Nieuw bestemmingsplan "Landelijk Gebied" Voor alle vragen over ouderenzorg PAGINA 4 UITKIJKPOST-24 APRIL G> HEILOO De gemeente Heiloo is bezig met het opstel len van een nieuw bestemmingsplan "Landelijk Gebied". Dit is nodig, omdat het huidige bestemmingsplan verouderd is. Bovendien dringt de Provincie aan op het beschikbaar hebben van een actueel bestem mingsplan "Landelijk Gebied". Daarnaast wil de gemeente in het nieuwe plan het ruimtelijke ordenings- en milieubeleid goed op elkaar afstemmen. Wat is bestemmingsplan "Landelijk Gebied"? In een bestemmingsplan legt de gemeente vast welk beleid zij voert in de ruimtelijke ordening, leder bestemmingsplan bestaat uit een kaart, voorschriften en een toelichting. In een bestemmingsplan "Landelijk Gebied" gaat het dan vooral om agrarisch gebied, natuurgebieden en bossen. In wezen gaat het om het gehele grondge bied van de gemeente met uitzondering van de bebouwde kom. Het bestemmingsplange bied is een bijzonder gevarieerd gebied, dat vraagt om een zorgvuldig beheer in het belang van onder andere de land- en tuin bouw, milieu en recreatie. Waarom is een nieuw bestemmingsplan zo belangrijk? In 1987 is het nu geldende bestemmingsplan voor het landelijk gebied vastgesteld. Door allerlei oorzaken raakt dit bestemmingsplan wat verouderd. Een paar van die oorzaken zijn de aanpassingen aan de hand van het provin ciaal beleid, het bereiken van een goede afstemming tussen het ruimtelijke ordening en milieubeleid en een algehele actualisering van ontwikkelingen die in het plangebied heb ben plaatsgevonden. Een nieuw bestemmingsplan is nodig om de genoemde belangen zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen en te behouden. Voorbereiding De voorbereiding voor een nieuw bestem mingsplan is al in volle gang. Bij de planvoor bereiding zijn een projectgroep en een klank bordgroep betrokken. De projectgroep bestaat vooral uit ambtelijke vertegenwoordigers. De projectgroep doet de Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorg loket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. c Telefoon: 5 338 704. Afsluiting kruispunt Stationsweg/Heerenweg/ Zeeweg In het kader van de herinrichting van de Stationsweg in Heiloo is het kruispunt van de Stationsweg/Heerenweg/Zeeweg vanaf dins dag 23 april 1996 voor vier weken afgesloten. Op het kruispunt wordt ter verbetering van de verkeersveiligheid een rotonde aangelegd. Het betreft een totale afsluiting voor gemotori seerd verkeer. Voetgangers en fietsers kun nen nog wel gebruik maken van de krüising. In verband met de afsluiting wordt de route van NZH bus 166 (Alkmaar-Egmond vice versa) aangepast. Het traject vanaf NS station Heiloo tot Winkelhof 't Loo vice versa veran dert tijdelijk in het traject Schuine Hondsbosschelaan - Westerweg vice versa. De bushalte Ter Coulsterlaan ven/alt tijdelijk. De halte NS station Heiloo verschuift tijdelijk naar de Westerweg, hoek Zeeweg. Overige omleidingen worden via borden weergege ven. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opne men met de heer B. de Groot, tel. 072 - 533 40 08. planinventarisatie, de uitwerking en uitvoering van planvoorstellen voor in het bestemmings plan op te nemen beleid en verricht het nodi ge tekenwerk. De Klankbordgroep bestaat uit vertegenwoor digers van ondermeer landbouw- en milieu organisaties. Er zijn twee vertegenwoordigers van de WLTO Midden Kennemerland (land en tuinbouworganisatie), één vertegenwoordi ger van de Milieufederatie Noord-Holland, één vertegenwoordiger van Milieucontact Heiloo en één vertegenwoordiger van Natuurmonumenten. Taak van deze groep is het, vanuit eigen spe cifieke deskundigheid, doen van aanbevelin gen over het beleid en de planinhoud. De directe inbreng van de klankbordgroep is ook van belang om een zo groot mogelijk maat schappelijk draagvlak te krijgen. De klank bordgroep is al tweemaal bijeen geweest. Stand van zaken De hoofdlijnen van beleid en de algemene planopzet zijn in goede samenspraak binnen de klankbordgroep op papier gezet. Op 20 mei a.s. wordt een zeer voorlopig concept voorgelegd aan de Commissie voor Grondgebiedzaken. Planning Medio juni 1996 wordt een zeer voorlopig plan tentoongesteld in de bovenhal van het gemeentehuis. In het kader van de te houden inspraakronde kunnen belangstellenden na de zomervakan tie officieel reageren op het plan. Medio januari 1997 wordt het ontwerp- bestemmingsplan ter inzage gelegd. Dan is er ook gelegenheid zienswijzen bezwaren) in te brengen tegen het ontwerp. Heeft u nog vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de heer L. Bas, nr. 072 - 531 31 21. Uiteraard wordt u via publicaties in de Uitkijkpost op de hoogte gehouden. Toewijzing nieuwbouw- koopwoningen en bouwkavels Er zijn veel inschrijvingen ontvangen naar aanleiding van de woningmarktdag op 30 maart 1996. Dinsdag 9 april a.s. is de inschrij ving gesloten voor de appartementen type "Vogels" en maandag 15 april is de inschrij ving gesloten voor de bouwkavels. De toewijzingscriteria zijn als volgt: 1. 30% van de woningen en kavels is beschikbaar voor woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo; prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat gere gistreerd; 2. 45% van de woningen en kavels is beschikbaar voor doorstromers woonachtig in Heiloo die bij verhuizing een door de gemeente toe te wijzen huurwoning in Heiloo vrijmaken die valt onder de verdelingsregels van de huisvestingsverordening (huur tot 1.016,-- per maand); prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont; 3. 25% van de woningen en kavels is beschikbaar voor doorstromers uit Heiloo die bij verhuizing een koopwoning of duurdere huurwoning achterlaten; prioriteit heeft dege ne die het langst in de huidige woning woont; 4. overigen uit de regio Noord-Kennemerland (SNK-gebied), indien na de toewijzing aan de categorieën 1 tot en met 3 nog woningen en kavels beschikbaar zijn; 5. overigen, indien na toewijzing aan de cate gorieën 1 tot en met 4 nog woningen en kavels beschikbaar zijn. Omdat het aantal aanmeldingen groter is dan het aantal beschikbare woningen en kavels is er op basis van de genoemde criteria een vol- gordelijst opgesteld. De eerste kandidaten op de lijst hebben deze week bericht ontvangen dat zij in aanmerking komen voor een woning of kavel. Omdat in de praktijk blijkt dat niet iedereen van het aanbod gebruikt maakt, neemt de procedure van toewijzing enige tijd in beslag. Kandidaten die niet in de eerste ronde in aanmerking komen kunnen op een later tijdstip alsnog een aanbod krijgen. Voor informatie over uw persoonlijke plaats op de opgestelde lijst kunt u contact opnemen met de gemeente Heiloo, telefoon 072 531 31 31. Bekendmaking weekmarkt Burgemeester en wethouders maken bekend dat in verband met de uitbreiding van de weekmarkt in Heiloo de nadere regelgeving met betrekking tot de weekmarkt is gewijzigd. De wijziging heeft betrekking op de branche verdeling en het aantal standplaatsen op de uitgebreide weekmarkt. De gewijzigde branche- en standplaatsenver deling luidt als volgt: Food 1. Groente fruit 2 kramen (gewijzigd) 2. Aardappelen 1 kraam (nieuw) 3. Brood 2 kramen (bestaand) 4. Vis 2 kramen (bestaand) 5. Poelier 2 kramen (bestaand) 6. Zuivel 2 kramen (bestaand) 7. Noten en zuidvruchten 2 kramen (gewij- zigd) 8. Kruiden specerijen 1 kraam (gewijzigd) 9. Chocolaterie suikerwerken 1 kraam (bestaand) 10. Vleeswaren 2 kramen (nieuw) totaal aantal kramen food 17 kramen Non-food 11. Bloemen, planten en tuingoed 2 kramen (bestaand) 12. Bovenkleding 2 kramen (bestaand) 13. Bovenkleding 2 kramen (nieuw) 14. Huishoudelijke artikelen 2 kramen (bestaand) 15. Stoffen 2 kramen (bestaand) 16. Fournituren 2 kramen (nieuw) 17. Boeken, tijdschriften wenskaarten 2 kra men (nieuw) 18. Diervoeders - benodigdheden 2 kramen (nieuw) 19. Onderkleding nachtgoed 2 kramen (nieuw) 20. Lederwaren bijouterieën 2 kramen (nieuw) 21. Woningtextiel en bedmode 2 kramen (nieuw) Kinderkleding (t/m maat 176) 2 kramen (nieuw) 23. Overige kramerij 0 kramen (nieuw) totaal aantal kramen non-food 24 kramen Standwerken 24. standwerker 1 kraam (bestaand) totaal aantal kramen 42 kramen Dè nadere regelgeving treedt in werking met ingang van 12 juni 1996. De wijziging ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling bestuurszaken, kamer 126. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, afschriften van de gewijzigde nadere regelgeving met betrekking tot de weekmarkt verkrijgen. Koninginnedag 1996 vrijmarkt in Heiloo Op Koninginnedag, dinsdag 30 april 1996, wordt er weer een grote vrijmarkt gehouden in Heiloo. De organisatie hiervan is in handen van de ouderraad St. Radboudschool in, samenwer king met de afdeling Welzijnszaken van de gemeente Heiloo. De vrijmarkt wordt gehouden op dinsdag 30 april 1996 van 09.00 tot 12.00 uur op 't Loo-plein. Dit jaar wordt de vrijmarkt voor het eerst op 't mooie, gerenoveerde Loo-plein georgani seerd. De leerlingen van alle tien basisscho len in Heiloo kunnen al vroeg een mooi plaatsje uitzoeken om hun spulletjes van zol der of uit hun kamer te stallen. De kinderen kunnen ook gewoon muziek komen maken of zelfgemaakte eetwaren verkopen, zodat ze een leuk zakcentje voor de vakantie kunnen verdienen. Het hele plein kan benut worden. De organisatie zorgt voor koffie, limonade en snoep. Natuurlijk is er ook muziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia zorgt van 09.30 tot 11.30 uur voor een goed stuk muziek. Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en oud is van harte welkom op 't Loo- plein. Tot ziens op dinsdag 30 april 1996! Bouwplannen Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de heer C.G. Sinnege te Heiloo voor het uitbreiden van de woning Zevenhuizerlaan 26. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 25 april 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na tele fonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vergunningen Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Kennemerstraatweg 295, H.J. Broers - slopen woonhuis Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Voor evt. bezwaren zie tekst verleende bouwvergunningen/meldingen. Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Johan Blokkerhof 19, Woningstichting Heiloo - plaatsen kunstwerk De Achtkant 17, J.C. Schuit - uitbreiden woonhuis Trompenburg 11, R.R. Romeijn - vergroten woonhuis (keuken) Bergeonstraat 22a, Sportvereniging Dojo 't Loo - vergroten sportruimte Boekenstein 60, D.W.M. van Velthoven - ver groten woonhuis Slootenslaan 18, J.I.M. Veldt - (geheel) ver nieuwen woonhuis Laan van Zeeman 23, P.M. Rijpkema - ver groten woonhuis Vredenoord 172, H.J.P. Handgraaf - plaatsen dakkapellen Kanaalweg 12, E. Blom - vergroten woonhuis Bosvaren 23, Th.J. van de Water - verande ren voorgevel woonhuis Spijkerboor 10, J.M. Wolfrad/M.F. Blommert - vergroten woonhuis (badkamer) Oosterzijweg 49, P. Bakker - vergroten woon huis W.J. Hofdijkweg 2, G. Slikker - vergroten woonhuis Heerenweg 202, A. de Vries - vergroten woonhuis Gewijzigde vuilophaaldienst In verband met Koninginnedag wordt op dins dag 30 april a.s. geen vuil opgehaald. De rolemmers die normaliter op dinsdag 30 april zouden worden geleegd, kunt u op donder dag 2 mei a.s. buiten zetten. In verband hier mee wordt op donderdag 2 mei a.s. geen grofvuil opgehaald. Zomerregeling Wegens het grotere aanbod van afval gaat de vuilophaaldienst deze zomer met drie vuilnis wagens rijden. Hierdoor zijn de wagens eer der in de wijken. De gemeentelijke reinigings dienst vraagt u dan ook uw afvalbakken al om 07.30 uur buiten te zetten. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opne men met de heer T. van de Meijs, tel. 072 - 533 68 80. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Heerenweg 78, H.T.M. van Elk - plaatsen ber ging Heerenweg 153, J.A. Groot - plaatsen ber ging Kennemerstraatweg 140, R.M. Blom - vergro ten woonhuis Kennemerstraatweg 17, O. Postmus - vergro ten woonhuis. Sportpark Het Vennewater, Gemeentebestuur van Heiloo - plaatsen van 6 lichtmasten Havercamplaan 33, W.N.J. Nanne - plaatsen dakopbouw Havercamplaan 11A.C. de Muijnck - plaat sen en vergroten van twee dakkapellen Vossenakkers 38, R.J. Molenaar - plaatsen serre Frederica's Hof 1, J.A.A. Snel - plaatsen twee dakkapellen De Sonneveld 17, J.A. Bon - uitbreiden woonhuis De Sonneveld 114, A.L.D. Warmerdam - ver groten woonhuis Spoorlaan 20, J.M. Orij - veranderen dakka pel Spijkerboor 6, C.F. Witteveen - vergroten woonhuis Het Zandstuk 25, M.J. Mörning - vergroten woonhuis Westerweg 39, C.M. Sep - vergroten woon huis Westerweg 293-295, R.B. Bosman - vergroten showroom Cruijscamplaan 24, H. Dumont - vergroten woonhuis Romplaan 20, T. Gobels - vergroten woon huis Ronde Laan 34, N.W.A. Kareis - aanbouwen garage/berging Ronde Laan 32, F. Moleman - aanbouwen garage/berging Oudburgerlaan 59, R. Mayer - aanbouwen serre Oosterzijweg 25, Stichting Omroep Heiloo - plaatsen antennemast Poortweijdt 6, R. Blom - vergroten woonhuis De Hoefsmid 11 t/m 25, A.G. Vastgoed - bou wen van acht kantoorunits De Hoefsmid 9, S.l.l. Engineering b.v. - plaat sen kantoor (1 e fase) Hoogeweg 72,G.P. Groot b.v. - bouwen kan toorruimte Holleweg 21, R. Jonker - vergroten woonhuis Westerweg 140, G. Heijne - oprichten woon huis met aangebouwde garage Maria's Hof 1 t/m 37 - Woningstichting Heiloo - bouwen 36 woningen De Nollen 1 t/m 9 - 2 t/m 8, Nijverheidsweg 14 t/m 22, Oosterzijweg 45 t/m 47, Projectontwikkelingsmaatschappij De Peyler b.v. - bouwen 16 woningen De Boog 56 t/m 104 en 43 t/m 81Stichting Eigen Woningbezit - bouwen 45 woningen Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur 4 Informatierubriek Zorgcoordinator mevr. Nel Terpstra WOIICII S ZOTjj Op M331 Étm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4