Realisering Egelshoek dichterbij a ■ps aa Carla Israels vindt het mooi geweest zomeravonc concert 10 MIJL VAN HEILOO Brand in het Trefpunt ffej Vos Makelaardij Bioembinderij ;t Loo Amels Makelaardij (072) 533 533 0 BB» Omdat geen twee ogen gelijk zijn JOHN MOEN NOTEER IN UW AGENDA: ZATERDAG 14 SEPTEMBER Redactieacquisitie en administratie: J>U J Drukkerij uitkijkpost bv JAARGANG HEILOO - De raad had maandag ken nelijk al een beetje zin in vakantie, want het werd geen lange vergadering. Toch waren er wel een paar interessan te plinten. Maar in de commissieverga deringen was daar al het nodige over gezegd. Veel kritiek was er nu niet meer. Als verlengstukje van de vorige verga dering moest eerst nog het meerjaren- beleidsplan worden vastgesteld. Tijdens die vergadering staakten de stemmen over een motie van de PvdA, omdat wethouder Bos zich toen uitsprak vóóf deze motie en een lid van Heiloo2000 (tegen de motie) ontbrak. Nu was wethouder Bos afwezig en ont brak van beide 'kampen' een raadslid. Dat betekende dat de motie nu met 9 tegen 8 stemmen werd verworpen. Vervolgens kon het meerjarenbeleids- plan worden goedgekeurd. Beëindiging geschillen Al jaren ligt de gemeente in de clinch met de vorige eigenaar van de grond langs de Vennewatersweg waar nu onder andere het tankstation van G.P. Groot is gevestigd. Maar er ligt nu een overeenkomst op tafel, die aan alle pro cedures over en weer een einde maakt. Volgens deze overeenkomst krijgt de oude eigenaar een afkoopsom voor niet geplaatst hekwerk en mag G.P. Groot aan de overkant van de weg twee bedrijfswoningen bouwen. Een pragmatische aanpak, aldus burge meester Schoof, die blij was dat er nu een eind komt aan alle procedures. Die hebben veel energie van het ambtelijk apparaat gevraagd. Egelshoek Voor de ontwikkeling van het plan Egelshoek is indertijd in een soort prijsvraag aan drie ontwerpers ge vraagd hiervoor een plan in te dienen Een externe jury heeft de plannen ver volgens beoordeeld op stedebouwkun- dige en programmatische uitgangspun ten en vooral op kwalitatieve aspecten. Het zogenaamde 'plan Nelis' kreeg dui delijk de voorkeur en werd als volgt gekarakteriseerd: 'op zeer gedurfde wijze is integratie van architectuur, ste- Egelshoeknu nog bezet door de voetballertjes van Forestersstraks een compleet nieuwe woonwijk (foto Parakalo) debouw, landschap en ecologie nage streefd en tot stand gebracht'. Op twee informatie-avonden is gebleken dat er veel belangstelling is'voor de plannen, maar van de inspraakmogelijkheden is echter weinig gebruik gemaakt. Het college wil het advies van de jury ondersteunen, met echter de kantteke ning dat het plan op onderdelen nader dient te worden uitgewerkt en/of aan gepast. Het voorstel aan de raad behel- ste dan ook het voorstel om dit plan nader uit te werken en hiervoor met Nelis Projectmaatschappij een samen werkingsovereenkomst voor te berei den. In november zal de raad dan deze over eenkomst moeten bekrachtigen. De raad was unaniem in haar mening dat het een goed plan was en was dan ook lovend in haar oordeel. Wel werd aan dacht gevraagd voor overleg met de buurtbewoners. Wethouder mevrouw Wuijster schetste in haar antwoord nogmaals het doel van de prijsvraag, namelijk het bereiken van hoge kwali teit. Voor haar is dat zeer zeker bereikt. Zo zullen de aardewal en de houtwal len gehandhaafd blijven. Doorstroming is ook een punt dat wordt nagestreefd. Het ligt in de bedoeling dat 75 procent van de woningen wordt toegewezen aan mensen die uit een huurwoning komen. Woningen voor senioren - hoe wel ook anderen deze woningen kun- HEILOO - Ruim 23 jaar schreef ze voor de bibliotheek stukjes die een vast plekje in de Uitkijkpost bezetten. Carla van de bibliotheek. Maar weinigen weten wie Carla eigenlijk is. De Uitkijkpost licht bij haar afscheid een tipje van de sluier op. „Vierendertig jaar geleden hebben we de Stichting Openbare Bibliotheek opgericht. Ik was toen secretaresse van het bestuur. Tot die tijd bestonden de katholieke en de openbare bibliotheek naast elkaar. We sloten ons aan bij de Provinciale Bibliotheek Centrale, waarvan Cees .Egas voorzitter was. Onze hoofdbibliothecaresse, mevrouw Timmer, werd benoemd als directeur. Maar het bestuur is gebleven, en tot zo'n vier, vijf jaar geleden heb ik als secretaresse gewerkt. Toen vond ik het welletjes." De geschiedenis van de Openbare Bibliotheek in een notedop. Nog steeds draagt Carla Israels de bibliotheek een warm hart toe. „Ik vind dat de bibliotheek in Heiloo het heel erg goed doet, ondanks het feit dat ze steeds minder subsidie krijgen. Als ze overal zo hard zouden werken als de mensen hier in de bieb, zouden er mil jarden guldens overblijven. Natuurlijk is er veel veranderd in al die jaren. Maar de bibliotheek staat toch voor een zekere continuïteit." Naast het secretaressewerk hielp Carla vaak in de uitlening. „Daardoor hoorde ik veel van wat er in de bibliotheek omging. Ik sprak veel met mensen. Op een gegeven moment ging de biblio theek over op de computer. Daar schreef ik dan bijvoorbeeld een stukje over voor de krant. Ik bekeek het met leken-ogen en probeerde het dan zo eenvoudig mogelijk op te schrijven. Ik redeneerde altijd zo: als ik het snap, dan snapt iedereen het." Reilen en zeilen van de bieb Bij het tienjarig jubileum van de biblio theek schreef ze zelfs twee hele pagi na's in de krant vol. „Zie het maar als een cadeautje van de bibliotheek aan de bevolking, twee pagina's met tekst en uitleg over het reilen en zeilen van de bieb." Haar stukjes werden gebundeld tot een boek, dat zij kreeg toen ze vijfentwintig jaar secretaresse was. „Ik mocht in mijn stukjes altijd graag het bestuur een beetje plagen." En in één adem door: „Weet je trou wens waar de naam Carla van de bibli otheek vandaan komt? Dat was eigen lijk een idee van Marry Rison, die Ae stukjes altijd tikte op de zetterij van de Uitkijkpost. 'Waarom zet u uw naam er niet onder', vroeg ze. Eerst wilde ik dat niet, maar uiteindelijk werd het Carla van de bibliotheek." Dat er achter deze naam een dame op leeftijd schuilging, dat wisten de mees ten niet. „Op een gegeven moment moest ik een stukje schrijven over een tentoonstelling die over de bevrijding ging, over wat er toen in Heiloo gebeur de. Meneer Keppel van de Uitkijkpost heeft me er nog mee geholpen. Toen het stukje in de krant had gestaan reageerde er een mevrouw op een paar feitelijke onjuistheden. Ze nam het mij niet kwalijk, dat kun jij toch niet weten, zei ze." Carla heeft er zichtbaar plezier om. Maar meteen erachteraan: „Ik wil niet dat je mijn leeftijd in de krant zet hoor, daar ben ik veel te ij del voor." Lappen tekst Haar stukjes schreef ze altijd eerst met de hand. „Als het af was, legde ik het een poosje weg. Later pakte ik het dan weer op om uit te tikken, en dan sloeg ik weer aan het verbeteren. Hele lap pen tekst schreef ik soms. Ik ben er door meneer Mars nog wel eens voor op het matje geroepen. Of het niet wat korter kon." Maar nu vindt Carla het mooi geweest. „Ik heb het zo lang gedaan, en altijd met plezier. Maar ik ga niet wachten totdat ze zeggen dat 'dat mens eigenlijk weg moet'. Ik maak graag plaats voor een jongere." Dat is in dit geval Robert de Graaf, die voortaan onder de naam Robert van de bibliotheek geregeld een bijdrage in de Uitkijkpost zal heb ben. En Carla? Die gaat lekker veel lezen, romans, populair-wetenschappelijke boeken en boeken over filosofie, tuinie ren en een cursus schrijven volgen. „Om bezig te blijven," zoals ze zelf zegt. nen bewonen - zijn door het hele ont werp en in alle prijsklassen (van f 250.000 tot f 500.000) te vinden. De bosvilla's zullen zodanig worden gesitueerd dat voor ieder (ook voor de bestaande buurt) een maximale privacy ontstaat. In dit ontwerp is er volgens mevrouw Wuijster voor elk wat wils te vinden. GroenLinkser Pleizier wilde deze laatste opmerking echter tussen haakjes plaatsen, want hij vindt een laagste prijs van f 225.000 niet voor iedereen bereikbaar. Maar, zoals gezegd, het plan kreeg van de raad veel bijval, zodat het cojfee de verdere uit werking ter hand kan nemen. Uitleenpost Ypestein Ook het laatste agendapunt, een subsi dieverzoek voor een uitleenpost van de bibliotheek in de wijk Ypestein, ont moette veel instemming van de raad. Deze uitleenpost is bedoeld voor kin deren van 2 tot 12 jaar en zal worden gevestigd in het wijkgebouw. Voorafgaand aan de uitleentij d zal een voorleeshalfuurtje worden georgani seerd. De gemeentelijke medewerking geldt vooralsnog voor een periode van drie jaar en maximaal tot het moment dat een nieuwe meer centrale huisves ting van de bibliotheek beschikbaar is. Een sympathiek voorstel volgens vele sprekers. Pleizier (GroenLinks) en G Bos (Heiloo2000) wezen nog op het gevaar van precedentwerking, bijvoorbeeld voor plan Oost, een gevaar dat door wethouder ten Hoope wordt onder kend. Pleizier kwam nog met het idee om met een speciaal busje langs de scholen te gaan. Wethouder ten Hoope wil voorlopig vasthouden aan dit voor stel dat een tijdsbestek van drie jaar beslaat. Mevrouw Carla Israels, ofwel Carla van de bibliotheek, (foto Parakalo Bedrijventerreinen werken samen in beveiligingsproject HEILOO - De bedrijventerreinen Overdie, Boekelermeer, De Boekei en De Oude Werf gaan samenwerken in een beveiligingsproject. Dit is besloten na een inventarisatie van de Stichting Veiligheidszorg Heerhugowaard en Samenwerkingsgebied Noord-Kenne- merland. Het aantal bedrijven in dit samenwer kingsverband is groot genoeg om de kosten van een beveiligingsproject acceptabel te houden, zo is de verwach ting. Daarnaast kan binnen deze com binatie een aanrijtijd van maximaal vijf minuten na een melding gegarandeerd worden. Sinds het bestaan van De Oude Werf is het aantal gevallen van criminaliteit op dit bedrijventerrein elk jaar gestegen. Meer dan de helft van de bedrijven op De Oude Werf heeft positief gere ageerd op de plannen voor een beveili gingsproject. Voor de ondernemersver eniging reden genoeg om door te gaan met de plannen voor beveiliging, die al in 106 Nederlandse gemeenten hun vruchten hebben afgeworpen. In Heerhugowaard bijvoorbeeld daalde de criminaliteit met 34 procent na het instellen van een beveiligingsdienst. De verwachting is dat het project hal verwege volgend jaar van start gaat. Het komende half jaar krijgen de bedrijven op de Oude Werf bezoek van een zogeheten acquisitieteam, dat voorlichting geeft over de details van het project en de kosten. De ondernemersvereniging De Oude Werf is voor dit acquisitieteam nog op zoek naar één of twee (oud)onderne- mers uit Heiloo, liefst van De Oude Werf, die hierin zitting willen nemen. Voor inlichtingen dhr. J. Steenhoek, tel. 072-5336687. Zomeravondconcerten weer van start HEILOO - Zoals vorige week al gemeld, zal vrijdag de serie zomer avondconcerten van start gaan. Een serie met gevarieerde muziek, van klas siek tot volksmuziek. Een serie die bestaat uit vijf concerten en telkenmale op vrijdagavond om de veertien dagen zal plaatsvinden. De opening wordt verzorgd door de mannenzanggroep De Twaalf Rovers uit Volendam onder leiding van Theo Mühren. Zij zingen vooral bekende (Russische) liederen en daarnaast opera-aria's. Solistische medewerking wordt verleend door Tiny Sier-Mooyèr en de begeleiding is in handen van Jan Keizer. De concerten vinden plaats in de Witte Kerk van Heiloo, aanvang 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,- (65+ e.d. f 7,50). Kaarten kunnen telefonisch worden besteld (072-5334804 en/of 5335852) of van te voren worden gekocht bij de VVV Heiloo (hoek Heerenweg/Stationsweg), maar zijn ook verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Informatie over het gehele pro gramma en de extra korting bij inteke ning op 3, 4 of 5 concerten is eveneens te verkrijgen op bovengenoemde tele foonnummers. Expositie in de Loet HEILOO - Op de eerste verdieping van Zorgcentrum De Loet is een expo sitie te zien van mandala-tekenen en knipwerk. Het gaat om werk van de cursisten van het Nivon, dat al eerder te zien was in de bibliotheek. Het woord mandala komt uit het Sansk riet en betekent cirkel. Dit is een oer oud symbool voor de kosmos, de onein digheid en de mens zelf, het diepste 'ik'. Voorbeelden van mandalasymboliek vind je in allerlei culturen. Marjorie van der Grijn gaf afgelopen seizoen een cursus mShdalateken voor het Nivon. Het is een vrije manier van tekenen. De papierknipkunst is ontstaan in het verre China. De knipgroep van het Nivon heeft verschillende technieken beoefend, zoals vouw-knippen, het knippen van rozetten, harmonica-knip pen en silhouet-knippen. Onder leiding van Nel Wezel worden nieuwe technie ken geoefend en wordt eikaars werk besproken. Handelsmissie Polen HEILOO - Op initiatief van burge meester N. Schoof wordt momenteel gewerkt aan het opzetten van een han delsmissie naar de Poolse zusterstad van Heiloo, Swietochlowice. Swietochlowice is een stad met meer dan 60.000 inwoners en een behoorlijke industrie. De bedoeling van de handels missie is om contacten en uiteindelijk handel tussen bedrijven uit Heiloo en bedrijven uit Swietochlowice te bevor deren. Door dit met een groep te doen zal het effect groter zijn, ook doordat er veel medewerking wordt verwacht van de plaatselijke autoriteiten, zakenclubs en de kamer van koophandel van Swietochlowice. Tijdens een informatiebijeenkomst die op 24 juni werd gehouden werd er door belangstellende ondernemers gediscus sieerd over het nut en de te verwachten resultaten van een eventuele handels missie. De conclusie was dat de reis gezien moet worden als een eerste stap om contacten te leggen met het bedrijfsleven in Swietochlowice. De verwachting is niet dat er meteen orders binnengehaald zullen worden. De handelsmissie zal, bij voldoende belangstelling, plaatsvinden van 8 tot en met 12 oktober. GOED GEZIEN vrijdag 5 juli a.s. Witte Kerk, aanvang: 20.30 uur inlichtingen: 533 48 04 voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332Ö0Ö CEES HACHMANG LOODGIETERS Kennemerstraatweg 129 Heiloo Bouwvakkers gewond Kermis in 't Kroegje HEILOO - Maandagmorgen zijn drie bouwvakkers van een vijf meter hoge steiger op een bouwterrein aan de Ypesteinerlaan gevallen. Door het kan telen van een aan de buitenkant gele gen balk kantelde een segment en vie len de bouwvakkers naar beneden. Een van hen, een 43-jarige man uit Tui- tjenhorn, kon zich tijdens de val nog net vastgrijpen aan een uitstekende pijp en zich naar binnen trekken. De twee andere, een 57-jarige Bever- wijker en een 21-jarige Enkhuizenaar, zijn per ambulance naar het MCA overgebracht met respectievelijk been letsel en een pijnlijke rug. De Enkhuizenaar is na behandeling ontsla gen uit het ziekenhuis, de Beverwijker is overgebracht naar een ziekenhuis in zijn woonplaats. De arbeidsinspectie doet onderzoek naar het ongeval. HEILOO - Dit jaar hebben Joke en Peter alles uit de kast gehaald om er een spetterende kermis van te maken. Met oude bekenden en nieuwe gezich ten moet het ook dit jaar weer een feest worden. Vrijdag een gezellige Amster damse avond, verzorgd door Harry Fabian-met een gastoptreden van Joke Bos. Voor meezingers en deiners een lust voor oog en oor. Voor zaterdag is het wederom weer gelukt oin Pigmeat naar Heiloo te krij gen. Voor velen een oude bekende, Ierse folk waarbij stilzitten er niet zit. Zondagavond zijn Piet en Mieke weer in het dorp. Wie wil dat nu missen? Wie wil weten wat er door 't struikgewas ruist, kom dan op tijd en luister. Geslaagd HEILOO - Onze plaatsgenoot Erik Lammers is aan de Hogeschool Alk maar, sector Techniek Chemie, afge studeerd als ingenieur in de studierich ting Milieuchemie. Geslaagd HEILOO - Oud plaatsgenoot Arno Bindt heeft op 28 juni aan de techni sche universiteit Delft, faculteit der werktuigbouwkunde en Maritime tech niek zijn ingenieurs diploma behaald. Geslaagd HEILOO - Onze plaatsgenote Tineke Koopman heeft op 27 juni haar studie Europese Studies afgerond aan de let terenfaculteit van de Universiteit van Amsterdam. Zij mag zich nu doctoran dus noemen. De uitgebrande ingang, die gebruikt wordt door de Stichting Belangen WAO AAW en overige uitkeringsgerechtigden Heiloo e.o. (fotostudio Ab Baan) HEILOO - Zondagnacht moest de brandweer uitrukken voor een brand bij het Trefpunt aan de Westerweg. De brand is vermoedelijk aangestoken in een grote hoeveelheid papier die ach ter een container lag. Daarna is de brand door een openstaand raam naar binnengeslagen, waardoor de hal volle dig uitbrandde. De brand was bij de westelijke ingang van het Trefpunt. Dit is de ingang die gebruikt wordt door de Stichting Belangen WAO, AAW en overige uit keringsgerechtigden Heiloo e.o. De entree is volledig uitgebrand, evenals een deel van het dak. Mevrouw W. Braids, voorzitter van de belangenvereniging, is behoorlijk aan geslagen door de brand. „Ik vind het heel erg triest. Alles hebben we hier zelf opgebouwd. In de kast in de gang zat cursusmateriaal, een aantal stoelen is verbrand en onze nieuwe flip-over. We zijn zeer gedupeerd. Gelukkig zijn de cursussen net afgelopen." De cursusruimte zelf en de computers van de stichting zijn niet getroffen door de brand. De hal van het pand, dat eigendom is van de gemeente, is maan dagmiddag dichtgetimmerd. Samen met de stichting zoekt de gemeente nu naar een (tijdelijke) oplossing. Ook elders in Heiloo was zondag brand. De kledingcontainers op het Hoekstuk werden in brand gestoken. Door de brand raakten de containers behoorlijk beschadigd. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur In ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Openingstijden kantoor maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) v s 111111111111 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED KG,, Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM MAKELAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1