Gemeente Heiloo gaat een tijd van onderhandelen tegemoet Eensgezindheid tijdens vergadering Heilooër raad HSV - Foresters COREL Televisieploeg brengt bezoek aan burgemeester en gemeente B Co emöimfer ij 't Loo Vos Makelaardij Amels Makelaardij sms Voor een Eerlijk Advies Fa. Rozing Heiloo FALKLAND TONEEL Nic. Ursem schilders Glasschade Urseiïl Decorette UrS6iïl (072) 533 533 0 JDrukkerij uitkijkpost bv 9 OKTOBER 1996 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN 61e JAARGANG NO. 41 Getuigen gezocht JOHN MOEN GOED GEZIEN Bouwen aan een wereld van vrede Spring wedstrijden GTH Clubscene en Hakkuhbar Ijsbaan Heiloo -mm. zondag 13 oktober Heropening hoofdveld Sportpark HSV aanvang 14.00 uur Stretch broeken in meer dan 15 kleuren en ruiten! PRESENTEERT: 'JOBJE' voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332006 Kennemerstraatweg 129 Heiloo 119 NVM CEES HACHMANG LOODGIETERS Tentoonstelling oud kinderspeelgoed Nieuws van zwembad Loos Redactieacquisitie en administratiei De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) •V.V.V.i i' -v.v.v.v V.V.V. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. i u (L>g=^Lj verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Wordt de hele Boeke- lermeer volgebouwd met zware indus trie? Waar blijft dan het 'Fijn wonen in het groen?' Wordt het Blockhovepark door Alkmaar geannexeerd? Gaat Heiloo fuseren met Egmond, en krijgt de burgemeester dan meer salaris? Gaan we minder belasting betalen? Zomaar wat gedachten die de Heilooër bevolking door het hoofd spelen. De één maakt zich er druk om, een ander haalt zijn schouders op en denkt 'mijn tijd zal het wel duren'. Maar dat er wat veranderen gaat is zeker. Alkmaar loert over zijn gemeen tegrenzen heen, één van de redenen voor de omliggende dorpen om de kop pen in ieder geval bij elkaar te steken en wellicht te besluiten tot een samen voeging. Zoals die tussen Egmond en Heiloo. Onlangs werd besloten een stu die te laten verrichten naar de eventu ele voordelen van zo'n fusie. „Om heel eerlijk te zijn, van ons hoeft die fusie eigenlijk niet zo." Aan het woord is burgemeester N. Schoof, die de laatste tijd veelvuldig staande wordt gehouden door ongeruste burgers. „Als gevolg van het decentralisatiebeleid van de rijksoverheid krijgen de gemeenten er echter steeds meer taken bij. Een minimum inwoneraantal van 20.000 is absoluut vereist om de kwali teit en continuïteit te blijven waarbor gen." Vooral Egmond heeft er dus baat bij om te fuseren met een grotere gemeente. Een mogelijke schaalvergro ting kan in ieder geval als groot voor deel een kostenverlaging met zich mee brengen. „We kunnen dan samen de problematiek van de woningbouw en het groen aanpakken. Ook denk ik bij voorbeeld aan sociale zaken, meer tijd en menskracht steken in het creëren van werkgelegenheid." Tijdens en na het onderzoek naar fusie zal het gemeentebestuur niet schromen om de bevolking te raadplegen. „Dan ga je praten met verschillende groepen. Bijvoorbeeld bedrijven en verenigin gen. We willen de discussie wel aan gaan, maar wél op basis van inhoudelij ke argumenten." Volgens Schoof is er in elk geval geen sprake van een verlies van identiteit. „Stel dat we samen zouden gaan, dan denk ik toch ook aan het instellen van dorpsraden, die elk een eigen budget hebben." Het zal zeker nog enkele jaren duren, voor de fusie een feit is. „Ondertussen moeten we in ieder geval onze samenwerking verder verbete ren." En lachend zegt hij dan: „we gaan in ieder geval niet fuseren omdat mijn salaris dan hoger wordt. En wie zegt dat ik de nieuwe burgemeester word? Wij, de burgemeesters, moeten aftre den, er zou een nieuwe raad gekozen moeten worden en er moet een nieuwe burgemeester worden benoemd..." Vrijage Limmen en Akersloot hebben zich tot op heden nog niet duidelijk uitgespro ken over de vrijage tussen Egmond en Heiloo. Al eerder verklaarde Schoof dat de beide gemeenten welkom zijn om aan te haken bij het onderzoek. „Wij zijn zeker niet uit op annexatie van Limmen. Dan zouden ze zeker net zo boos zijn op ons als wij op Alkmaar, als die ons zou willen annexeren. We hebben geen zin in ruzie. Dat is geluk kig ook niet het geval. Wel wil Alkmaar enkele grenscorrecties toepassen." Hij doelt op de expansiedrift van de Gemeente Heiloo neemt stap richting toekomst. (foto Parakalo) gemeente Alkmaar, die onlangs de notitie 'Onderbouwing ruimtebehoef te' naar buiten bracht. In deze notitie stelt Alkmaar dat er in .de toekomst zo'n 390 tot 470 hectare bedrijventerrein nodig is. Gedacht wordt aan het gebied ten westen van de Boekelermeer, fot aan en ook ten zui den van de Kanaalweg. De Boekelermeerweg was eerder al door Heiloo als harde grens aangegeven. „Wij vinden die behoefteprognose van Alkmaar erg optimistisch," reageert Schoof. Maar volgens hem staat het buiten kijf dat er bedrijventerreinen moeten komen. „Daar is gewoon vraag naar. Daar kunnen we onze ogen niet voor sluiten," nuanceert hij. De Boekelermeer mag dan geen natuurge bied zijn, het is wel open landschap. Het 'Fijn wonen in het groen', waarmee Heiloo zich zo graag profileert, zou niet langer te rijmen zijn met een Boekelermeer vol zware industrie. „Maar aan de andere kant zijn we natuurlijk wel mét de hele regio verant woordelijk vóór de hele regio. Het gebied ten noorden van Alkmaar - Heerhugowaard en Langedijk - heeft een flink deel voor zijn rekening geno men, het is niet onlogisch dat Alkmaar nu naar het zuiden kijkt." In de toekomstprognose van Alkmaar wordt uitgegaan van de bouw van vijf duizend woningen, onder andere ten zuidwesten van de stad binnen de gemeentegrenzen van Heiloo. Schoof is er zeer beslist over, bebouwing ervan is buiten de realiteit. „Dat gebied is van Natuurmonumenten, en daar gaan we niet op bouwen." „We praten over een woningbehoefte over ongeveer vijfentwintig jaar. En nogmaals, ik vind dat moeilijk te schat ten. Maar we zijn wel bereid om, even tueel samen met Egmond, andere loca ties te zoeken. Ik denk bijvoorbeeld aan Zuiderloo, ten zuiden van de Vennewatersweg, en verder in de rich ting van Limmen." Een eventuele golfbaan ten oosten van de Kennemerstraatweg, waarvoor enige tijd geleden plannen naar buiten zijn gebracht, zou als een groene buffer dienst kunnen doen. „Maar daar kun je natuurlijk ook heel anders over den ken. Er zijn politieke partijen die vin den dat je die ruimte misschien ook voor woningbouw moet reserveren." De gemeente Heiloo beschouwt de notitie van noorderbuur Alkmaar als een eerste stap naar een uitgebreid overleg. Het wachten is nu op een uit nodiging van Alkmaar om verder te 'onderhandelen'. Daarnaast gaat in de laatste week van oktober de Commissaris van de Koningin Van Kemenade met de betrokken gemeenten om de tafel zit ten om de plannen te inventariseren. HEILOÖ - Op dinsdag 17 september omstreeks 17.00 uur heeft er op of nabij de minirotonde en de Stationsweg te Heiloo een aanrijding plaatsgevonden tussen twee fietsers. Twee weken geleden heeft er hierover reeds een oproep gestaan in de Uit kijkpost, met betrekking tot één partij die onbekend was gebleven. Nu is deze partij bekend geworden, maar er is onduidelijkheid over de plaats waar de aanrijding heeft plaats gevonden. Getuigen van deze aanrijding worden verzocht contact op te nemen met de politie Heiloo, tel. 072-5337676. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - Burgemeester Nico Schoof van Heiloo werd afgelopen maan dag en dinsdag gevolgd door een cameraploeg van het kinderprogramma Het Klokhuis. Over ongeveer een half jaar wordt in het programma meer verteld over het beroep van burgemeester. Burgemeester Schoof toonde zich een goed en zeer kindvriendelijk acteur tijdens de opnames bij de vergaderingen van college en raad, 'en als hoofd van de brandweer. (foto Parakalo) HEILOO - Bouwen aan een Wereld van Vrede: onder dit motto maken over de gehele wereld bijna een half miljoen kinderen in de komende maanden een poster waarin zij hun visie op dit thema geven. Het is een uitdaging voor de jeugd om mee te denken over vrede, in de weten schap dat elders in de wereld een groot aantal kinderen in de leeftijd van 10 tot 13 jaar dat ook doen. Een groot aantal scholen in Nederland doet jaarlijks al mee aan deze Vredesposter wedstrijd: dit jaar zullen ook de leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de basisscholen in Heiloo voor het eerst meedoen op uitnodiging van de Lionsclub International, de organisatie die dit Vredesposterproject wereldwijd organiseert. Negen basisscholen heb ben inmiddels al toegezegd aan de wed strijd deel te nemen. Iedere school kiest de vier mooiste pos ters uit. Die krijgen een plaats op een tentoonstelling in het gemeentehuis van Heiloo. Deze tentoonstelling vindt plaats van maandag 18 november tot en met vrijdag 22 november en wordt ingericht door de plaatselijke Lions club. Een deskundige jury bepaalt de win naar van de school en diens poster dingt weer mee naar de landelijke hoofdprijs. Bovendien kiest de jury uit de verschillende schoolwinnaars de winnaar van Heiloo. De jury wordt voorgezeten door de burgemeester van Heiloo, de heer N. Schoof en bestaat verder uit mevrouw I. Watzema, mevrouw T. Sterkman, en de heer W. Klein Schiphorst. De prijsuitreiking vindt plaats op don derdag 21 november om 16.30 uur door burgemeester Schoof.Begin december wordt de Nederlandse winnaar aange wezen en in januari 1997 wordt de wereldwinnaar in Amerika bekend gemaakt. HEILOO - Afgelopen zaterdag werden de jaarlijkse springwedstrijden gehou den in de gymzaal aan het Slimpad. Er waren drie onderdelen: lange mat, kast en trampoline. Menig ouder kwam kij ken naar de springkracht van zijn kind. Winnaars of verliezers waren er niet. Ieder kind kreeg na zijn prestatie een scorekaart en een vaantje mee naar huis'. HEILOO - Pech voor de gabbers maar geluk voor de rest van de house-scene in de BukBuk. De Hakkuhbar van 11 oktober is verplaatst naar vrijdag 18 oktober.' De dj's van die avond zijn Mike, GenTini en Ritz. De entree bedraagt een tientje. Voor degenen die het nog niet weten: er wordt op deze avond een bewaakte garderobe gebruikt en de zaal is in z'n geheel geopend. Vrijdag 11 oktober is er weer een club scene. De dj's zijn nog een verrassing, maar een zwoele mix van mellow tot trance zal er voor zorgen dat er ook op deze avond weer niemand zal stilstaan. De deuren gaan open om 21.00 uur en de entree bedraagt slechts een goed humeur. HEILOO - Het winterseizoen komt met rasse schreden dichterbij. Alle con- tributanten van de ijsbaan: opgelet! Binnehkort staat de kaart-verkoper weer voor de deur. In de voorverkoop, tot en met 5 december, kost een sei zoenskaart f 7,50. Na 5 december gaat de prijs omhoog. Iedereen die nog geen contribuant was, maar die gebruik wenst te maken van de voorverkoop, kan contact opnemen met R. de Beurs, tel. 072-5330373. HEILOO - De raadszaal was afgelopen maandag even televisiestudio. Met een echte raadsvergadering als scenario en een echte raad, inclusief het college, als acteurs. Als hoofdrolspeler fungeerde burgemeester Schoof. En dat deed hij als een volleerd acteur. Wat was het geval? Voor het kinderprogramma 'Klokhuis' moesten opnamen worden gemaakt over het werk van een burge meester. Zoals u elders in dit blad kunt lezen is de gemeente Heiloo verzocht daaraan mee te werken. Maar alle drukte daaromtrent ten spijt, er moest wel worden vergaderd. Dat gebeurde dan ook. Hoofdpunt van de vergadering was een voorstel inzake een intentieverklaring over nauwere samerwerking met Egmond en Limmen en eventueel met Akersloot. Om een onderzoek hiernaar te kunnen bekostigen vroeg het college een krediet van f 80.000,-. Het onder zoek zal zich ook uitstrekken naar de gevolgen van een mogelijke samenvoe ging met deze gemeenten. Als extra onderzoekspunt wordt een verdere samenvoeging met Bergen en Schoorl meegenomen. Er bleek in de raad grote overeenstem ming te bestaan over het collegevoor stel. Dat had natuurlijk veel te maken met de zogenaamde 'C-20 discussie'. Een discussie hoe centrum-gemeenten, waaronder Alkmaar, voldoende ruimte krijgen om hun functie waar te kunnen maken. Wie de berichten in de media heeft gevolgd, zal weten dat Alkmaar inmiddels een voorstel heeft gelan ceerd om via flinke grenscorrecties een groot aantal woningen op huidig Heilooër grondgebied Te bouwen. Vooral die grenscorrecties, waarbij grond van Natuurmonumenten moet worden opgeofferd, ligt de Heilooër politiek zwaar op de maag. Vandaar dat dit agendapunt van start ging met het indienen van een motie namens alle raadsfracties. Woningbouwproblematiek In de motie geeft de raad aan dat een oplossing dient te worden gevonden voor de ruimtelijke problemen ten aan zien van wonen en werken waarvoor Alkmaar en de regio zich in de komen de 25 jaar gesteld zien. De problema tiek met betrekking tot de woningbouw zal zich overigens pas manifesteren na het jaar 2005. Voor de raad geldt tevens de overweging dat de vorming van een of twee sterke randgemeenten aan de west en zuidzijde van Alkmaar kan bijdrgen tot een structurele aanpak van de toekomstige ruimtelijke problema tiek. Maar de raad is van mening dat wo ningbouw aan de zuid/westzijde van Alkmaar op grondgebied van Heiloo op waardevolle natuurgebieden onaan vaardbaar is. Dat neemt niet weg dat de raad vindt dat de gemeente Heiloo, zo mogelijk samen met Egmond en even tueel Limmen, bereid moet zijn binnen de eigen .gemeente voor een stuctureel deel in die te zijner tijd bestaande regionale woningbehoefte te voorzien. Vandaar dat de raad via de motie het college verzoekt aan het onderzoeks- Mevrouw J. Cahn: Eén gemeente wil wat, andere gemeenten kunnen wat. bureau KPMG uitdrukkelijk te vragen in hoeverre de nieuw te vormen gemeente(n) voldoende bestuurskracht zal hebben om na 2005 enkele duizen den woningen te realiseren ten behoe ve van de regio. Voorts wil de raad dat in overleg met Egmond en eventueel Limmen voorstellen worden voorbe reid met betrekking tot het laten opstellen van een verkenning naar ruimtelijke locaties, die op termijn voor deze woningbouw in aanmerking komen. Burgemeester Schoof gaf al direkt aan goed met de motie uit de voeten te kunnen, vooral omdat deze in grote eenstemmigheid door de raad is opge steld. Uit de daaropvolgende discussie bleek eveneens weer de grote eenstemmig heid van de raad. De hoofdargumenten kwamen overeen met hetgeen in de motie is vermeld. Daarnaast waren er nog wel wat detailpunten. Zo wilde D66 (Van Halem) dat de gevolgen voor de burger goed zichtbaar worden gemaakt. Ook wil D66 dat de bevolking bij verstrekkende voorstellen wordt geraadpleegd. De uitspraak van de bur gers zal voor D66 zwaar wegen bij de uiteindelijk te nemen beslissingen. Het CDA (Borst) vindt dat men niet de ogen moet sluiten voor schaalvergro ting, maar dat dit niet automatisch tot samenvoeging moet leiden. Aan de constructie met Bergen en Schoorl heeft het CDA momenteel nog niet zo'n behoefte. Daarom moet het onder zoek zich voorlopig maar beperken tot een verkenning. Daas (Heiloo2000) vindt dat het tempo van het onderzoek niet door de beslui teloosheid van Limmen en Akersloot mag worden bepaald. Een samenvoe ging mag worden meegenomen, maar eventuele samenvoeging moet ook tot een meerwaarde voor Heiloo leiden. Op 8 oktober herdacht Alkmaar dat zij in het verleden op deze datum werd bevrijd van hun belagers. Daas ver wacht daarom dat Alkmaar zeker be- Drukkerij Uitkijkpost feliciteert met hun benoeming tot hofleuerancier. HOFLEVERANCIER aankondiging aangeboden door: MARELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED FALKLAND TONEEL voor kinderen vanaf 4 iaar: een vrolijk en spannend stuk in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). B O U T' I Q U E BERGEN HEILOO HOORN Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. grip zal opbrengen voor het feit dat Heiloo zich tegen belagers van Heilooër grond vezet. De VVD vatte bij monde van mevr. Cahn de C-20 problematiek als volgt samen: één gemeente wil wat, andere gemeenten kunnen wat. Dan moet een oplossing mogelijk zijn. Ten aanzien van het bedrijventerrein Boekelermeer vindt zij dat de grens getrokken is. Als er al een regionaal probleem op dit ter rein ontstaat, dan is het maar de vraag of de oplossing in één richting (richting zuidelijke Boekelermeer) moet worden gevonden. Ook Van IJperen (PvdA) ging in op de Boekelermeer. Hij vindt dat Heiloo een duidelijke visie voor dit gebied moet ontwikkelen. In het onderzoek zelf zullen volgens Van IJperen niet alleen de voordelen, maar ook de nade len van samenvoeging moeten worden genoemd. Zo wordt zijns inziens de afstand tot de burger groter en zal de identiteit van de afzonderlijke gemeen ten moeilijker worden. Voor GroenLinks (Pleizier) is het ple zierig te vernemen dat samenwerking met andere gemeenten nu centraal staat. GroenLinks heeft daar al jaren voor gepleit. Pleizier vond het een slechte zaak dat de discussie via de pers wordt gevoerd en niet via de geëigende kanalen. Zo behoor je als gemeenten niet met elkaar om te gaan, aldus Pleizier. Volgens Pleizier moet Heiloo, liefst samen met de andere betrokken gemeenten, zelf met een aanbod komen voor woon- en werkgelegen heid en niet afwachten wat de ideeën van Alkmaar hierover zijn. In zijn beantwoording geeft burge meester Schoof aan verheugd te zijn over de brede instemming met het voorstel. Alkmaar heeft een voorzet gedaan en niet meer dan dat. Dat dit publiekelijk is gebeurd vindt hij niet zo erg. Dan kun je er ook publiekelijk op reageren en daarmee is ook de burger in beeld. Op 23 oktober is er overleg met de pro vincie en Alkmaar. Mede dank zij de motie kan de boodschap duidelijk zijn. Ook voor wat betreft zaken, die voor Heiloo niet onderhandelbaar zijn. Voor wat betreft de samenwerking zijn Limmen en Akersloot nog steeds zeer welkom. Schoof zou dat zelfs buitenge woon op prijs stellen. Maar op een bepaald moment is meedoen niet meer mogelijk. Dan kun je alleen nog maar aanschuiven. Ook voor het college blijft gelden: eerst de resultaten van het onderzoek afwachten en dan pas bekij ken wat we gaan doen. In dit geheel zal het communicatieplan een belangrijke plaats innemen, vooral wat betreft de communicatie naar de burgers. Aankoop van grond Bij het agendapunt tot aankoop van grond ten zuiden van de Zevenhuizer- laan was de raad minder eenduidig. Beide transacties gaan gepaard met toezeggingen voor medewerking aan artikel 19 procedures (bouwen waar het bestemmingsplan dat momenteel niet toestaat). Het college acht gezien het belang tot aankoop deze toezeggin gen verantwoord. Daar was niet iedereen het mee eens. Van IJperen vindt dat voorzichtig moet worden omgegaan met koppelverkoop. De één (die wel iets heeft aan te bie den) krijgt wel medewerking, de ander (die geen toegevoegde waarde heeft) verkrijgt die medewerking niet. Dat leidt tot rechtsongelijkheid. Ook voor GroenLinks (Pleizier) golden dezelfde argumenten. Voor D66er Van Halem gaat de koppelverkoop ook te ver. D66 is dan ook niet van plan aan dit voorstel mee te werken. Grote aarzeling heerst bij het CDA (Borst). Het CDA wil graag een duidelijker beleid inzake compensatie-toezeggingen. Heiloo2000 en VVD konden zich wel in het voor stel vinden. Voor deze partijen geldt vooral het algemeen belang dat hieraan verbonden is. Wethouder mevrouw Wuijster vindt dat de procedures fatsoenlijk zijn verlopen. Alles is in openbare commissieverga deringen besproken. Overigens zullen de toegestane bouwwerken worden getoetst aan de welstands-criteria. Uiteindelijk werd het voorstel met alleen de stemmen van D66 tegen toch nog ruimschoots aangenomen. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Het bestuur van de vereni ging Oud Heiloo wil begin december een tentoonstelling organiseren van oud kinderspeelgoed. Indien u in het bezit bent van oud speelgoed (van vóór 1950) en u wilt het in bruikleen afstaan voor de expositie, dan graag een telefoontje naar mevr. B. van Vliet, tel. 5332908. De vereniging stelt uw medewerking zeer op prijs, want alleen met uw hulp kunnen zij er een gevarieerde en suc cesvolle tentoonstelling van maken. HEILOO - Dinsdag 1 oktober was er diplomazwemmen voor de kinderen van zwembad Loos voor het overle- vingsbrevet dolfijn brons in zwembad de Beeck in Bergen en één voor het A- diploma. De geslaagden zijn voor het A-diploma Paul Metzelaar en voor het overle- vingsdiploma dolfijn brons Bianca Bruin, Jasper Heinsbroek en Michiel Heinsbroek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1