Geld voor Foster Parents LG houdt informatie-avond x Twee-in-één ei in kippenhok Prinsenbal luidt carnaval in Nieuwjaarskaart uit Burkina Faso Kerkeveiling brengt halve ton op Dieren onderwerp fotowedstrijd Jubileumconcert De Vredeburgers L UITKIJKPOST - 6 NOVEMBER PAGINA 17 Veilingmeester Kees Kroone brengt met veel verve een wigwam aan de man- (foto Parakalo) LIMMEN - De veiling die afgelopen vrijdagavond werd gehouden ten behoeve van Jeugd en Kerk heeft het geweldige bedrag van f 48.000,- opge bracht. Dit bedrag was inclusief giften en de Rad van Avontuur-loterij. De veiling werd goed bezocht door jong en oud van binnen en buiten Limmen. De goede sfeer zorgde voor een vlot verloop van de veiling, waarbij de prijzen snel opliepen. Het gevarieer de aanbod van bijna 400 kavels zorgde ervoor dat voor ieder wat wils aanwezig was. Als altijd was er ook veel belangstelling voor de diverse diners en feestavonden in horecabedrijven. Kaas, paling, taart en flessen drank genoten veel interesse van het koperspubliek en ook bloem bollen- en levensmiddelenpakketten, waardebonnen, aquarellen, schilderij en, de paaskaars en een echte antieke bidstoel waren zeer gewild. De schenkers, en daarna de kopers van de goederen hebben samen gezorgd voor deze prachtige opbrengst. Jeugd en Kerk is blij met deze welkome aan vulling op haar (altijd te krappe) bud getten. Dit geldt zeker voor de jeugd verenigingen in deze tijd van dalende overheidssubsidies. LIMMEN - Zoals eerder is bericht, organiseert de Culturele Raad Limmen opnieuw een fotowedstrijd. Dit keer met het thema Dieren. Inmiddels zijn er al wat inzendingen bij de Culturele Raad binnengekomen, maar er kunnen er nog veel meer bij. Er is nog gelegen heid om uw foto in te zenden, want de sluitingsdatum voor de wedstrijd is bepaald op 18 november. Bij het thema Dieren wordt niet alleen aan huisdieren gedacht, maar ook aan dieren in de natuur, of in een circus of dierentuin, zelfs in een aquarium. En het dier behoeft ook niet alléén op de foto te staan, combinaties als dier en baas of bazin, het dier en z'n omgeving enz. U kunt vast wel ietsieuks beden ken! De inwoners van Limmen worden uit genodigd hun leukste, mooiste of origi neelste foto in te sturen voor een wed strijd. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud, van gevorderde amateurfoto grafen tot mensen die zo nu en dan eens een kiekje maken. Net als vorig jaar, zullen de ingezonden foto's gedu rende de maand december in het gemeentehuis worden geëxposeerd. Maar dat niet alleen, er zijn ook prijzen te winnen. Deze worden beschikbaar gesteld door de Culturele Raad Limmen. De eerste prijs is een cadeau bon ter waarde van f 100,-, de tweede prijs f 50,- en de derde prijs f 25,-. De foto's (niet ingelijst) kunnen tot 18 november ingeleverd worden bij Annett Wopereis, 't Kieftenland 37, 1906 WJ Limmen. Vermeld naam en adres en eventuele titel van de foto op de achterkant. De jury bestaat uit leden van de Culturele Raad Limmen en de fotografen Jan Castricum en Gerard Min. Inzendingen worden eigendom van de Culturele Raad Limmen, tenzij u op de achterkant vermeldt dat u de foto terug wilt hebben. Peuterspeelzaal Klein Duimpje LIMMEN - De jaarlijkse speelgoed beurs van Klein Duimpje op 25 oktober was zeer succesvol. Er is veel speelgoed ingeleverd en de verkoop liep goed. Van de opbrengst wordt nieuw spelma teriaal gekocht voor de peuterspeel zaal. De peuterspeelzaal bedankt alle bezoekers van de speelgoedbeurs har telijk. LIMMEN - Vorige week donderdag ontving de heer Bakker van Foster Parents Plan een cheque uit handen van Siem Admiraal ter waarde van f6500,-- In plaats van cadeaus bij zijn afscheid had de heer Admiraal om een bijdrage voor Foster Parents gevraagd. Hij heeft zelf een Foster kind in Ghana en weet uit de correspondentie over de armoedige situatie in dat land. De cheque is bedoeld voor het project 'Bouw en reparatie van scho lenin Ghana. Van dit bedrag kunnen drie lokalen worden gebouwd. (foto Parakalo) LIMMEN - Tijdens de kerstvakantie gaan Clementine Bruschke, Riet van der Burg en Yvonne Zomerdijk uit Limmen en Maaike Kwadijk uit Alkmaar naar Burkina Faso. Deze vier vrouwen zijn nauw betrokken bij de projecten van de Stichting Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen. De werkgroep voert nu bijna twee jaar actie om een lagere school in het dorp Youba in Burkina Faso aan voldoende schoolboeken te helpen. Youba is een groot dorp dat ongeveer 2300 inwoners heeft. Het ligt in de pro vincie Yatenga in het noorden van Burkina Faso. Deze streek behoort tot de Sahel. Burkina Faso zelf is een van de armste landen in de wereld. Het wereld in Burkina Faso kent grote pro blemen. Negentig procent van de bevolking is analfabeet. Meestal heb ben ouders geen geld voor de aanschaf van schoolboeken en schrijfmateriaal en ontbreekt het de scholen aan allerlei leermiddelen. Er zijn onvoldoende goed opgeleide onderwijzers. Lang niet alle kinderen kunnen naar school en voor veel kinderen is de lagere school eindonderwijs. In Youba is een lagere school waar 360 kinderen naar toe kun nen. De school heeft zes klassen (hoezo grote klassen?). De helft van de kinde ren uit het dorp kan niet naar school. Leermiddelen De ouders en leerkrachten in Youba hebben een comité opgericht om de problemen rond het onderwijs het hoofd te kunnen bieden. Gezamenlijk zoeken zij naar manieren om bijvoor beeld boeken en andere leermiddelen te kunnen aanschaffen voor de school. De ouders zelf zorgen voor het onder houd van het gebouw en de aanwezig (povere) inventaris. Het comité heeft aan de werkgroep gevraagd hen te hel pen bij de aanschaf van de schoolboe ken. Tot nu toe is het de werkgroep gelukt om bijna f 7.000,- in te zamelen. Er is nog ongeveer f 3.000,- nodig. U kunt meehelpen om de kinderen in Youba aan schoolboeken te helpen. Zelf ontvangt u dan een mooie kaart uit Burkina Faso. Als u het project voor minimaal vijf gulden (liefst meer!) steunt, stuurt de werkgroep u een kaartje. Maak uw gift over op rekeningnummer 3364.26.577 van de Rabobank ten name van stich- Stichting Dorpshart bedankt vrijwilligers LIMMEN - De verbouwing van de Burgerij is, op de lift in de keuken na, klaar. Boven het toneel is een grote dakkapel gebouwd, waar de carnavals vereniging een werkplaats heeft gekre gen. Op de zolder zijn grote bergruim tes gecreëerd. Het stichtingsbestuur vindt het nu dan ook tijd om iedereen die een positieve bijdrage heeft geleverd aan de tot standkoming van dit project, te bedan ken. Dit middels een grootse feest avond op vrijdag 8 november. Alle genodigden worden verzocht om voor 20.30 uur aanwezig te zijn in de Burgerij. Op deze avond zal een steen worden onthuld ter herinnering aan al het vrij willigerswerk. De steen zal een plaatsje krijgen in de gevel van de Burgerij. ting WOL, onder vermelding van schoolboekenproject. Vermeldt op uw overschrijving duidelijk uw naam, adres, postcode en woonplaats. Uw overschrijving moet voor 20 november binnen zijn, alleen zo bent u verzekerd van een kaartje. U mag ons natuurlijk ook gewoon steunen door alleen een gift over te maken. Tot 15 december kunt u uw adres en gift ook direct bren gen naar de penningmeester van de werkgroep, Yvonne Zomerdijk, Kapel- weg 6A in Limmen. De adressen wor den voor geen enkel ander doeleinde dan het versturen van de nieuwjaars kaarten gebruikt. Activiteiten Limmen Gemeentehuis Limmen Tot en met 4 december olieverf, aqua rel, acryl en sculpturen van keramiek en brons van moeder en dochter Nella van Os en Joke de Wit. Geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Doorstroom Verkoop van tweedehands artikelen elke le en 3e zaterdag van de maand. Geopend van 9.30 tot 15.00 uur aan de Koningsweg 36 te Akersloot. Op brengst voor renovatie van meisjes school in Uganda. Wie bruikbare spul len heeft kan bellen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Kijkkas Iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur expositie van sieraden van Marlies Dekker, Ab van Wijhe en Jolanda de Lange. Aquarellen te zien van Monique van Baar. De Kijkkas bevindt zich aan de Breedelaan 1 in Akersloot. Galerie NU Tot en met 10 november expositie van Babs Bannenberg van strandvondsten en schatten en dochter Nicole Bannen berg met schilderij-objecten. Adres is N. v.d. Veenstraat 48 in Castricum. Geopend van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 0251-654556. Themamiddag uitvaartverzorging LIMMEN - Donderdag 14 november van 14.00 tot 16.30 uur is er een thema middag over uitvaartverzorging in Vre- deburg. Eenieder die over dit onder werp van gedachten wil wisselen is van harte welkom. Het gegeven is voor sommigen moeilijk bespreekbaar: ster ven is vaak nog taboe-gebonden. Nemen wij dit op met de pastor of onze partner of met de kinderen? Wat willen wij zelf en in hoeverre kan de begrafe nisondernemer ons van advies dienen? Voor deze middag is pastor mevrouw Walstra uit Castricum uitgenodigd. Zij zal spreken over 'Hoe ga ik met mijn verdriet om?'. Begrafenisondernemer Lia Groot zal de wat meer zakelijke kant belichten en een videofilm verto nen over het crematorium te Schagen. Na afloop is er uiteraard gelegenheid tot het stellen van vragen. De middag wordt georganiseerd door de SWOL. LIMMEN - Volgende week dinsdag, 12 november, houdt de Limmer Gemeen schap in Vredeburg een informatie avond. De avond is bedoeld voor alle belangstellende Limmers. Tijdens deze informele bijeenkomst wil de LG de mening van de burgers peilen over het al dan niet zelfstandig blijven van Limmen in de toekomst. Dit omdat de gemeentelijke organisa tie in de regio behoorlijk in beweging is. Egmond is bereid te kiezen voor een fusie met Heiloo, aldus de LG. Bergen en Schoor! kunnen het goed met elkaar vinden en Heiloo sluit zelfs een samen gaan met de drie kustgemeenten niet uit. Lezing over eenzaamheid LIMMEN - Afgelopen donderdag hield de SWOL een themamiddag over eenzaamheid. De opkomst was groot. Gastsprekers waren mevrouw M. Strack van Schijndel, pastor van Aker sloot en prof. dr. C.P.M. Knipscheer, hoogleraar sociologie, en sociale geron tologie aan de VU te Amsterdam. Mevrouw Strack van Schijndel begon met een zeer boeiende inleiding waarin zij aangaf dat er verscheidene vormen van eenzaamheid bestaan. Daarna werd een film gedraaid met alleen staande ouderen in de hoofdrol. Voor veel van de aanwezigen waren het her kenbare situaties. Na de pauze gaf pro fessor Knipscheer een uitleg over zijn onderzoek over eenzaamheid bij oude ren. Er was bovendien gelegenheid tot vragen stellen. Het was een boeiende middag waarin heel duidelijk naar voren kwam, dat eenzaamheid niet zonder meer alleen staand betekent. Van grote invloed is, in, welke situatie iemand ook zit. Wat die gene er zelf aan doet. Dé boodschap was (hoe moeilijk dat vaak ook is), dat je je mQet laten horen. Volgens de Limmer Gemeenschap zijn in deze discussie vijf zaken belangrijk: wonen, werken, verkeer, veiligheid en recreatie, belangrijke items in het colle geprogramma van deze partij. De LG wil er alles aan doen om zelfstandig te blijven, maar is zich er van bewust dat dat financiële consequenties heeft. Na een inleiding van de beide wethou ders zal er ruimte zijn om zowel mon deling als schriftelijk vragen te stellen. Onder leiding van voormalig Tweede Kamerlid Huiberts zal vervolgens de discussie gevoerd worden. 06-11 072- 5122222 P g L I T I E LIMMEN - Op 30 oktober werden bij een supermarkt aan de Rijksweg enke le kratten zonder flessen ontvreemd. Door een getuige werd gezien dat de bestuurder van een personenauto de kratten ontvreemdde. Het kenteken werd genoteerd. Het onderzoek is gaande. Op de Rijksweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was dat er onvoldoende afstand werd gehouden. Er was alleen materiële schade. Op de Vredeburglaan werd door een 74-jarige bestuurder van een personen auto bij het uitparkeren schade veroor zaakt aan twee personenauto's. Gevonden voorwerpen: een witte RIH- damesfiets, een sleutelbos met twee sleutels aan een geel labels een zwart lederen tas, een Quicksilver'damesfiets. Verloren voorwerpen: 1 autosleutel in etui, metaalkleurig dameshorloge. LIMMEN - Jan Dirkson aan de Dusseldorperweg deed maandagmiddag bij het eieren rapen een bijzondere vondst. Hij trof een enorm ei met een doorsnee van zes centimeter aan, dat maar liefst twee ons woog. Toen hij het ei wilde uitblazen kwam hij tot de ontdekking dat er nóg een ei, com pleet met schaal, in zat. LIMMEN - Op vrijdag 15 november verzorgt het gemengd koor De Vre deburgers uit Limmen samen met het mannenkoor Cantiflora uit Hillegom een jubileumconcert in de Cornelius- kerk te Limmen. De leiding van beide koren ligt in handen van de heer Huub' Bruschke. De koren worden deze avond begeleid door het Symfonie orkest Bloembollenstreek. Het gemengd koor De Vredeburgers opent deze avond met twee prachtige koorwerken, het koor van de Kruis vaarders en Pelgrims uit de opera I Lombardi van G. Verdi en Still ist im Meer uit de opera 'Idomeneo' van W.A. Mozart. Deze werken worden begeleid door bovengenoemd symfo nie-orkest. Aansluitend kunt u genieten van a capella gebrachte liederen, waar onder enkele negro spirituals. Het mannenkoor Cantiflora voert met begeleiding van dit orkest onder ande re het Chor der Gefangenen, uit de opera Fidelio van L. van Beethoven en het Jagerchor uit de opera Der Frei- schütz van C.M. van Weber uit. Ook zij zingen aansluitend a cappella een aan- SV Vredeburg LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde Vredeburg ronde vier van de interne competitie. In groep A won koploper G. Hafkamp zijn vierde partij via een toreneindspel met 1 pion meer tegen R. v.d. Storm. E. Stolp was het slachtoffer van een kleine onoplettendheid in een gewonnen eindspel tegen H. Ebels en moest genoegen nemen met remise door eeuwig schaak. J. Admiraal kwam goed weg tegen de sterk spelende M. Weigraven. In een overweldigende mataanval overzag Weigraven een ontsnapping en ver zandde hierna in een nadelig eindspel, dat hij dan ook teleurstellend verloor. A. Duijkersloot bewees dat goed scha ken tot op hoge leeftijd (81) mogelijk is. Hij wist door secuur spel de in vorm zijnde P.v.d.Heijdt keurig op remise te houden. R. Rommel experimenteerde onterecht in een voordelige stelling tegen D. Schut. Deze onderschatting kostte hem de partij. In groep B won Robert Termes einde lijk zijn eigen partij tegen Tim Nagelhout. Het lukte Siebe Meijer nog niet om zijn lage plaats te verlaten, hij verloor van Liselotte Admiraal, die de punten ook goed kon gebruiken. De uitslagen: A groep: G. Hafkamp-R. v.d. Storm 1-0, E. Stolp-H. Ebels remise, M. Weigraven-J. Admiraal 0-1, J. Zentveld-H. Levering 1-0, D. Schut-R. Rommel 1-0, v. Deen-C. Limmen 0-1, P. v.d. Heijdt-A. Duijkersloot remise, B. v. Diermen-J. Limmen 0-1, B. Kerkhof-H. Brak 1-0, J. Tebbens-J. de Graaf 1-0, W. Koenekoop-T. Al 0-1/ B-groep: Bart Kos-Niels Admiraal 1-0, Willy Könst-Paul Mooij 1-0, Jeroen Duin-Tjeerd Blom 1-0, Maarten Kos- Lex Winder 0-1, Jan Valkering-Wilmer Kaandorp 0-1, Koen Kramer-Paul Evenhuis 1-0, Tim Nagelhout-Robert Termes 0-1, Cees Pepping-Mark Beentjes 1-0, Karin Kos-Willemijn Koot 0-1, Jeroen Kaandorp-Wiedeke Meijer 0-1, Siebe Meijer-Liselotte Admiraal 0-1. tal liederen, waaronder het prachtige Deep harmony met Corrie Smit als alt soliste. Na de pauze speelt het Symfonieorkest Bloembollenstreek onder leiding van dirigent Janos Konrad delen uit de Symfonie nummer 6 van Franz Schu bert. Wie een liefhebber is van romanti sche, (licht) klassieke muziek mag dit concert niet missen. De entree voor dit concert bedraagt f 10,- per persson inclusief een kopje koffie of thee in de pauze. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop bij Albert Heyn en in de bibliotheek Limmen. Op 15 november zijn kaarten verkrijgbaar bij de ingang van de Corneliuskerk. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom. Scoor op groen LIMMEN - Jongeren kunnen deze week in de bibliotheek hun milieuge drag testen. Door een vragenlijst in te vullen doe je de persoonlijke milieu test. Gebruiksartikelen die te maken hebben met school, vakantie, winkelen en wonen worden onder de loep geno men. Met de tekst kun .je zien hoe jij in het dagelijks leven met het milieu omgaat. Er zijn drie uitkomsten moge lijk: je bent een kampioen op groen, je doet het niet slechter dan de meeste jongeren en je bent dus doorsnee groen of je scoort lager dan gemiddeld en je bent grasgroen. Wie meer wil weten kan ook het milieumagazine meenemen. Dat bulkt van handige en leuke tips. Bijvoorbeeld dat je milieuvriendelijk kunt zijn én geld kunt besparen. Een klein voor beeld: als je je walkman elke dag twee uur je favoriete tapes laat afspelen, kos ten wegwerpbatterijen f 165,- per jaar. Oplaadbare batterijen kosten ongeveer f 35,-. Dat scheelt f 130,- oftewel een nieuwe spijkerbroek of vier cd's per jaar. Op de ansichtkaart die in de biblio theek te verkrijgen is, staat een prijs vraag over milieuzaken. Wie meedoet, maakt kans op een stel in-line skates, twee NS Tour Times of een rugzakje. Deelnemers moeten hun kaart wél deze week inleveren bij de 'bibliotheek. Geslaagde lezing Brij derstichting LIMMEN - Ruim twee weken geleden woonden de Plattelandsvrouwen een lezing bij van de Brijderstichting over diverse soorten verslavingen. De opkomst was groot want, zoals iemand terecht opmerkte 'met alleen ouders, maar ook moderne grootouders horen op de hoogte te zijn van wat er op dat gebied in Nederland speelt'. Door middel van een videoband maak ten geïnteresseerden kennis met jonge ren die verslaafd waren (geweest), hoe deze jongeren bij een groep willen horen en hoe moeilijk het is om daar weer mee te breken. Een eye-opener was de mededeling dat ook wiet en hasj door de hoge kwaliteit van de produc ten tegenwoordig wel degelijk versla vend werken. De Brijderstichting begeleidt alcohol-, drugs: en gokverslaafden volgens een eigen plan van aanpak. Eén en ander leidde tot een interessante discussie die door de meerderheid van de aanwezi gen met belangstelling werd gevolgd. SV De Vrijheid LIMMEN - E-klasse J. Drenth 96 pnt. A-klasse: J. Hageman 88 pnt. K. Admiraal 96 pnt. B-klasse: B. Sassen 97 pnt. E. Weijers 96 pnt. P. v. Duivenvoorde 96 pnt. C-klasse: F. Bakker 194 pnt., F. Rients 91 pnt., J. Kaandorp 90 pnt. D-klasse R. v. Duivenvoorde 89 pnt. LIMMEN - Op zaterdag 9 november starten de Uylenspieghels het carna valsseizoen met het traditionele Prin senbal. Afgelopen week hebben alle donateurs hun kaart in huis gekregen en de nieuwe Uylenbabbel, het vereni gingsblad. Als motto hebben de Uylen spieghels dit jaar gekozen voor Back to the Sixties. Aan dit motto hebben ze uiting gegeven met een bord aan de gevel van de Burgerij. Dit motto komt het hele carnavalsseizoen naar voren-. Traditioneel beginnen zij dus met het Prinsenbal en de grote vraag op deze avond is altijd hoe de nieuwe Raad van Elf zal worden samengesteld en natuur lijk wie de rol van Prins op zich zal nemen. Na het vorige jubileumseizoen (de carnavalsvereniging bestond dertig jaar) zijn de leden van de Uylen spieghels ook nu weer druk aan het werk geweest om alles voor te berei den. Dat betekende veel denkwerk, knutsel- en plakwerk, maar ook het bouwen van decors en attributen voor het nieuwe seizoen. Natuurlijk waren er veel overleg en vergaderingen en de sponsors moesten benaderd worden. De meesten zijn weer bereid gevonden en er hebben zich zelfs een paar nieuwe sponsors aangeboden, waar de vereni ging heel blij mee is. Iedereen is zaterdag om 20.00 uur wel kom in de Burgerij. De muziek wordt deze avond verzorgd door Duo Spirit en zij staan garant voor een geweldige avond. Voor wie de voetbalwedstrijd Nederland tegen Wales niet wil missen hebben de Uylenspieghels een oplos sing. Het seizoen gaat beginnen en de Uylenspieghels zijn er klaar voor. Carnaval vieren met de Uylenspieghels. (foto Parakalo) Inleveren kopij voor: MHué 't £wuneJi jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Ummen; N. Admiraal, Bloemenhof 5 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 •Noord-Holland Noord LIMMEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 17