Michel Jonker overtuigend winnaar Hogedijk-toernooi Pelgrimstocht naar Santiago volbracht m 18 l JDrukkerij uitkijkpost bv Deaf, Dirty and Alive Nieuws van zwembad Loos Regionale Thuiszorg krijgt dienst fiets D66 wil met NS recht streeks naar Den Haag Op pedalen langs gemalen Expositie Frans Room Aantallen Prijs A4 1 - 9 0,20 10- 59 0,18 60 - 99 0,15 100- 249 0,12 .250- 499 0,11 500- 749 0,10 750 - 999 0,09 1000- 1999 0,08 2000 en meer 0,07 PAGINA 6 UITKIJKPOST - 3 JULI De imposante kathedraal in Santiago de Compostela, einddoel van de pelgrimage van Cees van de Pol en Paul Monsma. HEILOO - Onlangs keerden Cees van de Pol en Paul Monsma terug van hun voettocht naar Santiago de Compos tela. Deze sponsorloop werd gehouden ten bate van de Stichting Leer Anderen Helpen (blindheidsbestrijding in Indonesië) en bracht f 12.950,- op. De Uitkijkpost ontving het onderstaande verslag van de beide heren. Na op 27 maart te zijn uitgewuifd zette de bus koers naar Lyon. Vandaar gin gen we met de, trein naar Le Puy. In de sacristie van de kathedraal werd na het uitspreken van de zegen over onze pel grimage het eerste stempel in ons pel grimspaspoort gezet. De volgende morgen gingen we echt op pad. We volgden de GR 65, dat wil zeg gen Grande Randonnée. Deze route volgt zoveel mogelijk de historische pelgrimsroute van Le Puy naar Ron- cevalle in Spanje. Na vele dagen met etappes van 25 tot 30 km bereikten we het berggebied van de Aubrac, waar wij in een echte sneeuwstorm terechtkwa men. We wilden met Pasen in Conques zijn, wat ons na grote inspanningen inderdaad is gelukt. Via Figeat kwamen we in de stad Cahors aan. In deze stad proef je al de warme zuidelijke sfeer; het weer was prima en 's avonds op het terras met een glas wijn waren de pijn lijke schouders en voqten snel verge ten. Springplank naar Spanje Na enige weken arriveerden we in St. Jean Pied de Port, de springplank naar Spanje, waar onze echte sponsorloop (714 km) zou beginnen. Via de route Napoléon die over de Pyreneeën voert, passeerden we op 1500 m hoogte onge merkt de Spaanse grens. De tocht is zwaar maar de natuur is prachtig met uitzicht op besneeuwde, door de zon beschenen bergtoppen. In het klooster bij Roncevalles, bekend door de slag van Karei de Grote tegen de Basken in 778, werden we gastvrij ontvangen. Bij binnenkomst in Logrono, de hoofd stad van de Rioga, zien we veel ooie vaars boven de rivier de Ebro zwieren. In de kerktoren op het grote plein tel len we wel zestien nesten. In Burgos, de hoofdstad van Castilië, is de tempera tuur tot 6 graden Celsius gedaald. Eén van de hoogtepunten van de camino is de stad Léon, met haar gotische kathe draal met schitterende glas-in-lood- ramen, gebouwd tussen 1200 en 1300. Het klooster is uniek met bijzondere muur- en plafondschilderingen. Als we in Sahagün aankomen, waar we kerken bezoeken met Moors mozaïek werk, hebben we de helft van de Spaanse route afgelegd. In Fromista staat één van de mooiste Romaanse kerken van de camino, misschien wel de mooiste kerk van Europa. In As- torga maken we kennis met de Broe ders uit Dongen, die daar een refugio (eenvoudig onderkomen voor pel grims) beheren. We ontmoeten ver scheidene jongeren uit Nederland, die hier de pelgrimsroute beginnen. Het ALKMAAR - Onder deze woeste titel vindt aanstaande zaterdag het jaarlijks terugkerend Parkhoffestival plaats in Alkmaar. Het openluchtfestival, dat gratis toe gankelijk is, begint om 14.00 uur 's mid dags. Op het programma staan onder andere More Unfriendly People In My Backyard, Mind Piek Surfers en Dead Stool Pigeon. 's Avonds vanaf 20.00 uur gaat het feest binnen verder, waarvoor f 12,50 entree wordt gevraagd. Ni Hao en Disfear zul len krachtig van zich laten horen. Het festival wordt afgesloten met DRI, wat een afkorting is van Dirty Rotten Imbeciles, een band die al veertien jaar bestaat en naar zij zelf zeggen 'de jon kies er nog best uitspeelt'. HEILOO - Op dinsdag 25 juni was er voor de laatste keer van het seizoen diplomazwemmen voor het A- en B- diploma in zwembad de Beeck in Bergen. Onder het toeziend oog van de heer Bijkerk van de Nationale Raad zwem diploma's deden de kinderen hun uiter ste best. De geslaagden zijn: A-diploma - Carmen de Bij, Leonieke Bogaard, Angelique Erkamp, Cheryl Geuze- broek, Sander Jolman, Floris Kegel, Amy Lejeune Roder, Stefan van Leunen, Mathilde van Nugteren, Niels Pereboom, Amber Schouten, Denise van Sikkeleurs, Marleen Spijkerman, Niels v.d. Steen, Kim Teeling, Martin Terlien, Madeion de Vries, Francien Winder, Marga Wortman, Vincent Yuen, Kim Duinmeijer, Frans Glorie, Harold Groninger, Marijn Haazelager, Remco Korhorn, Jeroen Schaap, Lennard Schaap, Sorawut Schotsman, Anne Stikkers. EGMOND - Vorige week werd het open toernooi van TC Hogedijk, het Vlieg Hypotheken Toernooi gehouden. In de laatste week van juni is de kans op mooi weer relatief groot, maar dit jaar verdiende het weer als rapportcij fer een mager zesje. Op de voorlaatste dag van het drukbezochte toernooi, waaraan door ongeveer 500 spelers en speelsters in de sterkte categorieën B 1, C 1, C 2, D 1, D 2 17+ en veteranen 35+ D 1 deelnamen, moest in verband met de regen een aantal partijen in tennis- hal de Dors in Heiloo worden afge werkt. Maar ondanks het bepaald niet zomer se weer viel er voor zowel toeschou wers als deelnemers veel te genieten. Van mooie, spannende tenniswedstrij den en een uitstekend verzorgd rand- gebeuren: happy hour en barbecue in de weekends, aantrekkelijk geprijsde, uitstekende diners op de doordeweek se dagen. De feestavond op donderdag met live-muziek van de 'Mannen met de baarden' vormde de oer-gezellige apotheose van de toernooiomlijsting. Hoogtepunten Het sportieve gebeuren kende talloze hoogtepunten. Zoals de dubbelfinale van de B-heren. Aan de ene kant de Hogedijk-trainers Ron Goedel en Klaas-Jan van Leeuwen, aan de andere kant voormalig Hogedijk-trainer Peter Bruin met Michel Jonker, die eerder op de dag het enkelspel in de categorie BI had gewonnen. Michel maakte zijn favorietenrol op overtuigende wijze waar. Zijn oppo nent en clubgenoot van TC Bakkum Rik v.d. Velden was duidelijk een maat je te klein. In de B-categorie bij de dames zegevierde de jeugdige Karen bisschoppelijk paleis, gebouwd door Gaudi in Jugendstil, is nu een schitte rend museum. Martelgang We beginnen nu aan de laatste 250 km door het weliswaar natte, maar prachti ge natuurgebied van Galicië. We passe ren weer een hoogte van 1400 m en lopen uren in de sneeuw, wat voor veel pelgrims een martelgang is. Op 24 mei komt ons einddoel Santiago in zicht. Na het bezoek aan de kathedraal wordt ons het pelgrimscertificaat uitgereikt. De terugreis gaat weer per bus en na 31 uur toeren komen we woensdagmiddag 29 mei om 15.00 uur in Amsterdam aan, waar we nog eens in de bloemetjes wor den gezet. De pelgrimstocht heeft pre cies negen weken geduurd. Ondanks de gezelligheid die de om gang met andere pelgrims uit vele lan den met zich meebracht, blijft het doel van deze tocht het belangrijkst. Het is een pelgrimage en de ontberingen in de kou, de pijn tijdens het lopen, de tallo ze spirituele en godsdienstige uitingen in de vele cultuur-monumenten, kerken en kapelletjes doen je dit telkens weer beseffen. Bovendien is het een goed gevoel dat deze toch niet uitsluitend voor onszelf is gelopen. Wij zijn dan ook dankbaar dat we voor de Stichting Leer Anderen Helpen deze sponsor- tocht hebben kunnen volbrengen, met de achterliggende gedachte dat zoveel mensen hun vertrouwen in ons hebben uitgesproken door zich als sponsor op te geven. Heeremans, een paar jaar geleden nog Hogedijk-lid, nu spelend voor TC Bakkum. De vele toeschouwers op de finaledag kwamen ruimschoots aan hun trekken. Uitslagen: Categorie BI - HE 1. Michel Jonker; 2. Rik van der Velden DE 1. Karen Heeremans 2. Nanda v.d. Linde HD 1. Peter Bruin/Michel Jonker 2. Ron Goedel/Klaas-Jan van Leeuwen. Categorie Cl - HE 1. Tim Timmerman 2. Rik Alberding DE 1. Nanda v.d. Linde 2. Marije Hoff HD 1. Jean-Paul v. BreugeFMark de Langen 2. Roeland van Esveld/Fridthjof Koomen DD 1. Katja van der Voort/Lotte Reneman 2. Ineke Kreeftenberg/Frieda Heeremans GD. 1. Rik Alberding/Esther Koopman 2. Bart-Jan van Burgelk/Karin van Burgel. Categori C2 - HE HE 1. Erik van der Poel; 2. Emile Swidde HD 1. Dave Boekholt/Guillame Feliksdal 2. Emile Swidde/Frank Heeremans DD 1. José Kramer-B eentjes/Joke Beentjes 2. Trees van der Voort/Nelleke Pieterse GD 1. Stef van Asperen/Louise Vonk 2. Marco de Graaf/Nelleke Pieterse. Categorie Dl - HE 1. Frank de Lange 2. Mark Geel DE 1. Suzanne Boertje 2. José Kramer-Beentjes HD 1. Alex v.d. Haagen/Attila Csefan 2. Bas en Ron Peereboom DD 1. Annie en Susanne van der Poel 2. José Visser/Carla Dekker GD 1. Niels en Suzanne Boertje 2. Peter de Waard/Ria Molenaar. Categorie D2 17+ HE 1. Sjoerd Klaver 2. Marcel de Haan DE 1. Carla Hopman 2. Mariska Zuurendonk HD 1. Marcel Baltus/Willem Wittebrood 2. R)s en Jan van der Heyden. DD 1. Yvonne Vreeswijk Marianne O ver meer 2. Lia Kooy Lida Soonius GD 1. Jan Groen/Elly Karseboom 2. dhr. Baas/Ina Oud. Veteranen Dl 35+ HE 1. Ruud Nieuwenhuis 2. Cor Duinmeijer 25+ HD 1. Nick Bruin/Siem Mulder 2. Louis de Lie/cor Duinmeijer DD 1. Thea Zuurbier/Karin Worp 2. Gerie Limmen7Gré Zandbergen GD 1. Bert de Boer/Annelene Balk 2. dhr. en mevr. Ankoné, Op vrijdag 5 juli is er weer een racket avond voor beginners, (ver)gevorder- den en clubsterren. Aanvang 19.00 uur. Op zaterdagavond 6 juli is er vanaf 17.00 uur een senioren-mix-invitatie- toernooi. ALKMAAR - Een aantal medewer kers van Regionale Thuiszorg gaat voortaan op de fiets naar de klant. Regionale Thuiszorg heeft met de fiets- producent Gazelle een afspraak ge maakt over de aanschaf met korting van een Gazelle damesfiets. Ruim 150 personeelsleden van Regionale Thuis zorg hebben gekozen voor de aanschaf van deze fiets. De aflevering is in juli. De klanten van Regionale Thuiszorg worden bezocht per fiets, bromfiets of auto. In grotere gemeenten zoals Alkmaar en Heerhugowaard is een (brom)fiets handiger dan een auto die ook nog geparkeerd moet worden. Daarnaast is ook het milieu een aspect waaraan niet voorbij gegaan mag wor den. Medewerkenden die mensen thuis ver zorgen krijgen deze fiets gratis van Regionale Thuiszorg. De fiets wordt na vijfjaar weer vervangen door een splin ternieuwe. Bij bestelling door het per soneel bleek er toch minder behoefte te zijn dan verwacht. Slechts 150 mensen schreven zich in voor een dienstfiets. HEILOO - De afdeling Heiloo-Lim- men van D66 plaatste drie weken gele den een enquête in dit blad. Er werden vragen gesteld over de treinverbinding vanuit Heiloo naar Haarlem-Den Haag. Uit de ingeleverde formulieren zijn de volgende voorlopige conclusies te trek ken: 1. Een derde van de reizigers naar Haarlem-Den Haag maakt afwisselend gebruik van de auto en de trein. 2. Bijna de helft van de treinreizigers stapt voor de treinreis naar Haarlem-Den Haag op in Alkmaar of Castricum. 3. Als de trein naar Haarlem-Den Haag in Heiloo zou stoppen, zou een derde van de automobilisten met de trein gaan. D66 beschouwt deze opiniepeiling als een voorloper voor een definitief te houden peiling na de zomervakantie. In de enquête was het inleveradres Boomweijdt 6 helaas niet afgedrukt. Het adres Hoogeweg 19 moest zijn Hoogeweg 18. REGIO - De waterschappen Groot- Geestmerambacht, Hollands Kroon, Het Lange Rond, De Waterlanden en Westfriesland hebben samen met de Stichting Kunst en Cultuur Noord- Holland vier aantrekkelijke fietsroutes langs gemalen uitgezet in het kader van het jaar van het Industrieel Erfgoed. De routes zijn uitgestippeld in de Schermer en omstreken, Zijpe- Wieringerwaard, Zeevang en Texel. Vier handzame vouwfolders, waarin een kaart, de routebeschrijvingen en foto's zijn opgenomen voeren de deel nemers langs de fraaiste 'watermonu menten'. De tocht geeft behalve een boeiende kijk op het verleden ook inzicht in de waterbeheersing. De fol ders zijn voor een gulden verkrijgbaar bij de plaatselijke VW-kantoren. Dirtv Rnttpn Jmhprilpy EGMOND - Tot 1 november exposeert Frans Room zijn zeefdrukken en etsen in het gemeentehuis van Egmond, Zwartendijk 1 te Egmond aan Zee. De kunstwerken zijn opgehangen in de gangen. De expositie is vrij toegange- lijk tijdens de openingstijden van het gemeentehuis (elke werkdag 's mor gens an 09.00 tot 12.00 uur en donder dagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur) Frans Room werd geboren op 25 febru ari 1939 te Wormer. Op 18-jarige leef tijd kwam hij in contact met de Zaanse schilder-graficus Gerrit de Jong, van wie hij enkele jaren les kreeg. Hij zwierf een aantal jaren door Europa en Noord-Afrika maar vestigde zich uit eindelijk weer in de Zaanstreek. De aanvankelijk figuratieve stijl van de eerste jaren brak hij abrupt af. Zijn werk werd abstract, driedimensionaal, en hij begon te experimenteren met kunstlicht. Door zijn studie van het occultisme kwamen er steeds meer figuratieve elementen terug in zijn werk, meestal met een symbolisch karakter. Frans Room exposeert regelmatig in Nederland Duitsland en Snanie Hoe vaak worden er in uw bedrijf documenten vermen ig vuid igd? ;H&eveel kopieën worden er voor uw vereniging gemaakt? En hoeveel tijd en moeite kost dit? Het is voor u gunstiger uw ko- pieërwerk over te laten aan een specialist op dat gebied. Boven dien kunt u daardoor de kosten van uw kopieërwerk makkelijk in de hand houden. Bij Drukkerij Uitkijkpost BV be schikken wij niet alleen over een moderne Nashua Copier, maar wij werken ook met aantrek kelijke, vaste prijzen. (Afhankelijk van de oplage). Bovendien geven >wij u razend snelle service als het om kopieërwerk gaat (losse vellen, boekjes, bloks etc.). Ook bij grotere oplagen kunen wij in principe binnen een dag de kopieën aan u leveren. Maar onze service houdt niet op bij het kopieëren. Van tevoren adviseren wij u graag over de vormgeving en maken desge wenst de modellen 'kopieërklaar'. Op het gebied van de afwerking zijn de mogelijkheden talrijk: verzamelen, vouwen, hechten, ringbanden, omslagen, enz. Informeert u eens vrijblijvend naar de mogelijkheden op het gebied van kopieëren van docu menten bij Drukkerij Uitkijkpost BV te Heiloo. Belt u gerust voor meer informatie over mogelijk heden en tarieven, of voor het maken van een afspraak. (80 grams. 1 zijdig) Er zijn afwijkende prijzen voor kopieëren op: gekleurd papier kwaliteit zwaarder dan 80 grams A3 formaat Bovengenoemde prijzen zijn exclusief 17 7? BTW. De Hoefsmid 5 - 1850 AB Heiloo - tel. 072 533 01 75 - fax 072 533 56 44

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6