i i lepziekte Gemeente Heiloo sluit 1995 af met positief saldo Voor alle vragen over ouderenzorg o> nt e HEILOO Afsluiting Pastoor van Muijenweg, tussen Ewisweg en Het Malevoort. HE I L O O Zaterdag 31 augustus Uitmarkt Heiloo Wegafsluiting tijdens de jaarmarkt Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie PAGINA 4 UITKIJKPOST - 28 AUGUSTUS Sirrds 1991 is de iepziekte zeer toegenomen. Zowel de gemeente als particulieren hebben veel iepen verloren. Het volgende overzicht geeft dit aan: 1992 1993 1994 1995 1996 (tot 24-8-96) gemeentelijke bomen 35 90 125 117 circa 50 particuliere bomen 40 160 805 325 circa 80 Dit jaar vallen de aantal iepzieke bomen voor de gemeente en particulieren mee. Helaas zijn bij Natuurmonumenten veel iepen van flinke omvang verloren gegaan. Ook bij het Landgoed Ter Coulster is flink gezaagd. De gemeente heeft gekozen om geld beschikbaar te stellen om de iepenlanen in Heiloo te herstellen. Door het verlies van de iepen zijn er gaten in de laan gevallenwaardoor het laanbeeld steeds meer afbrokkelde. Eén van de eerste lanen die in aan merking komt voor het herstellen van de iepen is het Malevoort. In het meerjarenbeleidsplan is de komende 4 jaar rekening gehouden met een maxi maal bedrag van 45.000,-- voor vervanging van iepen. Tevens wil de gemeente 14.000,-- uittrekken voor preventie van iepziekte. Dit jaar hebben we 10 iepen laten injecteren. Dit valt te vergelijken met de "griepprik". Als een boom geïnjecteerd is dan is deze voor één jaar resistent tegen iepziekte. Voor 1997 wil het college 143 beeldbepalende bomen extra laten injecteren, zodat deze lanen behouden kunnen blijven. Dit zijn iepen in de Spillaan, Van Vladerackenlaan, Westerweg etc. Op dit moment zijn er 4 iepensoorten die nagenoeg resistent zijn. Aangeraden wordt om één van deze 4 soorten te gebruiken bij het herstellen van de iepenlanen. De bomen zijn van de tweede grootte en worden 15-20 m hoog. Als u een zieke iep ziet dan kunt u bellen naar de afdeling Groen en Landschap, te bereiken onder nummer 531 32 34 of 531 32 30. Rekening in een oogopslag 1995 beschikbaar De gemeenterekening 1995, het huishoud boekje van de gemeente, is op 19 augustus besproken in de raadscommissie voor bestuurszaken die is belast met het onder zoek van de rekening. De accountant heeft de rekeningen gecontroleerd en een goedkeu rende verklaring afgegeven. Raadsvergadering Met deze rekening legt het college van burge meester en wethouders verantwoording af aan de gemeenteraad. De rekening wordt met een samenvatting, de zogenaamde rekening in één oogopslag (RIEO), in de raadsvergade ring van 2 september a.s. besproken. Deze vergadering is openbaar. U bent dus van harte welkom. Nadat de rekening 1995 door de raad is vastgesteld moet deze vóór 15 september worden aangeboden aan de Provincie die namens het Rijk toezicht houdt op de gemeenten in Noord-Holland. Positief saldo Het financiële resultaat van de gemeentereke ning, het huishoudboekje van de gemeente, is een voordelig saldo van f 765.000,-. Het resultaat/saldo was in de loop van 1995 al geraamd op een overschot van f 260.000,-. De raad wordt voorgesteld om van het totale saldo f 240.000,- te gebruiken voor het terug betalen van teveel ontvangen algemene uitke ring uit het gemeentefonds over 1995. Het restant van f 525.000,- wordt gestort in de reserve nader te bepalen bestemmingen en is te beschouwen als een incidentele meevaller. Dit is vooral ontstaan door in de loop van 1995 optredende lagere rente, het later uit voeren van diverse werken en investeringen dan gepland en meevallende opbrengsten uit het grondbedrijf. In de RIEO is kort en bondig aangegeven waar interessante verschillen ten opzichte van de begroting 1995 en de reke ning van 1994 zijn opgetreden. In de onlangs vastgestelde voorjaarsnota 1996 en het meerja renbeleidsplan 1997-2000 is met de te verwach ten effecten, die doorwerken in de komende jaren, al grotendeels rekening gehouden. R.l.E.O. De gemeenterekening, zoals die volgens de voorschriften bestaat uit gedetailleerde ver antwoording met uitgebreide specificaties en bijlagen, wordt de laatste jaren in Heiloo ver taald en samengevat in een "rekening in één oogopslag" (RIEO). Deze RIEO is een comp acte, moderne vorm van verslaglegging met de bedoeling de rekening voor zowel de raadsleden als de bevolking beter leesbaar en toegankelijk te maken. In hoofdlijnen wordt aangegeven wat er met de totaal f 64.000.000,- is gedaan in 1995. Die f 64.000.000,- is overigens voor f 15.000.000,- éénmalig, doordat woningbouw leningen van het rijk aan woningbouwcorpo raties na 1995 niet meer via de gemeenten lopen. Het totale rekeningsbedrag van Heiloo, in grote lijnen te vergelijken met de omzet van een bedrijf, schommelt meestal zo rond de f 50.000.000,- per jaar. Vanaf 1995 is de begroting en dus ook de rekening produktgewijs opgezet en is de kos tentoerekening verbeterd. Daardoor is een zuiverder beeld ontstaan van wat een bepaald produkt of dienst kost en wat de eventuele opbrengsten zijn. Naast financiële cijfers zijn er ken- en prestatiegetallen opgenomen die de relatie leggen tussen de geldbedragen en wat er mee is gedaan. Deze RIEO is gratis af te halen bij de balie van het gemeentehuis. De gemeenterekening met de specificaties en bijlagen is ter inzage gelegd en eventueel in onderdelen verkrijgbaar tegen betaling van de in de legesverordening opgenomen bedra gen. Voor nadere informatie kunt u bellen met Afdeling voorlichting, telefoon 072 - 531 32 27. Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op maandag 2 septem ber van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avond openstelling, wordt u verzocht voorafgaand aan deze avond contact met hen op te nemen. In verband met de herinrichting van de Pastoor van Muijenweg, tussen de Ewisweg en Het Malevoort, wordt dit weggedeelte vanaf donderdag 29 augus tus a.s. afgesloten voor het doorgaande autoverkeer. De werkzaamheden bestaan uit het aanpassen van het kruispunt en het aanbrengen van een nieuwe asfalt- toplaag. De werkzaamheden nemen naar verwachting circa vijf weken in beslag Ter gelegenheid van de opening van het cul turele seizoen in Heiloo, vindt op zaterdag 31 augustus a.s. voor de tweede keer de Uitmarkt Heiloo plaats. Tussen 10.00 uur en 15.00 uur wordt in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo, Winkelcentrum 'het Hoekstuk' en basisschool 'De Zuidwester' de tweede Heilooër Uitmarkt georganiseerd: waar kan ik het komend sei zoen naar toe en waaraan kan ik deelnemen? Meer dan dertig Heilooër instellingen met een cultureel en lof educatief aanbod zullen daar acte de présence geven. Naast algemene informatie zal het accent worden gelegd op de activiteiten in het komend seizoen. Daarnaast is er ook voor kinderen genoeg te beleven zoals een kinderspelprogramma en een springkussen. ledereen die wil weten wat het culturele leven in Heiloo te bieden heeft of zich wil oriënteren op de mogelijkheden om binnen Heiloo in de vrije tijd actief te zijn kan informatie krijgen op de Uitmarkt. Op het grasveld voor de bibliotheek staat een podium waar door verschillende groepen optredens worden verzorgd. 10.00 uur Opening door kinderboekenschrijver Sjoerd Kuyper 10.15-11.15 uur Hoogovens Harmonie 11.15-11.30 uur Stichting Muziek- en Dansschool Heiloo/muziek 11.30-11.45 uur Heilooër Volksdansgroep "Pridini" 11.45-12.00 uur Studio Taijiquan A. Klinkenberg ITai Chi 12.00-12.30 uur Stichting Jeugdtheater Heiloo 12.30-12.50 uur Falkland toneel 12.50-13.00 uur Stichting Muziek- en Dansschool Heiloo/dans 13.00-14.00 uur Heilooër Harmonie-Orkest 'Caecilia' 14.00-15.00 uur Fanfaremuziekvereniging 'Eensgezindheid' Heiloo. Speciaal voor de kleintjes is er een apart kin derspelprogramma van 11.00 tot 13.00 uur 'In het land van Zuid-Amerika'Nieuw is het springkussen, waar kinderen tijdens de Uitmarkt hun energie kwijt kunnen. In het winkelcentrum 'het Hoekstuk' vindt tij dens de markt een tweedehands-boekenver koop plaats van zowel afgeschreven biblio theekboeken, cd's, video's en tijdschriften als van door de Stichting Ouderenwerk Heiloo verzamelde tweedehands-boeken. Voor meer informatie kunt u bellen met de Stichting Openbare Bibliotheek, tel. (072-5330670. HEERENWEG Het gedeelte Heerenweg tussen Raadhuis- weg en Van Aostastraat zal tijdens de jaar markt! lappenmarkt op donderdag 5 septem ber a.s. voor alle verkeer worden afgesloten tussen 5.00 en 20.00 uur. Net als tijdens de weekmarkt zal het verkeer van en naar de Kennemerstraatweg gebruik kunnen maken van de route Van der Veldenstraat/Willibrordusweg/Kerkelaan. LET OP: De HeerenwegIRaadhuisweg is een belangrijke uitvalsweg voor de brandweer naar de Kennemerstraatweg. Stoppen en par keren is onder andere daarom terplaatse ver boden. Door de politie zal tijdens de jaar markt op naleving worden toegezien. RAADHUISWEG (NOORDZIJDE) Het doodlopend gedeelte Raadhuisweg tus sen Brandweerkazerne en de ABN-AMRO- bank zal eveneens de gehele dag voor alle verkeer zijn afgesloten. Gedurende de totale duur van de werk zaamheden is de Pastoor van Muijenweg voor hèt doorgaande autoverkeer afge sloten, inclusief de N.Z.H. busdienst die omgeleid zal worden. Autoverkeer van en naar Mariënstein blijft mogelijk, terwijl autoverkeer van en naar de Kandelaar gebruik kan maken van de Oudburger- laan. De voetpaden blijven tijdens de werk zaamheden normaal bruikbaar. Heeft u verder nog vragen of opmerkingen dan kunt u contact opnemen met de heer B. de Groot, telefoon 533 40 08, of de heer P. Aalders, telefoon 531 32 06, beide van de afdeling Civiel en Reiniging. De basisscholen in Heiloo zijn weer begon nen op maandag 12 augustus 1996 en zo ook de activiteiten van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. De activiteit "Knuffelhoek 't Beestenboetje" voor de groepen 1/2/3 begint als eerste op woensdag 18 september 1996 van 10.15 - 11.15 uur. De leerlingen kunnen de verschillende dieren, o.a. konijnen, cavia's, bokjes, geitjes en kippen vasthouden, aaien en lekker mee knuffelen. Ook vertelt een medewerker van de afdeling Groen en Landschap een informatief verhaal over de dieren. De andere activiteiten (excursies) van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie over het schooljaar 1996/1997 zijn: In het najaar 1996: - Bezoek aan de Gemeentereiniging aan het Rosendaal 2; - Bezoek aan de Kaasboerderij Fransman te Bergen; - Bezoek aan de Campina Melkunie; - LespakketKabouterpad rond school (vra gen en opdrachten); - LespakketAfval (vragen en opdrachten); - LespakketAfval Scheiden (vragen en opdrachten); - Herfstwandeling in het bos; - Hondenwachterlongediertebestrijder op school. In het voorjaar 1997: De Werkgroep organiseert in het voorjaar van 1997 een groot project: Water, met thema's en informatie over: - Wsjer en bos: De excursie wordt gehouden in het bos van het landgoed van Nijenburg, spelen- derwijs zal het belang van water voor een bos uitgelegd worden. - Water- en oeverbeplanting: Door de excursie zullen de deelnemers een beter inzicht krijgen in water- en oeverbeplanting en haar milieu. Een heus biologisch-onderzoek in het mooiste stukje van Heiloo, nl. Het Heilooër Veentje. Een ontdekkingsreis langs natuur lijke schoonheid! - Sloot- en rivierwater: Het project gaat over milieu om in te leven. De plaats, die het water inneemt in onze samenleving en zeker in een 'waterland' als het onze, is van groot belang. Aandacht wordt besteed aan de relatie mens/dier en milieu - vissen: - amfibieën - watervogels - protozoën - bacteriën - Vis, visserij en waterleven: Het project bestaat uit een kant en klaar lespakket van de Hengelsport vereniging De Vroegte Wint, dat in de klas wordt uit gewerkt en besproken. Een gastspreker van de Hengelsportvereniging komt ook op school. - Waterlessen op school: Informatielespakket over drinkwater van NV PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland. Drinkwater is een onmisbaar element in ons leven. Je draait de kraan open en daar is het: betrouwbaar drinkwater, op alle momenten van de dag. Zo vanzelfsprekend. En zo hoort het ook. Drinkwater is immers de eerste levensbehoefte. Het onderwijsteam van NV PWN neemt leuk en boeiend lesmateriaal mee naar de scholen, o.a.: een watercircuit, een zuivering, proefjes doen of een waterpad lopen rond de school, lesbrieven, waterpuz zels, audio-visueel materiaal, kleurboekjes etc. - Waddenbus: Het doel van dit project voor de groepen 1/2 en 7/8 is om: De leerlingen waardering en bewondering voor de natunfr in het waddengebied te stimu leren. Het opdoen van kennis over relaties in de natuur, de bedreigingen en het behoud van de wadden. De scholen krijgen het basisonderwijspak ket (folders van de Waddenvereniging, vouw blad "Het Waddengebied", zeehondenbrief, knipblad en blad 'Slik'). De waddenbus komt met veel lesmateriaal over de wadden naar de school. De leerlingen maken een grote wad denmaquette, een kijkdoos, een waddenkrant of een eilandmaquette, kijk-doe-hoeken (werkbladen met veel doe-opdrachten) en er worden dia's gedraaid. Voor de groepen 1 en 2 is er een "kleuter- kist". Een kist vol met kant en klaar materiaal, zoals: schelpen, tekenspelletjes, memory, handpop zeehond, reuzepuzzel, voorlees boekjes e.d. Er zit een handleiding met les suggesties en o.a. kopieerbare zeehonden maskers en kleurplaten bij. Alle tien basisscholen in Heiloo hebben zich voor het schooljaar 1996/1997 weer voor deelname opgegeven. Dit betekent dat bij bovengenoemde activiteiten totaal 1752 leer lingen actief mee zullen doen. Bij de meeste activiteiten behoort lesmateriaal, zodat de leerkrachten het vooraf in de klas kunnen bespreken en de leerlingen goed voorbereid naar de activiteit gaan. Agenda voor raadsvergade ring d.d. 2 september 1996 1. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie lijst en volgorde van spre kers over van een unaniem positief com missie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling beknopt verslag van raadsver gadering d.d. 1 juli 1996 4. a. Ingekomen stukken 4. b. Diverse voorstellen in verband met gemeenschappelijke regelingen Bespreekstukken 5. Beschikbaarstelling eenmalige bijdrage in de kosten van aanpassing van de verkeersweg N9 (Alkmaar-Den Helder) 6. Vaststelling gemeenterekening-1995 7 Vaststelling nieuwe winkeltijdenverordening 8. Vaststelling gewijzigde marktgeldverordening 9. Vaststelling concept-overeenkomst met Van Wijnen PGN voor de verkoop van grond nabij de ING Bank aan de Heerenweg 46 en instemming met de inhoud van de concept-overeenkomst met de ING Bank voor de ruil van grond ter grootte vam5 parkeerplaatsen ten westen van het bankgebouw Akkoordstukken 10.Vaststelling herziene uitkerings- en pen sioenverordening wethouders 1996 11 .Exploitatieverbeterende maatregelen sporthal 12. Subsidieverlening aan de ABC Werkgroep in het kader van de Stimuleringsregeling LOKV voor het basisonderwijs 13.Vaststelling herziene Verordening en gewijzigd Besluit Financiële Tegemoetkoming Voorzieningen Gehandicapten 14.Correctie artikel 5 Verordening Kinderopvang 15. Regeling recht van opstal in verband met overdracht gebouw Bergeonstraat 22 aan sportvereniging Dojo 't Loo. 16. Beschikbaarstelling krediet voor de aan koop, het plaatsen en het inrichten van een noodlokaal bij het scholencomplex in Ypestein en beschikbaarstelling voorberei dingskrediet voor het opstellen van een plan voor de definitieve uitbreiding van het scholencomplex met twee lokalen 17. Beschikbaarstelling krediet voor de aan schaf van een personeelsinformatiesys teem 18. Beschikbaarstelling krediet voor de aan schaf van automatiserings-apparatuur en software voor teken-/ontwerpactiviteiten en voor het operationeel maken van GBKN Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar X- 09.00-17.00 uur Telefoon 533 87 04 s* Wonen S Zorg op Maat Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313131. 1111 WïMM Informatierubriek Eén van de eerste lanen die in aanmerking komt voor het herstellen van de iepen is het Malevoort.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4