SILHCLET School badminton Ad Hoedjes 60 jaar lid van Caecilia Literair Jazz-café ra tffej Vos Makelaardij BCoembincferij 't Loo Stichting Heiloo Houden zo! Amels Makelaardij (072) 533 533 0 't Vennewater Taucy "Jaiv Redactieacquisitie en administratie J Drukkerij uitkijk post bv 61e JAARGANG NO. 12 20 MAART 1996 BINNENHUISARCHITECTUUR Mode Locale VAN DER BORDEN Zaterdag 23 maart a.s. Toernooi: 10.00 - 17.00 uur voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5552&OS> VANDAAG LAATSTE DAG Voor inleveren van uw adhesie tegen de plannen van Alkmaar voor uitbreiding binnen het grondgebied van Heiloo. Iwan de Groot Start werkzaamheden sportcomplex Het Vennewater ^atcrda^aVond ~^nc(agmicL(ag-^ in de 4.S.\?. (laiitriue (^inptoeuscliap op ck hometrainer Zaterdagavond. Vana.\ V.OOwxr tijcbns cU jancy -jntr Kennemerstraatweg 129 Heiloo CEES HACHMANG LOODGIETERS Bridge Dance De BEZORGING van de UITKIJKPOST NieuweModetre ntsNieuweMod etrentsNieuwe Geslaagd De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoef De Hoefsmid 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur aanzienlijk lagere mm-prijzen verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) Spanjaarden te gast bij jongerencentrum Buk HEILOO - Op 24 april arriveren ze op Schiphol: een gr.oep van 15 Span jaarden die tien dagen te gast zullen zijn in Nederland. De jongeren, met een leeftijd tussen de 17 en 21 jaar, zul len welkom worden geheten door elf jongeren uit Amsterdam en tien uit Heiloo. Deze laatste twee groepen bestaan uit vrijwilligers van jongeren centra, respectievelijk Het Gebouwtje in Amsterdam en Buk Buk in Heiloo. Een deel van de Spanjaarden is afkom stig uit Sevilla, een ander deel komt uit een klein dorp in de buurt van Malaga. Deze jongeren hebben zelf een jonge rencentrum opgezet, omdat er - zoals ze zelf zeggen - helemaal niets te doen was in de buurt. Regelmatig organise ren ze dansavonden, theater en jamses sies. Exis v Om eens te zien hoe andere jongeren centra in Europa bepaalde zaken aan pakken, is het mogelijk deel te nemen aan een project van Exis, het Neder landse agentschap van Jeugd en Jongeren Europa, voor culturele uitwis seling van Europese jongeren. Het bestuur van Het Gebouwtje heeft zich een jaar geleden hiervoor al opgege ven, evenals beide centra in Spanje. In eerste instantie zou worden samen gewerkt met een ander jongerencen trum in Noord-Holland, maar deze zag ervan af. Nog geen twee maanden gele den is de leiding van Buk Buk gevraagd mee te wefken aan het project. Zoals coördinator Frans Langedijk het uit drukte: „In feite vroegen ze ons op een sneltrein in volle vaart te springen.'1 In enkele weken tijd moesten deelne mers, onderdak en financiën geregeld worden. Inmiddels hebben zeven enthousiaste jongeren zich aangemeld en zijn er al diverse afspraken gemaakt. Een voorlopig programma is inmiddels opgesteld, met onder andere een be zoek aan de Bloemendagen in Lim men, het Biermuseum in' Alkmaar en het Egmondse strand. Verder is er tijd gereserveerd voor een aantal works hops, over vooroordelen, drugsgebruik en sex. Er worden Spaanse lessen gevolgd en de groep Spanjaarden zal een traditionele maaltijd bereiden. Culturele verschillen eu overeenkom sten Allerlei activiteiten dus, waarbij de Nederlandse en Spaanse cultuur over eenkomsten en verschillen zullen to nen. Dat is ook de reden waarom de Europese Commissie subsidie verstrekt aan dergelijke projecten. De Europese Commissie stelt het als volgt: het jonge reninitiatief moet een Europese dimen sie hebben. Daarbij moet aan een aan tal voorwaarden voldaan worden: er moet van het begin tot het eind samen gewerkt worden door een groep jonge ren, de groep moet het project zelf belangrijk vinden, het moet origineel van opzet zijn en nieuw voor de buurt waarin het uitgevoerd wordt en het ini tiatief moet ook iets opleveren voor andere jongeren in de omgeving. Het uitwisselingsproject in Heiloo zal dan ook bepaalde activiteiten voor de inwoners van Heiloo bevatten. Zo is er een Spaanse avond gepland, waarbij de muziek- en dansgroep uit Spanje zal laten horen en zien wat de tradities op dit gebied zijn in Spanje en wat er tegenwoordig bij hèn te horen is in dis co's en op de radio. Tijdens de multicul turele jamsessie die daarop volgt zijn ook muzikanten uit Heiloo welkom. Marco Borsato Een andere activiteit die in het teken staat van de uitwisseling is het optreden van Marco Borsato op donderdag 4 april. Middels sponsoring zal de opbrengst van deze avond grotendeels gaan naar het project. Kaarten voor dit concert (a f 20,00) zijn vanaf 21 maart verkrijgbaar in Buk Buk en een dag later bij Centerdisc in Heiloo en Popeye in Alkmaar. De zaal gaat om 20.00 uur open en het optreden vangt aan om exact 22.00 uur. Na Marco's concert is er een Mega Dancenight 121A jaar Silhouet. Een bronzen jubileum. Op zaterdag 30 en zondag 31 maart vieren wij dat (vanaf 12.00 uur). U bent van harte welkom in onze winkel. Kennemerstraatweg 99 -1851 BC HEILOO tel: (072) 533 11 99 - fax: (072) 533 11 99 n Bench, Van Besouw, Giorgetti, Vibieffe, G In deze Uitkijkpost treft u de bijla ge Mode Locale aan, zoals u die van ons gewend bent in voor- en najaar. Hierin kunt u lezen over alle nieuwtjes op het gebied van de voorjaars- en zomermode. Ook al is het nog koud buiten, deze Mode Locale brengt alvast een vleugje lente in huis. En als u hem uit hebt, kunt u aan de slag met het oplos sen van de monsterpuzzel en mee dingen naar een van de cadeau bonnen ter waarde van f 50,00. Veel lees-, kijk- en puzzelplezier. Het team van de Uitkijkpost MAKRI AAKIDtl VFRZEKFRINCEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS&TAXATEURS ONROEREND GOED Marco Borsato in Buk Buk. gepland met medewerking van Marco Orsel. Naar Spanje! De eerste vijf dagen na de aankomst van de Spaanse groep, verblijven de vrijwilligers uit Amsterdam samen met de gasten in Heiloo. Op maandag gaat de hele groep naar Amsterdam, om daar onder andere Koninginnedag te vieren. Om van een werkelijke uitwisseling te spreken, is het natuurlijk wel de bedoe ling dat de Nederlanders iets meer van de Spaanse cultuur te zien krijgen. Geen betere manier natuurlijk dan af te reizen naar het warme Zuid-Europa. Dit staat voor volgend jaar op de agen da. De deelnemers aan het project in april kunnen voor een klein bedrag mee om de jongeren - die inmiddels wellicht 'vrienden' genoemd kunnen worden - in hun eigen omgeving op te zoeken. Er wordt nog gezocht naar sponsors voor het project. Geïnteresseerden en mensen met suggesties kunnen bellen met Frans Langedijk, bereikbaar bij Buk Buk, telefoonnummer 072- 5335242. Jongeren (tussen de 17 en 21 jaar) die willen deelnemen aan het pro- jéct en leuke ideeën hebben, kunnen alsnog contact opnemen via boven staand nummer. Wellicht is er nog een plaatsje voor je vrij! Cynthia Mc Leod leest voor uit eigen werk. HEILOO - Een schrijfster die de laat ste tijd zeer de aandacht trekt is de Surinaamse Cynthia Mc Leod. Op zon dag 31 maart zal zij een lezing verzor gen voor het literaire jazz-café in Heiloo. Cynthia Mc Leod is een doch ter van de eerste minister-president van Suriname, Ferrier. Zij gaf les aan het lyceum, waarbij zij zo boeiend vertelde over haar land, dat de kinderen haar vroegen om deze verhalen op te schrij ven. Haar boek 'Hoe duur was de sui ker' vloog vorig jaar de Nederlandse boekwinkels uit, en haar pas versche nen boek 'Ma Rochelle Passé, Welkom El Dorado' belooft ook weer een best seller te worden. Haar bekendheid strekt zich tevens uit tot andere landen, want ook in Engeland, Israël, Denemarken, Duits land en Spanje worden haar boeken uitgegeven. Deze maand geeft zij meer dan twintig lezingen in ons land, waar bij zij op zondag 31 maart in het Open Huis deze tournee afsluit. Met de muzi kale omlijsting van de All Of Me Band kunt u dus rekenen op een zeer boeien de ochtend. Zondag 31 maart in het Open Huis te Heiloo. Aanvang 11.00 uur (foyer open 10.30 uur), de prijs inclusief kopje kof fie bedraagt f 8,50. Kaartverkoop: Boekhandel Avis (Stationscentrum Heiloo) en in de bar van het Open Huis. Telefonisch kunt u kaarten bestel len en informatie krijgen onder tel. nr. 072-5115511. HEILOO - Ad Hoedjes, geboren op 14 april 1920, werd afgelopen zaterdag tij dens het voorjaarsconcert van het Heilooër Harmonieorkest Caecilia gehuldigd voor 60 jaar lidmaatschap van de vereniging. De heer Hoedjes ('zeg maar gewoon Ad') begon zijn 'loopbaan' bij Caecilia nadat hij was gevraagd door kennissen, en hij ook wel zin had om muziek te maken, in 1936. In die tijd werd er geen les gegeven zoals dat tegenwoordig gebeurt aan de muziekschool, maar gewoon bij een lid thuis. Hij begon zijn lange muziekcarrière op de trompet, maar na enkele jaren schakelde hij over naar het instrument dat hij verder zou bespelen, namelijk de corhoorn. Een belangrijk instrument in het orkest van wege de begeleiding en daarom cen traal in het orkest zittend, maar helaas niet altijd gewild door andere muzikan ten. Ad heeft dit instrument dus heel wat jaren bespeeld en met groot enthousiasme. Ad Hoedjes heeft met de vereniging V KO Heiloo Houden zo Postbus 194 1850 AD Heiloo Telefoon 072 533 28 46 Postgiro 1408045 Zie voor adressen de advertenties van 6 en 13 maart jl. en de verspreide folders heel wat meegemaakt. Zo waren er diverse schommelingen in prestaties, het aantal leden en anderszins. Hij heeft door zijn langdurig lidmaatschap gediend onder alle voorzitters, pen ningmeesters en dirigenten van Caecilia. Ook maakte hij de omschake ling mee van fanfare naar Harmonie, in een tijd dat het wat minder ging met de vereniging en er iets moest gebeuren om de vereniging weer gezond te maken. Dat dit een grote operatie is geweest, die tot stand kwam in 1959 door de toenmalige voorzitter Dorus Kuijper, mag best eens extra gezegd worden. Ad heeft zich binnen de vereniging ont popt als een bijzonder lid, vooral bij activiteiten die de penningmeesterte vreden moesten stellen. Hij ging jaar lijks diverse winkels langs om prijzen te 'schooien' voor de traditionele loterij. Ook bij de limonade-acties in de zesti ger en zeventiger jaren vervulde Ad een voortrekkersrol. Het afgelopen jaar kwam helaas de gezondheid van Ad in het ongerede, maar hij doet weer verwoede pogingen om te herstellen. Naast zijn lidmaat schap bij Caecilia is hij al vijftien jaar lid van Fanfare Eensgezindheid in Heiloo en blaast hij al zo'n dertig jaar zijn partijen bij Boerenkapel de Kinkeluters. Terecht dat deze bijzondere man en rasmuzikant afgelopen zaterdag door wethouder Ten Hoope het insigne in goud opgespeld kreeg, met daarbij overhandigd de bijbehorende oorkon de. HEILOO - Tot juni hangen er schilde rijen van Iwan de Groot in de praktijk van huisarts Schwagermann aan de Nicolaas Beetsweg. Voor Iwan de Groot volgen de tentoonstellingen elkaar in snel tempo op. Tot vorige week waren zijn werken nog te zien in het gemeentehuis en volgende maand zal een expositie in Lisse van start gaan. Iwan de Groot tekent al van kinds af aan. Een beroepsleven in het onder wijs, waar hij Nederlandse taal- en let terkunde doceerde, temperden zijn ver kenningen in de 'visual arts' tijdelijk. Los van de verplichtingen komen zijn scheppende gaven nu tot volle bloei. Iwan de Groot is lid van een Heiloose kunstenaarsgroep. Daarnaast reist hij veel door Frankrijk en Tunesië. Hij volgt er masterclasses of werkt vrij. Het onderwerp dat hem het meest bekoort is het landschap en het stilleven. Hij werkt graag met olieverf en pen. HEILOO - Vrijdag 22 maart zal wet houder mevrouw Juup Wuijster- Schuddeboom het startsein geven voor de werkzaamheden van de herinrich ting van het sportcomplex Het Venne water aan de Vennewatersweg in Heiloo. Deze herinrichting houdt ver band met het herschikken van sportter reinen in Heiloo. De huidige locatie van sportvereniging De Foresters, de Egelshoek, is in de structuurvisie aan gewezen als woningbouwlocatie. Met het bouwen van woningen kan naar verachting in 1998 worden begonnen. De sportvelden aan Het Vennewater zullen in augustus 1997 in gebruik wor den genomen. De Foresters dragen zelf zorg voor de bouw van kleedkamers en kantine. Begin maart zijn de voorbereidende werkzaamheden al gestart. Begonnen is^ met het afgraven van de grond om het terrein op de goede hoogte te brengen. In september van dit jaar zullen de vel den worden ingezaaid en in augustus volgend jaar wordt het complex in gebruik genomen. De werkzaamheden worden uitgevoerd in opdracht van de gemeente Heiloo door de Heidemij realisatie bv uit Hoofddorp. Overleg Met alle verenigingen is overlegd over deze herschikking. Voor Hockeyclub De Terriërs betekent de herschikking dat zij een grasveld inleveren en dat een ander veld wordt omgezet in een kunstgrasveld. Voor de andere vereni gingen, waaronder Tennisvereniging Het Vennewater en Base- en Softball- club Double Stars Heiloo, gaat het om kleine aanpassingen en 'grenscorrec ties'. De vereniging Double Stars bestond voorheen uit twee verenigin gen. Vooruitlopend op de herschikking zijn deze twee clubs rond 1990 gefu seerd en naar één locatie gegaan. Dankzij de herschikking heeft de base- en softballclub de mogelijkheid gekre gen een nieuwe kleedkamer te bouwen. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM MAKELAAR Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Zaterdag 23 maart slaat Tendenz een brug tussen school en ont spanning. Voor de brugklassers houden we weer (zoals elke drie weken) Bridge Dance. Hakke, mellow, dance, schuif elen, grunge, tafelvoetballen, op de bank zitten, het kan in Tendenz. De meeste fris en chips kosten een gulden of minder. De toegangsprijs is ook een gulden. We zijn open van 20.00 tot 23,00 uur. Dus voor in je agenda: zaterdag Bridge Dance. De volgende keer is op 4 mei. Je begrijpt dat we dan wat later beginnen. Alleen voor echte brugg ers! is overgedragen aan Argus Reclamediensten en Distributie centrum b.v. in Castricum. Voor opmerkingen en/of vragen kunt u bellen met 0251 657350 of faxen naar 0251 650998. Wanneer u geen krant heeft ont vangen, kunt u dit op donderdag via dezelfde numers melden. Het HEILOO - Op diverse plaatsen in Heiloo en omgeving zijn krokussen en sneeuwklokjes gesignaleerd als voorbode van de lente. Lees liet elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. HEILOO - Tijdens de mode-examens in Rosmalen zijn Annelies Blom en Brigitte van Alphen, beiden uit Heiloo, geslaagd voor modiste. Zij hebben hun opleiding gevolgd bij Modevakschool Maritas.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1