Kermis in Café De Lantaarn X Ringsteken kleurrijk geheel Akersloot op stelten Adressen Limmen Activiteiten Limmen ~~L Bruschke tegen muziekvergunning PAGINA 14 UITKIJKPOST - 4 SEPTEMBER Inleveren kopij voor: MHtd 't Mwuftek jhie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Heöoo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 AKERSLOOT - In september is op diverse plaatsen in Noord-Holland de tentoonstelling Industrip '96 te zien. Bekende striptekenaars hebben pro vinciale industriële monumenten gete kend en gezeefdrukt op hun eigen, spe cifieke wijze. Getoond worden twaalf prenten van Theo van den Boogaard, Peter van Dongen, Ever Meulen, Peter Pontiac, Joost Swarte en Joost Veer kamp. Industriële monumenten zijn onder andere: fabrieken, pakhuizen, bruggen, sluizen en gemalen, de restanten van het industriële tijdperk in Nederland (1850-1940). Deze bouwwerken^ zijn belangrijk vanwege hun cultuurhistori sche betekenis en worden daarom beschermd door de Overheid. De pro vincie Noord-Holland is al jaren actief in de zorg voor het industriële erfgoed. Vanuit het provinciale project 'Cultuur, Historie en Toerisme' wordt in dit Jaar van het Industrieel Erfgoed de aan dacht op deze monumenten gericht. Industrip '96 is in onze regio te zien in het voormalige stoomgemaal Limmen in Akersloot uit 1879. Basiscursus bio-release LIMMEN - Op donderdag 19 septem ber start een bio-release cursus in Ons Huis aan de Zuidkerkenlaan 21. Hoewel bio-release een therapeutisch karakter heeft, is het geen therapie- groep. De cursus is bedoeld om inzich ten bij te brengen en vaardigheden te leren die ook na de cursus gebruikt kunnen worden. De basiscursus bestaat uit twaalf sessies van drie uur, meestal verdeeld over acht avonden en twee weekenddagen. De cursus wordt gege ven door Miek Lucas, biodynamisch therapeut en bio-release instructor. Voor meer informatie en opgave tel. 072-5054381. Programma Culturele Raad LIMMEN - Komend weekend vindt de verspreiding plaats van het program maboek dat is uitgegeven door de Culturele Raad Limmen. Het boek werkje wordt gratis huis-aan-huis bezorgd en bevat veel informatie over wat er in Limmen te doen is op sociaal, cultureel en recreatief gebied. Door een misverstand is in het chrono logisch overzicht een foutje geslopen. Het Bingo-concert van Harmonie Excelsior is op zaterdag 5 oktober en niet op 15 oktober zoals is vermeld, de locatie is Vredeburg of De Burgerij. Mocht u het programmaboekje niet hebben ontvangen, dan is dit af te halen bij de balie van het gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen. LIMMEN - Café De Lantaarn heeft zoals altijd voor de kermis een uitge breid programma samengesteld. Van vrijdag 6 tot en met maandag 9 septem ber is er voor elk wat wils. De grootste attractie is ongetwijfeld zondagavond. Tussen 18.00 en 19.00 uur zal Guus Meeuwis Vagant optreden. In De Lantaarn gaat de kermis vrijdag avond 6 september al van start. Vanaf 21.00 uur bent u van harte welkom op de Amsterdamse avond met de Mas cotte Boys. Zaterdagavond is het opnieuw feest bij Hans van Ammers. In het voorcafé draait, net als op zondag en maandag, Discovery Sound muziek voor jong en oud. In de zaal treedt trio Hattrick op en in de tent is vanaf 21.00 uur de band Picture This te beluisteren. Zondag barst het feest helemaal los. In de tent treedt Shoreline op. De kermis- band van Noord-Holland staat garant voor een fantastische avond. Als klap op de vuurpijl zullen ook Guus Meeu wis Vagant acte de présence geven. Twee weken geleden was deze band nog een topact bij de opening van de Amsterdam Arena, zondag brengt Guus Meeuwis Vagant zijn prachtige meedeiners op de Limmer Kermis ten gehore! Maandagochtend (in de zaal) zullen om 10.00 uur 's ochtends de eerste num mers alweer spelen. Piet en Mieke (ver maard Zaans duo en bekend in heel Noord-Holland) zorgen samen met de band No Claim, voor een gepaste af sluiting van de kermis. Gemeentehuis Limmen Tot en met 25 september expositie van aquarellen van A. Lebert. Geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Galerie Amber Aan de Dusseldorperweg 18 in Limmen tot 15 september expositie van aquarellen van Tanneke Barendregt, keramiek van Lidi Oepts en sieraden van Jantar. Geopend van donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Stichting Doorstroom Verkoop van tweedehands spullen elke le en 3e zaterdag van de maand. Geopend van 9.30 tot 15.00 uur aan de Koningsweg 36 in Akersloot. Op brengst voor de renovatie van een meisjesschool in Uganda. Heeft u nog bruikbare spullen, bel dan met W. Broersen tel. 0251-312778 of B. Schagen tel. 0251-314957. Openbare Bibliotheek Op woensdag 11 september is er een cursus klassieke muziek in de biblio theek in Akersloot. Gemaal 1879 Van 7 tot en met 29 september expose ren diverse striptekenaars zeefdrukken in het kader van het jaar van het indus trieel erfgoed. Geopend op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Egmond Tot 1 november exposeert Frans Room zeefdrukken en etsen aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Te zien van 9.00 tot 12.00 uur van maandag tot en met vrijdag en donder dagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 6 oktober expositie van schilderijen van Pieter Borstlap en Ger Meinema. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur, Slotweg 7, Egmond aan den Hoef. Galerie NU Van 8 september tot en met 6 oktober expositie van olieverfschilderijen van Fanny Mazure en keramiek van Wille Boudewijn. Open op donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Adres is N. van der Veenstraat 48, Castricum. P#L 1 T 1 E LIMMEN - Op maandag 26 augustus werd vanaf het tenniscomplex aan de Kapelweg een telbord ontvreemd. De tennisvereniging is door de diefstal gedupeerd. De vereniging verzoekt het telbord terug te bezorgen. Er kan tele fonisch contact worden gezocht met de voorzitter'van de vereniging de heer Prins, Hogeweg 9, tel. 072-5052266. Bij een bedrijf aan de Rijksweg werd een vitrinekast vernield. Daarna werd uit de kast een kledingstuk ontvreemd. Vorige week werden een leesbril, een zwarte portemonee met inhoud en tien sleutels (onder andere van een Audi) als verloren aangemeld bij het bureau. Er werd een rood jack met capuchon gevonden. Cursus yoga LIMMEN - Elke woensdagmorgen wordt er in Ons Huis yogales gegeven. Door spanning en ontspanning af te wisselen, samen met een juiste ademha ling, ontstaat er balans tussen lichaam en geest. Er is nu ook zwangerschapsyoga. Vooral bij een bevalling is het belang rijk zich open en ontspannen op te stel len. Deze yogalessen worden gegeven in Alkmaar. Voor informatie en vragen kunt u bellen naar Nelleke Eyking, Yogaschool Alkmaar, Wilhelminalaan 9, tel. 072-5126771. Kijkkas klaar voor nieuwe winter AKERSLOOT - Vanaf 14 september is de kijkkas aan de Breedelaan in Aker sloot weer iedere zaterdag geopend voor het publiek. Als opening wordt op 14 september een thee-concert georganiseerd. Onder het genot van een gratis kop vruchtent hee kan men de nieuwe ontwerpen bewonderen. Monique van Baar, een getalenteerd aquarelliste, zal dit sei zoen de eerste gast-expositie verzor gen. Haar schilderijen zijn gebaseerd op dagelijkse bevindingen. In het nieuwe seizoen zal bij iedere gast-expositie opening ook e.en muzi kale presentatie plaatsvinden. De mogelijkheid'om klassieke werken uit te voeren is in de regio beperkt, het geen door de kijkkas is opgepakt, waar door nu ook deze vorm van kunst aan dacht krijgt. Huisartsen h; Onder tel. 505127jhis altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.RM. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezond heidszorg: voor al uw vragen 072- 5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebu reau) 072-5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsyoga Woensdag van 9.45 tot 10.45 uur, Carien van Diepen, tel. 5052757. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, Telefoon 5051456. Open 9.00 tot 12.00 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open (en telefo nisch bereikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvra gen en gehandicaptenvoorzieningen kunt u terecht (alleen na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Belt u hiervoor zoveel mogelijk op de aangegeven och tenden. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaardenhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische af spraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grofvuil tel.5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.0Q uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder-' dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. AKERSLOOT - Afgelopen zondag werd in Akersloot het officiële eerste Open Noord-Hollandse Kampioen schap Steltlopen gehouden. Onder grote publieke belangstelling namen schooljeugd en senioren deel aan dit nieuwe evenement, dat meteen op mooi weer mocht rekenen, maar jammer genoeg een uur later begon dan was aangekondigd. Bij de schooljeugd ging het goud naar Pieter Veldt. Zilver kreeg Paula Berk hout en Edwin van Stralen nam de bronzen medaille in ontvangst. Ten slotte kreeg Nadine Spijker als vierde het blik uit handen van juf Joke de Wit. Bij de senioren eindigde als eerste Gerard Blanken, tweede werd Trudy Commandeur en derde Kees van de Graft. De marathon en de wisselbeker werd gewonnen door Kirsten Horring, tweede werd Chantal Beukers en derde Maarten Hollenberg. Naast de geldprijzen reikte burgemees ter Cornelisse prachtige trofeeën uit. Opperste concentratie is vereist bij het ringsteken. (foto Parakalo) LIMMEN - Het ringsteken van afgelo pen zondag was weer een geweldig suc ces en wordt volgens de organisatie dus zeker volgend jaar herhaald. De weer goden waren Limmen gunstig gezind en er was dus zeer veel publiek langs de baan, wat natuurlijk leuk is voor de deelnemers en de organisatie. Het was weer een kleurrijk geheel en de keuze voor het creatiefste geheel was dan ook zeer moeilijk te bepalen. Winnaars werden Kees en Ria Berger uit Heiloo. De bestgaande pony Hackney was Radius van Jan Kaandorp uit Limmen en de bestgaande paarden waren Baue en Zierda, twee grote Friezen van Cor Burger uit Beverwijk. Cor Burger werd samen met steekster Henriette Dekker tevens 2e in het klas sement om het steken, vlak achter Ben en Carin Meyland uit Limmen die nét iets beter waren. Henk en Inge Jordens uit Heemskerk werden 3e, gevolgd door Annemarie Hesselman en Marieke Zandbergen uit Heiloo. Daarna kwamen Henk Jak en Miriam Kuys uit Akersloot. De rij werd geslo ten door de nummer 6, de heer en mevrouw Poel uit Castricum. LIMMEN - In een brief aan het college van burgemeester en wethouders heeft O. Bruschke, oud-gemeenteraadslid voor de Limmer Gemeenschap, zijn ongenoegen kenbaar gemaakt. Bruschke protesteert tegen het feit dat de gemeente een muziekvergunning wil afgeven aan Café de Lantaarn en Restaurant Gastronome voor de feest tent tijdens de Limmer kermis. 'Een muziekvergunning is te gek voor woorden', zo schrijft de boze Bruschke. Limmen heeft volgens hem genoeg zaalcapaciteit voor dergelijke feesten binnen de bestaande milieu-eisen. 'Muziek in tenten is daarom overbodig en zeer hinderlijk voor het gehele dorp', aldus de briefschrijver. De brief is de fractie van de VVD in het verkeerde keelgat geschoten. Fractie voorzitter C. Kroone is verbolgen over het feit dat CDA, PvdA en VVD geen afschrift van de bewuste brief hadden ontvangen, zoals bleek tijdens de open bare commissievergadering van 15 augustus. Het protest van Bruschke riekt volgens hem naar broodnijd en neringziekte. 'Het is aan de burger zelf om te bepa len welke zaak men bezoekt, maar Bruschke wil uitsluitend kermis vieren Conquista werkt met man en macht LIMMEN - Door de medewerkers van jongerencentrum Conquista wordt momenteel met man en macht gewerkt om de bovenverdieping van de Bur gerij op tijd klaar te krijgen. De activi teiten van Conquista, die normaal gesproken een week na de kermis weer van start gaan, moeten daarom nog even wachten. „Het is toch wat meer werk dan we gedacht hadden," laat secretaris Rob Valkering weten. „We gingen er aan vankelijk van uit dat we in september open konden gaan, maar al snel zagen we in dat dat niet haalbaar was. De hele verbouwing wordt door vrijwilligers gedaan, en dat betekent dat het toch op de avonduren en de zaterdagen aan komt." De kinderen en tieners van Conquista krijgen in het nieuwe onderkomen de beschikking over ruim honderd vier kante meter. Voor de jongeren komt er een aparte ruimte van nog eens zeven tig vierkante meter, zodat er meerdere activiteiten tegelijk kunnen plaatsvin den. Verder komt er een royale toilet groep met invalidentoilet, een eigen kantoor voor de medewerkers. Conquista is van plan om in haar nieu we ontmoetingscentrum gemiddeld drie dagen per week sociaal-culturele activiteiten aan te bieden, afhankelijk van de belangstelling. Tafeltennisclub zoekt sporters LIMMEN - De eerste trainingsavon den is het aanbod van nieuwe competi tie- en recreatiesporters nog wat tegen gevallen, maar wellicht was dat een gevolg van het feit dat u niet wist dat de eerste vier trainingen voor iedereen geheel gratis zijn. Maandag zal de ongetwijfeld spannen de ontmoeting met TTV Rozing uit Heiloo plaatsvinden, met naar ver wachting enkele fraaie partijen op de nog groene tafels. Publiek is welkom in de gymzaal aan de Hogeweg 61. De eerste competitiewedstrijden zijn op maandag 23 september, terwijl het eerste jeugdteam al op zaterdag 21 sep tember om 12.00 uur zijn eerste compe titieronde speelt. Ook hierbij is bezoek en support van harte welkom. Industrip '96 Met ingang van deze week kan kopij voor 'rond 't Limmer Die* niet meer ingeleverd worden op het adres in Akersloot. De kopij kan tot uiterlijk maandag 16.30 uur en bij voorkeur getypt inge leverd worden bij Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 in Hei loo of op het adres Bloemenhof 5 in Limmen. Stichting WOL op de Country Fair LIMMEN - Zondag 15 september is de Stichting Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Limmen aanwezig op de Country Fair rond Vredeburg. Op de Country Fair is het mogelijk ambachte lijke en zelfgemaakte producten te demonstreren en te verhandelen. Uiteraard zal de werkgroep ook daar aanwezig zijn om het schoolboeken project te promoten en kan zij u een aantal handgemaakte producten uit Afrika aanbieden. Heeft u 'eigengemaakte spullen' zoals plantjes of stekjes, fruit, jam, snoepjes, sieraden of misschien wel een zelfge bakken taart of cake, en wilt u die afstaan ten behoeve van het schoolboe kenproject, dan is de stichting daar heel blij mee. U kunt contact opnemen met Clementine Bruschke, tel. 072-5052087 of Yvonne Zomerdijk, tel. 072-5052680, tussen 17.30 en 19.30 uur. Kermis en vuurwerk LIMMEN - Ook dit jaar wordt de ker mis weer gehouden op het parkeerter rein van de voetbalclub Limmen. Vrijdag begint de kermis om 15.00 uur, zaterdag en zondag om 14.00 uur. Vrijdag is er weer een groot vuurwerk op het Stet rond 22.00 uur, dat wordt aangeboden door de kermisexploitan ten. De ritprijzen zijn weer twee gul den. Koffie in de bibliotheek LIMMEN - Op vrijdagavond is het voortaan mogelijk om een kopje koffie in de bibliotheek te drinken. Even rus tig een paar boeken bekijken of een tijdschrift lezen kan voortaan onder het genot van een kopje Wereldwinkel-kof- fie. Tegen betaling van f 1,- kunt u zelf een kopje inschenken. U vindt de kof fie bij de leestafels. De thermoskan staat klaar! Limmer Polder Zuivelloop LIMMEN - De Limmer IJsclub organi seert op 8 september alweer voor de zestiende keer haar kermis-trimloop aan de westkant van het dorp. Deze keer is het mogelijk om drie afstanden te lopen: de 1,2 kilometer lange loop speciaal voor de lagere schooljeugd en de bekende 5 en 10 kilometer, waar prijzen aan verbonden zijn. De start is bij de sporthal aan de Hogeweg om 10.30 uur, de lagere schooljeugd gaat een paar minuten eer der van start. Tegen betaling van f 1,- ontvangen de deelnemertjes een fraaie herinnering. Kleed- en douchegelegen heid is aanwezig. Het parcours van de 5 en 10 kilometer loopt via de Hogeweg, Pagenlaan, Kapelweg, Westerweg, Achtkant en Wieken. De organisatie verzoekt de inwoners aan deze straten tussen 10.30 en 11.30 uur zoveel mogelijk rekening te houden met de lopers en de aanwij zingen van de parcourswachters op te volgen. Het inschrijfgeld voor jongeren tot en met 15 jaar bedraagt f 2,50 en voor ouderen f 3,50, inclusief een fraaie her innering. Inlichtingen over deze loop zijn te verkrijgen op tel. 072-5052426 en 072-5051573. Cursus tuinieren LIMMEN - Veel mensen weten niet hoe en waar te beginnen als ze iets aan de tuin willen doen. De cursus Tuinieren I, die eind september van start gaat bij Groen Advies Jeanine Jonker, geeft inzicht in het tuinieren en is een basis om mee verder te gaan. Bijvoorbeeld met de cursussen die een bepaald onderwerp uitdiepen, zoals tuinonderhoud, ontwerpen en snoeien. Het programmaboekje met een over zicht van alle cursussen is verkrijgbaar bij de bibliotheek. Voor verdere infor matie en inschrijvingen kunt u contact opnemen met Groen Advies Jeanine Jonker, tel. 072-5053646. Peutergymnastiek bij TIOS LIMMEN - Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij de peutergymnastiek. Heeft u nog een beweeglijk peutertje thuis dat graag zijn energie kwijt wil in een uur tje gymnastiek, dan kan dat op donder dagmorgen van 10.45 tot 11.45 uur in de gymzaal aan de Hogeweg. Het is bedoeld voor kinderen van 2,5 tot 4 jaar. Voor meer informatie Lea Dam, tel. 072-5052768. De kosten zijn f 55,- per half jaar. Sjaak is op het conservatorium opge leid tot klassiek gitarist en zal 's mid dags werken van Bach tot Clapton ten gehore brengen op deze eerste zater dag van het nieuwe kijkkas-seizoen. De opening van de kijkkas is om 10.00 uur, het thee-concert begint om 14.00. De kijkkas heeft drie vaste exposanten. Marlies Dekker rekent op grote publie ke belangstelling en heeft een aantal nieuwe arrangementen ontwikkeld, ter wijl Ab van Wijhe een aangepaste col lectie bronzen en gipsen werken ten toonstelt. Simon Berkhout heeft naast de békende, side-table nu ook een authentiek bankje onder handen. C. Kroone (VVD): Broodnijd en neringziekte'. in de Burgerij', zo schrijft de fractie voorzitter van de WD. Zijn partij vindt het dan ook 'een trieste vertoning dat de heer Bruschke zich zo in de kaart laat kijken op deze kinderlijke en kortzichtige wijze'. Klaar voor de start.foto Parakalo) Een aquarel van Monique van Baar. Sjaak van Baar, die vooral bekendheid geniet als popgitarist van de, popgroep Memphis, heeft de uitnodiging aange nomen om Akersloot kennis te laten maken met de 'andere' Sjaak van Baar. 06-11 \3 072- 5122222

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 14