Gemeente start werkgelegenheidsproject Orkesten-festival P.Butter wint Buk Battle mm Caecilia Vos Makelaardij Btoemóiraferij 't Loo Amels Makelaardij (072) 533 533 0 Goed voorbeeld van intergemeentelijke samenwerking Het is met onwillige honden kwaad hazen vangen MIEUWSB Raad accoord met Stlchtiflg Nova* creëert werkervaringsplaatsen subsidie Stimuleringsfonds Nieuwe Activiteiten Kermis in 't Loo Damclub Heiloo Sulawesi of Bali Geslaagd Hartstichting zoekt collectanten Centraal alarmnummer Meander wint schaaktoernooi Prijswinnaars puzzel Donatie voor Unicef Leerlingen Orkesten Festival in muziekschool De BEZORGING van de UITKIJKPOST Zaterdag Zondag Kennemerstraatweg 129 Heiloo Badmintondiploma's Veremgingsnie uws Vereniging snieuwsWeremi SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 CEES HACHMANG LOODGIETERS Collecte Simavi voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332606 Heilooërs in Honeymoonquiz Redactief acquisitie en administratie: 61e JAARGANG NO. 15 J Drukkerij uitkijkpost bv 10 APRIL 1996 HEILOO - B eft W hebben een over eenkomst gesloten met de Stichting Nova uit Alkmaar, met als doel het creëren van werkervaringsplaatsen voor moeilijk plaatsbare bijstandscliën ten. De overeenkomst wordt voorlopig voor een jaar aangegaan. Het project wordt betaald uit het fonds sociale ver nieuwing. De gemeente Heiloo haakt met deze stap als zesde aan bij dit project. Al eer der gingen Egmond, Limmen, Aker sloot, Schermer en Graft-de Rijp met de Stichting Nova in zee. „Een goed voorbeeld van intergemeentelijke sa menwerking," aldus wethouder R. Bos, die werkgelegenheid in zijn portefeuil le heeft. „Omdat het om de halve SNK gaat, geeft dit een grote pool aan mogelijk heden om werkervaringsplaatsen te vinden. Nova probeert stageplekken te zoeken voor mensen die niet zo mak kelijk werk kunnen vinden. Het is een groep voor wie het Arbeidsbureau niet veel kan doen. Dat richt zich meer op de kansrijke werkzoekenden. Het gaat- in de eerste plaats om stageplaatsen in de collectieve sector. In Hëiloo noem ik bijvoorbeeld de bibliotheek, de mu ziekschool, Buk Buk, maar ook de gemeente zelf. Het kan gaan om admi nistratief werk, schoonmaakwerk, maar ook een stage als toezichthouder is een mogelijkheid." Voorselectie Uit het bestand bijstandsgerechtigden met sollicitatieplicht heeft de gemeente inmiddels een kleine dertig cliënten geselecteerd. Zij worden aan Nova 'aangeboden', die er uiteindelijk vijf tien overhoudt. Voor hen wordt een passende stageplaats gezocht, waar ze gedurende de hele periode, met een minimum van drie maanden, begeleid zullen worden. De werkweek varieert van twintig tot tweeëndertig uur. Wie in zijn voormalige beroep niet meer aan de slag kan komen, krijgt de kans een opleiding te volgen. Willem van Eijk, directeur van de Stichting Nova en tevens part-time werknemer van het Arbeidsbureau Alkmaar: „De voorselectie is tamelijk grondig. We kijken eerst naar een aan tal objectieve gegevens, zoals leeftijd en opleiding. Het gaat in dit project om uitkeringsgerechtigden die wat moeilij ker bemiddelbaar zijn, en voor wie het Arbeidsbureau niet veel kan doen. We moeten wel streng zijn; als we denken dat iemand niet gemotiveerd, dus niet geschikt is, sturen we hem onherroepe lijk terug." Dat laatste beaamt wethouder Bos. „Het is met onwillige honden kwaad hazen vangen. Maar we hebben als gemeente wel de plicht te bemiddelen." Wie een stageplaats weigert, kan dan ook rekenen op een strafkorting op zijn uitkering. Rijp voor de arbeidsmarkt Na het doorlopen van een werkerva ringsplaats, is de kandidaat 'rijp' voor de arbeidsmarkt en moet daarvoor actief bemiddeld worden. „Dat is voor lopig nog een zaak van het Arbeidsbu reau. Wij mogen zelf niet bemidde len,"aldus Van Eijk. Cijfers zijn nog niet beschikbaar, omdat het project, met uitzondering van de gemeente Egmond, pas op 1 januari van start is gegaan. Maar volgens Van Eijk is de kans van slagen groot. „We kunnen natuurlijk geen garanties cp HEILOO - De Stichting Festival Heiloo heeft in 1995 een subsidie ont vangen van f 10.000,00 ten behoeve van de stimulering en de organisatie van diverse activiteiten en evenementen in het kader van Heiloo 1300 jaar na Willibrord. Naar aanleiding van de positieve ervaringen hebben Marcel Keet en Jaap-Wim van der Horst van de stichting het idee geopperd om van af 1996 in samenwerking met de gemeente Heiloo nieuwe culturele acti viteiten te stimuleren. Doel van dit initiatief is om het bestaande plaatselijke activiteitenaan bod te verhogen. De achterliggende gedachte is dat dit een positief effect zal hebben om de gemeenschapszin. Volgens Marcël Keet is het de bedoe ling meer animo op te wekken onder de bevolking om leuke activiteiten van de grond te krijgen. „Er zijn wel vaak leuke ideeën, maar veel mensen heb ben er moeite mee aan de middelen te^ komen en om de organisatie voor elkaar te krijgen. Via het Stimulerings fonds kan zo'n project dan wel door gang vinden." De gemeente heeft inmiddels inge stemd met de vorming van het Stimuleringsfonds Nieuwe Activiteiten Heiloo. Nieuwe plaatselijke culturele activiteiten kunnen financieel onder steund worden door middel van een eenmalige bijdrage vanuit het fonds. Het fonds wordt gevoed door een jaar lijkse bijdrage van de gemeente en de Stichting Festival Heiloo, ieder voor een bedrag van f 2.500,00. In aanmerking voor een bijdrage komen activiteiten die gericht zijn op alle inwoners van Heiloo en die uitge voerd worden door in Heiloo gevestig de en werkzame organisaties. Bovendien moet er uitzicht zijn op con tinuering in een volgend jaar, maar dan zonder (financiële) steun. De bijdrage is dus eenmalig en heeft volgens de gemeente vooral het karakter van een 'aanjaagfunctie'. Vooruitlopend op goedkeuring door de raad is het eerste project reeds uitge voerd: de opname van een cd tijdens de Heilooër Slag. Dit evenement vond op 9 maart plaats in jongerencentrum Buk Buk. Een groot aantal plaatselijke muzikanten nam een plaats in op het podium, voor een enthousiast Heilooër publiek, 's Middags werden alle num mers vastgelegd. De cd zal op Konin ginnedag tijdens het Oranjebal in Ypestein worden gepresenteerd. Marcel: „Dat project is geïnitieerd door Hans Laduc en Henk-Jan van der Horst. Zij klopten aan bij de Stichting Festival Heiloo voor een bijdrage in de opnamekosten. Ze hadden al gehoord van het Stimuleringsfonds en konden voor de organisatie nog wel hulp gebruiken." En dus namen ze contact op met Marcel, vooral bekend als Ypestocker, het popfestival waarvan hij de stuwende kracht is. De beoorde lingscommissie keurde de aanvraag goed. „De samenwerking was een groot suc ces: de kennis uit de Stichting Festival, de Buk Buk als locatie, het Stimule ringsfonds voor de financiën, The Change als begeleiding en organisatie. Prachtig is dat. En eindelijk is er eens een cd-projeet geweest in Heiloo. Daar hebben we lang op moeten wachten." De verwachting is dat er met de komst van het Stimuleringsfonds meer origi nele evenementen zullen plaatsvinden in Heiloo. „Hiermee willen culturele activiteiten in de breedste zin van het woord stimuleren. We zullen zien," aldus Marcel Keet. - HEILOO - Van 17 tot en met 20 april is er een minikermis bij 't winkelcentrum 't Loo wegens het 19-jarig bestaan. Er worden onder andere vrijkaartjes gege ven door de winkeliers. Er staat een draaimolen, er zijn oliebollen, suiker spinnen en een brandweerspuit. Roelof Bos (foto: Parakalo). vast 'werk geven, maar we hebben ondervonden dat het opdoen van werk ervaring de kans op betaald werk aan merkelijk vergroot." De gemeente betaalt Nova een bedrag van 3500 gulden per bemiddeling. Met de overhead erbij komen de kosten van dit project op 60.000 gulden, een bedrag dat de gemeente later uit het Europees Fonds in Brussel terugkrijgt. „We zijn blij dat we nu een volwaardig programma werkgelegenheid hebben," aldus wethouder Bos. „Maar ik blijf wel sceptisch. Nova moet haar beloften waar maken." HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: F. Schouten-C. Bijwaard 2-0, R. Koch-A. Valkering 0-2, P. Zwart-C., v. Lieshout 1-1, P. Heyne-R. de Boer 0-2, J. Kraakman-L. Koersen 2-0, N. Ligthart-M. Houtenbos 2-0. Met nog enkele partijen te spelen kan het kampioenschap aan Ligthart nau welijks meer ontgaan. Deze heeft namelijk slechts één punt nodig om de titel in de wacht te slepen. Des te span nender is de strijd om de tweede plaats. Op een totaal van 24 partijen heeft Schouten 32 uit 21 en Out 30 uit 20. HEILOO - Een boeiende reis naar Sulawesi (het voormalige Celebes) en Bali in één avond? Dat is mogelijk als u de bijeenkomst bezoekt op maandag 15 april in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat, een initiatief van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. De heer Mantel uit Heiloo vertelt zijn boeiende verhalen en toont een prachtige grootbeeld videofilm. Introducees zijn welkom, zij betalen f 2,50 entree. De lezing begint om 20.00 uur. HEILOO - Tijdens de Nationale Hart- week van 21 tot en met 27 april vragen duizenden collectanten van de Neder landse Hartstichting om uw gift voor de strijd tegen hart- en vaatziekten. Het comité van de Hartstichting in Heiloo zoekt nog enkele vrijwilligers voor de collecte. De Hartstichting is volledig afhankelijk van de giften van particulieren om haar werk te kunnen doen. Van iedere gul den die de Hartstichting van het publiek krijgt gaat 85 cent naar haar doelstellingen, wetenschappelijk on derzoek, patiëntenzorg en preventie. Wilt u dit werk van de Hartstichting steunen door een paar uurtjes te collec teren bij u in de buurt? U kunt zich opgeven bij de heer J.J.M.E. van Zeist, tel. 5335388. HEILOO - De politie Noord-Holland Noord kan sinds oktober 1995 via één centraal telefoonnummer gealarmeerd worden. Dit nummer is bedoeld voor gevallen waarin om politie-assistentie gevraagd wordt als het zonder zwaai licht kan. Via dit nummer 072-5122222 komt u direct in contact met de regio nale meldkamer in Alkmaar, die recht streeks in verbinding staat met de sur veillancewagens. Gaat het om spoedeis ende gevallen, waarin elke seconde telt, dan moet 06-11 gebeld worden. Sinds de oprichting van de regionale meldkamer in april 1993 werkt de poli tie met één centraal aansturingspunt. Door alle meldingen via één centrale meldkamer te sturen, kunnen de patrouilles zo effectief mogelijk ingezet worden. Tot oktober 1995 kwamen alle meldingen via plaatselijke alarmlijnen met behulp van een doorschakeling bij de meldkamer terecht. Vanaf oktober 1995 komt de beller die 072-5122222 draait rechtstreeks met de politiemeld- kamer in contact. Dit scheelt tijd. Afhankelijk van de aard en de urgentie bepaalt de politie wanneer en welke surveillanceauto naar de melding wordt gestuurd. Voor vragen over bekeuringen, gevon den voorwerpen of andere zaken waar voor de komst van de politie niet direct gewenst is, kunt u contact opnemen met het bureau bij u in de buurt. HEILOO - Onze plaatsgenote Masja Nierop Groot is aan de landbouwuni versiteit te Wageningen afgestudeerd in de Industriële Microbiologie. HEILOO - Jaarlijks is er een schaak toernooi tussen de openbare scholen in Heiloo: De Zuidwester, De Spring- schans en Meander en de Freinet- school. Elk team bestaat uit vijf spelers. De grote scholen leveren zelfs twee teams. Het toernooi begon eind januari en 27 maart was de finalcdag. Het was een spannende strijd. Wie zou eerste wor den: het eerste team van De Zuid wester of het team van Meander? Tot het eind toe bleef het spannend. Met twee puntjes verschil wist het team van o.b.s. Meander de wisseltrofee in de wacht te slepen: de trofee die de laatste jaren steeds door de Freinetschool werd gewonnen. korte vakantie taalcursus Engels, Duits, Spaans, Italiaans, Portugees Instituut De Wester 072 5405543 INTENSIVE DUTCH COURSE next occasion 1 5-26 april Instituut Do Wostor 072 - S40SS-43 HEILOO - De redactie van de Uitkijkpost is de afgelopen weken overstelpt door goede inzendingen van de puzzel die in de voorjaars- bijlage Mode Locale was opgeno men. De spreuk die ontstond na het oplossen van het monsterkruis woordraadsel, luidt: Lang hebben we moeten wachten op het nieuwe leven maar het voorjaar heeft het weer gegeven. Onder de goede inzenders zijn drie cadeaubonnen ter waarde van f 50,00 verloot. De winnaars zijn E.M. Nanne-van Zaal, Heiloo; A.J. Baars, Limmen en C.M.J. Zonne veld-Ales, Egmond-Binnen. Zij kunnen hun prijs ophalen bij Drukkerij Uitkijkpost aan de Hoefsmid 5 in Heiloo. Terwijl de politie het verkeer tegenhield op de Kennemerstraatweg lieten de kinderen van de Paulusschool hun ballonnen op. HEILOO - De heer drs. G.E.L.M. Worm uit Heiloo is donderdag 4 april benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Secretaris-Generaal van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat ir. A.B.M. van der Plas reik te de onderscheiding aan de heer Worm uit tijdens de receptie ter gelegenheid van zijn afscheid als algemeen voorzit ter van de RAI-vereniging. De heer Worm krijgt deze onderschei ding mede op grond van zijn activitei ten op maatschappelijk en sociaal-cul tureel gebied. Hij heeft door de jaren heen verschillende functies bekleed. Zo is hij adjunct-directeur van Gerard Worm's Modemagazijnen b.v. te Alk maar geweest, secretaris externe be trekkingen van het Algemeen Ver-bond Bouwbedrijf en het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond te Den Haag, Statutair Directeur van De Moei B.V. te Alkmaar. Daarna is hij Alge meen Secretaris van de Vereniging FME te Zoetermeer, voorzitter van de Vereniging Van Streekvervoerondernemingen (ESO) en bestuurslid Union International de Transport Public geweest. Van 1990 tot 1996 is hij Algemeen Voorzitter van de Rai Vereniging. Deze functie heeft hij per 1 april overgedragen. Naast deze loopbaan heeft de heer Worm nog tal van nevenfuncties bekleed, zoals het voorzitterschap van de Stuurgroep Autocriminaliteit, Secretaris-Generaal European Cara van federation, het voorzitterschap van de Projectgroep Verkeer, Milieu, Techniek (VROM, V&W, VNO), ere lidmaatschap Union International de Transport Public. Buiten RAI-verband is de heer Worm lid geweest van het bestuur van het St. Joseph Ziekenhuis te Oudewater. Ook is hij lid geweest van het Algemeen en Dagelijks Bestuur van het Medisch Centrum Alkmaar (MCA), alsmede van het bestuur van de stichting St. Elisabeth, één van de twee oprichters van het MCA. Ook is hij sinds 1987 lid van de CDA-fractiebegeleidingscom- missie Verkeer en Waterstaat van de Tweede Kamer. Sinds 1994 is hij lid van de Raad voor Advies van de Stichting voor Economisch Onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. HEILOO - Silhouet Binnenhuisarchi tectuur heeft het laatste weekeinde van maart zijn bronzen jubileum gevierd. De zaak, ooit klein begonnen aan de Stationsweg, is inmiddels uitgegroeid tot een unieke interieurspecialist waar naar klanten uit het hele land de weg weten te vinden. „Zo'n duizend mensen zijn ons zater dag en zondag komen feliciteren,"schat Pieter Duyneveld. „Het was een drukte van belang in de zaak. Groendecorist Jaques Willems was er, met voorjaar sarrangementen, we hadden een expo sitie van Russische schilderijen en Bulgaarse bronzen en beide dagen wer den opgeluisterd door sfeervolle live muziek. Omdat we bij de laatste ver bouwing, tweeëneenhalf jaar geleden, ruim 250 cadeautjes kregen, hebben we dit keer gevraagd om in plaats van cadeaus een donatie voor Unicef achter te laten. En dat hebben veel mensen gedaan. Er is een bedrag van 2800 gul den bijeengebracht. Namens Unicef onze hartelijke dank." HEILOO - Op zaterdag 13 en zondag 14 april organiseert Heilooër Harmo nieorkest Caecilia weer het Leerlingen Orkesten Festival. Buiten het leerlin genorkest van Caecilia hebben zich 22 orkesten aangemeld. In totaal zullen 619 muzikanten deze beide dagen de nodige muzikale klanken ten gehore brengen. De jury bestaat wederom uit Kees Vlak en Theo Jansen. Het festival wordt dit jaar gehouden in de Muziek- en Dansschool aan 't Veld 1 in Heiloo. In het kader van het twaalfde festival voor jeugdorkesten heeft de organisa tie in samenwerking met de muziek- consulenten van De Kunst een bijzon dere activiteit op het programma gezet. Op zondagmiddag zal voor de eerste maal een werk voor kinderkoor en blaasorkest worden uitgevoerd door het leerlingenorkest van Caecilia en het koor Wikiko. De aanvang van het festival is zaterdag om 11.30 uur en zondag om 11.00 uur en beide dagen zal het duren tot onge veer 18.00 uur. De prijsuitreiking vindt zondag plaats om 17.30 uur. De prijzen zullen worden uitgereikt door wethou der Roelof Bos. is overgedragen aan Argus Reclamediensten en Distributie centrum b.v. in Castricum. Voor opmerkingen en/of vragen kunt u bellen met 0251 657350 of faxen naar 0251 650998. Wanneer u geen krant heeft ont vangen, kunt u dit op donderdag via dezelfde numers melden. 13 14 april a.s. Muziekschool; vanaf 11:00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM Er werd flink gestreden door de jeugd van Vennewater Badminton, om naar huis te kunnen gaan met het diploma. HEILOO - Zaterdag 30 maart gingen zo'n veertig jeugdleden van het Vennewater Badminton op voor hun certificaat of deeldiploma 1 van de bad- mintonbond. Er was voor deze dag hard getraind en dat bleek ook uit de resultaten. Alle deelnemers gingen uit eindelijk met diploma en t-shirt naar huis. Lees tiet elhe week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstrehen. Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - De collecte voor Simavi, die de laatste \veek van maart gehou den werd, heeft f 8865,35 opgebracht. Simavi probeert structureel iets te doen aan de verbetering van de gezond heidszorg in ontwikkelingslanden. Wie de collectant gemist heeft en toch iets wil bijdragen, kan een gift storten op giro 300100 ten name van Simavi, Haarlem. HEILOO - Na een avond vol heftige teksten en gillende gitaren, zweet en hitte, maakt de jury de uitslag bekend van de Big Buk Buk Band Battle 1996. Bij het noemen van Twiggy als tweede, stijgt een gejuich op bij de bandleden en fans van RButter: zij zijn nog niet genoemd en zijn dus eerste. Gitarist en zanger Sander van Renesse krijgt van schrik kramp in zijn arm, maar staat even later met een brede 'smilenaast eijn medemuzikanten op het podium. RButter bestaat ongeveer een jaar en oefent in Parkhof in Alkmaar. Sander, zanger Bas Albrink, sologitarist Sebas Kraayeveld, bassist Rens de Ridder en drummer Marco van Eek waren het kleine oefenhok zat en besloten te gaan optreden ('om frisse lucht te krijgen'). Na optredens in Argus, Parkhof en Troll schreven ze zich in voor het 5xB- festival, om door te dringen tot de fina le. Het commentaar van de jury is positief, 'alleen zou de zanger wat meer naar voren mogen treden'. Dat heeft Bas goecl begrepen: tijdens het spelen van een 'winnaarsset' springt hij van het podium af om tussen de overgebleven toeschouwers verder te zingen. Helaas waren dat er geen paar honderd meer, zoals aan het begin van de avond. De voorzitter van de jury begreep dat wel: „Zeven van die bands na elkaar, da's wel vermoeiend. En dan sta je te sprin gen en te dansen..." De spelers van P(eanut)Butter zijn nog niet zo moe: na afloop springen ze op de fiets om naar Alkmaar en Koedijk te vertrekken. Het is te hopen dat ze een bus kunnen regelen om in mei naar het Patronaat in Haarlem te gaan, waar ze zullen strijden om de eer van Noord hollands Glorie. „En dan voor de Grote Prijs van Nederland?" Lachend kijken ze elkaar aan. Zover hebben ze nog niet gedacht. De verhalen over 'touren door de States' die ze voor de prijsuit reiking verkondigden, zullen we dus maar niet geloven, voorlopig. HEILOO - Aanstaande zaterdag maakt het kersverse bruidspaar Paulien Schong en Johan Alleman hun televisiedebuut in de Honeymoonquiz van Ron Brandsteder. De opnamen daarvoor zijn dinsdagavond gemaakt. „We hebben moeten beloven, tekenen zelfs, dat we de uitslag geheim zullen houden," vertelde Paulien vorige week aan de Uitkijkpost. Met de bruiloft nog maar net achter de rug was het echtpaar druk aan het oefe nen om het er bij Ron zo goed mogelijk af te brengen. „Maar we gaan voor de lol hoor, en we zien wel hoe ver we komen. We zijn heel erg benieuwd hoe het er in de studio in Aalsmeer aan toe gaat. Iedereen leeft enorm met ons mee. Van de week kwam een kennisje het beruchte Toren van Pisa spel bren gen, konden we alvast oefenen!" Zaterdagavond kunt u het resultaat van hun inspanningen zien op RTL 4. De leden van RButter tijdens de prijsuitreiking. Sander, derde van rechts, forceert ondanks de kramp in zijn arm een glimlach. Floris Maathuis helemaal rechts) presenteerde het festival. (Foto: Tom Mulder) De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden (L oJ) O aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1