ïillillli Heiloo geeft toe in Boekelermeer maar wil 'groene' gebieden absoluut behouden Vrijwillige brandweer houdt oefening Literair Jazzcafé van start Twee maal Amerika in de Buk BCoembjnderij 't Loo Suede coat 7 SPECIALE ACTIEDAGEN ra Eerste paal de grond in voor kantine Double Stars 319,- Amels Makelaardij Uw Oogmerk Opticien comfortabele Nic. Ursem schilders Glasschade ÜrS6ITI Decorette Ursem (072) 533 533 0 JPL J>U J Drukkerij uitkijkpost bv JAARGANG OKTOBER JOHN MOEN GOED GEZIEN Inleveren van pakketten voor Polen Geslaagd voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332006 Prijswinnaars herfstpuzzel donkerbruin en olijfgroen CEES HACHMANG LOODGIETERS Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM Informatieve bijeen komst over de chipknip Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) -'-WW. VtVv.v.»M ,WJ De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Het bedrijventerrein Boe kelermeer doortrekken tot aan de Kanaalweg met als gevolg een grens correctie ten gunste van Alkmaar én tegelijkertijd behoud van Block- hovepark en Nijenburgh en omliggen de groengebieden. Dat is in één zin samengevat de officiële reactie» van burgemeester en wethouders van Heiloo op de notitie Onderbouwing ruimtebehoefte van de gemeente Alk maar. Het college bracht dit standpunt afge lopen maandag naar buiten. Het vormt de inzet voor het overleg dat vandaag gestart is met Van Kemenade, commis saris van de koningin van de provincie Noord-Holland, en de betrokken gemeenten. „Wij vinden dat we met, deze inbreng een constructieve en loyale bijdrage leveren aan het oplossen van de pro blemen van Alkmaar en de regio," aldus burgemeester N. Schoof. Het college is van mening dat de behoefte aan bedrijventerreinen in de regio groot is. Daarom wil zij meewer ken aan het doortrekken van het bedrijventerrein Boekelermeer in zui delijke richting. Hiermee denkt de gemeente voldoende werkgelegenheid voor de inwoners van Heiloo te kunnen bieden. Daarnaast moet er gezocht worden naar andere locaties voor bedrijventerreinen in de regio. De maximale begrenzing van het toe komstige bedrijventerrein levert in totaal 200 hectare op. De begrenzing ligt in het zuiden bij de Kanaalweg, in het westen bij de Ringsloot en in het oosten bij het Noord-Hollands kanaal. Ook al heeft Alkmaar het oog laten vallen op het gebied ten zuiden van de Kanaalweg voor nog eens 270 hectare bedrijventerrein, dat is en blijft beschermd natuurgebied, zo stelt het college beslist. Aan het doortrekken van bedrijventer rein Boekelermeer in zuidelijke rich ting zijn wel enkele voorwaarden ver bonden. Heiloo wil directe betrokken heid in en invloëd op de inrichting van het bedrijventerrein houden. Grenscor recties kunnen dan, aldus burgmeester Schoof, een logische afsluiting vormen, maar niet het begin van overleg. Ook moet er een groenafscherming aan de west- en zuidkant komen en de hoogte van bedrijven aan de west- en zuidkant moet gematigd worden. Ook moeten er stappen genomen wor den om eventueel sluipverkeer door Heiloo, Limmen en Akersloot uit te sluiten. Het college denkt daarbij aan het afsluiten van de Kanaaldijk, maat regelen op de Nijenburgerweg en Boekelermeerweg en een geluidscherm na het eventuele verbreden van de A9. Tot slot moet er ruimte gereserveerd worden voor het verplaatsen van milieuhinderlijke bedrijven in Heiloo, Egmond, Akersloot en Limmen uit de woonomgeving, waardoor tevens aan vullende bouwlocaties beschikbaar komen. Woningbouw Ook wat betreft de woningbouw heeft het college een duidelijk standpunt ingenomen. Eventueel samen met Egmond en Limmen wil Heiloo zich sterk maken voor de bouw van 3000 woningen, indien deze behoefte er over tien tot vijftien jaar daadwerkelijk blijkt te zijn. Het bebouwen van gebie den die eigendom zijn van Na tuurmonumenten, onder ander die bij het Blockhovepark, noemt het college nogmaals buiten de realiteit en onbe spreekbaar. Veertien dagen geleden zei burgemeester N. Schoof in de Uit kijkpost al voor woningbouw te denken aan Zuiderloo, ten zuiden van de Vennewatersweg, en verder in de rich ting van Limmen. Hierdoor is grenscorrectie voor een verondersteld Alkmaar-Zuid dan ook helemaal niet nodig. Een eventuele grenscorrectie, bedoeld om door de inlijving van het Blockhovepark bij Alkmaar een andere samenstelling van de bevolking te krijgen, wijst Heiloo dan ook pertinent af. Gaat het Alkmaar om het vaststellen van logische gren zen, dan ligt de keuze voor de randweg als grens, in het voordeel van Heiloo, meer voor de hand, aldus het college. Het maandag gepresenteerde uitgans- punt van het college wordt in novem ber voorgelegd aan de gemeenteraad. Vooruitlopend hierop meldde burge meester N. Schoof dat er naar alle waarschijnlijkheid 'voldoende politiek draagvlak' in de raad te vinden zal zijn voor dit tegenbod van Heiloo in de dis cussie rond centrumgemeente Alk maar. Met hulp van de ambulancedienst haalt de brandweer een zwaargewond slachtoffer uit het autowrak. (foto Parakalo) HEILOO - Het zag er behoorlijk dra matisch uit vorige week dinsdagavond op de Vijverlaan in Ypestein: twee gecrashte personenauto's midden op de weg met twee gewonden erin, een brand met fikse rookontwikkeling op de eerste verdieping van een woning, waar bovendien iemand vermist bleek te zijn en ook nog eens een auto die te water was geraakt, met daarin twee inzittenden. Een flinke ramp, ware het niet dat een en ander van tevoren in scène was gezet door leden van de vrij willige brandweer Heiloo. Ongeveer een maal per jaar houdt de brandweer een grote oefening om paraatheid en functioneren van het kQrps te testen en natuurlijk om de korpsleden te laten oeferten met com plexe situaties. Om de situatie zo reëel mogelijk te laten lijken, gorden zo min mogelijk mensen van tevoren ingelicht. Het ongeval en de brand vorige week dinsdag in Ypestein waren mede bedoeld om een beeld te krijgen van de samenwerking tussen brandweer, poli tie en ambulancedienst. Er waren in totaal ongeveer 45 leden van de diverse diensten bij betrokken. Om 20.10 uur werd in het bijzijn van burgemeester N. Schoof, die aanwezig was vanwege zijn taak als hoofd van de brandweer, het startsein gegeven voor de oefening. Bij de brandweer kwam melding binnen van een brand in een woning bij de Vijverlaan, met de mede deling dat er iemand werd vermist. De eerste brandweerauto, die al na vijf minuten arriveerde, trof op de weg een ravage aan van de twee gecrashte per: sonenauto's. Een lichtgewond slacht1 offer met een evengoed indrukwekken de hoofdwond trok de aandacht in ver band met een zwaargewond slachtoffer dat beklemd zat in zijn auto. Prioriteit In deze situatie zou de brandweer prio riteit moeten geven aan de brand, en iemand bij de slachtoffers van het ongeluk achter moeten laten om daar de nodige maatregelen te nemen. Na een kleine aarzeling gebeurde dat inderdaad zo. Eén brandweerman bleef bij de auto's en waarschuwde de alarm centrale en een hulpverleningsploeg. De brandweerauto spoedde zich verder haar de woning. Een tweede brandweerauto arriveerde vlak daarna, om bluswater uit de vijver te halen met waterwinning. Er werden diverse veiligheidsmaatregelen geno men als het afzetten van de weg en het stutten van de autowrakken. In een spectaculaire samenwerkingsactie van brandweer en ambulancedienst (die inmiddels ook was gearriveerd) werd het dak van een van de personenauto's gezaagd. Langzaam en voorzichtig werd het zwaargewonde slachtoffer uit het wrak gezaagd. Met de grootst mogelijke voorzichtigheid, in verband met eventuele verwondingen aan rug en nek, werd hij daarna op een bran card gelegd. Ondertussen was ontdekt dat er ook een auto te water was geraakt. Een brandweerauto met daarin twee dui kers uit Heerhugowaard arriveerde en begon onmiddellijk met de zoekactie in het pikdonkere water van de vijver. Een zeer jeugdig slachtoffer, in de vorm Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Schrijver Herman Pieteï de Boer leest voor in het Literair Jazzcafé. HEILOO - Zondag 3 november treedt schrijver en dichter Herman Pieter de Boer op in het Literair Jazzcafé. De Boer kreeg grote bekendheid met zijn korte verhalen zoals die gebundeld zijn in bijvoorbeeld De vrouw in het maanlicht en Het damesorkest. Samen met tekenaar Pat Andrea maakte hij het befaamde Nederlands Gebaren boekje. Onlangs verschenen zijn eerste grote roman, het spiritueel geladen boek Heks, ik hou van jou. Daarnaast is hij een succesvol songwri ter. Als tekstdichter maakte hij grote hits als Visite van Lenny Kuhr, Annabel van Hans de Booy, Westenwind van Dana Winner en Kinderen voor- Kinderen-liedjes als Ik heb zo waanzin nig gedroomd en Op een onbewoond eiland. Tijdens de performance vertelt hij op zijn eigen aanstekelijke manier over zijn bonte schrijversleven en draagt hij voor uit zijn werk. Het optreden wordt muzikaal omlijst door het Oliver King Trio. Omdat de organisatie geen gebruik meer kon maken van de foyer van het Open Huis is de nieuwe plaats van han deling Restaurant Klein Varnebroek aan de Omloop 22 geworden. De aan vang is om 11.00 uur. De zaal is open om 10.30 uur en de prijs, inclusief kopje koffie bedraagt f 10,-. De kaartverkoop vindt plaats bij Boekhandel Avis in het Stations centrum. Telefonisch kunt u kaarten bestellen en informatie krijgen op num mer 072-5115511. America en vond zijn oorsprong in de traditie om tijdens carnaval eigen loca le hits te maken, op te nemen en live te spelen. Het werd al snel een succes in eigen omgeving, en dit bracht de enthousiast geworden KRO dj Hubert van Hoof ertoe ze de bijnaam Los Limbos te geven. De aanvang van dit spektakel is om 21.00 uur en de entree bedraagt f 20,-. Op zaterdag 26 oktober treedt het Amerikaanse tweetal Bright Blue Gorilla. Robyn Rosenkrans en Michael Glover komen uit Los Angeles en zijn inmiddels getrouwd. Glover speelde vroeger in de Amerikaanse new wave band The Fillistines, maar trekt tegen woordig fulltime met Rosenkrans de wereld rond om hun singer-songwriter composities te laten horen. Ieder najaar komen ze voor dat doel naar Nederland en ze zijn voor de derde keer in BukBuk te zien. Elk optreden is volledig akoestisch waarbij soms gebruik gemaakt wordt van een tamboerijn of sambaballen. Bright Blue Gorilla brengt dit jaar haar derde cd uit. Het café gaat open om 21.00 uur en de toegang bedraagt f 7,50. HEILOO - Vrijdag 25 oktober speelt de Limburgse topformatie Rowwen Hèze in de Buk Buk. In 1990 was de band nog het best bewaarde geheim van Limburg. Terwijl in het zuiden al menig uitverkochte zaal op z'n kop gezet werd, had in de rest van het land slechts een enkeling van de groep gehoord. De hit 'Bestel Mar' bracht daar in 1991 verandering in. En sinds Rowwen Hèze overtuigend op Pinkpop '92 optrad voor 55.000 bezoe kers, is de uitzonderlijke krachtige en feestelijke muziek ook in de rest van Nederland een begrip. Een ander hoog tepunt was ongetwijfeld het zestig minuten durende slotconcert van de Uitmarkt op de Dam in Amsterdam voor naar schatting 50.000 mensen dat rechtstreeks door NOS televisie werd uitgezonden. Tex Mex, polka's, Ierse folk, gezongen met een Limburgs accent, gespeeld door accordeon, elektrische gitaar, bas, drums en (soms) trompet. Zo onder scheidt zich de muziek van Rowwen Hèze direct van alle andere groepen. Rowwen Hèze komt uit het dorp van een pop, werd snel uit de auto gehaald en gereanimeerd. De volwas sen bestuurder was moeilijker te vin den omdat die uit de auto geslingerd was. Pas na geruime tijd werd de pop uit het water gevist. Onderbrandmeester Johan Koedijk toonde zich na afloop uit naam van de brandweer zeer tevreden met het ver loop van de oefening. „Met af en toe een klein beetje bijsturen is alles in grote lijnen erg goed verlopen." Volgens Koedijk waren ook vertegen woordigers van politie en ambulance dienst tevreden over de oefening en over de onderlinge samenwerking. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij de familie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo op donderdag 31 oktober van 13.00 tot 20.00 uur. Zij zijn te bereiken onder tel. 072-5331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde én afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo, de kosten zijn f 7,50 per pak ket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is het verplicht een legi timatiebewijs te tonen. Geregeld zijn er op het inzamelpunt nieuwe adressen van hulpbehoevende Poolse gezinnen. Een klein pakketje kan veel voor ze betekenen. HEILOO - Onze oud-plaatsgenoot Jeroen Beemster is 8 oktober jl. aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor zijn doctoraal studie Economie. HEILOO - De redactie van de Uitkijkpost is de afgelo pen weken bedolven onder de vele goede inzendingen van de herfstpuzzel ter gelegenheid van onze spe ciale bijlage LifeStyle. Als u de puzzel goed ingevuld had, kreeg u twee woorden die met de herfst te maken hadden: herfstkinderen en paddestoelvorm. Onder de goede inzendin gen zijn drie cadeaubonnen verloot. De winnaars zijn Jeroen Zonneveld uit Eg mond-Binnen, J.H.M. Tous- saint-Brouwer en R. Wel- boren-Ligthart uit Limmen. De winnaars kunnen hun prijs afhalen op de Uit kijkpost aan de Hoefsmid 5 in Heiloo. /-i In samenwerking met In-Wear houden wij van 24 tot 30 oktober Drie super In-Wear artikelen worden dan tegen een sterk verlaagde prijs aangeboden. U T' I Q U BERGEN HEILOO HOORN Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie MAKELAAR HEÏLOO - Op donderdag 24 oktober staat het kantoor van de ABN AMRO Bank aan de Kennemerstraatweg 97 open voor ondernemers, cliënten en niet-cliënten, om uitgebreid kennis te nemen van de chipknip en het gebruik daarvan. Van 9.00 tot 12.00 uur staat er een team deskundigen klaar om de bezoekers al les te vertellen over de chipknipauto maat en over andere vormen van het moderne betalingsverkeer. Ook de eigen kantoormedewerkers zijn aanwe zig. De modernste vorm van betalen staat voor de deur en de ondernemer moet daarmee vlot om kunnen gaan. In zijn eigen belang en ook in het belang van zijn klanten. Vandaar deze informatie ve bijeenkomst van tien minuten. Alles over de chipknip en vooral over de aan schaf en het gebruik van de nodige apparatuur wordt verteld; het kostenas pect hoort daar ook bij. De chipknip dient met name voor het doen van betalingen van minder dan f 50,-. De consument kan zijn chipknip tot een maximumbedrag van f 1.000,- bij de bank laten opladen. Bij de bet aling schuift de klant zijn opgeladen chipknip in een bij de detaillist aanwe zig apparaat, waarna het bedrag (tot op de cent nauwkeurig) via een codetoets wordt overgemaakt. De ondernemer heeft geen contant geld meer in huis, hoeft niets te transporteren en kan door verbinding met de centrale com puter 's avonds direct het eindresultaat zien op het scherm. Wie zelf alles wil zien, horen en beoordelen is welkom bij de ABN AMRO Bank. HEILOO - Onder het toeziend oog van genodigden en leden sloeg wethouder mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom af gelopen maandag de eerste van de in totaal zesenveertig palen voor de nieu we kantine met kleedkamers van honk en softballvereniging Double Stars. Vorige week waren leden nog met ver eende krachten bezig het oude kantine gebouw te slopen en nu wordt door die zelfde leden onmiddellijk begonnen met de bouw van het nieuwe clubge bouw. De vereniging Double Stars ontstond eind 1989 door een fusie tussen honk en softballverenigingen BSC Heiloo en Foresters. Aanvankelijk werd nog gespeeld op het terrein aan de Egelshoek, maar in 1990 werd het nieuwe terrein op sport complex 't Vennewater in gebruik ge nomen. De gemeente deed wel de be lofte om een subsidie ter beschikking te stellen op het moment dat bij de Egelshoek alle sportvelden zouden worden opgegeven. Met deze subsidie wordt nu de bouw van de nieuwe kantine bekostigd, die in samenspraak met de leden is ontwor pen. Het ontwerp is geïnspireerd op een al bestaand clubgebouw van een honkbal club. Er werd een maquette gemaakt door Double Stars-lid van het eerste uur Joep Oudejans. De bouw is in handen van enkele onderaannemers en wordt verder geheel vrijwillig door leden uitgevoerd. De voorzitter van de bouwcommissie, Eric Smit, sprak in zijn toespraak de hoop uit volgend voorjaar het nieuwe clubgebouw te kunnen betrekken. Wethouder mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom slaat met een honkbal knuppel symbolisch de eerste paal voor de nieuwe kantine bij de Double Stars Heiloo. (foto Parakalo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1