Vacature Nieuw rijbewijs sinds 1 juni fijn wonen tussen al dat groen Voorkom diefstal van uw caravan BOSCH G G HEILOO Ambtenaar van de burgerlijke stand. ASSURANTIËN ItïïlSl DEMOCRATEN PAGINA 6 UITKIJKPOST-12 JUNI Vervolg informatierubriek De gemeente zoekt een buitengewoon In de gemeente Heiloo, waar op jaarba sis 80 100 huwelijken worden geslo ten, is een vacature voor een ambtenaar van de burgerlijke stand. Wat vragen wij? De vereisten voor de functie zijn: - spreekvaardigheid in het openbaar - goede contactuele eigenschappen - voldoende beheersing van één of meer moderne talen om in die taal een huwelijk te kunnen voltrekken - bereidheid tot voltrekken van huwelij ken in het weekend. Naast deze functie-eisen is het perso neelsbeleid erop gericht meer vrouwen, gehandicapten en allochtonen in dienst te nemen. Kandidaten uit genoemde groepen worden met nadruk uitgeno digd te solliciteren. Wat bieden wij? Per voltrokken huwelijk wordt een ver goeding van 34,91 bruto toegekend. Bij het voltrekken van een huwelijk op een zaterdag is dit 69,82 bruto. Daarnaast wordt een onkostenvergoe ding verstrekt per voltrokken huwelijk. Vragen? Nadere informatie over deze functie kan worden verkregen bij Eddo Blind, afde ling Burgerzaken. Hij is telefonisch bereikbaar onder nummer 072 - 531 31 11. Sollicitatie Spreekt de functie u aan, dan verzoeken wij u schriftelijk aan ons kenbaar te maken waarom u geschikt bent als amb tenaar van de burgerlijke stand. Uw brief -die binnen 10 dagen na ver schijning van dit blad in ons bezit dient te zijn- kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA HEILOO, onder vermelding van vacaturenummer 96.11. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Baetenburg 142, H.C. Kaandorp - plaatsen berging; Het Zandstuk 4, J.F. Bennink - plaatsen van twee dakkapellen; Zeekamplaan 22, R. Stoffers - plaatsen dak- opbouw; Ewisweg 58, B. Greveling - plaatsen dakka pel; Spijkerboor 8, P. van Schaijck - plaatsen dak- opbouw; De Achtkant 17, J.C. Schuit - vergroten woonhuis (werkruimte); Patrijsakkers 36, M. Sacksioni - plaatsen ber ging; De Oostkanter 11E.J. van Leunen - vergro ten woonhuis (bijkeuken). Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1 van maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 -531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de presi dent van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Westerweg 377 - uitbreiden 2 zomerhuisjes en veranderen/vergroten schuur; Westerweg 134 - vergroten woning; Slootenslaan 18 - bouw woonhuis met gara ge ter vervanging van de bestaande woning en schuur; Oudburgerlaan 88 - vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 juni 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het coHege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Sinds 1 juni 1996 is er verandering in een aantal regels voor het rijbewijs en het rijexa men. Het rijbewijs heeft,ook een ander uiter lijk. Dit betekent overigens niet dat rijbewijs bezitters nu hun rijbewijs moeten omwisselen. Dat hoeft pas wanneer de vernieuwingsdatum in zicht is. De meeste veranderingen hebben te maken met het behalen van het rijbewijs. Sinds 1 juni 1996 moet bijvoorbeeld voor elke voertuigca tegorie een apart theoriecertificaat worden behaald en krijgen toekomstige motorrijders te maken met een splitsing in een zware en een lichte categorie motorfietsen. Nieuw model Het rijbewijs krijgt om verschillende redenen een nieuw uiterlijk. In het kader van nieuwe Europese wetgeving worden de voertuigcate gorieën in het nieuwe model aangeduid met pictogrammen die internationaal herkenbaar zijn. Ook nieuw is het sociaal-fiscaal nummer van de houder. Dit nummer is toegevoegd vanwege de wet op de identificatieplicht. Daarnaast is de papiersoort gewijzigd en heeft het document een aantal nieuwe beveili gingen tegen fraude. Veranderingen op een rij - De geldigheidsduur van een rijbewijs wordt 10 jaar. - De theoriecertificaten voor de categorieën A/B (motor/auto) en C/D (vrachtwagen/ bus) worden gesplitst. Voor A, B, C en D moeten in het vervolg aparte theorie certificaten worden behaald. - Het motor-rijexamen is gesplitst in een zwaar- en een licht examen. Wie in de leeftijd van 18 tot 21 jaar een praktijkexamen voor de motor doetmag alleen examen doen op een "lichte" motor. Kandidaten vanaf 21 jaar mogen kiezen of ze het motor-rijexamen afleggen op een "lichte" of een "zware" motor. - Wie een examen heeft afgelegd op een "lichte" motorontvangt een rijbewijs dat slechts beperkte bevoegdheid geeft. In dat geval mag men gedurende twee jaar slechts rijden op een motor met een beperkt gewicht en vermogen. - De bevoegdheid tot het besturen van driewielers valt geheel onder categorie B. - De vorderingsprocedure is aangescherpt. Sinds 1 juni 1996 kunnen verkeersovertre- ders eerder in aanraking komen met de procedure. Bestuurders van een motor voertuig kunnen in aanraking komen met de vorderingsprocedure wanneer ze een ernstige verkeersovertreding begaan. Er is dan meestal alcohol in het spel. Op basis van de vorderingsprocedure kan het rijbewijs worden ingenomen en ongeldig worden verklaard. Heeft u nog vragen over het bovenstaande dan kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 531 31 11, 531 31 13 of 531 31 15. Verleende vergunningen Onder andere op grond van de Algemene Plaatselijke Verordeningen is de volgende vergunning verleend: - aan de Stichting Ondersteuning Medische Research voor het houden van een inzamelingsactie van gedragen kleding op donderdag 13 juni 1996 van 09.00 tot 18.00 uur; - aan het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia voor het verzorgen van een muzikaal optreden op de openbare weg op vrijdag 14 juni 1996 tussen 19.00 en 21.00 uur op het voorplein van Winkelhof 't Loo; - aan mevrouw M.C.M. Lips voor het houden van een barbecue-middag voor leerlingen plus begeleiders van de Duitse afdeling van de Europese School op zaterdag 15 juni 1996 van 13.00 tot 18.00 uur op het grote grasveld naast de westelijke parkeerplaats in het recreatiegebied Noorderneg; - aan Organisatieburo Peter Delang v.o.f. voor het afsluiten van het gedeelte Kapellaan tussen de Runxputteweg en het parkeerterrein naast voormalig café 't Akertje of zoveel verder in oostelijke richting als nodig is op zondag 16 juni 1996 tussen 13.00 en 18.00 uur voor het houden van een kunst- en kitschmarkt. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Prins Bernhard Fonds/Anjerfondsen voor de periode van 16 juni tot en met 22 juni 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. ■RH Meerjarenraming struikelt over inzet WVG-gelden ItiiariqatieveA rtikelenlnform atievE Artikele Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringen sparen en pensioenen D66 wil rechtstreeks naar Den Haag D 66 houdt een korte meningspeiling naar de behoefte aan een stop in Heiloo van de sneltrein Alkmaar- Haarlem-Den Haag. Deze vragen stellen we aan alle inwoners van Heiloo, Limmen en De Egmonden, door middel van deze enquête. Het resultaat zal vóór de zomerva kantie gepubliceerd worden. I Vragen over de sneltrein Alkmaar-Haarlem-Den Haag. I I 1. Maakt u voor uw reizen naar Haarlem-Den Haag gebruik van: 0* Trein 0 Auto of bus I 0 Afwisselend trein en auto of bus I I 2. Stapt u voor deze treinreizen in op station: 0 Alkmaar I 0 Heiloo I 0 Castricum I I 3. Als de sneltrein naar Haarlem-Den Haag 1 x per uur in Heiloo I zou stoppen, zou u dan: I 0 met de trein reizen i.p.v. met de auto of bus I- 0 in Heiloo instappen i.p.v. in Castricum J 0 uw reisgewoonte niet veranderen I 4. Hoe vaak reist u gemiddeld van Heiloo/Limmen/Egmond I richting Haarlem-Den Haag? I 0 één keer per maand of minder I 0 één keer per week of minder J 0 meer dan éen keer per week I 5. In welke gemeente woont u? I 0 Heiloo 0 Limmen of de Egmonden 0 Niet in Heiloo, Limmen of de Egmonden. Wilt u bij elke vraag één rondje aankruisen? Uw antwoord daarna graag inleveren bij één van de volgende adressen, vóór 22 juni a.s. Heiloo: Stationsweg 50 Westerweg 37 Vrieswijk 135 Bakkersweg 20 Bosanemoon 69 Hoogeweg 18 de Sonneveld 130 de Egmonden dr. W. Beckmanlaan 52 Egmond aan Zee Limmen Enterij 36 I L N.B: zie elders in dit blad voor een toelichting op deze enquête. vervolg van pagina 1 Burgemeester Schoof vindt het niet juist het subsidiebeleid met betrekking tot welzijnsinstellingen voortdurend te wijzigen. Hij is zeker geen voorstander van een 'jojo-effect'. Wethouder mevrouw Wuijster is van mening dat zogenaamde primeurwo ningen niet passen binnen de schaal en omvang van Heiloo. Ook op andere wijze ziet Heiloo kans om goedko pere) woningen te bouwen. Op een desbetreffende vraag van Heiloo2000 belooft zij overleg met de bewoners rond De Driestal betreffende de ruim telijke invulling van dit gebied. Wethouder ten Hoope meldt dat sluip- verkeer (Ypestein) wel de aandacht van het college heeft, maar momenteel nog niet hoog scoort. Ten aanzien van de verkeersproblematiek Kerkelaan is het college nog in gesprek met de bewoners. Daarna komt het college met een concreet voorstel. Het stand punt van het college over een aanslui ting op de A9 is bekend. Variant 2 (Bakkummer Zeeweg) heeft de voor keur. Variant 1 is alleen bespreekbaar als een randweg van Heiloo naar de kust wordt gerealiseerd. Maar dat geeft weer een kostenprobleem. Wethouder Bos ging vervolgens nog in op vragen over welzijnssubsidies, kin deropvang en WVG. Al met al een vraag- en antwoordspel waarbij de uit slag al bij voorbaat bekend leek te zijn. De collegepartijen waren immers gematigd kritisch. Maar toen kwam opeens de PvdA met haar amendement en het hiervoor al beschreven effect. Het college mag dus nog even wachten op goedkeuring. Maar zo erg is dat niet. Want voor dit jaar geldt de begroting 1996 en in het verlengde daarvan de voorjaarsnota (een soort herziene raming). En deze voorjaarsnota werd overigens wel, zij het soms met enig voorbehoud door enkele fracties, goedgekeurd. HEILOO - Ieder jaar worden in Nederland honderden caravans gesto len. Dit blijkt uit gegevens van de poli tie en schadedossiers van verzekeraars. De meeste diefstallen worden gepleegd - en dat zal niemand verbazen - in de zomermaanden. Heel aantrekkelijk voor dieven zijn caravans die de avond voor vertrek voor de deur, beladen en al klaar staan. Maar ze verdwijnen ook uit stallingen, van campings, van erven of van parkeerplaatsen. Hoe goed u ook verzekerd bent, de diefstal van uw caravan kan uw vakan- tieplezier flink bederven. Menig cara- vanbezitter bedenkt zelf dan ook al methodes om het kostbare bezit te beveiligen. Er worden sloten gemon teerd en wielen gedemonteerd. Ook het bordje 'hier waakt de hond' is pop ulair. Toch worden er jaarlijks honder den caravans gestolen. Gebeurt dat dan alleen bij de caravanners die niet de nodige zorg in acht nemen? Nee, maar de doorsnee caravanbezitter onder schat wel de 'vakkennis' van de crimi nelen die het op caravans hebben voor zien. De tijd dat een insteekslotje, het uitdraaien van steunen of een kabel met hangslotje om een lantaarnpaal dieven op afstand kon houden is al lang voorbij. Uit de praktijk blijkt dat crimi nelen die het voorzien hebben op cara vans met dit soort beveiliging geen enkele moeite hebben. Goede beveiliging tegen diefstal begint met nadenken over de maatregelen die u zelf kunt nemen. Om u daarbij te hel pen heeft het Verzekeraars Instituut voor Preventie (VIP) de belangrijkste preventiemaatregelen voor u op een rij gezet. In de stalling Maak alleen gebruik van stallingen waar preventieve maatregelen zijn getroffen. Vraag uw stallinghouder welke maatregelen hij getroffen heeft. Mocht blijken dat hij niets gedaan heeft, zorg dan zelf voor de beveiliging van uw caravan en voorzie hem van VIP/TNO-goedgekeurde sloten die ervoor zorgen dat hij niet verplaatst kan worden. Als u uw caravan niet in een reguliere stalling heeft staan, zorg er dan voor dat hij in ieder geval in een afgesloten gebouw of op een afgesloten terrein staat en maak gebruik van goedgekeur de sloten om ervoor te zorgen dat de caravan niet verplaatst kan worden. Laat geen waardevolle goederen en/of accessoires in de caravan achter als u hem gestald heeft. Voor het vertrek Hou de periode dat de caravan 'op de stoep' staat zo kort mogelijk. Juist in deze periode hebben criminelen het op uw bezit voorzien. Zorg ervoor dat de caravan niet wegge reden kan worden. Dit kunt u bijvoor beeld bereiken door gebruik te maken van een koppelingsslot en/of een wiel klem. Een goed koppelingsslot zorgt ervoor dat de caravan niet door een onbevoegde achter een auto gekoppeld kan worden en dat niemand bij de bou ten kan waarmee de koppeling op de dissel is vastgezet. Parkeer de caravan zo dat hij met de eigen auto eenvoudig geblokkeerd kan worden. Een extra beveiliging voor de duur van het geparkeerd staan is het verwijderen van een wiel. Zorg er dan wel voor dat het reservewiel goed is weggeborgen. Onderweg Hoewel misschien nauwelijks voorstel baar is het toch echt waar: caravans verdwijnen ook onderweg. Even een hapje eten in een restaurant of een mooi stukje binnenstad bezichtigen en bij terugkomst blijkt de caravan verd wenen te zijn. Zorg er bij een stop dus voor dat de caravan in het zicht staat en niemand hem achter de auto vandaan kan halen. Het beste is daarvoor de al eerder genoemde goedgekeurde sloten te gebruiken. Terug van vakantie Als u terugkomt van vakantie denk er dan wel aan om ook nu de caravan zo kort mogelijk voor de deur te laten staan en haal kostbare spullen er meteen uit. Het lijkt allemaal nogal veel waar u aan moet denken. Maar met de aanschaf van goede sloten en wat gezond verstand bent u al een heel eind op weg. Met uw eigen caravan. De 'Lijst' van VIP/TNO-goedgekeurde sloten is te verkrijgen bij de Helpdesk van het Verzekeraars Instituut voor Preventie, Postbus 61, 3720 AB Bilthoven, tel. 030-2280814. De lijst is ook te vinden op Internet: http://www.dds.nl/~vip. Iedere donderdag adviesavond van 19.00 tot 21.00 uur. Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo - RECHTSBUSTAND-PESIOENEN Lid V.A.K. HEILOO - De afdeling Heiloo-Lim- men van D66 had op dinsdag 21 mei de heer R. Amspach, vervoersplanoloog van NS-Reizigers van de Nederlandse Spoorwegen, uitgenodigd om de toe komstvisie van de NS betreffende deze regio uiteen te zetten. De heer Amspach informeerde de aan wezigen over de plannen van de spoor wegen: in het jaar 2000 zullen elk half uur sneltreinen vanuit Heiloo vertrek ken met bestemming Amsterdam en Haarlem, tevens zullen elk kwartier stoptreinen Heiloo aandoen. Over de huidige verbinding Heiloo- Haarlem-Den Haag was niemand te spreken: deze was volgens de aanwezi gen namelijk slecht! Elk half uur ver trekt vanuit Alkmaar een sneltrein naar Haarlem die in Castricum en Beverwijk stopt en na Haarlem door gaat naar Leiden en Den Haag. Drie minuten later vertrekt de sneltrein naar Amsterdam die in Castricum of Heiloo en in Amsterdam-Sloterdijk stopt en vervolgens na Amsterdam CS doorgaat naar Utrecht en Arnhem of Nijmegen. De stoptrein naar Amsterdam CS doet elk station aan en vertrekt direct na de sneltreinen. Knopen Op de vraag vanuit de zaal waarom de sneltrein naar Haarlem, net zoals de sneltrein naar Amsterdam, niet de éne keer in Heiloo en de andere keer in Castricum kan stoppen kwam een tweeledig antwoord: de dienstregeling met de 'knopen' Alkmaar en Haarlem liet geen wijziging toe; uit onderzoek door de NS is gebleken dat het ver voersaanbod in Castricum groter is dan in Heiloo. Door de verbetering van de infrastruc tuur als verdubbeling van het traject Heerhugowaard-Schagen en Leiden- Den Haag werd het eerste argument als niet doorslaggevend ervaren. Het ver voersaanbod had de NS afgemeten aan de kaartverkoop en postcode-onder zoek van houders van trajectkaarten. Een ander onderzoek was niet verricht. Overigens waren nieuwe gegevens wel kom en zouden zeker in de nadere besluitvorming een rol spelen. Dit was voor D66 een aanleiding om een enquête te gaan houden onder de inwoners van Heiloo, Limmen en de Egmonden. Deze enquête is elders op deze pagina afgedrukt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6