Gemaal 1879 een bezoek meer dan waard ik Egmond stond op z'n kop Expositie Klaas de Boer ■HM Adressen Limmen X elijk nieuws uit Lit ill s i - UITKIJKPOST - 7 AUGUSTUS mmmmm p tand 't JlimM&i, 2>ie HSV Limmen nieuws Adressen Limmen TÉl P^L 1 T 1 E Concert in beeldentuin Akermare Toeristische fietstochtjes Schagen P^L I T 1 E EHBO-cursus Openingstijden politiebureau Akersloot gewijzigd Praatgroep Fiom Getuigen gezocht Mm RU» mk Illiifll m @1 mmmmmmmmmmmmmÊmmmmm Inleveren kopij voor. De kopij dient (bij voorkeur) op maandag vóór 16.30 uur te worden ingeleverd op de volgende, adressen: ümmen: N, Admiraal, Bloemenhof 5 Akersloot: N, Tiebie, Verdistraat 15 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 AKERSLOOT - Het poldergemaal van Akersloot staat buiten de dorpskern in de zogenaamde Sluisbuurt. Het werd in 1879 gebouwd op de. plaats waar voor dien de Zuidermolen stond. Bij de bouw van het stoomgemaal maakte men gebruik van de bestaande vijzel- kom met houten vijzel en van de water lopen van de molen. Het voor die tijd monumentale gebouw heeft ?en in siermetselwerk uitgevoer de voorgevel. De stijl ervan is mis schien het beste te omschrijven als romantisch-classicisme, een stijl die na 1850 veel werd toegepast. Bij het gemaal stond een hoge, imponerende stenen schoorsteen. Deze is afgebroken nadat in 1919 de stoommachine werd verwijderd en in plaats daarvan een electromotor werd geplaatst. Het poldergemaal pompte water uit de Groot Limmer Polder in het Lange Meer, het latere Alkmaardermeer. Water, dat als je dat z'n gang liet gaan, een groot gebied tussen Akersloot, Uitgeest, Limmen en Heiloo zou overs tromen. Het gemaal heeft er vanaf 1879 mede voor gezorgd dat het water in de polder op het gewenste peil werd gehouden. Sinds 1989 staat er naast het oude gemaal een automatisch werkende, computergestuurde pompinstallatie, die de taak van het gemaal heeft over genomen. „Dat betekende het einde voor het Gemaal 1879, dat op de nomi natie stond om gesloopt te worden," vertelt Niek Beentjes, bestuurslid van de Waterstaatkundige Stichting Ge maal Limmen 1879. „Dat vonden we zonde. Wij, dat waren vijf mannen, zon der specifieke kennis of ervaring met gemalen. Met zijn vijven zijn we naar het Cruquiusgemaal in Haarlem gegaan, waarover zich ook een stichting had ontfermd, om daar ons licht eens op te steken. Daar hebben we eigenlijk onze kennis vandaan gehaald." Spoedig daarna werd de Waterstaat kundige Stichting Gemaal Limmen 1879 opgericht. Van waterschap Het Lange Rond werd het gemaal gekocht voor één gulden, met een optie voor dertig jaar. De stichting wil het gebouw mét de inventaris zoveel mogelijk in zijn oorspronkelijke staat herstellen. Landschappelijk belang „Onze eerste voorzitter, Van der Steen uit Heiloo, die helaas vlak nadat hij met de vut ging is overleden, noemde het gemaal 'van landschappelijk belang'. Hij kon het weten, want hij was archi tect bij de Rijksmonumentendienst in Zeist. Hij heeft een blijvend stempel op de toekomst van het gemaal gedrukt, want zijn ideeën zijn we eigenlijk altijd blijven volgen." „En toen zijn we aan het restaureren gegaan. Inmiddels hebben we al voor een ton aan het gebouw verspijkerd. Van dat bedrag brachten Het Lange Rond en de PEN bijna de helft op, de rest kregen we bij elkaar uit kleinere donaties. Daarnaast moet je zelf fond sen gaan zoeken en aanschrijven." De buitenkant van het gebouw heeft een grondige restauratie ondergaan. Door de vernieuwde entree stap je de ketelruimte binnen, die inmiddels is omgetoverd in een goed verlichte en sfeervolle expositieruimte, waar van april tot en met september uiteenlo pende tentoonstellingen worden ge houden. „Op een bepaald moment hadden we een expositie van aquarellen. Omdat het hier toen behoorlijk vochtig was begonnen ze te bobbelen. Toen hebben we gauw de verwarming aangelegd. Maar om de stookkosten een beetje in bedwang te houden zijn we vanaf okto ber zes maanden dicht. „We streven ernaar om elke maand een nieuwe expositie in huis te hebben. We zijn altijd op zoek naar iets wat de ver beelding prikkelt. De toegang bedraagt Het Gemaal 1879 te Akersloot aan de Fielkerweg. twee gulden, een kleine bijdrage om wat inkomsten te genereren." Niek Beentjes heeft zijn hart verpand aan het oude gemaal. „Je zult het niet geloven, maar ik ben hier vijfentwintig jaar langs gereden zonder het te zien. Totdat mijn pensionering in zicht kwam. Toen ging ik bewust zoeken naar iets waar ik mijn vrije tijd in zou kun nen steken." In de voormalige ketelruimte is de vloer vernieuwd en er is een zolder in gemaakt, zodat ook de bovenverdie ping exploitabel werd. Dit is nu het domein van de vereniging Oud- Akersloot, die er een klein museum wil huisvesten. In de rest van het gebouw is te zien hoe het er heeft uitgezien sinds 1919, het jaar waarin de stoommachine die de vijzel aandreef, werd vervangen door een electromotor. Rondom de voorin gang zijn nog steeds de tekenen te zien van het verwijderen van de stoomketel; een karwei dat nogal wat voeten in de aarde heeft gehad want een deel van de muur moest er voor worden weggebro ken. Een licht kleurverschil in de ste nen is het resultaat. Lederen aandrijfriem Om het verschil in toerental van de electromotor en de oude stoommachi ne op te vangen werd een constructie bedacht met twee drijfriemen: elk drijft via een klein wiel een veel groter wiel aan. De aandrijfriemen - die de kracht van de motor moeten overbrengen - waren oorspronkelijk van repen leder gemaakt, die met klinknagels bij elkaar werden gehouden. Later werd overge gaan op kunststof. In het gemaal is zowel een lederen drijfriem als een exemplaar van kunststof te zien. De door de drijfriemen overgebrachte beweging van de motor ondervindt een vertraging door de grootte van twee enorme metalen spaakwielen. In de vijzelruimte vallen meteen de twee grote tandraderen op. Een van deze gietijzeren tandraderen heeft tan den van hout. Oorspronkelijk was dit azijnhout, een zeer harde houtsoort waar onder andere gereedschap van gemaakt wordt, maar in 1943 zijn deze tanden vervangen door tanden van ber kenhout. Deze overbrenging van hout op ijzer is geluidsarm. De houten tanden zijn makkelijk te vervangen, bij slijtage of wanneer er één stuk draait, bijvoor- beèld wanneer er een stuk hout in de vijzel draait. Het ijzeren rad drijft de vijzel (met een doorsnede van ruim 2,5 meter) aan, die zich achter de twee schuine deurklep- pen bevindt. De wachtdeur voorkomt dat het water van het Alkmaardermeer in de polder terugvloeit. Als het gemaal in werrking is wordt hij opengeduwd door het water, maar wanneer het peil van het buitenwater hoger is dan het polderpeil slaat hij met een grote klap dicht. Beentjes neemt het technische gedeelte van het gemaal voor zijn rekening. „Oorspronkelijk zat ik als werktuig kundige op de grote vaart. Later belandde ik via de techniek in de auto matisering. Ik ben met het werk voor het gemaal aardig wat tijd kwijt, en dat lag ook in mijn bedoeling. We zijn ondertussen met een grote groep vrij willigers, die allemaal hun bijdrage leveren. De sfeer is heel erg goed. Maar het is vrijwilligerswerk, het moet vrij blijvend blijven." Het gemaal draait één keer in de maand, voor de show weliswaar. Op de eerste zondagmiddag van de maand, van twee tot vijf uur, is het 'maalmid- dag'. Dan kan het gemaal in werking bekeken worden. Maar wel onder voor behoud, want als het nieuwe buurge- maaltje maalt of als de waterstand in de polder te laag is, krijgt het gemaal geen stroom. Het is ook mogelijk om met een groep (vereniging, schoolklas) een bezoek te brengen aan het gemaal. Dat kan na afspraak ook door de week. Tel. 0251-311705 of 313253. Vanaf 10 augustus tot en met Lseptem- ber is er een expositie van keramiek van Klaas de Boer, te zien zaterdag van twee tot vijf en zondag van elf tot vijf uur. Het gemaal is te vinden aan de Fielkerweg 4 in Akersloot, vlakbij het motel. LIMMEN - Zondag 21 juli werd er gevist voor de all-round competitie in het Noord-Hollands kanaal te Koedijk. Maar liefst zestien deelnemers kwamen opdagen, met in het achterhoofd natuurlijk de supervangsten van vorig jaar op deze stek. Helaas was het dit jaar andere koek. De wind draaide om tijdens de wedstrijd en dat is nooit gun stig. Toch was er wel aardig vis te vangen, als je maar op de kleine vis gokte, en de groten op de koop toe nam. Een aantal hengelaars gokte verkeerd en zo kon het gebeuren dat toppers als Gerrit Tuyn, Co Bakker, Herman Otte en Dolf Rijs nagenoeg niks vingen. Onbetwist winnaar werd Jim Jak, die een sterke periode kent en maar moeilijk te klop pen is. Goede zaken deden ook Jan Walta, Rob Jak en Han Duijn. De uitslag: 1. Jim Jak, vak B, 7280 gram 2. Jan Walta, vak C, 5060 gram 3. Nico Schouws, vak C, 4560 gram 4. Rob Jak, vak A, 4220 gram 5. Sjaak Bruin, vak B, 3140 gram 6. Han Duijn, vak A, 2320 gram. De volgende wedstrijd zal worden gevist op zondag 11 augustus in het Noordzeekanaal. Dit water kent een goede visstand, en in de maanden juli en augustus worden hier regelmatig vangsten van 15 tot 30 kilo geboekt. Wel dienen de deelnemers er om te denken dat er hier een oever van grote keien is. Om goed te zitten is een pla teau zeer wenselijk, als hengels zijn de matchhengel, de lange vaste hengel maar vooral de voerkorf zeer goed, maar neem wel een langere feederhen- gel om de gehaakte vis over de keien heen te vissen. Een lang leefnet is ook noodzakelijk. Het vertrek is weer aangepast, de club gaat om 7.00 uur weg bij garage Schilder, de wedstrijd duurt drie uur, inleg is vijf gulden en na afloop is er prijsuitreiking en verloting in café De Uitkomst. •Noord-Holland Noord 06-11 072- LIMMEN 5122222 EGMOND - Afgelopen weekend stond Egmond weer eens ouderwets op z'n kop. Mede dankzij het prachtige weer was er veel belangstelling van dorpelingen en toeristen voor de diverse activiteiten. De meerkamp die zaterdagavond werd gehouden, zorgde voor veel hilariteit onder de toe schouwers. De dame op de foto doet een verwoede poging om zo ver mogelijk te komen aan een zogenaamde bungy-run. (foto Parakalo) LIMMEN - Op 29 juli werd er getracht in een personenauto op het Achtkant in te breken. Een portier werd gefor ceerd. Op 1 augustus vond in de karthal aan de Rijksweg een ongeval plaats. Een kartwagentje sloeg over de kop nadat het door een andere bestuurder werd aangereden. De bestuurder brak hier door zijn arrri en hij werd met een ambulance naar het MCA vervoerd. Op de kruising Rijksweg-Uitgeester- weg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was het niet verlenen van voorrang. Er was alleen materiële scha de. Op 4 augustus werd er in een woning aan de Brugstraat ingebroken. De daders werden door de bewoner omst reeks 03.30 uur overlopen. De twee jongens van ongeveer 20 jaar zagen kans te ontvluchten. Waarschijnlijk zijn zij ook verantwoordelijk voor de ande re twee inbraken in woningen aan de Brugstraat. Gevonden werd op 1 augustus een klein gouden armbandje. Op 29 juli werd een melkbussenkar verloren. AKERSLOOT - Een nieuwe expositie en het jaarlijkse tuinconcert zijn twee redenen om beeldentuin Akermare te bezoeken. Deelnemers zijn de interna tionaal bekende kunstenaars Ad Arma en Caius Spronken en ook doen mee Guusje Hamelynck, Edith Brinkman, de zusjes Ellen en Nicole Sammels, het echtpaar Greetje en Jan Grijpma met bronzen portretten, lino's en gedichten en tenslotte Mart van den Berg met door Spanje geïnspireerde schilderijen en beelden. De veelbesproken ijzer sculpturen van Theo Niermeijer zorgen voor de finishing touch. Omringd door dit alles kunt u zondag middag 11 augustus luisteren naar de welluidende klanken van het Balagan strijk-trio, bestaande uit Anique van Neer (viool), Domenica Anicito (viool) en Wout van Wilgenburg (cello). Zij spelen allen in het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Hun repertoire bestaat uit werken van Rossini, Beethoven en Mozart. Natuur lijk wordt het mooi weer! Wel moet u een eigen zitplaats of plaid meebren gen, want het blijft tenslotte een beeld schoon tuinconcert. Het concert begint om 14.00 uur, de entree is f 7,50, kinderen f 1,00, De expositie is te zien vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Adres: Uiterdijk 2, Akersloot, tussen jachthavens en pontje. Galerie Amber Tot 11 augustus expositie van Sytze El- zinga (aquarellen en airbrushes),Tónna Lucassen (beelden) en Dominiek Steinmeijer (sieraden en relatiege schenken). Dusseldorperweg 18, open donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Limmen Tot 25 september expositie van aqua rellen van A. Lebert. Te zien op werk dagen van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Doorstroom Verkoop van tweedehands spullen elke le en 3e zaterdag van de maand. Geopend van 9.30 tot 15.00 uur aan de Koningsweg 36 in Akersloot. Op brengst voor de renovatie van een meisjesschool in Uganda. Heeft u nog bruikbare spullen, bel dan met W. Broersen tel. 0251-312778 of B. Schagen tel. 0251-314957. TC Hogedijk Vrijdag: racketavond, aanvang 19.00 uur, voor alle speelsterktes. Galerie De Kapberg Tot en met 25 augustus expositie van Ploos van Amstel, tekeningen en olie verfschilderijen en Eric Claus, beelden en plastieken. Geopend van woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Gemeentehuis Egmond Tot 1 november exposeert Frans Room zeefdrukken en etsen aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Te zien van 9.00 tot 12.00 uur van maandag tot en met vrijdag en donder dagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezondheids zorg: voor al uw vragen 072-5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebureau) 072- 5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsyoga Woensdag van 9.45 tot 10.45 uur, Carien van Diepen, tel. 5052757. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open 9.00 tot 12.00 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open (en telefo nisch bereikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvra gen en gehandicaptenvoorzieningen kunt u terecht (alleen na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Belt u hiervoor zoveel mogelijk op de aangegeven och tenden. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaardenhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Be jaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische af spraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil tel. 5413533. Bejaarden welzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lies hout, Visweg 20. Inlichtingen (tussen 18.00 en 19.00 uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. REGIO - Zondag 25 augustus organi seert Le Champion de fietstoertochtjes Rondom Schagen. Bij deze fietstocht heeft men de keuze uit een afstand van 25 of 50 kilometer. De routes zijn uitgezet in de directe, landelijke omgeving van Schagen. Men rijdt eerst een rondje van 25 kilometer, waarna men weer bij het startpunt uit komt. Aldaar kan men alsnog besluiten een rondje van 25 kilometer te fietsen. Men kan zich op bovengenoemde datum vanaf 09.00 uur tot 12.00 uur laten inschrijven in eethuisje De Schagenaar, Nieuwe Laagzijde 69 te Schagen. Het inschrijfgeld voor organi satiekosten bedraagt voor zowel de 25 als de 50 kilometer f 2,00. 06-11 •Noord-Holland Noord 072- AKERSLOOT 5122222 AKERSLOOT - Van 10 augustus tot en met 1 september is in het Gemaal 1879 een expositie te zien van keramisch werk van Klaas de Boer uit Zaandam. De ontwikkeling van Klaas de Boer (1944, Zaandam) als keramist had de Rietveld-academie als vertrekpunt. Aan het begin van zijn keramische ont wikkeling onttrok hij zich aan de aca demische spelregels van onvrijheid en gebondenheid aan abstracte vormen taal. 'De veer die ontspannen werd' na zijn opleiding had een explosief karakter: in de beginfase ontstaan met name vele, op de schijf vervaardigde potten. Het oppervlak wordt met kleipap (engobe) versierd. De contouren van de tekening of de tekst (fragmenten) worden inge krast. Dekselpot met ingekraste decoratie. Kort daarna komt het 'draaiwerk' op de achtergrond. Aan zijn fantasie ontspro ten dieren kruipen, als logische voort zetting van zijn dierschetsen, uit kera mische dozen en blikken. Ook gaan paddestoelen en motieven uit de plan tenwereld in sobere bruin-beige kleu ren het decor vormen. De uitdruk kingskracht in monumentaal werk wordt in een later stadium indringend op de beschouwer overgebracht. De stijl is zeer persoonlijk, het kleurge bruik sober. De jongste keramische produkten van Klaas de Boer zijn een nieuwe schakel in de ontwikkeling van een tiental jaren: gebruiksvoorwerpen vormen de dagelijks-realistische onderwerpen. LIMMEN - De Rode Kruis-afdeling Limmen is van plan om, bij voldoende belangstelling, weer een EHBO-cursus te organiseren. De start is op dinsdag 17 september in de brandweerkazerne aan de Schoolweg 3. Aanmelden kan tot 23 augustus op alle werkdagen (behalve maandag) tussen 18.00 en 20.00 uur bij P. Valkering-de Lange, Dusseldorperweg 83 in Lim men, tel. 072-5051413. AKERSLOOT - Met ingang van 12 augustus wordt het politiebureau Akersloot gevestigd in het nieuwe gemeentehuis. Vanaf 7 augustus wor den de openingstijden als volgt: maan dag van 14.00 tot 17.00 uur, woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - In augustus start er bij het Fiom-bureau in Alkmaar een groep voor vrouwen die mishandeld, bedreigd of lastig gevallen worden door hun (ex)man of (ex)vriend. Dit kunnen vrouwen zijn die niet bij hun (ex)man of (ex)vriend in één huis wonen en vrouwen, die nog met hun man of vriend samenwonen. Er zijn verschillende mogelijkheden om iets aan zo'n situatie te doen. De beslissing om eventueel stappen te nemen is vaak het moeilijkst. Het is een emotionele beslissing, zeker als je ook fijne herinneringen aan de relatie hebt. Door met andere vrouwen die hetzelf de meemaken over jouw situatie te pra ten, hoor je misschien dingen die voor jou herkenbaar zijn en je kunnen steu nen. De groep komt veertien keer bijeen op vrijdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur en wordt begeleid door Joke van de Berg van de Rima en Anneke Tjoelker van de Fiom. Voordat iemand kan deel nemen aan de groep vindt er een infor matiebijeenkomst plaats met de twee begeleidsters. Voor informatie kunt u op werkdagen (behalve op woensdag) telefonisch contact opnemen tussen 13.00 en 14.00 uur met de Rima, bureau Heerhugowaard, tel. 072-5714377 en vragen naar Joke van de Berg. AKERSLOOT - Op 30 juli werd er in een kantine van een sportvereniging aan de Boschweg ingebroken. Toegang werd verschaft door het forceren van een toegangsdeur. Uit de kantine wer den enkele kratten frisdrank ont vreemd. Op 1 augustus werd er in een woning aan de Boschweg ingebroken. Door middel van het forceren van een ruit van de achterdeur werd toegang tot de woning verschaft. De gehele woning werd doorzocht. Op dit moment is nog niet bekend wat er uit de woning is ont vreemd. AKERSLOOT - Op zondag 4 augustus vond er omstreeks 22.00 uur een onge- val plaats op de Geesterweg te Akersloot, op ongeveer 50 meter van het benzinestation in zuidelijke rich ting. Er werden een levensgevaarlijk gewonde 17-jarige jongen uit Uitgeest en een bromfiets aangetroffen. De jon gen is per ambulance vervoerd naar het ziekenhuis in Beverwijk. In de directe omgeving werd een 21-jarige man uit Limmen aangetroffen. De juiste toedracht van het ongeval is nog onduidelijk. Getuigen van het ongeval of degene die de twee of de bromfiets hebben zien rijden, worden verzocht zich telefonisch te melden bij het politiebureau in Heerhugowaard, tel. 072-5767111. K ,a\vs x<> S.-N* i 1 O -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 9