I ÓS HEILOO m i Jong en Oud De jury De informatieavond PAGINA 8 UITKIJKPOST - 20 MAART 1996 informatierubriek van de gemeente Heiloo over de planontwikkeling van de Egelshoek Drie stedebouwkundige ontwerpers presenteerden deze maand in het kader van een prijsvraag hun ideeën voor woningbouw en inrichting van het gebied Egelshoek aan de gemeente. Zij leverden, maquettes, tekeningen, dia 's en een boekwerk in. Het gaat om een globale visie op het gebied. In een later stadium zal één van de plannen nader worden uitgewerkt in een voorlopig ontwerp, waarbij het globale plan wordt omgewerkt in een gedetailleerd plan. Voordat daadwerkelijk gestart kan worden met de bouw, zal eerst nog een wijziging van het bestemmingsplan plaats moeten vinden. In 1998 kan het realiseren van de plannen van start gaan. Op dit moment zijn zijn er dus nog geen tekeningen van huizen voorhanden. Dicht bij het bos De Egelshoek is het gebied dat op dit moment nog in gebruik is bij de sportvereniging de Foresters. De locatie wordt begrensd door de Laan van Muijs, De Dors, Westerweg en Belieslaan. In de structuurvisie is deze locatie aangewezen als woningbouwlocatie. De oppervlakte van het beschikbare terrein bedraagt 7,6 ha. Het nieuwe woongebied is aantrekkelijk gelegen en grenst direct aan de groene zoom en het landschap tussen Alkmaar en Heiloo. Aan de overzijde van de Belieslaan ligt het Heilooërbos. De drie deelnemers Vorig jaar september schreef de gemeente een prijs vraag uit en nodigde Heijmans Projectontwikkeling b.v., J.G. Nelis Project Maatschappij b.v. en Smit's Bouwbedrijf b.v. G.P. Groot b.v. uit een stede- bouwkundige visie te geven op het gebied Egelshoek. De gemeente stelde hiervoor randvoor waarden vast in een prijsvraagprogramma. In dit programma is onder andere opgenomen het aantal woningen dat gebouwd kan worden, de prijsklasse van de woningen, de hoofdverkeersontsluiting en de globale structuur van de wijk. VOELT ZICH THUIS Voor het ontwikkelen van de woning bouwlocatie De Egelshoek heeft de gemeente aan drie ontwikkelaars gevraagd een visie te geven op dit gebied. Hierbij is gesteld dat het een woonwijk moet zijn waar jong en oud zich thuis voelt. De nieuwe wijk moet aansluiten op de bijzondere landschappelijke ligging bij bos en duin. Het motto "Heiloo, mooi wonen in het groen!" moet tot uitdrukking komen in de nieuw te bouwen wijk. Het accent ligt op twee doelgroepen: jonge gezinnen (starters op de koopmarkt) en senioren die vanuit een gezinswoning met tuin willen verhuizen naar een woning met iets meer comfort voor senioren. Water en Groen De bebouwing langs de randen van het plangebied moet een open karakter hebben en de voorkant van de bebouwing dient naar de weg toe gericht te zijn. Qua schaal, afstand tot de weg en mate van openheid zijn de ontwerpers gevraagd aansluiting te zoeken bij de al aanwezige bebouwing. In het centrale middengebied vormen water en groen de hoofdthema's. De woningen in dit gebied zijn gericht op de aan te brengen water- en groenele- menten. Het water wordt aan de westzijde (De Dors) de nieuwe woonwijk binnenge haald door het verbreden van de waterloop in het verlengde van Het Maalwater. De grens van de nieuwe wijk De Egelshoek wordt gevormd door De Dors, Laan van Muijs, Westerweg en Belieslaan. Vriendelijk Verkeer De wijk wordt ontsloten vanuit de Belieslaan en De Dors. Een minder belang rijke ontsluiting is mogelijk vanuit de Laan van Muijs. Voor voetgangers zijn vrijlig- gende paden naar en langs de Belieslaan en De Dors gepland. Bij de Belieslaan is de aansluiting op de Noorderneg en het Heilooër Bos aan de overzijde van de weg belangrijk. Bij het ontwikkelen van plannen moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid om in een later stadium een verbinding voor langzaam verkeer naar de Westerweg te maken. De aanwezige struc tuur van fietspaden bij de omliggende wegen zullen in de visie van de gemeente benut moeten worden. Het plangebied wordt ingericht als 30 km-zone. Wat wordt gebouwd Het prijsvraagprogramma van de gemeente gaat uit van de bouw van 170 tot 190 woningen. Als uitgangspunt voor de woningdifferentiatie geldt: Categorie A: 60% koop gemiddeld f 225.000,- (rijen, twee-onder-een-kap) Categorie B: 20% koop van f 275.000,- tot f 350.000,- (geschakeld, twee-onder-een-kap) Categorie C: 20% koop vanaf f 350.000,- (geschakeld, twee-onder-een-kap, vrijstaand) Een beperkte stapeling is toegestaan, mits dit zorgvuldig past in het geheel. Gedacht wordt aan maximaal twee klein schalige woongebouwen in de duurdere prijsklasse, geschikt voor de doelgroep ouderen. Wanneer wordt gebouwd De gemeente gaat ervan uit dat het bouwen van woningen in 1998 kan starten en dat de nieuwe woonwijk in 2000 gereed is. Het openbare gebied mag rond de 3,5 ha bedragen. Het is de wens van de gemeente de verharde oppervlakte zo klein mogelijk te houden. De plannen moeten voldoen aan de gestelde uitgangspunten en randvoor waarden van het prijsvraagprogramma. Een deskundige onafhankelijke jury beoordeelt de plannen op kwaliteit en adviseert het college van burgemeester en wethouders. De gemeenteraad neemt op basis van dit advies en de opinie onder de bevolking een besluit over het winnende ontwerp. Dit ontwerp zal op basis van een overeenkomst tussen ontwikkelaar en gemeente nader worden uitgewerkt in een voorlopig ontwerp. De externe jury bestaat uit: Ashok Bhalotra, architect en directeur van het bureau Kuiper Compagnons in Rotterdam. Hij ontwierp onder meer de Amerfoortse wijk Kattenbroek en maakte ontwerpen voor uitbreidings wijken in o.a. Rijswijk, Heerhugowaard, Breda en Delft. Ir. M.F. Asselbergs, architectonisch coördinator voor de wijk Ypestein, werkzaam bij Hoogstad Architecten bna/Stedebouwkunden bns in Rotterdam Mevr. ir. I. de Boorder, lid van de Welstandscommissie en werkzaam bij architectenburo Feitsma Kruit Goedhart in Koog a/d Zaan. De jury wordt ondersteund door ir. H.J. Niesen, stedebouwkundig adviseur van de gemeente Heiloo en werkzaam bij bureau Kuiper Compagnons in Rotterdam. Maandagavond 25 maart vindt een infor matiebijeenkomst plaats in theater De Beun over de planontwikkeling Egelshoek. De avond begint om 20.0Q uur en is bedoeld voor belangstellenden uit Heiloo. De presentatie betreft de opzet en indeling van de nieuwe wijk. Er zijn nog geen uitgewerkte tekeningen van de huizen te bezichtigen. Daarover is nog geen informatie beschikbaar. Wethouder mevr. J. Wuijster- Schuddeboom zal tijdens deze avond het prijsvraagprogramma met de uitgangspunten en randvoorwaarden toelichten. Daarnaast zal zij kort ingaan op het volkshuisvestingsbeleid van de gemeente. De drie ontwerpers zullen de ontwerpen toelichten met behulp van dia's. Ook de maquettes zijn deze avond tijdens de pauze té bezichtigen. Tijdens en na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De wethouder, de heer ir. H.J. Niesen, stedebouwkundig adviseur van de gemeente en de heer J. Geerlings, directeur van de sector Grondgebied van de gemeente zullen uw vragen beantwoorden. Wie Van De Drie? (opdracht en randvoorwaarden)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8