Alkmaar en Heiloo bereiken overeenstemming over problematiek van wonen en werken fijn wonen in het groen mmSÈm HEILOO Voor alle vragen over ouderenzorg Wet voorkeursrecht gemeenten Wet milieubeheer I ilTKI.IKPORT - 30 OKTOBER PAGINA 6 Vervolg informatierubriek De weilanden v/h landgoed Nijenburg; eigendom v/d Vereniging Natuurmonumenten, blijven onaangetast. Woensdag 23 oktober jl. hebben de gemeen ten Akersloot, Alkmaar, Egmond en Heiloo overleg gevoerd met de Commissaris van de Koningin over de problematiek van wonen en werken in de regio. Ook hebben Egmond en Heiloo de Commissaris geïnformeerd over het aankomende KPMG-onderzoek naar schaal vergroting Egmond- Heiloo. De belangrijkste conclusies van het overleg voor Heiloo zijn: Alkmaar ziet definitief af van woningbouw op gronden van de Vereniging voor Natuurmonumenten behorend bij het Landgoed Nijenburg; Vergroting van het bedrijventerrein Boekelermeer tot maximaal 200 hectare in de zuidelijke richting tot aan de Kanaalweg. De gemeentegrens wordt daarom ten gunste van Alkmaar verlegd; Alkmaar staat grond af aan Heiloo. De grens tussen Alkmaar en Heiloo komt langs te randweg te liggen. Hiermee komt ook het Blockhovepark nog steviger binnen de gemeente Heiloo te liggen. Deze conclusies komen grotendeels overeen met de reactie van de burgemeester en wet houders van Heiloo op de Alkmaarse notitie "Onderbouwing ruimtebehoefte". In deze reactie geeft het college van burgemeester en wethouders aan dat zij -onder voorwaarden- ruimte wil bieden voor economische ontwik keling in de regio en zich sterk maakt voor het behoud van groene waarden en mooi wonen in Heiloo. Geen woningbouw op natuurgebieden De gemeente Alkmaar ziet af van bebouwing op gronden van de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten behorend bij het Landgoed Nijenburg. Voor de woningbehoef te tot 2005 bouwt Alkmaar woningen in het HAL-gebied. Een werkgroep waarin zowel Heiloo, Egmond als Alkmaar zitting hebben gaat de woningbehoefte na deze periode nader analyseren. Indien uit deze analyse blijkt, dat woningbouw noodzakelijk is, zullen locaties moeten worden aangewezen. Heiloo wil haar regionale verantwoordelijkheid hierbij niet uit de weg gaan. Maar woningbouw op de natuurgebieden van Natuurmonumenten is en blijft uitgesloten. Het Blockhovepark blijft tot het grondgebied van Heiloo behoren. Heiloo krijgt zelfs een stukje grond van Alkmaar erbij. De grens komt te liggen bij de Heilooër Tolweg de randweg). Uitbreiding bedrijventerrein Boekelermeer Heiloo realiseert zich, dat wil men in de toe komst voor de inwoners van de regio, en dus ook voor de eigen inwoners voldoende werk gelegenheid kunnen bieden er ruimte moet zijn voor bedrijventerreinen. Daarom is Heiloo bereid het bedrijventerrein Boekelermeer - onder voorwaarden- uit te breiden tot maxi maal 200 ha. Maar omdat de last niet alleen op het huidige grondgebied van Heiloo mag rusten, dient ook elders in de regio aanvullen de locaties voor bedrijventerreinen te worden gerealiseerd. Dit is met Alkmaar ook afgesproken. Alkmaar met Heerhugowaard en Langedijk kijkt voor aanvullende bedrijvenlocaties eveneens in noordelijke richting. De uitbreiding van het bedrijventerrein Boekelermeer kan hiermee tot maximaal 200 ha. beperkt blijven. De gren zen van het toekomstige bedrijventerrein komen in het zuiden bij de Kanaalweg, in het westen bij de Ringsloot en in het oosten bij het Noord-Hollands Kanaal te liggen. Bij deze afspraak over de uitbreiding van het bedrijventerrein zijn wel enkele randvoorwaar den gesteld; ter voorkoming van sluipverkeer worden verkeersmaatregelen getroffen bij de Kanaaldijk. Verkeer naar en afkomstig van het bedrijventerrein loopt uitsluitend via de bestaande ontsluiting van de Diamantweg en via de in de toekomst nog aan te leggen by pass A9 bij de Kooimeer. Andere voorwaarden zijn het aanbrengen van een groenafscherming en een hoogtebeper king voor bedrijven aan de west- en zuidkant om het zicht op bedrijventerrein te ontnemen. In verband met de te verwachte toename van verkeersdrukte op de A9 moet aan de kant van plan Oost direct ten westen van de A9 een geluidscherm komen. Dit kan gelijktijdig met de eventuele verbreding van deze ver keersader gebeuren. Op het meest zuidelijke deel van het nieuwe bedrijventerrein wordt ruimte gereserveerd voor het verplaatsen van (milieuhinderlijke) bedrijven uit Heiloo, Egmond en Limmen en Akersloot. Natuurlijk wil Heiloo wel betrokken zijn bij en invloed hebben op de inrichting van het bedrijventerrein. Zodra de strategische belan gen van Heiloo zijn veilig gesteld, kunnen de noodzakelijke grenscorrecties plaatsvinden. Conclusie Al met al is Heiloo tevreden met het bereikte resultaat. Er vindt geen woningbouw plaats op de natuurgebieden en de uitbreiding van het bedrijventerrein Boekelermeer blijft bin nen de door Heiloo gestelde grenzen en voorwaarden. Een werkgroep bestaande uit vertegenwoordigers van beide gemeenten bereidt de voor het bedrijventerrein Boekelermeer noodzakelijke besluitvorming, inclusief grenscorrecties voor. Onderzoek naar schaalvergroting Het KPMG-onderzoek naar een mogelijke schaalvergroting van de gemeenten Egmond en Heiloo heeft tot doel te onderzoeken of een samengaan van Heiloo en Egmond meer waarde en toekomstwaarde heeft. In het kort betekent dit, dat proberen een antwoord te vinden op de vraag: "ontstaat er door het samengaan van beide gemeenten een gemeente die een steviger positie inneemt in de regio, meer kan betekenen voor haar bur gers en goedkoper kan werken dan nu het geval is?". Half november ontvangt ieder huis houden een nieuwsbrief over het onderzoek naar schaalvergroting en 18 november vindt er een informatieavond plaats. De eerste resultaten van het onderzoek zijn omstreeks december bekend. In januari 1997 bespreekt de gemeenteraad deze resultaten. Hoe verder? De commissie Bestuurszaken bespreekt de afspraken met Alkmaar in haar vergadering van maandag 11 november 1996. Belanghebbenden kunnen tijdens deze verga dering gebruik maken van het spreekrecht. Wie dit wil dient vooraf contact op te nemen met mevrouw Van der Last, notuliste van de raadscommissie, telefoon 072 -531 32 19. Op maandag 18 november a.s. om 20.00 uur is er een informatieavond voor de bevolking specifiek over het onderzoek naar een even tuele meerwaarde van een fusie Egmond- Heiloo. De bijeenkomst vindt plaats in de con ferentiezaal van Psychiatrisch Centrum Willibrord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Tijdens deze bijeenkomst krijgt u informatie over het onderzoek naar schaalvergroting Heiloo-Egmond en worden de afspraken met Alkmaar nader uiteengezet. Aanmelding voor deze informatieavond kan door het invullen en opsturen van de aanmeldingsbon in de nieuwsbrief. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.00 - 17.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen Zorg op Maat Het bedrijventerrein Boekelermeer wordt onder voorwaarden uitgebreid. Cé/ Sv/w ns '4 0§ÉfW/ - 'V Burgemeester en wethouders van Heiloo heb ben op 29 oktober 1996 aan de gemeente raad voorgesteld de volgende percelen aan te wijzen als gronden waarop de Wet voor keursrecht gemeenten van toepassing is: Gebied "Boekelermeer-Zuid" Kadastrale gemeente Heiloo, sectie C, nrs. 239, 240, 242, 277, 278, 279, 286, 290, 296, 297, 299, 333, 420, 450, 465, 512, 513, 517, 518, 519 en 520 allen geheel; 413, 423, 438, 439 en 516 allen gedeeltelijk. Het raadsvoorstel van burgemeester en wet houders ligt met de bijbehorende kadastrale kaart en overige stukken ter inzage op het gemeentehuis Heiloo, Raadhuisplein 1, ope ningstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Desgewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken met de heer W. Tieleman, tel. 072 - 531 32 02. De stukken kunnen ook worden geraadpleegd bij de Dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers (Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar). Met het doen van dit voorstel treedt wettelijk de aanwijzing in werking de dag na publicatie van deze terinzagelegging in de Staatscourant. De Wet voorkeursrecht gemeenten verplicht de eigenaren van gronden binnen een gebied waarvoor ontwikkelingen zijn voorzien bij ver koop hun percelen eerst aan de gemeente aan te bieden. Deze aanwijzing loopt vooruit op de totstand koming van een ontwerp-bestemmingsplan. Zij geldt gedurende acht weken na publicatie in de Staatscourant en vervalt wanneer zij niet binnen die termijn is bekrachtigd door de gemeenteraad. Tegen het voorstel van burgemeester en wet houders kunnen ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaren ingediend worden binnen zes weken na publicatie in de Uitkijkpost van de terinzagelegging. Brieven richten aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 4 november 1996 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwo ners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; Dela Natura Uitvaartverzekeringen N.V., Oude Stadsgracht 1, 5611 DD Eindhoven, voor het in werking hebben van een win kelpassage en afvalberging gelegen op het perceel Heerenweg/Willibrordusweg (Winkelhof 't Loo) te Heiloo. Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 31 oktober 1996 tot en met 28 november 1996. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrjdag tussen 08.00 tot 12.30 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden van 1 november 1996 tot en met 22 november 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de afde ling VROM kosteloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden ver kregen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 12 december 1996). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon: 200,-- verzoek voorlopige voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon: 400,-- verzoek voorlopige voorziening 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8