lil» mm cn 19,95 mer 19,95 r MALLEVOORT Foresters 50 jaar BCoembinderij 't Loo Stichting Heiloo Houden zo! opgetogen over reacties Geslaagd voorj aarsconcert Eensgezindheid Rob van Veen bezeten van lezen nn Amels Makelaardij (072) 533 533 0 Jonge Jenever 'Goblet' WIJNHANDEL SLIJTERIJ de Egelshoek Vos Makelaardij Bijna helft bevolking reageert Huisje houdt moedig stand tijdens grondwerkzaamheden VIEUX 'Du Jardin' FALKLAND TONEEL 61e JAARGANG NO. 14 3 APRIL 1996 Zaterdag 6 april a.s. CEES HACHMANG LOODGIETERS VAN DER BORDEN Kennemerstraatweg 129 Heiloo VoordeligeAanh iedingenWoorie Hg Aanbieding -RECTIFICATIE- Per abuis is afgelopen week de verkeerde naam onder deze advertentie geplaatst. Onze excuses hiervoor. PRESENTEERT: 'PIRATENDOCHTERS' in theater De Beun. Drukkerij uitkijkpost bv Kinderdagverblijf Poppejans binnenkort van start Reünie 13.00 tot 18.00 uur H.S.V. Loterij voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332303 Schapen gaan geluidswal Ypestein begrazen Die Schaeckelsinghers Marijn Hoy tink kampioen Paaswake met v.v.v.v.v.v.v.v -,r - Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. ECHT 't is nu de beste tijd voor de leukste modellen van In-Wear, Turnover, Donovan, Sandwich, Eddy's bij taHu-ko B O T/ I Q U E BERGEN HEILOO HOORN MAkElAARrHf VERZEKFRlfMCiEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 NVM Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. Lees liet elke meek In de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. HOEKSTUK 9 - Heiloo - tel. 072 5335163 FALKLAND TONEEL voor kinderen vanaf 4 iaar: een vrolijk en spannend stuk (Zie adv. elders in dit blad). Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden 5 L> 0=5 Lj aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De maatschappelijke ver anderingen leiden ertoe dat steeds meer jonge kinderen gedeeltelijk hun opvoeding en verzorging in kinderdag verblijven krijgen omdat ouders beiden geheel of in deeltijd aan het arbeids proces deelnemen. De vraag naar plaatsen voor kinderen bij kinderdag verblijven groeit gestaag en er bestaan velé wachtlijsten. Een groepje mensen uit Heiloo heeft besloten per 1 mei te starten met Kinderdagverblijf Poppejans. De laat ste werkzaamheden worden de komen de weken afgerond. Zo is bijvoorbeeld de locatie van het kinderdagverblijf nog niet bekend; daarover worden de onderhandelingen nog gevoerd. Gerekend wordt op de mogelijkheid om acht baby's en twaalf peuters op te vangen, van half acht tot half zes. Ook tijdens de vakanties zal het dagverblijf geopend blijven, is de doelstelling. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS&TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Zondag 24 maart werd in de HSC-kantine de trekking verricht van de 40ste HSV loterij. De opbrengst van de loterij en ook de /ancy-fair komt ten goede aan het jeugdwerk, onder andere het jeugdkamp op Texel.- De uitslag van de trekking is als volgt: De eerste prijs, een reischeque van 4 800,00, is gevallen op lotnummer 1412. Ook op de volgende nummer is een prijs gevallen: 2239, 3452, 6680, 0151,6193,0892,9067,1322,7042,5800, 2222,0100,5510,3211,2097,8318,7778, 1931,7593,9385,7386,6086,7676,3018. De prijzen blijven tot 1 september ter beschikking van de winnaar en zijn af te halen op Kerkakkers la in Heiloo. Begeleiding De begeleiding van de kinderen bij Poppejans zal worden gedaan door de afdeling orthopedagogie van de Rijks universiteit Groningen. 'Met name in de leeftijd tot 4 of. 5 jaar is het essen tieel kinderen in de speelperiode te observeren', staat geschreven in het businessplan van het dagverblijf. 'Door een goede observatie kunnen adviezen aan ouders worden gegeven die gebruikt kunnen worden bij de opvoe ding.' Periodiek zullen deze adviezen door dr. R. de Groot, lid van het bestuur van de Stichting Kinderdag verblijven Poppejans en verbonden aan de RUG, worden besproken met de ouders. Dit bijzondere programma is mogelijk door subsidies en zal niet in rekening worden gebracht aan de ouders. De gemeente Heiloo en andere mede werkende instanties hebben positief gereageerd op de plannen. Een groot voordeel van het dagverblijf is dat er werkgelegenheid gecreëerd wordt. Het kinderdagverblijf wordt professioneel gerund, gedeeltelijk door inwoners van Heiloo die geschikt zijn voor begelei dende functies in dit project. Er zijn nog enkele vacatures. Aanmelden Wanneer u uw kind(eren) wilt aanmel den, kunt u schrijven of bellen naar Kinderdagverblijf Poppejans, p/a De Ronge 15, 1852 XB, Heiloo, 072- 5332247. HEILOO - De Stichting Heiloo Hou den zo!, opgericht in december 1991, heeft in de periode van 6 tot en met 20 maart met een aantal advertenties in de Uitkijkpost en een huis aan huis ver spreiding de inwoners van Heiloo opgeroepen een adhesie betuiging in te zenden tegen de voorgenomen plannen tot aantasting van het grondgebied van Heiloo door de gemeente Alkmaar. De burgemeester van Alkmaar heeft namelijk volgens de Alkmaarsche Courant van zaterdag 24 februari gezegd, dat uitbreiding van Alkmaar in zuidelijke richting op het grondgebied van Heiloo en Limmen noodzakelijk was en dat 'overleg prima was, maar dat de plannen moesten doorgaan'. Uitbreidingsplannen, die betrekking hebben op het vestigen van industrie en het bouwen van woningen binnen de groene zone van Heiloo en Limmen. Op de korte actie reageerden 2982 hoofdbewoners, wat neerkomt op ongeveer 40 procent van de bevolking van Heiloo. Omdat adhesfebonnen slechts één keer kunnen worden aange boden en het in de bedoeling ligt de adhesiebetuigingen aan te bieden aan de belanghebbende burgemeesters, de commissaris van de Koningin in Noord- Holland en aan de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, zijn alle adressen ingevoerd en zullen de lijsten hiervan worden gebruikt. Op maandag 15 april wordt de lijst aangeboden aan burge meester Schoof, tijdens de vergadering van de Commissie Bestuurszaken. Het bestuur van de Stichting Heiloo Houden zo! is van mening, dat een breed maatschappelijk draagvlak dui delijk heeft aangetoond tegen elke samenvoeging of aantasting van het grondgebied van Heiloo te zijn. De Stichting is verder van mening, dat de uitkomst van de gehouden actie het alleszins rechtvaardigt om overheids- plannen in genoemde richting door middel van een referendum aan de bevolking voor te leggen. Ter voorkoming van misverstanden merkt het bestuur op, dat de gevoerde actie geen enkel plaatselijk politiek doel betrof, maar zij. achtte het als haar plicht om de inwoners van Heiloo te activeren, mede ook, omdat in septem ber 1995 door de Provinciale Staten van Noord-Holland het streekplan Noord-Holland-N9ord werd aangeno men, zonder dat over uitbreidingsplan nen van Alkmaar naar het zuiden werd gesproken. HEILOO - Vijftien Soayschapen op de geluidswal in de wijk Ypestein. Vanaf mei, als de wildroosters, een klaphek en schapengaas aangebracht zijn, kunnen de inwoners van Heiloo deze zwarte schapen met krulhoorns zien grazen dat het een lust is. Het maaien van de wal wordt daarmee overbodig, aldus een woordvoerder van de gemeente, wat een aanmerkelijke besparing op de onderhoudskosten oplevert. De schapen worden geleased via Arend de Winter Combi Groen en het bedrijf Ecoplan uit Friesland. Dit is een instan tie die zich inzet voor en bezighoudt met het uitzetten van vee in natuurge bieden in Nederland. Er is gekozen voor Soayschapen omdat deze goed te combineren zijn met men sen en honden. Daarnaast is gekeken naar de grootte van het terrein en het type vegetatie dat tot ontwikkeling moet- komen. Het soayschaap is een verwilderd, primitief ras en komt voor op de St. Kilda-eilanden. Ook in Noorwegen, IJsland en op Gotland bestaan primitieve rassen. De gemeente Heiloo heeft over dit begrazingsproject overleg gevoerd met het Noordhollands Landschap, omdat deze stichting in de toekomst het aan grenzende Oosterbos gaat beheren. HEILOO - Het voorjaar is afgelopen zaterdag ingeluid door Muziekvereni ging Eensgezindheid uit Heiloo. Het complete orkest onder leiding van Henk van Veldhuizen speelde deze avond in de Muziek- en Dansschool in Heiloo de meest uiteenlopende soorten muziek. Bovendien werden enkele jubilarissen geheel onverwacht in het voorjaarszonnetje gezet door het be stuur van de vereniging. Muziekvereniging Eensgezindheid speelde naast enkele goed in het gehoor liggende marsen een scala aan muziekwerken, uiteenlopend van wer ken met melodische bluesvariaties tot muziekstukken met zwoele samba-rit mes. Vooral het stuk 'Anitschka', waar in het verhaal van een Hongaar en het zigeunermeisje Anitschka muzikaal wordt vertolkt, viel goed in de smaak bij het publiek. Dirigent Henk van Veldhuizen wist zowel het orkest als het publiek tot een ongekend enthou siasme te brengen in de steeds sneller gespeeld czardas. Ook het opwindende 'Sazamba', waarin de saxofoons bege leid werden door een zwoel samba ritme, kon het publiek goed waarderen. Saxofonist Vlak voor de eerste pauze werd de heer Klaas Koelemaij door een afgevaardig de van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen (ANUM) in het zonnetje gezet. Klaas kreeg vanwe ge zijn trouwe lidmaatschap van Eensgezindheid en zijn grote muzikale bijdrage aan de vereniging een speldje en een oorkonde. Vele jaren speelde hij op zowel de sopraan-, alt-, tenor- als baritonsaxofoon. Ook het secretariaat van de vereniging heeft Klaas met groot genoegen van het bestuur enkele jaren in zijn portefeuille gehad. Door zijn originele manier van werken wist hij altijd weer een belangrijk stempel op het open en eensgezinde karakter van de vereniging te drukken. Na de eerste pauze werd met het oog op de eenwording van Europa de mars 'The Lights of Europe' gespeeld. Deze in mineur beginnende mars werd door Eensgezindheid op een geheel origine le wijze gespeeld. Vooral in het trio liet de vereniging merken dat de eenwor ding van Europa zeker zal komen, maar dat het nog lang zal duren voor dat dit ook daadwerkelijk zal plaatsvin den. Enthousiaste dirigent De tweede jubilaris die het bestuur deze avond in het zonnetje heeft gezet was dirigent Henk van Veldhuizen. Totaal onverwacht kreeg Henk van Veldhuizen een originele 'Oorkonde van Eensgezindheid' uitgereikt uit han den van de voorzitter Ger Ootes. Dit vanwege zijn buitengewone muzikale verdiensten in het algemeen, en zijn bij drage aan de Heilooër Harmonie- en Fanfaremuziek in het bijzonder. Al geruime tijd speelt hij niet geheel onverdienstelijk klarinet, en dirigeert hij mét veel enthousiasme het harmo nieorkest Ceacilia. Sinds enkele jaren heeft hij ook het fanfare-orkest Eensgezindheid onder zijn hoede geno men waardoor de vereniging weer op een redelijk muzikaal niveau terecht is gekomen. Het bestuur van Eens gezindheid kon dit heugelijke feit niet voorbij laten gaan zodat deze felicitatie op z'n plaats geacht werd. Na de tweede pauze zorgde de heer Dirk Jan Ranzijn voor de nodige muzi kale klanken. Het bestuur had deze organist uitgenodigd om de avond op een gezellige manier af te kunnen slui ten onder het genot van een hapje, een drankje en een dansje. HEILOO - Het is een van de eerste uit spraken die hij doet tijdens het gesprek: „Ik ben gewoon bezeten van lezen, en dan vooral jeugdliteratuur." Al snel blijkt dat hij hier werkelijk zijn specialisme van heeft gemaakt. Rob van Veen, inwoner van Heiloo en werkzaam als leraar Nederlands aan een school voor voortgezet onderwijs in Amsterdam, wil zijn passie delen. Vooral voor kinderen vindt hij het van belang dat ze plezier in lezen krijgen. Op school moeten leerlingen al heel veel lezen, voornamelijk informatieve teksten. Thuis lezen ze nog eens een tijdschrift of verdiepen zich in bepaalde onderwerpen als ruimtevaart of de natuur, maar de echte jeugdliteratuur blijft vaak onbekend. Beter mens „Dat is zo zonde," meent Rob. „Het is natuurlijk heel goed dat ze informatie ve boeken lezen, maar wat ze daar niet van leren is het zich verplaatsen in een ander. Wanneer je een goed jeugdboek hebt, kun je je inleven in de hoofdper soon. Je volgt zijn of haar gedachten, je komt erachter hoe iemand tot bepaalde uitspraken of handelingen komt. Daar kunnen zowel kinderen als volwasse nen veel van opsteken." Sterker nog: volgens Rob word je er completer van. „Het leren indenken in een ander helpt ook goed in de praktijk. Je krijgt al snel meer respect voor denkwijzen die andere mensen hebben. Dat maakt je een beter mens." Rob ziet het lezen van boeken als een belangrijke aanvulling op het televisie kijken. „In films en series zie je alleen de buitenkant van de mensen. Je kan nooit de gedachtengang van iemand helemaal volgen. In een boek is dat wel mogelijk. Een goede schrijver laat je niet alleen meevoelen, maar je ook bedenken wat er kan gaan gebeuren. Bovendien 4 moet je in je hoofd een beeld vormen van de hoofdpersoon en de gebeurtenissen. Je gebruikt veel meer fantasie." Taalmethode Sinds 1991 schrijft Rob bij Thieme, een uitgever van onder andere taalmetho des. Hij werkt mee aan de methode 'Op niveau', die in alle geledingen van het onderwijs gebruikt wordt. De serie is zo goed als voltooid, de laatste wijzigingen worden doorgevoerd en dan wordt direct begonnen aan de herziene uitga ve. De methode wordt momenteel al op veel scholen gebruikt. Rob van Veen: „Van lezen word je een beter mens." (Foto: Parakalo) Naast zijn volledige baan in het onder wijs en het schrijven aan de methode, vindt Rob nog tijd voor zijn specialis me: jeugdliteratuur. Hij schrijft er boekjes over en artikelen in tijdschrif ten. Dat hij kans ziet voor de jeugdpa gina van de Uitkijkpost, De Uitsmijter- tjes, recensies te schrijven is te danken aan zijn gedrevenheid. Goede voorbeeld geven „Je kunt het een soort roeping noemen. Ik vind het gewoon ontzettend belang rijk om kinderen aan het lezen te zet ten." Om dit te bereiken, moeten de ouders betrokken worden bij het lezen, meent Rob. „Je kan wel tegen je kind zeggen 'lees eens een boek', maar het werkt beter wanneer je het goede voor beeld geeft. Pak zelf eens een boek en laat de tv uit." Wanneer ouders dit niet zien zitten, kunnen ze zich in ieder geval enigszins verdiepen in jeugdboeken, zodat ze hun kind een boek kunnen aanreiken dat bij de leeftijd en belevingswereld van hun zoon of dochter past. Het lezen van recensies kan daarbij van pas komen. „Het mooie is nu dat er zoveel goede jeugdboeken zijn. Ga eens in de biblio theek van Heiloo kijken. Daar hebben ze een uitstekende collectie die goed beheerd wordt." „Vergeleken met tien, vijftien jaar gele den is er veel veranderd. Er verschijnt momenteel bijna dagelijks jeugdlitera tuur met kwaliteit. Het is zelfs voor iemand die veel leest onmogelijk om bij te houden. Ja, dat is voor mij weieens frustrerend," geeft Rob toe. „Dat kun je van leraren en ouders natuurlijk niet verwachten. Maar ze kunnen kinderen wel bijstaan in het maken van keuzes." Eigen boek Wat helaas wel even moet wachten, door alle bezigheden, is Robs grote wens: zelf een jeugdboek schrijven. „De ideeën zijn er, heel veel zelfs. Ik ben in een zomervakantie al eens aan een script begonnen, maar dat liep na de vakantie vast. De tijd ontbreekt om er iets goeds van te maken." Wie weet, kan de jeugd over enige tijd met 'een boek in een hoek' met de naam van Rob van Veen op de omslag. Tot die tijd zijn er de recensies in De Uitsmijtertjes. HEILOO - Op zaterdagavond zullen Die Schaeckelsinghers aangevuld met enkele heren van het Ceaciliakoor de paaswake met hun zang opluisteren. De viering begint om 21.00 uur in de Willibrorduskerk aan de Westerweg. Uitgevoerd worden onder andere de Deutsche Messe van Schubert en het Halleluja uit de Messiah van Handel. De begeleiding op het orgel is van Willem Oosterbaan, op de dwarsfluit speelt Mariët Bosschaert. Het geheel staaf onder leiding van dirigent Ruwald Diderich. HEILOO - Marijn Hoy tink, lid van G.T.H. Heiloo en trainend in Sport- en Topturncentrum de Wit in Alkmaar, is op zaterdag 30 maart op Texel provinci aal kampioen van Noord-Holland geworden in de klasse Pupil 1D. Marijn versloeg ruimschoots de concurrentie met 1.6 punten. Op basis van ondermeer deze prestatie is Marijn toegelaten tot de Topsport opleiding van Sport- en Topturncen trum de Wit. Het hoogste puntentotaal van de dag en het hoogste puntentotaal op Vloer en op Sprong vielen haar ook ten deel. HEILOO - Jos Apeldoorn exposeert als derde en laatste lid van schildersge nootschap Hallem in de lunchroom van de Hema in 't Loo. Eind 1994 gaf Apeldoorn het boek 'Egmond-Binnen gewoon een dorp' uit voorzien van nos talgische tekeningen met teksten van hand. Hiervan zijn alle exemplaren ver kocht, dit ten behoeve van de muziek tent, die inmiddels een vaste plaats in het dorp heeft gekregen. Zijn schilderijen staan lijnrecht tegen over de nauwgezette pentekeningen uit zijn boek. Met grote kleurvakken en eenvoudige belijning worden de schil derijen opgebouwd. Jos Apeldoorn werkt veelal naar schetsen die hij maakt tijdens reizen naar onder andere België, maar ook tijdens fietstochten door het hele land. Ook heeft hij enke le schetsen uit zijn boek op het schil derslinnen vastgelegd. Met Hallem heeft Apeldoorn in de Kapberg 'Sint Martens Latem (België)', olieverf op doek. (Egmond aan den Hoef) en in België met succes geëxposeert, en er zijn nog vele exposities te verwachten. De expositie in de Hema duurt tot 11 mei. HEILOO - Het huisje van Bertus Koning wordt 'omarmd' door een zware machine die grondwerkzaamheden uitvoert. De gemeente heeft Koning tijdelijke woonruimte aangeboden in een van de witte huisjes bij De Loet, maar dat heeft hij afgeslagen. Hij is vastbesloten hier te blijven wonen tot de huurwoningen aan de westkant van de Oosterzijweg klaar zijn. Daar zal hij als een van de eersten een woning in het complex De Boog betrekken. Voorlopig vindt Koning al die reuring om hem heen nog wel gezellig. (Foto: Parakalo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1