De schilder trakteert deze winter. george tervoort schilders 9e IJSSELMEERLOOP JÈ*gé« Welke maandlast past bij je? BOSMAN TELEFOON 072 53312 41 TWEEWIELERS B0VAG De OpMaat Hypotheek Verwen u zelf met een Gazelle U zoekt iets moois voor uw tuin? Steeds meer behoefte aan financiële vrijheid 381,5 KILOMETER EINDTIJD 27 UUR 8 MIN. 58 SEC. collectie dekbedovertrekken "We weten nu al dat één van ons minder gaat werken Een kwestie van vooruitkijken... WESTERWEG 295 - HEILOO GAZELLE UITKIJKPOST - 23 OKTOBER PAGINA 7 f 65,- korting per man per dag. Op onze kwekerij kunt u kiezen uit duizenden tuinplanten in alle soorten en maten. Prettig geprijsd staan zij te wachten op een plaats in uw tuin. Deskundig advies is op zaterdag gratis verkrijgbaar. AANBIEDING Heideplanten, 25 soortenper stuk 2,1 Haagconiferen, 120-300 cm hoog vanaf per stuk 7,! Plantenbakkenkorting 20 Flexibel "Op termijn willen we kinderen. Eén van ons zal dan toch een tijd je moeten stoppen met werken", verwacht Bernard. "En die we reldreis komt er sowieso. We we ten dus nu dat er momenten zullen zijn waarop we wat minder te be steden hebben. De maandelijkse hypotheeklasten mogen dan geen roet in het eten gaan gooien. Bij de keuze voor een hypotheek vonden wij de geboden vrijheid daarom eigenlijk het meest be langrijk. Wij willen gewoon dat het maandelijkse hypotheek bedrag meebeweegt met onze le venssituatie." Meer of minder geld Soms hebben huiseigenaren juist even wat meer geld beschikbaar, waarmee de hypotheek versneld kan worden afbetaald. Wie bij voorbeeld free-lance of onregel matig werkt, kent die situatie. Mensen die carrière maken en meer gaan verdienen, willen ook tijdens de rit kunnen bij sturen. Een moderne hypotheek moet dan ook de mogelijkheid bieden om meer te betalen in perioden dat er meer geld binnenkomt. Persoonlijk Er zijn tegenwoordig hypotheek- vormen waarbij in principe niet wordt afgelost. Er wordt dan tijdens de looptijd een belasting vrij kapitaal opgebouwd, door premies te sparen of te beleggen. Belangrijk is om daarbij kritisch te kijken naar de voorwaarden en de vrijheid die wordt geboden, want die verschilt van geval tot geval. Het is dus essentieel om bij de keuze voor een bepaalde hypotheek een goed advies te vra gen en de hypotheek "op maat" te laten maken. Rabobank introduceert een nieuwe generatie hypotheken: Vroeger kon een hypotheek nog wel eens knellen. Be paalde uitgaven moesten bijvoorbeeld worden uitgesteld, "vanwege de hypotheek". Met de introductie van de OpMaat Hypotheek van de Rabobank is dat verleden tijd. Deze nieuwe hypotheek biedt namelijk talloze mogelijkhe den om aan te sluiten op pieken en dalen in de huishoud portemonnee... De nieuwe OpMaat Hypotheek wordt helemaal afgestemd op de individuele situatie van de klant en diens wensen. Daarmee is deze nieuwe bypotheekvorm de ideale mogelijkheid voor men sen die nu een huis willen kopen, maar hun financiële vrijheid daardoor niet onder druk willen laten zetten. De schilder. De beste vriend van je huis. 'Loopgroep LAAN Horecabenodigdheden' uit Heiloo dankt haar mede-sponsors: VAN DER STEEN HEILOO Voor hun medewerking en steun aan de 9e IJSSELMEERLOOP warmoezierslaan 12 1851 NZ Heiloo tel. 533 57 07 CENTRAAL ALKMAAR wilt doen. Twintig jaar? Dertig jaar? Geen probleem. U kunt de aflossing naar wens uitsmeren of versnellen, wat natuurlijk direct effect heeft op uw maandlasten. Scenario's In de toekomst verschuilen zich allerlei onzekerheden. Leuke en minder leuke. Wat gebeurt er bij voorbeeld als één van de partners komt te overlijden? Kan de part ner dan in het huis blijven wo nen? Al bij het afsluiten van een hypotheek moetje stilstaan bij die zaken om later niet voor vervelen de verrassingen te staan. Wie aan het begin kiest voor financiële vrij heid, krijgt in een later stadium niet te maken met vervelende con sequenties. Verhuizing De meeste mensen wonen anno 1996 niet meer dan een paar jaar in hun eerste koophuis. Het huis wordt te klein, of je krijgt een baan in een andere regio. Wie de zaken goed voor elkaar heeft, kan in dergelijke situaties de hypo theek meenemen. Want de Op- Maat Hypotheek past zich aan aan belangrijke veranderingen in een mensenleven. Wie nu een keuze maakt uit de zeer uitgebreide (met bijpassende hoeslakens) krijgt ook nog een fraaie agenda, vol met woontips, kado. Reden temeer om te komen kijken en te kiezen! Bernard en Judith stonden een tijdje geleden opeens oog-in- oog met een fantastisch huis. Inmiddels hebben ze hun droom huis gekocht; "Maar we hebben wel even goed nagedacht", vertelt Bernard over de koop van hun eerste huis. "Het is toch een hele stap. En omdat we nu al weten dat we binnenkort een grote reis willen gaan maken, zochten we een hypotheek met een beetje ademruimte. Gelukkig bleek er net zo'n hypotheek ontwikkeld te zijn door de Rabobank". Wie een huis wil kopen, vraagt zich natuurlijk af of het allemaal wel betaalbaar is. Want er zijn nogal wat kosten verbonden aan zo'n stap: naast het huis onder meer voor de notariskosten en natuur lijk voor de inrichting. Gelukkig is het tegenwoordig wel mogelijk om als hypotheeknemer het finan ciële verloop gedeeltelijk in eigen hand te houden en zelf de hoogte van de maandlasten te bepalen. Alle plussen en minnen kritisch afwegend, is er op die manier voor iedere huizenkoper een maatoplossing beschikbaar. Lange termijn Jonge mensen kopen tegenwoor dig makkelijker een huis dan vroeger. Net als voor Bernard (27) en Judith (24) is het nu heel ge woon om nog voor je dertigste huiseigenaar te zijn. "We hebben ons wel heel goed laten adviseren, want een huis kopen is niet niks. Hoe aantrekkelijk het huis ook was, zo'n hypotheek is wel even een langlopende financiële ver plichting; je moet dus wel voor uitkijken, "zegt Judith. "Maar wij zijn niet van die mensen die nu al weten hoe we er over tien jaar bijzitten. Daarom wilden wij een hypotheek die ons de ruimte laat flexibel te zijn". Kan dat? Zelfs voor mensen die minder avontuurlijk zijn ingesteld dan Bernard en Judith, zit het leven vol verrassingen. Maar wat ge-' beurt er met de hypotheek als je (al dan niet verwacht) een verandering in je leven ondergaat? Op verschil lende momenten kun je voor de vraag komen te staan: "Kan dat financieel wel?" Met de nieuwe OpMaat Hypotheek is er sinds kort een financieringsvorm die aansluit op de veranderende be hoeften van de consument. De fietsvakman herkent u onmiddellijk aan zijn service, aan zijn technische kennis, aan zijn bereidheid om alles voor u te doen. De fietsvakman herkent u aan de merk- fietsen die hij verkoopt. Want hij is uiterst kritisch als het om kwaliteit gaat. Vandaar dat wij zoveel Gazelle modellen in huis hebben. Topkwaliteit van koplamp tot achterlicht. Het is voor veel mensen een droom: eerder stoppen met werken. Maar dan moet je tegen die tijd ook minder aan vaste lasten kwijt zijn. Bij het afsluiten van een hypotheek kunnen dat soort gewenste vrijheden daarom al ingebouwd worden. Zo zijn er tal van zaken die bij de keuze van een hypotheek moeten worden meegenomen in de besluitvorming. Welke hypotheekvorm ook gekozen wordt, het betalen van het maandelijkse bedrag mag nooit een probleem worden. Het is daarom belangrijk om goed te kijken welke mogelijkheden een hypotheek biedt. Zo biedt een flexibele OpMaat Hypotheek de mogelijkheid om met de maand last te variëren, zodat men bij een stijging van de huishoudkos- ten of een daling van het inko men geen zorgen hoeft te maken. Met de OpMaat Hypotheek van de Rabobank kunt u zelf bepalen op welke manier u het benodigde eindkapitaal opbouwt, spaart, belegt of een combinatie van beide en hoe lang u daarover v7 vereniging van hoveniers en groenvoorzieners Hoogeweg 5~7 - 1851 PJ Heiloo - tel. OZ2 - 5Ü5 29 25 Deskundig advies en verkoop op zaterdag. "Wij wilden een hypotheek waarbij alles mogelijk is" En hij trakteert royaal! Want hij geeft kleuradviezen die precies bij u en uw huis passen. De vakman weet alles van moderne materialen en de nieuwste technieken. En hij werkt snel en met zorg voor uw huis. Kortom, de schilder geeft uw huis een nieuw gezicht. Bel hem nu. En laat uw huis nog deze winter helemaal opfleuren. Deze premie geldt voor particulieren bij een opdracht van minimaal drie mandagen conform voorwaarden. HOLLEWEG 44, HEILOO, tel. 072 533 06 56 Wij zijn de vakman UD FIETS

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 7