Ponyclub Heiloo opent hal Smaakdocent9 op basisschool Foresters wint niet van Limmen hsv Nieuws Burgemeester Schoof neemt Internet in gebruik in bibliotheek Zottegemweek geopend door Lamoraal Flashing speelt spannende wedstrijd PAGINA 12 UITKIJKPOST - 24 APRIL GroenLinks vergadering verschoven Regionaal Evenement Bloemschikken Openbare vergadering VVD !-papieracties in Heiloo Cantory naar Melaune Verenigingsnie uwsVareniging snieuwsVereni Dojo 't Loo Handbal Meervogels Expositie Toon Tieland SV Vredeburg HEILOO - Gewoonlijk heeft Groen Links op de laatste maandag van de maand een fractievergadering. Dat zou betekenen dat deze vergadering op maandag 29 april zou plaatsvinden. Maar mede omdat deze dag - zo vlak voor koninginnedag - een slechte ver gaderdag is, wordt de bijeenkomst ver schoven naar donderdag 2 mei. Hoofdmoot is natuurlijk weer de komende raadsvergadering. Leden en belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur van harte welkom in de fractiekamer van GroenLinks in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. Voor het GroenLinks spreekuur kunt u wel op maandag 29 april terecht van 19.30 tot 20.00 uur, eveneens in onze fractiekamer. HEILOO - Tijdens het regionaal eve nement bloemschikken voor amateurs, dat vorige week zaterdag werd gehou den in Hoorn kwam Ellen Brammer als beste bloemschikster van het team Heiloo voor de dag. Met haar verplich te werkstuk was ze de beste van alle deelnemers. Ondanks een niet eenvou dige bloemkeuze op een simpele ondergrond wist ze een boeiend arran gement te maken. Het vrije stuk had als thema 'Wiener Melange' hetgeen door Ellen bijzonder mooi was uitgewerkt in een viool van bloemen. Ook het vrije werkstuk van Marga Plat, een transparante stoomwals van gaas met een arrangement van calla's temid den van koffiebonen en gemalen koffie kreeg veel waardering van de jury en de bezoekers. Hennie Scholten maakte een romantisch Weens arrangement in een reismand en Heieen Braak koos voor een bijzonder fraaie combinatie met anthurium en op een muziekstan daard. Heiloo eindigde op de tweede plaats in het regionaal klassement met slechts een halve punt achterstand op Heer- hugowaard, dat winnaar werd. Groei en Bloei organiseert regelmatig cursussen bloemschikken. Wilt u meer informatie, bel 5333530. HEILOO - Op maandag 29 april zal burgemeester N. Schoof op de openba re vergadering van de WD in het Open Huis spreken over het actuele onderwerp 'De bestuurlijke toekomst van Heiloo'. Vanzelfsprekend zal de samenwerking met de centrumgemeen te Alkmaar aan de orde komen. De oplossing van de problematiek van ruimte voor wonen en werken is voor alles een regionaal probleem. Annexatie van grote delen van buur- grond van Alkmaar is volgens de WD een volstrekt niet relevante maatregel. In het kader van het streekplan Noord- Holland-Noord zal een constructieve samenwerking met omliggende ge meente moeten leiden tot een oplos sing is voor de WD volstrekt onbe spreekbaar. Het uitgangspunt voor het bestuur van Heiloo blijft constructieve en loyale samenwerking met alle betrokken gemeenten. Maandagavond biedt de WD alle inwoners van Heiloo de gelegenheid over dit onderwerp hun mening te kennen te geven. De open bare vergadering begint om half negen. Vrijdag t/m maandag Hockeyver. De Terriërs, kantine op sportpark 't Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur en op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk, tussen 10.30 en 11.00 uur. Zaterdag 27 april Base- en softballclub Double Stars Heiloo, parkeerterrein bij Het Venne water, gehele dag. Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij 't Baafje, tussen 10.00 en 12.00 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie plan Zuid. Dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in Blockhovepark. Dozen en bundels gereed zetten voor 10.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kan delaar nabij nr. 12. Tussen 12.00-18.00 uur. Woensdag 1 mei Fanfare Shoband Heiloo, huis-aan- huisactie in Ypestein/Dompevloetlaan. Dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00. Maandag t/m vrijdag De Springschans, Breedelaan 6, tussen 8.45 en 15.30 uur in de schuur. WAO/AAW Belangenbehartiging Heiloo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op verzoek: 5331840 of 072- 5063525. De Zuidwester (De Nieuwe Hoeve), Boekenstein 43. Tijdens schooluren; ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool, Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 uur en 14.00 en 19.30 uur. Alle dagen HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Handbalvereniging De Foresters, con tainer op sportpark De Egelshoek, Laan van Muys. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Wesferweg. HEILOO - Burgemeester Nico Schoof nam op dinsdag 16 april om 17.00 uur de aansluiting op Internet in de Openbare Bibliotheek van Heiloo offi cieel in gebruik. Deze aansluiting op het wereldomvattende netwerk van computers is de enige in de regio Heiloo die door iedereen mag worden gebruikt. Er kan informatie worden opgevraagd van bijvoorbeeld bedrij ven, overheidsinstellingen, rechtbanken en bibliotheken. Dit is echter nog maar het begin: via Internet kan de bibliotheek bedrijven, instellingen en de overheid de mogelijkheid geven informatie aan te bieden en te ontvangen. Zo kan gebouwd worden aan een digitaal Heiloo. Naast het in gebruik nemen van Internet startte de bibliotheek op deze dag met het uitlenen van cd-roms en van speelfilms voor de jeugd, gebaseerd op kinderboeken. Foto Parakalo EGMOND - Tijdens de Zottegemweek in Egmond tot en met 27 april expose ren bijna veertig leden van de kunste naarsvereniging 'Kunst in Vrije Tijd' (K.I.V.T.) uit de Belgische gemeente Zottegem in Egmond. De expositie omvat ruim vijftig kunstwerken in de vorm van schilderijen (olieverf, aqua rel), keramiek, beeldhouwwerk, etsen en poppen. De expositie is in het dorps huis Hanswijk, Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef en is open op 27 en 28 april van 13.30 tot 17.00 uur. De toe gang is vrij. Het is voor het ëerst dat de kunste naarsvereniging K.I.V.T. uit Zottegem in Egmond exposeert. Aanleiding van deze expositie zijn de tentoonstellingen die de Egmondse kunstenaarscollectie ven Hafre en Hallem vorig jaar mei en juni in de gemeente Zottegem hebben gehouden. De feestelijke opening van de tentoon stelling was op zaterdagmiddag 20 april. Tegelijk met deze tentoonstelling vond de opening van de tentoonstelling van 'Egmonders '96' plaats. De 'Eg- monders' exposeren in Galerie de Kap- berg en de Slotkapel, ook in Egmond aan den Hoef, op loopafstand van het dorpshuis Hanswijk. Ruim vijftig Egmondse amateurs en professionele kunstenaars stellen hier hun werken ten toon. De toegang is ook vrij. De openingshandeling werd verricht door wethouder Jan Houtenbos met mede werking van graaf Lamoraal van Egmont. Op zaterdag 27 april wordt de Zotte gemweek feestelijk afgesloten. Een delegatie van het gemeentebestuur van Egmond zal deze dag te gast zijn. Het feest begint om 13.00 uur met een optreden van de muziekvereniging Lamoraal van Egmont. Om half twee wordt de Zottegemse Big Band Revival HEILOO - De Foresters moest afgelo pen zondag proberen van koploper Limmen te winnen om zicht op een mogelijk kampioenschap te houden. Foresters won niet, zodat de voor sprong van Limmen op Foresters gehandhaafd bleef, namelijk zes pun ten. Komende zondag kan Limmen dus thuis tegen Dynamo de titel binnenha len. De wedstrijd was boeiend en werd door flink wat toeschouwers gadegeslagen. De zon was voor de spelers minder leuk dan voor de toeschouwers die heerlijk aan de kant zaten te genieten. Beide ploegen kwamen nerveus uit de kleedkamers waardoor veel balverlies werd geleden. Ook doordat het veld zanderig was. Mark van Twuyver probeerde het van afstand maar zijn schot ging rakelings naast het doel van Paul Kerssens. Spits Frank Donker schoot vanuit de draai over het doel van Marcel van Velzen. Toen linkerspits Iwan Dekker met mazzel de bal met zijn rechtervoet in de kruising schoot leek Limmen beter in de wedstrijd te komen. Niets bleek minder waar want de kleinste man van het veld kopte met een goede timing de bal in het doel van Limmen. Vincent Doesburg maakte zijn negende treffer: 1-1 en rust. Loepzuivere dieptepass Acht minuten na rust kwam de thuis ploeg op voordeel. De omzetting Colin Wilvers voor Peter Baard en Bas Van Duivenboode op het middenveld pakte goed uit, want Van Duivenboode so leerde door de Limmerverdediging om de bal op Jeroen Haanstra af te leggen. Deze kreeg de bal over de lijn in samenwerking met een Limmerverde- diger, 2-1 en 'stront aan de knikker' voor Limmen. Een loepzuivere diepte pass van Harry Donker op Remco de Wit die van Velzen kansloos liet bracht de 2-2 op het scorebord. Waar was de rugdekking? De laatste negentien minuten gingen op en neer met wisselende kansen zoals een vrije trap van Frank Donker op de lat en een scrimage voor het Limmerdoel die er niet in ging. Het was en bleef 2-2 en de marge van Limmen op Foresters bleef zes punten, een juis te uitslag voor een boeiende wedstrijd. Limmen zal wel kampioen worden en Foresters zal moeten promoveren via de na-competitie. Misschien is dat wel leuker, de toekomst zal het leren. Het tweede team van Peter Keyzer behaalde weer eens een punt op de Egelshoek, tegen het derde team van Vitesse '22 werd het 2-2. Het eerste team van Foresters moet komende zon dag uit tegen EVC in Edam. Om 14.00 uur zal de aftrap plaatsvinden. Teleurstelling bij de Limmer spelers. feestelijk ingehaald. Daarna volgt een rondrit door het dorp. Op 19.30 uur start een groot slotfeest in het dorpshuis. Iedereen is welkom. De toegang is vrij en het zal tot ongeveer één uur duren. Aan deze avond werken drie orkesten mee: de Egmonder Muzikanten uit Egmond-Binnen, de Big Band Revival en het alom bekende dansorkest De Kleine Kapel. Lamoraal van Egmont. Foto Parakalo HEILOO - Tijdens de feestelijke para de van de onderlinge wedstrijd op 14 april werd ook de nieuwe loods geo pend. De paradecommandante was Linda de Koning en zij mocht de schaar om het lint door te knippen naar de heer Koning en mevrouw Hageman brengen. Zij mochten de loods openen vanwege hun vele verdiensten voor de ponyclub de afgelopen jaren. De loods was ingepakt met een grote strik op het dak en die strik werd door geknipt waarna Randy de Hart met zijn HEILOO - Vorig jaar mei heeft het Posaunenchor uit Melaune een bezoek gebracht aan Heiloo. Een deel van dit Chor heeft meegewerkt in de eredienst van de Gereformeerde Gemeente en een ander deel in de Witte Kerk. Menigeen zal zich het spelen van het hele Chor buiten de Witte Kerk nog herinneren. In augustus 1995 kreeg de Cantory van de evangelische Gemeinde Melaune de uitnodiging mee te werken aan een spe ciale eredienst die, ter gelegenheid van de opening van de gerestaureerde kerk aldaar, in september werd gehouden. Om technische en organisatorische redenen kon daaraan helaas geen gevolg worden gegeven, maar werd beloofd op een later tijdstip te zullen komen. De Cantory komt nu haar belofte na en vertrekt op vrijdag 26 april naar Melaune. Zaterdagavond geeft de Cantory daar een concert, waarin ook het Kirchen-en Posaunen chor zullen optreden. Zondagmiddag wordt er een eredienst gehouden waar in de Cantory, het Kirchen-, het Posau nenchor en de beide predikanten van de partnergemeenten medewerking verlenen. Door de reis naar Melaune hoopt de Cantory tevens een bijdrage te leveren aan een goede onderlinge verstandhouding en begrip te kweken voor het verschil in cultuur en leefge woonten tussen beide gemeenten. pony Blacky als lintenpony naar buiten kwam. De dag was zonovergoten en er was veel publiek, waaronder enkele sponsoren en mensen die bijgedragen hebben aan de bouw van de loods. Zij kregen allemaal een roos van de club. Rijbaan 1: B-dressuur recreatieruiters: 1. Randy de Hart met Blacky 165 pnt. Merel Burger met Katrien 164 pnt. Rijbaan 2: B-dressuur recreatieruiters. Ie prijs Vivian Kabel met Saoud met 171 pnt. 2e prijs Ellen Zoon met Gullit met 161 pnt. Rijbaan 3: B-dressuur wedstrijdruiters le prijs Linda de Koning met Alexander met 166 pnt. 2e prijs Tessa van der Molen met Queen met 162 pnt. Rijbaan 4: L-dressuur wedstrijdruiter. le prijs Larissa van Craaikamp met Roxy met 162 pnt. 2e prijs Nina Zuurbier met Hatienne met 161 pnt. 3e prijs Jan Nowee met Arabella. Rijbaan 5: M-dressuur wedstrijdruiters. le prijs Liesbeth Zonneveld met Arco met 165 pnt. 2e prijs Lonneke Nowee met Shadow met 160 pnt. 3e prijs Suzanne Groot met Bento met 159 pnt. Z-dres- suur wedstrijdruiters. le prijs Tanja Houtenbos met Menephta met 184 pnt. B-springen cat. ABC. le prijs Miranda Schut met Billy. L-springen cat. ABC. le prijs Tanja Houtenbos met Me nephta. B-springen cat. D le prijs Aislinn van der Brandt met Sunny 2e prijs Joyce de Haan met Cupido 3e prijs Stephanie Brand met Babou. B-sprin- gen cat. E le prijs Jan Nowee met Arabella. M-springen cat. E le prijs Stephanie da Silva Curiel met Alex. Spel: le prijs Larissa van Craaikamp met Chipsey 2e prijs Vivian Kabel met Saoud 3e prijs Guido Luybe met Snoopy. Lees het elHe week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voof Heiloo en omstreken. EGMOND - Op de Dag Van De Smaak - dit jaar op 22 april - staan een kleine 200 koks een paar uurtjes vóór de klas, in plaats van achter het fornuis. Drie koks van Restaurant de Boerenwagen hebben onder leiding van de heer Richardson lesgegeven aan de leerlin gen van groep 7 en 8 van basisschool De Windhoek in Egmond-Binnen. Voor de leerlingen was het feest. In de klas waren even heel gewone en bekende voedingsmiddelen zoals kaas en chocolade de 'lesmaterialen' waar mee een 6000 leerlingen van groep 7/8 van het basisonderwijs aan de slag gin gen. De scholen en koks die meedoen aan de Dag Van De Smaak zijn verspreid door heel Nederland. Het was maandag de tweede keer dat de chef-koks in Nederland een 'smaakies' verzorgen. Proeven In het lesprogramma waren vijf ver schillende proeven opgenomen. De leerlingen werkten in de klas met een proefboekje waarin zij hun scores en antwoorden noteerden. De samenstel ling van dit lesprogramma week nadrukkelijk af van de eerste les op de Dag Van De Smaak in het voorgaande schooljaar. Werden in de eerste smaak ies heel herkenbare voedingsproduk- ten als yoghurt en sperzieboontje als lesmateriaal gebruikt, ditmaal heeft de tomaal een verrassende rol gekregen in het lesprogramma, naast chocolade en kaas. De achterliggende gedachte bleef dezelfde: kinderen op een leuke manier smaken laten proeven en aantonen dat proeven niet alleen een kwestie is van iets in je mond stoppen en kauwen, maar dat ook ogen en neus - en zelfs LIMMEN - Zondag 21 april is er voor de vierde keer gevist om de all-round beker. Nadat tot nog toe de vangsten ronduit slecht waren, moest er in de Nauernasche vaart vis worden gevan gen. Reeds binnen enkele minuten had den G. Tuijn en R. Jak hun eerste vissen binnen. Op stek 1 viste P. v.d. Heijdt met de matchhengel meteen al een leuk netje vis bij elkaar. De vis aaste met tussen pozen, en aan het einde van het par cours zaten J. Jak en C. Bakker elkaar op de hielden, beiden visten met de voerkorf. Ditmaal was Jak de betere. Op stek 1 en 2 ontspon zich een span nende tweestrijd tussen R. Droog en P. v.d. Heijdt. Droog begon in het laatste uur een imposante inhaalrace, maar Van der Heijdt was hem in de laatste minuten te slim af met een brasem en een voorn. In het midden van het par cours deed H. Duijn van zich spreken door met de vaste hengel een heleboel vis te vangen. Hij won door goed blij ven vissen in het laatste uur zelfs zijn vak. Nieuwkomer J. Deijlen wist zich in het andere vak op een derde plek te nestelen. De uitslag: vak a: 1. H. Duijn 5080 gr. 2. G. Tuijn 4760 gr. 3. P. v.d. Heijdt 4200 gr. 4. R. Droog 3880 gr. Vak B: 1. J. Jak 9060 gr., 2. C. Bakker 7560 gr. 3. J. Deijlen 1400 gr. De totale vangst bedroeg ruim 40 kilo. Voorlopig ligt de all-round competitie even stil tot de wedstrijd op 30 juni. Zondag 5 mei start de witviscompetitie. Deze is alleen voor leden van de HSV Limmen. De eerste wedstrijd zal plaats vinden in het Maalwater in Heiloo. In de a-groep mag met alle hengeltypen worden gevist, in de b-groep alleen met de vaste hengel, met een maximale lengte van 7,5 meter. Wie dus met een langere hengel wil vissen, gaat naar de a-groep. De a-groep vist op gewicht, de b-vissers gaan op aantal stuks henge len. HSV vraagt de deelnemers vooral om een ruim leefnet mee te brengen, daar de vis pas aan het eind van de wedstrijd wordt geteld of gewogen. Voor deze wedstrijden dient u zich op te geven bij G. Boer, telefoon 072- 5051543, voor vrijdag 19.00 uur vooraf gaand aan de wedstrijd. Inleg is drie gulden per wedstrijd, voor de competi tie gelden de beste drie resultaten. We verzamelen zondag 5 mei om 7.00 uur bij garage Schilder. AKERSLOOT - De wedstrijd tussen het team van de Vriendschap en de dames van sen. 1 Meervogels eindigde in 11-13. Er werd door beide teams sportief en attractief gespeeld. Laura Verzijde scoorde tweemaal üit de hoek en tweede lijn. Na een paar sublieme reddingen van Keepster Helma Krom een sterke fase van Meervogels en een 2-5 voorsprong na een break van de tegenpartij ging men bij de stand 5-7 rusten. Na rust had Petra Jonker veel pech met haar schoten uit de hoek. In de zesde minuut had Meervogels door een break van Wendy Zandbergen een riante voorsprong 6-10, waarna de Vriend- schapkeepster niet te passeren was en kwam Vriendschap langszij 10-10. De resterende vijf minuten werden span nend er werd om en om gescoord, maar in de eindfase hielde de dames het hoofd koel en onder leiding van Silvia Overpelt die de dames de resterende wedstrijden op het veld coacht behaal den de dames een nuttige overwinning. De heren sen. 1 wonnen van de Vriendschap met 26-18. De heren heb ben er in Tuindorp-Oostzaan een doel- puntenfestijn van gemaakt. Vanaf het beginsignaal was Meervogels de meer dere, het antwoord van Vriendschap was agressief en fors spel. Na een rode kaart voor een Vriendschapspeler gin gen de teams rusten bij 12-7. Na rust snel op en neer gaand spel, maar Meervogels kreeg niet de kans verder dan 9-15 uit te lopen, door enige strafworpen tegen naderde Vriend schap tot 13-15 verder kwam de tegen partij niet. Sander Verduin verdedigde zijn doel met verve. Een hattrick van Dennsi Weel completeerde deze grote overwinning. oren - een rol kunnen spelen. Zonder te vervallen in een wetenschappelijk col lege, werd gewezen op kwaliteit; werd benadrukt dat je kritisch mag en moet zijn. Ook het genieten van eten en het leuke van koken en samen tafelen kwa men aan de orde - en uiteraard vertel den de chefs kort iets over hun boeien de vak. Waarom een les over smaakbeleving? Omdat we allemaal iedere dag eten - en dat een paar maal per dag welhaast gedachtenloos doen. Daarbij knabbe len, snac-ken en snoepen we ook nog heel wat af zonder na te denken. Met deze ies-in-proeven wordt de kinderen op een speelse manier gewezen op deze Foto Parakalo gedachtenloosheid. Proberen je bewust te zijn van wat je eet, wanneer je iets eet, Iets niet lekker vinden mag, maar denk er dan eens over na waarom dat is. Want samen met een andere smaak of produkt is dat niet-lekkere misschien een heel spannende en aangename combinatie, zoals wordt bewezen met chocolade. De Dag Van De Smaak werd besloten met een landelijke wedstrijd waaraan alle 'smaakleerlingen' kunnen deelne men door vragen op de antwoordkaart in het proefboekje te beantwoorden. De deelnamekaarten moeten uiterlijk 22 mei ingestuurd zijn, waarna uit de kaarten met goede antwoorden drie prijswinnaars worden geloot. LIMMEN - Op zondag 28 april vindt de opening plaats van een prachtige expositie met werken van de geliefde kunstschilder Toon Tieland in het gemeentehuis in Limmen. De opening van de Tieland-expositie met schilderij en zal worden bijgewoond door de kun stenaar zelf, Jan Molenaar en door de gasten die zijn uitgenodigd om samen met hem zijn verjaardag muzikaal te vieren. Rond de klok van tweeën hef fen de jarige, de kunstenaar en de gas ten samen het glas. De opening is toe gankelijk voor iedereen. Dat deze opening samenvalt met de verjaardag van Jan Molenaar, is geen toeval. Bij de familie Molenaar vond de nu ruim 70-jarige Toon Tieland erken ning voor zijn talent toen hij elders met zijn werk nog niet 'aan de bak' kwam. Bovendien kreeg hij de kans om bij de uitgever een inkomen te verdienen met het drukklaar maken van muziekma- nuscripten, een vorm van handwerk waarvoor een grote technische precisie vereist is. Tegenwoordig is Toon Tie land, de 'levensblije poëet met palet en penseel', zeer succesvol. De kunstenaar is geliefd in heel Nederland en zelfs daarbuiten. Onderwerpen De favoriete onderwerpen van Toon Tieland zijn Amersfoort, zijn geboorte- en woonplaats, en het Vlaamse land schap. Folklore en religieuze elementen nemen vaak een belangrijke plaats in. Soms zijn de landschappen en verge zichten geheel verlaten - vol rust en stil te - maar ze worden nooit desolaat. De kunstenaar brengt een wereld in beeld die dreigt te verdwijnen, waarin altijd hoop waarneembaar is. De sfeer in Tielands werken is er een van stilte en berusting, hoewel zijn frisse kleuren palet zeer uiteenloopt. Autodidact Toon Tieland maakt kunst zonder een boodschap, die de toeschouwer recht in het hart raakt. LIMMEN - Op vrijdag 19 april speelde Schaakvereniging Vredeburg ronde 25 van de interne competitie. Het betrof de laatste ronde waarbij in de A-groep het kampioenschap op het spel stond tussen J. Admiraal en E. Stolp. Admiraal speelde met wit tegen G. Hafkamp en had aan remise voldoen de, terwijl Stolp daarentegen met zwart moest winnen van R. v.d. Storm om zijn kansen te behouden. De spanning werd na 2,5 uur schaken verbroken toen Stolp in een gevaarlijke koningsaanval van V.d. Storm een mat in 2 zetten overzag en verloor. Admiraal daarentegen wist na dame- ruil een gewonnen eindspel met 2 vrij pionnen te bereiken en hiermee zijn kampioenschap voor het derde achter eenvolgende jaar te prolongeren. D. Schut wist goed te profiteren van het verlies van Hafkamp en hem op de val reep te verdringen van de drede plaats via winst op rivaal J. Limmen. Opmerkelijk nog is de hoge dertiende plaats Van V. Deen, die pas halverwege het seizoen promoveerde. In de B- groep is C. Out duidelijk kampioen geworden. B. Kos bereikte een fraaie tweede plaats en zal ook promoveren naar de A-groep. E. Kramer is derde geworden. In de G-groep wordt nog enige tijd doorgespeeld. Jeroen Duin behaalde twee mooie overwinningen op de sterke spelers Robert Termes en Jan Valkering. De uitslagen: A-groep J. Admiraal - G. hafkamp 1-0, R. v.d. Storm - E. Stolp 1- 0, M. Weigraven - R. Rommel 0-1, D. Schut - J. Limmen 1-0, V. Deen - M. Sturk 1-0, H. Levering - J. de Graaf 1-0, J. Tebbens - B. van Diermen 1-0, H. Brak - K. Aafjes 1-0, B. Kerkhof - M. Limmen 0-1, W. Koenekoop - A. Duikersloot 0-1. B-groep: B. Kos - E. Kramer 1-0, R Evenhuis - P. Mooij 1-0, L. Winder - J. Kramer 0-1, N. Glas - R. Lammers 0-1, C. Pepping - W. Kaandorp 0-1, K. Kramer - R. Limmen 0-1. C-groep: Robert Termes - Maarten Kos 1-0, Jeroen Duin - Robert Termes 1-0, Jan Valkering - Jeroen Duin 0-1, Willemijn Koot - Jan Valkering 1-0, Tim Nagelhout - Karin Kos 0-1, Niels Admiral - Mark Beentjes 1-0, Karin Kos - Tjeerd Blom 0-1, Tjeerd Blom - Alex Zwart 1-0, Tim Nagelhout - Alex Zwart 1-0. HEILOO - Op vrijdag en zaterdag de jaarlijkse clubkampioenschappen judo gehouden. De senioren waren verdeeld in een lichtgewicht en een zwaarge wichtpoule. In het lichtgewicht werd kampioen Peter Valkering, tweede werd Sander Meijer en derde Hans van de Linden. In deze poule deed ook Marise Rama ker mee, de jongste deelneemster, ze werd pas in de kwartfinale uitgescha keld. Bij de zwaargewichten werd Jos Swart voor de zesde keer kampioen, tweede werd Ed van Roon en derde zeer verrassend Ralph Poldervaart. Grootste pechvogel was Max Zonne veld, een maand geleden haalde hij zijn zwarte band en in de eerste partij raak te hij zwaar geblesseerd aan zijn knie. Hij zal zeker enkele weken uitgescha keld zijn. Op zaterdagmorgen beten de jongste judoka's de spits af, deze kinderen zit ten pas twee maanden op judo. Eerste werd Patrick Vogel, tweede Matthijs Krul en derde Ivan Sindhunata. Bij de 7-jarigen werd in het lichtgewicht Thijs Pepping kampioen, tweede werd Anouk Molenaar en derde Ian Weeteling. In het middengewicht werd Maik Kareis eerste, tweede werd Pim Schuit en derde Niels Sabel. In het zwaargewicht tot 9 jaar werd Bart Ammeraal eerste, tweede Jelle Verhagen en derde Yori Rasch. In het lichtgewicht vanaf 10 jaar werd Pieter Pepping eerste, tweede Sandra Hoorn dfi derde Thijs Mooij. In het middengewicht werd kampioen Tim Zonneveld eerste, tweede werd Jerrie Bruins en derde Wouter Schreurs. In het zwaargewicht werd kampioen Niels Klaver, tweede werd Hugo van Steeg en derde Rick Molenaar. HEILOO - Dit weekend was de eerste van twee kansen voor Flashing Heiloo om kampioen te worden. De tegenstan der Lake City Players, Uitgeest staat momenteel op een gedeelde tweede plaats met Racing Beverwijk 2. Voor LCP was dit de laatste kans om de mogelijkheid voor promotie open te houden. Het Vennewater was een hek senketel met vele luidruchtige suppor ters van beide verenigingen. Ondanks dat Heiloo bekend was met de vechtersmentaliteit van de spelers uit Uitgeest, werd het team overdon derd door het spel van de tegenstander. In een 3-2 zone verdedigde Uitgeest met een ongekende vechtlust en inzet. Heiloo had veel balverlies, miste onno dig veel schoten en bleek ook niet in staat te zijn om de toegekende vrije worpen te benutten. LCP kwam na 5 minuten speeltijd op een 3-14 voor sprong, reden voor coach Huub Hart man om in een time out te trachten zijn spelers scherp te krijgen. In het resterende deel van de tweede helft bleef de ploeg uit Heiloo moeite hebben met de felle zone van Uitgeest, maar was zij in staat de achterstand niet verder te laten oplopen. Bevliegingen van Floris Vogel met enkele steals en backdoors, waren een klein lichtpuntje in de eerste helft. Ruststand was 24-36. De start van de tweede helft ging gelijk op en scores van met name Arno Jünger gaven Heiloo de mogelijkheid in de wedstrijd te blijven. De vele sup porters bleven in de thuisclub geloven en de achterstand werd gestaag kleiner. Totdat Lake City Players overschakel de naar een 'man to man' verdedigde en Flashing een 'full court man tot man' verdediging ging spelen. De wed strijd sloeg volkomen om. Eindelijk speelde Heiloo op zijn oude niveau en was zij de ploeg die de steals maakte en tot eenvoudige scores kwam. Met nog anderhalve minuut te spelen was de achterstand nog maar drie punten toen David Wesselius onverwachts een driepunter schoot en het publiek losbarstte, de stand was gelijk. De daarop volgende aanval wist LCP niet te scoren. De rebound was voor David Wesselius die gefauld werd en naar de vrije worp moest, waar van daan hij tot dan toe zeer slecht had gepresteerd. Echter beide vrije worpen werden benut en de voorsprong was een feit. Een directe fout op een speler van Lake City Players bracht hem met nog 25 seconden naar de faul line, maar ook hij faalde niet en de stand was weer gelijk. De daarop volgende aanval werd door Heiloo niet gescoord én Lake City Players kreeg na een fout de mogelijk heid de wedstrijd te beslissen vanaf de vrije worplij n. De eerste vrije worp werd benut en het verschil was één punt, de laatste werd gemist en met nog tien seconden te spe len kwam Heiloo in balbezit. Echter de aanvalshelft werd niet meer bereikt, LCP maakte geen fout en door een misverstand in de aanval van Heiloo kwam LCP in balbezit en was de wed strijd gelopen. Op de vrije worp lijn met nog 1 seconde op de klok werd de eindstand bepaald op 73-75. De hoop is dat Heiloo na deze thriller op tijd zijn zelfvertrouwen hervindt, om aanstaande zaterdag om 19.30 uur onder een nog grotere publieke belang stelling het kampioenschap voor zich te claimen. Zaterdag wordt gespeeld tegen de andere nummer twee, Racing Beverwijk, wat weer een ware thriller belooft.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 12