■Bi Aquarel, airbrush, beelden en sieraden in Galerie Amber ctiviteiten Limmen Adressen Limmen De Egmonden Nieuwe Geestgronden duikt verder in de geschiedenis Videoband uit over Stolpen X Nieuwe formule Drogisterij Limmen Limmen in woord en beeld 1, SINMGE'S AARDAPPELEN, GROENTE EN ERÜIT UITKIJKPOST - 17 JUL! PAGINA 7 V 'f£l| Inleveren kopij voor: 't linrneb Sbie De kopij dient (bij voorkeur) op maandag vóór 16.30 uur te worden ingeleverd op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Akersloot: N. Tiebie, Verdistraat 15 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 HSV nieuws De trots van de buurt Tips voor een gezonde vakantie P^L I T I E De Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Dansexpressie voor kinderen Viswedstrijd voor Limmer jeugd Boothuis en vuurtoren open voor publiek Dorpsontbijt met muzikale begeleiding Subsidie voor natuurproject ■A/s P#L 1 T 1 E Nieuw cursusaanbod Gré Braaksma GeenWeekZon derGoonWeek ZonderGeenW Lees het elde meeh in de UitHijlipost. Hét gratis weeHblad voor Heiloo eo omstreHen. Wegens vakantie gesloten van zaterdag 20 juli tot en met zondag 11 augustus VAN DENIMÈMbAARD Tel. (072) 50515 58 5 kilo vol sap perssinaasappelen 5,00 Grote Hollandse bloemkool1,50 5 kilo nieuwe oogst aardappelen (Dore s of Langedijker muizen)3,50 Héél kilo Hollandse tomaten 1,50 Hél adres soar de beste Miteil en de laagste prijzen!! LIMMEN - Wie onlangs de drogisterij aan de Kerkweg in Limmen is binnen gestapt zal misschien gemerkt hebben dat er iets veranderen gaat. Het speel goed is uitverkocht omdat er plaats gemaakt moest worden voor de hier te vestigen apotheek. Daarnaast gaat het vertrouwde DA-logo verdwijnen. In plaats daarvan komt er nu Stip-drogis- terij Limmen. „Maar dat is dan ook de enige verande ring," zegt bedrijfsleidster Monique van de Laarschot. Want drogisterij Limmen is er geen andere door gewor den, gewoon een goede drogist waar je terecht kunt voor alles wat te maken heeft met gezondheid, lichaamsverzor ging, cadeautjes en geurtjes en dat tegen concurrerende prijzen. Want het misverstand dat een zelfstandige dro gist duurder zou zijn dan de super markt of welke drogist dan ook wil Monique gaat de wereld uit helpen. Maar waarom dan toch de verandering in Stip? Drogisterij Limmen is aange sloten bij Dynaretail, een organisatie waar zo'n duizend zelfstandige drogis ten lid van zijn. Dynaretail kent een aantal winkelformules zoals DA, DA- Attence en Stip. Afhankelijk van de marktomgeving, de grootte van de win kel en het assortiment kan de drogist uit een van deze drie winkelformules kiezen. „En bij ons type zaak, een buurtzaak met een vaste en trouwe klantenkring, past de Stip-formule beter," vindt Monique van de Laarschot. „Binnen kort wordt bij ons ook de apotheek gevestigd, zodat de beste zorg en het beste advies met betrekking tot genees middelen en medische artikelen volle dig gegeven kan worden". Eén ding staat in ieder geval vast: dro gisterij Limmen zal geregeld van zich laten horen met aantrekkelijke acties. Ook pinnen is straks mogelijk. Wie dit alles graag zelf wil beoordelen moet zeker een keertje langskomen. Monique, Ellis, Ingrid, Marlies en Wendy heten alle vaste en nieuwe klan ten van harte welkom. Van maandag 22 juli tot en met vrijdag 26 juli is de winkel gesloten. Op zater dag 27 juli aanstaande kunt u kenni smaken met deze vernieuwde drogiste rij. De apotheek zal binnenkort van start gaan. REGIO - Vanaf september presenteert de RVU educatieve omroep een nieuw programma met de titel 'De trots van de buurt'. Iedere week wordt iemand in het zonnetje gezet die in zijn of haar buurt een prominente rol vervult. In elk dorp en in elke wijk is er wel iemand die de trots van de omgeving verdient, zoals de beheerder van het buurtcentrum, de wijkverpleegster, degene die de kinderboerderij heeft opgeknapt, het buurtcomité dat extra groenvoorziening heeft verzorgd of de kunstschilder die cursussen voor de omwonenden organiseert. Kortom, mensen die zich met hart en ziel inzet ten voor de leefbaarheid in onze buurt. De RVU is op zoek naai; deze nieuwe helden, die vaak op de achtergrond opereren en zichzelf niet op de borst slaan. Lezers die het bovenstaande iemand uit hun omgeving herkennen, kunnen dit melden bij de RVU, Postbus 1950,1200 BZ in Hilversum. Soms is de trots van de buurt geen per soon, maar bijvoorbeeld een monu ment of een boom; een symbool dat de saamhorigheid in de buurt versterkt. Ook deze zaken kunnen onder de aan dacht van de redactie worden gebracht. LIMMEN - Zondag 7 juli werd er gevist in de Schulpvaart in het kader van de witviscompetitie. Veertien deel nemers wisten de weg naar dit water te vinden. Zij troffen een heerlijk weertje. De vis was helaas nog niet echt wakker, want de vangsten waren matig. Dit lag niet aan de visstand, maar aan het feit dat de meeste hengelaars het op de grotere vissen hadden gemunt, ter wijl de vangst bestond uit kleine tot zeer kleine vis, van soms vijf gram per stuk. Het was daarom knap dat Gerrit Tuijn wist te winnen met twee mooie brasems. In de B-groep was het vissen op aantal wel het doel, maar hier werd ook net even te zwaar gevist, zodat maar 119 vissen werden geland. De vangsten liepen ook hier niet echt uiteen. Uitslagen: A-groep: 1. G. Tuijn 2580 gram, 2. W. Krom 460 gram, 3. P. van der Heijdt 440 gram. B-groep: 1. C. Levering 30 stuks, 2. S. Droog 25 stuks, 3. J. Baltus 23 stuks. Vrijdag 19 juli wordt er gevist om de Limmerpoldercup, een onderlinge wedstrijd tussen Limmen, Akersloot, Castricum en Heiloo. De deelnemers hiervoor hebben al een uitnodiging ontvangen. U kunt uw locale favorieten aanmoedigen aan de Startingervaart te Akersloot vanaf 19.00 uur. Zondag 21 juli gaan de allrounders het weer eens proberen, ditmaal bij Koedijk in het Noord-Hollands Kanaal. Vertrek is om 7.00 uur bij garage Schilder, dus een uur later dan op het formulier staat vermeld. Inleg is weer vijf gulden, na afloop is er prijsuitrei king in café De Uitkomst. LIMMEN - Tot 11 augustus exposeren Sytze Elzinga, Tónna Lucassen en Dominiek Steinmeijer bij Galerie Amber in Limmen. Sytze Elzinga werkte na zijn opleiding aan de Grafische School en aan de Rietveldacademie zo'n vijftien jaar op een reclamebureau. Nu is hij als zo'n dertig jaar als freelance illustrator werkzaam in eigen studio. Aquarellen en airbrushes met als onderwerp het landschap zijn fijnzinnig opgebouwd. Kleine juweeltjes. Beeldhouwster Tónna Lucassen heeft lessen gevolgd bij verschillende beeld houwers, zoals Karei Gomes, Lia van Vugt en Joop Hollanders. Aan haar beelden liggen haar gevoelens ten grondslag, die hun weerslag vinden in de vrouwelijke gestalte. Zij maakt hier bij haar vormtaal ondergeschikt aan wat zij tot uitdrukking wil brengen. Tónna heeft in haar beelden vormen gevonden die ook anderen herkennen en waarderen. Op de tentoonstelling bij Amber zijn twintig van haar recente bronzen, beelden te zien die in huis en tuin de omgeving verlevendigen. Brons is bovendien een duurzaam materiaal dat zijn waarde behoudt. Dominiek Steinmeijer maakt sieraden en relatiegeschenken in koper, messing, zink, hout, goud en zilver. Haar werk maakt deel uit van de vaste collecties van galeries in België, Duitsland en Zwitserland, het museum Boymans- Van Beuningen in Rotterdam, het Textielmuseum in Tilburg en het Museum of Modern Art in Toronto. Haar sieraden lijken zeer eenvoudig van vorm, maar zijn heel bijzonder. Modern en elegant. In de tuin van Galerie Amber zijn naast de beelden van Tónna Lucassen de waterkeien (keramiek) van Fokje Schilstra te zien. Galerie Amber is te vinden aan de Dusseldorperweg 18 in Limmen. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Tevens geopend op de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur, dat is voor deze tentoonstelling dus op zon dag 4 augustus. Gemeentehuis Limmen Tot en met 31 juli foto-expositie van leerlingen van de Pax Christischool. Te zien op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Doorstroom Verkoop van tweedehands spullen elke le en 3e zaterdag van de maand. Geopend van 9.30 tot 15.00 uur aan de Koningsweg 36 in Akersloot. Opbrengst voor de renovatie van een meisjesschool in Uganda. Heeft u nog bruikbare spullen, bel dan met W. Broersen tel. 0251-312778 of B. Schagen tel. 0251-314957. Gemaal 1879 Tot en met 4 augustus foto-expositie van Fons Brasser over Noord- Hollandse watertorens. Geopend zater dag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. TC Hogedijk Vrijdag 19 juli: racketavond, aanvang 19.00 uur. Voor alle speelsterktes. Galerie De Kapberg Tot en met 25 augustus expositie van Ploos van Amstel, tekeningen en olie verfschilderijen en Eric Claus, beelden en plastieken. Geopend van woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Gemeentehuis Egmond Tot 1 november exposeert Frans Room zeefdrukken en etsen aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Te zien van 9.00 tot 12.00 uur van maandag tot en met vrijdag en donder dagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. ALKMAAR - Of u nu gaat kamperen in Nederland of een verre reis onder neemt: u heeft zich waarschijnlijk lange tijd op uw vakantie verheugd. Ziek worden tijdens uw vakantie is dan ook extra jammer. Gelukkig kunt u veel gezondheidsproblemen voorkomen door goede voorzorgsmaatregelen te treffen. De Gezondheidswijzer Alkmaar heeft in de maanden juli en augustus allerlei gratis foldermateriaal in huis met tips voor een gezonde vakantie. Er is onder andere informatie over vaccinaties, vakantie en hygiëne, het voorkomen van maag/darmklachten, vakantie met een baby of peuter, verstandig zonnen, veilig zwemmen, veilig vrijen, een goede reisapotheek en reisziekte. Daarnaast zijn er volop vakantiegidsen (ook alvast voor het najaar en de win ter) voor mensen met een chronische ziekte of handicap. U kunt deze folders afhalen bij de Gezondheidswijzer. Ook voor vragen over het bovenstaande of een ander onderwerp op het gebied van gezondheid, kunt u terecht bij Gezondheidswijzer Alkmaar, Gasthuis straat 2 te Alkmaar, telefoon 072- 5199214. 06-11 072- 5122222 •Noord-Holland Noord AKERSLOOT ALKMAAR - Op 2 september start een cursus dansexpressie voor kinde ren die het leuk of uitdagend vinden om te bewegen op muziek. Je leert geen pasjes en dansjes maar je gaat zelf je eigen dans vorm geven naar aanleiding van een verhaal of een lied. Er wordt gewerkt met materialen zoals elastiek, verkleedspullen en tekeningen. Allerlei soorten muziek worden gebruikt en je zult al snel plezierig bewegen op muziek en je vrij voelen. De cursus is in De Ruimte, Verdoes- straat 2a te Alkmaar. Voor info kun je terecht bij Gré Braaksma, tel. 072- 5124014. AKERSLOOT - Op 8 juli werd er op de Delving in een geparkeerde bedrijfsauto ingebroken. Door het for ceren van een portierslot werd toegang verschaft. Uit de auto wordt niets ver mist. In het motel werd de handtas van een buitenlandse toeriste gestolen uit het restaurant. Hierin bevond zich een geldbedrag en enkele pasjes. Op 12 juli remde de bestuurder van een personenauto op de A9 voor een over stekend dier en week daarbij uit. Hij verloor de macht over het stuur en kwam via de vangrail op de rijbaan tot stilstand. Een achter hem rijdende bestuurder die hem trachtte te ontwij ken kwam daardoor ook tegen de vangrail aan. EGMOND - In het nieuwe nummer van Geestgronden, Egmonds historisch tijdschrift, beschrijft Jan Hopman uit Egmond aan den Hoef de eerste jaren van de bollenteelt in de Egmonden aan het begin van deze eeuw. De schrijver stamt zelf uit een geslacht van bollen- kwekers. De schrale duingrond bleek zeer geschikt voor de teelt van tulpen. Humusrijke of te zwaar bemeste grond leidde tot weelderige groei die het gewas kwetsbaar voor allerlei ziektes maakte. Rond 1910 kwamen grote kwe kers uit 'de Zuid' (uit de omgeving van Hillegom) naar de Egmonden. De redactie van Geestgronden consta teert, dat er weinig over de beginfase van de bloembollenteelt op schrift is gesteld. Ze hoopt dat meer mensen het voorbeeld van de schrijver zullen vol gen en hun herinneringen gaan vastleg gen. Jan Hopman zal de komende num mers nog meer bijdragen leveren. Els Bruschke-Blok uit Egmond aan Zee tekende episodes uit de geschiede nis van haar familie op. Zij verhaalt van haar twee meter lange overgrootvader van moeders kant, die in Egmond aan Zee Lange werd genoemd. Na een knokpartij met Engelse vissers kwa men huzaren uit Haarlem de orde her stellen. Ook met hen raakte Hendrik Groen slaags. Hij bracht dientengevol ge vijf maanden in de gevangenis door. Chirurgijns en burgemeesters Jos Hof en Willem van Leeuwen zetten hun relaas voort over de aanzienlijke familie Rij scamp. De naam is ontleend aan een grafelijk leenland, dat Dirck omstreeks 1620 aankocht. Zijn vader Joost Adriaansz, meester-Timmerman, nam die naam twintig jaar later over, zonder dat hij ooit eigenaar van dat land was geweest. De auteurs geven op kaartjes aan welke bezittingen (huizen en weilanden) de familie, die burge meesters en chirurgijns voortbracht, toebehoorden. Het huis waarin de Rijscamps woonden, is het huidige pand Slotweg 44 tegenover de opge metselde fundamenten van het kasteel. Het blad van de Stichting Historisch Egmond wordt toegezonden aan dona teurs; inl. bij H. de Vries-van Kasteel, tel. 072-5061817. Losse nummers zijn verkrijgbaar bij boekhandel Dekker Dekker in Egmond aan Zee. LIMMEN - Limmen is vele verenigin gen rijk. Zo ook een jeugd-hengelsport- vereniging: Samen Beet. Deze telt elk jaar zo'n vijftig leden die altijd zeer fanatiek meedoen aan de georganiseer de wedstrijden. Voor het publiek zijn deze wedstrijden te bezichtigen, maar naar een viswedstrijd kijken is niet echt spannend. Meedoen is veel leuker. Voor alle niet-leden bestaat nu de kans. Zondag 21 juli organiseert de visclub namelijk een open wedstrijd. Alle jeugd tot en met 15 jaar uit Limmen kan dan meedoen en misschien wel de eerste vis van hun leven vangen. Er zijn wel wat regels waar men zich aan moet houden. Er wordt gevist op aantal, dus 1 vis is 1 punt. Als aas mag worden gebruikt wurmen, brood of witte maden. De vis wordt bewaard in een emmer, vergeet deze dus niet. Gebruik van lokvoer is toegestaan en wordt ook aangeraden, mits het niet kunstmatig gekleurd is. Na het eerste toetersignaal mag men vissen en voeren. Voor deze wedstrijd wordt verzameld bij de parkeerplaats van het voetbalvel (Dampegeest). Vertrek om 13.30 uur naar een nabij gelegen water. De wed strijd duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats bij Eetcafé De Uitkomst op Rijksweg 7. Herman Lute van De Uitkomst stelt dit jaar een schitterende hoofdprijs beschikbaar: 4 .Lia treintoegangsbiljetten voor de Efteling. Vanwege deze grote prijs moet de ver eniging streng zijn. Tijdens de wedstrij den willen de ouders nog wel eens een visje voor de kinderen vangen. Dit staan wij nu niet toe. Het bestuur heeft versterking gezocht van ervaren vissers zodat de jeugd voor alle vragen en pro blemen bij hen terecht kan. De jeugdvisclub zal zorgen dat de rest ook niet met lege handen naar huis gaat, er is voor iedereen een prijsje. Wie vragen heeft dan kan terecht bij Rob Jak, 072-5053107, of Joost Zwertbroek, 072-5053134. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Fysiothërapiepraktijk Waal BV, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezondheids zorg:. voor al uw vragen 072-5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebureau) 072-505- 4275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijk gebouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open 9.00 tot 12.00 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open (en telefo nisch bereikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvra gen en gehandicaptenvoorzieningen kunt u terecht (alleen na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Belt u hiervoor zoveel mogelijk op de aangegeven och tenden. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaardenhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische af spraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil tel. 5413533. Bejaarden welzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Stolpen van binnen en van buiten. REGIO - De Boerderijenstichting Noord-Holland 'Vrienden van de Stolp heeft een videoband uitgebracht over de tien mooiste stolpen met hun verras sende interieurs en ongekende voor beelden van het tweede gebruik van de stolp. De videoband 'Stolpen van bin nen en buiten' duurt 21 minuten en kost 20 gulden. De videoband is een kleurrijke compi latie van de twee diaklankbeelden 'Stolpen Top Tien' en 'Het tweede gebruik van de stolp'. Beide klankbeel den werden vorig jaar speciaal gemaakt voor en getoond tijdens het stolpen- symposium, dat met succes in april 1995 te Middenbeemster werd georgani seerd. Al tijdens het symposium bleek er grote belangstelling voor beide klankbeelden te bestaan. De boerderijenstichting heeft nu de klankbeelden op professionele wijze laten overzetten op een videoband, om de boeiende en informatieve inhoud ruim onder de aandacht van donateurs, instellingen en belangstellenden te kunnen brengen. De videoband (systeem VHS) met een speelduur van 21 minuten is voor 20 gulden (exclusief verzendkosten) ver krijgbaar via het secretariaat van de boerderijenstichting, Schapenlaan 20, 1862 PW Bergen, telefoon 072- 5894551. De band is ook te koop in de winkel van het Noordhollands Land schap te Castricum', de Museum-molen te Schermerhorn en het architectenbu reau De Jong te Midden-beemster. Als men de videoband aanschaft bij studio Alkmaar van Radio Noord-Holland (Hofplein 3), krijgt men er bovendien geheel gratis de fietsroute langs boer derijen in de Beemster bij cadeau. Met de aankoop van de videoband steunt met het werk van de boerderij enstichting. EGMOND - Tot en met augustus kun nen belangstellenden elke vrijdag avond het boothuis (in de volksmond reddingsschuur genoemd) van de Koninklijke Nederlanse Redding Maatschappij en de vuurtoren J.C.J. van Speyk bezoeken. Tussen zeven uur en half tien 's avonds treft u daar de vrijwilligers van de KNZRM aan. Zij staan klaar om u van alles te vertellen over het werk van de reddingmaatschappij. U krijgt tevens een rondleiding in de botenloods. Er is een kleine tentoonstelling, videopre sentatie en bezichtiging van een van de modernste reddingboten, de Adriaan Hendrik. Tevens bestaat de mogelijkheid tegen een gering bedrag de vuurtoren een bezoekje te brengen. De mensen van de KNZRM nemen u dan mee voor de beklimming van de 31 meter hoge vuurtoren, de J.C.J. van Speyk. Zij ver tellen u daar onder andere over de functie van de vuurtoren tijdens de red dingsoperaties op zee. Het bezoek aan het boothuis kost niets. Voor het bezoek aan de vuurtoren betaalt u drie gulden per persoon. U gaat per groep van maximaal tien per sonen naar boven. Om teleurstellingen te voorkomen: er is geen lift in de toren. EGMOND - Tijdens het Egmond op z'n kop evenement (2,3 en 4 augustus) wordt op zondagmorgen bij de muziek tent een dorpsontbijt gehouden. In principe kan iedereen aanschuiven aan deze feestelijke dis, voorwaarde is wel dat men zich van tevoren opgeeft. De Egmonder Muzikanten zorgen voor een muzikale garnering. Schaakvereni ging De Toren van Egmond is van plan tijdens het ontbijt een schaaksimultaan te spelen. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij dhr. Rozing, tel. 072-5063332. Wie mee wil eten kan een deelnamebe wijs a f 7,50 kopen bij de slagers Stuifbergen en Kusters en bij de bak kers De Haan en Burgmeijer. CASTRICUM - Het samenwerkings verband van Water- en Kustinfor- matiecentra van Noord-Holland heeft een subsidie van f 144.000,- gekregen voor het project 'Water te Kust en te Keur'. In dit samenwerkingsverband participeren onder anderen Ecomare, Hoogheem-raadschap Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier, bezoekerscentrum de Dijk te Kijk in Petten, Staatsbosbeheer, bezoekerscen trum Het Zandspoor in Schoorl, IVN- afdeling Noord-Kennemerland, bezoe kerscentrum Parnassia in Bergen aan Zee, NV PWN Waterleidingbedrijf NH en bezoekerscentrum De Hoep in Castricum. 'Water te Kust en te Keur' beoogt effectieve samenwerking en herken baarheid van natuur en milieueducatie te bereiken in Noord-Holland. Een van de belangrijkste doelgroepen is het onderwijs. Het samenwerkingsverband gaat onder andere met historische gemalen samenwerken. Komend jaar worden met de subsidie informatiebij eenkomsten en symposia georgani seerd. Verder staan er diverse specifie ke voorlichtingsprojecten op stapel. 06-11 •Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 LIMMEN - Op 11 juli werd op de Lagelaan omstreeks 23.00 uur een fiet ser door drie jongens van ongeveer 18 jaar mishandeld. Bij het passeren van deze jongens werd de fietser van zijn fiets geduwd. Hierdoor raakte zijn bril beschadigd. Nadat hij op de grond was gevallen werd hij door een van de jon gens geschopt. Verloren voorwerpen: twee huissleu tels, een zwarte portemonnee met inhoud en een Ajax voetbal. ALKMAAR - Vanf nu is het alweer mogelijk om in te schrijven of informa tie aan te vragen voor de nieuwe cur sussen, workshops en individuele ses sies van het komende seizoen. Een greep uit het aanbod: een dansex- pressiegroep voor kinderen van tien tot en met twaalf jaar; een toneelgroep; ééndagsworkshops om kennis te maken met verschillende expressievor men en een persoonlijke ontwikkeling jaargroep. In september worden de volgende cur sussen gegeven: dansexpressie, stem in beweging, zelfverdediging en weer baarheid voor meisjes en vrouwen en een cursus toneel. Alle cursussen en workshops worden gegeven in De Ruimte, Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Met vragen kunt u terecht op tel. 072-5124014. Nieuwenhuijsenstraat 27 fDRUKKERIJ ffljl Limmen ALLE (DIGITALE)PRIN TT E C H NIE K E N D.T.P. LITHOGRAFIE Deze Maandag extra vakantievoördeel: (Deze aanbiedingen gelden alléén maandag 22-7 in Limmen) Graag tot ziens op maandag op de Vuurbaak!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 7