Kopij Ir Nieuw info-boekje DVW uit Verenigingsnieuws voor de Uitkijkpost ngezönden brieven Avondvierdaagse subtropisch wandelfeest PAGINA IP UITKIJKPOST-12 JUNI dient-voorzien van afzender en telefoonnummer-op maandag vóór 16.30 u. ingeleverd te zijn. Landgoed Nijenburg blijft onaangetast TV Het Vennewater huldigt kampioenen Avondfietstochtjes Beverwijk Trophy of the Dunes Vlechtwerken Nieuws van zwembad Loos Geslaagd Thema-avond borstkanker Democratie met koffie? Wedstrijd Boscrossers Sport- en speldag GTH Rommelmarkt Eensgezindheid Een lijstje om al dat vrijwilligerswerk Kenteken graveren Foresters handbal wint ook de beker Tweedehands markt Chinese Gezondheidsoefeningen Ypestock trekt veel bezoekers uit de regio HEILOO - Geen superlatieven, maar 'Ik ben erg tevreden'. Maar zijn gezicht spreekt ondertussen wel boekdelen. Organisator Marcel Keet kijkt een dag later terug op 'zijn' festival. Hij is opge togen over deze zesde aflevering van Ypestock. Ooit begonnen als lokaal festijn, om de nieuwe wijk Ypestein te promoten, en inmiddels uitgegroeid tot een regionaal evenement van een wel haast werelds niveau. Het miezerige motregentje dat een groot gedeelte van de dag viel, mocht de pret niet drukken. Integendeel. Het optreden van de Raggende Manne waarmee geopend werd bracht de stemming er meteen goed in. „De dag is zo goed als vlekkeloos ver lopen. We zijn er in geslaagd om in de programmering wat meer spreiding aan te brengen, waardoor er geen knelpun ten zijn geweest. Ik schat dat er in totaal ruim 12.000 bezoekers zijn geweest. Ik denk dat er zo'n 4000 man uit Heiloo zijn geweest. De rest komt van buiten. En dat alles vrijwel pro bleemloos." Aanvankelijk zag het ernaar uit dat het evenals de voorgaande dagen bloedje heet zou worden. „We waren overal op voorbereid. Maar uiteindelijk bleek het gelukkig mee te vallen. Er zijn in totaal zes bezoekjes aan de EHBO gebracht." Uit je (tent)dak De optredende bands maakten hun naam en faam meer dan waar. Volgens Marcel waren de bandleden zelf ook onder de indruk van Ypestock. „Ze vonden het uniek in Nederland, een festival van deze omvang, met deze voorzieningen, en dan ook nog gratis toegankelijk. Rowwen Hèze, dat hier zijn vierde optreden van het weekend had, ging zelf ook uit zijn dak van Ype stock." Over gemopper wat betreft het ontbre ken van plaatselijk bandjes kan-ie kort zijn. „In plaats van bands uit de regio hebben we deze keer bewust gekozen voor het straattheater tussendoor. Misschien dat we volgend jaar weer wat met plaatselijk talent gaan doen, bij voorbeeld op een apart podium." Het theater viel bij de bezoekers in elk geval zeer in de smaak. Ook voor de kinderen was er het nodige te doen. Zij vermaakten zich uitstekend op de springkussens, waarvan er jammer genoeg één lek ging, en met het pop pentheater. Verder was cle markt dit jaar een stuk groter en ook de catering was beter en uitgebreider. „Wat ik zo leuk vond dit jaar is dat, omdat alles op rolletjes liep, de vrijwil ligers ook allemaal hebben kunnen meegenieten. Dat is heel belangrijk, want eigenlijk is het hun festival. Zo meteen gaan we evalueren, en dan weer op naar volgend jaar." pf Ypestock nog groter moet groeien? „Nee, ik denk het niet. Ik vind dat we niet groter moeten proberen te wor den. Het is mooi zoals het nu is, ook in logistiek opzicht is het te doen. Ik denk dat we in kwaliteit moeten investeren. Nog betere voorzieningen en bands van topniveau. Op naar volgend jaar." Met het optreden van Rowwen Hèze, dat een half uur te laat begon doordat er problemen waren met het ombou wen van hét podium na de act van The Pilgrims, kwam er een daverend eind aan een wederom daverend Ypestock. HEILOO - Het college van burge meester en wethouders van Heiloo is niet van plan het natuurgebied tussen Heiloo en Alkmaar vol te bouwen. Dat schrijven b w in een brief aan de Vereniging voor Natuurmonumenten, die eerder verontrust had gereageerd op de uitbreidingsplannen van Alk maar. Het college is overtuigd van de land schappelijke en ecologische waarden van Nijenburg en omgeving. Bebou wing tussen Heiloo en Alkmaar op dit fraaie natuur- en bosgebied is voor het college dan ook onbespreekbaar. Annexatie van grote delen van buur- grond van Alkmaar is volgens b w niet de geschikte maatregel om de pro blematiek van ruimte voor wonen en werken te lijf te gaan. Maar, zo staat in de brief, de gemeente deelt wel de zorg en verantwoordelijkheid voor wonen en werken in de regio. Daarom heeft Heiloo al diverse malen de suggestie gedaan tot een 'strategi sche alliantie' met Castricum en omge ving met als doel een eigen invulling te geven aan het gebied tussen de IJmond en. de HAL. Uitbreiding van Alkmaar met een zui delijke stadswijk, vergelijkbaar met Alkmaar-Noord, wordt door het colle ge vanwege het karakter van het gebied en de woonvoorkeuren van de inwo ners van Heiloo afgewezen. De gemeente Heiloo wil wel meewer ken aan het oplossen van een aantal knelpunten, zoals het oost-west en noord-zuid verkeer door het dorp en de openbaar vervoer relatie, met name per trein, met delen van de randstad. Wat betreft de ontwikkeling van bedrij venterreinen blijft de gemeente van mening dat nader onderzoek de nood zaak hiervan moet aantonen» Uitsmijter Rowwen Hèze (foto Parakalo) Bij het optreden van Louisiana Radio brak de zon door. (fotoParakalo) HEILOO - Zondagmiddag vond de huldiging plaats van de kampioens teams in de kring- en de districtscom petitie 1996 in het clubgebouw. In de kring werden zeven teams kampioen, waarvan er drie promoveerden. Het derde team Gré Genet promoveerde naar de eerste klasse. Het achtste team van Ina Krieger en het negende team van Anneke Koopman promoveerden beide naar de derde klasse. Het vijfde team van Mieke Bakker, het zeventiende team van Trudy Admiraal en het negentiende team van Corry Ooms werden kampioen in hun poule, maar konden helaas geen promotie afdwingen. Het tweede team van Els Timmens prolongeerde voor de negen de achtereenvolgende keer de kam pioenstitel in de eerste klasse en vero verde opnieuw de wisselbeker van de kring. Op 21 juni strijd dit team voor de eerste plaats onder de kampioenen in de kring Noord-Holland. De zaterdagcompetitie werd wat kam pioenstitels betreft geen succes. Geen team slaagde erin eerste in zijn poule te worden. In de zondagcompetitie scoorden twee teams. Het jonge gemengde senioren team van Paulien Schouten promo veerde naar de zesde klasse. Het eerste damesteam van Cecile Ouwejan werd kampioen in de eerste klasse. Het derde damesteam in de dinsdag-dis trictscompetitie van Monique Ballering werd kampioen en promoveerde naar de vierde klasse. REGIO - Dinsdagavond 18 juni organi seert Le Champion een fietstoertocht over een afstand van dertig kilometer. Een uitgebreide routebeschrijving voert u over de stiiste weggetjes en fietspaden in de omgeving van Be verwijk. U kunt vanaf 18.30 tot 19.00 uur op bovengenoemde datum inschrijven in Café De Eindspurt, Alkmaarsestraat- weg te Beverwijk. Het inschrijfgeld voor organisatiekosten bedraagt f 1,75. Voor een klein bedrag extra kunt u tevens in het bezit komen van een leuke, aan deze rit verbonden herinne ring. Inlichtingen: fam. Comis, Velsen- Noord, tel. 0251-225451. EGMOND - Na het uitermate geslaag de Zuiderduintoernooi vindt momen teel bij Wimmenum het tweede grote tennistoernooi plaats. Dit jaar wordt bij het volgeboekte Trophy of the Dunes- Toernooi voor de eerste maal deelge nomen door B-spelers. Daarnaast wor den er singles en dubbels gespeeld in de categorie Cl en tot en met D2. Het toernooi is 8 juni van start gegaan en de (halve) finales worden gespeeld in het weekend van zaterdag 15 en zondag 16 juni. Iedereen is van harte welkom om mee te genieten van dit grootse tennis feest in Egmond aan den Hoef. REGIO - Sinds kort bestaat voor bedrijven een methode om wegen in te slaan die voorheen ontoegankelijk leken: het project 'Vlechtwerken'. De initiatiefnemers van dit project zijn de Innovatiecentra Amsterdam-Haarlem en Alkmaar. Met vlechtwerken worden op een systematische manier samen werkingsverbanden tussen bedrijven uit het midden- en kleinbedrijf tot stand gebracht: door bundeling van krachten kunnen zij gezamenlijk nieu we produkten en/of diensten realiseren die voor hen zelfstandig nooit wegge legd leken. Bovendien krijgen die bedrijven door het project de gelegen heid hun organisatie aan een kritische blik te onderwerpen. Het vlechtwerpen is in andere regio's in ons land al op succesvolle wijze geïnt roduceerd. De eerste samenwerkings verbanden tussen bedrijven zijn tot stand gekomen en de resultaten zijn bevredigend. Ook in de provincie Noord-Holland zal het vlechtwerken nu gaan plaatsvinden. Dit zou niet mogelijk zijn geweest zonder de finan ciële ondersteuning door een Europese subsidie (ADAPT), door de gemeente Amsterdam en door de provincie Noord-Holland. Voor het Noord-Hollandse vlechtwer ken zijn de verwachtingen hooggespan nen. Tijdens een voorlichtingsbijeen komst in Motel Akersloot op 12 juni tussen 15.30 en 21.15 uur, wordt de methodiek van het vlechtwerken toe gelicht. Bedrijven kunnen daarbij be oordelen wat vlechtwerken voor hen persoonlijk kan betekenen. Wie geïnte resseerd is of nadere informatie wil kan contact opnemen met het Innovatie Centrum Alkmaar, telefoon 072- 5118585. HEILOO - Dinsdag 4 juni was er diplomazwemmen voor het Basiszwemdiploma in zwembad de Beeck in Bergen. Het basisdiploma is eigenlijk de voorloper van het vroegere C-diploma. Je leert er dus borst- en rug- crawl, reddend zwemmen, onder water zwemmen en nog veel meer. Er was eerst een gekleed onderdeel, waarin onder een vlot doorgezwom men moest worden. Daarna vier minu ten op de buik en vier minuten op de rug afstandszwemmen. De geslaagden zijn: Tim wan Alphen, Samira Baars, Sander Bakker, Marieke Blokdijk, Stefan de Blaauw, Tim Borst, Niels Borst, Amanda Buijs, Robin Griffith, Jozefien van Haaren, Laurens Heester beek, Michicl Heinsbroek, Mirthe Hoen, Bjorna Hoen, Maureen Hoogen- donk, Carline de Koning, Nikki van de Laarschot, Gosse Overal, Bart Sabel, Hans van Schie, Bas Schijf, Jespcr Smith, Samer Sofan, Daan Stet, Corné van Hekken en Jan Teeling. Op woensdagmorgen 5 juni was er diplomazwemmen voor de allerjong sten, voor het teddybeerbrevet. Samen met hun vader of moeder moesten de kinderen van drie jaar en ouder zwem men zonder drijfmateriaal naar de overkant op de buik en op de rug terug, zelf op de kant klimmen en in het water springen en een voorwerp opduiken. De kinderen deden zo goed hun best dat ze nog veel meer dingen lieten zien. Iedereen was geslaagd en kon het diploma in ontvangst nemen. De geslaagden zijn: Doortje van Ingen, Patrick Overwijn, Corina Henselmans, Wouter Slinger, Elise van Dam, Stephen Toby en Kevin Koster. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Arthur Ram is op 4 juni aan de Universiteit van Amsterdam gepromoveerd tot doc tor in de Moleculaire Celbiologie. ALKMAAR - After Care Alkmaar, de lotgenotencontactgroep voor (ex)- borstkankerpatiënten, organiseert in samenwerking met het Medisch Cen trum Alkmaar op maandag 24 juni een thema-avond voor (ex-)borstkankerpa- tiënten en hun partners. Deze bijeen komst vindt plaats in de lounge van het Medisch Centrum Alkmaar van 19.30 tot 21.30 uur. Aan het bijwonen van deze avond zijn geen kosten verbonden. Als u meer informatie wilt of als u deze thema avond wilt bijwonen, dan kunt u zich melden voor 21 juni bij het informatie centrum, telefoon: 072-5483500. i tr t i ,rt-;r WmmtÊÊm WÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊIIÊÊÊÊÊÊIÊÊÊMI In het hoofdartikel van de Uitkijkpost van 5 juni over de raadsvergadering van Heiloo die de voorjaarsnota en de meerjarenbegroting behandelde, wordt geconstateerd dat de belangstelling van de burgers voor de politiek minimaal is gezien het grote aantal lege stoelen tij dens die raadsvergadering. Het is ken nelijk niet interessant, aldus de verslag gever die zich vervolgens de vraag stelt: 'Hoe maak je het dan wél interessan ter?' Wie het weet mag het zeggen. Aan het slot van het artikel wordt de tip gegeven om de raadsvergaderingen - 'met gratis een kopje koffie' - te bezoe ken omdat dat de raadsleden zou sti muleren. Hier lijken mij oorzaak en gevolg omgedraaid. Zou het optreden van de raadsleden (en de burgemeester) juist niet de burgers moeten stimuleren om raadsvergaderingen bij te wonen? Een gratis kopje koffie zal niet helpen. Het zal je hoogstens kunnen helpen om wakker te blijven tijdens de verschrik kelijke saaie en slaapverwekkende ver toningen. Is dit nu nog democratie? In de raadsvergadering lezen de fractie voorzitters de opvattingen van hun fractie voor. Het college behoeft niet te luisteren - en laat dat ook soms blijken - omdat het die tekst al op papier voor zich heeft liggen. Zo'n eerste termijn duurt uren omdat iedere fractie vindt dat ook zij alles weer te berde moet brengen. Tijdens deze voordrachten heb ik mij afgevraagd of de politieke partijen nog wel weten wat zij vóór de verkiezingen aan de burgers hebben beloofd. Heeft Heiloo 2000 daar wel eens over nagedacht? De volgende ver kiezingen zullen dat leren. Soms bekruipt mij ook het gevoel dat de plaatselijke politieke partijen vergeten zijn dat zij onderdeel uitmaken van een landelijke partij met eigen politieke beginselen. Is GroenLinks in Heiloo misschien voor zich zelf begonnen? Na het voorlezen antwoordt het college dat iets professioneler te werk lijkt te gaan, waardoor het antwoord ook iets verteerbaarder is. Dat geldt, wegens het enigszins geïmproviseerd karakter, ook voor de tweede termijn. Die is iets min der slaapverwekkend dan de eerste. Hoe dan ook, iedere aanwezige op de publieke tribune weet dat, wat de raadsfracties ook zeggen of hoe hoog of laag de oppositie ook springt, de kaar ten toch al lang geschud zijn en het dus geschiedt zoals het college zich had voorgenomen. Een en ander heeft veel weg van folklore en noopt de burger niet om regelmatig de publieke tribune te bezoeken. Je gaat toch ook niet iede re week naar de Alkmaarse Kaas markt? Neen, een kopje koffie zal niet helpen. Het zal uit de raad zelf moeten komen. Een eerste idee (van Hans van Halem van D66 volgens de 'Raads- snippers' uit de Alkmaarsche Courant van 8 juni) is er al. Wie volgt? H. Swart Een controleur zorgt voor wat verkoeling langs de route, (foto Parakalo) HEILOO - Ruim 1400 wandelaars lie pen vorige week mee in de Avond vierdaagse van Heiloo. De meeste deel nemers (948) hadden zich ingeschreven voor de vijf kilometer. Aan de tien kilo meter deden ruim 400 wandelaars mee, op de vijftien kilometer schreven slechts 63 personen zich in. De organisatie van de Avondvier daagse blikt met tevredenheid terug op dit jaarlijks weerkerende wandelfestijn. „De weersomstandigheden waren na tuurlijk buitengewoon. Door de goede vooruitzichten kregen we op de valreep nog veel inschrijvingen. Daarnaast deed er ook een grote groep individu ele wandelaars van buiten Heiloo mee," aldus Ben Bos. Voor de begeleiding was een flinke groep vrijwilligers ingezet; zo'n achten dertig man zorgde ervoor dat de wan delaars op drukke verkeerspunten zon der probleem konden oversteken. Dit jaar waren er ook een paar 'bijzon dere' wandelaars. Zo liep de heer C. Koopman mee voor de vijfentwintigste keer. De 74-jarige meneer van Keulen leverde ook een prestatie: voor de elfde maal vergezelde hij zijn kleinkinderen op deze vierdaagse wandeltocht en wel op de tien kilometer. Langs het parcours waren bijzondere controleposten te vinden. Op de don derdagavond vrolijkten twee clowns de boel op, vrijdagavond hadden enkele controleurs zich in een zwembadje met koud water verschanst, van waaruit zij hun controleknipjes gaven. Dat daarbij niet iedereen droog aan de finish kwam werd voor lief genomen. De avonden werden omlijst met live muziek op het schoolplein, verzorgd door muziekver enigingen uit Heiloo. De Plaatselijke Wandelcommissie hoopt de vele wandelaars volgend jaar weer te treffen en wel op dinsdag 3 juni. HEILOO - Afgelopen zaterdagmiddag organiseerde fietscrossclub De Bos crossers een wedstrijdje voor de jeugd van Heiloo en omgeving. Iedereen mocht meedoen. De crossbaan lag er netjes bij en de cl'ubvlag wapperde vrolijk. De warmte was gelukkig iets minder zodat het een heerlijk fietscrossmiddagje beloofde te worden. Toch was de opkomst niet groot. Maar de jongens en meisjes die er waren bleken heel enthousiast en hadden veel supporters meegenomen. Ouders, opa's, oma's, broertjes en zusjes stonden langs de kant flink aan te moe digen. Nadat er eerst getraind was met het starthek, kon de echte wedstrijd begin nen. Iedereen was ingedeeld in zijn eigen leeftijdsklasse. Het was een mooi gezicht om deze jongens en meisjes hun races te zien verrijden. Er zat genoeg jong talent onder deze rijders. Vooral Mike van den Brink bleek duidelijk een sterke rijder en fietste steeds voorin zijn klasse. Uiteindelijk werden de winnaars be kend gemaakt door een echte jury. Bij de prijsuitreiking stonden op het ere podium: Mike van den Brink, Tayo de Visser, Mark Jongbloed, Charissa de Visser, Sjoerd Bot, Jaymie Broers en Stefen van der Werff. Na afloop gingen alle rijders met een leuk aandenken aan deze middag naar huis. EGMOND - Muziekvereniging Eens gezindheid houdt aanstaande zaterdag haar jaarlijkse grote rommelmarkt. De markt wordt gehouden op het Kerk plein in Egmond-Binnen en begint om 9.00 uur. Er zal een grote verscheidenheid aan koopwaar tegen leuke prijzen van de hand gaan, zoals kleding, speelgoed, antiek en curiosa, glas, aardewerk, kort om te veel om op te noemen. Ook zijn er verschillende attracties tot vermaak van de bezoekers, waaronder een rad van avontuur, touwtje trekken en een grabbelton. Ook het natje en droogje wordt niet vergeten, pannekoe ken, vis en andere lekkernijen zullen hun weg naar hongerige magen en dor stige kelen vinden. De opbrengst van de markt is bestemd voor nieuwe uniformen en instrumen ten en voor de leerlingen-opleiding. HEILOO - Dit zijn woorden van staatssecretaris Erica Terpstra, die in een interview in het vrijwiliigersblad Vakwerk daaraan toevoegde: Iedereen is gebaat bij de inzet van vrijwilligers. Het is goed voor de samenleving en de vrijwilliger krijgt er zelf ook geweldig veel voor terug! Voor diegenen, die wel eens gedacht hebben hoe kan ik mijn vrije tijd zin voller besteden, hoe kom ik met ande ren in contact, hoe kan ik meedraaien in de maatschappij en hoe kan ik me voorbereiden op betaald werk, is er weer volop vrijwilligerswerk te doen via de Vrijwilligerswerk Vacaturebank Heiloo. Een greep uit de vacatures: kantine- werk en een bestuursfunctie bij een sportclub, gastvrouw/heer in een ver zorgingshuis, verkoop van kleding, boe ken en platen, chauffeursdiensten, begeleiding sport of zwemmen van gehandicapten, opbouw kunstmarkt, klussen rondom clubhuis, decorbouw, tuinwerkzaamheden en begeleiding van kinderen bij recreatieve activitei ten. Vanwege de vakantie zullen de spreek uren van de Vrijwilligers Vacaturebank Heiloo in juli en augustus komen te vervallen. Wel kan men altijd een afspraak maken, tel» 072-5331883» HEILOO - Ook dit jaar organiseert Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo een gezellige sport- en speldag en het belooft weer een groots spektakel te worden. Deze dag wordt zaterdag gehouden in het Heilooërbos op het trimveldje bij de Kattenberg. Je kunt je nog tot donderdagmiddag aanmelden bij de volgende adressen: Jannie Kuiper, Butterlaan 74, Marjan Zandbergen, De Krommert 31, Joop Muller, Poortweijdt 4 en Mariska Warmer, Obriglaan 54. We starten zaterdag 15 juni om 9.30 uur en we hou den er om 13.30 uur mee op. De kosten zijn f 2,00 als je lid van GTH bent, en anders f 3,00. HEILOO - Jaarlijks worden er alleen al in Nederland bijna 40.000 auto's gesto len. Hiervan verdwijnt 40 procent naar het buitenland. Mede dankzij het gra veren van het kenteken in de autorui ten is het aantal diefstallen vorig jaar voor het eerst nauwelijks hoger dan voorgaande jaren. Om uw auto onaantrekkelijk te maken voor diefstal adviseren politie, verzeke ringsmaatschappijen, de Consumentenbond en de ANWB auto bezitters het kenteken in alle autorui ten te laten graveren. Een professione le autodief kan binnen enkele minuten de meest dure en geavanceerde auto alarmen ongedaan maken. Wanneer het kenteken in de ruiten is gegraveerd maakt dat een gestolen auto echter onverkoopbaar en bemoeilijkt dit het passeren bij de grens. Voordat deze auto, eventueel met valse papieren, doorverkocht kan worden, moeten namelijk alle ruiten worden vervangen. Een opvallende, tijdrovende en kostba re bezigheid voor een autodief. B&P Autoruitgravures houdt een spe ciale actie Kenteken Graveren op zaterdag 15 juni bij 't Loo. U kunt hier van 09.00 tot 15.00 uur terecht. Uw auto wordt gegraveerd inclusief NL- teken voor slechts f 25,00. Voor f 10,00 extra wordt de reflectielaag aange bracht waardoor de gravures ook bij regen en 's avonds goed zichtbaar zijn. Op deze momenten worden namelijk de meeste auto's gestolen omdat weinig mensen op straat zijn. HEILOO - De dames van het eerste handbalteam van de Foresters hebben goed begrepen dat bij een jubileum cadeaus horen. Zij hadden in maart de vereniging al getracteerd op het zaal kampioenschap, vervolgens in mei op het yeldkampioenschap. Dit betekende meteen een historisch hoogtepunt. De dames promoveren naar de eerste lan delijke divisie. Maar er was dit seizoen nóg een prijs te behalen, namelijk de beker. De voor rondes en de halve finale werden ruim gewonnen. Vorige week zondag stonden de dames derhalve in de finale tegen Victoria O. Ook toen waren zij weer oppermachtig en wonnen de wedstrijd met 15-6 en brachten dus de beker mee naar Heiloo. Ook het tweede team en de B- junioren werden dit jaar kampioen. De Foresters heeft nog ruimte voor nieuwe leden in alle leeftijdscatego rieën. Er zijn vijf enthousiaste meisjes rond de tien jaar die graag in competi tieverband willen spelen. Er zijn echter op z'n minst acht meisjes nodig. Ben jij zo'n sportieve meid die graag mee wil doen? Bel dan voor informatie naar I. Vos, tel. 072-5332223. Joliën Kouwen krijgt de nieuwe Jeugdinfo. HEILOO - Op zaterdagmorgen 8 juni visten twintig jeugdige vissers in de prachtige Lange Vijver in Plan Oost. Er werd behoorlijk gevangen. Winnaar werd Florian Walraven met 27 gevan gen visjes. De tweede plaats werd ge deeld door Matthias Stolwijk en Marijn de Jong met 25 visjes. De derde plek werd bezet door Hugo Kraakman met twintig stuks. De vier jongens mogen in hun nopjes zijn met hun goede vangst, want de uit slag van deze wedstrijd telt mee voor de competitie. De prijs voor de grootste vis ging naar Sander Hulsman. Hij ving een brasem van 25 cm. De prijsuitreiking vond als vanouds plaats in de jarige Benedictusschool. Alle kinderen kregen een prijs. Tevens werd de nieuwe jeugdinfo ten doop gehouden. Dat is een boekje dat speci aal gemaakt wordt door leden van het •jeugdbestuur van DVW. Er staan tal van wetenswaardigheden in over het vissen en over alles, wat daar zo omheen gebeurt. Door dit boekje te lezen kunt je beter leren vissen! Je zult meer vangen en verantwoord omgaan met de vis en haar leefomgeving. Het maken van zo'n info kost veel tijd en ook geld. Aan het tijdsprobleem valt weinig te doen, maar DVW-jeugd is erg blij met de vele sponsors die de kosten van de info hebben helpen drukken. Alle sponsors van harte bedankt! De wedstrijd van zaterdag gemist en dus nog geen info in bezit? Geen nood: vanaf het einde van deze week ligt de info bij Handy Fish aan de Kennemer- straatweg voor je klaar. Als je een jeugdvergunning Van DVW kunt tonen óf er juist eentje koopt, krijg je hem gratis mee naar huis! De volgende jeugdwedstrijd om de competitie wordt op woensdagavond 26 juni vervist. CASTRICUM - In het kader van het feestweekend organiseert Winkeliers Vereniging Castricum Centrum op vrij dag 16 augustus een tweedehands boe ken-, platen- en pcmarkt. Deze markt is bedoeld voor handelaren en andere geïnteresseerden die deze artikelen verkopen. Verkoop van nieuwe artike len is onherroepelijk uitgesloten, 's Morgens om 10.00 uur start de markt en zal om 20.00 uur eindigen, gelijk met de nieuwe winkelsluitingstijden. De markt wordt in de Torenstraat gehou den. De organisatie verzorgt alle publi caties zoals in de kranten en op posters. Tevens zal deze markt opgeluisterd worden met muziek en enkele kinder activiteiten. Om deze dag te kunnen bekostigen vraagt de organisatie f 75,00 voor een kraam. De inschrijvingsdatum sluit op 21 juli. Belangstellenden kunnen inlich tingen inwinnen bij Lenie Dekker, tel. 0251-657284. EGMOND - Medio september starten er in Egmond aan Zee en in Egmond Binnen bij voldoende belangstelling wederom cursussen Chinese Gezond heidsoefeningen, die een inleiding kun nen zijn tot de langere series en vor men, de Taichichuan. De belangrijkste kenmerken zijn dat de bewegingen vloeiend uitgevoerd wor den met als doel een beter lichamelijke en geestelijke gezondheid te krijgen en te behouden. Wanneer men geregeld traint zal men zich gezonder voelen en zullen allerlei vervelende klachten verdwijnen, door dat volgens de Chinese filosofie de balans tussen yin en yang hersteld wordt. De cursus kan door iedereen gevolgd worden en is dus niet aan leeftijd gebonden. Voor info/brochure telefoon 0251-657403.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 10