De Egmonden Zonneveld Optiek geeft nieuwe kijk op de zaak Jonge tuin kampioen bij Groei en Bloei Nieuwe eigenzinnige auto bij Martin Rajk Geslaagd openingsconcert in Egmondse Slotkapel Fotoclub Defa belicht het nieuwe seizoen Rozing Heiloo viert verjaardag met klanten Discussie volkshuisvesting UITKIJKPOST - 25 SEPTEMBER Activiteiten van Aktief Foresters wint in goede wedstrijd Tweedehands boekenmarkt Dromen en spreken in het openbaar in Vrouwencentrum Activiteiten Heiloo Cursus speels leren leven Dierenbescherming Vocatie viert lustrum Md Pi Geslaagd Gevonden voorwerpen Clubscene in Buk Joeb activiteiten Kapbergcursussen gaan weer beginnen De medewerkers van Zonneveld Optiek voor het verbouwde pand (foto Parakalo) HEILOO - Morgen heropent Zonne veld Optiek na een ingrijpende verbou wing haar deuren. Aan de achterkant is een flink deel bij de zaak getrokken. „De uitbreiding was nodig omdat we eenvoudigweg te klein waren," vertelt Rob Zonneveld. „We hebben nu meer capaciteit om oogmeting te verrich ten." Het interieur van de vernieuwde zaak is uitgevoerd in geel en rood en ziet er daardoor zonnig en warm uit. In november viert Zonneveld zijn eer ste lustrum. De optiek aan de Heeren- weg wordt bemand door drie opticiens, van wie één optometrist en contactlens specialist is, plus een assistent. Met de heropening is de collectie bril len van Zonneveld ook flink uitge breid. De optiek heeft de exclusieve verkoop van de merken Silhouette, Marc O'Polo, Mondi, Controverse en daarnaast nog vele andere merken. „De kleine brillen blijven voorlopig nog wel even in. Je ziet op het moment ook weer veel glasbrillen," omschrijft Rob de collectie. Dankzij de moderne techniek kan een computergestuurde slijpautomaat de glazen perfect in een montuur slijpen. „Je ziet geen lelijke randen meer, die kunnen vertekenen." Adviseren doet Rob Zonneveld graag en goed. „Je moet heel goed op het gezicht letten. Bijvoorbeeld zo'n kleine bril, die staat toch niet iedereen. Er zijn mensen die een groter montuur nodig hebben. Verder is de keuze voor een bril heel persoonlijk." Wie zonder bril slecht ziet, vindt een nieuw montuur uitkiezen vaak een moeilijke kwestie. Maar daar weet Zonneveld raad. Met een camera kan een zogenaamde still video gemaakt worden, die de klant later, met zijn eigen bril op, op televisie terug kan zien. „Een uitkomst voor wie twijfelt," weet Rob. Ter gelegenheid van de heropening is er vanzelfsprekend een actie. Onder het motto 'Wie naar Zonneveld gaat, kan spoedig weer vertrekken' krijgen de klanten bij aankoop van een com pleet nieuwe bril, dus montuur plus gla zen, een hotelbon cadeau. Wie voor lenzen heeft gekozen hoeft niet op zijn neus te kijken want de aanmeting van de 'kleine kijkglaasjes' is gedurende de actie geheel gratis. „En daarnaast heb ben we nog veel andere leuke aanbie dingen én bij de opening voor iedere klant een kleine attentie," besluit Rob. HEILOO - In het vroege voorjaar lie pen voor de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw .en Plantkunde (Groei en Bloei) twaalf lekenkeurders met een assistent met kritische blik langs alle voor- en zijtuinen in Heiloo. Zij moch ten uitzoeken welke tuinen in aanmer king moesten feomen voor een nadere keuring. Zoals elk jaar kreeg iedereen weer een andere wijk toebedeeld en ook nu weer bleken smaken te verschillend. Opval lend was volgens Groei en Bloei dat tuinen die jaren achtereen in de prijzen vielen, plotseling niet in aanmerking kwamen voor nadere inspectie. Moeilijk was de keuring dit jaar door dat het voorjaar laat en nat, de voorzo mer koud en droog en de nazomer ook niet echt lekker voor de tuin was. Mogelijk zijn de winnende tuinen op dit moment niet echt fraai, aldus Groei en Bloei, maar zeker is dat zij dan bij de eerste twee keer hoge punten hebben behaald. Het totaal aantal punten van drie keuringen vormde de einduitslag. De vaste tuinkeuringscommissie be oordeelde op algemene indruk en aan leg, plantvariatie en kleur en lette scherp op het onderhoud. Dat leverde de volgende winnaars op: In de categorie zeer groot: 1. Laan van Zeeman 30, 2. Kennemerstraatweg 31, 3. Kennemerstraatweg 33. In de mid delgrote categorie: 1. Westerweg 218,2. De Spanring 19,3. Westerweg 353. In de categorie groot: 1. Westerweg 337, 2. Haesackerlaan 33, 3. Vredenoord 25. Bij de kleine tuinen: Heerenweg 167,2. Bosrank 14,3. Baetenburg 53. Natuurlijk moest er ook een kampioen zijn en dat werd dit jaar de familie E. van Beek aan de Westerweg 218. Zij wisten met een toch heel jonge tuin het hoogste aantal punten te bemachtigen. Mocht u ook eens in aanmerking willen komen om de tuinen voor de keuring uit te zoeken of wilt u er alleen maar iets meer over horen, dan kunt u con tact opnemen met mevrouw Kempers, tel. 072-5337747 of de heer Boersen, tel. 5052483. HEILOO - Weer de Filmligakaart van uw buurman moeten lenen om naar de film te gaan? Dat hoeft toch niet! Met ingang van komend seizoen organiseert Aktief, trefpunt voor 55+ weer een win ter lang (ongeveer) eens per maand op zondagmiddag film in theater De Beun. De in totaal tien films worden betrok ken van de Filmliga Heiloo. Deze staat al meer dan twintig jaar garant voor de kwalitatief goede bioscoopfilm. De eerste voorstelling op is op zondag 13 oktober, de kosten van eep seizoe nabonnement bedragen f 60,-. In samenwerking met Dompvloet Opleidingen organiseert Aktief, tref punt voor 55+ vanaf woensdag 23 okto ber van 09.30 tot 11.30 uur een tien weken durende introductiecursus Ge bruik uw Personal Computer en Word- perfect 5.1. De cursuskosten bedragen f 250,-, het cursusmateriaal f 55,-. Nu eens niet zomaar aan de slag met potlood en penseel, nee, een echte teken- en schildercursus, waarbij het van tevoren vaststaat welke technieken gedoceert gaan worden. Op deze wijze zal Saskia Sengers, onze nieuwe teken en schilderlerares vanaf woensdag 23 oktober van 14.00 tot 16.00 uur haar tweede cursus tekenen, inkt, pastel, aquarelleren, houtskool en schilderen organiseren. Aldoende leert u tijdens het winterseizoen welke materiaal of welke techniek het beste bij u past. De kosten van de cursus bedragen f 180,- exclusief materiaal. Voor aanmelding of nadere informatie kunt u bellen met Aktief, trefpunt voor 55+, Westerweg, 1852 AS Heiloo, tele foon 072-5331297. HEILOO - Foresters stond na twee wedstrijden nog met lege handen en moest zodoende proberen tegen het eveneens met nul punten staande VZV uit 't Veld, met in hun elftal de vijftiger Gerrie MUhren, de eerste punten zien te halen. Foresters speelde de eerste helft beter, maar stond bij rust wel achter met 1-0 door een doelpunt van Jurjen Koop man die eerder bij een dieptepass kwam dan keeper Marcel van Velzen die de bal niet onder controle kon krij gen. Na rust een fantastisch Foresters, die binnen drie minuten op 2-1 voorsprong kwamen door goudhaantje Vincent Doesburg, die eerst schitterend van afstand 1-1 inschoot en daarna een terugkomende bal van de VZV-keeper hard en hoog de touwen injoeg. De weerstand van VZV was gebroken en Foresters gooide het tempo omhoog met mooie combinaties. Dennis Dijk huis, de balvaste spits van de rood-wit- ten, scoorde droog 3-1. Rits van der Lee benutte vlak hierna een penalty, omdat Paul Fahrenhorst een solo gestuit zag worden door de VZV-keeper 4-1. Nog was de koek niet op want eerst schoot Doesburg tegen de keeper op. De bal bleef in Heiloos bezit en via Walter Hoeben kwam de bal bij de inkomende Dijkhuis die zuiver de 5-1 maakte. Als Foresters zo door gaat in het benut ten van de kansen, dan zal het wat hoger op de ranglijst gaan komen, dat is zeker. Komende zondag uit tegen de Valken zal moeten blijken in hoeverre de ploeg van Bert Onclin aan de bete rende hand is. Het tweede team van Foresters won de derde wedstrijd van dit nog prille seizoen. Nu werd met 2-3 gewonnen van LSVV. Negen punten heeft de ploeg van Peter Keyzer, die met versterkingen uit de zaterdag-afde ling een solide indruk maakt. HEILOO - Zoals iedere laatste zater dag van de maand organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo zater dag 28 september van 09.00 tot 12.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo weer een grote tweedehands boekverkoop. Duizenden tweedehandsboeken wach ten tegen zeer lage prijzen op een nieu we eigenaar. De tweedehands boekenmarkt is inte ressant voor iedereen. Voor degenen die een speciale schrijver of boek reeds lang zoeken, die hun verzameling wil len completeren, die zomaar eens langs willen komen, die een goedkope ency clopedie zoeken, die zo goed als nieuwe boeken willen ofnu ja, beter kunt u zelf komen snuffelen! ALKMAAR - In het Vrouwencentrum aan de Wielingenweg 235 (De Mare) starten binnenkort weer een aantal cur sussen. Wie wil leren de innerlijke kracht van ^dromen te gebruiken voor het leven van alledag kan vanaf 8 oktober mee doen met de cursus Creatief omgaan met dromen. De cursus, die gegeven wordt door Nel Wolf, bestaat uit zes lessen. Er komen onder andere informatie uit de psycho logie van Jung en methodes uit de Gestalt-therapie ter sprake. Voor wie zijn spreeKangscjwn overwin nen, is er een cursus Spreken in het openbaar. Er wordt onder andere geoe fend voor de microfoon en met het terughoren van de eigen stem op een bandje. Voor aanmelding en informatie kunt u bellen tijdens werkdagen van 9.30 tot 11.30 uur met tel. 072-5624001 of 5123049. Openbare Bibliotheek Vrijdag 27 september verkoop van afgeschreven materialen in de hal van de bibliotheek. Van 15.00 tot 17.30 uur verkoop van jeugdboeken (f 1,50 per stuk) en van 18.00 tot 20.30 uur ver koop van boeken voor volwassenen (f 3,- per boek), cd's (f 5,- per stuk) en andere materialen. Wijkvereniging Plan Oost Donderdag 20.00 uur Franse les. Maandag 13.30 uur cursus astrologie, info tel. 5332322; 20.00 uur darten, entree gratis. Woensdag 10.00 uur naail es. Kosten voor leden f 6,50 en niet leden f 7,50. Van 19.45 tot 23.00 uur competitiebridge. Alle activiteiten in 't Oosthonk, Oostkanter 14. Pakketten voor Polen Inleveren van pakketten kan op 3 okto ber van 13.00 tot 20.00 uur bij de fami lie Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo. Pak ketten moeten goed en stevig verpakt zijn in een kartonnen doos en mogen geen geld bevatten. Adressen van geadresseerde en afzender moeten dui delijk leesbaar zijn. Maximaal gewicht is 25 kilo, de kosten zijn f 7,50 per pak ket plus f 2,50 per kilo. Bij het inleveren is het tonen van een legitimatie ver plicht. Vogelvereniging Kleurenpracht Maandag 30 september feestelijke ope ning van het opgeknapte clubgebouw aan het Zevenhuizen 50 in Heiloo. Aansluitend contactavond. Galerie Dijk 1 Van 26 september tot en met 27 okto ber expositie van kleuretsen van grafi cus Hans Buining en een expositie van keramische objecten van Marieke Koudstaal en Gerda Maas in Alkmaar. Openingstijden van donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, of op telefonische afspraak, tel. 5124022). Wijkcentrum Overdie Bijeenkomst van spirituele vereniging de Cirkel op donderdag 26 september. De heer J. Popping verzorgt een bloe- menseance. Aanvang is 20.00 uur, de entree bedraagt f 7,50. Adres: Ruusbroechof 97 in Alkmaar. Jazzfestival Alkmaar Op vrijdag 27 september vanaf 21.00 uur, zaterdag 28 september van 13.00 tot 3.00 uur en zondag 29 september van 13.00 tot 24.00 uur optredens van vele jazz-bands in dertig horecabedrij ven. Locaties De Platte Steenenbrug en het Waagplein worden overkapt. ALKMAAR - Veel mensen besluiten na de vakantie meer van hun leven te maken dan in de voorgaande periode. Eén van de mogelijkheden is iets aan de eigen persoonlijke ontwikkelingen te doen. De cursus Speels leren leven van de Stichting Samenspel in Alkmaar helpt daarbij. De cursus wordt tienmaal op dinsdagavond gehouden. Informatie is te verkrijgen bij Stichting Samenspel, Merwedestraat 9„ tel. 072- 5150897 of 5332726. Inspectie Heiloo en omstreken: 072- 5719490. Vermiste en gevonden katten: 072- 5616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-5334316. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Spoed In verband met ziekenhuisopname zoekt de dierenbescherming met spoed een tijdelijk pleeggezin voor een vrien delijke, aanhalige poes. Ze voelt zich het meest op haar gemak bij oudere mensen, zonder andere dieren of kin deren. Wie kan haar voor een periode van 2 a 3 maanden tegen vergoeding van onkosten een rustig onderdak ver schaffen? Inlichtingen bij tel. 072- 5334316. Vermist Donkercyperse gec. kater, 2 jr, Oud- burgerlaan, Heiloo. Klein lapjespoes, 1 jr, Nic. Beetsweg, Heiloo. Rode gec. kater met witte bef, voor sok jes en achter kniekousen, Ostara Lim men. Zwart/witte gec. kater, witte vlek rond oog, lange witte achterpoten, witte vlooienband, 6 jr, Vrieswijk, Heiloo, misschien teruggelopen naar Kenne- merstraatweg/v. Aostastraat. Grote roodcyperse gec. kater met klein wit staartpuntje, 10 jr, mager en ziek, Kennemerstraatweg/Ypersteinerlaan, Heiloo. Cypers poesje, 4 maanden, Kromme- bocht, Akersloot. Wit met cyperse poes, witte snuit en poten, knik in de staart, 1 jr, Hoogeweg, Limmen. Bruine Perzische schildpadpoes, klein en aan een oog blind, Wentholtlaan, Heiloo. Inlichtingen tel. 072-5616106. Gevonden Grijscypers poesje met rossige neus en lichtgekleurd laarsje aan linkerachter poot, Trompenburg, Heiloo. Roodcyperse gec. kater met roodleren bandje, tat. no. OE 329, Kennemer straatweg bij Witte Kerk, Heiloo. Zwarte poes met witte bef en wit tussen de achterpoten, Heerenweg/Station Heiloo, Inlichtingen 072-5616106. CASTRICUM - Werkgroep Vocatie bestaat vijf jaar en dat wordt gevierd in het weekend van 8, 9 en 10 november. Tevens wordt dan het tienjarig jubi leum van dirigent Piet Vessies gevierd. Het weekend wordt daarom afgesloten met een feestconcert, waaraan twee koren en leerlingen van de basisschool zullen deelnemen. De repetities hievoor vinden plaats op vrijdagavond, zaterdag en zondag. Wie mee wil doen kan bellen met Miriam Lases, tel. 072-5334341 voor informatie. HEILOO - „Mensen moeten niet den ken dat ik opeens iets anders ben gaan doen. Ik ben nog steeds houder van een algemene garage, gespecialiseerd in Volkswagen en Audi. Dit doe ik er gewoon bij." Martin Rajk doelt hier mee op de verkoop van het bijzondere paars-witte voertuig dat in zijn automo bielbedrijf aan de Nijverheidsweg staat opgesteld: de nieuwe Yamaha Breeze. Deze ATV (All Terrain Vehicle) is na een aantal aanpassingen officieel goed gekeurd voor de openbare weg. Martin Rajk heeft de primeur in de regio Alkmaar voor de verkoop ervan. Het blijkt dat dit eigenzinnige voertuig, dat qua uiterlijk iets weg heeft van een brommer of motor op vier wielen, nu valt onder de auto's. Houders van het rijbewijs B kunnen er de weg mee op. Zonder helm, alhoewel dat toch wordt aanbevolen. „Ik denk dat de Breeze in Nederland echt een uitkomst is met het*verkeer in de stad dat steeds drukker wordt. Het wordt ook steeds moeilijker om je auto ergens te parkeren, en dat gaat hiermee een stuk gemakkelijker. Verder is hij ook makkelijk te bedienen door de automatische versnellingsbak. Je hoeft alleen maar gas te geven en te remmen. de rest gaat vanzelf," aldus Rajk. De auto heeft een 125 cc motor, een electronische ontsteking en een electri- sche starter. Het gewicht is 140 kilo, waarmee hij stabiel op de weg ligt. „Ook 's winters kan hij goed gebruikt worden. Bij regen of sneeuw gaat-ie niet zomaar glijden, zoals bijvoorbeeld een motor." „De Breeze is heel zuinig, hij rijdt maar 1 op 21, op loodvrije benzine. De maxi male snelheid is zestig kilometer per uur. Daarom is-ie geschikt voor de stad, bijvoorbeeld om boodschappen te doen, of op de provinciale wegen," ver volgt Rajk. Martin Rajk kan behalve deze officieel goedgekeurde Breeze nog vijftien andere modellen van de Yamaha ATV leveren. Die zijn niet geregistreerd, hebben geen kenteken, en zijn dus (nog) niet geschikt voor de openbare weg. Volgens Rajk kunnen de andere uitvoeringen bijvoorbeeld tijdens de vakantie op het strand of bij de cam ping gebruikt worden. Wie meer informatie wil over de Yamaha Breeze of een proefrit wil maken, is welkom bij autobedrijf Martin Rajk. Martin Rajk bij de nieuwe Yamaha Breeze. (foto Parakalo HEILOO - Onze plaatsgenote Maïion Mol-van Schagen is op 13 september bij de stichting medewerkers in het notari aat, geslaagd voor het examen ter ver krijging van de akte van bekwaamheid als notarisklerk. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen bij het bureau aan gemeld: diverse sleutels, een beige damestas met inhoud, een onder- en bovengebit, een armband met saffieren en een dameshorloge. I HEILOO - In oktober viert Rozing Heiloo haar honderdste verjaardag. Al eerder heeft u in de Uitkijkpost kunnen lezen over de geschiedenis van deze woninginrichter. Een eeuw Rozing betekent een eeuw klanten. Daarom wil Gerard Rozing het feest samen met zijn klanten vieren. Het begint allemaal op 30 september, wanneer tegenover de zaak aan de Westerweg een grote tent wordt neer gezet. Dinsdag 1 oktober is het Beddendag. Deze dag staat het slapen centraal. Twaalf testbedden staan in de tent opgesteld, met lattenbodem, spiraalbo dem, box spring etcetera. Hieraan wordt een cijferspel gekoppeld. Wie de inhoud van zes opgestelde dozen raadt, krijgt een gezondheidsnekkussen cadeau. Verliezers niet getreurd, want ook zij gaan met een presentje de deur uit. 's Avonds wordt het een stuk intiemer in de tent, tijdens het candlelight-uur- tje. Lekker languit liggen, voorzien worden van koffie, thee en een drankje, het licht gaat op een half pitje en dan lekker luisteren naar rustgevende mqziek en een vleugje poëzie. Dat ,is allemaal mogelijk, verklapt Gerard Rozing. Wie voor deze ontspannende manifestatie wel .wat voelt, kan zich telpfonisrh onaeven on nummer 072- 5331738. Wacht niet te lang, want vól is vol! Woensdagmiddag 2 oktober wordt het een drukte van belang, op de kinder middag. Er zal een ouderwetse poppen kast zijn, er is ranja met een rietje en alle vaders en moeders mogen ook mee. Wel even van tevoren opgeven. Tot besluit van het feest is er een vrolij ke ballonnenwedstrijd. Het wordt een drukke week voor Gerard Rozing en zijn medewerkers. Want naast de receptie voor genodig den op donderdag is het zondag 6 okto ber ook nog eens koopzondag. Met een hapje en een drankje worden de klan ten nogmaals uitgedaagd om een spel letje te spelen, ditmaal een cijferspel. Over de vier etages woonplezier staan letters verspreid die ingevuld moeten worden op een formulier. Wie dit goed gedaan heeft, wordt uitgenodigd om aan het rad van avontuur te draaien. Maandag 7 oktober beginnen dan de eigenlijke campagneweken. Van elke aankoopbon wordt een kopie in een bus gedaan, waaruit tweewekelijks een tje wordt getrokken. De helft van de verkoopwaarde op de getrokken bon wordt uitgekeerd in de vorm van een waardecheque van Rozing Heiloo. Niet direct iets nodig? Geen nood, de che que blijft twee jaar geldig. HEILOO - Vrijdag 27 september is er weer clubscene. Na een geslaagde club scene vorig jaar opent de Buk dit jaar weer de deuren voor alle mellow, tran ce en hard-trance freaks. De clubscene vindt ieder vierde vrijdag van de maand plaats. Voor wie van zwevende tonen, afgewisseld door een strakke break- beat houdt De muziek wordt verzorgd door de welbekende huisdj, die staat te trappe len om de platen te laten draaien. De entree is gratis. Zaterdag 28 september is er een Grap- avond. De Grap is een organisatie die de Amsterdamse popmuziek promoot. Zij organiseert optredens voor Amster damse bands. Veelal gebeurde dit in Amsterdam zelf, maar met deze avon den in Buk Buk is stichting Grap nu ook buiten de poorten van de hoofd stad actief. De eerste avond van het nieuwe sei zoen wordt ingevuld door twee Nederlandstalige bands: Noorderzon en Acht jaar Na Dato. Noorderzon maakt trotse rock van eigen zompige grond. Om dit eigentijds rondspattend grind kracht bij te zetten zijn er twee gitaristen en een toetsen man gemetseld op de basis van slag werk, bas en zangkracht. Acht jaar na dato is een jonge band van vijf jongens met Nederlandstalige pop en rock. De band wil het publiek fascineren met pakkende melodieën en scherpe tek sten. EGMOND - Defa is een vereniging van amateurfotografen die op 3 okto ber 1962 werd opgericht. Op dit moment telt de vereniging achtentwin tig leden, waaronder enkele professio nele fotografen die op verzoek andere leden met raad en daad bijstaan. De vereniging is aangesloten bij de Bond van Nederlandse Amateurfotografen. Het Defa-seizoen loopt van eind sep tember tot half april. Eenmaal per veertien dagen komen de leden bijeen in de parochiezaal van de roomskatho- lieke kerk aan de Wilhelminastraat in Egmond aan Zee. De eerste avond is op 27 september. De aanvang is 20.00 uur. Traditiegetrouw is de opening van het nieuwe seizoen in het kader van 'alle 36 goed'. Drie leden van de club schieten een diarolletje met 36 opnamen vol en laten het ontwikkelen. Op deze avond worden alle 36 dia's, gelukt of niet, geprojecteerd in de volgorde waarin ze gemaakt zijn. In voorgaande jaren EGMOND Zaterdag 28 september is er in Joeb in Egmond-Binnen om 14.30 uur een kinderfilm te zien. Iedereen is van harte welkom. De entree is gratis. In de pauze is er limonade en wat lek kers. 's Avonds speelt de band The Third Wheel. Deze band uit Egmond-Binnen is een cover-band die nu ongeveer anderhalf jaar actief is. Ze spelen voor- EGMOND - De teken- en schildercur sussen in De Kapberg in Egmond aan den Hoef zijn in de hele regio een begrip. In de loop van de jaren volgden vele tientallen beginnende en gevor derde amateurtekenaars- en schilders onder individuele begeleiding de cur sussen in de zo sfeervolle Galerie De Kapberg aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Ook voor het nieuwe cursusjaar heeft De Kapberg weer enkele enthousiaste en kundige docenten bereid gevonden teken- en schilderlessen te verzorgen. Op woensdagavond 25 september om 20.00 uur begint de Alkmaarse beel- leverde dit verrassende resultaten op. Er wordt tevens aandacht besteed aan de vakantiefoto. Dit onderdeel is speci aal voor die mensen die geen lid zijn van Defa of een andere fotoclub maar toch graag betere foto's willen maken. Met kleine aanwijzingen en een beetje theorie kunt u kwalitatief betere foto's maken. Ab Baart, werkzaam als be roepsfotograaf, nodigt deelnemers uit om vakantiefoto's mee te nemen zodat hij ze van commentaar kan voorzien. Foto- en diawedstrijden nemen een belangrijke plaats in op de agenda. Op de wedstrijdavonden laten de leden hun kunnen zien. Het werk wordt door een deskundige jury van buiten de ver eniging besproken en beoordeeld met een cijfer. Aan het einde van het sei zoen worden de klassementen voor zowel de dia- als de fotocompetitie opgemaakt. De eerste wedstrijdavond wordt gehouden op 11 oktober. Informatie over Defa kunt u krijgen bij Frits van Eek, tel. 072-5064812. namelijk rockmuziek. Aanvang is om 21.00 uur. De entree bedraagt f 5,-. Ook is er vanaf deze week een poolta- fel in Joeb aanwezig, waarvan iedereen gebruik kan maken. Vanaf zondag 29 september kan er ook gedart worden. Joeb begint dan een dartcompetitie, waar iedereen aan mee kan doen. De competitie is geheel vrijblijvend. De entree is gratis. De competitie begint om 16.00 uur. Voor meer informatie over alle activiteiten kan gebeld wor den met tel. 072-5062546. dend kunstenares Karen Opstelten de eerste van een serie van vijftien woens dagavonden, terwijl op donderdag 3 oktober, eveneens om 20.00 uur de in Alkmaar al evenmin onbekende Elly Baltus de eerste avond van een serie van vijftien op de donderdag verzorgt. Op beide avonden kan er getekend en geschilderd worden naar stilleven, model en fantasie, waarbij op donder dag het tekenen in al zijn aspecten wat meer aan de orde zal komen. Het goed leren kijken en genieten van het wer ken staat echter steeds voorop. Voor beide cursussen kan men zich nog tot 1 oktober aanmelden. Nadere infor matie is te verkrijgen bij de docenten Karen Opstelten, tel. 072-5157533 en Elly Baltus, tel. 020-6831916. EGMOND - Het concertseizoen in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef is afgelopen zondag van start gegaan met een gevarieerd concert. Eigenlijk kan beter gesproken worden van twee afzonderlijke concerten, want zowel uitvoerenden als programma waren voor en na de pauze totaal verschillend. Voor de pauze was het woord, of beter de muziek* aan Sandra de Bruin (piano) en Liduin Wachter (fluit). Deze musici zijn allebei nog studerend aan het Sweelinck Conservatorium (wel in de eindfase), maar vormen toch al geruime tijd een duo. Het programma bevatte werken van Alfred Casella, Albert Roussel, Pierre Sancan en Otar Taktakishuili. Een in zekere zin gedurfd programma, omdat de vaak gebruikelijke barok en andere oude muziek in dit rijtje ont breekt. Liduin Wachter had het wat gemakkelijker dan Sandra de Bruin. Dat had overigens niets te maken met het spel, maar uitsluitend met het te bespelen instrument. Een eigen fluit kun je gemakkelijk meenemen; een piano niet. Dat wil nu ook weer niet zeggen dat de piano van slechte kwali teit was, maar op een kleine vleugel was de muziek van Sandra de Bruin nog beter tot z'n recht gekomen. De musici hebben zich overigens uitste kend geweerd. Van beiden mag in de toekomst nog wel het nodige worden verwacht. Zoals bijvoorbeeld in Rous- sel's Joueurs de flüte, een stuk voor piano en fluit waarin ,de componist (oorspronkelijk een marineman) vier vrouwenversierders uitbeeldt. Met levendig spel wisten Sandra en Liduin de deeltjes uitstekend neer te zetten. In de Sonatine pour flüte et piano van Sancan kon Liduin Wachter zich op een voortreffelijke wijze uitleven in een fluitsolo. De afluiting met de Sonate van Taktakishuili was goed gekozen. In de drie delen -met een romantisch tus- sendeel- werd de spanning goed opge bouwd. Het publiek in de goed gevulde Slotkapel beloonde de beide musici dan ook met een gul applaus. Hutspot Na de pauze was de beurt aan een geheel ander genre, het koperkwintet Embrasse, met vooral een meer popu lair programma. Een programma van Bach tot Bernstein, maar dan in dê vorm van een soort hutspot. De ingre diënten bestonden uit barokmuziek van Bach en Handel, opera- en operet temuziek van Wagner. en__S.trauss en verder uit enkele stukken uit musicals. Hutspot stamp je door elkaar. Ook dit muzikale programma was door elkaar gehusseld. Barok, musical en opera waren goed door elkaar gemengd. Maar niet ieder mens houdt van hut spot. Misschien is het aan te bevelen de ingrediënten in aparte schaaltjes op te dienen en zodoende een wat meer logi sche opbouw van het programma te krijgen. Overigens hebben de blazers zich ver dienstelijk van hun taak gekweten. Er viel wel eens een enkel steekje, met name bij de trompetten, maar het geheel werd fris en met enthousiasme ten gehore gebracht. Vooral in de wat jazz-achtige medley uit de West Side Story lieten de blazers zich van hun beste kant zien. Ook het koperkwintet werd door het publiek getrakteerd op een klaterend applaus. Al met al een goede opening van het winterseizoen, dat nog veel moois heeft te bieden. EGMOND - De afdeling Egmond van de PvdA organiseert op 26 september om 20.00 uur een discussieavond over Volkshuisvesting in Dorpshuis Hans- wijk in Egmond aan den Hoef. De avond is bedoeld voor alle personen of instanties die op het gebied van volks huisvesting actief zijn in de gemeente Egmond, zoals politieke partijen, bou wers, hypotheekverstrekkers, de wo ningbouwverenigingen, de gemeente en niet te vergeten de woningzoeken den zelf. Volkshuisvesting blijft een beleidster rein dat in beweging is. De discussies rond de structuur en de financiering blijven zich ontwikkelen. Op verschil lende plaatsen in het land worden nieu we beheersconstructies bedacht, die tot doel hebben de volkshuisvesting be taalbaar te houden, zowel als systeem, als voor de klanten. Vaak hebben de gesprekken over de volkshuisvesting een sterk politiek karakter, politiek in de zin van brede gedachtenvorming, waarvan de prakti sche waarde niet direct zichtbaar is. De afdeling Egmond van de PvdA organi seert daarom de discussie over het ver kennen van alternatieve projecten in de volkshuisvesting voor de gemeente Egmond. Het is de bedoeling dat er ideeën op het gebied van huren of kopen van woningen uitgewisseld worden, waarbij het vooral om een pragmatische toets gaat. Projecten moeten uitvoerbaar zijn in een gemeente als Egmond. Als voorbeeld dient het project Pri meurwoningen zoals dat in Heerhugo- waard ontwikkeld is. Wethouder Jan Willem de Boer uit deze gemeente zal deze vorm van koopwoningen toelich ten. Daarnaast zal er gesproken worden over de nieuwe vorm van woningver koop, zoals die nu in Amsterdam-Oost wordt toegepast. Het casco van de woning blijft bezit van de woningbouw - instelling, terwijl de binnenkant wordt gekocht door de bewoner. Op de avond zal onderzocht worden in hoeverre deze beide vormen ook in Egmond toepasbaar zijn. Er zal een informatiemap worden samengesteld die aan de aanwezigen uitgereikt zal worden. Voor informatie kunt u terecht bij Karin Lofström, tel. 072-5063498 of Jan Stam, tel. 072-5064762.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8