Heiloo werkt aan veiligheid L HEILOO fijn wonen tussen al dat groen Voor alle vragen over ouderenzorg 6 Bestemmingsplan "Stationsomgeving" Voorbereidingsbesluit Dierendag in het Beestenboetje Jeugddebat over skateboardbaari Aanvragen minimabeleid indienen vóór 31 december 1996 In goed overleg Vooraankondiging PAGINA 2 UITKIJKPOST - 25 SEPTEMBER In september gaat in de gemeente Heiloo het project integrale veiligheid van start. Doel van het project is om de veiligheid in Heiloo op een hoger peil te brengen. Speerpunt hierbij is een nauwe samenwerking tussen gemeen tepolitie, brandweer en inwoners van Heiloo. Daarom zullen er de komende periode ver schillende belangengroepen worden bena derd. Heiloo onveilig? Dat er een begin wordt gemaakt met het inte graal veiligheidsbeleid betekent niet dat Heiloo onveilig is, het is zelfs zo dat in verge lijking met veel andere gemeenten het in Heiloo niet slecht is. Dit houdt overigens niet in dat we stil kunnen zitten, want voorkomen is beter dan genezen. De bedoeling van het project is dan ook dat minder veilige situaties weer veilig worden en om andere situaties veilig te houden. Hierbij kan worden gedacht aan bijvoorbeeld het verbeteren van verkeers situaties, maar ook aan het voorkomen van inbraak of diefstal. Hiernaast is het zo dat veiligheid lastig meet baar is. De cijfers waaruit blijkt dat er relatief veel of weinig gebeurt noemen we de objec tieve onveiligheid. Hiernaast hebben we nog de subjectieve onveiligheid; waar de één zich prettig bij voelt, kan bij de ander onveilig overkomen. Waarom een integrale aanpak Een integrale aanpak houdt in dat wordt gekeken naar alle terreinen die te maken heb ben met veiligheid. Hierbij moet worden gedacht aan bijvoorbeeld overzichtelijke speelterreinen, straatverlichting, maar ook of bijvoorbeeld de buurt wel schoon is. Vandaar dat het de bedoeling is dat naast de gemeen te, politie en brandweer, ook inwoners van Heiloo en belangengroepen betrokken wor den bij de inventarisatie van minder veilige gebieden en /of situaties. Dit zal eind okto ber/begin november plaatsvinden en hiertoe zullen zij een uitnodiging van de gemeente ontvangen. Daarnaast zal ook hun mening worden gevraagd bij het bedenken van oplos singen om deze gebieden veiliger te maken of om ze veilig te houden en welke rol zij daar zelf bij kunnen spelen. De reden dat alle terreinen in samenhang moeten worden bekeken, is dat op deze vmanier elke belanghebbende betrokken wordt. Zo is het mogelijk om tot een betere afstemming van de aanpak en dus tot betere oplossingen te komen. Op dit moment wordt al bij nieuwbouwplan- nen een checklist gehanteerd waarop ook het Politiekeurmerk veilig wonen voorkomt. Dit keurmerk wordt toegekend aan plannen, waarbij rekening is gehouden met de veilig heid van de toekomstige bewoners. Dit is al een voorbeeld van integraal werken. We willen het Integrale Veiligheidsplan in juli 1997 klaar hebben en vervolgens per jaar een aantal actiepunten daaruit afwerken. Het bestemmingsplan "Stationsomgeving" is door de gemeenteraad vastgesteld. Vervolgens is het door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurd en daarna voor een termijn van zes weken ter inzage gelegd. Gedurende de beroepstermijn is tegen het plan geen voorlopige voorziening bij de voor zitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak ingediend. De goedkeuring van het bestem mingsplan is hierdoor daags na afloop van de beroepstermijn onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan ligt voor een ieder ter inza ge in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel Kennemerstraatweg 425 en een gedeelte van het achterliggende terrein. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Het besluit zal in werking treden op donderdag 26 september 1996. De Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie organiseert ook dit jaar weer de jaarlijkse Dierendag in het Beestenboetje in samenwer king met afdeling Groen en Landschap van de gemeente Heiloo. Deze dag wordt georganiseerd op Dieren(woens)dag 2 oktober 1996 van 13.30 - 16.00 uur in het gemeentebosje in en rond Knuffelhoek 't Beestenboetje. Het programma biedt van alles wat en voor elk wat wils. Er wordt informatie gegeven over hoe je moet omgaan met dieren, wat voor dieren er zijn en verzorg je de dieren wel goed. Het belooft een gezellige middag te worden. Wat is er allemaal te beleven? - Er is een springtouwmaker. Hij laat zien hoe een springtouw gemaakt wordt. - De Hondenwachter/ongediertebestrijder vertelt zijn verhaal en laat verschillende opgezette dieren zien. - Twee of drie schminkers zijn aanwezig om de kinderen mooi te maken. - Men kan leren hoe een koe gemolken moet worden. - Alle kinderen kunnen de dieren aaien, knuffelen en vasthouden. v V Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie g v Er wordt ook een kleurwedstrijd georgani seerd voor de leerlingen van de groepen 1 t/m 4 van de 10 basisscholen in Heiloo. Zij hebben vqrige week een prachtige kleurplaat van de Werkgroep gekregen. Deze kunnen zij op school of thuis inkleuren en op dieren(woens)dag 2 oktober 1996 in Knuffelhoek 't Beestenboetje inleveren. Aan deze kleurwedstrijd zijn natuurlijk prijzen ver bonden, dus doe extra je best! De winnaars krijgen persoonlijk bericht, ledereen wordt van harte uitgenodigd 2 okto ber a.s. tussen 13.30 en 16.00 uur aanwezig te zijn. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nier Stichting Nederland voor de periode van 22 september tot en met 28 septem ber 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties.in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.00 - 17.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen Zorg op Maat Op donderdag 26 september a.s. om 16.00 uur vindt een openbaar jeugddebat plaats in de raadzaal van het gemeentehuis over de aan te leggen skateboardbaan. Belangstellenden zijn hierbij van harte wel kom. Vertegenwoordigers van alle basisscholen alsmede van de PCC mavo zullen aan dit debat deelnemen. Voorzitter is burgemeester N.P.M. Schoof. Het debat moet leiden tot een advies aan het college van burgemeester en wethouders over de plaats en uitwerking van de skateboardbaan. De gemeente heeft de randvoorwaarden aangegeven waarbinnen het debat gevoerd kan worden. Randvoorwaarden De skateboardbaan moet komen op een bestaande asfalt-ondergrond (bijvoorbeeld bij parkeervoorzieningen, recreatie) en er moet rekening worden gehouden met geluidsover last die veroorzaakt kan worden voor omwo nenden en met de sociale veiligheid. Ook moet rekening gehouden worden met de geuite voorkeur van skateboardbaan en ondergrond van de briefschrijvers. Het totale beschikbare budget bedraagt 40.000,- inclusief BTW. Het gebruik van de skateboardbaan is op eigen risico. Mogelijke lokaties Er zijn zes mogelijke lokaties aangeven waar uit een keuze kan worden gemaakt: - het parkeerterrein bij het evenementen terrein; - in het verlengde van het recent aange legde parkeerterrein het Vennewater; - het parkeerterrein bij de Belieslaan; - het parkeerterrein/weg Zeeweg-noord; - het parkeerterrein Zeeweg-zuid; - het parkeerterrein Het Malevoort/Het Zevenhuizen. De deelnemers aan het jeugddebat is gevraagd onderzoek te doen naar de voor- en nadelen van de diverse lokaties en daarbij rekening te houden met de gestelde rand voorwaarden. Ook is gevraagd overleg te ple gen met de "achterban". Mensen met een inkomen dat gelijk is aan het minimum (bijvoorbeeld met een AOW- of Bijstandsuitkering) kunnen in aanmerking komen voor een bijdrage in de kosten van de gemeentelijke belastingen. Voor welke belastingen geldt dit? Deze bijdrage bedraagt 70% van de rioolrecht en afvalstoffenheffing en 50% van de onroe- rendezaak- en hondenbelasting. Het is ook mogelijk een bijdrage aan te vra gen voor de kosten die u maakt om uw socia le contacten te onderhouden, bijvoorbeeld uw telefoonrekening of reiskosten voor fami liebezoek. Het is belangrijk dat kinderen en ouderen aan het verenigingsleven kunnen blijven deelne men. Financiële problemen moeten daarvoor geen belemmering vormen. Zo kan bijvoor beeld voor de kosten van lidmaatschap van een sportvereniging, een zangvereniging of een bridgevereniging een bijdrage worden aangevraagd tot maximaal 105,-- per jaar. Hoe kunt u een bijdrage aanvragen? Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Sociale Zaken van de gemeenten. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Ook kunt u tussen 09.00 en 12.30 uur telefonisch infor matie krijgen bij de heer G. van Hoik, nr. 072 - 531 31 95. De aanvragen voor een bijdrage moeten wel vóór 31 december a.s. worden ingeleverd! Rondetafelconferentie over overleg met ouderen Bij ouderenorganisaties leeft al langer de wens om tot gestructureerd overleg te komen met de gemeente. Daarom organiseert de gemeente op dinsdag 8 oktober a.s. een ron detafelconferentie. Het thema luidt: 'Overleg tussen gemeente en ouderen, een inventari satie van wensen en behoeften over de vorm waarin dit overleg moet gaan plaatsvinden'. De bijeenkomst vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang) en begint om 20.00 uur. U bent van harte uitge nodigd deel te nemen aan de discussie. Een onafhankelijke gespreksleider, de heer Veenings van de Stichting fMCO (Instituut voor ondersteuning van Maatschappelijke en Culturele Ontwikkelingen) Noord-Holland leidt de discussie tussen leden van de Commissie Welzijn en Burgerij en de (ouderen-)organisa- ties. De portefeuillehouder Ouderenbeleid, mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom, is hierbij aanwezig. De discussie wordt gevoerd aan de hand van stellingen. De zaal wordt actief betrokken bij de discus sie. Het gaat om een inventarisatie van wen sen en behoeften over vormen van overleg tussen gemeente en ouderen. Het is niet de bedoeling dat op dit moment al een stand punt wordt ingenomen door de gemeente of een besluit wordt genomen. Op grond van de inventarisatie komt het college van burge meester en wethouders met een voorstel. Ongeveer 30% van de ouderen in Heiloo is lid van een ouderenorganisatie. Volgende week kunt u de stellingen op deze informatiepagina lezen en stellen wij de mensen aan u voor die aan het rondetafelgesprek deelnemen. G tNTf HEILOO liili BH r Burgellijke stand gemeente Heiloo tot en met 19 september 1996 Elders geboren Emma C.W., d.v. K.R. Blok en R.G.M. v.d. Wel Muriël, d.v. P.B. Bernards en I. van der Perk Karlijn, d.v. E. Koops en A.M.M. Houtenbos Emma C., d.v. C.A. Helder en C.D. Williams Lisanne L., d.v. C.M.R. Smit en A. van der Woude Sem, z.v. B. Visser en D.R.G. Hoebe Huwelijksaangiften R.P. de Boer en J.B.M. van Maanen P.N.J. Aaij en B. Huisman Huwelijken J.H. Onrust en A.M. op den Kelder R.J. Slikker en P.M. Zuurbier A. Visser en S.N. de Moor R.J. Dingerdis en P.A. Richardson R.E. van Hoik en E. Endel M.H.W. Hensen en L.M. Koomen J.P. Haanraads en M. Leen Overlijden C. Ouwehand Elders overleden A.C. Min, ev van Gulik Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de heer A.P.L. van Veen, Kennemerstraatweg 425 te Heiloo voor het uitbreiden van het Golden Tulip Hotel, de bouw van 63 logies-appartementen, de bouw van twee beheerderswoningen ten noorden van het hotel langs de Kapellaan, het realise ren van een in- en uitrit op de Kapellaan en het realiseren van bijbehorende voorzienin gen. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 26 september 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het gemeente huis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072- 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd-bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Uit B en W d.d. 17 september 1996 Garantiesubsidie Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft besloten het Platform Heiloo Wereldwijd een garantiesubsidie van maxi maal 1.500,-- toe te kennen. De garantie subsidie is bedoeld voor een Promotiedag van het platform op 5 oktober a.s. Het colle ge kent de garantiesubsidie toe, omdat zij van mening is dat de bekendheid van het platform onder de aandacht dient komen van de plaatselijke bevolking. Op zaterdag 5 oktober a.s. wordt door ver schillende organisaties de oprichting van Heiloo Wereldwijd, Platform voor internationa le samenwerking gevierd in Winkelhof 't Loo. De gemeente Heiloo vindt deze samenwer king tussen verschillende Heilooër organisa ties een aanwinst voor Heiloo en ondersteunt dit initiatief van harte. Het geeft eenheid en kracht in Heiloo, waardoor internationaal meer bereikt kan worden. Heiloo Wereldwijd wordt professioneel ondersteund door het COS (Centrum voor internationale Samenwerking) Noord-Holland Noord. De organisaties die meewerken aan de pre sentatie van Heiloo Wereldwijd zijn de Wereldwinkel Heiloo, Gered Gereedschap Heiloo/Alkmaar, Stedenband Heiloo - Schwietochlowice, Stichting Sarana (kinder hulp Sri Lanka), Stichting "Een Hart voor Polen" Heiloo, Werkgroep Kerk en Samenleving, Werkgroep ZWO Gereformeerde Kerk Heiloo en Interkerkelijk Vredesberaad. Raadhuisplein l Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 totl 2.30 uur, telefoon 5313131 Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4