50 favt laatste nieuwe Poëziewedstrijd 'een toffe gast met een gave jeep' Kennen jullie Tine Poelsma! Agenda Heb jij nog nieuwtjes? Wij hebben piratendochters gezien! In de Mas Colofon PAGINA 18 UITKIJKPOST - 24 APRIL Natuurlijk kunnen wij van de jeugdredactie een heleboel dingen verzinnen om over te schrijven. Maar wij weten ook niet alles. Of er een leuke uitvoering is op school. Of een spannende sportwedstrijd. Misschien heb jij wel de leukste hobby van de hele wereld. Of Heb jij een tip voor de agenda? Weet jij een leuk onderwerp? Schrijf dan even een brief je naar ons. Ons adres is: De Uitsmijtertjes Postbus 68 1850 AB Heiloo Het was een groot feest bij de Foresters. Er wer den allerlei dingen georganiseerd, daarvoor was er een heel grote tent. Op 5 april begon om 19.30 uur de receptie, dit was alleen voor geno digden zoals de burgemeester en de wethou ders. Ook HSV en de KNVB waren aanwezig en er werden veel toespraken gehouden. De recep tie was om 21.00 uur afgelopen. De volgende dag was er vanaf 13.00 uur een reünie. Hierbij waren mensen die vroeger op de club hadden gezeten, bij de voetbal, de handbal, de zaalvoetbal of bij de honk- en softbal. Het leuke van een reünie is dat je dan weer mensen ziet die je vroeger hebt gekend. Daarna werd er nog een foto van alle leden gemaakt. Toen begon de feestavond met allereerst de miniplay- back-show. Deze werd verzorgd door de kinde ren, er waren onder andere optredens van Guus Meeuwis, 2 Unlimited, Marco Borsato Backstreet- boys. Later op de avond trad er een band op zodat iedereen nog door kon gaan met feesten. 'De Uitsmijtertjes' verschijnt eens in de drie weken. Coördinatie: Sandra Verhaaf Fotografie, vormgeving en eindverantwoording: redactie Uitkijkpost Correspondentie adres: De Uitsmijtertjes p/a Drukkerij Uitkijkpost bv De Hoefsmid 5 1851 PZ Heiloo Tel: 072 5330175 Fax: 072 5335644 2e jaargang nummer 5 Dé jeugdrubriek van de Uitkijkpost, elke drie weken in deze krant 24 april 1996 We zouden het hart stikke leuk vinden als jij onze pagina De Uitsmijtertjes mee naar school neemt en in de klas laat zien. Misschien wil de juf of meester er wel met de hele klas over praten. Stel het maar eens voor! We horen graag wat jouw klas ervan vindt. Doe maar of je verslaggever bent en stuur een verslagje naar ons toe! Koninginnedag 30 april Vrijmarkt op 't Loo-plein van 9.00 tot 12.00 uur. De Wijkverenigingen organiseren activi teiten voor de jeugd. Volgende week kan je hierover meer lezen in de Uitkijkpost. Het Beestenboetje Het Beestenboetje is weer elke woensdag middag open van 13.00 tot 16.00 uur. Tendenz Op 11 mei is er weer een Base Dance-avond in tienercentrum Tendenz. Als vanouds is de entree gratis en mag er niet gerookt worden. De drankjes zijn goedkoop. De avond is spe ciaal voor de groepen 8 van de basisscholen en begint om 19.30 u. en eindigt om 22.00 u. Stuur je agenda naar: De Uitsmijtertjes Postbus 68 1850 AB Heiloo We zijn op 13 april naar de Beun geweest, we mochten naar de voorstelling 'Piratendochters' kijken van Falkland Toneel. Het verhaal ging over een piratenschip dat gebroken op een strand is aangespoeld. Jan de Schuymer en zijn dochters Jet en Klara zijn de eigenaars van het schip. Ze besluiten de omge ving te verkennen. Jan komt een gevaarlijke indiaan tegen en ontdekt nog iets engs... de duinen kunnen brullen! Vader Jan vindt het maar niets. Zijn dochters moeten maar piratendochters worden en hem gaan helpen. Klara en Jet gaan op onderzoek uit. Ze komen een reuzekonijn tegen en een mevrouw die het strand aan het schoonvegen is. Ze heet mevrouw Klinkhamer en ze heeft' een dochter die in een rolstoel zit. Klara en Jet ontdekken dat het meisje zeemeermin is, ze heeft namelijk geen benen maar een staart. Dan komt de indianenjongen weer naar het strand, hij is verdrietig omdat hij zo alleen is. Jet stelt voor dat Robin piraat wordt, dat zou hij wel willen. Dan komt er een politieagente naar het strand, ook zij is niet tevreden. Zij zou eigenlijk balletdanseres willen zijn. Ze doet een tutu aan en gaat prachtig dansen. Dan komt Jan weer uit de boot met Robin, Robin vond het wel leuk wat Jan hem allemaal leerde maar echt piraat worden wil hij toch niet. En is Jan eigenlijk wel een echte piraat? Nee hoor, vroeger was hij goochelaar. Ze besluiten dat Jan dat maar weer moet worden. Klara Keeft een heel goed idee! Als het reuzeko nijn reclame voor hun gaat maken, gaan zij allemaal een voorstelling gev.en. Jan gaat goo chelen, de politieagente Faldera gaat dansen en mevrouw Klinkhamer veegt het strand netjes schoon. Jet en Klara gaan met hun moeder Liesje mee naar huis en hoeven geen piraten te worden. Wij vonden het een heel leuke voorstelling met mooie kleding. Ook de muziek en het licht tus sendoor was hartstikke mooi. Wij willen de mensen van Falkland graag bedanken voor de leuke middag. Kai en Daan. Zondag, toen iedereen nog moe was van het feesten, werd er een vier tegen vier-toernooi gehouden. Hiervoor kon het A-veld niet worden gebruikt omdat daar even later op de dag tien kamp zou worden gehouden. Na het vier tegen vier-toernooi werd er in de tent eerst gegeten daarna begon de tienkamp. Er waren leuke spel letjes zoals boksen in een opblaasbare boksring met enorme bokshandschoenen. Er was ook een spelletje dat er een persoon van het team met een grote clownsbroek alle ballen die de ande ren, van achter het net, toegooiden moest van gen. Het meest populaire spelletje was een grote opblaasbare berg. Hier moest het hele team in drie minuten zo vaak mogelijk over heen komen. Toen het afgelopen was ging iedereen in de tent patat eten. Daarna werd er een film over Ajax gedraaid. Het feest was om 20.00 uur afge lopen. Daan. Tine Poelsma voor een van haar werkstukken volleybalteam, daar heeft hij al 430 keer mee gespeeld. Toen ik aankwam gingen we eerst gezellig wat praten en namen we wat te drinken. Daarbij mocht ik kiezen uit een koelkast vol met blikjes frisdrank. Na een tijdje begon ik met mijn interview. Mijn klas had een brief van de stichting 'Kinderen en poëzie' gekre gen. Ze vroegen of wij mee wilden doen aan een poëziewedstrijd. Dat wilden we wel. Iedereen die mee wou doen moest een zo mooi mogelijk gedicht schrijven. Na een paar maanden kregen we weer een brief van die stichting. Daarin stond dat we genomineerd waren: we zaten bij de 99 beste inzendingen. Genomineerd betekent dat je bij een vrij grote groep hoort die kans maakt om te winnen. Jammer genoeg had onze hele klas niet gewonnen, maar... twee kinderen uit onze klas wel. Ze heten Jaus Müller en Robin Kuyper. Ze zijn op het idee van het gedicht gekomen via een schilderij dat Geert, onze mees ter, in de klas zette. Jaus had in vijf minuten een gedicht bedacht en Robin in een kwartier. Jaus schrijft iedere week twee of drie gedichten en Robin gaat een boek maken. Zelf lezen ze ook veel boeken waar gedichten in staan. Jaus wil later dichter en tuinman worden en Robin dichter en timmerman. Meestal bedenken ze de gedichten wanneer ze ergens mee bezig zijn. Dit is Jaus zijn gedicht: Stad Drukte, drukte en nog eens drukte bruggen en gebouwen mensen die met tassen sjouwen wegen met auto's erop ze toeteren niemand die er lacht wie heeft de stad bedacht? Dit is Robin zijn gedicht: De piano Onze buren speelden op de piano. Ik ging naar buiten. Ik belde aan. Ik vroeg of ik mocht luisteren. Na twee uur ging ik weer naar huis. De piano nam ik mee in mijn oren. - Wat vindt u van het damesvolleybal? - Wanneer bent u begonnen met vol leyballen en wat was uw eerste club? Toen hij 7 jaar was is Ron al op volleybal gegaan. Zijn eerste club was Rangers in Amsterdam. - Vindt u het leuk om bekend te zijn? Het bekend zijn valt wel mee. In Italië is dat wel wat meer dan in Nederland. In Italië krijgt hij ook heel veel brieven van fans. - Hoe vaak traint u en wat moet je er allemaal voor doen om profvolleyballer te zijn? Hij traint elke dag een keer en dan vier uur lang. Als je sport is het belangrijk dat je plezier hebt in wat je doet. Dan weet je ook wat je moet doen en laten. - Wat zijn uw sterke punten en wat uw zwakke pun ten? Zijn sterke punten zijn het passen en het aanvallen. Zijn zwakke punt is het verdedigen. - U heeft de prijs gewonnen van 'beste volleyballer van de hele wereld'. Bent u het daar mee eens? Ron: ,,Er is over de hele wereld een handvol heel goeie spelers. De prestatie van het team waar je in speelt en het moment maakt uit of je wordt uitgeroepen tot de beste speler." - Wie vindt u de beste trainer? Ron: ,,Elke trainer heeft zijn goede kanten." - Wat is de mooiste prijs die u heeft gewonnen? Ron: ,,Het zilver op de Olympische Spelen, vier jaar geleden." - Denkt u dat Nederland een gouden medaille wint op de Olympische Spelen? Hij denkt van wel, omdat drie maal scheepsrecht is. - Waar gaat u volgend jaar spelen en hoe lang wilt u nog doorgaan? Hij weet het nog niet zeker, maar hoopt bij dezelfde club te blijven. Verder wil Ron blijven spelen zolang hij er ple zier in heeft. In ieder geval wil hij de Olympische Spelen een keertje winnen. - Vindt u het leuk om in een wereldteam te spelen? Ron: ,,Ja, dat is heel leuk. Ik reis daarvoor over de hele wereld." Zo heeft hij met het team al gespeeld in Singapore, Barcelona, Rome, Rio en Tokyo. Ron: ,,Dat is heel leuk om te zien, maar het mist de kracht van het mannenspel." - Doet u ook aan andere sporten? Wat zijn uw hobby's? Hij doet ook aan bas ketbal en vakantie vie ren is zijn grootste hobby. - Hoe hoog is een volleybalnet en hoe groot een volleybalveld? Het net is 2 meter en 43 centimeter hoog. Het veld is negen bij negen meter. - U bent nu geblesseerd. Hoe gaat het daarmee? Ron: ,,Ik heb mijn kruisbanden verrekt en mijn lies over belast. Maar gelukkig ben ik over vijf of zes weken weer helemaal fit." - Hoe komt het dat ik zere polsen krijg van volley ballen op school? Ron: ,,Dat zijn waarschijnlijk je handpalmen en dat komt door een verkeerde techniek. Gewoon blijven oefenen, dan gaat het vanzelf over." - Wat vond u vroeger van school? De school vond hij vreselijk, hij zat liever in een sporthal. Gelukkig zat zijn vader hem achter zijn vodden, zodat hij toch zijn diploma's behaald heeft. - Wat vindt u van journalisten en interviews? Ron: ,,Dit interview vind ik heel leuk, maar met andere interviews heb ik weieens problemen gehad."Verder ver telde Ron dat hij op kantoor zou werken wanneer hij geen volleyballer was geworden, dat hij een hekel heeft aan mensen die dubbel parkeren en dat hij alleen bang is voor blessures. Tijdens het interview nam Ron nog twee borden met cru- esly en ik mocht ook wat eten, maar ik had geen honger. Ik vind Ron Zwerver een onwijs toffe gast en hij heeft ook een heel aardige vrouw. Het was het leukste interview dat ik tot nu toe gedaan heb. Ik mocht nog de Olympische zil veren medaille, bekers en een zilveren plaat vasthouden. Na afloop bracht Ron me naar huis in een heel gave jeep. Mijn vriendjes zaten te kijken en ik was hartstikke trots. Deze zomer ga ik zeker kijken of het Nederlands volley balteam de gouden medaille gaat winnen. Tot de volgende keer, Ramon. Robin leest zij eigen werk De gedichten van Jaus en Robin staan in het boek 'Horen, zien en schrijven'. De opbrengst van het boek gaat naar Unicef. Esther Tine Poelsma is een kunstschilderes uit Heiloo. Ze maakt mooie schilderijen en in januari en februari had ze een expositie bij ons op school. Er hingen vergrote en ingekleurde kindertekenin gen, die vond ik erg mooi. Daarom wilde ik een stukje over Tine Poelsma schrijven in de krant. Ik ging haar interviewen. Tine Poelsma maakte haar eerste schilderij toen ze 17 jaar was. Daarvoor tekende ze veel en haar buurman vond haar goed, snel en mooi tekenen. Hij spande jute voor haar op een raam. Daarop maakte Tine haar eerste schilderij. Tine vindt alle onderwerpen leuk om te schilde ren. Ik heb bijvoorbeeld een serie schilderijen van haar gezien over brillen. Vroeger maakte ze ook wel portretten, maar omdat je in een gewoon schilderij je fantasie meer kan gebrui ken, maakt ze nu geen portretten meer. Haar dochter Marieke poseert weieens voor haar, maar niet voor een echt portret. Tine schildert het liefst met acrylverf omdat je dat overal op kunt gebruiken, zoals linnen, jute en hout. Haar lievelingskleuren zijn rood, geel en blauw. Het materiaal zoals verf en linnen is wel erg duur. Soms verkoopt Tine haar werk en ze exposeert regelmatig. Toen ik haar vroeg of ze een tram zou willen beschilderen of een schutting, zei ze: ,,Ja hoor, daar heb ik wel ideeën voor." Ze ver telde dat ze ook al coulissen (een soort decor) voor de muziekschool heeft gemaakt. Tine bor duurt ook heel mooi. Ik vroeg haar wie haar voorbeeld is. Dat is Willem de Koning, een Nederlandse schilder die al heel lang in Amerika woont. Ik hield het interview in het atelier. Dat is een gewone slaapkamer, net zoals de mijne (Tine woont op hetzelfde plein als ik). Maar deze kamer ziet er wel heel anders uit, met allemaal verf, een schildersezel en heel veel schilderijen. Als je werk wilt zien van Tine, moet je naar De Vest gaan in Alkmaar. Daar is een tentoonstel ling tot 30 april. Het is open van maandag tot en met zaterdag van tien tot vijf uur en tijdens de voorstellingen. Er hangen daar bijvoorbeeld de schilderijen van de brillen en hele mooie schilderijen met veel kleuren. Nanne. Op vrijdag 5 april ging ik een interview houden met Ron Zwerver. Hij is de bekendste Nederlandse volleyballer. Ron Zwerver is 28 jaar, geboren in Amsterdam, getrouwd en enorm lang, namelijk 2 meter. Hij volleybalt bij Sisley Volley Treviso in Italië en natuurlijk in het Nederlands

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 18