Paddenwerkgroep blij met slagboom Noordhollands Jeugdorkest in Muziekschool Heilooër Slag na Mikado van HOY kleurrijk schouwspel HEILOO 2000 nodigt u uit! BCoembinderij 't Loo Vos Makelaardij Amels Makelaardij (072) 533 533 0 in d.e Buk-Buk 'Laten we het met elkaar maar eens over kwaliteit hebben CEES HACHMANG LOODGIETERS SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Discobus naar Bob's Saloon Concert in Witte Kerk Inloopochtend Paulusschool Een beter milieu... Zaterdag 2 maart a.s. aanvang: 20.00 uur Kennemerstraatweg 129 Heiloo Zie voor meer informatie elders in de krant. voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332803 Ronde van Witteman Heilooër Bridge Club NIEUWSBLAD VOO R HEILOO EN OMSTREK J Dxl^J Drukkerij uitkijk post bv ^JRQ> Heiloo wil notitie Alkmaar serieus bekijken HEILOO - „Een goede voorzet voor discussie in de regio." Zo reageert bur gemeester N. Schoof op de notitie over herindeling die de gemeente Alkmaar vorige week naar de omliggende gemeenten heeft gestuurd. In deze notitie laat het Alkmaars college zijn licht schijnen over een eventuele uit breiding in zuidelijke richting. Binnen drie tot vier jaar heeft Alkmaar meer ruimte nodig -zo'n 125 hectare - voor bedrijventerreinen. De gemeente denkt hiervoor aan de oostkant van de A9. Daarnaast vreest het Alkmaars college vooral een tekort aan woningen na het jaar 2005, als het HAL-gebied is volge- touwd. Met name hiervoor komen Heiloo, Limmen en Akersloot in beeld. De notitie van Alkmaar is belangrijk, omdat het kabinet zich bij de plannen tot herindeling in belangrijke mate zal laten leiden door de voorstellen van de centrumgemeent i. „De notitie zal in Heiloo serieus wor den bekeken en in het college en de commissies worden besproken," aldus burgemeester Schoof. De burgemeester plaatst wel wat kanttekeningen bij de notitie. „De regio verwacht van Alk maar dat ze echt stad is met stedelijke allures: een concentratiepunt van cul tuur, onderwijs, ontmoeting en meer van dat soort stedelijke functies. De ambitie van Alkmaar om te ontstijgen aan het imago van uit de kluiten gewas sen dorp verdient onze onverdeelde steun. Onze regio is gebaat bij een goed functionerende stad. Discussie over financiële bijdragen horen daar niet meer bij. Bij de Tweede Kamer ligt een voorstel om de financiële verhoudin gen tussen met name steden en hun randgemeenten te wijzigen. Heiloo levert daarvoor zonder al te veel gemopper elk jaar twee miljoen gulden in. Alkmaar krijgt er voortaan elk jaar een flink bedrag bij en daarmee is voor Heiloo de financiële discussie geslo ten." Geen annexatie Het zoeken naar ruimte is geen pro bleem van Alkmaar alleen, volgens de burgemeester. „In de regio wonen 225.000 mensen, 90.000 in Alkmaar en 135.000 erbuiten. Dat maakt het zoe ken naar ruimte een absolute regio zaak, geen zaak van Alkmaar alleen. Dat Alkmaar een trekkersrol claimt is een goede zaak - een hoofdrol kan Alkmaar echter niet spelen. Daarvoor heeft ze niet de ruimte, die ligt in de buurgemeenten, noch de bevoegdhe den, die heeft de próyincié met het streekplan." De ruimteproblemen spelen niet nu, maar over vijf a tien jaar. Het gaat er volgens burgemeester Schoof nu om bestuurlijke voorwaarden te scheppen om straks de taken waar de regio voor staat, huisvesting en werk bieden aan de bewoners, goed te kunnen uitoefe nen. „Daarbij moet de kwaliteit van ons gebied hoog gehouden worden. De elf SNK-gemeenten moeten samen de bestuurlijke randvoorwaarden creëren om deze taak evenwichtig te kunnen uitoefenen." Van annexatie door Alkmaar wil de burgemeester niets horen. „Dat is absoluut niet nodig. Heiloo is ook nu de sterke buur en .de discussie over samenwerking met onze andere buren is op eigen initiatief al lang aan de gang." De kwestie van de uitbreiding van bedrijventerrein in de Boekelermeer is wat burgemeester Schoof betreft nog lang niet aan de orde. „Zolang er geen goede analyse is van de ruimtebehoefte voor bedrijfsterreinen is dat voor Heiloo niet bespreekbaar. Al tien jaar geleden heb ik de suggestie gedaan voor een bedrijfsregio om de juiste bedrijven op de juiste plaats te krijgen zonder dat zoekende bedrijven acht hoeven te slaan op een gemeentegrens. Dat voorkomt versnippering en ver- Burgemeester N. Schoof. spilling. Ik zie nog helemaal niet ii> waarom het nodig is alle behoefte aan bedrijfsterrein te concentreren op zo'n waardevolle plaats als de Boekeler meer. Ik moet er niet aan denken dat de zuidelijke toegang tot onze streek en tot de centrumstad Alkmaar gevormd wordt door een sliert van grote bedrijfsgebouwen, meestal uit gekleur de damwandprofiel,en opgebouwd. Dat kan het imago van onze streek niet zijn. Laten we het met elkaar maar eens over kwaliteit hebben!" Nadat de notititie in het college en in dë commissie is besproken zal Heiloo in de tweede helft van maart het gesprek met Alkmaar en de andere regiogemeenten aangaan. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Enkele leden van het Noordhollands Jeugdorkest. Foto: Hans Dompe ling) HEILOO - Het Noordhollands Jeugdorkest studeert momenteel een zeer boeiend en origineel voorjaarspro gramma in. De symfonie in Es Groot van Igor Strawinsky stamt uit zijn romantische periode. De briljante manier waarop zijn leermeester Nikolaj Rimski-Korsakow kon orkes treren, is in dit werk duidelijk te her kennen. De suite 'De Wespen' van Ralph Vaughan Williams (1872-1958) is een echt Engels werk, licht klassiek, met een vleugje Ravel en veel humoris tische trekjes. Tot slot van Bela Bartok: Hongaarse schetsen; juweeltjes van kleurschakeringen. Het orkest, opgericht in 1962 en repe terend in Muziek- en Dansschool Heiloo, is een symfonieorkest bestaan de uit 80 enthousiaste jonge mensen tussen 12 en 23 jaar, uit geheel Noord- Holland. Eelco, 12 jaar, wonend in Wageningen, hoorde het orkest vorig jaar maart spelen in de Amsterdamse Beurs van Berlage. Prompt deed hij auditie voor cello en speelt met heel veel plezier dit jaar óók mee in de beurs. Het spelniveau is hoog - getuige de reacties van concertbezoekers en recencies - waardoor in principe alle werken uit het grote symfonische repertoire binnen bereik liggen; niet in het minst ligt één en ander aan de geïnspireerde en professionele aanpak van de repetitoren en dirigent Pieter- Jan Olthof. Om alvast een voorproefje van deze prachtige muziek te krijgen nodigen het orkest en de dirigent u uit om naar de repetitie op zondagmiddag 3 maart te komen luisteren tussen 14.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis en ook jonge kinderen zijn van harte welkom. Het orkest hoopt van harte dat u dan ter plekke besluit donateur, te worden en zeker naar één van de concerten te komen. Deze vinden plaats op de vol gende lokaties: zaterdag 23 maart om 20.15 uur in de Oosterkerk te Hoorn, en zondag 31 maart om 14.15 uur in de. prachtige Yakultzaal in de Amsterdamse Beurs van Berlage. Voor verder informatie: Leontine Kap- tein: telefoon 5334118 of Truus Schoon- derwaldt, telefoon 5334252. HEILOO/LIMMEN - Met ingang van 2 maart zal er iedere zaterdag om mid dernacht een speciale discobus stoppen ter hoogte van het politiebureau aan de Kennemerstraatweg. Voor f 5,00 word je tot voor de deur van Bob's Saloon in Uitgeest gebracht. Je kunt tot 3.30 uur uit je dak, want dan gaat de discobus weer terug. Voor een retourtje betaal je f 7,50. In Limmen is de dicobushalte ter hoogte van restaurant De Gastronoom, waar de bus om 0.15 uur vertrekt. Wanneer de discobus een succes blijkt, zullen er binnenkort twee ritten per nacht gereden worden. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft Paddenwerkgroep Heiloo een slag boom aan de Kuillaan in het Heilooër bos in gebruik genomen. De komende maanden vindt de zogenaamde pad- dentrek plaats, de trek van de amfi bieën van de winterslaapplaats naar de paarplaatsen. De kikkers, salamanders en padden trekken in het bos naar de Zandersloot. Tijdens deze oversteek worden jaarlijks vele dieren doodgere den, zoals ook de afgelopen acht jaar op de Kuillaan. De paddenbeschermers uit Heiloo en omstreken zijn dit jaar weer actief, met maar liefst 35 vrijwilligers. Om dit gebied met de rijke amfibieënpopulatie structureel te beschermen zijn ook andere middelen dan dranghekken nodig. Tunnels vallen af, wegens de hoge waterstand van het bos. De gelei- dingswanden in de berm van de Zandersloot vormen landschappelijk gezien een lelijk gezicht en worden HEILOO - Nadat het Belgische Klari netkwartet met een fraai 'Yesterday' (toegift op het laatste concert) de aftocht heeft geblazen, rest nog één concert van de winterserie in de Witte Kerk. Op zondag 10 maart begint om 15.00 uur het optreden van het Ensemble Tre Fontane, bestaande uit: Jan Jaap Langereis op blokfluit, Marjan Deiman op harp en Peter Onnes op hobo. Peter Onnes was dit seizoen al eerder te beluisteren. In oktober heeft hij als gastmusicus meegedaan aan het con cert van The Edinburgh Quartet. Evenals beide andere leden van het trio is hij onder meer bekend als leraar aan onze Muziek- en Dansschool. Het programma vermeldt, naast 'oude Italianen' uit rond 1600, onder meer werk van onze 17e eeuwse landgenoot Van Eyck en van Günter Raphael, die leefde van 1903 tot 1960. Er valt dus van alles te genieten. De organisatoren hopen dan ook vele bezoekers te mogen ontvangen. Telefonisch kaarten bestellen kan via de nummers 072- 5331536 (V.d. Berge) en 072-5331536 (Boomsma). De toegansprijs bedraagt f 12,50 (65+ e.d. f 10,00). HEILOO - Voor ouders die binnekort voor hun zoon of dochter een school gaan kiezen, is er dinsdag 12 maart tus sen 8.30 en 11.30 uur gelegenheid om een kijkje te nemen in de Paulusschool. U kunt die ochtend de sfeer van de school even proeven en een praatje maken met de leerkrachten. Tevens is er donderdag 14 maart tussen 19.30 en 20.30 uur een informatieavond. De leerkrachten kunnen u dan wat meer vertellen over de activiteiten van de Paulusschool. Om 20.00 uur zal er een videofilm worden getoond. U kunt dan zien wat er zoal in de school gebeurt. U vindt de Paulusschool in gebouw de Kring aan de Hucht 6 in de wijk Ypestein. HEILOO -Zaterdag 24 februari heeft Scoutinggroep Victorie een groot deel van het Heilooërbos schoongemaakt. Ondanks de sneeuw gingen de welpen 's ochtends vol enthousiasme aan de slag. Zij kregen enige bemoedigende woorden te horen van de boswachter, 's Middags was de beurt aan de verken ners. De opbrengst van deze dag was twee grijze rolcontainers vol. Vooral sigarettenpakjes en frisdrankblikjes moesten eraan geloven. De Victorie- groep hoopt op deze manier haar steentje bij te dragen aan een beter milieu, zodat iedereen kan genieten van een schoon bos. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM bovendien door de ligging langs het fietspad vaak vernield. Een slagboom moet nu zorgen voor de beveiliging van de weg. De bediening van de slagboom zal gebeuren door Natuurmonumenten en de Paddenwerkgroep. Zoals Els Swart tij dens de opening zei: „De zorg tot behoud van de flora cn fauna is een principiële overheidstaak. Als de gemeente Heiloo in de toekomst garant blijft staan voor een veilige Kuillaan en Natuurmonumenten vervolgens aan deze zorg de juiste gestalte geeft, is het werk van de Paddenwerkgroep Heiloo - gesteund door donaties van de Vrienden van de Paddenwerkgroep en de Dierenbescherming - niet voor niets geweest." Wanneer u een bijdrage wilt doen, kunt u uw donatie overmaken op rekening nummer 1205.13.811 bij de Rabobank, ten name van PWG Heiloo; het giro nummer van de bank is 26.99.78. Heilooër Operette Vereniging speelt The Mikado. HEILOO - Vorige week vrijdag stond theater De Beun weer eens geheel op z'n kop. Operetteminnend Heiloo en omgeving was bijeen tijdens de jaarlijk se presentatie van de Heilooër Ope rette Vereniging. In een uitverkochte Beun waren de getuige van een kleur rijke voorstelling van The Mikado. Kleurrijk waren niet alleen de verschil lende scènes waarin regisseur Greet van Halm het grote koor steeds weer een plaatsje op het toneel wist te géven, maar zeker ook de invulling van de diverse rollen. Hoewel het decor in eer ste instantie wat eenvoudig aandeed, bleek er een levend schilderij te ont staan wanneer de spelers zich in de scene voegden. Naast kostumering was ook het grime en kapwerk een onmisbaar onderdeel. Zeker in The Mikado, waar met name de mannelijke solisten een ware meta morfose moesten ondergaan, kon de grimeur zich naar hartelust uitleven. Sommige spelers waren alleen nog aan hun stem te herkennen. Zo zagen we Frits Hogerheyde een prachtige creac- tie neerzetten van Ko-Ko, een tot opperbeul gepromoveerde kleermaker. Hij staat op het punt in het huwelijk te treden met Yum-Yum, op sublieme wijze vertolkt door Lyda van Zijl. Jos de Wit als Nanki-Poo, de zoon van de Mikado, verstoort het huwelijksgeluk. Veel verwikkelingen stapelen zich op als het strenge regime van de Mikado met enge wetten wordt onderstreept. Nanki-Poo dreigt onthoofd te worden en ook voor Yum-Yum ziet de toe komst er somber uit. Als de Mikado, door Nan Beers over- Paddenwerkgroep neemt slagboom in gebruik. HEILOO - Komende donderdag is dr. R. Offerhaus, directeur behandelzaken van Psychiatrisch Centrum Willibrord, te gast in het praatprogramma 'De Ronde van Witteman' van Paul Witteman. Het onderwerp van de dis cussie is seksueel misbruik van patiën ten door hulpverleners. Het program ma is te zien op Nederland 3 en begint om 21.00 uur. HEILOO - De uitslagen van 20 febru ari: A-lijn: Klerk-Stark 62.00, fam. Happe 57.80 B-lijn: fam. v.d. Laan 58.30, fam. Klop 54.20. De uitslagen van 22 februari: A-lijn: de Bruyckere-Stark 67.10, Pias-Wijnbeek 60.80 B-lijn: fam. Romar 62.90, fam. v.d. Steen 58.80. C-lijn: Fam. Koot 58.30, Fam. Moscou 54.20 D-lijn: Fam. Buys 56.30, Burgmeier-Laan 55.70. tuigend neergezet, op geheel onver wachte wijze ten tonele wordt gevoerd, wordt het pas echt spannend. Gré Olbers speelde de rol van de hofdame Katisha. Overduidelijk was hier de rou tine en beheersing van een volleerde actrice aanwezig die Tevens met haar warme mezzo de rol op waardige wijze gestalte gaf. Michel Ferneé bleek een aanwinst voor de H.O.V. In de rol van Pooh-Bah, wist hij op bewonderswaar- dige wijze de hoogdravende teksten tot op de punten en komma's nauwkeurig te declameren. Jan Winkelaar in de rol van Pish-Tush, Daniëlle Boven als Pitti- Sing en Cora Lowijs als Peep-Bo vul den op attente wijze de kleinere rollen in. Zoals gezegd was de voorstelling op meerdere terreinen kleurrijk te noe men. Dirigent Wim Noteboom mag hier zeker niet onvermeld blijven. Met bezieling wist hij de partituur van Sullivan ten uitvoer te brengen. Naast de reeds genoemde solisten, die elk stuk voor stuk hun vocale prestaties op voortreffelijke wijze inhoud wisten te geven, was de hand van de vakman in de koorpartijen overduidelijk aanwe zig. Ook het Zaans Opera- en Operette Orkest musiceerde gediciplineerd. Een staande ovatie was de terechte belo ning voor een prima voorstelling. The Mikado is te zien op 1 en 2 maart in De Beun. Tevens is er nog een voor stelling op 8 maart in theater De Nieuwe Slof te Beverwijk. Openingstijden kantoor: ^maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 0175 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom eri Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden rp, aanzienlijk lagere mm-prijzen. O verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1