Woningmarkt in wijkgebouw Ypsalon te Heiloo v,teNTe^J Voor alle vragen over ouderenzorg PAGINA 4 UITKIJKPOST - 20 MAART 1996 HEILOO Zaterdag 30 maart a.s. organiseert de gemeente Heiloo een tussentijdse woning marktdag. Op deze dag presenteren Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar en de gemeente Heiloo zich met een bouwplan voor 25 3- kamer appartementen en 8 bouwkavels. Ook een tweetal bankinstellingen te weten de Rabobank en de VSB Bank zullen op deze dag aanwezig zijn. De woningmarkt wordt gehouden in wijkge bouw De Ypsalon, De Hucht 4 te Heiloo. Vanaf 30 maart tot en met 8 april 1996 is alleen via aanmelding bij de gemeente inschrijving mogelijk. Aanmelding voor bezoek woningmarkt In verband met de te verwachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uitnodiging mogelijk. U kunt zich telefonisch aanmelden voor de woningmarkt bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, tele foonnummer 072 -561 31 fl. Lokaties De nièuwbouwlokaties zijn beide gelegen in Ypestein. Het betreft in totaal 25 3-kamer appartementen en 8 bouwkavels met nadere uitwerkingsvoorwaarden. 1KOOPWONINGEN In opdracht van Stichting Eigen Woningbezit worden in Ypestein 25 3-kamer koopappartementen zonder garage gebouwd. Koopprijzen vanaf 235.000,- v.o.n. Voor inwoners van Heiloo bestaat de mogelijkheid om op de koopprijs een korting te krijgen door middel van een premie van 10.000,-. 2. VRIJE KAVELS MET RANDVOORWAARDEN De gemeente Heiloo biedt op de lokatie "Waterbakens" acht bouwkavels aan. De kavels zijn gelegen aan de Tuinenhof langs de rand van het Oosterbos. De oppervlak te van de kavels varieert tussen ca. 530 en 1300 m^. De kavels mogen binnen nadere uitwerkingsvoorwaarden bebouwd worden. De prijs van de kavels is vanf ca. 190.000,- excl. BTW. Toewijzing Inwoners van de gemeente Heiloo hebben voorrang bij toewijzing. 1. 30% van de woningen en kavels is be schikbaar voor woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. Prioriteit heeft dege ne die het langst als woningzoekende staat geregistreerd. 2. 45% van de woningen en kavels is be schikbaar voor inwoners van Heiloo, die bij verhuizing een door de gemeente toe te wijzen huurwoning in Heiloo vrijmaken, die valt onder de verdelingsregels van de huisvestingsverordening (huur tot 1.016,- - per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. 3. 25% van de woningen en kavels is be schikbaar voor inwoners van Heiloo, die bij verhuizing een koopwoning of een duurdere huurwoning achterlaten. Prioriteit Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor de percelen Rosendaal 4 en 6. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Het besluit zal in wer king treden op donderdag 21 maart 1996. heeft degene die het langst in de huidige woning woont. 4. Overigen uit de regio Noord-Kennemer- land (SNK-gebied), indien na toewijzing aan de categorieën 1 tot en met 3 nog woningen of kavels beschikbaar zijn. 5. Overigen, indien na toewijzing aan de categorieën 1 tot en met 4 nog woningen of kavels beschikbaar zijn. Nadere informatie en toelichting Voor een bezoek aan de woningmarkt dient men zich vooraf aan te melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. U ontvangt dan zo spoedig mogelijk een uit nodiging. Nadere informatie over de woningen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsprocedu re en toewijzing is verkrijgbaar op de woning markt. Automatische incasso gemeentelijke belastingen Begin februari hebben alle belastingplichti gen, die in aanmerking komen voor een aan slag onroerende-zaakbelasting, hondenbelas ting, rioolafvoerrecht, afvalstoffenheffing en reinigingsrecht, van de gemeente Heiloo een brief ontvangen met een machtigingskaart. Door het invullen en ondertekenen van deze kaart krijgt de gemeente toestemming om de aanslag over 1996 in 12 termijnen te incasse ren. De aanslagen worden eind maart verzonden, zodat de eerste termijn ±15 april 1996 wordt afgeschreven en de laatste termijn ±15 maart 1997. Er is een flinke belangstelling voor deze betalingsregeling. Momenteel heeft al 55% van de belastingplichtigen de voorkeur gege ven aan deze vorm van betalen. Mocht u als belastingplichtige nog geen machtiging voor automatische incasso hebben afgegeven, dan kan dit alsnog. Bij de aanslag over 1996 krijgt u namelijk nogmaals een machtigingskaart meegezonden. Deze kaart moet dan wel zo spoedig mogelijk worden ingezonden om tij dig de eerste termijn te kunnen voldoen. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Financiën (kamer 129) van 08.00 tot 12.30 uur (telefoon 072 - 531 31 53, 531 31 22 of 531 31 56). Minder afval... Bekendmaking verkeers- besiuit Stationsweg Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, conform artikel 15 van het Wegenverkeerswet, bekend dat zij hebben besloten een aantal verkeersmaatregelen te treffen op de Stationsweg: - Het plaatsen van bord D1 van het RW (Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens) op het middeneiland van het aan te leggen verkeersplein om de verplichte rijrichting kenbaar te maken. - Het plaatsen van bord B6 van het RW aan de rechterzijde van de toeleidende rijbanen, vlak voor het verkeersplein. Hierdoor worden bestuurders op de toeleidende banen erop gewezen dat voorrang verleend moet worden aan bestuurders op het verkeersplein. - Eén en ander te ondersteunen door het aanbrengen van haaietanden op de plaats waar bestuurders bij het verlenen van voor rang plegen te stoppen, dan wel dienen te stoppen, alsmede overige markering zoals blokmarkering en geleidestrepen ter geleiding van het verkeer ter plaatse van het verkeers plein. t - Het aanbrengen van een voetgangersover steekplaats op drie toeleidende takken van het verkeersplein, namelijk de noordelijke, oostelijke en westelijke tak, en dit te onder steunen door het in beide richtingen plaatsen van bord L2 van het RW ter plaatse van de voetgangersoversteekplaats, één en ander ter verbetering van de oversteekbaarheid aldaar voor voetgangers. - Het aanleggen van fietsstroken, aangege ven door een afwijkende kleur klinkers, onderbroken strepen ter afscheiding van de fietsstrook met het weggedeelte voor autover keer en fietssymbolen in de fietsstroken. Met deze maatregel wordt getracht de verschillen de verkeerssoorten optimaal te geleiden over de Stationsweg en de verkeersveiligheid voor met name het fietsverkeer te verbeteren. Het verkeersbesluit ligt met ingang van heden gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Civiel en Reiniging, kamer 119, openingstijden maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u gedurende de periode van terinzage- legging een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Voor meer informatie over dit besluit kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van de afdeling Civiel en Reiniging, tel. 072 - 531 32 08. Wassen Groene Rolemmers In week 13 (tussen maandag 25 en vrijdag 29 maart a.s.) worden de groene rolemmers omgespoeld. De gemeentelijke reinigings dienst verzoekt een ieder de rolemmer buiten te laten staan op de dag dat deze normaliter geleegd wordt, zodat de emmer omgespoeld kan worden. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met de heer T. van der Meijs, tel. 072 533 68 80. Koopzondag op 31 maart a.s. Burgemeester en wethouders hebben beslo ten zondag 31 maart a.s. aan te wijzen als koopzondag. Op deze dag mogen de winkels in Heiloo tussen 06.00 en 24.00 uur geopend zijn. Heeft u vragen over het bovenstaande, dan kunt u terecht bij de heer G.J.N.A. Tervoort of mevrouw W.A.T. Grooteman van de afdeling Bestuurszaken in het gemeente huis, tel. 072 - 531 31 24 of 531 32 26. De openingstijden zijn maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur. Spuitbussen, KCA of geen KCA? Er bestaan nogal wat misverstanden rond de spuitbus. Vaak wordt gedacht dat een spuitbus Klein Chemisch Afval (KCA) is. Dat is onjuist. Een lege spuitbus hoort niet bij het KCA. Een spuitbus is een verpakking. Of iets chemisch afval is, wordt bepaald door de inhoud en niet door de verpakking. Alleen spuitbussen met het KCA-logo én met resten van het produkt horen bij het KCA! In ons afval zitten vier soorten spuitbussen. 1.Spuitbussen met KCA-logo én produkt-restant. In de praktijk gaat het hier meestal om lakken, verven, insecticiden, lijmen, kitten en smeermiddelen. 2.Spuitbussen met KCA-logo zonder produkt-restant. Dit zijn doodgewone lege verpakkingen en mogen dus in de grijze afvalbak. 3.Spuitbussen zonder KCA-logo met produkt-restant. Deze spuitbussen mogen in de grijze afvalbak. 4.Spuitbussen zonder KCA-logo zonder produkt-restant. Deze kunnen ook zo in de grijze afvalbak. Klein Chemisch Afval kunt u brengen naar de afvalbrengplaats van de gemeente, Rosendaal 2 te Heiloo, naar één van de deel nemende winkeliers of naar de chemocar. Heeft u misschien nog vragen over chemisch afval, dan kunt u hiervoor terecht bij de afde ling VROM, Milieu van het gemeentehuis. De openingstijden zijn tussen 08.00 en 12.30 uur. Hier kunt u gratis de folder "Klein Chemisch Afval" in het huishouden krijgen. Ook kunt u telefonisch informatie krijgen bij de heer J. Rijnbeek, tel. 072 - 531 32 03. Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijk heid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Het Zandstuk 25, M.J. Möring - vergroten woonhuis Het Zevenhuizen 56, Honk - en Softbalvereniging Double Stars - vernieuwen/oprichten sportaccommodatie Westerweg 39, C.M. Sep - vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 17, O. Postmus - vergroten woonhuis Havercamplaan 33, W.N.J. Nanne - plaatsen dakopbouw De Wildtlaan 4, H.P. Kleijngeld - vergroten woonhuis Westerweg 259, J.N. Bolten - vergroten winkel Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Kennemerstraatweg 238, Jh.C. Groenland - veranderen/vergroten berging/garage Kennemerstraatweg 234, J. Kuiper - plaatsen duivenhok met bergruimte Groot Barlaken 52, P. Gras - plaatsen dakopbouw Warmoezierslaan 6, P.J.J. Veldt - vergroten woonhuis De Waard 95, R.R.A. Kramer - vergroten woonhuis Holleweg 66, W. Groot - plaatsen dakkapel Kennemerstraatweg 568, A. Tjakkes - aanbouwen van een serre Munnickenhof 2, D.L. van Houten - vergroten woonhuis Butterlaan 2, L. Stam - plaatsen dakkapel Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of om een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Simavi voor de periode van 24 tot en met 30 maart 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Bouwplannen Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Holleweg 21 - vergroten woning; Rosendaal 4 en 6 - vergroten woningen. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 21 maart 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot I2.30uur Informatierubriek "V'v., Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOHCII ZOfjJ Op M33t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4