Jeu de boules in 't Loo "Een hoge rente... en ik kan altijd bij mijn geld!" Neptunus bezoekt Scouts Schemerdonker herbergt onbekende levens 10 MIJL VAN HEILOO Voor en door Heiloo Geslaagd PCC-introductiekamp X 06-0502 Rabobank AT ZATERDAG 14 SEPTEMBER PAGINA 10 UITKIJKPOST - 4 SEPTEMBER 'papieracties in Heiloo Tendenz zoekt nieuwe medewerkers Tekenen na schooltijd RaboTeleSparen: gemakkelijk sparen per telefoon Bel voor meer info! Zo makkelijk is RaboTeleSparen: Kennemerstraatweg 143/Westerweg244, Heiloo Tel. 072 53 53 500 Kerkweg 2, Limmen Sjoelclub Sans Atout Schaken bij Oppositie TY Heiloo Kapbergcursussen eind september van start Handbal Meervogels Nederlandse Christenvrouwenbond Nierstichting zoekt wijk- hoofd voor Ypestein P#L I T I E HEILOO - Heeft u er wel eens bij stil gestaan dat in het schemerdonker van late zomeravonden buiten een ander leven begint? Ook in uw eigen achter tuin. Dan vliegen de vleermuizen uit op zoek naar voedsel. Iemand die daar zeer boeiend over kan vertellen, is de heer Wouter Koelemay uit Heiloo. „Mensen kijken vaak niet goed om zich heen. 's Avonds zie je bijna niemand op straat, terwijl er dan zulke interessante dingen gebeuren. Als je een vleermuis wilt zien, moet je er wel echt op letten. Het is meestal een soort flits, zo snel vliegen ze." Ondanks het feit dat de meeste mensen nog nooit een vleermuis gezien hebben, bestaat er toch een grote angst voor deze zoogdieren. „Het is helemaal niet nodig om er bang voor te zijn, het zijn hele nuttige beesten," aldus de heer Koelemay. „Ze vangen insekten, mug gen, nachtvlinders en kevers." Die angst komt volgens hem doordat velen wel eens gehoord hebben dat vleermuizen dragers zijn van hondsdol heid. „Dat is eigenlijk maar heel zelden het geval. Bovendien is het ook maar één soort waarbij dat eventueel zo is. Niettemin kun je een dode vleermuis beter niet met je blóte handen oppak ken. Maar als je een paar stevige tuin- handschoenen gebruikt, is er niets aan de hand." Natuurliefhebber Koelemay is al jaren lid en penningmeester van de Vogel werkgroep Alkmaar en omstreken. De werkgroep houdt zich bezig met waar- nemjngen en tellingen van verschillen de vogelsoorten. Uit die liefde voor vogels kwam uiteindelijk zijn interesse in vleermuizen voort. „Ik zag een keer een vleermuis vliegen hier in de straat. Ik raakte geïnteres seerd, ben er artikelen over gaan lezen en naar lezingen gegaan. Ook het boek van Kees Kapteyn, vleermuis-kenner bij uitstek, is heel boeiend. Wat er zo mooi is aan die beesten? De acrobatische wendingen die ze maken op jacht naar hun prooi, een prachtig gezicht is dat." Speciale detector Sinds een jaar heeft de heer Koelemay een speciale vleermuis- detector. Uit een blauw koffertje komen een kopte lefoon en een klein groen apparaatje tevoorschijn, dat een beetje op een wal kie-talkie lijkt. Deze speciale detectors zijn in Nederland pas een jaar voor par ticulieren te koop, en dan alleen nog maar bij één firma. „Vleermuizen zenden om zich te oriën teren en om hun prooi te vinden geluidssignalen uit die voor het mense lijk oor niet waarneembaar zijn. Deze detector kan je instellen op de frequen tie van die geluidssignalen. Als je hem dan richt op bijvoorbeeld een boom waar vleermuizen in zitten, begint hij te tikken. Als het apparaat snel tikt, zitten er meerdere dieren. Bovendien geeft de frequentie aan wat voor soort vleer muis het is, want het aantal kilohertz is bij elke soort anders." Het blijkt dat verschillende soorten zich goed thuisvoelen in Heiloo. „De dwergvleermuis komt hier het meest voor. Die zit gewoon in woonwijken, in bomen of onder losse dakpannen. De ruige dwergvleermuis is te vinden in de buurt van water, bijvoorbeeld in Plan Oost. Daar heb je ook de water vleermuis, een soort die vlak over het wateroppervlak scheert. De laatvlieger en de rosse vleermuis huizen met name in het Heilooër Bos." Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging de Terriërs, kantine sportcomplex het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur en op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk, tussen 10.30 en 12.00 uur. Zaterdag 7 september Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 12.00 uqr. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 9.00 en 11.30 uur. Ook gebruikte kleding. Elke woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kan delaar nabij nr. 12. Tussen 12.00 en 18.00 uur. Hockeyvereniging de Terriërs, kantine sportcomplex het Vennewater. Van 13.00 tot 20.00 uur. Woensdag 4 september Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie plan Ypestein Dompvloetlaan. Dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 18.00 uur. Halen op verzoek tel. 072-5337281. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tassen 9.00 en 17.00 uur. Halen op verzoek: tel. 5331840 en 5063525. De Springschans, Breedelaan 6 en Sluijsweijdt 9. Brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (op loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 Het Malevoort 5. Tijdens schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Volgens Wouter Koelemay komt de dwergvleermuis hier het meest voor. foto Parakalo) Af en toe trekt de heer Koelemay er 's avonds op uit met de detector. „Het is een liefhebberij, ik ben niet echt fana tiek. Een ander kijkt 's avonds een voetbalwedstrijd, ik ga liever naar bui ten. De allermooiste plek. hier in Heiloo is het Rimboe-bosje achter de Moeder Gods Kerk. Daar heb je heel veel vleermuizen, in alle soorten." Het vleermuis-spotten kan alleen in de maanden mei tot en met oktober. Daarna verschuilen de dieren zich voor hun winterslaap in oude schuren en grotten, plaatsen waar de temperatuur zo rond de zes zeven graden Celsius ligt. Andere vleermuizen trekken weg naar verre streken, om het volgend jaar weer terug te keren in verlaten spech tennesten, holle bomen en spouwmu ren in Nederland. Dat ze daar dan vaak nauwelijks opge merkt worden door de mensen illus treert de heer Koelemay: „Laatst waren mijn vrouw en ik bij een kennis. Ik had de detector meegenomen en vroeg of daar ook vleermuizen zaten. Die kennis was er van overtuigd dat ze er niet waren. Toen heb ik de detector maar eens aangezet. Nou, die begon dus meteen te tikken. Zo zie je maar: ook al zie je ze niet, ze zijn er toch wel." HEILOO - Burgemeester Schoof, wet houders Ton ten Hoope, Roelof Bos en enkele ambtenaren speelden vorige week dinsdag op het plein voor 't Loo een partijtje pétanque - in Nederland beter bekend als jeu de boules - tegen een aantal ondernemers. Op het hiervoor zeer geschikte materi aal van de 'gouden stuiver' ging het er onder toeziend oog van enkele suppor ters fanatiek aan toe. De partijen wil den niet voor elkaar onderdoen. Hoewel de meesten bleven beweren dit spelletje slechts in de vakanties op de camping te spelen, deden de fanatieke blikken anders vermoeden. Burgemeester Schoof werd er sterk van verdacht te hebben getraind op het tij delijk braak liggende terrein achter het gemeentehuis en ook het spel van Wilma Grooteman gaf blijk van een goede voorbereiding. De stand na enkele uren was zes tegen zes en omdat er een schitterende wis selbeker zou worden uitgereikt, was een extra partij nodig. De winst werd tenslotte behaald door de ondernemers van 't Loo. De deelnemers waren enthousiast over dit initiatief, onder andere genomen door de voorzitter van de Pétanque Vereniging Heiloo, de heer Co Oudejans. Men was van mening dat pétanque meer is dan alleen een spelle tje voor op de camping. Verschillende leden van de PVH heb ben de gehele avond bijstand verleend in de vorm van scheidsrechteren, uitleg geven van de regels en het meten van de afstand tussen de ballen en de but, het kleine balletje dat van essentieel belang is voor het spel. Na de prijsuit reiking werd nog wat nagepraat over de tactiek en techniek en burgemeester Schoof beloofde de ondernemers een spoedige revanche. HEILOO - Tienercentrum Tendenz is op zoek naar nieuwe, vrijwillige mede werkers. Tendenz is een onderdeel van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo en is er voor tieners van 12 tot 16 jaar. Op dit moment bestaat het team uit tien vrijwilligers en één beroepskracht. Zij organiseren de activiteiten in Tendenz. Dat zijn de vrijdagavonden met veel muziek, maar ook speciale activiteiten in de vakanties, zoals basketball, bungy-run en nog veel meer. Eén k*er is in de drie weken is er base dance voor de groepen acht van de basis school. Medewerkers van Tendenz werken veel samen voor en achter de schermen. Voor de schermen wil zeggen het doen van bardiensten of de uitvoering van een vakantie-activiteit. Achter de schermen is de organisatie, het schoon maken en de publiciteit. Daarvoor zijn er diverse werkgroepen. Ben je tussen de 13 en de 16 jaar en wil je wel eens dingen organiseren die je zelf leuk vindt, of ben je 21 jaar en ouder en wil je daarnaast wat meer ver antwoordelijkheid hebben, bel dan met Tendenz, 072-5335242 en vraag naar Margreth. Schrijven kan ook: Tendenz, Pastoor van Muijenweg 12, 1852 EH Heiloo. HEILOO - Voor basisschoolkinderen die het leuk vinden om na schooltijd creatief bezig te zijn worden er in de Ypsalon tekenlessen gegeven door Iris Ferneé. De lessen zijn op maandag- en op don derdagmiddag. De kosten bedragen f 25,- voor vier lessen, materiaal inbegre pen. De lessen zijn gekoppeld aan schooltijden en -vakanties. De bibliotheek, die op 9 oktober in de Ypsalon een dependance opent, heeft de kinderen van de tekenles alvast uit genodigd om de nieuwe bieb aan te kle den met werkstukken. De bedoeling is dat ze hun mooiste, spannendste of lief ste kinderboek gaan verbeelden. De tekeningen of schilderijen komen dan aan de boekenstellingen te hangen. En dat is nog niet alles. Ook mogen de kleine kunstenaars een bijdrage leve ren aan de komende kinderboeken week, die dit jaar het thema 'heksenke tel' heeft. Voor informatie over de tekenlessen: tel. 072-5338223. Naast tekenlessen worden er in de Ypsalon allerlei andere activiteiten gehouden. Er is onder andere een afslankclub, er wordt gebridged en er zijn cursussen Frans, Engels en filoso fie. De Ypsalon is gevestigd in het wijk centrum De Kring aan De Hucht 4 in Ypestein. Sparen is prachtig maar ik wil wel altijd bij m'n geld kunnen. Als Tele- spaarder kan ik dat. Ik bel gewoon de Rabofoon en binnen enkele minuten heb ik geld naar mijn Betaalrekening over geboekt en kan ik weer volop pinnen. Ondanks dat uw spaargeld 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar is, krijgt u vanaf 500,- spaargeld tóch een hoge rente. En uw persoonlijke toegangscode zorgt ervoor dat als enige saldo informatie kunt opvragen en geld overmaken Rente nu: van uw TeleSpaar- j§ QjL§ rekening naar f 9 uw Betaalrekening of omgekeerd. Wilt u meer weten over deze gemakkelijke manier van sparen per telefoon? Bel dan gratis: (maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 23.00 uur en 's zaterdags van 09.00 tot 17.00 uur) Sparen per telefoon Een hoge rente binnen handbereik (geen duur G6~nummer!) Tot 25.000,- is uw Altijd en overal inzicht in uw èctuele spaarsaldo hRentewijzigingen voorbehouden. HEILOO - Uitslagen woensdag 28 augustus: A-lijn: 1 dms. Stark-v.d. Vlies 55.73 dms. Tuinstra-Tuinstra 55.73, dms. Dekker-Bierman 55.73 2. dms. Dolmans-Leep 52.60 B-lijn: 1. dms. Cornelissen-Schreiber 57.92 2. dms. Toby-Toby 57.50. C-lijn: 1. dms. Vijn-Wuyts 63.33 2. dms. v. Toornburg-de Vries 56.25 D-lijn: 1. dms. de Waard-Mooy 54.17, dms. v.d. Wiele-v.d. Vlies 54.1 2. dms. Witting- Romar 52.92 E-lijn: dms. Rus-dhr. Fagel 66.67 2. dms. Mosch-Ooms 53.75. HEILOO - Afgélopen dinsdag kwa men de schakers uit Heiloo en omge ving weer bij elkaar in het Open Huis. Op deze open avond werden voorzich tig de stellingen ingenomen. Er werd gesproken over de huidige vorm en verwachtingen voor het nieuwe sei zoen. Sommige leden hebben hun spelpeil tij dens de zomer (nog) wat meer weten op te vijzelen met boeken en slimme varianten, een enkeling heeft hier en daar nog wel een toernooitje gespeeld. Het merendeel van de leden heeft de stukken echt helemaal laten rusten: routine genoeg of anders de Franse verdediging maar toepassen. Iedereen heeft er weer zin in, en ging er dan ook lekker voor zitten. Een fris begin met een nieuw systeem, waarin alle leden in een poule zijn ingedeeld. Dit systeem maakt het mogelijk om nieuwe leden tussentijds te verwelko men. Zij kunnen immers zo meespelen! Want natuurlijk zullen er in de regio mensen zijn, jong of oud, die graag een partijtje willen spelen. De gezelligheid in clubverband met na de partij een babbeltje en drankje bij de bar zo u wilt, is in menig opzicht ook echt een avondje uit, en gaat natuurlijk verder dan de zoveelste avond stoïcijns voor de televisie hangen. Daarom, schaakliefhebbers, nodigt Oppositie u uit om eens langs te komen op dinsdagavond 20.00 uur in het Open Huis. U zult zich gauw thuisvoelen in de ambiance van de schaakclub. Of u nou een gelegenheidsschaker bent of op het niveau bent dat u de Hassing- variant speelt tot zet 16, maakt allemaal niet uit. U zult bevangen worden door het fascinerende, onbegrensde en romantische schaakspel, en uitzien naar elke dinsdagavond. Enthousiast, en nog vragen? Kom langs, of neem contact op met secretaris Cor van Etten, tel. 072- 5333543. HEILOO - Op donderdag 5 september start sjoelclub Heiloo met het nieuwe seizoen. Deze gezellige avonden wor den iedere donderdag gehouden in het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo om 20.00 uur. De contributie heeft de club zo laag mogelijk gehouden om een ieder van jong tot oud de gelegenheid te geven lid te worden. Mocht u interesse hebben in een ont spannende avond met spelelement, kom dan een keer langs op de donder dagavond en sjoel vrijblijvend een keer meer. U kunt ook bellen naar de heer de Groot, tel. 072-5336293 of de heer Klaver, tel. 072-5337712. HEILOO - Op woensdagmiddag 11 september van 13.00 uur tot 15.00 uur kan men bij TV Heiloo weer kennis maken met de tennissport. Deze mid dag is bedoeld voor kinderen die op de basisschool zitten en graag willen gaan tennissen. Kinderen die enthousiast zijn gewor den voor de tennissport, kunnen zich opgeven voor de bal- en slagvaardig heidstraining die gedurende de winter maanden bij TV Heiloo wordt gegeven. Zorg dat je op tijd bij de club aan de Dors bent (let op: niet de tennishal). Voor rackets en ballen wordt eventueel gezorgd. EGMOND - De teken- en schildercur sussen in De Kapberg in Egmond aan de Hoef zijn in de hele regio een begrip. In de loop van de jaren volgden vele tientallen beginnende en gevor derde amateurtekenaars en -schilders onder individuele begeleiding de cur sussen in de sfeervolle Galerie De Kapberg aan de Slotweg. Begin 1995 werd, bij wijze van experi ment, begonnen met een cursus voor de jeugd. Dat voorzichtige experiment bleek een onverwacht succes te zijn: er meldden zich meer gegadigden dan er geplaatst konden worden, Ook voor het nieuwe cursusjaar heeft De Kapberg weer enkele enthousiaste en kundige docenten bereid gevonden teken- en schilderlessen te verzorgen voor zowel jeugd als volwassenen. Op woensdagavond 25 september om 20.00 uur start onder begeleiding van de Alkmaarse beeldend kunstenares Ka rin Opstelten de cursus Tekenen en schilderen voor volwassenen naar stil leven, portret en model, terwijl op don derdagmiddag 26 september om 16.00 uur de Egmondse Yolanda Niekerk- Dekker de eerste les verzorgt van haar cursus Tekenen en schilderen voor jeugd van 9-13 jaar. Voor beide cursussen kan men zich tot 15 september aanmelden. Nadere informatie is te verkrijgen bij de docen ten Karin Opstelten, tel. 072-5157533 en Yolanda Niekerk-Dekker, tel. 072- 5063763. 'Brugsmurfen' van het PCC op introductieweek. AKERSLOOT - De dames sen.l verlo ren van Vriendschap 1 met 7-25. Ook nu moesten de reserves van de dames hun meerdere erkennen in de gasten uit Amsterdam die vooral aanvallend sterker waren. De combinaties waren vlekkeloos maar bij het naderen van de 9 meterlijn kwam de agressie van Vriendschap naar boven en op het felle verdedigen van Vriendschap had Meervogels geen antwoord. Ruststand 3-12. Ook na rust was hetzelfde beeld en moesten de dames genoegen nemen met een forse nederlaag. De heren sen.l verloren van HCV 90 met 12-17. HCV 90 zorgt altijd voor spanning in Akersloot. De eerste vijf minuten had Meervogels de meeste kansen, maar pas in de tiende minuut was het door een strafworp raak, 1-0. De vlotte combinaties van HCV resul teerden in een 2-5 achterstand voor Meervogels, maar door hard werken en benutten van strafworpen werd de rust stand nog hoopvol 5-6. Na rust was de zuiverheid bij beide teams ver te zoeken doch van het bal verlies profiteerde HCV het meest. In de twintigste minuut bij een 11-12 stand was alles nog mogelijk. Op dat moment zag de scheidsrechter die alleen floot het echt niet meer. Door onterechte beslissingen liet Meervogels zich ontre gelen. Bij het eindsignaal 1 had toch het juiste team gewonnen. HEILOO - De NCVB heeft voor het nieuwe seizoen weer een programma opgesteld. Er zijn negen bijeenkom sten, steeds op de laatste dinsdagavond van de maand, in het gebouw van de Gereformeerde Kerk aan de Noorder geeststraat te Heiloo. De NCVB is een interkerkelijke ver eniging voor vrouwen van alle leeftij den. Het lidmaatschap bedraagt f 53,50 per jaar. Daarvoor ontvangen leden ook het maandblad Informatie. De reiscommissie verzorgt tweemaal per jaar een uitstapje. Voorts zijn er twee leesclubs, waarin de deelneem sters een boek bespreken dat door allen is gelezen. Bovendien bevat het programma lezingen over diverse on derwerpen. Zoals het onstaan van het Wad en de positie van de vrouw in de Islam. Wie interesse heeft en nadere bijzon derheden wenst, kan contact opnemen met mevrouw Boogaard-van den Hout, Breedelaan 63 in Heiloo, tel. 072- 5333289. HEILOO - Ze staan en hangen weer langs en boven de weg, de borden en spandoeken met de opschriften 'De scholen zijn weer begonnen' en 'We gaan weer naar school'. Met wat fanta sie zijn deze slogans op twee manieren op te vatten: enerzijds zijn zij een waar schuwing voor de automobilist dat de grote vakantie is afgelopen en er vanaf nu dus weer honderdduizenden scho lieren en studenten deelnemen aan het verkeer, anderzijds herinneren zij de scholieren er aan dat, behalve de jaar lijkse strijd om de cijfers, ook het gevecht om een goede plek binnen de rangorde van de nieuwe klas weer gaat beginnen. De meest kwetsbare groep binnen deze horde van fietsende scholieren is die van de brugklasleerlingen. Kersvers van de basisschool hebben beginnende brugklassers weinig of geen ervaring met het dagelijks afleggen van langere afstanden of met het fietsen met een zware schooltas achterop of op de rug. Maar gelukkig leren zij snel en na een maand of twee, drie onderscheiden zij zich, wat fiets-en verkeersgedrag betreft, (helaas) weinig meer van hun oudere schoolgenoten. Los van deze gemeenschappelijke groei in fietservaring staat de strijd om een goede plek in de sociale rangorde van de nieuwe klas, een klas die nu nog bestaat uit leerlingen die elkaar niet of nauwelijks kennen. In de eerste twee maanden van elke nieuwe (brug)klas doet er zich een groepsproces voor, waarin langs vastgestelde banen en met behulp van ongeschreven wetten en regels komt vast te staan welke leerling welke positie in de klas inneemt. HEILOO - Al vanaf januari is de col lecteleiding van de Nierstichting bezig een wijkhoofd te vinden voor de ko mende collecte (23-28 september), voor de wijk Ypestein. In zo'n actieve wijk moet toch vast iemand te vinden zijn die enkele dagen per jaar deze taak op zich wil nemen? Van de meeste wijkhoofden is vaak te horen dat de taak van wijkhoofd min der tijd en energie kost dan collecteren. Of dat zo is, beslist natuurlijk ieder voor zich. De ervaring is echter dat de meeste wijkhoofden dit werk al zo'n twintig jaar of langer doen. Het zou erg jammer zijn als er dit jaar in Ypestein niet kan worden gecollecteerd. Belangstellenden kunnen contact op nemen met de collecteleiding Janny en Martin Affourtit, Torenlaan 37, 1851 TA Heiloo, tel. 072-5332815. •Noord-Holland Noord 06-11 072- AKERSLOOT 5122222 AKERSLOOT - Op 26 augustus wer den bij een supermarkt aan de Raadhuisweg twee kratten met lege flessen ingeleverd. De kratten bleken daarvóór gestolen te zijn. Tegen de dader werd proces-verbaal opgemaakt. Op het Julianaplein werd een Puch Maxi S bromfiets voorzien van verze keringsplaatje ZHH-740-96 ont vreemd. Op 27 augustus verleende de bestuur der van een personenauto op de Boekei geen voorrang. Een aanrijding met een andere personenauto was niet meer te voorkomen. Er was alleen materiële schade. Op 30 augustus werd melding gedaan van een aanvaring op het Alkmaarder- meer die plaatsvond op 2 augustus. Een speedboot voer over een surfplank. Daardoor werden de mast, het zeil en een surfschoen zwaar beschadigd. De surfer liep door de aanvaring een zwaar gekneusde voet op. Oorzaak was dat de schipper van de speedboot geen voor rang verleende. Op 31 augustus werden tijdens het ont bijt in een restaurant twee handtassen ontvreemd. De inhoud van de tassen bestond uit onder andere verschillende geldbedragen, een paspoort, enkele bankpassen en sleutels. Op 1 september werd op de Mozart- laan een Ajax-rugtas gevonden. In de tas bevond zich sportkleding. De uiteindelijke uitkomst van dit pro ces is bepalend voor het welzijn van de •leerling in deze klas. Het is dan ook van het grootste belang, voor zowel de leer ling als het onderwijsleerproces, dat de opbouw van zo'n sociale structuur evenwichtig en eerlijk gebeurt. Speerpunten Op het PCC is het sturen van en rich ting geven aan dit proces door de brug klasmentoren één van de speerpunten van de leerlingbegeleiding. De vesti ging in Heiloo gaat daarom altijd op een PCC-introductiekamp en dit jaar werd gekozen voor een driedaags ver blijf in het scoutinghuis De Vinkenslag in Bloemendaal. Met een aantrekkelijk programma van sport, spel, ontspan ning en kennismakingsspelen werden brugklasleerlingen en hun leraren in de gelegenheid gesteld om op indringen de, maar ongedwongen wijze kennis met elkaar te maken. De heenreis per fiets werd onderbro ken voor een vlottenbouw- en vaar- wedstrijd in het recreatiegebied Spaarnwoude. In Bloemendaal omvat te het programma een wandeltocht door het landgoed Caprera, een nach telijk geluidenspel in een pikdonker bos en een bezoek met speurtocht aan het bezoekerscentrum de Kennemer- duinen. Dankzij het prachtige weer kon er naar hartelust buiten worden gezwommen, gevoetbald en badminton gespeeld; werd er in de buitenlucht ont beten en geluncht en waren de pannen koekenmaaltijd en de barbecue een groot succes. Het PCC-introductie kamp werd afgesloten met een disco en een kampvuur en een bezoek aan de sluizen van IJmuiden. HEILOO - Na een goede voorberei ding zijn de waterscouts van de Victoriegroep op zomerkamp gegaan. Het kamp werd begin augustus gehou den in Huizen. Het thema was schip breuk en dit thema liep als een rode draad door allerlei activiteiten heen. Zo werd er onder andere gekookt op houtvuur, was er een handicap-race, een EHBO-spel en werden er rooksig nalen gemaakt. Bij al deze activiteiten ging het vooral om het samenwerken met het eigen groepje. Hoogtepunt van het kamp was het dopen van de verkenners die voor het eerst mee op kamp waren. Voor het oog van Neptunus moesten deze jongens en meiden enkele beproevingen door staan. Hierdoor zijn zij echt zeewaardig lid geworden. Wie belangstelling voor de scouting heeft, van zeilen en samenwerken houdt en tussen de 11 en 15 jaar oud is, kan voor informatie bellen met Jeroen Röling, 072-5332749 of Jessica de Groot, 072-5336743. Een bijzondere 'zeegast' voor de scouts.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 10