Bouwplannen in de gemeente Heiloo WÊ ^ci Voor alle vragen over ouderenzorg Partnerschap sporthal Het Vennewater Herprofileren van bermen Bekendmaking Bekendmaking Doorspoelen brandkranen Rondetafelconferentie Openingstijden 't Beestenboetje <J> <o N T HEILOO De gemeente Heiloo is volop bezig met het voorbereiden en uitvoeren van diverse nieuw- bouwplannen. Locaties waar nu of de komen de jaren gebouwd wordt of gaat worden zijn de Pastoor van Muijenweg, Ypestein, De Loet, Egelshoek, Zuiderloo, Holleweg (Rehobothlocatie) en de locatie 't Oude Trefpunt. De gemeente wordt regelmatig benaderd met vragen over woningbouwplan nen. Daarom treft u hier een overzicht aan van bouwplannen die al uitgevoerd worden en plannen om te laten bouwen4 Pastoor van Muijenweg Binnenkort zal één van de deelprojecten van de bouwlocatie Pastoor van Muijenweg gereed zijn. Het gaat om een project van de Woningstichting Heiloo. Vanaf 12 augustus is begonnen met het woonrijp maken van het gedeelte aan de kant van de Kloosterhof. Dit betekent dat onder meer de straten worden bestraat, beplanting wordt aangebracht en verlichtingsmasten worden geplaatst. De eer ste woningen aan de kant van de Pastoor van Muijenweg zijn al opgeleverd. De laatste woningen volgen in het najaar. Ook het nieu we Trefpunt, het centrum voor ouderenactivi- teiten, krijgt hier een plaats. Dit gebouw wordt in oktober opgeleverd en zal in december officieel worden geopend. Hier vinden de drie ouderenorganisties (SOH, ANBO en KBO) hun onderdak. Het woongebied wordt inge richt als 30-km gebied. Het woningbouwproject bestaat uit verschil- van het Zandstuk. Deze woningen zijn, mede door de aanwezigheid van een lift, zeer geschikt voor minder- validen en ouderen. De bouw van de woningen behorend tot het woning- bouwcontingent 1996 (derde fase), start begin 1997. Op de woningmarktdag van 16 november a.s. zullen deze woningen worden aangebo den. Geprobeerd wordt op elke woningmarkt enkele vrije kavels aan te bieden. In Ypestein wordt nog volop gebouwd. De 'Vlinderwoningen' zijn al bewoond. De omgeving wordt nu woonrijp gemaakt (bestra ting, aanbrengen beplanting en plaatsen verlichtingsmasten). Het nieuwe Trefpunt, het centrum voor ouderenactiviteiten, krijgt aan de Pastoor van Muijenweg een plek. De eerste woningen van de bouwlocatie Pastoor van Muijenweg zijn al opgeleverd. De laatste woningen volgen in het najaar. lende soorten bouw: Sociale woningbouw: 53 driekamerwonin gen. Gestreefd wordt naar kale huren van maximaal 700 gulden. Stolpwoningen (15) bedoeld als gezinsver vangend tehuis (tweekamerwoningen) Het Trefpunt, een centrum voor ouderenac tiviteiten. Dit gebouw is groter dan het oude Trefpunt, goed bereikbaar en goed toegan kelijk. Boven het Trefpunt komen 23 woningen voor senioren, die aanpasbaar worden gebouwd en bovendien beschikken over een lift. De huurprijs ligt op 1.000,- netto per maand. In het plan zijn ook 14 vrijesectorkoopwo- ningen opgenomen, waarvan er nog enkele te koop zijn. Dit bouwplan voorziet ook in de aanleg van een grote vijver. De gemeente is erin geslaagd om samen met de Woningstichting Heiloo op deze locatie huurwoningen met betaalbare prijzen te realiseren. Ypestein In de wijk Ypestein wordt nog volop gebouwd. De lopende woningbouwprojecten kunnen we in vier fasen onderbrengen. De eerste fase betreft het woningbouwcon- tingent 1994. De bouw van deze woningen is praktisch afgerond. Het gedeelte nabij De Vlinders, de Vijverwoningen aan de Vijverlaan en De Burcht wordt op dit moment woonrijp De patiowoningen aan De Burcht. gemaakt. De laatste woningen zijn inmiddels opgeleverd. De tweede fase (woning- bouwcontingent 1995) bestaat uit vier locaties en is volop in aanbouw. Op de locatie aangeduid met de namen Metamorfose en Vogels, komen 20 ééngezins- rijenwoningen (Metamorfose) en 25 drie-kamerapparte menten (Vogels) te staan. Op de andere locatie Boog komen 36 drie-kamerhuurap- partementen en op de locatie Warmoeziers komen 16 één gezinswoningen gebouwd rond een patio. Eind 1997 zal de bouw van woningen op deze vier locaties afgerond zijn. De koopwoningen zijn gepresenteerd op de Woningmarkt van november 1995 en zijn allen verkocht. De huurwoningen zullen worden gepresenteerd in de Huurkrant. De derde fase (woningbouwcontingent 1996) bestaat uit het bouwen van ongeveer 80 woningen. Dit woningbouwproject, gesitueerd op twee locaties tussen Metamorfose en Krommert, bestaat uit 20 geschakelde twee- onder-één-kapwoningen. Deze woningen, die langs de Ypesteinerlaan worden gebouwd, hebben 4 slaapkamers en een garage. De gemiddelde prijs (v.o.n.) bedraagt circa 370.000 gulden. Daarnaast zullen 24 twee- onder-één-kapwoningen met drie slaapka mers en een garage aan 't Rond worden gebouwd. De woningen liggen rondom een plantsoen met daarop een speelveld. De gemiddelde prijs van deze woningen zal ongeveer 335.000 gulden (v.o.n.) gaan bedra gen. Verder worden nog 26 ééngezinswonin gen gebouwd langs De Brink en de Boog. Het gaat om rijtjeswoningen vanaf 200.000 gulden met een gemiddelde prijs van 235.000 gulden (v.o.n. en inclusief doorstroompre- mie). Op de locatie van het voormalige glaspaleis is de gemeente voornemens het woning bouwproject 'De Vlieger' genaamd, te reali seren. Dit gebouw bestaat uit 13 drie-kamer- koopappartementen met een lift. Het gebouw is gesitueerd langs de Ronde Laan ter hoogte De vierde fase (woningbouw contingent eerste deel 1997) betreft de bouw van 24 twee- onder-één-kapwoningen aan De Boog, met vier kamers en een garage. De gemiddelde prijs zal 335.000 gulden gaan bedragen (v.o.n.) Ook zullen 26 ééngezinsrijen- woningen vanaf 200.000 gul den met een gemiddelde prijs van maximaal 235.000 gulden (v.o.n. en inclusief door- stroompremie) worden gebouwd. De woningen worden aanslui tend aan fase 3 gebouwd en worden aangeboden op een Woningmarktdag in het voorjaar van 1997. Inschrijving pas op woningmarktdag Voor de woningbouwprojecten fase 3 en fase 4 in Ypestein geldt, dat nu nog geen inschrij ving mogelijk is. De woningen worden aange boden tijdens de Woningmarktdag in novem ber en in het voorjaar van 1997. Dan pas kunt u zich ook inschrijven en is alle informatie voorhanden. Tijdens de Woningmarkt kunnen ook al uw vragen worden beantwoord. Op deze informatiepagina zullen wij u te zijner tijd informeren over de Woningmarkt en de woningen die worden aangeboden. Overige bouwplannen In de gemeente Heiloo wordt nog meer gebouwd, zo zijn er woningbouwplannen voor De Loet, waar in 1997 met de bouw wordt gestart. Dit betreft hoofdzakelijk huurwonin gen, bestemd voor jong en oud. Deze wonin gen worden ook op de Woningmarkt 1996 gepresenteerd. Ook op de locatie Egelshoek zal gebouwd gaan worden. De eerste wonin gen zullen pas eind 1997 tijdens de woning marktdag worden aangeboden. Aansluitend wordt in 1998 begonnen met de bouw van de woningen. In drie achtereenvolgende jaren zullen de woningen worden aangeboden op de Woningmarkt. Eerst zullen de wat duurdere en grotere woningen worden gebouwd en vervolgens de woningen in de goedkopere prijsklasse Verder is de gemeente nog voornemens vanaf het jaar 2000 te gaan bouwen op de locaties 'het Oude Trefpunt', Rehoboth (Holleweg), Zuiderloo en Driestal. Hiervoor bestaan nog geen concrete plannen. Bij het uitwerken van de plannen zullen omwonenden in ieder geval worden betrokken. Toewijzing Zoveel als binnen de wettelijke kaders moge lijk is, worden nieuwbouw-koopwoningen aan Heilooërs toegewezen. Door het grootste gedeelte toe te wijzen aan 'starters' van de wachtlijst en 'doorstromers' uit een huurwo ning wordt de doorstroming uit schaarse huurwoningen in Heiloo op gang gebracht. De gemeente Heiloo bouwt aan de toekomst. Met deze bouwplannen wil de gemeente vol doen aan de behoefte die bestaat aan diverse woningen. Kwaliteitstoets woning en woonomgeving De gemeente Heiloo toetst aan de hand van een checklist de kwaliteit van de woningen en de woonomgeving. De checklist is in overleg met de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw (VAC) opgesteld. Woningontwerpen kun nen met behulp van deze checklist uni form worden beoordeeld. Door het toe passen van de eisen die geformuleerd zijn in deze checklist worden de wonin gen 'leverisbestendig' of ook wel 'genera tieloos', duurzaam en energiezuinig. De woningen zijn voor een brede doelgroep inzetbaar, omdat ze aanpasbaar zijn en een aantal voorzieningen hebben die de woning aantrekkelijk maken voor jong en oud, valide en mindervalide mensen. Alle woningen hebben brede deuren, brede kozijnen, zijn drempelloos en hebben stopcontacten, deurbellen en schakelaars op een goede hoogte. Regelingen zoals de Energie Prestatie Normering, het Politiekeurmerk veilig wonen, het Seniorenlabel en het aanko mende Nationaal pakket duurzaam bou wen zijn waar mogelijk verwerkt in de checklist. Bij de start van een project worden in een en (ontwikkelaar, architect, aannemer etc.) die voor samenwerking in aanmer king komen, over de checklist geïnfor meerd. In samenwerkingsovereenkomsten wordt de checklist als onderdeel van het toetsingskader genoemd. Voor de partijen vormt de kwaliteitstoets als het ware het programma van eisen voor een woning bouwproject. Tijdens de ontwerpfase hanteert de VAC de kwaliteitstoets als een checklist en controleert de bouwplannen. De gemeen te coördineert en houdt toezicht. De gemeente Heiloo gaat een partnerschap aan met een derde partij om zo de exploitatie van sporthal Het Vennewater te verbeteren en het gebruik van de aanwezige ruimten in de sporthal te verbeteren. De derde partner zal de gehele bovenverdieping (de tribunes wor den grotendeels verwijderd) en twee kleedka mers op de benedenverdieping van de sport hal in gebruik gaan nemen. Deze ruimten worden geschikt gemaakt voor fitness, oefen therapie en aerobics. Nico Ruiter en Ingrid Vel zullen als derde partner de beide andere partners, gemeente Heiloo en Horeca De Wit, met ingang van 1 januari 1997 gaan verster ken. Op dit moment werken de gemeente en de horeca-pachter al samen. De partners moeten elkaar gaan versterken. Voorlopig wil de gemeente een partnerschap aan gaan tussen de drie partijen voor een periode van vier jaar. Na deze periode wil de gemeente de mogelijkheid tot totale privatisering opnieuw onderzoeken. Dan zal ook het achterstallig onderhoud van schilderwerk, dakbedekking en technische installaties ingelopen zijn. Hiervoor is extra geld beschikbaar gesteld. Herschikking van ruimten en wat aanpassingen maken de beschikbare ruimte aantrekkelijker. Op basis van opgestelde criteria is de derde partner uit negen kandidaten geselecteerd. Hierbij zijn ook de horeca-pachter en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf uit Alkmaar betrokken geweest. Met deze gedeeltelijke privatisering wil de gemeente het exploitatietekort op de sporthal met minimaal 50.000 gulden per jaar verla gen, waarmee dan is voldaan aan de bezuini gingsopdracht uit de Kerntakennota. In navolging van voorgaande jaren worden weer verschillende grasbermen in Heiloo opnieuw onder profiel gebracht. De bermen worden geherprofileerd omdat zij in de loop der jaren te hoog zijn geworden als gevolg van het opstuiven en afspoelen van zand van de weg. Daardoor kunnen de gras bermen het regen- en smeltwater onvoldoen de opnemen. Voorts zijn verschillende grasbermen door graafwerkzaamheden e.d. ongelijk geworden en staat er geen grasvegetatie meer. Dit bemoeilijkt het maaien. Het ligt in de bedoeling, dat de werkzaamhe den in de week van 9 september a.s. beginnen. De grasbermen in de volgende straten wor den geherprofileerd: - Van Vladerackenlaan, De Wildtlaan tot Van Merlenlaan; - de oostzijde van de Van Merlenlaan; - de westzijde van Ewisweg, van de Pastoor van Muijenweg tot Het Zevenhuizen; - Het Zevenhuizen tussen Ewisweg en Moestuin; - Het Bleekveld; - de zuidzijde van Sandecamplaan, van Heerenweg tot Breedelaan; - de kabelstrook Breedelaan, van de Sandecamplaan tot Havercamplaan; - de oostzijde van de Oosterzijweg, van Ypesteinerlaan tot Groenelaan; - de noordzijde van industrieterrein Oosterzij; - Rondelaan tegen over nummer 44; - Groot Barlaken van nummer 54 t/m 64; - de oostzijde van de Omloop, van de Zeeweg tot de Spillaan; - Noordzijde Vennewatersweg, van de Hoogeweg tot Het Zevenhuizen; - de beide zijden van de Kennemerstraatweg, vanaf de rotonde tot Kapellaan. Waar wenselijk wordt de werkgroep seni orenhuisvesting bij de plannen betrokken. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.00 - 1 7.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen 6 Zorg op Maat Burgemeester en wethouders van Heiloo heb ben, overeenkomstig artikel 15 van het Wegenverkeersreg., besloten een parkeer verbod in te voeren aan beide zijden van de Boswinde, tussen de huisnummers 21 t/m 39 (oneven) en 30 t/m 36 (even), alsmede aan de Bosvaren tussen de huisnummers 10 t/m 18 (zuidzijde) op de 1e t/m de 15e van de maand en tussen de nummers 1 t/m 11 (noordzijde) op de andere helft van de maand. Een en ander om de (subjectieve) verkeersveiligheid te vergroten en de door gang, met name in geval van calamiteiten, te waarborgen. De hierop betrekking hebbende stukken lig gen met ingang van heden gedurende 6 weken ter inzage in het gemeentehuis, afde ling Civiel en Reiniging, kamer 119. Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u gedurende de periode van terinzage- legging een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De gemeenteraad van Heiloo maakt op grond van het bepaalde in artikel 26, lid 2 van de Wet gemeenschappelijke regelingen bekend dat de wijziging van de gemeenschappelijke regeling ten behoeve van het Instituut Zorgverzekering Ambtenaar Nederland is vast gesteld. De wijziging heeft met name betrekking op een aantal aangelegenheden van technische aard. De gewijzigde regeling is opgenomen in de door de Wet gemeenschappelijke rege ling aangewezen registers. Deze registers lig gen voor een ieder kosteloos ter inzage. Aan een ieder worden op diens verzoek tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges afschriften van of uittreksels uit hetgeen in de registers is ingeschreven ter beschikking gesteld. In verband met het doorspoelen van de brandkranen in onze gemeente, kan het zijn dat u wat bruin water uit de kranen krijgt. Mocht dat het geval zijn, laat dan de kraan een paar seconden open staan totdat u weer helder water krijgt. De werkzaamheden vinden plaats in het kader van de jaarlijkse controle van de brandkranen en nemen ongeveer 5 weken in beslag. In totaal zijn er 440 brandkranen in onze gemeente. Maandag 28 oktober a.s. organiseert de gemeente een rondetafelconferentie met als thema 'overleg met de gemeente, een inven tarisatie van wensen en behoeften ten aanzien van vormen van overleg van ouderen Een onafhankelijk gespreksleider zal de dis cussie tussen leden van de commissie Welzijn en Burgerij en de (ouderen-)organisa- ties leiden. De portefeuillehouder Ouderenbeleid, mevr. J. Wuijster- Schuddeboom zal hierbij aanwezig zijn. De discussie zal worden gevoerd aan de hand van stellingen. Bij ouderenorganisaties leeft al langer de wens om tot gestructureerd overleg te komen met de gemeente. Ongeveer 30% van de ouderen in Heiloo is lid van een oude- renorganisatie. Begin oktober leest u op deze informatiepagina meer over de rondetafelcon ferentie. Het dierenparkje en 't Beestenboetje in het gemeentebos zijn op de volgende dagen en tijden geopend: - iedere woensdag van 13.00 - 16.00 uur - iedere eerste zaterdag van de Tnaand van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 15.00 uur. Afsluitingen in het Heilooërbos In de week van 16 t/m 20 september (week 38) worden er snoeiwerkzaamheden verricht in het Heilooërbos. Dit zal achtereenvolgens gebeuren op de Kuillaan, de Westerweg en de Zanderslootlaan. Tijdens de werkzaamhe den zullen de wegen afgesloten zijn voor al het verkeer. Vermoedelijk zal de Kuillaan op maandag en dinsdag afgesloten zijn, waarna de Westerweg en de Zanderslootlaan de rest van week onder handen worden genomen. R^aHhnknlpin Vpostbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 53! 3289. Gemeentehuis is open ^an 8.00 tot 12.30 our, telefoon 5313 Informatierubriek W$

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4