokkelde, werd de Akersloter autocoureur Rob Karst tweede (18 punten). Patrick Hennen uit Uitgeest eindigde op een derde plaats. De nun- chakuer scoorde 15 punten. Bij de ploegen ging het er Spannender aan toe. Na de eerste stemronde had den de handbalsters van Meervogels uit Akersloot en het zaterdag-team van tennisclub Limmen allebei exact negentien punten. Doordat drie juryle den Meervogels, dat in 1995 naar de eerste divisie promoveerde, de volle vijf punten toekenden cn slechts een jury lid de tennissers van Limmen op de eerste plaats had staan, werd Meer vogels bekroond met de titel sport ploeg van het jaar 1995. Bij dc vrouwen was er slechts één geno mineerde. Turnster Denise Kempers uit Uitgeest werd daardoor automatisch sportvrouw van het jaar. EGMOND - Afgelopen zondag is er weer een dressuurwedstrijd verreden door de jeugd. Het was een hele gezel lige maar drukke dag met 60 kinderen. Vanaf de C diploma's werd alles geju reerd door de heer D. J. Dekker. Bij de A en B diploma's was de heer R. Loffeld de jury. Met 120 punten slaag je voor je A diploma, bij de overige diplo ma's slaag je met 156 punten. A diploma: 1. Natascha Post, 133 pun ten, 2. Peggy de Goede, 131 punten, 3. Roosje Tijms, 126 punten. B diploma: 1. Mariska Vrenegoor, 161 punten, 2. Sofie Bent, 157 punten, 3. Sara Maria Schottke, 156 punten. C diploma: 1. Danique Foltete, 168 punten, 2. Miriam Bakker, 161 punten, 3. Nanja Heidema, 159 punten. D diploma: 1. Susan van Veen, 175 punten, 2. Yvonne Snel, 173 punten, 3. Willemijn v.d. Kolk, 171 pun ten. E diploma: 1. Tessa van de Molen, 170 punten, 2. Kim Slot, 160 punten, 3. Linda Wijnberg, 156 punten. F en H. diploma: 1. Tamara Verell, 164 punten, 2. Simone Keyzer, 161 punten, 3. Joyce Strum, 158 punten. CASTRICUM - In Noord-Holland leven veel meer vleermuizen dan men altijd dacht. Ook het aantal vleermuis kolonies is verrassend veel groter dan bekend was. Deze gegevens zijn het resultaat van een onlangs gehouden onderzoek, uitgevoerd door veertig Noordhollandse vleermuisdeskundi gen. Met moderne opsporings-appara- tuur werd de hele provincie afgezocht. Dit nachtelijke speurwerk heeft geleid tot de publikatie van het standaard werk 'Vleermuizen in het landschap' en een tentoonstelling. Deze tentoon stelling is 's middags van 16 januari tot en met 13 februari te bezichtigen in het kantoor (het Oude Raadhuis) van Het Noordhollands Landschap, Dorpsstraat 65 te Castricum. Het vleermuisboek is te koop in de Winkel van het Noordhollands Landschap. ALKMAAR - Op 28 januari gaat in het Stedelijk Museum in Alkmaar de expo sitie 'Duizend-en-l brieven' van start. Dit project voor kinderen over beel dende kunst en literatuur bestaat uit bijzonder vormgegeven brieven en ongewoon schrijfgerei, zoals kunste naarsenveloppen, postzegels met illus traties uit kinderboeken en kroontjes pennen. De brieven zijn gemaakt met verf, potlood, inkt of naald en draad. Sommige bestaan uit woorden, andere zijn getekend, gestempeld of genaaid. 'Duizend-en-l brieven' is een tentoon stelling van Boekieboekie, het reizende kunst- en literatuurmuseum voor kin deren. Iedere zondag tussen 13.30 en 15.30 uur zijn er rondleidingen voor kinderen. Kinderen hebben gratis toe gang. ALKMAAR - Bij de Regionale Thuiszorg staan twee nieuwe cursussen op het programma: 'Slapen kun je leren' en 'Omgaan met chronische pijn'. De cursus 'Slapen kun je leren' is voor volwassenenen die last hebben van slapeloosheid en gemotiveerd zijn hier wat aan te doen. Het gaat om negen bijeenkomsten van twee uur. In de cursus 'Omgaan met chronische pijn' leert u de pijn te hanteren, zodat u meer energie overhoudt voor zinvolle bezigheden. In tien wekelijkse bijeen komsten en drie vervolglessen wordt gewerkt aan het evenwicht tussen ont spanning en inspanning. Voor informatie kunt u bellen met Regionale Thuiszorg, tel. 072-5127127. Zaterdag Non-stop muziek 0.00 Geert de Ridder 9.00 Richard de Vries 12.00 Wouter van der Goes 15.00 Marc Vermeulen 18.00 Marco Hamersma 21.00 Zondag Non-stop muziek 0.00 Johan van 't Veld 9.00 Rob Stevens 12.00 Loolijst 30 15.00 Ruud van Dijk 18.00 Edwin van Amstel 21.00 Streekradio Excellence is te ontvangen via de kabel op 96.5 FM. Maandag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Avondprogramma 18.00 Het hol van de leeuw 22.00 Dinsdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Horoscopen 18.00 Baksteen 20.00 De rechtop in je bed show 22.00 Woensdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Avondprogramma 18.00 Radio 80 dierenbrigade 20.00 Easy listening 22.00 Donderdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Avondprogramma 18.00 Halte 107 20.00 Classics 22.00 Vrijdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond Q6.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Interactief 18.00 Het Duinrijk 20.00 Easy listening 22.00 Zaterdag Lokaal totaal 00.00 Rob in de morgen 07.00 Muziekmijn 08.00 De geeuw van de meeuw 10.00 Dubbel D 12.00 In de middag 14.00 Lukraak 16.00 Weekje 80 18.00 De juiste toon 20.00 Easy listening 22.00 Zondag Lokaal totaal 00.00 Ronde van Egmond 10.00 Muziekmuseum 12.00 Zondagsport 80 14.00 Happy Hour 17.00 PS. 18.00 De echo van het weekend 20.00 Nighttime 22.00 Radio 80 is in de ether te ontvangen op 107 FM en op de Egmondse kabel op 96.5 FM in stereo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8