Orthopedagogisch Dagcentrum De Vijfhoek blij met nieuwe gymzaal De Vijfhoek CV3 0m Theater De Beun maakt zich op voor nieuw seizoen Laatste zomeravondconcert IJSl Vós Makelaardij BCoem6iruferij 't Loo UITMABKT HEILOO Uitmarkt Heiloo moet weer groot festijn worden m Amels Makelaardij (072) 533 533 0 Nieuwe openingstijden. Omdat geen twee ogen gelijk zijn UITVAARTVERZORGING DUIN TELEFOON 072 511 52 38 -i - Streekradio Excellence Portret in aquarel 24 uur per dag JOHN MOEN GOED GEZIEN zaterdag 31 augustus a.s. Open dag van 14.00 tot 16.00 uur. Het Vierkant 22, Heiloo voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 55528>Oë> Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM Heilooër in de prijzen bij KinderNet Damclub Heiloo ZATERDAG 2SEP» VAN 10-15 UUR Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. DAG EN NACHT BEREIKBAAR _J - Uitvaartverzekeringen - Deposito's uitvaartkosten Begrafenis en crematieverzorging sinds 1914 TALEN-INSTITUUT DE WESTER I pccc HACHMANG loodgieters V---; 'v.. ■<■■■:-'. A ;4f wmmmm it f~\ TT.,4 .o o In IQQt HEILOO - Vanaf maandag 2 septem ber zal Streekradio Excellence 24 uur per dag te horen zijn op FM 106,3 Mhz en Kabel 96,5 Mhz. Vanwege de vele positieve reacties op de weekendprogrammering van Streekradio Excellence zullen vanaf 2 september de uitzendingen de uitzen dingen fors uitgebreid worden en zal het Heilooër radiostation voortaan elke dag, de hele dag te beluisteren zijn. Op 2 september is het ook nog eens precies één jaar geleden dat Streek radio Excellence begon met haar radio uitzendingen voor Heiloo. Toen werden er diverse live-reportages uitgezonden vanaf de eerste Uitmarkt Heiloo, waar van ook komend weekend weer verslag gedaan zal worden op de radio. Het gebouw van De Vijfhoek aan Het Vierkant. Buiten het voorbereiden van de zend tijduitbreiding is Streekradio Excel lence de afgelopen maanden ook druk aan het verbouwen en verhuizen geweest. De continue uitzendingen ver eisen namelijk extra studioruimte, zodat op ieder moment vafi de dag bij voorbeeld het eigen Streekradio Nieuws en de Excellence Info gemaakt kunnen worden. In het weekeinde van 5 en 6 oktober zullen er twee open dagen gehouden worden in het nieuwe onderkomen van Streekradio Excel lence aan de Oosterzijweg, zodat ieder een kan zien hoe het radio-maken er in Heiloo aan toe gaat. flEILOO - Het is alweer een jaar gele den dat Inzet voor het eerst op zater dag in de omgeving bekende kunste naars liet portretschilderen in de win kel. Een origineel idee dat al snel bekendheid genoot in de hele omge ving. U kunt uzelf of uw kinderen op zater dag weer laten portretteren in aquarel door getalenteerde kunstenaars zoals Ineke Ligtemoet, Marianne Eugster en Trudy Keyzer. U kunt bij Inzet kijken welke stijl u het meeste aanspreekt en dan uw keuze maken. U maakt van tevoren even een afspraak voor een bepaalde tijd. Op het afgesproken tijdstip kunt u plaatsne men (duurt ongeveer 45 minuten) en u heeft een prachtig portret van uzelf of uw kinderen. Als u iemand wilt verras sen met een portret kan er ook van een foto geschilderd worden. Dat is een kwestie van even afgeven tijdens de openingstijden van de winkel. Voor de kosten hoeft u het niet te laten, voor f 49,50 heeft u een prachtig in aquarel geschilderd portret. Momenteel exposeert Ingrid Broeks uit Heiloo bij In^et. Geïnspireerd door de natuur schildert zij fluweelachtige bloementaferelen in aquarel. Vaak vindt zij kleurige combinaties door aquarel te combineren met inkt of wasco. U kunt rustig een kijkje nemen tijdens de openingstijden van de win kel. HEILOO - Aanstaande zaterdag wordt in Orthopedagogisch Dagcentrum De Vijfhoek de geheel vernieuwde gym zaal feestelijk in gebruik genomen. De oude gymzaal is in een paar maanden tijd omgetoverd tot een senso-moton- sche ruimte, die nu ook gebruikt kan worden door de meervoudig gehandi capte kinderen die het dagverblijf bezoeken. De verbouwing van de gymzaal heeft t 150.000,- gekost. Het geld is bijeenge bracht op initiatief van de Stichting Vrienden van de Vijfhoek. De Junior Kamer Alkmaar schonk f 85.000,- uit de opbrengst van het Alkmaar Culinair Plaza 1995. Dit bedrag werd aangevuld met geld uit eigen reserve, giften en bij dragen van donateurs en diverse acties. Voor de Vrienden van de Vijfhoek is de realisering van een nieuwe gymzaal de tweede grote activiteit. In 1993 werd al de snoezelruimte in gebruik genomen. Bestuurslid Willem de Haas: „De gym zaal die er was, was eigenlijk een 'gewo ne' gymzaal, met houten bankjes en een klimrek, waar de meeste kinderen niet veel mee konden. De vloer was veel te koud, de radiatoren hingen laag, waardoor ze zich nog wel eens bezeer den. Een ruimte dus die simpelweg niet meer beantwoordde aan de eisen voor ernstig gehandicapte kinderen." Omdat de financiële bijdrage van de overheid zich tot een minimum beperkt en niet toereikend was voor de verbou wing, besloten de 'Vrienden' de handen ineen te slaan. „En dan is het een kwes tie van de juiste mensen tegenkomen en vervolgens sponsors en donateurs warm zien te krijgen," zegt De Haas laconiek. Op het orthopedagogisch dagcentrum verblijven op dit moment 35 kinderen in de leeftijd van 2 tot 15 jaar. Ze zijn verdeeld over vijf groepen, waarbij gekeken is naar begeleidingsvraag en leeftijd. Daarnaast gaan acht kinderen naar de nevenlocatie, die gevestigd is in peuterspeelzaal Het Berenhuis in de wijk Daalmeer in Alkmaar. De kinde ren komen uit de gehele regio Noord- Kennemerland naar de opvang in Heiloo en Alkmaar. Als de kinderen zeventien jaar worden, gaan ze naar een vervolgvoorziening, die in overleg met de ouders wordt gekozen. Verder kan er vanuit de HEILOO - Met het nieuwe culturele seizoen voor de deur wordt er in Theater De Beun momenteel hard gewerkt aan de reserveringen. Vanaf 2 september kunnen de bestelde kaarten afgehaald worden aan de kassa tegen contante betaling. De kassa is van maandag tot en met vrijdag open van 13.30 tot 17.00 uur. De programmacommissie van Theater De Beun onder leiding van coördinator Connie Keijsper is er in geslaagd een goed gevarieerd programma samen te stellen voor het nieuwe theaterseizoen, dat op 28 september van start gaat. „We hopen dat het weer ontzettend l^u*^ wordt, we hebben er weer echt zin in, laat Connie Keijsper weten. De professionele voorstellingen in Theater De Beun beslaan ongeveer fien procent van het gehele aanbod. Over het gehele seizoen zijn er ruim honderdzestig amateurvoorstellingen geboekt. Van de professionele voorstel lingen noemen we de kleuteropera 'Beren, Beren, Beren', die op zaterdag 5 oktober gspeeld wordt door de Stichting Vandenbulck. De voorstelling duurt drie kwartier en is bedoeld voor kinderen van 3 tot 8 jaar. Op 26 oktober doen De Travesties Heiloo aan, twee door de wol geverfde diva's die laten zien dat travestie een volwassen theatervorm met internatio nale allure is. Van de amateurs bijt Falkland Toneel het spits af op zaterdag 19 oktober met Jobje, een spannend kinderstuk dat ook geschikt is voor kleintjes beneden de zes jaar. De Stichting Jeugdtheater Heiloo brengt op 21, 22, 24 en 26 december de productie Enikenikenik, de belevenissen van drie afgedankte, in de steek gelaten of bedreigde wezens die een veilige plek proberen te vinden voor het grote winterfeest begint. Een bijzondere voorstelling in de kersttijd die geschikt is voor de hele familie. Over de voorstellingen in De Beun leest u tezijnertijd meer in de Uit kijkpost. Vijfhoek ambulante begeleiding wor den geboden aan kinderen met een handicap als ze op een kinderdagver blijf of een peuterspeelzaal verblijven. „De begeleiding van de kinderen is er op gericht om hen op allerlei onderde len van de ontwikkeling zo zelfstandig mogelijk te laten functioneren," vertelt Jet Vos, hoofd van het dagcentrum,., „Voor elk kind hebben we een speci fiek zorgprogramma dat een duidelijke structuur heeft. We hebben hier kinde ren die zowel verstandelijk als meer voudig gehandicapt zijn. Vastigheid is voor hen heel belangrijk, daarom gebruiken we bijvoorbeeld pictogram men om deze duidelijkheid aan hen te geven." In De Vijfhoek is een speciaal picto- grammensysteem ontwikkeld, dat inmiddels in het hele land gebruikt wordt. Het gaat om eeri serie eenvoudi ge plaatjes, die allemaal een persoon, een voorwerp of een bezigheid uitdruk ken. In elke groep wordt gebruik gemaakt van deze pictogrammen om aan de kinderen te laten zien hoe de dag gaat verlopen of om hen te helpen datgene duidelijk te maken wat ze bedoelen als ze dat zelf niet kunnen zeggen. Senso-motorische ruimte Op de groepen van de vijfhoek zijn ervaren groepsleidsters werkzaam. Daarnaast wordt er door spelleidster, fysiotherapeuten, ergotherapeuten, muziektherapeuten en logopedistes begeleiding geboden aan het kind, daar waar het dat het meest nodig heeft. Zij zetten zich samen in om de zelfred zaamheid van de kinderen te vergro ten, leren hen sociale contacten aan te gaan (bijvoorbeeld leren spelen met elkaar) en proberen hun communica tiemogelijkheden verder te ontwikke len door middel van het leren spreken, het gebruiken van gebaren of door het eerder genoemde pictogrammensys- teem- 4 Jet Vos is bijzonder in haar sas met de vernieuwde gymzaal. „Zonder al deze hulp van buitenaf kunnen we binnen de Vijfhoek alleen de basiszorg leveren. Willen we dan wat extra's, dan zou het jaren en jaren duren om dat te realise ren. Wat de Vrienden van de Vijfhoek voor ons doen is echt geweldig. Al die mensen die zich zo belangeloos inzet ten voor onze kinderen..." De ruimte die zaterdag in gebruik wordt genomen is multi-functioneel. Omdat zeventig procent van de kinde ren in meer of minderen mate een lichamelijke handicap hebben naast hun verstandelijke handicap, is het begrip gymzaal niet meer op zijn plaats. De Vijfhoek spreekt zelf over een senso-motorische ruimte. Er is een stuk aangebouwd, zodat er voldoende plaats is voor het luchtkussen. Voor de rol stoelkinderen zijn er allerlei aangepas te materialen om mee te spelen en om mee te bewegen, een ervaring die ze soms zelf niet kunnen bereiken. Er is een nieuwe muziekinstallatie én de ruimte kan verduisterd worden, zodat hij ook gebruikt kan worden als film en diazaal. De gymzaal heeft tevens een nieuwe vloer gekregen. De verwar mingselementen zijn veiligheidshalve aan het plafond bevestigd. Aansluitend aan de officiële opening zaterdagmiddag houdt De Vijfhoek van 14.00 tot 16.00 uur open huis aan Het Vierkant 22. Belangstellenden zijn van harte welkom om een kijkje te komen nemen. De medewerkers van het dag verblijf zijn aanwezig om informatie te verstrekken en natuurlijk zijn er voor de kinderen verschillende activiteiten. Sopraan Margot Endel en countertenor Jan Brink met het ensemble. T c 'Geesterduin 37; Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS &TAXATEURS ONROEREND GOED I K Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. MAKELAAR HEILOO - 'Wie niet waagt die niet wint' was het motto van de Heilooër Robin Skotarczak toen hij meedeed aan de KinderNet-prijsvraag in de Tsjakka (het jeugdblad van Bood schappen). Hij stuurde daarom het antwoord op de vraag 'Wie is de vader van Wickie de Viking' op een briefkaart in en werd als één van de gelukkige winnaars uitgeko zen. Hij won daarmee een schitterende supersnelle cool terrain hike. stoere mountainbike is inmiddels bij 'Robin thuisbezorgd en wórdt met veel plezier gebruikt. Het jeugdblad Tsjakka is een onder deel van het blad Boodschappen, dat gratis verkrijgbaar is in groot aantal supermarkten in Nederland. KinderNet verzorgt maandelijks één pagina in de Tsjakka met alles over de nieuwe pro gramma's van KinderNet en vele te gekke prijsvragen HEILOO - Op donderdag 5 september opent Damclub Heiloo met een leden vergadering haar zestigste seizoen. Er worden nog nieuwe leden gezocht. Degenen die de damsport een warm hart toedragen zijn van harte welkom in de sporthal 't Vennewater aan het Zevenhuizen. De vergadering begint om 20.00 uur. Voor nadere informatie kunt u ook contact opnemen met de heer Kraak man, tel. 072-5333847. HEILOO - Aanstaande vrijdagavond zal alweer het laatste zomeravondcon cert in de Witte Kerk plaatsvinden. De succesvolle serie, met als doelstel ling 'toegankelijke muziek tegen lage entreeprijs, maar wel op hoog kwali teitsniveau uitgevoerd', loopt daarmee ten einde. Het aardige van de serie is ook dat in elk concert weer een ander genre muziek te beluisteren valt. In dit laatste zomeravondconcert zal onder meer het bekende en mooie Stabat Mater van Pergolesi worden uitgevoerd. De uit voerenden, sopraan Margot Endel en countertenor Jan Brink, zullen worden begeleid door een instrumentaal ensemble. Na de pauze staan een tweetal aria s uit The Messiah, een aria uit een cantate van Bach, een strijkkwartet van Mozart en een viertal duetten van Henry Purcell op het programma. Een zeer aanbevelingswaardig programma om dit seizoen mee af te sluiten. De toegangsprijs is f 10,(65+ers en CJP f 7,50). Het concert begint zoals gebruikelijk om 20.30 uur. Kaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar, maar ook vooraf telefonisch te reserveren (072- 5334804 of 5335852) dan wel in voor verkoop verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (hoek Stationsweg-Heeren- weg). Om 't u makkelijk te maken, hebben we bij Nieuwe openingstijden nru.v. 1 - 9 -1996 de Rabobank Heiloo-Limmen nieuwe openingstijden. Voortaan kunt u overdag vr',jdag langer bijkms terecht. Probeer 't eens. U bent van harte welkom. 09.00-16.00 uur en 18.00 -20.00 uur De Uitmarkt was vorig jaar een groot succes. Kennemerstraatweg 143/Westerweg244, Heiloo Kerkweg 2, Limmen 1 Tel. 072 53 53 500j tff 1813 BC Alkmaar OPEN HUIS: za. 31 aug. h.oo - is.oo uur I tei.0725405543 HEILOO - Komende zaterdag wordt voor de tweede maal de Uitmarkt Heiloo gehouden. De Uitmarkt vindt plaats rond de Openbare Bibliotheek, basisschool De Zuidwester en winkel centrum Het Hoekstuk. Het evenement is een initiatief van de Stichting Openbare Bibliotheek in samenwerking met de Stichting Oude renwerk. Op de Uitmarkt kunnen cul turele en educatieve organisaties in Heiloo zich presenteren met algemene informatie en hun programma-aanbod voor het komende seizoen. Daarnaast is er ook voor de kinderen genoeg te beleven. Er is van 11.00 tot 13.00 uur een kinderspelprogramm met de span nende titel 'In het land van Zuid- Amerika' en verder kunnen ze zich uit leven op een groot springkussen. De reacties op de eerste Uitmarkt waren volgens mevrouw Timmer van de bibliotheek positief. „Er gingen meteen stemmen op om van de Uitmarkt een jaarlijks terugkerend fes tijn te maken. Heiloo heeft een groot aantal organisaties en verenigingen op i cultureel en educatief gebied. Een jaar lijks overzicht van hun activiteiten is voor Heiloo een goede zaak." De tweede editie van de Uitmarkt Heiloo biedt volgens de organisatoren een informatief, afwisselend en attrac tief programma. Naast de vele informa tiestands zijn er op het podium op het gazon voor de bibliotheek diverse optredens. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur opening door kinderboeken schrijver Sjoerd Kuyper; 10.15 uur Hoogovens Harmonie; 11-15 uur Muziek- en Dansschool Heiloo met muziek; 11.30 uur Volksdansgroep Pridini; 11.45 uur Tai Chi van Studio Taijiquan; 12.00 uur Stichting Jeugdtheater; 12.30 uur Falkland Toneel; 12.50 uur Muziek- en Dansschool met dans; 13.00 uur Harmonieorkest Caecilia en tot slot om 14.00 uur een optreden van Fanfare Eensgezindheid. Ook zal een percussiegroep de hele dag optredens verzorgen en de band Oak trekt over de markt met 'wilde jaren 50 tot en met 90 muziek' In het winkelcentrum wordt tijdens de Uitmarkt een tweedehands verkoop van boeken, cd's, video's en tijdschrif ten gehouden door de bibliotheek en het ouderenwerk. Ook aan de inwendige mens is gedacht: hongerige en dorstige bezoekers kun nen koers zetten naar het terras bij de bieb, waar koffie, thee, fris en versnaperin gen verkrijgbaar zijn. De Travesties in De Beun.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1