Prettige behandelingen door veelzijdig natuurgeneeskundige Kerkeveiling Jacobuskerk Oppositie doet van zich spreken 'fëerucAtett, L I T I E UITKIJKPOST-17 APRIL PAGINA 13 inleveren kopij voor: nond t JlimmeA. ^bie De kopij dient (bij voorkeur) op maandag vóór 16.30 uur te worden ingeleverd op de volgende adressen: ümmen: H. Admiraal, Bloemenhof 5 Akersloot: N. Tiebie, Verdistraat 15 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 Conquista nieuws Expositie bibliotheek Bibliotheken gaan boeken verkopen HSV nieuws Politieberichten SV De Vrijheid Bijdrage van SWOC Gedupeerde achtervolgt inbrekers Xinix zoekt competitiespelers Familie- en Stratentoernooi Sprookjes op goed geluk Opening Eigen Wijs SV Vredeburg KB O boos over auto's Finale Driebandenkampioenschap Conquista naar Burgerij imA t Imm&i LIMMEN LIMMEN - Op 2 april werd op de krui sing Rijksweg - Burg. Nieuwenhuysen- straat een roodlicht-controle gehou den. Er werden geen overtredingen geconstateerd. Op 4 april werd uit de kleedkamer van een sportvereniging aan de Damphe- geestlaan een portemonnee inclusief inhoud ontvreemd. Op 5 april werd naar aanleiding van enkele klachten van 9.00 tot 10.00 uur een snelheids controle gehouden op de Enterij. Het verkeer werd in beide richtingen geme ten. Er werden geen overtredingen geconstateerd. Naar aanleiding van andere klachten werd van 11.00 tot 12.30 uur een snelheidscontrole gehou den op de Lage Weide. Behoudens het uitgaan van de St.Maartenschool en van de peuterspeelzaal was de ver keersintensiteit zeer laag. De gereden snelheid was dan ook normaal. Er wer den geen overtredingen geconstateerd. Op 7 april werd aan de Visweg een tuinhek vernield. Op 8 april werd bij een sporthal uit een jas een mapje ontvreemd. In het mapje bevonden zich een rijbewijs en een pasje. Op 11 april werd een glazen buiten lamp van een woning aan het Achtkant vernield. Bij de snackbar op de Rijksweg werd een witte plastic tuin bank ontvreemd. Op 13 april werd in de receptie van een bedrijf aan de Rijksweg de geldlade van een telefooncel opengebroken. Door getuigen werd een jongeman gezien die zich verdacht in de telefoon cel ophield. Kort nadat hij weg was werd de diefstal geconstateerd. De ver moedelijk dader is een jongeman, leef tijd begin 20, zwart krullend haar, lang gezicht. Hij reed op een vrij nieuwe mountainbike, geel met zwart. Getui gen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. LIMMEN - Zaterdag 20 april zijn wij helaas gesloten in de Wollewei. Er wordt die dag een ander feestje gevierd. Maar dit betekent niet dat de kinderen van de basisscholen niets kunnen doen. Er staat in het boekje van Conquista een tekening om in te kleuren. Deze paashaas is een beetje in de war met de datum, want het is natuurlijk al lang pasen geweest. Lever hem uiterlijk op 4 mei in en de mooiste ingekleurde tekening wordt beloond met een verrassing. 's AVonds zijn we wel open in de Valkeyhal, want daar gaan de tieners zelf een feestje bouwen. In de pauzes van de film, wel te verstaan. De film is al uitgekozen en wel met een hele goede reden. In de bioscopen draait op dit moment de film Ace Ventura: When Nature Calls. Zaterdag 20 april wordt de voorganger van deze film gedraaid, Ace Ventura Pet Detective. Jim Carey is in deze film in topvorm. Het wordt vast en zeker een avondje lachen, gie ren, brullen. AKERSLOOT - In april en mei expo seren Henk van Straten en Deliana Robertson in de bibliotheek in Aker sloot. Henk van Straten woonde van 1965 tot 1978 in Akersloot en is lid van de schildersgroep HUIB. Hij maakt aquarellen en het schilderen is voor hem een vrijetijdsbesteding tijdens rei zen en vakanties. Hij voelt zich het meest thuis buiten in de natuur met kwast, water en verf. Deliana Robertson beschildert porce- lein. Zij woont in Akersloot en is in 1991 gestart in de KUIL, met porcelein schilderen. De voorwerpen in de vitrine zijn beschilderd op reeds geglazuurd porcelein. De glazuurverf wordt op 800 Celsius in het porceleinglazuur gebak ken. Dit kan een paar keer herhaald worden. Het porcelein is gewoon te gebruiken en afwasbaar. Tijdens de openingsuren van de biblio theek is iedereen welkom om hun werk te komen bekijken. LIMMEN/AKERSLOOT - De bibliot- heken in Limmen en Akersloot gaan binnenkort boeken verkopen. Het gaat om een proef die gehouden wordt in vier plaatsen in Noord- en Zuid- Holland, waar geen boekwinkel is. Het idee is afkomstig van de Stichting ProBiblio, die ontstaan is uit een fusie van de Provinciale Bibliotheekcentra les in deze twee provincies. De proef krijgt een looptijd van een jaar, daarna wordt gekeken of het initiatief levens vatbaar is. De boekwinkels zullen ongeveer twee honderd titels gaan aanbieden, waar van de helft uit jeugdboeken bestaat. Woordvoersters van de bibliotheken in Limmen en Akersloot melden desge vraagd enthousiast te zijn over het idee. Nog niet duidelijk is wanneer met de verkoop gestart gaat worden. De ver wachting is dat dat met het nieuwe sei zoen (september) zal zijn. LIMMEN - Sinds ongeveer een jaar is er in Limmen een praktijk waar Loes Jurriaans alternatieve geneeswijzen toepast. Deze vriendelijke, rustige vrouw heeft jarenlang cursussen gevolgd en biedt nu uiteenlopende mogelijkheden voor het opheffen van pijn of het verbeteren van de lichame lijke en geestelijke gesteldheid. Zo werkt ze met reflexologie, algenthera- pie, touch for health, voedingsleer, lym- fedrainage, reiki en metamorfosemas sage. Bijna alle methodes zijn heel zachtaar dig en pijnloos. Bij reflexologie kan soms pijn ervaren worden. Daarbij worden bepaalde zones gestimuleerd in de voet, het oor en de hand, waarmee effect bereikt wordt in andere delen van het lichaam. Touch for health ('toets voor gezondheid') is een spier en energieversterkende methode, waarbij de spanning in de spieren wordt gemeten door tegendruk te geyen. Loes concentreert zich daarbij op bepaalde vragen en voelt aan de spanning in de arm of het antwoord op haar vragen ja of nee is. Heel bijzonder om mee te maken. De verstoorde balans in het lichaam kan dan worden hersteld door opheffing van de blokka des in de energiestroom. Er kan ook getest worden of er vitamine- en mine- ralentekorten zijn en of de persoon geestelijke ondersteuning nodig heeft van bachremedies. Ontspannend Erg ontspannend werkt de lymfedrai- nage. Dit is een heel lichte massage, die ervoor zorgt dat ziektekiemen en ande re afvalstoffen afgevoerd worden uit de lymfeklieren. Deze behandeling werkt nog 24 uur door, zodat het effect ook de volgende dag nog bemerkt wordt. Beginnende verkoudheden worden vaak minder en het werkt bloeddruk- verlagend. Reiki een geneeswijze waarbij het lichaam gestimuleerd wordt in het ver mogen van zelfgenezing. Loes kan door aanraking de universele levenskracht van de mens laten doorstromen. Het ontspant en verlicht de pijn, het stimu leert creativiteit en het bevordert de intuïtieve ontwikkeling. Het is mogelijk bij Loes enige technie ken te leren om reiki op jezelf toe te passen. Tijdens de kuurdag die Loes aanbiedt is hier tijd voor ingelast. Ook bovenstaande technieken komen aan bod. Het belangrijkste van zo'n ver wendag is natuurlijk dat lichaam en geest de kans krijgen om te ontspan nen. Indien gewenst kunnen er twee personen deelnemen aan deze kuur- verwendag. Foto Parakalo Loes Jurriaans, bezig met het stimuleren van de reflexzones in de voet. Gedegen opleiding Loes vertelt enthousiast over de moge lijkheden van de methodes waarmee ze werkt. De interesse voor alternatieve geneeswijzen was er altijd al, ook toen ze in het lager onderwijs werkte. Ze ging bewegingsleer geven aan senioren - wat ze overigens nog steeds drie uur in de week doet - en startte aan de opleiding kunstzinnige therapie. In drie jaar tijd leerde ze mensen de 'dingen in hun hoofd helder te krijgen' door te boetseren, schilderen, bewegen. Daarna behaalde Loes het diploma van de basis medische opleiding. Later heeft ze dit uitgebreid met een ander- half-jarige cursus reflexzonetherapie, waar onder andere voedingsleer en algentherapie op het rooster stonden LIMMEN - Vrijdag 4 april is de jaar lijkse ledenvergadering gehouden. De opkomst was matig. Een aantal belang rijke punten is besproken, er is een film getoond van de NWS over viswater- beheer, er hebben zich diverse nieuwe commissieleden gemeld voor waterbe- monsteren en voor beheerswerk, en als klap op de vuurpijl is de heer Gerrit Boer, scheidend voorzitter van de ver eniging, onderscheiden met de federa- tiespeld. Na de onderscheiding en een dankwoord, werd de nieuwe voorzitter geinstalleerd, de heer Gerrit Tuyn. Tijdens de rondvraag werd nog eens duidelijk gemaakt, dat de controle op de hengelsport nog te wensen overlaat, maar we kunnen er dit jaar eindelijk werk van maken, met de legitimatiebe wijzen. Zij die nog geen vergunning hebben, kunnen zich alsnog aanmelden bij HSV Limmen, Hogeweg 49, tel. 072- 5051483, of Raadhuisweg 8, 0251- 310429, in Akersloot. Zondag 21 april gaat de all-round competitie verder met een wedstrijd aan de Nauernasche Vaart nabij de Forbo. Vertrek is om 7.00 uur bij garage Schilder, inleg vijf gulden en na afloop is er een verloting en prijs uitreiking in Café de Uitkomst in Limmen. AKERSLOOT - Op 1 april werd uit de garderobe van het Motel een damesjas ontvreemd. Op 2 april werd van 14.30 tot 16.15 uur een snelheidscontrole op de Geester- weg gehouden. De maximumsnelheid is daar 50 km. Er werd 23 maal proces verbaal opgemaakt. De hoogst geme ten snelheid was 77 km. Bij een school aan de Mozartlaan wer den enkele vernielingen gepleegd. De bedrading van enkele bellen werd doorgesneden. Verder werd een raam met chocolade ingesmeerd. Na onder zoek konden de daders worden achter haald. Op de A9 en op de Geesterweg vonden aanrijdingen plaats, veroorzaakt door het niet voldoende afstand bewaren. Er was alleen materiële schade. Op de Julianaweg werden een gepar keerde fiets en bromfiets aangereden. De veroorzaker reed achteruit de inrit naast de woning op en reed daarbij de fiets en bromfiets aan. Op 7 april werden uit een kamer in het motel uit een tas een geldbedrag, che ques en sleutels ontvreemd. LIMMEN - De uitslagen van woensdag 10 april zijn: klasse E: K.Hooyboer 100 pnt. nr.l. L. Vermolen 96 pnt. nr. 2 A- klasse: R.Schaft 99 pnt. nr. 1, J.Hageman 98 pnt. nr. 2, J.Drenth 96 nr. 3, Rv.Duivenvoorde 96 pnt. nr. 3. B- klasse: J.Nuyens 95 pnt. nr. 1, B.Sassen 94 pnt. nr. 2 C-klasse: E.Weyers 98 pnt. nr. 1, F.Bakker 93 pnt. nr. 2, R.Hageman 92 pnt. nr. 3 D-klasse: F.Rienks 95.pnt. nr. 1, M.Elhardt 91 pnt. nr. 2, M.Rienks 89 pnt. nr. 3. LIMMEN - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Welzijn Ouderen Limmen te Limmen een bijdrage toe gekend van f 20.000. Deze bijdrage is bestemd voor de nieuwe accommoda tie van de stichting in cultureel centrum Vredeburg. Het Juliana Welzijn Fonds helpt vereni gingen, stichtingen en groepen hun plannen en projecten uit te voeren en stelt jaarlijks ruim 20 miljoen gulden beschikbaar. Het Fonds ontvangt zijn geld uit onder andere de BankGiro- Loterij, de Lotto/toto en de Krasloterij. en waarvoor ze een stage heett moeten lopen. „Om deze geneeswijzen in praktijk te kunnen brengen, vind ik een gedegen opleiding nodig," vertelt Loes. „Je hoort van mensen die na tien lessen aan het werk gaan, d&t vind ik niks." Duidelijk is dat Loes het belang van degene die behandeld wordt, goed in de gaten houdt. Zó kan het gebeuren dat iemand voor een behandeling komt en daarbij kleine aanwijzingen of extra's vanuit een andere methode krijgt. „Ik wil graag dat een ander zich goed voelt," verklaart Loes haar inzet. Daarbij blijft ze bescheiden: „Je moet nooit roepen: 'dat doe ik wel even, ik zal je even genezen'. Je kan het probe ren, je kunt je best doen en het effect goed in de gaten houden. Opletten wat de reacties van het lichaam zijn, naden ken bij wat je doet." Geïnspireerd Loes is zojuist naar een tweedaagse cursus geweest, waarbij ze weer nieuwe technieken leerde om via het oor en de hand genezing te bereiken. Haar ogen glanzen wanneer ze vertelt hoe gemoti veerd ze raakt door samen te werken met anderen. „Ik heb het ook vaak na het geven van een cursus. Veel mensen worden moe van lesgeven, maar ik stroom soms bijna over van energie!" Binnenkort start Loes met een nieuwe cursus. Op tien woensdagmiddagen wordt geleerd hoe goed omgegaan kan worden met het lichaam, na een uitge breid intakegesprek en een meting waarbij de balans in het lichaam onder zocht wordt. Er wordt aandacht besteed aan de eetwijze, waarbij het gewicht in de gaten wordt gehouden; het is vooral een cursus voor mensen die 'niet lekker in hun vel zitten'. Loes leert de cursisten ook ontspanningsoe feningen en het bewust ervaren van gevoelens en gedachten. Meer informatie over de cursus en de behandelingen kunt u verkrijgen bij Loes Jurriaans, tel. 072-5053703. Folders van haar praktijk zijn verkrijg baar in sommige boekhandels, reform huizen en de bibliotheek. AKERSLOOT - Het is bijna vier jaar geleden, dat in Akersloot ten behoeve van een nieuw orgel in de St. Jacobuskerk een kerkeveiling werd gehouden. Zo'n f 32.000 was de totaal opbrengst en korte tijd later werd een fraai nieuw orgel in gebruik genomen. AKERSLOOT - Op 12 april werd in een woning aan de Boekei ingebroken. Een getuige zag een vreemde auto bij de woning staan. Toen hij op onderzoek uit ging, zag hij dat twee mannen de woning verlieten en met de auto wegre den waarin nog een man zat. Tegelijkertijd zag hij dat een aantal deuren van de woning openstonden. Hij zette met zijn auto een achtervol ging in maar moest die wegens te hoge snelheid van de voorganger en riskant rijgedrag staken. Het kenteken van de auto werd echter wel genoteerd. Uit de woning werd een doosje met sieraden ontvreemd. De politie stelt een onder zoek naar de daders in. AKERSLOOT - BV Xinix uit Aker- sloot is een groeiende vereniging met 85 leden. Er zijn momenteel 7 competi tieteams (senioren en junioren). Er wordt competitie gespeeld in de eerste vier klasses van het district. Wij zijn op zoek naar competitiespelers, heren en dames, die onze teams willen verster ken. De trainingen worden gehouden op woensdagavond van 20.30 uur tot 23.00 uur en staan onder leiding van Alex Nelissen. Er is voor en na de competitie nog de mogelijkheid op zondagavond te spelen. Het lidmaatschap bedraagt f 195,00 (incl. shuttles). Heeft u interesse, neem dan contact op met Hans Kos, tel.:0251-314244. LIMMEN - In tegenstelling tot eerdere berichten wordt de loting van de poule indeling voor het Familie- en Stratentoernooi 1996 gehouden op donderdag 25 april in de kantine op sportkomplex Dampegheest. De aan vang is om 21.00 uur. Bij deze loting wordt de aanwezigheid van de teamleiders of een afgevaardig den van de team's zeer op prijs gesteld, in verband met belangrijke informatie omtrent het toernooi. LIMMEN - In cultureel centrum Vredeburg wordt zaterdag de avond gevuld met sprookjes, legenden en mythen. Zij worden verteld door Peter van der Linden. Voordat hij zich wierp op de aloude kunst van het vertellen had Peter van der Linden een lange en veelzijdige toneelcarrière. Hij speelde onder ande ren bij de Nieuwe Komedie en Toneel groep de Appel. Hij won een aantal belangrijke prijzen. Van der Linden betovert zijn gehoor met zijn verhalen, zijn stem, zijn handen en zijn mimiek, versterkt door het geluid van trommels en fluiten. Zijn vertelling begint om 20.15 uur. De entree bedraagt f 7,50, kinderen tot 16 jaar betalen f 2,50. De voorstelling is geschikt voor personen van tien jaar en ouder. LIMMEN - Stichting Kinderopvang Limmen opent zondag 21 april officieel kinderdagverblijf 'Eigen Wijs'. Het kin derdagverblijf is gevestigd in een woonhuis en biedt plaats aan twaalf kinderen per dag, van wie vier baby's en acht peuters. Vanaf 15.00 tot 17.00 uur is iedereen van harte welkom aan de Westerweg 7, telefoon 072-5052418. LIMMEN - Op vrijdag 12 april speelde Vredeburg ronde 24' van de interne competitie. Het betrof de voorlaatste ronde waarbij in de A-groep koploper J. Admiraal alleen nog kan worden ingehaald door E. Stolp, Admiraal speelde met zwart tegen J. Zentveld en E. Stolp met wit tegen R. Rommel. Rommel speelde de opening sterk en kreeg met een mooi paardenduo een gevaarlijke aanval* op de koning. Stukwinst en de kwaliteit leek beslis send doch Stolp wist te profiteren van zijn actievere stukken en door goed spel een tegenaanval in te zetten, die uiteindelijk de winst bracht. Admiraal moest hierna winnen hetgeen hem tegen de taai verdedigende Zentveld pas in het eindspel lukte. De laatste ronde is beslissend voor het kampioen schap. G. Hafkamp verdreef Zentveld van de derde plaats door een mooie overwinning op D. Schut. In de B-groep klom B. Kos naar de tweede plaats ach ter C. Out door een overwinning op P. Mooij. R. Limmen bewees haar kracht door een snelle overwinning op W. Könst. In de C-groep versloeg koploper R. Termes zijn achtervolgster W. Koot. A-groep: J. Zentveld-J. Admiraal 0-1, E. Stolp-R. Rommel 1-0, G. Hafkamp-D. Schut 1-0, R.v.d. Storm-J. Limmen remise, K. Aafjes-P. v.d. Heijdt 0-1, V. Deen-H. Brak 1-0, H. Levering-B. van Diermen 0-1, T. Al-J. Tebbens remise, J. de Graaf-J. Bult 1-0, B. Kerkhof-W. Koenekoop 1-0, A. Duikersloot-N. Admiraal 1-0. B-groep: C. Out-L. Winder 1-0, B. Kos- P. Mooij 1-0, R. Limmen-W. Könst 1-0, J.Kramer-C. Pepping 0-1, N. Glas-K. Kramer 0-1. C-groep; R. Termes-W. Koot 1-0, M. Kos-J. Duin 1-0, L. Admiraal-N. Admiraal 1-0, M. Beentjes-H. Zomerdijk 1-0, T. Nagelhout-T. Blom 0- 1, J. Kaandorp-A. Zwart 0-1, S. Meijer-J. Valkering 1-0, W. Meijer-H. Zomerdijk 0-1. LIMMEN - Bij de KBO (Katholieke Bond van Ouderen) komen nogal eens klachten binnen over verkeerd gepar keerd staande auto's. Dit schrijft het bestuur van deze bond in een brief aan burgemeester een wethouders van Limmen. Voor mensen die wat moeilijk ter been zijn en zich verplaatsen met behulp van krukken of wagentjes is dit zeer belastend. Het komt vaak voor dat auto's op het trottoir geparkeerd staan. Zelfs het zebrapad wordt gebruikt om op te par keren, aldus het bestuur, dat b en w vraagt aan dit onderwerp te besteden, zodat ook de oudere inwoners van Limmen zonder al te grote risico's aan het (voet)verkeer kunnen blijven deel nemen. AKERSLOOT - Zaterdag 20 april zal de grote finale- avond zijn van dit kam pioenschap. Acht finalisten strijden dan om de felbegeerde titel. Een lange weg door voorronden en halve finales heb ben zij ondertussen achter de rug. De eerste twee avonden van de finale afgelopen vrijdag en zaterdag brachten veel verrassingen. Zo verloor een van de grote kanshebbers Wim Kerssens vrij onverwacht van Gerard Oud, ter wijl hij ook in Henk Levering en Aad Verduin zijn meerdere moest erken nen. Laatstgenoemde gaat op dit moment aan de leiding met een maxi male score van acht punten. Grote kanshebber dus voor de titel, maar zijn achtervolgers Gerard Oud en Henk Levering met beiden zes punten zijn echter niet van plan deze titel zomaar cadeau te geven. Spanning alom in deze finale, die zaterdag 20 april zijn laatste avond zal beleven. Zondag 21 april zal dit kampioenschap worden afgesloten met de prijsuitrei king, met als extra attractie deze avond de drie partijen van de nummers 1,2 eri 3 van dit kampioenschap tegen wereld kampioen driebanden Dick Jaspers. Er zijn nog enkele gratis kaartjes voor deze unieke avond beschikbaar, haast is wel geboden gezien het feit dat slechts een zeventigtal toeschouwers dit kunnen meemaken. LIMMEN - Zoals iedereen al weet gaat het jongerencentrum Conquista naar de bovenverdieping van de Burgerij. De medewerkers van Conquista zijn ontzettend blij met deze locatie. De ruimte die het jongerencentrum nu krijgt is behoorlijk groot. Er komt een ruimte voor de tieners en kinderen van ongeveer 100 vierkante meter. Voor het jongerencafé zal dit ongeveer 70 vier kante meter bedragen. Daaromheen komen alle faciliteiten die Conquista nodig heeft. Een prachtige toiletruimte, een eigen opgang, een kantoor en opslagruimtes. Alles wordt aangepast aan de milieu-eisen van deze tijd. Dit om de omwonenden zo min mogelijk tot last te zijn. Conquista neemt dit heel serieus. De medewerkers zullen zoveel mogelijk proberen te voorkomen dat de omgeving overlast zal ondervinden. Met het geld dat is binnengekomen met de loterij, zal de inventaris gekocht worden. De medewerkers van Conquista vragen of er mensen zijn die tips hebben over eventuele spullen die Conquista goed kan gebruiken in het nieuwe pand. De openingsdatum is in principe vastgesteld in het weekend van 23 augustus. Wie mee wil denken en helpen aan de opbouw en opening van Conquista kan bellen met 072- 5052540 of 5054242. Inmiddels is het kerkgebouw bijna 25 jaar oud en noodzakelijk onderhoud moet worden gepleegd. Andere zaken die bekostigd moeten worden, zijn een nieuwe geluidsinstallatie, vloerbedek king in het pastoraal centrum en een hekwerk rond de kerk en het nieuwe kerkhofdeel. Om dit alles te kunnen doen wordt op vrijdag 19 april om 20.00 uur in De Vriendschap aan de Kerklaan, ten overstaan van notaris N.J. van Duin uit Hoorn, wederom een kerkeveiling gehouden. Vele vrijwilli gers waren deze weken actief met de voorbereidingen. Er was een enorme respons op de brieven, die onlangs huis-aan-huis in Akersloot werden ver spreid. Circa 900 veilingartikelen wer den beschikbaar gesteld en er werd meer dan f 4000 toegezegd. Voor finan ciële steun is er bovendien een reke ning geopend bij de Rabo-bank nr. 3119.66.063 t.n.v. 'Kerkeveiling Jacobuskerk' (gironummer van de bank 442618). Onder de bezoekers kopers op de veilingavond wordt een reischeque van f 750 verloot (beschik baar gesteld door de Rabobank Akersloot-Castricum) LIMMEN - Hoewel de raadsvergade ring van-afgelopen donderdag niet veel tijd in beslag nam, waren er toch wel een paar agendapunten die de gemoe deren danig in beroering brachten. Dat nam niet weg dat de raad met een groot aantal voorstellen unaniem accoord ging. Zo stemde de raad in met het meerja renprogramma Monumentenzorg en het voorstel aangaande de eigen bijdra gen WVG-voorzieningen. Burgemees ter Huisman deelde nog mee dat uit het afsluiten van de jaarrekening 1995 blijkt dat het overschot aan WVG-gel- den (WVG Wet Voorzieningen Ge handicapten) voldoende is om de teruggave van eigen bijdragen over de jaren '94 en '95 te kunnen bekostigen. Reden waarom ook PvdA en CDA accoord konden gaan. De RIMA, (Regionale Instelling Maat schappelijke Dienstverlening) krijgt op basis van een ingediend bezwaarschrift nog een extra subsidie ter grootte van f 2400 voor huisvesting. Ook kon de raad zich verenigen met de voorgestelde herziening van het bestemmingsplan Pagenlaan-Visweg. Kavels voor wo ningbouw zullen reeds in verkoop wor den gebracht. Andere voorstellen die ongeschonden de streep haalden, waren het voorstel tot delegatie van de bevoegdheid tot Burgemeester E. Huisman:bestuur lijke verantwoordelijkheid verkoop van bouwkavels aan de Uitgeesterweg en het voorstel tot ver vanging van de riolering in de Burg. Bosmalaan en een gedeelte van de Alkmadelaan. Bouwen zonder vergunning Het voorstel van het college om een voorbereidingsbesluit te nemen voor een pand aan de Hogeweg riep wel de nodige discussie op. De achterzijde van deze woning moest worden uitgebreid met een garage en twee slaapkamers. Deze verbouwing kan niet worden gezien als een 'aanbouw'. Reden waar om het bestemmingsplan daarvoor moet worden herzien. Mevrouw Marechal (PvdA) heeft geconstateerd dat de bouw al bijna klaar is en vraagt het college wat zij daaraan doet. Of had de betreffende eigenaar soms toestemming van het college? Ook voor Van Noord (CDA) was het niet geheel duidelijk. Hij vroeg zich af welke invloed is uitgegaan van een dreigende schadeclaim. Voor wethouder Rood is een belangen afweging soms zwaarder dan de forme le stap. Gezien de belangen mocht de eigenaar voor eigen 'rekening en risico' met de bouw starten. Burgemeester Huisman noemde hiervoor de term 'bestuurlijke verantwoordelijkheid'. In zeer bijzondere gevallen moet je kun nen afwijken, maar je dient daar wel uiterst terughoudend in te zijn. Anders verlies je je positie als handhaver. De LG-er Schijf kon zich daarbij nog wel wat voorstellen onder het motto 'het kan ons allemaal gebeuren'. Maar voor de PvdA onvoldoende redenen om mee te gaan met het voorstel. Cultureel centrum Vredeburg De stichting Vredeburg wil verbouwen, maar daarvoor moet het nodige geschieden. Op het pand rust nog steeds de bestemming 'agrarische doel einden'. Om een bouwvergunning te kunnen verlenen moet deze bestem ming worden gewijzigd in 'culturele doeleinden'. Daarvoor is weer een voorbereidingsbesluit nodig en op basis daarvan zou het college vrijstelling kunnen verlenen van het huidige bestemmingsplan. Wel een beetje inge wikkelde procedure om tot het afgeven van een bouwvergunning te komen. Als echter een ieder ermee accoord gaat dan is er verder niets aan de hand. C. Kroone (VVD): 'geen probleem met wijziging Maar de bezwaren kwamen er van oppositie-zijde. Van Noord (CDA) vond het maar onduidelijk aangegeven wie de vrijstelling verleent. Mevrouw Marechal (PvdA) heeft de stukken te laat ontvangen en kon ze niet meer in eigen kring bespreken en daarom ook niet in deze raadsvergadering. Kroone (WD) heeft geen enkel probleem met de wijziging van de bestemming, want dat was al jaren zo. Hij is wel geschrok ken van de voorgenomen wijzigingen aan de buitenkant van het gebouw. Wethouder Rood vindt de opstelling van de PvdA teleurstellend. Ten aan zien van de gevelwijzigingen heeft de raad weinig invloed. In deze zaken adviseert de welstandscommissie. Wel heeft het college de monumentencom missie geraadpleegd. Door de architect zijn wijzigingen aangebracht. Ook in de kleurstelling. De vrijstelling zal door het college worden gegeven, tenzij de raad dit aan zich wenst te houden. (Volgens de wet moet een vijfde gedeelte van de raad zich dan hiervoor uitspreken, red.) Overleg tussen de oppositiepartijen had tot resultaat dat deze partijen zich uitspraken voor het aan de raad hou den van het geven van vrijstelling. Tot ergernis van de LG. De Graaf: dat is alleen maar om de procedure te vertra gen. Zo kan er deze zomer niet meer verbouwd worden. Voor burgemeester Huisman maakt Van Noord echter gebruik van zijn wettelijke rechten. En zo komt er dus nog een vervolg.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 13