Koninginnedag in Limmen Pré-Bloemendagen Concert Kerkeveiling brengt 27 mille op in Limmen Kinderdagverblijf Eigenwijs geopend UITKIJKPOST - 24 APRIL PAGINA 17 >iQ*id t JÜwune/i jbie Kopij inleveren Limmen kan zondag kampioen worden Gevonden en verloren voorwerpen Politieberichten Voorjaarsreisje KVG Hetty Spaanderman exposeert. Verenigingen laten noodkreet horen In het licht van Franciscus van Assisi Politieberichten Koninginnedag in Akersloot Keramiek en schilderij en bij Galerie Amber Bloemendagen info Conquista Nieuws Agenda Limmen Inleveren kopij voor: De kopij dient (bij voorkeur) op maandag vóór 16,30 uur te worden ingeleverd op de volgebde adressen: Limmen; N, Admiraal, Bloemenhof 5 Akersloot: H. Tiebie, Verdistraat 15 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 In verband met Koninginnedag wordt de Uitkijkpost van volgende week op maandag in plaats van op dinsdag gemaakt. Dit betekent dat de kopij zo mogelijk voor het weekend, maar uiterlijk maandag 9.00 uur binnen moet zijn. LIMMEN - Na het gelijkspel tegen de naaste concurrent Foresters kan Limmen zondag in theorie al kampioen worden. Voorwaarde hiervoor is dat zelf gewonnen wordt van SC Dynamo uit Ursem en dat Foresters punten ver speelt aan EVC. Dat laatste is best en reële mogelijkheid aangezien beide teams nog in de race zijn voor de derde periode. De wedstrijd Foresters-Limmen was geen hoogstaande technische wedstrijd. Dit was gezien de belangen, de weer somstandigheden en het veld, geen wonder. Wel was er sprake van een spannende open wedstrijd waarbij de 2-2 uitslag de verhoudingen goed weer geeft. Limmen kwam dankzij Iwan Dekker op een 1-0 voorsprong maar vergat daarna de tactische opdrachten waardoor Foresters de gelegenheid kreeg om de achterstand om te zetten in een 2-1 voorsprong. Dankzij een goed gekozen wissel van de trainer kwam Limmen door Remco de Wit weer langszij. In de slotfase van de wedstrijd kreeg Limmen nog vele kansen op de volle winst maar wist de geboden kansen niet te verzilveren. Aanstaande zondag speelt Limmen thuis tegen SC Dynamo en kan in theo rie, zoals hierboven beschreven, het fel begeerde kampioenschap binnenhalen. De wedstrijd begint om 14.30 uur op het sportpark Dampegeest. LIMMEN - Verloren op 16 april: porte monnee Agu geel inh. pasjes; zwarte zomeijas; kunststof portemonnee; gou den slavenarmband. Gevonden: twee sleutels aan hanger met hondje; rood grijze papegaai. Foto Parakalo Twee van de leidsters van Eigen Wijsmet de eerste kinderen. Niet alles was even lekker. Vooral de producten met een bittere smaak wer den niet zo gewaardeerd door de leerlingen van De Windhoek. LIMMEN - Op zondag 21 april is het eerste kinderdagverblijf van Limmen officieel geopend. Burgemeester Huis man knipte het lint door samen met de vierjarige Anouk Geutjes, de eerste pupil van deze nieuwe vorm van kin deropvang in Limmen. Het kinderdagverblijf is gehuisvest in een eensgezinswoning die geheel is aangepast aan de normen die gelden voor een kinderdagverblijf. Er is plaats voor een groep van twaalf kinderen waarvan maximaal vier baby's. Er wordt gewerkt met drie leidsters en een leidinggevende. In zijn toespraak benadrukte de voor zitter van de Stichting Kinderopvang Limmen, de heer J. Hendriks, de nood zaak van goede kinderopvang in Limmen en zag zijn vermoedens over de behoefte aan kinderopvang bewaar heid door het grote aantal aanmeldin gen bij het kinderdagverblijf. De locatie in een eensgezinswoning vindt hij pas sen in de filosofie van de stichting, die uitgaat van het leveren van een bijdra ge aan de opvoeding door de gewone huiselijke gang van zaken met de kin deren te beleven. Emancipatie Burgemeester Huisman ziet de ope ning van het kinderdagverblijf als een stap in de richting van de emancipatie van zowel de vrouw als de man in Limmen. Steeds meer huishoudens bestaan uit tweeverdieners waardoor de behoefte aan kinderopvang groeit. Hij was verheugd over het feit dat de aanmeldingen zo snél vorderden, maar vroeg zich tegelijkertijd af of er binnen kort met wachtlijsten gewerkt gaat worden, gezien de beperkte capaciteit van het kinderdagverblijf. Hij gaat ervan uit dat er dan tijdig met de gemeente overleg plaats zal vinden over uitbreiding met een tweede groep, mogelijk in een andere locatie. Na een dankwoord aan de sponsors die hebben bijgedragen aan de kosten van de opening en alle vrijwilligers die heb ben geholpen met de verbouwing, mocht het publiek vrij rondkijken in de woning. LIMMEN - Dinsdag 30 april viert Nederland Koninginnedag. Limmen doet dat wederom op de fiets. Omdat de bloemendagen zijn uitgesteld zal het dit jaar niet zo druk zijn langs de route. De start van de fietsroute is tussen 10.00 en 11.30 uur bij het gemeentehuis aan de Zonnedauw. De tocht voert langs een aantal bekende locaties, zoals de brandweerkazerne waar een aantal malen een poppenkastvoorstelling gegeven zal worden. Op de Koekoek zal Conquista activitei ten voor kinderen verzorgen, compleet met muziek en versnaperingen. Ook kan er pony worden gereden onder begeleiding van ponyclub Heiloo. Twee bedrijven stellen hun deuren open, Motaal Aluminium b.v. en Spuiterij Van der Steen en Kleverlaan b.v. Beide bedrijven hebben voor de jeugd een verrassing in petto. Ook de traditionele broodmaaltijd is dit jaar weer van de partij. De locatie is nog een verrassing en volgt uit de route. Oranjebiertje Nieuw dit jaar is het samenkomen 's middags vanaf 13.00 tot 17.00 uur in het Dorpspark van Limmen, waar ook de prijswinnaars van de puzzeltocht be kend worden gemaakt. Er zijn diverse attracties voor d$ jeugd, er wordt muziek gemaakt door de Dakkapel en leden van de harmonie schenken een oranjebiertje of frisje. De kinderen van groep acht komen deze week langs de deur met het volle dige programma, dat gratis is. Aan het programma is een enveloppe bevestigd, waarin u een vrijwillige bijdrage voor de organisatie kunt doen. De envelop pe kan weer aan de schoolkinderen worden meegegeven. AKERSLOOT - „De vloerbedekking van het parochiecentrum kan nu wor den gelegd," was de reactie van een tevreden pastor M.C.M. Strack van Schijndel na de bekendmaking van de voorlopige opbrengst van de vrijdag avond gehouden kerkeveiling voor het onderhoud van de St. Jacobuskerk in Akersloot en andere noodzakelijke investeringen. Zo'n f 220.000,00 uit de veiling aangevuld met een kleine f 5000,00 aan financiële bijdragen is hier voor beschikbaar. In de volle zaal van café 'De Vriend schap' werden tot ver na middernacht de meest uiteenlopende zaken bij opbod verkocht. Met verve en onder toeziend oog van notaris N.J. van Duin brachten de veilingmeesters Hooger- vorst en Schoon de kavels aan de man. Het kooplustig publiek bood geani meerd op de ruim 400 kavels. Taarten met mogelijk een ingebakken gouden tientje, paling maar ook de velen fles sen wijn gingen voor royale prijzen van de hand. Hilariteit was er bij de ver koop van de paraplu van wijlen pastoor van de Berg, een 'kleinood' waarvoor de burgemeester belangstelling toonde maar dat echter voor de fikse prijs van f 200,00 in het bezit kwam van een wet houder. Nostalgie of curiositeit zal een rol heb ben gespeeld bij de kopers van bid stoeltjes, die meer dan f 100,00 op brachten. Sponsoring van een voettocht naar Dokkum (Bonifatius) was goed voor f 140,00 terwijl een reuze fles whisky een bedrag van f 200,00 ople verde. Nog meer had men over voor een dag metselen, te weten f 450,00. Bij het laatste kavelnummer (vijf balen hooi en vijf balen stro) werd de f 22.000,00 overschreden. Het organiserende comité, dat de steun had van tientallen vrijwilligers, is geluk kig met het voorlopige resultaat, dat niet het record van 1992 (f 32.000,00) bereikte, maar wel een prima financiële basis is voor het nodige dat te gebeuren staat in en rond de Jacobuskerk, die volgend jaar een kwart eeuw oud is. Ook nu nog kunnen financiële bijdra gen worden gestort op de rekening van het comité bij de Rabo-bank nr. 3119.66.063 t.n.v. 'kerkeveiling Jacobuskerk' (gironr. v.d. bank 442618). LIMMEN - Op 16 april werd uit een bedrijf aan de Rijksweg een rode mini- bike van het merk Ducati ontvreemd. De waarde van het motorfietsje be draagt f 3000,00. Openingstijden bureau Limmen: maan dag van 9.00 tot 12.00 uur en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken, telefoonnummer 072- 5337676 of tijdens kantooruren 072- 5053086. Voor het aanmelden van gevonden en/of verloren voorwerpen kunt u ook bij de receptie van het gemeentehuis terecht, zo ook voor het opgeven van gevonden en/of verloren voorwerpen. LIMMEN - Het uitje van KVG Lim men voerde naar 's-Herto-genbosch. Eerst werd de Heineken-brouwerij bezocht, waar tijdens een rondleiding de bereiding van het goudgele bier uit de doeken werd gedaan. Na de lunch stond de basiliek van St. Jan op het programma. Door de WV werd tekst en uitleg gegeven over dit prachtige bouwwerk. Half vijf vertrok de bus weer richting Limmen, waar de dag werd afgesloten met een lopend buffet bij de Chinees. Het was een geslaagde dag met mooi weer. AKERSLOOT - Van 4 mei tot en met 27 mei zijn er in het Gemaal 1879 aan de Fielkerweg in Akersloot schilderijen te zien van Hetty Spaanderman- Sonnemans uit Uitgeest. De schilderij en op deze expositie zijn naaktmodel len uitgevoerd in contékrijt. De liefde voor het tekenen was al van jongs af aan aanwezig. Als meisje van negen fietste Hetty van Haarlem-cen trum naar Elswout naar het atelier van een kunstschilder, eerst als model en later om er zelf les te krijgen. Ze genoot intens van de natuur rond zijn huisje en van de sfeer in het atelier. Ongeveer vijf jaar geleden kwam Hetty via centrum De Kuil-Uitgeest in con tact met Otto Schilling en bij hem leer de ze wat portrettekenen inhoudt. Sindsdien is ze er dagelijks mee bezig. Het materiaal en de techniek waarmëe ze zich uitdrukt, zijn afhankelijk van het onderwerp. Het liefst tekent ze por tretten in houtskool, modellen in conté krijt, landschap in aquarel, fantasie met acryl op linnen - vrij en in opdracht. Het Gemaal 1879 is geopend op zater dag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang is f 2,00, tot 12 jaar gratis. LIMMEN - In een brief aan burge meester en wethouders van Limmen hebben drie verenigingen als gebrui kers van het Cultureel Centrum Vrede- burg hun ongerustheid uitgesproken over de besluitvorming rond dit cen trum. Het gaat om het gemengd zangkoor De Vredeburgers, schaakvereniging Vre- deburg en Bridgeclub Limmen. De besturen van deze verenigingen heb ben, zo staat in de brief te lezen, kennis genomen van de stagnerende beslissin gen van de gemeenteraad in de proce dure die op gang is gebracht om de al tientallen jaren bestaande status Cultureel Centrum Vredeburg te lega liseren. In de laatste raadsvergadering heeft een minderheid van drie raadsle den een formeel langere weg van besluitvorming geëist. De besturen noemen deze handelwijze 'slecht doordacht'. Door de vertraging van de verbouwing van Vredeburg worden de verenigingen geconfron teerd met organisatorische en huisves tingsproblemen het komende seizoen. Zij doen in de brief dan ook een drin gend beroep op het creatieve vermo gen van alle raadsleden om een eind te maken aan voor hen frustrerende poli tieke procedures, die het algemeen nut en de verenigingsbelangen schaden. LIMMEN - In het kader van het 'Jaar van Natuur' is in de bibliotheek tot half mei een fototentoonstelling te zien. De foto's zijn geïnspireerd op het 'Zonne lied' dat Franciscus van Assisi vlak voor zijn dood in 1226 schreef. In dit 'loflied voor de schepselen' uit 'de man uit het dal van Spoleto' zijn grote liefde voor de natuur. De foto's ademen de sfeer van de plaats waar Franciscus leefde en werkte. Ook kun nen er verschillende boeken over het onderwerp geleend worden. AKERSLOOT - Op 16 april werd het hekwerk van een woning aan de Hoocamp stukgereden. De schade wordt door de veroorzaker met de benadeelde geregeld. Op 17 april werd op de hoek van de Geesterweg-Churchillaan het troittor door een vrachtwagen stukgereden. De bestuurder is daarna doorgereden. AKERSLOOT - Op het handbalcom plex aan de Boschweg worden dinsdag tal van activiteiten georganiseerd in het kader van de viering van Koninginnne- dag. Van 8.30 tot 15.30 uur is er een vrij markt voor de jeugd op het B-veld. Op de mini-kermis zijn vanaf 11.00 uur leuke dingen te doen als ballen gooien, spijker vissen en clownskop gooien. Een deelnamekaart kost f 5,00. De jaarlijkse hardloopwedstrijd start om 10.30 uur, inschrijven kan vanaf 10.00 uur. Het te lopen parcours is Boschweg, Groenelaantje, Koningsweg, Lelielaantje, Boschweg. Vanaf 12.00 uur is het opstellen voor de versierde fietsen- optocht bij sporthal De Lelie. De route voert vanaf het par keerterrein over de Wagnerlaan, Raad- huisweg, Mozartlaan. Pr. Kennedylaan, M.L. Kingstraat, Hr. Derckplantsoen, Julianaweg, Óorpsstraat, Boschweg, handbalcomplex. Poppenkast Om 13.00 uur is er voor alle kinderen vanaf 3 jaar een leuke poppenkastvoor stelling. Om 13.30 wordt er een balsnel- heidsspel voor jong en oud met leuke prijzen gehouden. Aan de achterzijde van het clubgebouw worden om 14.30 uur ballonnen uitgedeeld, die om 14.45 gezamenlijk worden opgelaten. De start van de zeskamp is gepland om 14.00 uur met weer een aantal spraak makende onderdelen als lans- en slang lopen, de eierenrace en het geruchtma kende spons gooien. Op het handbalveld begint om 15.00 uur de dance-party, een danswedstrijd voor kinderen tot en met dertien jaar. Er wordt in drie leeftijdsgroepen ge danst en er zijn leuke prijzen beschik baar. Vanaf 11.00 zullen kantine en terras geopend zijn. De muzikale omlijsting is in handen van Martin Bron. Ook wordt er nog een loterij georganiseerd met veel prijzen. LIMMEN - Op zondag 28 april wordt in de Corneliuskerk in Limmen het Pre-Bloemendagen Concert gehouden. De concerten van de orkesten die aan de evenementen meewerken, zijn mede een aubade aan muziek'ambassadeur', muziekuitgever en dirigent Jan Mole naar, die zijn zestigste verjaardag viert. De toegang voor dit grootste muzieke venement is gratis. Er zijn 600 plaatsen beschikbaar. Omdat er veel genodig den zijn, is het belangrijk om toegangs bewijzen te reserveren. Dit kan bij Bureau APM, tel. 072-5052982, fax 072- 5054348. Het Pre-Bloemendagen Concert biedt muziek die de perfecte opmaat vormt voor de komende Bloemendagen: kleurrijk, gevarieerd en bovendien technisch en creatief op een hoog niveau. Voor de '<f£elnëmende muzi kanten in de orkesten is het èen'pikant en inspirerend detail dat veel van de componisten van de uit te voeren wer ken aanwezig zullen zijn. Zij zijn de gasten van de jarige Jan Molenaar en zijn vrouw Willeke. Aubade Het muzikale sluitstuk wordt verzorgd door het orkest van Jan Molenaar zelf. Zijn bigband zal deze muziekdag swin gend afsluiten in samenwerking met de virtuoze gipsy kings van Nederland, The Rosenberg Trio, met wie het orkest op tournee gaat. Om 15.00 uur wordt het spits afgebeten door Muziekvere niging Harmonie Excelsior Limmen. Kort na de klok van vieren speelt het Nationaal Jeugd Harmonie Orkest. Het NJHO is samengesteld uit 70 talentvol le musici in de leeftijd van 15 tot en met 23 jaar. Gastdirigent van het NJHO is Jan Stule. Tegen 18.00 uur volgt het swingende sluitstuk van het Pre- Bloemendagen Concert: het optreden van de Jan Molenaar bigband met het bekende Rosenberg Trio. Hoe dit spetterende sluitstuk zal klin ken en wat er gespeeld wordt, moet tot het laatste moment een verrassing blij ven, vinden de Molenaars en de Rosenbergs. Dat het een spektakel van techniek en gevoel zal worden, staat vast. LIMMEN - Van 2 mei tot 2 juni expo seren vier kunstenaressen bij Galerie Amber in Limmen. Allereerst is daar Tiny Spaans. Tiny maakt schilderijen in gemengde techniek op papyrus- en rijstpapier. Het werk is opgebouwd uit vele transparante lagen, waarbij goud en zilverpoeder wordt gebruikt. Onderwerp van haar schilderijen is de voettocht van pelgrims naar Santiago de Compostela. Ada Stel maakt in haar werk gebruik van de raku-techniek. De voorwerpen die zij maakt hebben een decoratieve functie. Daar waar het keramiek wordt gecombineerd met andere materialen, ontstaan meer sculpturale objecten. De huid van haar werkstukken bewerkt zo met oxyden, enqobes, terra-sigillata's en speciale glazuren. Zo is zij erin geslaagd een geheel eigen kleurstelling te bereiken. Van Mar ij Janssen en Fokje Schilstra staan in de galerie-tuin tuinkeramiek. Marij Janssen exposeerde vorige zomer bij Amber haar paddestoelschalen. Dit keer zijn er ook hoge en lage schaal- vormen, waarin regenwater opgevan gen kan worden. Fokje Schilstra maak te waterkeien in mooie zachte tinten. In de galerie is ook de dichtbundel 'Acht geven' te koop, geschreven door zeven vrouwen en een man, uit Castricum, Limmen, Alkmaar en Hoorn. De tentoonstelling van kera miek en schilderijen is te zien bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 10. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en de eerste zondag van de maand, dit keer op zondag 5 mei. Tijdens de bloemen dagen van 11 tot en met 16 mei zal Amber iedere dag van 11.00 tot 17.00 uur geopend zijn. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (b.g.g. 072- 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.RM. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorper weg 139, tel. 5053219. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 072-5331606 (Commandeurslaan 1, Heiloo). Spreek uur maandag t/m Vrijdag 10.30-11.30 en 18.00-19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Rid der, Runxputteweg 24, 1851 PM Heiloo. Behandeling uitsluitend vol gens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wester- weg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur: maandag tot en met vrijdag 13.30-14.30 uur, zaterdag 10.00-11.00 uur en volgens afspraak. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Bereikbaarheid donderdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-5330984 of 072- 5110804). Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezondheids zorg: voor al uw vragen 072-5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebureau) 072- 5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Woensdag van 9.45 tot 10.45 uur: Carien van Diepen, tel. 5052757. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (072-5052635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (b.g.g. 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 072-5335148. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 5051456. Voor de dienst gemeentewerken gel den dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072- 5413533. De burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische afspraak. Voor de wethouders is het spreekuur op dinsdagavond van 19.00 Eén van de vele prachtige kunstwerken van vorig jaar. LIMMEN - Omdat de bloemendagen twee weken zijn opgeschoven, is ook de uiterste datum waarop de deelname formulieren kunnen worden ingeleverd verschoven. Wie mee wil doen, kan de formulieren tot uiterlijk 7 mëi inleve ren. Wie de nagels via de Stichting Bloemendagen Limmen betrekt moet het formulier uiterlijk 28 april inleve ren om in het programmaboekje te komen. Inleveren kan bij Bert Valke tot 20.30 uur; zij-ingang gemeentehuis. Sector Welzijn: u kunt terecht na het telefonisch maken van een afspraak; belt u hièrvoor tussen 9.00-11.00 uur, tel. 5051456. Voor (aan)vragen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten en de Algemene Bij standswet kunt u op maandag-, woens dag- en donderdagmorgen tussen 9.00 en 12.00 uur terecht, echter alleen na het maken van een telefonische afspraak. Belt u hiervoor zoveel moge lijk op de hierboven aangegeven och tenden. Bureau huisvesting/sportzaken is open (en telefonisch bereikbaar) tussen 9.00- 12.00 uur. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in eeii bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoor den te Limmen, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 5051483. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Segerius, coördinatrice, tel. 5051772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 5052483. Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 5051398. Kinderopvang/gastouderbureau Spreekuur: Westerweg 7, 1906 EC Limmen, dinsdag van 9.00 tot 10.30 uur, tel. 5052418. Tel. spreekuur dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur, tel. 5052817. Tel. spreekuur donderdag van 20.00 tot 22.00 uur, tel. 5053220. Peuterspeelzaal Klein Duimpje Voor informatie kunt u terecht op tel. 5052951. Kinderdagverblijf Eigen Wijs Spreekuur: Westerweg 7, 1906 EC Limmen, maandag van 10.00 tot 12.30 uur; tel. spreekuur woensdag van 10.00 tot 11.30 uur; tel. 5052418. Informatie: Dieneke van der Mey, tel. 5053220. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00- 17.30/19.00-20.30 uur; woensdag 10.00- 12.00/14.00-17.30 uur; vrijdag 14.00- 17.30/19.00-20.30 uur. Dierenbescherming Honden en katten: tel. 072-5334316. Knaagdieren: Prins, tel. 5052266. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Albertshoeve 140, Castricum, tel. 0251- 654345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 0251-655910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel automatisch doorgescha keld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. H. Corneliuskerk Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur: dinsdag en don derdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30- 10.30 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant: ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 072- 5331473. Scriba: J.P. Hartog, Kapellaan 11 b, Heiloo, tel. 5053403. ring, Burg. Nieuwenhuijsenstraat 9. De Omroep Stichting Uitgeest zal op donderdag 9 en vrijdag 10 mei volledig in het teken van de bloemendagen staan. Tussen 20.00 en 22.00 uur kunnen verzoekplaten aangevraagd worden voor uzelf of andere prikploegen. Ook kunt u uw nageloverschot of -tekort kenbaar maken, of andere mededelin gen doen. Het telefoonnummer is 0251- 314519. De OSU is te beluisteren op de frequenties 89.0 (kabel) of 106.7 (antenne). LIMMEN - Zaterdagochtend zullen er uit de Wollewei vanaf 10.30 uur wat vreemde geluiden komen. Deze gelui den hoor je normaal gesproken niet in Limmen. In Limmen hoor je niet de geluiden van krokodillen, leeuwen, tij gers en olifanten. Als de kinderen komen, zullen zij zich wanen in het oer woud van Afrika of Zuid-Amerika. Het thema van deze ochtend is 'Het oerwoud'. Jullie kunnen dingen gaan maken die met het oerwoud hebben te maken. Jullie mogen ook zelf oerwoud geluid gaan maken en er zal oerwoud- muziek zijn, zodat jullie de regendans kunnen gaan doen. Het schijnt dat het veel te weinig heeft geregend, dus wie weet heeft de regendans wel effect. De kinderen mogen verkleed komen (hoeft niet). Dat hoort er eigenlijk wel bij. In een oerwoud met gewone kleren, staat een beetje raar. Dit alles bij elkaar zal het een hele leuke ochtend worden. Het zal tot ongeveer 12.30 uur duren. De entree bedraagt weer f 1,00. De kinderen krij gen ook nog een beestachtig drankje geserveerd. House 's Avonds wordt het weer housen op de gaafste muziek van deze tijd. Kom eens een keer met je hele klas en ga hele maal uit je dak. Ga wel een beetje oefe nen met je vriendinnen en vrienden, want er wordt weer een gratis drankje uitgedeeld voor de beste houser. Wat we ook graag van jullie zouden willen weten, is wat jullie graag met de ope ning in augustus willen gaan doen of zien. Wij hebben al een paar leuke ideeën; we willen er echt een knalfuif van maken. Misschien dat jullie een nog beter idee hebben. Geef het door aan één van de medewerkers van Conquista. Woensdag zijn we weer open van 15.30 tot 17.30 uur voor diegenen die 's mid dags niets te doen hebben en lekker even willen hangen. Stichting Doorstroom Stichting Doorstroom, Koningsweg 36 in Akersloot verkoopt iedere eerste en derde zaterdag van de maand tweede hands spullen voor een waterproject in Uganda. Als u iets heeft voor de ver koop kunt u contact opnemen met Wil Broersen, 0251-312778 of Ben Schagen, 0251-314957. Poppentheater Dibbes Zaterdag 27 april: Crums, jeufdfilm (vanaf 8 jaar), aanvang 19.00 uur. Kaarten f 5,00 per persoon inclusief consumptie. Reserveren 0251-313447. Gemeentehuis Limmen Tot eind juni expositie van monoprints van cursisten van Arts Crafts. Te zien tijdens werkdagen. Galerie Amber Tot 28 april expositie van Tiny Dijkman, Wilma Hoebee en Romee Ka-nis. Geopend donderdag tot en met zaterdag en 1ste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Dussel dorperweg 18, Limmen. Openbare Bibliotheek Tot half mei fototentoontelling, geïns pireerd op het 'Zonnelied' van Fran- siscus van Assisi. Gemeentehuis Egmond Tot en met juni expositie van aquarel len van Ruard Janssen in de gangen van het gmeentehuis, te zien tijdens de ope ningstijden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 17