Interieur Akersloter paar in Home sweet Home Coraelis Groot koninklijk onderscheiden "Geef ons I geef ons een kans! Vrolijke kunstaankopen PAGINA 14 UITKIJKPOST - 20 MAART 1996 - Funakoshi op internet UNESCO Centrum Nederland Politieberichten Halve finales biljart Maak kennis met tennis Sans Atout TC Hogedijk Handbal Meervogels Informatie vrijmetselarij Zomerschool voor senioren SV Vredeburg Gezins-infomarkt 1996 Franklin Kennedy exposeert Heilooër Bridge Club SV De Vrijheid Periodetitel nabij Donateursconcert Lamoraal van Egmont Rabotrimloop Snackbar overvallen AKERSLOOT - Gezellig een paar uur koffiedrinken met Paulien Huizinga, een televisiepersoonlijkheid die onder andere bekend is van de programma's Showtime en Home sweet Home. Dat overkwam vorige week Pauline Jansen en Wynzen Pauzenga uit Akersloot. Paulien Huizinga kwam met een com plete filmploeg naar hun huis om opna mes te maken voor het woonprogram- ma Home sweet Home. „Het is eigenlijk allemaal heel snel gegaan. Ons huis is helemaal ingericht in de jaren vijftig stijl. We zijn namelijk gek van rock 'n roll. We dansen in een showteam in Amsterdam en bezoeken workshops in Engeland en Zweden. Zo'n viereneenhalf jaar ben ik bezig geweest met de verbouwing van ons huis. Daarnaast heb ik ook alle meubels zelf gemaakt," vertelt Wynzen, die in het dagelijks leven fysiotherapeut is. „Via een patiënt van me is het balletje aan het rollen gegaan. Hij volgde een interieurcursus bij iemand die weer connecties had met SBS 6." Van het een kwam het ander. Er kwam iemand van John de Mol Produkties plaatjes schieten en de redactie van het programma was meteen dolenthou siast. „En toen volgde een hectische dag. Een ploeg van zeven man sterk is vijf uur bezig geweest met filmen. Het hele huis stond op zijn kop. Paulien Huizinga deed de interviews. Er is één uur film volgeschoten, waarvan uitein- Eén van de ontwerpen van Wynzen Pauzenga. delijk vier minuten op televisie te zien zal zijn." „Paulien Huizinga is een hele leuke meid. Spontaan en helemaal niet uit de hoogte. De hele ploeg was trouwens erg beleefd, netjes en aardig. Jammer dat zoiets zo snel voorbij gaat," aldus de opgetogen Wynzen, die met spanning uitkijkt naar zaterdagmiddag 17.30 uur, als Home sweet Home wordt uitgezon den bij SBS 6. Van het ontwerpen en maken van bij zondere meubeltjes en andere woonin- grediënten heeft Wynzen inmiddels zo de smaak te pakken dat hij er een klein bedrijfje, genaamd Fruns, van heeft gemaakt. De stijl van zijn ontwerpen valt te omschrijven als neo-kitsch, art deco en fifties. EGMOND - Op 12 maart is door de burgemeester van Egmond, de heer Brommet, een koninklijke onderschei ding (eremedaille in Zilver in de orde van Oranje Nassau) uitgereikt aan de heer Cornelis Groot uit Egmond aan den Hoef. Deze onderscheiding werd verleend vanwege zijn enorme inzet op maatschappelijk gebied. De heer Groot (die op de dag van de onderscheiding tachtig jaar werd) was ondernemer van 1931 tot 1971. Hij begon als jonge jon gen op de fiets met de verkoop van 'losse' melk lan$ de huizen. Later werd een bakfiets aangeschaft en nog weer later werd de verkoop met een T- ford gedaan. Ook het aanbod van arti kelen kon toen groeien. In 1941 trouw de hij en in datzelfde jaar opende hij met zijn vrouw een melkzaak aan de Egmonderstraatweg. In 1952 werd aan de Herenweg 182 een nieuw pand betrokken. Na diverse uitbreidingen werd deze zaak in 1971 door zoon Gerard overgenomen. Naast zijn" ondernemerschap hij Cornelis Groot zich ingezet voor de Egmondse gemeenschap. Zo heeft hij in 1947/1948 samen met de heer P. Ranzijn (reeds overleden) de onderne mersvereniging Egmond aan den Hoef opgericht. In diezelfde tijd besloot Groot samen met de heer P. Brouwer de VVV in Egmond aan den Hoef op te zetten. De functie van de heer Groot was in deze fase die van voorzitter, uitvoerder, administrateur en manusje-van-alles. Toeristen werden in zijn winkel geïn formeerd over overnachtingsmogelijk heden. In 1952 werd deze taak overge nomen door mevrouw M. Zoon. Groot bleef altijd betrokken bij het organise ren van diverse evenementen vanuit de VVV, zoals ballon- en lampionoptoch ten en bijvoorbeeld judo-demonstratie- wedstrijden. De voetbalvereniging Zeevogels had en heeft nog altijd zijn warme belang stelling. Als spelend lid keepte hij in het tweede elftal, soms invallend in het eer ste. In 1970 richtte hij het damesvoetbal op. De belangstelling hiervoor was groot; een seizoen later waren er twee dameselftallen en een meisjesteam. Verder draaide Groot vaak terrein diensten en stond hij regelmatig bij de kassa om entreebewijzen te verkopen. Bij de bridgeclub van de Egmonden is Groot 20 jaar actief speler geweest, 's Winters gaf hij cursussen en verworf op die manier veel leden voor de club. Ondanks het ouder worden bleef hij initiatieven nemen en zich inzetten voor de medemens. Zo was hij in 1988 een van de voortrekkers bij de realisa tie van de seniorenwoningen op het HAnswijk. In 1985 zette hij het oude- renzwemmen in het Zuiderduin op. Tot op de dag van vandaag haalt en brengt hij deelnemers of regelt hij vervoer voor ze. Zelf neemt hij enthousiast deel aan het aqua-gym. Ook voor de inwendige mens bleef hij zorgen. Nu niet vanuit zijn eigen zaak, maar als bezorger van maaltijden, geor ganiseerd door Tafeltje Dekje. Dit heeft hij van 1988 tot en met 1991 gedaan, naast zijn werk als algemeen bestuurslid van de Stichting Welzijn Ouderen Egmond, van oktober 1990 tot oktober 1991. Een hele lijst van activiteiten, die dui delijk maakt dat de onderscheiding zeer zeker verdiend is door de heer Groot. ALKMAAR - Karatevereniging Funa koshi (Alkmaar, Bergen, Heiloo, Scha- gen) is sinds kort te bereiken op inter net. Voor zover bekend, is Funakoshi de enige Nederlandse karatevereniging op het wereldwijde netwerk. Met de aansluiting op het net probeert de ver eniging karate toegankelijker te maken voor een breed publiek. Op de 'site' van Funakoshi is onder meer informatie te vinden over de trai ningstijden en adressen van de verschil lende afdelingen, met wie je contact kunt opnemen, en welke kleding een karateka draagt. Bovendien biedt Funakoshi algemene informatie aan over karate, aangevuld met foto's en humoristische cartoons. In de toekomst worden de internetpa gina's van Funakoshi uitgebreid met actuele informatie. De vereniging denkt daarbij aan het via het net aan bieden van persbërichten en aankondi gingen van toernooien en andere acti viteiten die met karate hebben te ma ken. De site van Funakoshi is bereikbaar op http://www.xs4all.nl/~symen. Het e- mailadres van de vereniging is symen@xs4all.nl. Een wens van derde-wereldkinderen met een handicap: Onze wereld telt ruim 130 miljoen kinderen in de lagere-schoolleeftijd en ruim 276 miljoen 12- tot 17-jarigen die geen onderwijs krijgen. Van de 140 miljoen kinderen met een handicap leven er, naar schatting, 120 miljoen in de ontwikkelingslanden. Ook zij willen iets van hun leven maken, maar voor slechts 2% van deze kinderen is aangepast onderwijs beschikbaar. Helpt u ons? Graag zenden wij u een overzicht van urgente UNESCO-projecten. Ik steun uw campagne. 0 Ik ontvang graag, nadere informatie 0 Ik maak een bedrag over naar giro 194800 0 Stuur mij een acceptgiro Naam Adres: Postcode: Oranje Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdam AKERSLOOT - Op 16 maart werd uit de kleedruimte van het zwembad van Motel Akersloot een paar schoenen ontvreemd. Op de A9 vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Een bestuurder van een personenauto remde zonder enige noodzaak zodat een achter hem rijdende bestuurder van een personenauto een aanrijding niet meer kon voorkomen. Er was alleen materiële schade. AKERSLOOT - Een ware slijtageslag voor de 88 deelnemers van dit kam pioenschap in Akersloot. Gevestigde namen sneuvelden in de voorronden en sinds het bekend is geworden dat de nummers een, twee en drie op zondag 21 april tegen Dick Jaspers mogen bil jarten is de strijd veel fanatieker gewor den. Zaterdag 23 en zondag 24 maart worden deze halve finales gespeeld. Vier poules en vijf spelers, waar van iedere poule twee spelers doorgaan naar de finale, die 12-13 en 20 april zal worden gehouden. Na loting afgelopen zondag zijn de volgende poules tot stand gekomen, achter de namen het aantal te maken caramboles. Poule A: W. Kerssens 27, J. Hollenberg 17, A. Verduin 15, P. Leijen 1 15, C. Kaandorp 12. Poule B: H. Levering 26, P. Weber 17, R. de Rooy 16, D. Leijen 15, P. Woestenburg 10. Poule C:Th. Oud 23, G. Oud 17, S. Tromp 15, G. v. Klaveren 12, R. Steeman 11. Poule D: J. Veldt 18, H. Simons 18, G. Riesebosch 16, J. Verduin 15, H. Schouten 14. De strijd zaterdag en zondag zal plaats vinden in het nieuwe biljartcentrum Akersloot. De aanvangstijden zijn zaterdag 19.30 uur en op zondag zullen de ballen om 18.30 uur gaan rollen. HEILOO - Op woensdag 27 maart vanaf 14.00 uur bestaat er weer de mogelijkheid om kennis te maken met de tennissport bij Tennisclub Heiloo aan De Dors. Deze kennismaking is bestemd voor kinderen van de basisschool. De spelle tjes en het tennissen staan onder lei ding van trainer Diktas. Iedereen is van harte welkom. Neem wel een paar gym schoenen mee. Wie geen racket heeft kan er een lenen van de tennisclub. HEILOO - Uitslagen maandag: A-lijn: 1. Mak-Pikkel 58,8% 2. Fam. v. Diepen 56,3% B-lijn: 1. v. Toornburg-de Vries 62,9% 2. ds. Schreiber-Werdmuller 60,4% C-lijn: 1. Kuiper-Zijp 57,9% 2. Ds.Stark-Bruyckere 57,1% D-lijn: 1. Fam. Boersen 67,1% 2. Ds. Schooten- Visser 60% E-lijn: 1. Benmink-Roozen 62,5% 2. Krul-de Buyzer 60,8% F-lijn: 1. Ds. de Jager-Harreveld 57,3% 2. Fam. v. Dijk 56,3%. EGMOND - Ongeacht de weersom standigheden zatföp zaterdag 23 maart om 16.00 uur het nieuwe tennissseizoen officieel geopend worden. Tussen 16.30 en 17.15 uur kunnen de leden, van wie de achternaam met één van de letters A tot en met K begint, hun KNLTB- ledenpasje afhalen; de leden, van wie de achternaam met één van de letters L tot en met Z begint, zijn tussen 17.15 en 18.00 uur aan de beurt. De pasjes wor den pas uitgereikt, wanneer de contri butie is betaald en de drie kantinedien sten zijn opgegeven. De niet opgehaalde pasjes kan men na de openingsdag in de kaartjesbak vin den, die in de bar staat. Voorwaarde is echter, dat de contributie is betaald en de kantinediensten (bij Joop Kemna) zijn opgegeven. Met de beide clubtrai ners - Ron Goedel en Klaas-Jan van Leeuwen - kunnen afspraken over trai- ningslessen worden gemaakt. De nieuwe jeugdleden worden op de openingsdag om 15.00 uur in het club gebouw verwacht; de nieuwe seniorle den om 15.30 uur. Aan het Instamp- toernooi voor de jeugd, dat ijs en weder dienende op zondag 24 maart van 12.00 tot 15.00 uur wordt gehouden, kunnen ook niet-ledén deelnemen. Dus jongens en meisjes: neem een vriendje of vriendinnetje mee. Voorafgaand aan het toernooi is van 11.00 tot 12.00 uur een ruilbeurs van rackets, tenniskleding etcetera. De eerste racketochtend is op maandag 25 maart gepland, de eerste racketavond op vrijdag 29 maart. AKERSLOOT - De wedstrijd dames senioren 1 tegen Asko Zwaluwen ein digde in 12-10. Het lag in de verwach ting dat degradatiekandidaat Zwalu wen er alles aan wilde doen om de pun ten mee naar Hoorn te nemen. Wat een mooie westrijd had moeten worden, werd door het arbitersduo verhinderd. Zwaluwen nam in de eerste minuut de leiding, door een doelpunt van Mirjam Kerssens werd de stand gelijk. Een hechte verdediging belette Zwaluwen het scoren. Monique Kerssens scoorde tweemaal vanuit de tweede lijn. Meervogels had teveel kansen nodig om te scoren en kwam ondanks de veldmeerderheid niet los van Zwalu wen. Ruststand 6-3. In de tiende minuut na rust liep Meervogels uit tot 8-4 maar de scheids rechters volhardden in hun gebrek aan spelinzicht, de gasten kwamen in de 20ste minuut op gelijke hoogte 8-8. De wedstrijd werd meer spannend dan mooi, toen Zwaluwen op voorsprong kwam 9-10. Wendy Zandbergen scoor de de gelijkmaker 10-10. Moniek Kerssens bracht met een schot uit de tweede lijn en een benutte strafworp Meervogels de winst. De heren sen. 1 wonnen van Tonegido met 21-15. De heren hebben zich in deze wedstrijd bevrijd van het degrada tiespook. Vanaf het begin tot de twin tigste minuut gaven de teams elkaar weinig ruimte. Eddy Krom werd door Jeremy Duin prachtig aan de cirkel aangespeeld en scoorde tweemaal. William Kerssens liet zien dat de hoek zijn plaats is en was dan ook tweemaal succesvol. Meervogels verzuimde uit te stappen en door een gemiste strafworp lukte het niet afstand te nemen. Ruststand 10-7. Direct na rust sloeg Meervogels door Theo Krom een gat van vijf doelpun ten. Deze voorsprong was door Tonegido niet meer in te halen. Een penalty genomen door Jacco Kerssens bracht de eindstand op 21-15. ALKMAAR - Vrijmetselarij, wat houdt dat' in? Wat betekent dat? En wat doen vrijmetselaren? Op die vra gen wordt ingegaan tijdens de informa tie-avond die de Alkmaarse Loge Noorderkroon op maandag 25 maart houdt. Belangstellenden zijn vanaf 19.30 uur welkom in het logegebouw aan de Gedempte Nieuwesloot 153. Vrijmetselaars komen voort uit vele geloofsrichtingen en hebben allerlei maatschappelijke achtergronden. Het is geen op zichzelf staand geloof of reli gie. Het is echter wel religieus van aard en heeft als hoofddoel het verbeteren van de persoonlijke levenshouding. Het geheim van de vrijmetselarij is dat de inhoud van de ritualen niet wordt onthuld. Toch ligt in vrijwel iedere bibliotheek het geheim van de vrijmet selarij praktisch voor het oprapen. Ondanks dat heersen er nog veel voor oordelen over deze levenshouding. Tijdens de informatiebijeenkomsten kunnen de vooroordelen worden losge laten. Hoewel je alleen als man lid kunt worden, zijn ook vrouwen welkom op deze bijeenkomsten. Parallel aan de mannelijke vrijmetselarij is er voor vrouwen de Vita Feminea Textura, de Vereniging der Weefsters. Het gedach- tengoed is hetzelfde, alleen de gebruik te symbolen zijn anders. Van deze ver eniging zijn vertegenwoordigsters aan wezig tijdens de informatieavond. ALKMAAR - Deze zomer viert de Senioren Zomerschool haar eerste lus trum. Ook dit jaar is er weer een aan trekkelijk aanbod voor iedereen van 50 jaar en ouder, die belangstelling heeft voor literatuur, geschiedenis, aardrijks kunde, muziek, kunst, islam of filosofie. Een cursus in de Senioren Zomer school bestaat uit vier schooldagen (op 6,13, 20 en 27 juni) die duren van 9.30 tot 15.30 uur. De lessen worden gege ven in het hoofdgebouw van het Cornelis Drebbel College, Nassauplein 10 in Alkmaar. De prijs is f 95,00 (niet inbegrepen zijn lesmateriaal, lunch en excursies). De inschrijving begint op 23 maart met een informatieochtend die plaatsvindt op bovenstaand adres. Van 10.00 tot 12.00 uur wordt in korte presentaties iets vertelt over de cursussen. Voor meer informatie kunt u bellen: 072- 5124344. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde Vredeburg ronde tweeëntwintig van de interne competitie. In groep A streden koplopers J. Admiraal en E. Stolp tegen elkaar om de eerste plaats en met nog drie ronden te gaan om het naderende kampioenschap. In een Italiaanse partij offerde Admiraal met wit een pion voor een snelle ontwikkeling. Stolp leek een goede verdediging op de koningsflank te hebben opgebouwd, doch kreeg na een passieve zet een beslissende koningsaanval te verduren. Met deze overwinning heeft Admiraal zijn kansen om de titel te prolongeren sterk vergroot. Veel partijen werden gekenmerkt door fouten of concentratiegebrek. J. Zentveld, altijd goed voor een door dachte partij, gaf na drie uur spelen pardoes zijn dame weg tegen G. Hafkamp. R. v.d. Storm had tegen D. Schut met een kwaliteit vóór goede winstkansen, doch verspeelde onnodig zijn voordeel, waarna de partij remise werd. Ook R. Rommel was met zijn gedachten elders, J. Limmen kon hier van profiteren en won op een onver wacht eenvoudige manier. L. Zentveld en R v.d. Heijdt speelden een zeer merkwaardige partij. Dameverlies (v.d. Heijdt) en mat (Zentveld) werden wederzijds wegens het vroege tijdstip door de vingers gezien, waarna torenverlies van v.d. Heijdt tenslotte de overwinning bij Zentveld bracht. B.v. Diermen wist onvoldoende raad met zijn betere stand tegen K. Aafjes. Na enige over moedige zetten van v. Diermen kon de ervaren Aafjes tegen de verwachting in de winst toch naar zich toe te trekken. In de B-groep bereikte B. Kos de twee de plaats achter C. Out door een mooie overwinning op R. Jagtenberg. L. Winder was de dupe van de schaakre- gel 'aanraken is zetten', een verplichte koningszet kostte hem een toren en verder de partij tegen P. Evenhuis. In de C-groep bewees koploper Robert Termes zijn kracht tegen de sterke, tweede geplaatste, Jan Valkering. Met goede zetten wist hij de partij in zijn voordeel te beslissen. Karin Kos vergat dat haar dame gepakt kon worden tegen Alex Zwart en verloor hierdoor. De uitslagen A-groep: J. Admiraal-E. Stolp 1-0, J. Zentveld-G. Hafkamp 0-1, R. v.d. Storm-D. Schut remise, J. Limmen-R. Rommel 1-0, M. Sturk-C. Limmen 0-1, L. Zentveld-P. v.d. Heijdt 1-0, B.v. Diermen-K. Aafjes 0-1, H. Brak-T. Al 0-1, J. Tebbens-v. Deen 0-1, B. Kerkhof-J. de Graaf 0-1, N. Admiraal-W. Koenekoop 0-1. B-groep: P. Mooij-C. Out 0-1, R. Jagtenberg-B. Kos 0-1, P. Evenhuis-L. Winder 1-0, C. Pepping-W. Könst 1-0, K. Kramer-W. Kaandorp remise, J. Kramer-R. Limmen 0-1. C-groep: Jan Valkering-Robert Termes 0-1, Willemijn Koot-Maarten Kos 1-0, Jeroen Duin-Siebe Meijer 0-1, Hilde Zomerdijk-Niels Admiraal 0-1, Mark Beentjes-Liselotte Admiraal remise, Hilde Zomerdijk-Jantien Kaandorp 0- 1, Jeroen Kaandorp-Tjeerd Blom 0-1, Alex Zwart-Karin Kos 1-0. CASTRICUM - Op zaterdag 23 maart is er vanaf 10.00 uur een informatie markt in het Bonhoeffercollege, PC. Kieftstraat 20 in Castricum. Onderwerpen als dyslexie, schrijfpro blemen en faalangst komen aan de orde. Een aantal gastsprekers is uitge- nodogd voor een presentatie. Bovendien zijn er ongeveer 25 stands met informatie. De entree bedraagt f 6,00 per gezin en f 5,00 per persoon. De officiële opening wordt om half elf verricht door burge meester Schouwenaar. CASTRICUM - De oud-Castricummer en thans in Bergen woonachtige kunst schilder Franklin Kennedy exposeert vanaf 14 maart tot begin september zijn schilderijen bij het jubilerende tuincen trum Terlouw aan de Puikman in Cas tricum. Er is bewust gekozen voor deze rustie ke expositie-ruimte: bloemen en plan ten horen bij de uitbundige en speelse creaties van Kennedy, gouaches met een warme kleurstelling, hunkerende gezichten afgewisseld door gezellig spinnende huiskatten. Franklin Kenne dy is met kunst grootgebracht: zijn vader was een bekend beeldhouwer met een internationale reputatie die zijn kennis overbracht als hoogleraar. De expositie is van dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. De toegang is vrij. Samenvatting IIP van Carla Kraayeveld (foto: Berend Ulrich). Plaats: ALKMAAR - In het Stedelijk Museum Alkmaar is het al een beetje voorjaar. De hal van het museum biedt een vrolijke aanblik door de expressie ve en kleurrijke kunstwerken die er worden tentoongesteld. Het zijn recen te kunstaankopen die nu voor het eerst te zien zijn. Vanaf de straat kan men een glimp opvangen van de objecten van Carla Kraayeveld die zij maakte van afgedankt kinderspeelgoed en Stichting Doorstroom Stichting Doorstroom, Koningsweg 36 in Akersloot verkoopt iedere eerste en derde zaterdag van de maand tweede hands spullen voor een waterproject in Uganda. Als u iets heeft voor de ver koop kunt u contact opnemen met Wil Broersen, 0251-312778 of Ben Schagen, 0251-314957. Poppentheater Dibbes Zaterdag 23 maart: Jutte (vanaf 5 jaar), aanvang 14.30 uur, f 6,00 per persoon inclusief consumptie. Reserveren: 0251- 313447. Galerie Amber Tot 24 maart expositie van acrylschilde- rijen van Ineke v.d. Berg en van katten en keramiek van Irene Maas en Els Niesen. Openingstijden: donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur aan de Dusseldorperweg 18. Gemeentehuis Limmen Tot eind april expositie van cursusten van Arts Crafts. Te zien tijdens werk dagen. Galerie Nu Tot en met 7 april surrealistische beel den van Jitse Sikkema en surrealisti sche schilderijen van Jan Reus. Te zien van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur aan de N. van de Veenstraat 48 in Castricum. HEILOO - De uitslagen van dinsdag: A-lijn Moscou-Weehuizen 58.90, Brinkhuis-Meuleman 56.80 B-lijn: fam. v.d. Laan 64.60, fam. Kraakman 59.40. De uitslagen van donderdag: A-lijn: Bennink-v.d. Vlies 60.40, Fam. Schrei- ber 56.30. B-lijn: Plas Muller 62.90, Fam. v.d. Steen 58.80. C-lijn: fam. Koot 57.90, Fam. Moscou 56.70. D-lijn: Faber- Oud 59.90, v. Haperen-Hurkmans 57.30. LIMMEN - De uitslag van woensdag 13 maart: Klasse E: K. Hooyboer 99 pnt. A: J. Drenth 99 pnt., K. Admiraal 98 pnt, R. Schaft 95 pnt. J. Hageman 95 pnt. Klasse B: B. Sasse 96 pnt. J. Nuijens 96 pnt. E. Koppes 96 pnt. Klasse C: F. Bakker 97 pnt., B. Meijer 95 pnt., C. Weijers 92 pnt. Klasse D: M. Eelhart 97 pnt. M. Baltus 82 pnt. LIMMEN - Afgelopen zondag moest het elftal van trainer Ruud Donker op bezoek bij Egmondia in Egmond aan Zee. Inzet was het vasthouden van de eerste plaats en een stap voorwaarts doen op weg naar het periode-kam pioenschap. In de eerste helft was van een krachtsverschil tussen de koploper en Egmondia niets te merken. Er was sprake van een gelijkopgaande wed strijd, mede veroorzaakt door het feit dat Limmen het speltype van Egmondia overnam en veel met de lange bal werkte. De ruststand was dan ook 0-0. Na rust was er sprake van een andere wedstrijd waarbij Limmen domineerde en zich zelf veel kansen schiep waarvan Frank Donker er twee benutte. Egmondia kwam in blessuretijd nog tot een doel punt maar dat mocht voor de Egmonders niet meer baten. Door deze overwinning kan Limmen zondag in de thuiswedstrijd tegen Ilpendam bij winst het periode-kampioenschap binnenha len. Daarnaast blijft het vizier gericht op het behalen van bet algemeen kam pioenschap. Gezien de tegenstander, Ilpendam, kan een leuke wedstrijd wor den verwacht op sportpark Dampe- gheest. De aanvang van de wedstrijd is 14.00 uur. EGMOND - Op zaterdagavond 23 maart vindt het donateursconcert van muziekvereniging Lamoraal van Egmond plaats in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Het thema van het concert is Muziek van het witte doek. Het concertprogramma van het fanfa re-orkest onder leiding van dirigent Frans Alleman is voor een groot deel opgebouwd uit filmmuziek. Er zijn veel films waarvan de muziek bekend is geworden en ook buiten de bioscoop wordt gespeeld. Een beroemd voor beeld daarvan is de muziek uit de West Side Story. Een aantal muziek-frag- menten uit deze film zal Lamoraal van Egmont ten gehore gaan brengen. Daarnaast staat ook de suite The Shipbuilders op het programma, deze heeft niets met film te maken, maar bevat toch zeer beeldende muziek. Hierin wordt met muzikale middelen de arbeid op een scheepswerf beschre ven. In korte tijd volgt de luisteraar de bouw van een schip tot en met de eer ste reis aan toe. Ook staat er muziek uit beroemde musicals op het programma en sluit het programma af met een pop ulaire mars. Het programma van de muziekvereni ging begint met een optreden van het jeugdorkest. Dit orkest onder leiding van Martin Wittebrood bestaat voorna melijk uit leerlingen die momenteel in opleiding zijn bij Lamoraal van Egmónt. Ook zij doen mee aan het thema en zullen gaan uitvoeren de muziek van de animatiefilm Pocahon tas. Daarna zal de drumband gediri geerd door Dries Baars aantreden. Het concert vindt plaats in de nieuwe toneelzaal van het pas hernieuwde dorpshuis Hanswijk. Enkele try-out concerten hebben inmiddels aange toond dat het goed zit met de akoestiek van de nieuwe zaal. Voor velen wellicht aanleiding om eens te komen kijken en luisteren. Het concert begint om 20.00 uur. gegalvaniseerd ijzerdraad. Ook het object van plexiglas en touw van de Alkmaarse kunstenares Mans Lenards trekt buiten al direct de aan dacht. Maar wie meer wil zien, moet toch echt even binnenkomen. Binnen is onder andere te zien keramiek van Marieke Koudstraal en grafiek afkom stig uit het Grafisch Atelier. De kun staankopen staan tot en met 14 april in de hal van het museum. AKERSLOOT - De laatste trimloop met 125 deelnemers werd afgesloten met een record: John Blokker verbeter de het record op de 14 kilometer met 13 seconden. De verdere uitslagen zijn: 4 kilometer jeugd: 1. Sander Mors 14 min. 22 sec. 2. Richard Fatels 15 min. 26 sec. 3. Barry Hoogboom 15 min. 35 sec. Ie Meisje Maaike Albante 18 min. 50 sec. 8 Kilometer: 1. Arie-Hendrik Visser 28 min. 42 sec. 2. Sjaak Denneman 29 min. 59 sec. 3. Aldert Pepping 29 min. 12 sec. Ie dame Henny Brantjes 39 min. 12 sec. Ie vet. Aldert Pepping 29 min. 12 sec. Ie Jeugd Paul Oudendijk 38 min. 15 sec. 14 Kilometer: 1. John Blokker 46 min. 15 sec. nieuw record. 2. Alex Florijn 47 min. 49 sec. 3. Kees Brasse 49 min. 49 sec. Ie dames Marianne Zwaan 1 uur 00 min. 47 sec. Ie veteraan Kees Brasse 49 min. 49 sec. EGMOND - Snackbar Egmond aan de Herenweg in Egmond-Binnen is woensdag 13 maart overvallen door twee mannen. Om ongeveer kwart over negen werd de medewerkster van de snackbar bedreigd door één van de - overigens niet gemaskerde - overval lers, die een pistool op haar gericht hield. De kassa werd geleegd en de daders vertrokken. Ondanks de inzet van politiewagens en een speciaal over- valteam, werden zij niet meer gesignal eerd. De politie heeft de volgende beschrij ving van de twee mannen: beiden circa 25 jaar oud; één man was minstens 1.90 meter en droeg een soort ijsmuts. Wanneer u iets gezien of gemerkt heeft van de overval, wordt u verzocht con tact op te nemen met de politie van Egmond, 072-5066999.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 14