Kleine HAL-gemeenten betalen eigen bijdrage terug aan gehandicapten Klarinetconcert in Witte Kerk Open dag Heiloo Woensdag 7 februari Cfl Winter in het Heilooër bos 'De Virtuoos' jn De Beun 1 jls.il! imm. BCoembinderij ;t Loo Amels Makelaardij (072) 533 533 0 gSJUM| 1 FEBRUARI START CURSUS LATIN-AMER.BALLROOM CARIBEAN ROCK&ROLL Redactie, acquisitie en administratiei De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. S®K l^JDrukkerü uitkijkpost bv 61e JAARGANG NO NIEUWSBLAD VOOR 31 JANUARI 1996 Gevonden voorwerpen Toertocht door Nederland Erfrecht en nabestaanden Bands gezocht voor Grote Prijs Van Nederland PETRUS CANISIUS COLLEGE 's Middags 's Avonds PETRUS CANISIUS COLLEGE Sector Vwo/Avo SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 j Kennemerstraatweg 129 Heiloo INVM v t JU Tc JDrukkerij uitkijkpost bv Directiewisseling Onlangs heeft er een directie wisseling plaatsgevonden bij Drukkerij Uitkijkpost B.V. Mevr. Mars-Keppel is uit haar functie teruggetreden en de heer A. Mars is benoemd tot directeur van de B.V. Dansschool Rijksweg 43 1906 BD Limmen tel.072-5053842 Voor INFO: 072-5053842 5330675 /5339344 CEES HACHMANG LOODGIETERS Expositie gemeentehuis voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5552606 Concerten in de Muziek- en Dansschool Geslaagd #sS gei «■in De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mnvprijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot HEILOO - De gemeenten Heiloo, Akersloot en Limmen hebben besloten dat gehandicapte inwoners die op grond van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) een rolstoel, woningaanpassing en/of een vervoers voorziening krijgen, daarvoor vanaf 1 januari 1996 geen eigen bijdrage meer hoeven te betalen. Bovendien worden alle eigen bijdragen en betalingen, gedaan vanaf 1 april 1994, met terug werkende kracht uitgekeerd. Met ingang van 1 april 1996 neemt Heiloo in het kader van de WVG deel aan de regionale deeltaxi. De maxima le vergoedingen voor vervoerskosten worden gehandhaafd. Verder wordt bekeken of de route van de Servicebus in Alkmaar kan worden uitgebreid naar Heiloo en Limmen. Politieke discussie Dit alles is het collegestandpunt van Heiloo naar aanleiding van de evalu atie van de eerste anderhalfjaar WVG. De bijstelling van het beleid is een ver volg op eerdere verbeteringen inzake de WVG, die gericht waren op een snel lere afhandeling van aanvragen en andere maatregelen wat betreft de kwaliteit van de dienstverlening. In de eerder door de raden van Heiloo, Limmen en Akersloot vastgestelde beleidsnotitie WVG wordt vermeld dat de gemeenten elk jaar weer een politie ke discussie voeren over de invulling van de gemeentelijke verantwoorde lijkheid met betrekking tot de WVG- voorzieningen. Daarbij wordt bepaald wat er verstrekt gaat worden en hoe veel geld daarvoor beschikbaar is. Uiteraard binnen de mogelijkheden van de wet, maar duidelijk herkenbaar als gemeentelijk beleid, meldt de gemeente Heiloo in een persbericht. Grondrechten Ruim anderhalfjaar is een voorzichtig en terughqudend beleid gevoerd. Dit gebeurde met goede redenen, maar bleek achteraf helemaal niet nodig, meent wethouder Bos van Heiloo. „Te zeggen dat het voorzichtig was, is wijs heid achteraf." De veranderingen heb ben volgens Bos veel te maken met de uitspraak van minister Melkert, die in november vorig jaar verordende dat de eigen bijdrage voor rolstoelen werd afgeschaft.' De discussie bij de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeen ten) is toen hoog opgelaaid. Na overleg met het Platform Gehandicapten Kleine HAL is in Heiloo besloten bij het afschaffen van de eigen bijdrage verder te gaan dan alleen in het geval van rolstoelen: ook woningaanpassing komt voor rekening van de gemeente. Bos: „Het is vooral een principiële redenering. Discriminatie van gehandi capten mag gewoonweg niet. Het gaat in tegen artikel 1 van de grondwet om mensen met gezonde benen daarvoor De wethouders Dennis Bruijn. Roelof Bos, Ber Hes en Willem Veldt en coördinator niet te laten betalen en gehandicapten wel voor hun ongezonde benen. De gemeente zou dan om budgettaire redenen afbreuk doen aan de grond rechten van de mens." Het teruggeven, van de eigen bijdragen die betaald zijn sinds april 1994 is mogelijk dankzij de reservering van overgebleven bedragen. vervolg op pagina 6 HEILOO - Op zondag 4 februari begint Het Belgisch Klarinetkwartet om 15.00 uur zijn optreden, dat het derde concert vormt van het viertal winterconcerten in de Witte Kerk. Lijfelijke én muzikale warmte in dit ijzige seizoen! Al in 1960 werd dit ensemble gevormd door Marcel Hanssens, leraar aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel. Hij leidt ook het kwartet, dat verder bestaat uit Jacques d'Hondt, Albert Roland en George Dekerpel. Zij bespelen een es- klarinet, twee bes-klarinetten en een bas-klarinet. De bes-klarinet is het instrument dat we in het algemeen als 'de klarinet' kennen, maar de beide andere leden uit de klarinettenfamilie voegen daaraan elk een zodanig element toe wat betreft bereik en klankkleur dat componisten met de combinatie verrassende dingen kunnen doen. Dat blijkt uit het pro gramma, dat naast muziek van Haydn, Handel en Franck werk omvat van onze eeuwgenoten De Vreese, Pelemans, Ludewig en Farkas. De laat ste twee zijn nog in leven. Steeds meer kan dit kwartet putten uit speciaal voor deze combinatie geschre ven composities, terwijl het in het begin veelal was aangewezen op bewerkin gen. Ook zijn er componisten die muziek schrijven voor Het Belgisch Klarinetkwartet zelf. De toegangsprijs voor het concert bedraagt f 12,50, voor 65+, CJP en kinderen t/m 12 jaar f 10,00. Telefonisch reserveren is moge lijk via de nummers 072 5331721 of 072- 5331536. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn. bij het politiebureau gebracht: zwarte portemonnee met inhoud, een witte linker handschoen, een blauw witte linker handschoen, een grijze muts, een fietssleutel aan ring met 3 flippo's, een leesbril met goudkleurig montuur, een paar zwarte handschoe nen en een sleutel met rood label. HEILOO - Toerclub Ypestein uit Heiloo organiseert voor de zesde keer een meerdaagse toertocht door Nederland. Na Limburg, Gelderland en Overijssel te hebben bezocht staat dit jaar Noord-Brabant op het program ma. De totale afstand zal ongeveer 500 tot 550 kilometer bedragen en wordt in drie dagen gefietst. Het is een geheel verzorgde tocht op basis van half-pen sion. Lunchpakketten, fruit, bagagever- voer, routebeschrijving en reservema teriaal zijn inbegrepen en waar moge lijk is een auto op de route aanwezig. Deze goed verzorgde tocht vindt plaats op 29, 30 en 31 augustus, de kosten bedragen bedragen f 235,00. Er is een limiet aan deelname gesteld van 30 per sonen. Inschrijven kan tot 18 maart. Heeft u interesse voor deze tocht, vraag dan een inschrijfformulier aan bij Ed Molenaar, tel. 072-5335103, of Jan Breetveld, 0251-657114. Bij hen kunt u ook terecht voor vragen. HEILOO - Wat doen we mét ons huis? Geven we het nu al aan de kinderen of krijgen ze het na ons overlijden? Hoe is het erfrecht geregeld? Wat gebeurt er met de nabestaanden? Maar ook: moet ik mijn woning aanhouden of opzeggen als ik bij een ander intrek? Vragen waarvoor met name ouderen komen te staan en die alleen door een notaris deskundig kunnen worden beant woord. De Commissie Voorlichting Senioren, een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderen bonden ANBO en KB O, heeft notaris mr. R. Winter gevraagd om op 8 febru ari in 't Trefpunt over deze onderwer pen te komen spreken. Na een inleiding is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen die tot het werkterrein van de notaris behoren. Vanzelfsprekend kunnen geen persoonlijke kwesties worden behandeld, maar de notaris kan wel de weg wijzen. Toegang f 3,00, inclusief een kopje koffie of thee. Aanvang 14.00 uur. HEILOO - Op het Nederlands Pop- muziekseminar in januari werd de nieuwe opzet van de fameuze Grote Prijs van Nederland gepresenteerd. Grootste verandering ten opzichte van vorige jaren is dat nu alle provinciale prijzen hun winnaar naar de finale in Amsterdam mogen sturen. Vroeger werden de voorrondes namelijk apart georganiseerd, naast alle provinciale prijzen. Ook de Buk Buk organiseerde altijd een voorronde voor zo'n provin ciale prijs, Noordhollands Glorie, onder de titel Big Buk Buk Band Battle. Het Noordhollands Glorie, en daarmee het 5xB festival, blijft wel dezelfde opzet houden, maar is dus wel ineens een stuk aantrekkelijker geworden voor beginnend talent. Naast de twaalf winnaars van alle pro vinciale prijzen worden er nog zes zogenaamde Wild Cards uitgedeeld aan bands die om een of andere reden niet in de prijzen zijn gevallen bij de provin ciale finales. De achttien bands kunnen' bonussen winnen in de vorm van studi- otijd, fotosessies of een optreden op een groot festival. Om mee te kunnen doen aan de voor ronde in de Buk Buk, moet je band uit de omgeving van Heiloo komen, mag niet meer dan tien optredens hebben gedaan en moet tenminste 25 minuten met eigen werk kunnen vullen. De uiterste inschrijfdatum is 10 februari. Inschrijvingen: bel naar Buk Buk, tel. 072-5335242 en vraag naar Floris of Francine. JL gymnasium-atheneum-havo-mavo-(i)vbo Alkmaar'Bergeri'Heiloo Centrale administratie: tel 072 5112283 Het PCC: een complete Scholengemeenschap, met zes vestigingen in Alkmaar, Bergen en Heiloo, variërend van 300 tot 800 leerlingen. Het PCC: een open katholieke school, waarin niet alleen aandacht is voor studie, maar ook voor culturele en buiten schoolse activiteiten. Van 13.30 uur tot 15.30 uur: voor leerlingen van groep 8. (Workshops beginnen om 14.00 uur). Van 19.00 uur tot 21.00 uur: voor ouders en leerlingen. Vestiging Heiloo De Dors 2 - 1852 RG Heiloo telefoon 072 5332780 Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. INMIDDELS ZIJN ALLE AFGEPRIJSDE ARTIKELEN OP HET ALLERLAAGSTE PEIL VAX HET JAAR AANGEKOMEN BERGEN HEILOO HOORN Het Belgisch Klarinetkwartet. f Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Zaterdag 17 februari staan actrice Ina van Faassen, counter-tenor Sytse Buwalda en clavecinist Pablo Escande op het podium van De Beun met de voorstelling 'De Virtuoos'. Dit programma is gebaseerd op de gelijk namige roman van Margriet de Moor. De voorstelling bevat fragmenten, ach tergronden en muziek. In het Napels in het midden van de achttiende eeuw wordt Carlotta beheerst door haar pas sie voor de castraatzanger Gasparo. Dat deze onmogelijke liefde slechts één seizoen kan duren is geen doem, het geeft haar leven betekenis. Aanvang 20.15 uur. Kaarten a f 25,00 (CJP/65+ f 22,50) zijn verkrijgbaar aan de kassa van De Beun. Foto: Frits Gerritsen. HEILOO - Zelfs in deze winterse kou maken vele mensen een wandeling in het bos van het landgoed Nijenburg. Beschut tegen de koude oostenwind kan men kijken naar het winterse land schap en genieten van de vogels. Met deze kou zijn de vogels druk bezig met voedsel zoeken. In het bos is er nog voedsel genoeg. Tussen het blad op de grond kunnen ze nog insekten en slak ken vinden, maar ook tussen de schors van bomen en vooral in het dode hout van bomen en takken kunnen ze hun kostje letterlijk bij elkaar scharrelen. Ook zaden van planten vormen nu een bron van voedsel. Vogels uit het hoge noorden zijn door de kou nu 'bij ons te gast. Als u in het bos loopt ziet u ongetwijfeld naast de merels en lijsters ook de koperwiek en de kramsvogel tussen de bladeren scharrelen. Voederen van de bosvogels is zeker niet nodig. In tegenstelling tot de watervogels hebben deze vogels het met deze winter niet echt moeilijk. Alleen de oude en zieke vogels kunnen in de problemen komen. Dit is heel natuurlijk, want alleen sterke en slim me vogels kunnen goed voor hun jon gen zorgen in het voorjaar, die daar door weer meer kans hebben een vol gende winter te overleven. Als de vogels niet bijgevoerd worden, moeten ze meer naar insekten (eitjes en larven) zoeken. In het voorjaar en zomer ont staat er dan niet zo snel een insekten- plaag. Wel hebben de vogels veel tijd nodig om hun voedsel te zoeken. Het telkens opvliegen doordat ze gestoord worden, kost extra energie. Wilt u de vogels helpen, blijf dan op de paden en houd uw hond aan de lijn. Sluipweggetjes Medewerkers van de Vereniging Natuurmonumenten zijn momenteel druk bezig met het dunnen van het bos. Hierdoor kunnen de bomen die blijven staan dikker groeien en komt er weer ruimte voor jonge bomen om te groei en. Zoveel mogelijk zullen de gezaagde bomen in het bos blijven liggen om beschutting te geven aan allerlei dieren en planten en het voedselaanbod voor de vogels te verhogen. Door de jaren heen zijn er in het bos nog al wat sluip weggetjes ontstaan die steeds breder worden. Voor de dieren die hier hun thuis hebben wordt het leefgebied steeds kleiner, daarom zullen er in de komende jaren weer enkele van deze paden worden afgesloten. Natuurmonumenten vraagt u hiervoor begrip te hebben. Het bos blijft ruim schoots bereikbaar en als we allemaal meewerken komt wellicht de houtsnip weer terug in het bos. Als u door het bos loopt, kunt u momenteel plekken tegenkomen met veren van de houtduif. Deze is dan vrij wel zeker geslagen door een havik. De havik is sinds deze zomer hier neerge streken en heeft het vooral voorzien op de houtduif. HEILOO - Tot 8 maart is er naast de schilderijen van J. de Groot keramiek uitgestald in de vitrines van het gemeentehuis in Heiloo. Tevens beel den in brons, aluminiumcement en gips. Relaties, stemmingen en menselijke vormen staan centraal in het werk van Ellen van der Dussen. De tuinbeelden en vogeldrinkschalen zijn van een intense, turquoise kleur. Het glazuur is subtiel aangebracht. Hoewel het werk soms neigt naar abs tract, is het nog zeer herkenbaar. „Als de mensen iets in mijn beelden zien wat ik er zelf niet bewust in heb gelegd, vind ik dat een compliment. Die her kenning, dat is zo waardevol," aldus Ellen. Zij exposeerde eerder solo of als een van de Joffers in Limmen, Akersloot, Heemskerk, Castricum en Beverwijk. De beelden en'beeldjes zijn te koop of worden in opdracht in brons gegoten. Te zien tijdens de openings uren van het gemeentehuis, maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur. ■iX'H'jf, HEILOO - Vanavond, 31 januari, is er vanaf zeven uur een Instrumenten parade in Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Alle instrumenten waarop wordt lesgegeven zullen de revue passeren, speciaal voor de leer lingen van de oriëntatieklassen. Zij hebben de afgelopen maanden kennis gemaakt met muziek als onderdeel van hun dagelijks leven. In ongeveer een uur laten oudere leerlingen vanavond horen hoe de instrumenten klinken en hoe je erop moet spelen. Vanaf half februari krijgen de oriëntatieleerlingen gratis proeflesjes op drie instrumenten naar keuze. De Instrumentenparade is vrij en voor iedereen toegankelijk. Gratis proefles jes zijn ook mogelijk. Vrijdag 2 februari kunt u vanaf half acht genieten van korte optredens van leerlingen van Wim Madderom, een van de docenten klavierinstrumenten (voornamelijk piano en keyboard). Woensdag 7 februari kunt u luisteren naar het spel van leerlingen van de gitaardocenten Peter Broersen en Peter Duinmeijer. Op zaterdag 24 februari wordt er een trombone-studiedag gehouden waar aan iedereen kan meedoen: leerlingen van de school, muzikanten van de HAFA-verenigingen, maar ook trom bonisten die lange tijd niet gespeeld hebben en dit wel w^er eens willen doen. Er wordt om 10.00 uur gestart en de workshop eindigt met een concert door de leider van die dag, trombonist Coen van 't Hof. Beren maken zich boos HEILOO - Op 25 januari is voor de Rechtbank te Alkmaar de heer ir. R. E. Ouwejan van Ouwejan Vastgoed Advies te Heiloo beëdigd tot makelaar taxateur onroerende zaken. HEILOO - Afgelopen vrijdagmiddag vervoegden zich vier boze beren bij de burgemeester. Het waren vier leidsters van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, die boos zijn op de gemeente vanwege de voorgenomen halvering van de subsidie. Vergezeld door ouders en personeel van de peuterspeelzalen togen zij in optocht naar burgemeester Schoof. Deze kreeg uit handen van de beren een gehalveerd stoeltje, met daaraan bevestigd ongeveer 250 hand tekeningen. Eerder deze week kreeg wethouder Bos van de heer Van Gendt zo'n 1000 handtekeningen van verontruste bibli otheekleden, die daarmee protesteren tegen de voorgenomen tariefsverho ging van het lidmaatschapsgeld met 50 procent. Van Gendt heeft het initiatief tot deze actie genomen omdat hij van mening is dat de bibliotheek laagdrem pelig is en moet blijven. De termijn van inspraak op de Kerntakennota is inmiddels gesloten. In februari stellen burgemeester en wethouders het ver slag van overleg en inspraak vast. De protestmars van de Stichting Peuterspeelzalen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1