De Tien Mijl van Heiloo wordt sportief evenement van betekenis Buk Buk zit dit seizoen weer boordevol klappers DE WINTER Vos Makelaardij UW zoekt nieuwe vrijwilligers Geslaagde fancy fair basisschool De Springschans Bioembinderij 't Loo KAN KOMEN! Amels Makelaardij (072) 533 533 0 :S' Collecties ÜERKENDE VERHUIZERS Nationale Internationale verhuixinsen ALKMAAR 072 512 90 45 - HEILOO 072 533 10 25 Nic, Glasschade Decorette 61 e JAARGANG NO. 37 11 SEPTEMBER 1996 Redactief acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 j Drukkerij uitkijkpost bv Bloemlegging bij oorlogsgraven HEILOO - Vrijdag 13 september zal burgemeester Nico Schoof, namens het gemeentebestuur, bloemen leggen op de drie oorlogsgraven op de roomska- tholieke begraafplaats aan de Wester- weg in Heiloo. De bloemlegging vindt plaats in het kader van het vijftigjarig bestaan van de Oorlogsgravenstichting. Bij de bloemlegging zullen nabestaan den van de gevallenen aanwezig zijn. De Oorlogsgravenstichting is op 13 september 1946 in het leven geroepen en verzorgt circa 55.000 Nederlandse oorlogsgraven, waar ter wereld deze zich ook bevinden. Met de zorg voor het Nederlandse oorlogsgraf, een Ere- plicht jegens Nederlandse militaire en burger oorlogsslachtoffers, geeft zij uit voering aan haar devies 'Opdat zij met Ere mogen rusten'. Behalve de verzorging van oorlogsgra ven worden door de stichting voor nabestaanden ook bloemleggingen uit gevoerd en pelgrimsreizen georgani seerd naar de Nederlandse Erevelden in het Verre Oosten. JOHN MOEN GOED GEZIEN zaterdag 14 september de ïo mijl van Heiloo Start: 16.30 uur Plein winkelhof 't Loo HEILOO - De Unie van Vrijwilligers (UW) zoekt voor de volgende projec ten vrijwilligers. De public relations- commissie bestaat momenteel uit vijf leden, maar kan wel wat versterking gebruiken. Het doel is het stelselmatig bevorderen van een goede communica tie met de buitenwereld, tussen de medewerkers van de UW en met cliënten. De middelen om dit doel te bereiken zijn het kwartaaljournaal, een blad voor alle vrijwilligers, contacten met de pers, verspreiding van wervings- en cliëntenfolders en het deelnemen aan informatiemarkten en voorlichtingens- bijeenkomsten. De pr-commissie komt maandelijks bijeen en maakt hiervan een verslag voor de leden zelf en het bestuur versterking gebruiken. Het project dagverzorging in het Centrum voor Wijkgerichte Functies is een samenwerkingsproject van verzor gingshuis Overkerck, Stichting Regio nale Thuiszorg en de UW Voor de dagverzorging is altijd een beroeps kracht aanwezig, die wordt bijgestaan door een vrijwilliger. De dagverzorging is bedoeld voor ouderen die nog zelf standig wonen, maar voor wie dat zelf standig wonen zonder aanvullende hulp moeilijk is geworden. Per dag ver lenen twee vrijwilligers hun medewer king. Het vrijwilligerswerk bestaat uit het met de cliënten koffie en thee drin ken, spelletjes doen, de warme maaltijd gebruiken en vooral uit praten met en luisteren naar de deelnemers. Het project water gymnastiek is bedoeld voor 65-plussers, die tijdens de oefeningen in het water en met omkle den hulp nodig hebben. De activiteit vindt plaats op dinsdag van 15.00 tot 15.30 uur en op vrijdag van 11.30 tot 12.00 uur in zwembad Loos. Na afloop kunnen deelnemers en vrijwilligers even uitrusten onder het genot van een kopje koffie. De samenwerking en de sfeer tussen zowel deelnemers als vrij willigers is uitstekend. Voor de vrijdag is de UW op zoek naar twee vrijwilli gers en voor de dinsdag naar één vrij williger die wil komen assisteren. Mocht dit werk u aanspreken dan kunt u contact opnemen met mw. A.J. de Groot, tel. 072-5332626. Atleten verdrongen zich tijdens de start van de Tien Mijl van tieuoo vorig jaar. uc dit jaar weer een groot deelnemersveld. HEILOO - Aanstaande zaterdag wordt alweer voor de zesde keer de Tien Mijl van Heiloo gelopen. Het startsein voor de wedstrijd zal om 16.30 uur gegeven worden door oud-Heilooër Dick van Leeuwen, die tevens als speaker de wedstrijd aan elkaar zal praten. Het geheel verharde parcours voert dit jaar door het oude dorp en het Heilooërbos. Start en finish zijn op het plein voor Winkelhof 't Loo. De route is als volgt: Heerenweg, Kreek, Holleweg, Bergeonstraat, Spoorlaan, Westerweg, Rector Fre- deriklaan, Zanderslootweg en Willi- brordusweg. De Tien Mijl-lopers zullen dit parcours drie keer lopen. De organisatie van de Tien Mijl van Heiloo is in handen van atletiekvereni ging Trias samen met de ondernemers van Winkelhof 't Loo. „De samenwer king vorig jaar, tijdens de feestweek ter gelegenheid van de opening van 't Loo, is zo goed bevallen dat we dit jaar de organisatie wederom samen hebben gedaan," vertelt Jan Adrichem. Voorafgaand aan de wedstrijd is er om 16.00 uur een scholierenloop voor de basisschoolkinderen van Heiloo. De af stand bedraagt 1 Heilooër mijl (=1400 meter) ofwel twee rondjes om winkel centrum 't Loo. Tegelijk met de wed strijdloop wordt ook een trimloop van 3 Engelse mijlen gehouden (=5,3 kilo meter, 1 ronde), een goed alternatief voor de meer recreatieve hardlopers, die de Tien Mijl niet aan willen, kunnen of durven. Voor de wedstrijdlopers zijn er leuke geldprijzen beschikbaar gesteld. Deelnemers aan de trimloop en de scholierenloop krijgen een heririne- ringsmedaille en doen mee aan een loterij op startnummer. Vijfhonderd deelnemers Vorig jaar deden er ruim 450 lopers mee. Dit jaar rekent de organisatie op minstens vijfhonderd deelnemers. Onder hen bevindt zich zeker Ron van Diepen, de winnaar van de Tien Mijt van Heiloo van vorig jaar. De wed strijdlopers kunnen zich in de volgende categorieën inschrijven: heren senio ren, heren veteranen 40-50, heren vete ranen 50+, dames senioren en dames veteranen 35+. Tijdens de wedstrijd zal een groot aai, tal vrijwilligers het parcours bewaken en waar nodig het verkeer regelen. „De mensen die binnen de route wonen, zullen zeker wat last ondervinden. Dat is onvermijdelijk. Vooral de Heeren weg en de Kerkelaan zijn knelpunten. We hopen dat de bewoners hiervoor begrip hebben, aldus Jan Adrichem. „En verder hopen we natuurlijk dat het publiek de auto thuislaat en met de benenwagen of de fiets komt. En wie toch met de auto komt en een parkeer- plekje zoekt, kan zeker ook in plan Oost terecht." Inschrijven voor dit sportieve evene ment kan op de wedstrijddag vanaf 13.00 uur bij de stand in Winkelhof 't Loo. De wedstrijdlopers betalen f 7,50, de trimlopers f 2,50. De deelname voor de scholieren is gratis. Zij kunnen zich inschrijven via Sporthuis Helling of vlak voor de start. Bij atletiekvereniging Trias aan het Maalwater, circa 1000 meter van de start, is er parkeer-, douche- en kleed gelegenheid. Tevens is er een bewaakte kleedruimte in het Open Huis boven 't Loo. Voor inlichtingen kunt u bellen met N. van Baar, tel. 072-5126254 of J. Adri chem, tel. 072-5335173. Rode Kruis start nieuw Krijt op Tijd bestaat 50 jaar HEILOO - In januari bestaat biljart vereniging Krijt op Tijd vijftig jaar. Deze heuglijke gebeurtenis zal niet ongemerkt voorbijgaan, want speciaal voor deze gelegenheid zal er een Nederlaagtoernooi georganiseerd wor den. De deelnemende verenigingen zijn op 18 september De Treffer, 2 oktober Tikkie terug, 16 oktober SBL, 6 novem ber OKK, 13 november Het Groene Laken en tot slot 27 november 't Treffertje. Deze data zijn nog niet hele maal vast, mochten er belangrijke Europacup-wedstrijden gespeeld wor den kan er nog geschoven worden. Krijt op Tijd viert in januari het vijftig jarig bestaan met een receptie, waar tevens de prijzen uitgereikt worden van het Nederlaag-toernooi, 's Avonds is er een zogenaamd banket-dansant. Alle leden, het bestuur en iedereen die de club een warm biljarthart toedraagt zijn dan welkom. Over het verloop en de uitslag van de wedstrijden zal de Uitkijkpost u de komende tijd op de hoogte houden. Met vragen kunt u alvast terecht bij A. Broersen, tel. 072-5336550. Winterconcerten Witte Kerk HEILOO - Op zondag 6 oktober ope- nen <le blazers van het Reicha Kwintet uit Utrecht het nieuwe muzikale win terseizoen in de Witte Kerk. Meer daar over vindt u tegen die tijd in de Uitkijkpost. De serie wordt vervolgd met het kerstconcert door de West- friese Cantorij op 15 december en een liederenrecital door de bariton René van Sluis op 19 januari, om op 23 febru ari te worden afgesloten met een optre den van het Multatuli Kwartet. Het gaat dus om vier zondagmiddagen en de concerten beginnen steeds om 15.00 uur. Kaarten worden vóór de aan vang aan de ingang verkocht en kosten f 12,50. Voor CJP-houders en mensen boven de 65 of onder de 13 jaar geldt een prijs van f 10,-. Ook kan men zich van een plaatsje verzekeren door tele fonisch te bespreken via 072-5335852, 5332598 of 5331536. Op dezelfde wijze kunt u zich op de gehele serie abonne ren, hetgeen respectievelijk f 40,- of f 35,- kost. De commissie kerkconcerten hoopt dat velen van u deze kans te baat zullen nemen om het lange, donkere seizoen op te fleuren. Als afsluiting van het schooljaar had de openbare basisschool de Springschans een geslaagde fancy fair. Leuke spelletjes, lekkere hapjes en een rad van avontuur, dat mede een groot succes werd door de gulle bijdrage van de middenstand van Heiloo. De Springschans dankt hen hier hartelijk voor. De opbrengst wordt besteed aan audioapparatuur voor de kinderen. - seizoen HEILOO - Op 1 september opende het Rode Kruis weer zijn deuren. De afde ling probeert zich in te zetten voor mensen in de samenleving, die daar behoefte aan hebben. Het gebouw van het Rode Kruis ligt aan het Slimpad en is te bereiken vanaf de Kennemer- straatweg tegenover Frederica's Hof. Tot de werkzaamheden behoren onder andere de Speel-o-theek. Die is op don derdag van 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur open voor de uitleen van speelgoed. Op maandag van 9.30 tot 11.00 uur, behalve in de schoolvakanties, is het peuterspeelochtend. Onder de welfare-activiteiten van het Rode Kruis valt ook de verköop van eigengemaakte handwerk-artikelen op woensdagmorgen vanaf 10.00 uur. Verder zijn er telefooncirkels. Elke ochtend worden deelnemers door vrij willigers gebeld. Het Rode Kruis wil alleenstaanden hiermee een gevoel van veiligheid geven. Voor informatie over deze welfare-acti viteiten kunt u bellen met mevrouw J. Gankema, tel. 072-5330161. Wie informatie wil over vakantie-acti viteiten die het Rode Kruis organiseert voor mensen die niet in staat zijn om zelf op vakantie te gaan, kunnen bellen met mevrouw A. Vonk, tel. 072- 5332620. Algemene informatie over de organisa tie kan verkregen worden bij de heer J.A.A. Snel, tel. 072-5340223. Verkiezing van het Boek van het Jaar HEILOO - De openbare bibliotheken in Heiloö, Limmen en Akersloot star ten een gezamenlijk project rond de Verkiezing van het Boek van het Jaar, die uitmondt in de Trouw Publieksprijs. Het gaat hierbij uitsluitend om de mening van het publiek, de lezer zelf. Het project van de samenwerkende bibliotheken is speciaal bedoeld voor de lezers die eens heel bewust mee wil len doen aan de Verkiezing van het Boek van het Jaar, onder leiding van de bibliotheek. Van de vijf categorieën waarin gekozen gaat worden, wordt bii Kennemerstraatweg 129 Heiloo *De> e*Uyc cc/ttc uit r+tviW voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5552&0& dit project vooral aandacht gegeven aan romans en verhalen en spanning. Het project begint op maandag 23 sep tember, om 10.00 uur met een bijeen komst in de Openbare Bibliotheek Heiloo. Dan worden de genomineerde boeken getoond en zal informatie over schrijver en inhoud worden gegeven. Na afloop van deze bijeenkomst kan iedere deelnemer een boek lenen. De genomineerde boeken worden gereser veerd. Voor het beoordelen van de boe ken is een lijst met aandachtspunten opgesteld. De kosten voor deelname zijn f 5,-, (te betalen bij de inschrijving aan de balie in één van de deelnemen de bibliotheken). Mr. Potatoehead laat komende zaterdag van zich horen tijdens het Heilowlandsfestival in Buk Buk. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen HEILOO - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op donder dag 19 september een bijeenkomst onder leiding van mevrouw R. Prins. Het thema waarover gesproken wordt is 'Van vrouw tot vrouw, de wereldcon ferentie in Peking'. De avond, die om 20.00 uur begint, vindt plaats in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Introducees zijn welkom tegen betaling van vijf gul den entree. (En u ook!) Dag van de diëtist HEILOO - Donderdag 19 september is uitgeroepen tot de Dag yan de Diëtist. De diëtisten van Heiloo geven op deze dag een lezing over voeding bij maag- en darmklachten. Voeding kan veel invloed hebben op klachten als opge blazen gevoel, maagzuurbranden en snelle of trage stoelgang. Heeft u interesse? Kom dan 19 septem ber naar het Open Huis boven winkel centrum 't Loo. Aanvang 20.00 uur. Entree f 5,-. Graag even aanmelden bij Ina Nijdam, tel. 072-5332287 of Ria Penders, tel. 072-5336673. Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij de cursus Afvallen en bewegen van de Mensen- diecktherapeuten en de diëtisten van Heiloo. De cursus duurt van 11 septem ber» tot Kerstmis. Inlichtingen: diëtist Ria Penders. HEILOO - Dit weekend start Buk Buk met het nieuwe seizoen. Het program ma voor het najaar zit boordevol klap pers, zoals Rowwen Heze, De Heide roosjes en Gorefest. Maar om te begin nen heeft Buk Buk vrijdag de dertien de een spectaculaire openingsklapper met de overbekende Nederlandstalige topband Van Dik Hout. De voorverkoop is reeds van start gegaan op de bekende adressen: Buk Buk en Centerdisc in Heiloo en Popeye in Alkmaar. De kaarten kosten f 20,- en de aanvang van het concert is 21.00 uur. De basis van Van Dik Hout ligt in Den Helder. De groep liet in 1994 voor het eerst van zich horen met de single Stil in mij. Dit was goed voor een welver diende plek bij de twintig hoogst geno teerde liederen in de vaderland hitlijs ten. De singles Alles of niets en Meer dan een ander bereikten ook moeite loos de hitparades. Deze singles waren allemaal afkomstig van het verplette rend mooie debuut-album, dat Frits Spits exclusief presenteerde als de ont dekking van 1994. Ze maakten in datzelfde jaar een indrukwekkend festivaldebuut op het Bevrijdingsfestival in Haarlem en wer den door MTV-kijkers verkozen tot de Local Heroes. De prijzenkast van Van Dik Hout wordt inmiddels verder gesierd met een Zilveren Harp en sinds afgelopen maart met een TMF-bokaal voor de beste rockgroep. Op Pinkpop '95 verraste Van Dik Hout vriend en vijand met hun optreden op het hoofdpodium, waarna de populari teit van de band alleen nog maar toe nam. 072 5331799 Heilowlands Zaterdag 14 september heeft Buk Buk, onder de veelzeggende naam Heilow landsfestival, weer een fonkelnieuwe activiteit op het programma staan. Drie regionale bands, te weten Zilch, Mr. Potatoehead en Muggles, zullen dan aantonen, dat zij ten onrechte ontbra ken op het grote Lowlandsfestival. De aanvang is 21.00 uur en de entree is f 7,50. Zilch bijt het spits af. Als er iets Heilooër muziek maakt dan is het wel Zilch. Zilch bestaat onder andere uit Alex Sneeboer van de alom bekende, in quarantaine verkerende band Rumly Poplin en Gerben Wester, bekend van de Alpino's. Zilch werkt in het diepste geheim aan, de meest ideale song. In de vernieuwde samenstelling is de band een nieuwe richting ingeslagen: harder, sneller, rui ger, maar vooral echte liedjes met een eigen sound. Kortom: volgens het Buk- woordenboek een 'lekkere band met balluh', die je moet zien, maar vooral horen, hard! Als tweede staat er op het Bukpodium Mr. Potatohead. De uit Hoorn afkom stige punk- en hardcore band is buiten gewoon verrassend en energiek. Zoals de jury van de Slag om Hoogwoud al zei: „Professioneel, veelbelovend, knal lend, perfect, goede muzikanten, dyna misch, energiek en verzorgd." Mr. Potatoehead is een band die swingt, ontroerd en altijd enthousiaste reacties loskrijgt. Als derde is daar Muggles, een band gevormd door muzikanten die bij elkaar op school zitten. Jeroen, met als grootste voorbeeld Flea, speelt basgi taar. Manthos, met als grootste voor beeld Mitch Mitchel (Hendrix) en John Densmoore (Doors) ging drummen. Guido, met als voorbeelden El Hefe (NOFX) en Kurt Cobain (Nirvana) neemt zang en gitaar voor zijn reke ning. Muggles staat garant voor veelbe lovende punk. Ze durven daar zelf nog niet echt veel over bekend te maken. Oordeel zelf op 14 september. CEES H AC HM ANG LOODGIETERS ^ERF® (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur In ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 de'10 mijl' aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. VERHUIZINGEN EMM ASTRAAT 93 1814 DN ALKMAAR uHf-ho B O U V I Q u BERGEN HEILOO HOORN V Gas - Water - Cv. - Sanitair - Dakwerk - R.oolre.n.g.ng Aanleg - Onderhojd^ Gas 1 Water^ C 533 5Q 85

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1