Wereldwinkel viert tienjarig bestaan S3 Koninginnedag j m Circus Aladdin doet Heiloo aan BCoembinderij }t Loo Leerlingen koken voor bewoners De Loet Amels Makelaardij (072) 533 533 0 vrijmarkt Vos Makelaardij Koninginnedag wordt groots gevierd Afsluitbare houten STRANDHUISJES Winkelhof 't Loo is met koninginnedag GESLOTEN. Redactieacquisitie en administratie: XvX\v.v^X"X\vXvXvX' •X-XvXvX sv.v.v.v.v. J Drukkerij uitkijkpost bv 61e JAARGANG NO. 17 24 APRIL 1996 HEILOO - Afgelopen zaterdag was het feest bij de Wereldwinkel aan de Sta tionsweg in Heiloo: het tienjarig be staan werd gevierd met ballonnen, muziek en dans. De belangstelling was i groot voor de festiviteiten, die gehou den werden tussen drie en vier uur. Het bestuur van de Wereldwinkel heeft dit bewust kort gehouden, om zodoende een kort maar krachtig feest te vieren. Dansgroep Pridini gaf een demonstra tie, prachtig uitgedost voor deze gele genheid. Harmonie-orkest Caecilia zorgde voor gezellige muziek. De kinderen van drie basisscholen waren uitgenodigd om hun eerder gekregen kleurplaten in te leveren. Ze mochten ballonnen oplaten en kregen allemaal een klein presentje. Ook ander bewoners van Heiloo zijn met een cadeautje verrast. Enkele le den van het bestuur van de Wereld winkel hebben tien straten geprikt op een plattegrond van Heiloo. De bewo ners van nummer tien aan deze straten hebben inmiddels een cadeau-tasje ontvangen met lekkernijen uit de win kel. Wedstrijd „Eerlijk gezegd hou ik niet zo van wed strijden," vertelt Ans Moolhuysen, voorzitter van het bestuur. „Op deze manier worden mensen zomaar verrast, zonder daarvoor iets te doen. Dat leek ons veel leuker." Toch is er ook voor andere klanten iets te winnen: er kan een lijstje met enkele vragen ingevuld worden, waarbij de deelnemer moet raden uit welke landen bepaalde pro ducten afkomstig zijn. U kunt hieraan nog tot en met 27 april meedoen. Onder de winnaars wordt een cadeau bon verloot. Ontstaan Op een zonnig binnenplaatsje achter de winkel vertelt ze met Daisy Groenland over het begin van de Wereldwinkel in Heiloo. „De landelijke wereldwinkels zijn ontstaan vanuit de kerken, het is een oecumenische activi teit. Vroeger heb ik dat ook gedaan, achterin de kerk staan met kunstnijver- heidsspulletjes. De handen zijn toen ineen geslagen; tien jaar geleden zijn we gestart in het winkeltje van bakkerij Jonker, naast deze winkel," vertelt Ans. De dames geven aan veel meer tevre den te zijn met de huidige locatie. „Het is veel groter, de plek is beter en je kunt zoveel leuke dingen doen met de etala ges," zegt Daisy. „Iedere maand wor den deze veranderd. Het is prachtig wat sommige mensen ervan weten te ma ken. Vooral Corry van de Laarschot is er erg goed in, van Gered Gereed schap." De Wereldwinkel is tevens inzamelpunt voor oud gereedschap dat de Stichting Gered Gereedschap op knapt en verzendt naar projecten in ontwikkelingslanden. Trots laat Ans een tiental oude naaimachines zien, klaar om opgeknapt te worden. „Vaak komen er mensen met gereed schap waar ze maar moeilijk afstand van kunnen doen. Hun kinderen heb ben er vaak geen behoefte aan. Dit pro ject is dan een prima oplossing," aldus Ans. Daisy vertelt lachend dat ze wei eens moeten vragen naar de functie van gereedschap, omdat dat al lange tijd niet meer gemaakt wordt. Assortiment Een andere groepering die eens per jaar een etalage verzorgd is Amnesty International. Het thema dat in juni behandeld wordt is China. In de winkel zijn ook artikelen van Amnesty te koop: t-shirts, pennen, kaarsen. Het past goed in het assortiment dat gevoerd wordt, dat varieert van kle ding, sieraden en accessoires tot koffie, thee en andere levensmiddelen. Vooral deze laatste producten trekken vele klanten. „De koffie, thee en wijn zijn erg populair. Er zijn nu ook nieuwe Max Havelaarproducten, vooral veel chocolade. Hagel, pasta, repen met nootjes, heerlijk," laat Daisy zien. Er is ook al een aantal abonnementen op Odin, een project waarbij wekelijks een tas met biologisch-dynamisch geteelde groenten kan worden opgehaald. Vroeger kwamen vooral de milieube wuste mensen naar de winkel, tegen woordig .komen er ook veel voor een cadeautje of een kleinigheidje. Het voordeel van die laatste groep is dat de kwaliteit van de producten verbeterd is, vertellen Ans en Daisy. „De klanten die, zoals vroeger, betrokken waren bij Dansgroep Pridini gaf een prachtige demonstratie op de parkeerplaats van de VSB-bank, vlakbij de Wereldwinkel Foto Parakaio HEILOO - 'Met het hele gezin naar Aladdin..' is de slogan die dit gezellige circus voor het veertiende achtereen volgende seizoen op de reclame-affi ches met zich mee voert. Dit jaar is er weer een nieuw programma samenge steld, dat is afgestemd op de gehele familie, met dierdressuur-variété en vooral veel clownerie. Vrijdag, zaterdag en zondag staat de circustent opge bouwd aan De Omloop in Heiloo. Vrijdag is er om 19.00 uur een voorstel ling; zaterdag en zondag begint het om 15.00 uur. Natuurlijk ontbreken de huisdieren niet; want de kamelen Zambo en Zorba geven weer acte de presence in het zand en zaagsel van de piste. Ook de nog jonge, eenjarige lama Donar zal zich voor de eerste keer aan u voorstel len. Maar het publiek zal ook verrast wor den door een wel bijzondere dressuur; als de Engelse Cavin Steevens, met zijn geliefde katten, de harten steelt van vele aanwezigen. Bij het opstellen van de requisieten en een gedeeltelijke kooi, gaan de gedachten uit naar een roofdierennummer. Maar roofdieren zullen bij Aladdin niet in het program ma voorkomen. Het nummer krijgt er echter wel een exclusieve uitstraling door. De rode draad in het programma is de debuterende repriseclown Lexie, die met zijn vrolijke clownerietjes door de show heen wandelt en iedereen veel plezier laat beleven. Als jochie van slechts vijf jaar speelde hij al circus, reisde lange tijd met een jeugdcircus mee en ziet nu zijn droomwens in ver vulling gaan bij Aladdin. Onze eigen Nederlandse artiesten De Berdini's, waarachter de directie van het circus, schuil gaat, zorgen weer voor een nieuwe serie verrassingen met hun ongelofelijke it's magie!' Een dame blijft zweven, een jongeman die plotse ling verdwenen is...Kortom, surprise, surprise. De muzikale clowns Bennie, Freddie en coqipany zorgen natuurlijk weer voor vele grappen en grollen, die op de lach spieren zullen werken. Groot en klein, jong en oud zullen dan ook in prima stemming huiswaarts keren na per soonlijk afscheid genomen te hebben van alle artiesten... Voor reserveren kunt u bellen met de circustelefoon 0652-712761. InformatieveArt ikelenlnformati eveArtikeleninf Kopij inleveren In verband met Koninginnedag wordt de Uitkijkpost van volgende week op maandag in plaats van op dinsdag gemaakt. Dit betekent dat de kopij zo mogelijk voor het weekend, maar uiterlijk maandag 9.00 uur binnen moet zijn. Ans Moolhuysen. dq doelstellingen van de winkel, waren nogal makkelijk. 'Een beetje ver kleurd? Ach, het is toch voor een goed doel' zeiden ze dan. Nu wordt daar veel meer op gelet. De importeurs zijn selectiever en strenger geworden." Er is ook een groep vaste klanten die speciaal voor de sieraden regelmatig binnenlopen - vooral de oorhangers zijn in trek. Verder komen veel mensen af op het vrolijk gekleurde en prettig geprijsde speelgoed. Winst naar projecten De artikelen in de winkel worden zoda nig geprijsd dat er een kleine winst is, die rechtstreeks naar diverse projecten gaat. „We houden die prijzen laag, zo dat het assortiment regelmatig ver nieuwd wordt. Dat houdt het zowel voor de klant als voor de verkopers leuk," legt Ans uit. Er wordt ingekocht via Fair Trade, maar ook bij kleinere producenten. Deze worden door de landelijke ver eniging van wereldwinkels gescreend. Fair Trade staat dit jaar in het teken van Africa, wat in Heiloo tot uiting komt wanneer de etalage in mei speciaal daarvoor ingericht wordt. Er wordt in Heiloo gewerkt met een team van maar liefst vijftig vrijwilligers. Vergeleken met andere Wereldwinkels is dat een groot aantal. Iedere vrijwilli ger heeft een specifieke taak, zoals lid zijn van het bestuur, etalages inrichten, de inkoop verzorgen (zoals Daisy) of een paar maal per maand in de winkel staan. Wederkerigheid „De laatste tijd komt er meer nadruk te liggen op wederkerigheid," is Ans van Foto Parakaio mening. „Het is nu geen bedelen meer, voor de inwoners van Derde Wereld landen. Ze maken een goed product waarvoor ze een goede prijs krijgen. Op die manier behouden ze hun zelfre spect. Het is niet meer dat liefdadige." Daisy knikt. „Het is vast veel prettiger om te werken voor een eerlijk loon en niet je hand te hoeven ophouden." Erg verheugd waren de vrijwilligers van de winkel toen de gemeente besloot haar koffie voortaan van de Wereldwinkel te betrekken. Ook scho len en andere instanties doen daaraan mee. Veelal worden enkele van de tien soorten Max Havelaarkoffie uitgepro beerd, tot blijkt welke het meest in de smaak valt. Een andere reden waarvoor de scholen contact zoeken met de Wereldwinkel, is het verkrijgen van informatie. Zo wor den er af en toe informatiestands inge richt, wanneer een school een bepaald project heeft. Basisschool de Zuidwes ter behandelde onlangs het thema 'Zuid-Amerika'. Ans heeft hier toen tij dens een kringgesprek van alles over verteld. De werkzaamheden van de Wereld winkel gaan dus verder dan alleen het aanbieden en verkopen van producten. Regelmatig treedt er een groepje naar buiten. Artikelen uit de winkel zijn bij voorbeeld tot eind mei te zien in de vitrines in het gemeentehuis. Een ande re groep verzorgd op 26 april een pre sentatie van de tien soorten Max Havelaarkoffie in Albert Heijn in 't Loo. U kunt dan gratis proeven. Kruispunt Stationsweg/Heerenweg afgesloten HEILOO - Vanwege de herinrichting van de Stationsweg is het kruispunt Stationsweg/Heerenweg/Zeeweg de komende vier weken afgesloten. Er zal op deze plaats een rotonde worden aangelegd. De winkels in het Stationscentrum zul len met de auto bereikbaar zijn via de Breedelaan en Butterlaan. Bovendien zijn de -betonnen paaltjes aan de Zeeweg, ter hoogte van de Holleweg, verwijderd. U kunt zodoende het par- keerplaatsje naast tabakspeciaalzaak Tilburgs en Ranzijn Tuin en Dier oprij den. Meer informatie over de afsluiting van de Stationsweg vindt u op de gemeen te-informatiepagina. Bieb gesloten HEILOO - De openbare bibliotheek Heiloo is op dinsdag 30 april gesloten. In de maanden mei, juni, juli en augus tus is de bibliotheek op zaterdag geslo ten. Vanaf 31 augustus is de bibliotheek weer op zaterdag geopend. Op deze dag wordt de Uitmarkt Heiloo 1996 gehouden. De bibliotheek is op 31 augustus langer open dan normaal (10.00-15.00 uur). Vandalisme HEILOO - Op 16 april werd door drie jóngens een vuurtje gestookt bij een school in Mariënstein. Dit liep een beetje uit de hand, waardoor een gedeelte van het hekwerk van de kin derspeelzaal in brand raakte. De brand weer was niet nodig; het brandje werd door leerkrachten geblust. De schade zal worden vergoed. Op 19 april werd aangifte gedaan ver nielingen bij een school aan het Slimpad. Vernield werden een hek, gaaswerk en een schommel. Bij de bibliotheek aan het Malevoort werden twee ramen met een steen inge gooid. Er wordt niets vermist. Op 20 april werden op de Biender en op de Rookamer verschillende vernie lingen gepleegd. Vernield werden on der andere brievenbussen en de anten ne van een auto. Op de Spanring werden in een voortuin van een woning drie tuinlantaarns ver nield. De lantaarns werden van hun sokkel getrapt. De zanger van de Tröckener Kecks. Tweedehands boekenmarkt HEILOO - Op zaterdag 27 april van 9.00 tot 12.00 uur wordt weer de twee dehands boekenmarkt in 't Trefpunt aan de Westerweg 294. De Stichting Ouderenwerk heeft vanaf f 1,00. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activi teiten en goede doelen. Als u nog boeken heeft, die u niet meer leest en eigenlijk wel kwijt wil, dan is de boekenmarkt een goede bestemming. Bel even, dan halen ze de boeken bij u op. Telefoon 5331297, maar brengen mag ook, naar 't Trefpunt. Tröckener Kecks Gisburns HEILOO - Zaterdag 27 april zijn ze er weer in de Buk Buk: De Tröckener Kecks. Tröckener Kecks is al heel wat jaren de Nederlandstalige rockband bij uitstek. Omdat de Kecks hun wortels in de punk hebben, heette de band aan vankelijk Ben Cramer Is Een Lui. Om commerciële redenen werd deze echter al snel vervangen door een beter in de markt liggende naam. Zanger Rick De Leeuw is met zijn ruige stem hèt voorbeeld voor menig Nederlandstalige rockzanger. De teksten van de Kecks zijn de ultie me uitlaadklep voor het 'blues on tues- day' gevoel: geen geld in de knip, geen brood in de kast, maar wel smoor- en smoorverliefd. Live, staan de Kecks nog steeds garant voor een knallende show. Reden genoeg dus om deze nestors van de vaderlandse rock 'n roll een keertje te bekijken. Als opwarmer speelt de Amsterdamse band Gisburns. Zij brachten onlangs hun eerste cd uit, die kon rekenen op lovende kritieken. Enkele nummers van deze CD werden trouwens gemixt door Theo Vogelaars, de bassist van de Kecks. Gisburns maakt spannende en dampende grunge-met-wave-invloe- den, die door zanger Martijn De Vries van fraaie zanglijnen worden voorzien. De aanvang van dit spektakel is om 21.00 uur en de toegang bedraagt slechts tien gulden. Links op de foto Harry Stoop met de leerlingen die de maaltijd aan het bereiden zijn. F°to Parakaio HEILOO - Afgelopen woensdag heb ben leerlingen van het Kennemer- poortcollege, afdeling comsumptief te Beverwijk gekookt en geserveerd voor de bewoners van Zorgcentrum de Loet. Dit zorgcentrum is al enige jaren stage adres van de school om leerlingen die de koksopleiding volgen, te begeleiden, gedurende negen weken. Op initiatief van de heer A. Gonggrijp, hoofd facilitaire dienst van de Loet en CEES H AO HM AN G LOODGIETERS Kennemerstraatweg 129 Heiloo STRANDBEDRIJF 'NOORDZEEBAD' Tel. Info: 072 5061273 of 5064722 of 5336080 Verkooptentoonstelling DIRK FILARSKI Dinsdag 30 april a.s. 't Loo-plein, van 09.00 - 12.00 uur aankondiging aangeboden door: Bp*. voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 55528>Q& SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Memphis in La Strada HEILOO - Het is weer tijd voor een beetje actie aan de Kennemerstraat weg: zaterdag 27 april treedt Memphis op in Café-bar La Strada. Vanaf 21.30 uur speelt de nieuwe bezetting van Memphis, een doorgewinterde rock band met een dertig jaar breed reper toire, nummers van Bon Jovi, U2, Beatles, Stones en REM. De zeer geroutineerde muzikanten lap pen alle modernistische onzin aan hun laars en brengen rock zoals het bedoeld is: ruig, roerend en rechtuit. Het tot in het merg melodieuze gitaarwerk van Sjaak van Baar wordt ondersteund door een zinderend strak ritmeduo: ex- Razor Blade bassist Edwin Beukers en Rob Sibbald, drummer en oprichter van Memphijs-oude stijl. De virtuoos Beukers neemt als toetse nist ook een deel van de melodielijn voor zijn rekening. Leadvocalist Remi Beukers, voorheen het enfant terrible van Razor Blade, drukt ook zijn stem pel op Memphis. Hoedt u, wanneer hij zich een weg baant door La Strada... Memphis. Aanwezigbijiedi er evenement Aa nwezigbijieder de heer Nooy, docent van de school, is hiervoor gekozen om de leerlingen te laten proeven wat het betekent om bedrijfsmatig bezig te zijn. De leerlingen hebben een heerlijk diner gekookt, dat op een deskundige wijze geserveerd werd. De bewoners vonden het geweldig. Enthousiast werd ermee ingestemd om dit zeker te her halen. HEILOO - Het wordt weer een gezelli ge dag, op 30 april. Een aantal wijken in Heiloo heeft een uitgebreid program ma opgesteld, dat u hieronder vindt. Ypestein Eén van de drukste dagen ieder jaar in Ypestein is zonder meer 30 april. Een dag die begint met de spellen voor de 'kids' uit de wijk en afsluit met het Oranjebal voor de rest van Heiloo. Van 12.00 tot 19.00 uur neemt de jeugd tus sen de 2 en 12 bezit van het spel-en- smul-circuit voor het wijkgebouw Ypsalon. De honderden kinderen kun nen hun behendigheid, smaakpapillen, energie en fantasie testen onder bege leiding van een fikse groep vrijwilligers. Een groep die overigens best wat ver sterking en aflossing kan gebruiken! Inschrijving is nog beperkt mogelijk op de Kuilenaar 19 of Zandstuk 29, of op de dag zelf voor zover nog kaarten beschikbaar zijn, kosten f 4,00. Over het Oranjebal hoeven we niet al te veel te zeggen. Kom op tijd want zoveel bekende Heilooërs heb je nog nooit op de planken gezien, en het duurt maar tot 22.30 uur. Wijk vereniging Boekenstein Baetenburg De oranjecommissie heeft voor jullie een leuk programma samengesteld. Dit alles is bestemd voor kinderen tussen 0 en 12 jaar. Het feest wordt, bij mooi weer, gehouden in de speeltuin Boekenstein. Bij heel slecht weer gaat het feest helaas niet door. Om 9.30 uur kun je (met je versierde muts) met de fanfare meelopen door Boekenstein en Baetenburg. Om 10.00 uur beginnen de. spelletjes. Om 11.00 uur is er weer vrijmarkt op het fietspad tussen de wijken. 's Avonds om 19.00 uur begint de voet balwedstrijd tussen de wijken Boeken stein Baetenburg, voor de leeftijd tot en met 15 jaar. Dit is in het park Zuiderneg. Plan Oost Plan Oost begint met een versierde fietsoptocht met voorop de Fanfare Showband Heiloo. Deze vangt öm 10.30 uur aan en duurt ongeveer een half uur. De route van de optocht gaat langs de Laghe Weijdt, Middelhof, Swaenendal, Klein Barlaken, Hase- broeckweg, Potgieterweg, Bosboom, Toussaintweg, Burenweg, Hoghe Weijdt, Pijlemeeth, Pauweweijdt, Groote Olven, Laghe Weijdt en Oost- kanter. Na de optocht is er in en om het Oosthonk van alles te doen. Er is vrij markt (waarvoor je het best een kleed kunt meenemen om je spullen uit te stallen). En er zijn allerlei spelletjes. Deelnemers kunnen een pretkaart kopen a twee gulden. Er is ook muziek te beluisteren van Eensgezindheid. Bij voldoende belangstelling staat er om 13.00 uur een gekostumeerde voet balwedstrijd op het programma met leuke prijzen. Iedereen kan hieraan meedoen en wel door zich op te geven voor 27 april op telefoonnummer 5335179 of 5339249. De teams worden ter plekke samengesteld. Ook kunt u zich hier opgeven als u een deel van de ochtend vrijwilliger wilt zijn. Wijk vereniging Termij en/Vrieswijk Op 30 april 's middags van 14.00 tot 16.00 uur is er in de wijk Termijen weer een groot feest (volg de borden 'feest terrein'). Iedereen is welkom. Voor slechts f 2,50 kunnen de kinderen aan de bar op het terrein een pretkaart kopen (leden in de voorverkoop f 2,00). Voor dit bedrag kunnen ze meedoen aan meer dan 10 attracties/spelen, waaronder vier op een rij, blik- en zak- lopen, darten en nog veel meer. Ook een rit met een echte huifkar. Snoep, limonade en ijs zijn inbegrepen. Er is ook ruimte gemaakt voor de kinder vrijmarkt. Op het terrein is verder een bar voor de noodzakelijke versnaperingen (vrien delijke prijzen) en het rad van fortuin (mooie prijzen). Heeft u nog vragen, bel dan telefoon 5336984. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn, Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden L> qJ) O aanzienlijk lagere mm-prijzen Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM MAKELAAR Emmastraat 57 1931 CS Egmond aan Zee ±2x2 m. (dagverblijf) Nog enkele vrij voor seizoen, maand of week. Douche, waterkraan, loopplank en wc-gebouw aanwezig. Bushalte boven bij trap. Open; vrijdagzaterdagzondag a.s. van 14.00 - 18.00 uur en op afspraak. RENEE SMITHUIS KUNSTHANDEL Stationsweg 83 Heiloo 072 5337766 b.g.g 072 5339663 MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Lees liet elke uieeh in de Uitkijkpost. Hét gratis uieeHblad voor Heiloo en omstreken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1