Overleg over bestuurlijke organisatie regio Alkmaar HEILOO Voor alle vragen over ouderenzorg HEILOO fijn wonen tussen het groen Aankondiging PAGINA 4 UITKIJKPOST - 7 AUGUSTUS ttNTf HEILOO Heiloo is positief over standpunt staatssecretaris Provinciale Staten van Noord- Holland besloot eind juni dat de noodzaak van een algehe le gemeentelijke herindeling in het stedelijk gebied rond om Alkmaar niet aanwezig is. Dit vonden de betreffende gemeenten ook al. Inmiddels is ook bekend geworden dat de staatssecretaris dit stand punt deelt. Wat is nu de stand van zaken en wat gaat er de komende tijd eigenlijk gebeu ren? Stand van zaken Samenvoeging met Alkmaar wordt niet als een adequate oplossing gezien om proble men op het gebied van werken en wonen in de regio in de toekomst op te kunnen lossen. Wel is het provinciale bestuur van mening dat nader te bepalen locaties in de gemeenten Heiloo, Egmond en Akersloot kunnen bijdra gen aan de versterking van de toekomstige ruimtelijke ontwikkeling van Alkmaar en de regio. Daarnaast wil de provincie overleg voe ren met de gemeenten - Bergen en SchoorI - Heiloo, Egmond en Limmen - Akersloot en Uitgeest over hun opvattingen en voornemens tot nadere samenwerking en of samenvoeging, die zouden kunnen bijdragen aan het verster ken van de bestuurlijke organisatie in de regio. Standpunt staatssecretaris Het besluit van Provinciale Staten van Noord- Holland is inmiddels medegedeeld aan staatssecretaris mevrouw A. van de Vondervoort van Binnenlandse Zaken. Uit onder meer een brief van de staatsse cretaris van Binnenlandse Zaken aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland blijkt, dat de staatssecretaris zich voorlopig kan vinden in de conclusies van de provincie. Van wezenlijk belang voor haar standpunt is dat tussen alle betrokken partijen hierover vol ledige overeenstemming lijkt te bestaan en dat een oplossing wordt geboden voor knel punten op termijn. Wel zegt zij dat het om een grensgeval gaat. Verder zegt zij in de brief verheugd te zijn dat de discussie rond Alkmaar ook in aangrenzende gemeenten dis cussies over schaalvergroting heeft opgele verd. De staatssecretaris gaat ervan uit dat één en ander door de provincie voortvarend ter hand wordt genomen. Heiloo positief De gemeente Heiloo reageert positief op het standpunt van de staatssecretaris. De gemeente is verheugd dat het gezamenlijke standpunt van de gemeenten in onze regio en de provincie door de staatssecretaris wordt overgenomen. In een eerdere reactie gaf het gemeentebe stuur van Heiloo al te kennen dat de stap naar grenscorrecties te snel gemaakt wordt. Grenscorrecties zijn geen doel, maar middel naast andere middelen. In die reactie werd gesteld dat een grenscorrectie gewenst kan zijn als het gaat om bijvoorbeeld een groen- ontwikkelingsplan te realiseren. Het gaat dan om al vastgesteld beleid met betrekking tot de westflank van Alkmaar. Voor andere doe len, zo luidde de reactie, is een behoorlijke analyse van de ruimtebehoefte toch eerst nodig. Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft ook duidelijk gesteld dat het niet van plan is om de natuurgebieden tussen Heiloo en Alkmaar op te offeren. Bebouwing van deze fraaie bosgebieden en weilanden is onbespreekbaar, zo heeft het gemeentebe stuur in juni nog laten weten aan de Vereniging Natuurmonumenten. Bestuurlijk overleg De Commissaris van de Koningin, de heer J.A. van Kemenade, zal in de maand septem ber een bezoek brengen aan de volgende combinaties van gemeenten: Bergen-Schoorl, Heiloo-Egmond-Limmen en Uitgeest- Akersloot. Onderwerp van gesprek zijn de Het college van burgemeester en wethou ders is niet van plan het landgoed Nijenburg/het Heilooërbos op te offeren. mogelijkheden van grenscorrecties en de opvattingen en voornemens ten aanzien van samenwerking en/of samenvoeging. De gemeente Alkmaar werkt op dit moment aan een voorstel welke locaties in Heiloo, Egmond en Akersloot via grenscorrecties bij Alkmaar zouden kunnen worden gevoegd. Deze maand zal dit voorstel in het college van burgemeester en wethouders van Alkmaar worden besproken, waarna er bestuurlijk overleg plaats zal vinden tussen de gemeente Alkmaar en Heiloo. Samenwerking met Akersloot, Egmond en Limmen Dit jaar, in de maand februari, spraken de gemeenteraden van Heiloo, Egmond, Limmen en Akersloot (HELA-gemeenten) over samen werkingsmogelijkheden. Dit gebeurde tijdens een studiebijeenkomst n.a.v. het rapport 'Pantha Rhei'. Onderzoek naar samenwer kingsmogelijkheden tussen de gemeenten Heiloo, Egmond, Limmen, Akersloot en lof de provincie Noord-Holland. Heiloo stelt zich op het standpunt, dat samenwerking op uitvoe rend niveau wenselijk is. Een krachtige part ner aan de zuidkant van Alkmaar kan ook mee werken aan de oplossingen van problemen van Alkmaar en onze regio. De betrokken gemeenten bezinnen zich op de bestuurlijke condities, waarbij een samengaan met één of meerdere buren aan de zuidkant van Alkmaar niet op voorhand wordt uitgesloten door de gemeente Heiloo. Intensieve samenwerking met vooral Egmond, eventueel in 5 a 10 jaar uitmondend in een fusie, kan een concrete invulling zijn van de wens van Heiloo een ster ke partner in de regio te zijn. In september zullen Limmen en Akersloot hel derheid geven over hun standpunt inzake samenwerking en/of samenvoeging. Die maand zal ook bestuurlijk overleg plaatsvin den met Egmond, Akersloot en Limmen. Bergen en Schoorl De gemeenten Bergen en Schoorl hebben een intentieverklaring opgesteld tot het instel len van een onderzoek naar samenvoeging, waarbij zij ook Heiloo en Egmond willen betrekken. De gemeente Heiloo wacht een uitnodiging voor een gesprek van Bergen en Schoorl af, waarna raad en college een standpunt zullen innemen. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schuim naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaaj^fJlg^ 09.00 - 17.00 uur fejg Telefoon 533 87 04 Wonen 8 Zorg op Maat Schoolgebouw Bergeonstraat krijgt nieuwe gebruikers Het college van burgemeester en wethouders wil de sportvereniging Dojo 't Loo, de WAOIAWW-belangenvereniging en de geza menlijke toneelverenigingen huisvesten in de voormalige Adelbertusschool, schoolgebouw aan de Bergeonstraat 22 in Heiloo. In verband met de geplande sloop van het gebouw Hoog en Laag 7a (Trefpunt) en Westerweg 294 moet de gemeente vervan gende ruimte voor de huidige gebruikers vin den. Overigens is sportvereniging Dojo 't Loo al 15 jaar gehuisvest in het gebouw Bergeonstraat. Toneelverenigingen zullen in het schoolgebouw een ruimte krijgen voor de opslag van decors van de gezamenlijke toneel- en operetteverenigingen. Als gevolg van de brand in het pand Westerweg zal de belangenvereniging WAO/AWW deze maand al gedeeltelijk kunnen verhuizen naar de Bergeonstraat. Dan kan deze vereniging vanaf september haar bijeen komsten, die overdag plaatsvinden, gewoon doorgang laten vinden. Het gebouw behoeft een opknapbeurt. Zo dient de buitenkant geschilderd te worden en kozijnen hersteld en/of vervangen te worden. Ook zal een nieu we verwarmingsinstallatie geplaatst moeten worden. Daarnaast zal het huidige toilet omgebouwd worden tot invalidentoilet. Het college wil het verzekeringsgeld van de brand in het pand aan de Westerweg aanwen den om het gebouw geschikt te maken voor de toekomstige gebruikers. Deze maand nog zal de gemeente overleg voeren met de gebruikers over het gebruik en de inrichting van het gebouw. Overwogen is het voormalige schoolgebouw af te breken. Na het besluit het schoolgebouw te handhaven en het uitbrengen van het rap port Herschikking van de welzijnsaccommo- daties werd duidelijk dat sportvereniging Dojo 't Loo in het schoolgebouw kon blijven. Het grote plein voor de school werd aangewezen als inbrei-locatie. Op het moment dat de invulling van de inbrei-locatie aan de orde is zal de gemeente met omwonenden om de tafel gaan zitten. De sportvereniging Dojo 't Loo zal een nieu we bouwaanvraag indienen in verband met plannen het gebouw te verbouwen. De eerder verleende bouwvergunning is ingetrokken in verband met ingediende bezwaren. De commissie Welzijnszaken en Burgerij buigt zich 13 augustus a.s. over het afsluiten van een overeenkomst, waarin het recht van opstal wordt geregeld. Budgetadvies en hulp bij schulden Iedere dinsdag is op het gemeentehuis een budgetconsulent aanwezig. Alle inwoners van Heiloo kunnen bij deze budgetconsulent kos teloos terecht voor budgetadvies en hulp bij schulden. Budgetadvies is vooral bedoeld voor mensen die een inkomen op of rond bijstandsniveau hebben. De budgetconsulent kan u bijvoor beeld tips geven om uw uitgaven te beper ken, of u helpen om meer overzicht over uw financiën te krijgen. Ook voor specifieke vra gen kunt u bij de budgetconsulent terecht. U kunt dan bijvoorbeeld denken aan: - Hoeveel kostgeld vraag ik mijn kind? - Zelfstandig gaan wonen, wat kost dat? - Welke verzekeringen zijn het meest noodza kelijk? Hulp bij schulden is bedoeld voor alle inwo ners van Heiloo, ongeacht het inkomen. Indien u door bepaalde oorzaken niet meer aan uw financiële verplichtingen kunt vol doen, kan de budgetconsulent bemiddelen tussen u en uw schuldeisers om zo een afbet alingsregeling op te stellen. De budgetconsu lent begeleidt u ook tijdens (je periode van aflossen. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Wilgenlaan 18, R.M.G. Groot - plaatsen dakkapel; De Blomhof 18, G.M. Rooijers - plaatsen dakkapel; Termijen 169, K.H. Smit - veranderen car port in garage; Vredenoord 39, D. Stolte - plaatsen dak kapel; Oosterzijweg 35, A.C.H.M. Beljaars - ver groten woonhuis. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, tel. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moét nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Intrekking bouwvergun ning Burgemeester en wethouders hebben 30 juli 1996 naar aanleiding van een ingekomen bezwaarschrift, gehoord het bestuur van de sportvereniging Dojo 't Loo, de op 10 juni 1996 aan de sportvereniging verleende bouw vergunning (nr. 200/1996) ingetrokken. Indien u meer informatie wiltof als u een afspraak wilt maken, dan kunt u bellen met de budgetconsulent, mevrouw J. Langedijk. Zij is iedere dinsdag aanwezig, tel. 072 - 531 31 81. Vrijdag 9 augustus a.s. om 1100 uur is de huldiging van Erik Jazet en Ron Zwerver in het gemeentehuis, die bei den een gouden medaille hebben gewonen tijdens de Olympische Spelen 1996 in Atlanta. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Vennewatersweg 2 - vernieuwen bestaan de berging; Spillaan 18 - plaatsen blokhut. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 8 augustus 1996 geduren de vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terin- zagelegging kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 12 augustus 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - vaststelling nieuwe winkeltijdenverordening; - vaststelling organisatieverordeing; - vaststelling herziene uitkerings- en pensioenverordening wethouders 1996; - vaststelling gewijzigde marktgeldverordening - krediet ten behoeve van aanschaf personeelsinformatiesysteem; - evaluatie productenbegroting; - afschrijvingsbeleid in de gemeente Heiloo; De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 14 augustus 1996 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. ATTENTIE: gewijzigd aanvangstijdstip Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - grondverkoop aan Van Wijnen PGN en ruilovereenkomst met ING Bank; - appartementen Golden Tulip Motel Heiloo; principeverzoek van firma J. Ranzijn voor vestiging van een tuincentrum; - artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan van E. Mulder, Baetenburg 18; - artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan van J.P. Ory, Kennemerstraatweg; - artikel 19-procudure met betrekking tot bouwplan van J. Liefting, Oosterzijweg 120; - verzoek van mevrouw E.J.M. Jonker om de goothoogte van de paardenstal aan Vennewatersweg 22 te verhogen van 1.20 naar 2.00 meter; - plannen voor realisering van een 9-holes golfbaan Oosterzij; De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: ver keer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 15 augustus 1996 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. ATTENTIE: gewijzigd aanvangstijdstip Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - aanschaf apparatuur en software voor het automatiseren van teken/ontwerpaktiviteiten en het operationeel maken van G.B.K.N.; eenmalige bijdrage inwoners in de kosten van aanpassing N9; - verkeersmaatregelen Zevenhuizerlaan: - draagvlaknotitie regionale milieudienst. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 13 augustus 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - exploitatieverbeterende maatregelen sporthal; - herinrichting gebouw Bergeonstraat (recht van opstal); herziene verordening en besluit financiële tegemoetkoming voorzieningen gehandicapten; - subsidie ABC werkgroep; - skate-voorziening Heiloo. Ri-aHh, ijgnlpin I Po.rbns I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon_53^3| Informatierubriek Bouwvergunningen Nieuwe bouwplannen Commissie Bestuurszaken Commissie Grondgebiedzaken I Commissie Grondgebiedzaken ll Commissie Welzijnszaken en Burgerij

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4