Nieuw bestemmingsplan "landelijk gebied" HEILOO f I HEILOO Voor alle vragen over ouderenzorg Gemeentehuis gesloten! Het bromfietscertificaat Koudetoeslag voor minima Afsluiting Westerweg tussen Slootenslaan- Vennewatersweg PAGINA 4 UITKIJKPOST - 12 JUNI m G G In de Uitkijkpost van woensdag 17 april jl. hebben wij u al geïnformeerd over het komende bestemmingsplan "Landelijk Gebied" ter vervanging van het in 1987 vast gestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Dit laatstgenoemde bestemmingsplan is door een aantal oorzaken verouderd. Als oorzaken kunnen onder meer worden genoemd het provinciaal beleid en de afstem ming tussen het ruimtelijk ordening- en milieubeleid; ook moet worden voorzien in een algehele actualisering van het plange bied. De afgelopen maanden is in de gemeente veel werk verzet om het nieuwe plan meer gezicht te geven. De gemeente acht het nu wenselijk iedereen op informele wijze op de hoogte te brengen van de procedure en bekend te maken met de inhoud van dit nieuwe bestemmingsplan. Wij maken u er wel op attent, dat het gaat om een zeer voorlopig concept-plan met toelich ting, voorschriften en plankaarten waaraan best nog het een en ander gesleuteld gaat worden. Hieronder een "greep" uit het plan: Inventarisatie Dit onderdeel bevat een verslag van het onderzoek naar de verschillende aspecten en functies als landbouw, natuur, milieu, land schap en recreatie die een rol spelen in het landelijk gebied van Heiloo. Het betreft een beschrijving van de huidige situatie en de toekomstige ontwikkeling en de waardering van deze aspecten en functies. Aan de hand van deze beschrijvingen zijn in het plan per bestemming doelstellingen en gebruiks-en bebouwingsmogelijkheden aan gegeven. Doelstellingen landbouw en natuur Het landelijk gebied van de gemeente wordt in hoofdzaak gebruikt voor agrarische doel einden. Uitgangspunt is dat dit ook in de toe komst kan worden voortgezet. Daarom is in het grootste gedeelte van het landelijk gebied gekozen voor agrarische bestemming. Afhankelijk van de waarde van het gebied is het landelijk gebied onderverdeeld in een drietal sectoren: "Agrarisch gebied -A-", met voornamelijk een landbouwkundige functie; "Agrarisch gebied -Ao-", agrarisch met zoveel mogelijk behoud van openheid; en "Agrarisch gebied -Aln-", gebied mede gericht op behoud en versterking van de landschappelij ke en natuurwetenschappelijke waarden. Natuurlijk is ook veel aandacht besteed aan natuurbehoud en -ontwikkeling, landschaps behoud, behoud van cultuurhistorische waar den, een goede afstemming op water- en milieubeleid. Daarbij moet de kanttekening worden gemaakt, dat je wel veel kunt willen en dat de belangen zoveel mogelijk op elkaar moeten worden afgestemd, maar onontkoombaar is, dat op een bepaald moment een keuze moet worden gemaakt tussen de veelheid aan belangen in het landelijk gebied. Hierna volgen enkele doelstellingen. De landbouw bestaat voornamelijk uit graas- dierbedrijven(melkvee) en tuinbouwbedrij- venfgroenten en bloembollen). De agrarische bebouwing dient geconcen treerd te worden opgericht. Daarvoor zijn vol doende mogelijkheden, voorzover er sprake is van volwaardig bedrijf. Bedrijfswoningen zijn alleen denkbaar als aangetoond kan wor den dat ze voor de bedrijfsvoering onmisbaar zijn. De natuurwaarden moeten in ieder geval behouden worden. Het bestemmingsplan biedt daarvoor een beschermende werking. De landbouw vervult ook een rol bij het instandhouden van bepaalde natuurwaarden. Waar bestaande of te ontwikkelen natuurwaar den niet kunnen samengaan met een agrari sche bedrijfsvoering, wordt een scheiding tussen de functies landbouw en natuur nage streefd. Niet-agrarische functies Het bestemmingsplan landelijk gebied is voor een groot deel agrarisch van aard, maar niet alles en dit kan ook niet. Immers al bestaande functies dienen ook te worden geregeld. Gewezen kan bijvoorbeeld worden op de aanwezige bossen en natuurgebieden in onze gemeente en op de niet-agrarische woningen en bedrijven. De niet-agrarische bedrijven worden in begin sel positief bestemd met daarbij de mogelijk heid tot een zeer beperkte uitbreiding. Grote terughoudendheid zal worden betracht met het toestaan van burgerwoningen in het landelijk gebied. Meedenken Bij de keuzes en afwegingen die een rol spe len bij het ontwikkelen van een bestemmings plan moet zo veel mogelijk recht worden gedaan aan soms tegengestelde belangen. Bij de voorbereiding van dit bestemmingsplan is daarom een klankbordgroep betrokken geweest waarin door vertegenwoordigers vanuit de WLTO (Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) Midden- Kennemerland, Milieufederatie Noord- Holland, Milieucontact Heiloo en Natuurmonumenten is meegedacht. Desondanks zullen naar verwachting ook in de komende weken, als op het plan respons komt, accenten worden versterkt, afgevlakt en verlegd. Juist in dit stadium is het belangrijk dat er wordt meegedacht om een zo goed mogelijk beeld van de situatie te verkrijgen. Tentoonstelling plankaarten toelichting en voorschriften Plankaarten, toelichting en voorschriften kunt u vanaf donderdag 13 juni a.s. gedurende drie weken inzien in de hal op de eerste etage van het gemeentehuis. Het gemeente huis is geopend van 08.00 tot 12.30 uur. Nogmaals merken wij op, dat het gaat om een zeer voorlopig plan. In dit stadium willen wij u een indruk geven wat onze bedoeling is. Uw inbreng stellen wij zeer op prijs. U kunt gedurende deze periode reageren door het invullen van een standaard-invulformulier of het verzenden van een schriftelijke reactie. Het formulier is verkrijgbaar in de hal op de eerste etage van het gemeentehuis. De volgende stap Na het verwerken van de reacties zal na de zomervakan tie een officiële inspraakronde wor den gehouden tegelijkertijd met het vooroverleg op grond van artikel 10 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Bij die gelegenheid kunt u reageren op een dan wat meer uitgewerkt bestem mingsplan. Op maandag 17 juni a.s. zijn het gemeentehuis, de onderkomens en de werkplaats aan het Rosendaal in verband met de sportmiddag van het gemeente- personeel na 12.30 uur gesloten. De feiten op een rij - Vanaf 1 juni 1996 moet iedereen die brommer rijdt in het bezit zijn van een bromfietscertificaat, met uitzondering van rijbewijshouders. - Wie op 31 mei 1996 16 jaar of ouder is, kan vanaf 1 juni 1996 tegen betaling een bromfietscertificaat aanvragen bij het postkantoor of bij één van de Theorie Examen Centra van het CBR. - Wie na 31 mei 1996 16 jaar wordt, moet een theorie-examen afleggen om in het bezit te komen van een bromfietscertificaat. - Het CBR neemt de theorie-examens af. - Er hoeft geen praktijkexamen te worden afgelegd om in het bezit te komen van een bromfietscertificaat. - Het bromfietscertificaat behoeft niet verlengd te worden; het blijft dus altijd geldig. - Het bromfietscertificaat wordt niet erkend als wettig identiteisbewijs. - De Rijksdienst voor het Wegverkeer registreert de gegevens van de houder van een bromfietscertificaat. - Het is niet verplicht om een cursus te volgen ter voorbereiding op het theorie- examen, maar het is wel aan te raden. - De rijscholen zijn de aangewezen instanties voor het verzorgen van theorie lessen ter voorbereiding op het theorie examen. - Theorielessen worden gegeven door speciaal hiervoor opgeleide bromfietsinstructeurs. - Het WN-bromfietscertificaat staat los van het bromfietscertificaat dat per 1 juni 1996 door het ministerie wordt ingevoerd. Heeft u nog vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 531 31 11, 531 31 13 of 531 31 15. yi Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten aan personen met een minimum inkomen (uitsluitend AOW of een Bijstandsuit kering) een koudetoeslag te verlenen. De hoogte van deze toeslag is afhankelijk van het bedrag aan meerverbruik met een maxi mum van 125,-- op jaarbasis. Een vergoe ding van minder dan 25,-- op jaarbasis wordt niet uitgekeerd. Hiertoe is besloten, omdat de langdurige en strenge koudeperiode voor een aantal perso nen een verhoogde afrekening van de stook kosten kan betekenen. Het Energiebedrijf Noord West heeft namelijk onlangs de eindaf rekening voor het gasverbruik periode april 1995 tot en met maart 1996 aan de verbruikers toegezonden. Wanneer komt u in aanmerking? Wilt u voor deze extra bijdrage in aanmerking komen, dan dient er echt sprake te zijn van meerverbruik. U kunt dit zien op Uw eindafre kening door het eindbedrag te verminderen met de betaling voor de maand april. Blijft dan een nog te betalen bedrag van mini maal 25,- over en heeft u een minimum inkomen, dan bestaat de mogelijkheid een vergoeding aan te vragen. Personen die al een vergoeding ontvangen via hei gemeentelijk minimabeleid krijgen rechtstreeks een aanvraagformulier toegezon den. De koudetoeslag wordt uitgekeerd als een bijzondere bijstand. Dit betekent, dat bij de beoordeling van uw aanvraag rekening moet worden gehouden met spaargeld, een eigen woning of ander vermogen. De aan vraagprocedure is dan ook uitgebreider dan bij een aanvraag voor het gemeentelijk mini mabeleid en er moeten meer gegevens wor den getoond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. van Holk, afdeling Sociale Zaken, tel. 072-531 31 95. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 17 juni 1996 om 20.00 uur in de Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Evaluatierapport informatieplan. - Mandatering jaChtrecht aan college. - Evaluatie produktenbegroting. - Notitie Opslag T.A.D. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt Commissie Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. Wonen Zorg op Maat Op donderdag 13 juni a.s. start de gemeente met vervanging van de asfaltverharding van de Westerweg tussen de Slootenslaan en de Vennewatersweg. De werkzaamheden nemen naar verwachting één week in beslag. Gedurende de werkzaamheden is de Westerweg voor het doorgaande autoverkeer afgesloten. Woningen blijven bereikbaar voor voetgangers, fietsers en hulpverlenende dien sten via de bermen aan weerszijde van de weg. Omleidingsroute''s voor het doorgaande ver keer staan met behulp van borden aangege ven. Heeft u verder nog vragen of opmerkingen, dan kunt u contact opnemen met de heer B. de Groot, tel. 072 533 40 08 van de afdeling Civiel en Reiniging, die belast is met het toe zicht op het werk. Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 18 juni 1996 van 17.00 tot 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis, oude ingang Raadhuisweg. ATTENTIE: aanvangstijdstip is gewijzigd! Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Herziene Verordening en Besluit Financiële Tegemoetkoming Voorzieningen Gehandicapten. - Begroting en tarieven 1996/1997 Muziekschool Heiloo. - Begroting en tarieven Stichting Open Huis 1996/1997. - Jaarrekening 1995, definitieve subsidie 1995 en Bestuursakkoord Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo. - Voorzieningen ten behoeve van de huis vesting van leerlingen basisscholen in Ypestein. - Voortgangsrapportage werkgroep Kunstbeleid. - Bijdrage voor uitleenpost bibliotheek in Ypestein. Commissie Vergadering Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert maandag 17 juni a.s. voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in kamer 25 van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De agenda voor deze vergadering luidt: 20.00 uur -Hoorzitting inzake bezwaren tegen afwijzing verhuiskostenver goeding WVG; 20.30 uur -Hoorzitting inzake bezwaren tegen weigering bouwvergunning uitbreiding woning Baetenburg 18. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en alle belanghebbenden worden in beginsel in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan, indien daartoe bijzondere rede nen aanwezig zijn, worden besloten de zitting in beslotenheid te houden en het horen afzonderlijk te doen plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover om gewichtige redenen geen geheimhouding geboden is, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen tus sen 08.00 en 12.30 uur ter inzage bij de Secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 531 31 20. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u zich even eens wenden tot de Secretaris van de Commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op maandag 15 juli a.s. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen, in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 393, C. Opdam - uitbreiden sauna; De Waard 78, P.M.A. Koning - vernieuwen berging; De Krommert 33, W.J. van de Wal - vergroten woonhuis; Boekenstein 17, A.S. Morsch - vergroten woonhuis; Vredenoord 14, L.V. d' Haens - plaatsen dak kapel; Oosterzijweg 35, A.C.H.M. Beljaars - vergro ten woonhuis; Westerweg 370, T. v.d. Haak - vergroten woonhuis; Ronde Laan 38, M.P. Warmenhoven - plaat sen erker; De Waard 123, P.J. Klaver - vergroten woon huis; Winkelhof 't Loo 1J.I.M. Veldt - plaatsen ter rasschermen; Oosterzijweg 25, Serre Lux Systeeem b.v. - oprichten bedrijfsruimte met dienstwoning. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Kanaaldijk 17b, Cavo-Latuco B.A. - verwijde ren en afvoeren van asbest beplating. Deze sloopvergunningen met bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1 van maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Zie voor bezwaren tekst verleende bouwver gunningen/meldingen. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur, telefoon 5313131. Informatierubriek 'Mmmrn, •,'GG'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4