Gemeente sluit het jaar 1995 af met een positief saldo Nostalgie bij afscheid Siern Admiraal Dieren thema van fotowedstrijd Adressen Limmen Kermis feestelijk verlopen Grote belangstelling voor Limmer Polder Zuivelloop Robert Eckhardt in bieb Graven vernield EHBO cursus Country Fair Katholiek vrouwengilde Sponsorloop voor Scouting UITKIJKPOST - 11 SEPTEMBER PAGINA 13 to+td 't JJimnteb jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 LIMMEN - Na de vakantieperiode was de raad afgelopen donderdag weer voor de eerste maal bijeen, hoewel er nog wel enkele afwezigen waren. Die hebben overigens niet zoveel gemist, want de agenda bevatte nog geen hei kele punten. De meeste agendapunten waren al vol doende in de commissievergaderingen besproken, waardoor de behandeling van de agendapunten vaak beperkt bleef tot enkele opmerkingen. Zo ging dat bijvoorbeeld met de 'Crite riumnota Budgetsubsidiëring', waarin voor verenigingen de criteria zijn ver meld om voor subsidie in aanmerking te komen. Naar aanleiding van de com missievergadering stelt het college thans voor de leeftijdsgrens voor jeugd beleid te verhogen tot en met 21 jaar. Voorts zal de subsidie worden aange past als het aantal niet-Limmer leden 10 procent van het totaal aantal leden te boven gaat. De raad ging hiermee accoord. Medisch Centrum Alkmaar Het ligt in de bedoeling per 1 januari tot privatisering van het MCA over te gaan. De huidige samenwerkingsvorm, waarin de gemeenten en de Stichting Sint Elisabeth Ziekenhuis participeren, wordt als omslachtig ervaren. Juist in deze tijd is een slagvaardige bedrijfs voering noodzakelijk. Ook het college van Limmen kan zich vinden in de pri vatisering. De deelnemende gemeenten zullen daarbij gezamenlijk garant staan voor de door het MCA gesloten geldle ningen. De heer Van Noord (CDA) vindt de privatisering op zich een goede zaak, maar wijst op de risico's ten aanzien van de geldleningen. In de nieuwe situ atie ontbreekt namelijk het instrument om in te grijpen. Ook de heer Schijf (LG) heeft zorgen over mogelijke geldelijke gevolgen, zoals bijvoorbeeld bij een eventueel faillissement. Volgens wethouder Hes bestaan de risico's ook nu en waren de sturingsmogelijkheden voorheen even eens beperkt. Volgens mevrouw Mare- chal (PvdA en -neg- bestuurslid MCA) is de verantwoording goed afgedekt. Zo houden veel instanties de financiën in de gaten en krijgen de gemeenten inzicht via begroting en jaarrekening. Ondanks de zorgelijke geluiden kon de raad zich met het voorstel verenigen. Jaarrekening De gemeente heeft het jaar 1995 met een positief saldo van f 42.000,- kunnen afsluiten. Het college wil dit bedrg toe voegen aan de algemene reserve. LG'er Schijf was blij met het positieve resul taat, maar maakt zich desondanks zor gen over de toekomst. Vooral ten aan zien van de bestuurskosten. De opposi tie was minder juichend. Mevrouw Marechal (PvA) meende dat het posi tief saldo rooskleuriger lijkt dan het is. De jaarrekening vertoont veel éénmali ge voordelen tegenover structurele kosten. Ook Van Noord (CDA) was deze mening min of meer toegedaan. Het overschot had zijns inziens veel hoger moeten zijn als gevolg van de toevallige voordelen zoals lage rentestand en hogere algemene uitkeringen. De uit komst is dan ook niet het resultaat van beleid maar van toevalligheden. Burgemeester Huisman kon in dit oor deel niet meegaan. Doel van een jaar rekening is een goede rapportage hoe de budgetdiscipline is geweest, waarbij in voor- en najaarsnota al de nodige correcties zijn aangegeven. Overigens zou diverse informatie wel in een eer der stadium bekend moeten zijn. Op LIMMEN - Voor de derde maal organi seert de Culturele Raad Limmen een fotowedstrijd. Dit keer met als thema Dieren. U kunt foto's inzenden van 16 september tot 18 november. Bij de voorgaande fotowedstrijden is het de Culturele Raad opgevallen dat er dikwijls dieren op de foto's verschij nen. Wat het onderwerp ook is, een dier doet het altijd goed. Daarom is dit jaar het dier maar eens als thema voor de wedstrijd gekozen. Huisdieren, maar ook dieren in de natuur, in een circus of dierentuin, of zelfs in een aquarium, als er maar een dier op staat. De inwoners van Limmen kunnen hun mooiste foto insturen voor een wedstrijd, waaraan iedereen kan meedoen, ook de jë'ugd. Tot nu toe is de deelname van de jeugd aan de fotowedstrijd een beetje gemist. Net als vorig jaar zullen de leukste, mooiste of origineelste foto's geduren de de maand december in het gemeen tehuis worden geëxposeerd. Maar dat niet alleen, er zijn ook prijzen te win nen. Deze worden beschikbaar gesteld door de Culturele Raad Limmen. De eerste prijs is een cadeaubon ter waar de van f 100,-, de tweede prijs f 50,- en de derde prijs f 25,-. De foto's (niet ingelijst) kunnen van 16 september tot 18 november ingeleverd worden bij Annett Wopereis, 't Kieftenland 37. Vermeld naam en adres en eventuele titel van de foto op de achterkant. De jury bestaat uit leden van de Culturele Raad Limmen en de fotografen Jan Castricum en Gerard Min. Inzendingen worden eigendom van de Culturele Raad tenzij op de ach terkant vermeld staat dat u de foto terug wilt hebben. Kermispret voor jong en oud (foto Parakalo) LIMMEN - Een groots festijn, zo mag de kermis van afgelopen weekend wel genoemd worden. De vrijdagavond begon met een schitterend vuurwerk op 't Stet en aansluitend vertier voor jong en oud op het kermisterrein aan de Dampegheestlaan. Daar duurde de kermis tot en met zondagavond en mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Er was een zeer gevarieerd aanbod van zwieren, zwaaien, ronddraaien, schieten en een gokje wagen. Vanzelfsprekend ontbraken ook oliebollen, suikerspin, haring en paling niet. Mede door de uiterst gunstige weersomstandigheden hebben de exploitanten met een tevre den gevoel Limmen weer verlaten om elders hun kramen en tenten weer op te slaan. De horecabedrijven mochten zich af wisselend in een grote belangstelling verheugen. Veel muziek, zang en dans en voor iedere smaak wat wils. Het tra ditionele eerste deuntje op de maan dagmorgen werd door velen bezocht en regelmatig verplaatste men zich te voet of per taxi naar de verschillende lokali teiten waar artiesten van landelijke naam en faam een optreden verzorg den. v Pas maandagavond tegen middernacht keerde de rust in bloemendorp Lim men weer. Lichtelijk moe van het zin gen en dansen, maar heerlijk ontspan nen en uitgeleefd kunnen de Limmers (en buitenpoorters) er voorlopig weer even tegen. Een feest voor jong en oud, een treffen van vrienden om even lek ker bij te kletsen. Want eenmaal per jaar moet je toch eens even uit je dak gaan. A. van Noord (CDA): Niet het resultaat van beleid maar van toevalligheden dat punt is verbetering noodzakelijk. In antwoord op de kritiek van Van Noord probeerden de LG'ers Schijf en Min hem nog op het nadelig saldo van f 700.000.- in 1994 en de kosten voort vloeiende uit de nieuwbouw van het gemeentehuis te wijzen, maar burge meester Huisman vond dat toch wel iets te ver buiten de orde, waarna de raad toch maar overging tot het vast stellen van de jaarrekening 1995. Sneltreinvaart Een groot aantal agendapunten betreffende het nemen of vernieuwen van voorbereidingsbesluiten en ver koop van stukjes grond werd in snel treinvaart afgedaan. Ook de gewijzigde verordening betreffende de winkelslui tingstijd ging zonder slag of stoot onder de hamer door. Daardoor wordt het mogelijk per kalenderjaar voor maxi maal twaalf zon- en feestdagen vrijstel ling te verlenen van de verplichte slui ting. LIMMEN - Al 25 jaar is Robert Eckhardt met klimuitrusting, camera en pen onderweg in de Alpen en ande re berggebieden. In alle seizoenen van het jaar maakt hij wandelingen, ski tochten en beklimmingen in rots en ijs. In het najaar van 1995 heeft hij de 6.856 meter hoge Ama Dablam beklommen, één van de mooiste bergen in de Nepalese Hiriialaya. In dit gebied is hij al twee keer eerder geweest. Behalve alpinist is Eckhardt ook foto graaf. Van deze drie reizen stelde hij een prachtige avondvullende dia-show samen. Een doorlopende projectie zorgt voor effectvolle sfeerbeelden, die met muziek ondersteund worden. Donderdag 26 september kunt u de nieuwste show van Eckhardt zien in de bibliotheek aan de Zonnedauw, aan vang 20.00 uur. Kaarten a f 10,- zijn ver krijgbaar bij de bibliotheek in Limmen, boekhandel Deutekom in Heiloo en bij de bibliotheken van Akersloot, Bergen, Heiloo, Uitgeest, Schoorl, Egmond en Castricum. U kunt ook telefonisch reserveren, tel. 072-5052135. Naast maker van diapresentaties is Eckhardt ook schrijver en redacteur. U kunt op deze avond ook zijn boeken kopen. LIMMEN - Het kermisplezier in Limmen heeft blijkbaar ook zijn scha duwzijde. Maandagmiddag werd op de begraafplaats aan de Dusseldorperweg geconstateerd dat enkele graven ver nield waren. Daarnaast waren bij een vers graf de bloemen vernield. De poli tie vermoedt dat deze laffe daad het werk is van kermisgangers. LIMMEN - Onder goede belangstel ling en uitstekende weersomstandighe den vond afgelopen zondag de Limmer Polder Zuivelloop plaats. Het op naam van Piet Kuys staande parcoursrecord werd door Peter Burger verbeterd. Was de tijd van Piet Kuys al scherp met 32.08, Peter Burger verbeterde die tijd met 7 seconden naar 32.01. De slechts 10-jarige Michel Butter zegevierde op de 5 kilometer bij de jeugd tot en met 15 jaar in de zeer snel le tijd van precies 19 minuten. Vooraf aan de 5 en 10 kilometer werd door de schoolgaande jeugd een prestatieloop van 1,2 kilometer gelopen. Alle deelne mers ontvingen een herinneringsvaan. De uitslagen: 5 kilometer voor jeugd tot en met 15 jaar Meisjes - Myriam 21.21, Hilde Zomerdijk 22.52, Anouk Blok 23.41, Linda Veldt 26.12. Jongens - Michel Butter 19.00 ®ruscke 20.43, Juriaan Punt 21.33, Nico Zomerdijk 21.36. 10 kilometer alle categorieën Dames - Tiny de Haan 41.15, Jeanette Gazzah 46.53, Marina Troost 47.29, Petra Winder 49.21, Lonneke Timmermans 52.10. Heren - Peter Burger 32.01, Cees Brasser 32.20, Jac Denneman 32.40 Marcel Kisch 32.48, Eric Nederhorst ■>3.38' Jan Veldt 34.00, Engel Stam 34.02, Jac Koot 34.38, Harry Visser 35.21, Frans Boendermaker 35.39. Veteraan Harm de Vries tenslotte finishte in de mooie tijd van 56.38. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezond heidszorg: voor al uw vragen 072- 5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebu reau) 072-5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsyoga Woensdag van 9.45 tot 10.45 uur, Carien van Diepen, tel. 5052757. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open 9.00 tot 12.00 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open (en telefo nisch bereikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvra gen en gehandicaptenvoorzieningen kunt u terecht (alleen na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Belt u hiervoor zoveel mogelijk op de aangegeven och tenden. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaardenhuis kunt U indienen bij de Indicatiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders dins dag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. LIMMEN - Ook dit seizoen is het weer mogelijk een EHBO-cursus te volgen. De cursus omvat twaalf tot veertien bij eenkomsten van twee uur, waarna een examen voor het Oranje Kruis kan worden afgelegd. De eerste les is 17 september om 20.00 uur. Er wordt les gegeven in de kantine van de Brand weerkazerne aan de Schoolweg. De kosten bedragen f 200,- inclusief lesmaterialen, boekjes, examengeld en koffie. U kunt zich aanmelden tot 13 september bij P. Valkering-de Lange, Dusseldorperweg 83, Limmen, tel. 072- 5051413. LIMMEN - Op zondag 15 september houdt de Culturele Raad rondom Vredeburg een Country Fair. Tijdens deze Country Fair zullen ongeveer der tig deelnemers door henzelf gekweekte of handgemaakte producten te koop aanbieden. Onder de deelnemers zijn een klom penmaker, een palingroker, een tuinad- viseur. Ook zullen er zelfgemaakte jam en zelfgekweekte planten aangeboden worden. De gemeente Limmen is verte genwoordigd met alle informatie over de mogelijkheden van composterings- bakken en het effect hiervan op het milieu. Iedereen is welkom van 11.00 tot 17.00 uur aan de Dusseldorperweg 64. LIMMEN - Het KVG opent op dins dag 17 september het winterseizoen met haar eerste ledenavond. Deze wordt om 19.00 uur ingeleid met een Heilige Mis in de kerk. De avond zal worden voortgezet in café de Lantaarn. Het bestuur heeft mevrouw Groot als gast uitgenodigd. Zij is werkzaam als predikante in de Bijlmerbajes. Het kof fie en thee-geld bedraagt f 4,-. LIMMEN/HEILOO - Voor veel Lim mers is hij 'Siem van de bank'. Zijn vader begon in 1925 in Limmen een bank aan huis. Later werd hij zelf direc teur van die bank en de afgelopen drie jaar was hij commercieel directeur van de gefuseerde Rabobank Heiloo-Lim- men. Aan een periode van 71 jaar directeurschap van de familie Admiraal komt een einde nu Siem Admiraal, na een dienstverband van 36 jaar, zijn fun ctie neerlegt. ,,Met gemengde ge voelens," zoals hij zelf zegt. „Toen mijn vader naast zijn functie als gemeentesecretaris kassier werd van de bank, hield hij thuis avondzitting, op de hoek van de Kerkweg en de Rijksweg. De mensen kwamen één voor één langs, de grote schuifdeuren in de woonkamer gingen dan dicht." Vooral in drukke tijden, zoals voor de jaarlijkse afrekendatum op één novem ber en de rentebijschrijvingen eind december, hielp de rest van het gezin Admiraal mee. Voor Siem was het van zelfsprekend dat hij ook in het bankwe zen verder zou gaan. In 1960 begon hij wals kassier bij de bank van zijn vader. Siem Admiraal pleegt nog een paar laatste telefoontjes alvorens hij de bank LIMMEN - In het kader van 50 jaar Scouting Limmen organiseert de ver eniging op zondag 29 september een grote sponsorloop voor alle speltakken. Hiermee willen de scouts een ei financieel steentje bijdragen aan jubileumfestiviteiten. Iedere scout heeft inmiddels een meegekregen waarmee zoveel mogelijk kilometers gesponsord moeten worden. De jongste kinderen, de Bevers (5 tot en met 7 jaar) lopen 2,5 kilometer, de eigen de lijst Kleine Welpen en Kabouters (7 tot en met 9 jaar) gaan voor de 5 kilometer. De Grote Welpen en Kabouters (9 tot en mnet 11 jaar) doen daar weer een schepje bovenop. Zij hebben getekend voor de 7,5 kilometer. De Verkenners en Gidsen (11 tot en met 14 jaar) laten zien dat ze nog meer kunnen op de 12,5 kilometer en de Sherpa's en Rowans tenslotte (14 tot en met 17 jaar) nemen maar liefst 15 kilometer voor hun reke ning. De organisatie, de Stam bestaande uit jongens en meisjes van 18 tot en met 23 jaar, hoopt op een grote deelname en uiteraard op goed wandelweer. Opgewonden fans verdrongen zich zondagavond bij de feesttent aan de Dusseldorperweg om een glimp van hun idool Guus Meeuwis op te vangen. Sommige gelukkigen slagen er in de ster eyentjes aan te raken. Meeuwis zelf lijkt het allemaal zeer plezierig te vinden. En ook hier vloei de overvloedig het Limmer bier.,. (foto Parakalo) Er was inmiddels een klein kantoor achter het huis gebouwd en daar kwa men klanten voor spaarzaken en lenin gen in een soort biechtstoel, om de pri vacy, te waarborgen. „Het mooiste van het vak vind ik ook nu nog die vertrou wenspositie die je bekleedt. Mensen komen met hun hele ziel en zaligheid naar de bank en al het vertrouwen dat ze dan in je hebben, dat vind ik een groot voorrecht." Begin 1967 werd de eerste steen gelegd van het gebouw aan de Kerkweg waar in de huidige Rabobank Limmen is gehuisvest. Sindsdien heeft het gebouw al vele verbouwingen ondergaan, om het aan te passen aan alle ontwikkelin gen in de bankwereld. En dat zijn er heel wat in al die jaren dat Admiraal er werkzaam was. „Vroeger werd alles nog met de hand geschreven, enorm arbeidsintensief. Je kunt het je nu haast niet meer voorstel len. Met de automatisering is er zo ver schrikkelijk veel veranderd. Kregen mensen vroeger nog wekelijks een loonzakje van hun werkgever, nu ont vangen ze alleen het rekeningafschrift van de bank in de brievenbus. En als het bedrijf steeds maar groter wordt, groeit je functie ook mee. Van kassier naar boekhouder, van boekhouder naar bankier, en tot slot ben je een echte manager, die moet zorgen voor goed personeel en een goede taakver- definitief vaarwel zegt. deling. Dat had ik nooit kunnen voor zien toen ik begon." Agrarische gemeenschap Ook de klantenkring is duidelijk veran derd door de jaren heen. „Vroeger was Limmen natuurlijk een echte" agrari sche gemeenschap. Bijna iedereen had wel iets met bollenteelt te maken. Nu zijn het allerlei soorten bedrijven en ondernemers die daarvoor in de plaats zijn gekomen." Dat laatste was ook de reden dat er in 1993 een fusie werd aangegaan met de Rabobank Heiloo. Door bundeling van krachten kon de bank een uitgebreider dienstenpakket aanbieden, met bij voorbeeld ook beleggingsadviezen en een reisbureau. Het betalingsverkeer ondergaat een steeds verdergaande automatisering. Nieuwe ontwikkelingen als teleban- king, internet, pin-pas en de chip-knip als electronische portemonnee volgen elkaar in razend tempo op. „Ik vraag me wel eens al wat mijn vader zou zeggen als hij al die moderne zaken zou zien. Ik denk dat hij het heel interessant zou vinden en er zeker posi tief tegenaan zou kijken." Een gevolg is wel dat het directe con tact tussen bank en cliënt afneemt. „De bankentrouw is ook lang niet meer zo groot als vroeger," aldus de scheidende directeur. „Mensen zijn veel kritischer en mondiger geworden. Het is nu niet (foto Parakalo) meer zoals vroege. Toen regelde de zoon automatisch zijn financiële zaken bij dezelfde bank als waar zijn vader kwam." Volgens Admiraal moet de bank daar om een offensief en actief beleid voe ren om de mensen binnen te halen. Persoonlijk contact is en blijft volgens hem de sleutel. In dat kader past de zesendertig-urige werkweek, die onlangs voor het bank wezen is ingevoerd, hem niet. „Ik ben een stukje van de gemeenschap hier in Limmen. Mensen kwamen vaak ook 's avonds of in het weekend met vrdgen. Ja, ook weieens als het niet zo goed uit kwam, tijdens een spannende voetbal wedstrijd van onze club." Een deel van de tijd die straks vrijkomt zal hij zeker besteden aan de plaatselij ke voetbalvereniging, waar hij al acht jaar voorzitter van is. „Daar doe ik nog een extra schepje bovenop." De komende weken, tot zijn officiële afscheid van de Rabobank, zijn nog gevuld met bezoeken aan bankrelaties. Want geheel in zijn eigen stijl wil Admiraal zijn opvolger persoonlijk voorstellen. „Afscheid nemen van mijn relaties vind ik lang niet makkelijk. Het is zeker niet zo dat ik zeg: ik ben blij dat ik ermee ophoud, dus streep eronder. Ik heb er toch zeer gemengde gevoe lens over." Inleveren kopij voor:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 13