Meerjarenraming struikelt >ver WVG-gelden S3 Leerlingen De Alk exposeren in gemeentehuis i| Amels Makelaardij Btocmbinderij '1 t Loo DEMOCRATEN PP Is het tijd voor werken of verwerken? %ÊSSÊSéA Redactieacquisitie en administratie: 12 JUNI 1996 Timmerdorp jubileert rLt)U jDrukkérij uitkijk post bv 61e JAARGANG NO. 24 Buk Buk nieuws Ravage op Kanaalweg SeeiiWeekloii derGeenWeek ZonderfieeitW Lees liet elhe week in de Uitkijkpost. Hét Qratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Uitleenpost bibliotheek in Ypestein Kunstweekend in 't Loo Gevonden voorwerpen Hoefgetrappel op de Heerenweg Ypestock probleemloos Schoof wil andere begrotingsprocedure Vergoeding vervoers kosten WVG verhoogd Muziek- en Dansschool Paolo Giacometti in Witte Kerk VAN DER BORDEN Enthousiast Gediplomeerd Personeel JOHN MOEN GOED GEZIEN Kennemerstraatweg 129 Heiloo CEES HACHMANG LOODGI ETERS xdÊMJ voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332&03 Enquête: zie elders in dit blad. SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) HEILOO - Dit jaar organiseren de medewerkers van het Timmerdorp voor de twintigste keer het grote kin- der-timmerfestijn aan de Omval in Heiloo. En ook dit kroonjaar belooft het weer een knutsel-evenement van formaat te worden! Het Timmerdorp vindt plaats van din- dag 6 tot en met vrijdag 9 augustus en er kunnen weer 450 kinderen aan het evenement deelnemen. De kaarten worden zaterdag 22 juni verkocht. De verkoop begint om 9.30 uur. Omdat ieder jaar de belangstelling groot is raden we ouders aan om op tijd aanwe zig te zijn. De prijs van de kaarten is dit jaar ver hoogd naar f 15,00 per persoon. Deze prijsverhoging heeft een goede reden. Omdat het de afgelopen keren te vaak voorgekomen is dat kinderen kind- en milieu-onvriendelijke verf van huis meekregen, is besloten de verfverstrek- king in eigen hand te houden. De kin deren krijgen dus de verf tijdens het timmerdorp uitgereikt. Het enige wat de kinderen nu nog nodig hebben zijn een paar schoenen met dikke zolen, hamer, knijptang, zaag, kwasten en een goed humeur. De medewerkers van het timmerdorp zor gen voor de rest. Op het terrein is een volledig geoutilleerde EHBO-post aan wezig en houden 35 medewerkers een oogje in het zeil. Vindt u het leuk om de medewekers van het Timmerdorp een weekje te komen helpen als begeleider, dan kunt u contact opnemen met Edo Postma, tel. 072-533776. EvXvW,W,Mv!! PïwvvyOT KVW'!' '.VAV De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excLBTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De behandeling van de voorjaarsnota en de meerjarenraming kreeg bij de laatste behandeling op donderdagavond toch nog een onver wacht slot. Zoals in het verslag van vorige week al werd vermeld, bestond er vooral van de kant van de oppositie bezwaar tegen het inzetten van niet gebruikte WVG-gelden (door het rijk verstrekte gelden ten behoeve van voorzieningen voor gehandicapten) voor de dekking van de meerjarenra ming. Voor D66 reden om met een voorstel te komen het onverwachte rekeningover schot van 1995 in te zetten als dek kingsmiddel en de WVG-gelden daar mee ongemoeid te laten. Dit voorstel kreeg alleen de steun van CDA en GroenLinks en werd daarmee verwor pen met 11 tegen 7 stemmen. Maar of de kritiek van andere fracties ze niet lekker zat (GroenLinkser Pleizier: Is dit nu de nieuwe koers van de PvdA?), feit was dat op het eind van de avond de PvdA zelf een amende ment indiende. In dit amendement stelt de PvdA dat het op dit moment voor het sluitend maken van de meerjaren begroting niet nodig is WVG-gelden in te zetten. Een beslissing kan uitgesteld worden tot de behandeling van de begroting 1997 eind dit jaar. Met nu de 2 stemmen van de PvdA (ook wethou der Roelof Bos stemde voor het amen dement) erbij werd de stemverhouding 9 tegen 9. Dat betekent dat het voorstel in de eerstvolgende raadsvergadering opnieuw in stemming moet worden gebracht. Tot zolang moet dan ook de stemming over de meerjarenraming wachten, want dit punt is onderdeel van deze raming. CDA en D66 waren in een eerder sta dium ook met voorstellen gekomen de ombuigingen op de welvaartsvoorzie ningen uit te stellen. Alleen Groen Links schaarde zich achter deze voor stellen, zodat ze werden afgewezen. Wethouder R. Bos Een mdtie van Heiloo2000 en de WD om niet op voorhand al geld voor de invoering van een 36-urige werkweek bij de gemeente beschikbaar te stellen, kreeg wel aller instemming en werd door het college overgenomen. Opmerkingen in 2e termijn Ook in tweede termijn waren de frac ties uitvoerig aan het woord, waarin vaak nog eens de puntjes op de 'i' wer den gezet. Zo benadrukte Heiloo2000 nog eens het zoeken naar een echte oplossing voor de Kerkelaan-proble- matiek, inclusief een- linksafverbod richting Willibrordusweg. Winkelcen trum 't Loo is ook zonder van de Kerkelaan gebruik te maken goed bereikbaar. De WD had veel waarde ring voor de inbreng van de (eigen) wethouder inzake haar inzet met betrekking tot het realiseren van de 'bypass Kooimeerplein'. Volgens de laatste informatie van de VVD zou deze 'bypass' al in 1997 worden gereali seerd. Moeite heeft de VVD met het college-antwoord op het sluipverkeer in Ypestein. Het CDA vindt dat de financiële mee vallers, voor zover structureel, ingezet moeten worden bij de begroting van 1997 en dus ten goede moeten komen aan de burgers. Voorts wil het CDA onder meer overleg met het waterschap over een bijdrage van het schap aan de kosten van wateroverlast. De PvdA begon met een compliment te geven aan Heiloo2000 voor de manier van samenwerken met andere partijen. Vooral omdat lokale partijen in de regio nog wel eens problemen oproe pen. Verder wijst de PvdA nog eens op de behoefte aan woningen voor men sen met lagere inkomens en herhaalt in dit verband de interesse in experimen ten met zogenaamde primeurwoningen (zoals in Heerhugowaard gebouwd). D66 geeft ook in 2e instantie nogmaals aan dat grenscorrecties met Alkmaar voor D66 niet bespreekbaar zijn. Ook wil D66 graag van het college verne men wat de mening is over een moge lijke aftakking van de A9. GroenLinks vindt de afwijzing van een belastingvrije voet in de OZB niet terecht en biedt aan zelf met een uitge werkt voorstel te komen, mits vanuit het gemeentelijk apparaat de nodige onderbouwing kan komen, hetgeen door burgemeester Schoof wordt toe gezegd. Ook GroenLinks bepleit ver dere uitwerking van een 'links-af ver bod' op de Kerkelaan, in samenhang met de ontsluiting vvn dé 'Raadhuis- weg-Noord'. vervolg op pagina 6 Easy Aloha's. HEILOO - Vrijdag 14 juni speelt de Italiaanse band Sadist in de Buk Buk. Buitenlandse bands worden in de Buk Buk alleen geboekt als de kwaliteit zo hoog is dat zij niet door een band van eigen bodem overtroffen kan worden. Dit is het geval bij het Italiaanse Sadist. Sadist maakt razend technische trash deathmetal en wordt in internationale metal magazines altijd lovend ont haald. Dit laatste kan ook gezegd worden van de Castricumse band Evisceration. Dit vijftal maakt symphonische deathmetal die zowel brutaal als uiterst harmoni eus kan klinken. Voor alle deathmetal- fans wordt het vrijdagavond rennen naar de Buk Buk want vol is vol en er is geen voorverkoop. De toegangsprijs is een tientje en de deuren gaan om 21.00 uur ©pen. Zaterdag 15 juni is het einde van het Bukjaar. Daarom iets speciaals, name lijk een easy tune party met medewer king van The Easy Aloha's. Het Ype- stock festival werd afgelopen weekend gepresenteerd door Bas Albers en Gerard Janssen van The Easy Aloha's, de twee ultieme vertegenwoordigers van de Nieuwe Lulligheid die easy tune heet. Beiden hangen de 'Anything Goes' filosofie aan. Hun grote liefde betreft echter obscure en vergeten muziekstijlen als Popcorn, Bachelor Pad, Easy Listening, German Party Beat, Soft Porno deuntjes, Spy Music en 21ste eeuwse easy tunes waaronder hun eigen nummer 'Aloha'. Ze veroverden reeds de provincie als vast voorprogramma van The Treble Spankers, maar zijn begonnen in de Amsterdamse Roxy. Een avondje Aloha's betekent een avondje feest. De Easy Aloha's zijn metgezellen in de strijd tegen de sleur en saaiheid van het dagelijks leven. Bleke wangetjes krij gen weer kleur en er komt een glinste ring in de matte oogjes. Dit wordt een feestje om niet te missen. De toegang bedraagt 10 gulden en de aanvang is 21.00 uur. Ook volgend jaar krijgt de Buk weer bijzondere acts. Een greep uit het pro gramma: Rowwen Hèze (25 oktober), Van Dik Hout (8 november), Treble Spankers (23 november) en de ^Heideroosjes (7 december). Meer hier over tezijnertijd in de Uitkijkpost. HEILOO - Vorige week vrijdag zorgde een gekantelde vrachtwagen voor een ravage op de Kanaalweg. De vrachtwa genchauffeur werd rond 11.00 uur ver rast door werkzaamheden aan de Kanaalweg. In een poging een grote kabelhaspel te ontwijken schaarde de vrachtwagencombinatie en kantelde. De haspel en bijbehorende trekker werden daarbij toch nog geramd. De lading bestond uit chemicaliën, zwavelzuur en calciumhydroxide. Uit verschillende kapotgevallen vaten lek te het gif weg in de bermsloot. De poli tie zette direct de weg af. De brandweer van Heiloo begon met het opruimen van de gifvaten. Omdat hét gif in de bermsloot van de Kanaalweg zich dreigde verder te verspreiden in het open water liet het waterschap een stuk van de sloot afdammen. HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo is bereid om tijdelijk een uitleenpost van de bibliotheek onder te brengen in het wijkgebouw in de wijk Ypestein. De bibliotheek zal binnen vier jaar naar een centraler gelegen locatie worden verplaatst. In afwachting van onder zoek naar de mogelijkheden hiertoe en de daadwerkelijke verplaatsing van de bibliotheek wil het college de Stichting Openbare Bibliotheek jaarlijks een subsidie verstrekken van 15.000 gulden om de uitleenpost mogelijk te maken. De uitleenpost zal ongeveer vier uur per week geopend zijn. De voorziening richt zich op kinderen in de leeftijd van twee tot twaalf jaar. Geconstateerd is dat het bibliotheek bezoek voor inwoners van Ypestein niet algemeen vanzelfsprekend is. De openbare bibliotheek aan het Male- voort ligt te ver verwijderd van de wijk Ypestein. Ook de drukke Kennemer- straatweg vormt een barrière. Dit geldt met name voor kinderen die de biblio theek aan het Malevoort niet zelfstan dig kunnen of mogen bezoeken. In de wijk Ypestein wonen veel gezinnen met jonge kinderen. Gezien landelijk onderzoek, waaruit blijkt dat op dit moment 10 procent van de kinderen in het basisonderwijs moeilijkheden ondervindt bij het lezen, is het van belang dat de drempel voor biblio theekbezoek zo laag mogelijk is. Enquête Uit een enquête onder ouders in Ypestein blijkt dat het merendeel (95 procent) graag een bibliotheekvoorzie ning in de wijk Ypestein ziet. In 1995 zijn 225 formulieren door de openbare bibliotheek uitgezet onder ouders/ver zorgers van basisscholieren en bezoe kers van de peuterspeelzaal in de wijk. Het voorstel van het college wordt 18 juni voor advies voorgelegd aan de commissie Welzijnszaken en Burgerij. HEILOO - Vrijdag 14 juni van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 15 juni van 9.00 tot 17.00 uur zal op de pleinen van winkelcentrum 't Loo een klein opge zette kunstmarkt worden gehouden waaraan tien kunstenaars deelnemen uit Heiloo of nabije omgeving. Verdeeld over de drie pleinen van het winkelcentrum zullen zo'n honderd kunstwerken te bewonderen zijn met een grote variëteit aan technieken. De promotiecommissie van 't Loo heeft de voorkeur gegeven aan klein schaligheid, zodat het geheel overzich telijk blijft en er voor iedere kunste naar voldoende ruimte is zijn of haar werk te tonen. Zes leden van de schil dersgroep Doorwerken, Geert en Bas Kortleve, Hanna Bakker, Marjo Fennis, Marga Rol en Rineke Vlug, laten schil derijen zien met uiteenlopende tech nieken zoals acryl, olieverf en pastel. De overige deelnemende kunstenaars zijn Magda Bakker, Marjolijn de Bruin, Nella van Os en Jeannette Coppens met bloemwerk, beelden en schilderij en. Gedurende de markt zullen optre dens worden verzorgd door Dick Buis en Jules Bart die op hun accordeon muzettemuziek zullen spelen. U waant zich op het Place du Tertre in Parijs! HEILOO - De volgende voorwerpen werden gevonden: diverse sleutels, een zwarte portemonnee met inhoud, een goudkleurige gesp, een spijkeijack van C&A, een zilveren medaillon, een brui ne hond (reu). Op zaterdag zal 't Loo tevens als rust punt fungeren voor de groots opgezet te Kunstfietstocht van de Culturele Raad uit Limmen. Deze tocht brengt u langs vele culturele manifestaties op het gebied van muziek en kunst. Bij 't Loo kunt u genieten van het optreden van het straattheater van Ton van de Velde als Mannetje Mondriaan. HEILOO - Een ouderwets spektakel komend weekeinde op de Heerenweg. Op initiatief van café de Wit en de Oud Inn worden onder auspiciën van de Federatie Noord-Holland zondag kor- tebaan draverijen gehouden. De eerste paarden starten om 13.00 uur. Enkele klinkende namen uit het deelnemers veld zijn BoBo Buitenzorg, Goldspeed S, Fatal Action en Catch me Jackie. Ook 's avonds is het goed toeven op de Heerenweg. In de Oud Inn speelt de band Washline. Stevige muziek die knalt en spettert. Volgens de bandleden zelf wordt een sfeer gecreëerd waar door de luisteraars spontaan overstap pen yan een droogmolen naar de 'Washline'. Ook in café de Wit belooft het 's avonds meer dan gezellig te worden met muziek van Harmony, een band die haar naam eer aandoet en die voor een daverende afsluiting van een hopelijk zonnige zondag zal zorgen. HEILOO - Tijdens en na het Ypestock festival controleerde de politie enkele bestuurders op het gebruik van alcohol. Niemand had teveel alcohol gedron ken. Het festival verliep op enkele mini-schermutselingen na volgens de politie probleemloos. HEILOO - Dc Uitkijkpost schreef vorige week al dat weinig burgers publiekelijk interesse toonden voor de meerjarenraming en de daaraan gekop pelde algemene beschouwingen van de diverse politieke partijen. Een avondje aanhoren van allerlei wensen en kriti sche opmerkingen, zonder zelf maar iets te mogen zeggen, is misschien wel te veel gevraagd. Ook burgemeester Schoof gaf in zijn inleiding van het col- lege-antwoord in 2e termijn aan niet gelukkig te zijn met de huidige vorm. Daarom deed hij namens het college een voorstel tot een andere procedure. Dit voorstel houdt in dat de eerste ronde (de algemene beschouwingen met de vragen aan het college) volledig schriftelijk zal plaatsvinden. Korte uit treksels van deze beschouwingen en het antwoord van het college worden geplaatst in de gemeenterubriek in de Uitkijkpost. Daarin kunnen de burgers lezen wat de ideeën zijn van de diverse politiekepartijen en hoe het college hierop reageert. In een openbare raads vergadering zou vervolgens de 2e ter mijn in één avond kunnen worden afge handeld. De politieke partijen mogen nog even nadenken, want deze ronde is inmiddels achter de rug. De Uitkijkpost is zeker benieuwd hoe de reacties op dit voorstel zijn en houdt u op de hoog te. HEILOO - In de 'normale' raadsverga dering van deze maand, die vanwege de behandeling van de voorjaarsnota en meerjarenraming afgelopen donderdag al om 16.00 uur plaatsvond, werden weinig schokkende zaken behandeld. Na een goed uur was deze vergadering dan ook afgelopen. Maar evenals in de beschouwingen over de meerjarenraming stond ook in deze vergadering de besteding van WVG-gelden (Wet Voorzieningen Ge handicapten) centraal. Het college deed de raad het voorstel om een gewijzigde WVG-beleidsnotitie voor 1996 vast te stellen. Belangrijkste pun ten uit het voorstel waren: - het afschaffen van de korting in ver voerskosten bij verstrekking van ver voersvoorzieningen in natura (zoals boosters en aangepaste fiélsen); - de principiële bereidheid tonen om na te gaan of de inkomensnorm om in aan merking te komen voor vervoersvoor zieningen kan worden verhoogd; - het uitspreken van de principiële bereidheid in samenspraak met de regiogemeenten na te gaan of de ver voerskostenvergoeding kan worden verhoogd. In het algemeen konden de fracties wel waardering opbrengen voor het voor stel. Diverse fracties willen een eventu ele vérhoging van de zogenaamde inkomensnorm gekoppeld zien aan een 'glijdende schaal' (hoe hoger het inko men, hoe lager de vergoeding). Wet houder Bos toonde wel bereidheid in de richting raad, maar wil de onderhan delingen met de andere gemeenten niet ondergraven. Toch vond de raad - alle fracties schaarden zich achter een amendement van het CDA - dat alvast de vervoersvergoeding per 1 juli met worden verhoogd naar f 2500,00. Gezien deze eenstemmigheid had ook het college geen moeite deze wijziging over te nemen. HEILOO - Ook in de komende week zijn er weer enkele speelavonden. Vanavond zullen de gitaarleerlingen van Peter Duinmeijer en Peter Broer- sen het programma verzorgen. Vrijdag 14 juni kunt u luisteren naar leerlingen van Kees de Bruijn, docent solo-zang en Wim Madderom, docent piano en orgel/keyboard. Volgende week woensdag, 19 juni, is de ensemble-slotavond. Alle samenspel- groepen hebben het gehele jaar de tijd gehad om een repertoire op te bouwen. Op de ensemble-slotavond laten zij horen wat ze hebben ingestudeerd. De speelavonden beginnen altijd om half acht en de toegang is gratis. HEILOO - Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de stichting Het Noordhollands Landschap worden ver spreid over Noord-Holland een aantal concerten gegeven. Deze concerten worden georganiseerd door de stich ting Holland Music Sessions. Aanstaande zondag is de beurt aan Heiloo. In de Witte Kerk wordt een piano-recital gegeven door de jonge maar ook bekende pianist Paolo Gia cometti. Giacometti kreeg zijn eerste pianoles sen toen hij negen jaar oud was. Zijn opleiding bij Jan Wijn aan het Amsterdamse Sweelinck Conservato rium heeft hij inmiddels afgerond. Sinds 1987 won hij een aantal nationale en internationale Piano-prijzen, waar van laatstelijk (1995) de Postbank- Sweelinck Competitie. Het programma, dat om 20.15 uur begint, bevat werken van Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven, Robert Schumann, Gabriel Fauré en Segej Prokófjev. De entree bedraagt f 15,00 (65+ enz. f 12,50) inclusief een kopje koffie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk. MAKaAAROil VWEZÊ^ÉKirvJCtN - HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 514T000, Kennemerstraatweg 33 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v.- Sanitair - Dakwerk - Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Rioolreiniging 1 m Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte De trotse leerlingen van basisschool De Alk. (foto Parakalo) Zie pagina 12 r HEILOO - Vorige week donderdag opende wethouder J. Wuijster-Schu- ddeboom een bijzondere expositie in het gemeentehuis. Een tentoonstelling van veertig kunstwerken van leerlingen van basisschool De Alk, een school voor zeer moeilijk lerende kinderen in Alkmaar. Rita Nanne van De Alk is blij met de expositie: „Wij zijn eigenlijk maar op één ding uit en dat is integratie van onze leerlingen. We begonnen met een expositie op de Hogeschool in Alkmaar en dat was meteen een groot succes. Onze leerlingen schilderen echt heel puur, zowel qua vorm als kleur. Wat we hiermee willen bereiken is het beeld veranderen dat nog zovelen hebben van mensen met een verstandelijke handicap." De expositie in de gangen van het gemeentehuis is zeer de moeite waard. De leerlingen van De Alk hebben prachtige, kleurrijke schilderijen ver vaardigd, die allemaal getuigen van grote uitdrukkingsvaardigheid. Het teken- en schilderwerk valt vooral op door de grote mate van expressiviteit en vormgevoeligheid. Sommigen heb ben een geheel eigen stijl. Leerlingen die moeilijk kunnen praten geven via hun werk weer wat zij ervaren. Tekenen en schilderen is bij uitstek het middel om gevoelens en ervaringen te uiten. Maar het uiteindelijke doel van het tekenen en schilderen is er plezier in te hebben, het gevoel van eigenwaarde positief te beïnvloeden en naar eikaars werk te kijken. Klein feestje Het was een klein beetje feest, donder dagmiddag in de hal van het gemeente huis. Wethouder Wuijster noemde alle kunstenaars bij naam. Zij waren voor het eerst zelf bij een opening aanwezig en waren zichtbaar trots op hun kunst. De tentoongestelde schilderijen zijn te koop. De opbrengst wordt aangewend voor betere materialen en niéuwe tech nieken. Wethouder Wuijster maakte in haar toespraakje bekend dat sponsor Hans Boske een bedrag van vijfduizend gul den beschikbaar heeft gesteld in ver band met het tienjarig jubileum van De Alk. De gemeente Heiloo deed ook een duit in het zakje: mevrouw Wuijster overhandigde een enveloppe met hon derd gulden voor de aanschaf van nieu we schildersspullen, hetgeen haar een luid en enthousiast applaus opleverde. De expositie is dagelijks te bezoeken tijdens de openingsuren vanhet gemeentehuis. Doen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1