HSV krijgt ruimte van Foresters in spannende voetbalderby Bod) f-warmers ICfl Spannende titelstrijd bij Condor Golf Club Vos Makelaardij BCoem6incferij 't Loo Stichting Rolstoelbus vervoert al twaalfeneenhalf jaar van bed tot bed Travestie acts in De Beun door duo Ginger en Dionne Amels Makelaardij (072) 533 533 0 f 199,- A P E L L A Omdat geen twee ogen gelijk zijn Nic, Ursem schilders Glasschade Ursem Decorette Ursem Redactie, acquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 0\ 75 Telefax: 072 533 56 44 j L nJU J Drukkerij uitkijkpost bv 61e JAARGANG NO. 42 NIEUWSBLAD VOO R 16 OKTOBER 1996 Vlooienmarkt Schaakvereniging Oppositie im itatiebont vanaf JOHN MOEN GOED GEZIEN zaterdag 19 oktober Condor Golf Club Golfbaan Spaanwoude Aanvang: ïo.oouur voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332606 CEES HACHMANG LOODGIETERS Themamiddag Ouderen en Eenzaamheid UITNODIGING Aan ondernemers in Heiloo en omgeving. Donderdag 24 oktober CHIPKNIP PRESENTATIE ABN AMRO BANK Kennemerstraatweg 97 organiseert Chipknip Walk-ln presentatie van 09.00 tot 12.00 uur. Investeer 10 minuten om kennis te maken met De Chipknip. Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 VAN DER BORDEN Wapengebruik na verkeersincident De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v u-u........... .v0BavB%v.v.,.vy.,^.\v.,i Geen Uitkijkpost ontvangen Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) HEILOO - Afgelopen zondag werd bij voetbalvereniging HSV het vernieuw de A-veld officieel in gebruik genomen met de spannende derby in de competi tie van de derde klasse tussen HSV en Foresters. De nieuwe grasmat, die eind april werd ingezaaid, lag er onder een stralende herfstzon, strak als een biljartlaken, prachtig bij. Er werd een voorwedstrijd gespeeld door de jonge F-spelertjes van de beide clubs. Burgemeester Nico Schoof, HSV- voorzitter Kees Schilder en HSV's trouwste fan Jan Wester ga ven hen na deze wedstrijd het teken voor het oplaten van ballonnen in de HSV-kleuren geel en rood. Daarmee werd het veld officieel opnieuw in gebruik genomen. Desastreuze warming-up Hoog tijd voor de heren spelers om aan te treden. De ongeveer 900 aanwezige toeschouwers waren getuige van een spannende en sportieve wedstrijd die eindigde in een verdiende 5-2 overwin ning voor HSV. Wat wil een mens nog meer zou je zeggen. Een Foresters supporter zal natuurlijk antwoorden: 'een overwinning voor Foresters'. Dit zat er echter niet in voor de rood-witten. De warming-up begon voor beide ploe gen desastreus, Dennis Dijkhuis bij Foresters en Fons van Haastrecht bij HSV besloten om de wedstrijd niet te spelen. Achteraf was dit voor Foresters een groter gemis dan voor HSV. Dijk huis was namelijk de grote animator in de eerder gespeelde wedstrijd tegen HSV op hun eigen toernooi, die gewon nen werd door Foresters. Toch begon de wedstrijd goed voor de Egelshoek-bewoners. Na drie minuten scoorde Vincent Doesburg uit een goed genomen vrije trap van Walter Hoeben, die de bal naast de muur plaatste ter wijl HSV op de knal van Colin Wilvers wachtte: 0-1. In.de vierde minuut knal de HSV'er Martin de Vré de bal uit een volley op de paal. In de achtste minuut kon HSV'er Dennis Koppes zo vrij als een vogel de bal uiteen vrije trap van rechts inkoppen: 1-1. Dat Iwan van de Velden uit een voorzet van Walter Hoeben keeper Buur van HSV tot een fantastische redding dwong, bracht vele handen op elkaar. In de vijftiende minuut kwam een voorzet voorlangs bij Foresters die de Vré niet kon raken. Vlak hierna volgde een goede combi natie over vele schijven van HSV zoals Edward Geeskens, de Vré en John Beelen die, hoewel misschien in buiten spelpositie, in mocht tikken: 2-1. HEILOO - Zondag 20 oktober wordt in sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen een grote vlooienmarkt gehouden. Vele zolderopruimers bie den van alles te koop aan, zoals speel goed, meubelen, huishoudelijk artike len, gereedschap, boeken, platen, ge luidsapparatuur, en vele andere zaken. Wat de één niet meer nodig heeft is op die manier voor de ander een voordelig koopje. Ook voor verzamelaars zitten er buitenkansjes tussen. Wie ook gezel lig wil komen struinen op de vlooien markt is welkom van 9.30 tot 16.30 uur. De entree bedraagt f 3,50. Voor meer informatie kun u bellen met 072- 5618871. HEILOO - De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Groot-Manni remise, Heeringa-Ooye- vaar 1-0, Niehaus-Koenders remise, Ranzijn-Petricevic 0-1, Blom-v.d. Brink remise, Huffnagel-Vlug remise, v.d Veer-Horninge 0-1, Kraayenbrink- Lamberts 1-0. In de jeugdcompetitie werd als volgt gespeeld: Groep A: bik-Reus remise, Lammers- Koedijk 0-1, Niemeyer-Burgering 1-0. Groep B: Scharinga-Tuinstra 0-1, Kok- Duinveveld 0-1, Mantel-Bik 1-0. De externe competitie leverde de vol gende resultaten op: Oppositie 1-Krommenie 4-4, Oppositie 2-Bergen 6-2. h h11- Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 HEILOO - Zaterdag 19 oktober is het vroeg dag voor de golfers van de Condor Golf en Country Club. Op de Golfbaan Spaarnwoude in Velsen-zuid wordt de finale gespeeld van het golf- seizoen. Het hele jaar door zijn de sco res van de wedstrijden bijgehouden en zaterdag valt de beslissing: wie wordt de 'Condor King' van dit seizoen? slag in het oog houden. Hoe belangrijk de wedstrijd voor de spelers is valt af te lezen aan het aantal opgenomen vrije dagen en de vele oefenuurtjes. Er wordt ook druk gespeculeerd over de meest gunstige weersomstandighe den. Toine van der Veldt is een regen speler bij uitstek en Karei Beers wordt geroemd om zijn vermogen bij harde wind zuiver te slaan. Reken maar dat r i c Rurppfneester Schoof HSV-supporter Jan Wester en HSV-voorzitter Kees Er wordt gespeeld in twee groepen, een u deeinemers hun uiterste best zullen Burgemeester scnooj ns supporter met en een zonder golfvaardigheidsbe- Hoen Toeschouwers ziin van harte wel- Schilder geven het teken voor de start van de ballonnenwedstrijd. (foto Parakalo) Makkelijk combinerend Foresters en doelgericht HSV Hierna ontspon zich een wedstrijd met een makkelijk combinerend Foresters, maar een doelgerichter HSV, dat bij een afgeslagen aanval van Foresters op snelheid het doel van Foresters keeper Marcel van Velzen zocht. Het tempo was laag en er was veel ruimte tussen de linies. In de dertigste minuut haalde HSV keeper Buur Doesburg van Foresters onderuit en kreeg daarvoor geel en een penalty tegen van scheidsrechter Mol. De slecht geschoten bal door Rits van der Lee werd door Buur makkelijk gepareerd maar later zou dit een belangrijk moment blijken. Vlak hierna kwam er een voorzet van Maurice Stoffers van Foresters die door Robert Kemmere werd doorgekopt. Maar Hoeben van Foresters was banger dan Buur en de kans ging verloren. Diezelfde Hoeben kreeg geel toen hij opzichtig René Tromp vasthield bij een doorbraak. Vóór de thee kon Geeskens het afmaken, maar hij faalde voor het domein van Foresters keeper Van Velzen en schoot dramatisch over. Met rust was het zodoende 2-1 voor HSV en wat kon Foresters nog doen om een wending te realiseren in de tweede helft? Beide ploegen begonnen de tweede helft zonder wissels. Het duurde tot de dertiende minuut alvorens HSV'er René Tromp een schitterende solo bekroond zag met een doelpunt: 3-1. De wedstrijd leek een moment gespeeld. Maar Van de Velden van Foresters dacht daar anders over: met een verwoestend schot schoot hij de aansluitingstreffer achter Buur: (3-2). 'Mekkeren' In de twintigste minuut werd er gewis seld: Ruud Baltus kwam bij HSV voor Geeskens in het veld en bij Foresters Edward Avis voor Tom Leguyt. Deze wissels waren wedstrijdbepalend. Bal tus beschikt over snelheid en aangezien Foresters nog meer risico's nam, werd elke afgeslagen aanval een gevaar voor de onzekere Foresters defensie. De verdedigers lieten de verre bal ook vaak stuiteren zodat van een rustige opbouw geen sprake was. Er waren veel onnodige gele kaarten wegens 'mekkeren'. De spelers Beelen en Tromp van HSV en in de laatste minuut Doesburg van Foresters konden hun mond niet houden tegen de scheids rechter. Uit één van deze counters van HSV scoorde ex-Foresters speler Mare Ab- couwer de 4-2 langs Van Velzen. HSV was nog coulant, want Baltus scoorde eers.t niet en later wel in de rebound de 5-2. De Vré schoot nog van afstand net over en Tromp deed dit nog eens voor langs. Kemmere van Foresters knalde nog in een laatste wapenfeit op de han den van Buur, die de ingeschoten bal tot corner tikte. Samengevat kan gezegd worden dat Foresters teveel risico moest nemen omdat de voorhoede geen stoot- en daadkracht had om het HSV echt moeilijk temaken. Elke afgeslagen aanval van Foresters was een prooi voor de 'slimmere' HSV-ers, die dan ook verdiend wonnen. Na afloop zei trainer Hans Ursem van HSV, dat de tweede helft doorslagge vend was en HSV de ruimte beter benut had. Het leuke van voetbal is dat beide trainers Bert Onclin van Foresters en Ursem van HSV vóór de wedstrijd hun bedenkingen hadden over het verloop van de wedstrijd en beiden zeiden dat een derby niet te voorspellen is. Het leven (de competitie) gaat door, maar HSV kan naar boven kijken en Foresters zal de onderste regionen in de gaten moeten houden. wijs. De tweede groep (de Tweety's) speelt 9 holes en start 's middags om 13.30 uur. De meeste spelers staan na drie wedstrijdronden nog dicht bij elkaar en er zijn nog vijf echte kans hebbers voor de eindoverwinning. Erik Ruigewaard, de Tweety King van 1995, zal zijn titel vrijwel zeker kwijtra ken. De man in vorm is Ramon Boekhoff, die na twintig privélessen duidelijk een klasse beter is gaan spe len. Dit is echter geen garantie voor een goede score want het omgaan met druk en de vorm van de dag bepalen uiteindelijk de plaaf op de ranglijst. Clubby's Bij de Clubby's, spelers met een golf- vaardigheidsbewijs, is het nog spannen der. Hier staat Marcel de Winter welis waar riant bovenaan, maar er zijn nog veel punten te verdienen. Bart Tijm speelt erg sterk en wil heel graag zijn titel een jaar prolongeren. 's Morgens om 10.00 starten de golfers voor 9 holes en 's middags komen er nog 9 achteraan. Er wordt gestart vol gens de volgorde op de ranglijst en de rivalen kunnen elkaar dus bij iedere doen. Toeschouwers zijn van kom, toegang is gratis. Zaterdag na de wedstrijd komen alle spelers terug naar Heiloo. De twee win naars zijn één avond onsterfelijk en voor één week de grote helden. Hierna gaat de blik weer vooruit naar 16 november, wanneer de club met de Kastanje Cup het seizoen definitief zal afsluiten. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Golf finale aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED V Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Op dinsdag 22 oktober is er van 14.00 tot 16.00 uur een themamid dag voor ouderen over eenzaamheid. De middag wordt gehouden in het Open Huis in 't Loo en is georgani seerd door de Vrije Universiteit in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Egmond en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Op het programma staan een inleiding van pastor Helsloot en de vertoning van de video 'Verlegen met de tijd...'. In deze video komen ouderen aan het woord over hun gevoelens van een zaamheid, en manieren om dit op te lossen. Daarna vertelt drs. Linnemann van de Vrije Universiteit over zijn onderzoek naar eenzaamheid bij ouderen, en wat daaraan gedaan kan worden. Na afloop is er gelegenheid tot vragen stellen. De bijeenkomst is gratis toegankelijk. Voor eventuele nadere informatie kunt u terecht bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 5331297. 294, tel. 072- Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Op zaterdag 26 oktober treedt theatergroep Ginger Dionne op in theater De Beun met 'Travesties': een cabaretesk showprogramma in Travestie. Travesties laat zien dat travestie meer kan zijn dan discotheek- en televisie amusement; repertoire van onder ande re Porter, Sondheim en Weill wordt schaamteloos en smaakvol gecombi neerd met persoonlijk leed en haute- couture. De jury van het Leids cabaretfestival zei over Travesties dat het professio neel, aanstekelijk, verrassend en amu sant is van het begin tot het eind. De jury noemde het een travestie-act van niveau met mooie liedjes en voortreffe lijke persiflages. De travestie werd bovendien smaakvol, natuurlijk en overtuigend genoemd. Een andere recensent roemde het hoge muzikale gehalte, de meesterlijke Sesamstraat-persiflage en de broeierige grandeur van de jaren twintig en dertig. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten a f20,- (CJP en 65+ pashou ders betalen f 17,50) zijn te verkrijgen aan de kassa van De Beun, geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur. Reserveren kan op tel. 072-5333156. HEILOO - „Als het nodig is brengen we mensen niet alleen van deur tot deur, maar halen we ze zelfs uit huis van bed af. We bieden service van bed tot bed zou je kunnen zeggen." Aan het woord is de heer Corts, voorzitter van de Stichting Rolstoelbus Heiloo en omstreken. Dit jaar viert de stichting zijn twaalfeneenhalfjarig bestaan. Een team van elf vrijwilligers, onder wie acht chauffeurs die ieder om de beurt een week lang dienst hebben, zorgt op aanvraag voor het vervoer met de rolstoelbus van mensen die in een rolstoel zitten. „Mensen bellen meestal van tevoren op waar ze heen willen en op welke tijd. Ik bel 's avonds dan de ritten voor de volgende dag door aan de chauffeurs," vertelt de heer Domper, secretaris en coördinator van de stichting. „Maar als iemand 's mor gens bedenkt dat hij 's middags op familiebezoek wil, is dat ook mogelijk hoor, als de bus nog beschikbaar is. We zijn bereikbaar van maandag tot en met zondag, vierentwintig uur per dag." Ruim twaalfeneenhalf jaar geleden opperden mevrouw Jopie 't Hart, die zelf in een rolstoel zat, en de heer Vennik het idee voor een rolstoelbus aan een kennis, de heer Kieft. De heer Kieft was eigenaar van een transport bedrijf en bood gelijk aan om te rijden mét een busje. De Stichting Rol stoelbus Heiloo en omstreken die toen door hen werd opgericht wilde het het vervoer mogelijk maken van. mensen in een rolstoel, zodat ook zij aan het maatschappelijke, sociale en culturele leven deel zouden kunnen nemen. Die mogelijkheid bood het openbaar ver voer toenertijd vaak niet en niet ieder een kon zich een eigen aangepaste auto permitteren. Maaltijden bezorgen Mevrouw Kieft-de Boer, die na het overlijden van haar man in het bestuur van de stichting kwam, herinnert zich nog goed de rode tweedehands Ford waar aanvankelijk mee werd gereden. „Met die auto werden niet alleen de mensen in een rolstoel vervoerd, maar bezorgden we ook maaltijden van Tafeltje Dekje bij oudere mensen thuis." Op een gegeven moment moes ten de maaltijden ook in het weekend bezorgd worden en was het niet meer te combineren met het vervoer van rol stoelers. De stichting richtte zich toen alleen nog op dat laatste. Een groot deel van de mensen dat gebruik maakt van de rolstoelbus is vaste klant, alhoewel er ook regelmatig klanten meereizen die slechts tijdelijk voor vervoer op de bus zijn aangewe zen. De rolstoelbus biedt vaak uitkomst voor vervoer naar ziekenhuis, revalida tiecentrum of verzorgingstehuis, maar wordt ook ingeschakeld voor bezoek aan familie of vervoer naar het vakan tieadres. Zo rijden de chauffeurs in feite door heel Nederland. Het tarief ligt binnen Heiloo op f 6,- voor een enkele reis en naar Alkmaar (tot aan het Kanaal) op f 12,-. Buiten de regio wordt een vergoeding van f 0,70 per kilometer gerekend (met een mini mumbedrag van f 12,-). De bus waar de stichting sinds vijf jaar mee rijdt, biedt plaats aan maximaal drie. rolstoelen. Hij is aangepast met een lift om de rolstoel naar binnen te rijden. De rolstoelen worden vastgezet met de blokkeerinrichting. De passa giers krijgen vervolgens ook nog een gordel om. Voorin is op de bank naast de chauffeur nog plaats voor twee pas sagiers. Sinds kort heeft de chauffeur van de bus altijd een draagbare telefoon bij zich. Zo wordt de bereikbaarheid nog beter. Zonder subsidie Het bestuur van de stichting is uitge sproken trots op het feit dat de rol stoelbus geheel zonder subsidie draait. „Donateurs houden de bus op de weg," zegt de penningmeester, de heer Oor. „We zijn die donateurs bijzonder dank baar. En bovendien is het mede te dan ken aan onze voormalige penning meester, de heer Vennik, die altijd heel goed op de centjes heeft gepast, dat dit mogelijk is. Verder wordt alles door vrijwilligers gedaan, wat natuurlijk scheelt in de kosten." Secretaris Domper vindt het wel jam mer dat door natuurlijk verloop het aantal donateurs enigszins is afgeno men. „We zoeken er eigenlijk nog nieu we donateurs bij want we willen graag op de manier doorgaan zoals we nu doen, zonder subsidie." De sfeer onder de vrijwilligers is bij zonder goed. „Misschien wel omdat we dit allemaal vrijwillig doen en er geen rangen en standen zijn," zegt Domper. „Alles wordt onderling altijd heel gemoedelijk geregeld. We lachen samen heel wat af." Ook de samenwer king met de Stichting Rolstoelbus Alkmaar en een taxibedrijf noemt hij prettig. Voorzitter Corts, die ook wel als chauffeur op de bus rijdt, noemt het dankbaar werk. „Het werk wordt echt gewaardeerd door mensen. Ik ben gezond en prijs me gelukkig dat ik voorin zit in plaats van achterin. Op deze manier kun je hopelijk iets bete kenen voor andere mensen." MAKETAARtH» r VFRZfcKfRINtOEN - HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 HEILOO - Zaterdagavond rond 20.45 uur ontstond tussen de bestuurders van 2 personenauto's op de kruising Ma- riënstein - Pastoor van Muijenweg ken nelijk onenigheid omtrent het al dan niet hebben van voorrang. Daarbij zette één van de partijen de achtervol ging in, waarbij zij probeerden de ande re partij klem te rijden. Op een bepaalde moment werd daarbij ook geschoten. Uiteindelijk kwamen beide partijen tot stilstand op de Vennewatersweg ter hoogte van een benzinestation. Daar vielen enkele rake klappen, waarbij een inzittende van de benadeelde partij licht letsel aan een oog opliep. De inzit tenden van de auto van waaruit werd geschoten, gingen er in hun auto van door. Nadat de politie ter plekke een onder zoek instelde, wefd korte tijd later de verdachte auto staande gehouden en de bestuurder daarvan aangehouden. Deze heeft de nacht op het politiebu reau doorgebracht. Ook het vuurwapen werd aangetroffen. Inmiddels heeft de politie nog een tweetal aanhoudingen gedaan. De poli tie heeft de informatie gekregen dat een inzittende van een derde auto, die niets met de zaak te maken heeft, één en ander heeft gezien. De bestuurder van die auto, waarschijnlijk een Ford, wordt verzocht contact op te nemen met de politie te Heiloo, eventueel tele fonisch op nummer 072-5337676. Chauffeur Rein Kruier en bestuursleden (v.l.n.r.) Corts, Oor, Domper en mevrouw Kieft van de stichting Rolstoelbus Heiloo en omstreken. Op de foto ontbreekt bestuurslid Buis. (foto Parakalo)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1