Seniorenlabel uitgereikt voor nieuwbouw Verlengde Horn bij Zorgcentrum De Loet Begroting verdeelt Heilooër raad R2 WELKOM VOOR INSPIRATIE! BENCH SILHOUET Amels Makelaardij (072) 533 533 0 Ingeborg Elzevier houdt spannende monoloog in De Beun UJL 1 S- j) JDrukkerij uitkijkpost bv 61e JAARGANG NO. 45 OMSTREKEN 6 NOVEMBER 1996 Verkeerschaos Kennemerstraatweg Rasti Rostelli in de Buk Uw vertrouwde Contactlens specialist JOHN MOEN GOED GEZIEN HERENAANBIEDING een stropdas cadeau! Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM rEcc h AC HM AN G LOODGIETERS Lezing Arbor Vitae 5331799 Informatie over cliënten raad van zorgcentra Open drive EHK Jubilaris Graag gedaan Creativiteitsmarkt 1U bTnnenhuisarchitectlmjr Redactieacquisitie en administratiei De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) ■MAMA X j _v.y.v De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Tijdens een feestelijke bij eenkomst afgelopen donderdagmiddag is het Seniorenlabel uitgereikt voor de twaalf nieuwe koppelwoningen bij Zorgcentrum De Loet. De woningen zijn gebouwd aan de reeds bestaande Horn en dragen samen de naam 'Verlengde Horn'. Wethouder me vrouw J. Wuijster-Schuddeboom, die volkshuisvesting en ouderenbeleid in haar portefeuille heeft, onthulde de plaquette die bij dit Seniorenlabel hoort. De oplevering van deze twaalf woningen was tevens de start van de bouw van zesentachtig nieuwe wonin gen in de omgeving van De Loet. In haar toespraak benadrukte me vrouw Wuijster dat zorg voor ouderen gemakkelijk te krijgen en veelzijdig moet zijn en vooral op maat geleverd moet worden. „Ouderen mogen," aldus de wethouder, „niet van het kastje naar de muur gezonden worden. Ouderen, maar ook jongeren, kunnen vanaf 1 januari op één punt in het gemeente- huis terecht voor al hun hulpvragen. Dit kan zijn een indicatie voor een zorgcentrum, een woningaanpassing, een indicatie voor thuiszorg of de inschrijving voor een seniorenwoning." Het is de bedoeling dat vanuit dat ene loket, de 'Woonzorgwinkel', cliënten op weg geholpen worden naar een pas send antwoord op hun woon- en zorg vragen en WVG-voorzieningen. Na het onthullen van de plaquette kon de nieuwbouw worden bezichtigd. Alle woningen van de Verlengde Horn zijn afgeleverd met eem standaard pakket voorzieningen: brede deuren, licht knoppen op zithoogte en zonder drem pels. De woningen staan rechtstreeks in verbinding met Zorgcentrum De Loet. De bewoners kunnen gebruik maken van de diensten van het zorgcentrum zoals de warme maaltijden, de kapper of deelname aan activiteiten. Bovendien zijn de woningen aangeslo ten op het alarmeringssysteem van het^ zorgcentrum. De achterliggende ge dachte van de koppelwoning is 'zorg op maat', dat wil zeggen dat de bewoner zelf bepaalt van welke diensten hij gebruik wil maken. Hierdoor is het mogelijk om zo lang mogelijk zelfstan dig te blijven wonen met de mogelijk heid van zorg toch binnen handbereik. Daarnaast is het belangrijk voor oude ren dat voorzieningen als winkels, huis arts, postkantoor en openbaar vervoer, om maar eens wat te noemen, zich op loopafstand bevinden. -777 mmfW'X',gfg -• '''W.IHpillillllllllMMiiMi Ml TÉiiÉ-"lil - ,ntsi Ao Belangstellenden konden een kijkje nemen in een 'levensloopbestendige woning van de Horn, (foto Ab Baart) Het Seniorenlabel is het keurmerk dat ouderenbonden kunnen verlenen aan zelfstandige woonruimte die geschikt is voor alle leeftijden. Met name in Noord-Holland heeft een provinciale werkgroep, bestaande uit leden van de ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB, zich ingezet voor het vaststellen van de eisen en aanbevelingen van het Seniorenlabel. De eisen hebben betrek king op veiligheid, gebruiksgemak, toe gankelijkheid en aanpasbaarheid. Wo ningen die aan dit keurmerk voldoen, zijn zoals dat met een mooi woord heet levensloopbestendig. Dit betekent dat de bewoner niet hoeft te verhuizen als de ouderdom met gebreken komt. Doordat de woning makkelijk aanpas baar is, blijft langer zelfstandig wonen mogelijk, zelfs als de bewoner in een rolstoel terecht komt. Herinrichtingsgebied Het totale plan rond Zorgcentrum De Loet is een initiatief van de Woning stichting Heiloo en bestaat uit achten negentig kwalitatief hoogwaardige woningen. Dit project is een herinrich ting van het gebied tussen de Bu- renweg, Nicolaas Beetsweg, Potgieter- weg, Hasebroekweg en Kleijn Baria ken. De negenenveertig ouderenwoningen die er nu nog staan, verdwijnen om plaats te maken voor vijftig woningen in de sociale huursector (gemiddelde huurprijs f 690,-). De bewoners van de te slopen huizen worden begeleid door een speciaal daartoe in het leven geroe pen sociaal team. Verder komen er der tien huurappartementen in de vrije sec tor (gemiddelde huurprijs f 1300,-) en zes vrije sector eensgezinswoningen (gemiddelde'huurprijs f 1100,-). HEILOO - Dat ook een positieve begroting (met een geraamd overschot van f 1,7 miljoen) niet altijd leidt tot instemmend geknik, bewees de behan deling van de gemeentelijke begroting •voor 1997. De raad bleek in twee kam pen verdeeld. Enerzijds Heiloo2000 en de WD, voorstanders van het college- beleid, en anderzijds CDA en Groen- Links. PvdA en D66 fladderden daar zo'n beetje tussendoor. De PvdA wat meer naar de richting van het college kamp en D66 wat meer in de richting van de oppositie. Korting op welzijnsvoorzieningen Eén van de geschilpunten was de vraag of de korting op welzijnsvoorzieningen in onverkorte vorm moest doorgaan nu blijkt dat er voor 1997 een overschot van f 1,7 miljoen wordt geraamd. Voor het college reden om de taakstelling voor de bibliotheek, het gecoördineerd ouderenwerk en de sociale vernieu wing met een totaal van f 30.000,- te verminderen. Voor de heer Borst (CDA) was dat ech ter onvoldoende. Hij wilde nu alvast zekerheid voor de welzij nsinstellingen dat de korting voor 1998 zou worden geschrapt. De heer Daas (Heiloo2000) wilde daar niet in meegaan. Hij vond dat zeer omzichtig met de welzijnsin- stellingen is omgegaan. Bovendien is al eerder gekozen voor versterking van het marktmeganisme en het accentu eren van het profijtbeginsel. Voor de VVD (mevrouw Cahn) is het niet verstandig om de suggestie te wek ken als zouden de gevolgen van de kêrntakendiscussie nu wel kunnen wor den verzacht. Vooral omdat het finan ciële overschot voor 1997 slechts voor een klein deel door structurele elemen ten wordt veroorzaakt. Voor de heer Van IJperen was de gevoerde heroverwegingsdiscussie een gewone bezuinigingsronde. Daarom was hij tevreden met het terugdraaien van de al eerder genoemde bezuinigen de maatregelen. D66 (de heer Swart) had al bij de algemene beschouwingen in het voorjaar te kennen gegeven dat de kortingen pas in 1998 zouden ™oe- ten worden doorgevoerd en kon daar om waardering opbrengen voor de col legemaatregelen. De heer Pleizier (GroenLinks) had ver dergaande voorstellen van het college verwacht. De financiële meevaller had de voorzieningen goedkoper kunnen In de koopsector worden zes t\Vee- onder-een-kapwoningen met garage (vanaf f 430.000,-) en elf koopwonin gen (vanaf f 255.000,-) geboüwd. Alle woningen zijn geschikt voor bewoners van alle leeftijden, waardoor de wijk een gevarieerd karakter krijgt. De plannen voor de. nvulling van de wijk rond Zorgcefif m De Loet zijn ontstaan uit een samenwerking tussen Woningstichting Heiloo, de gemeente Heiloo, architectenbureau Meyran Partners, de bewonerscommissie en Zorgcentrum De Loet. Het bouwplan wordt in twee fases uit gevoerd: fase 1, de toren met dertien appartementen en het Hildebrandhof met vijftig appartementen, start aan het eind van dit jaar. Fase 2, het zuidelijke hofje met eensgezinswoningen in de koop- en huursector en de zes twee- onder-een-kapwoningen in de koopsec tor, gaat naar verwachting eind volgend jaar van start. De Woningstichting Heiloo ontwikkelt het project zelfstandig. Om dit project met inbegrip van betaalbare huren in de sociale sector rond te krijgen, dra gen gemeente en Woningstichting bij in de exploitatiekosten. De gemeente heeft vijf ton gedoteerd, de provincie kwam vorige week over de brug met een subsidie van f 480.000,- uit het HEILOO - Afgelopen maandag onder vond het verkeer op de Kennemer straatweg behoorlijk wat overlast van de werkzaamheden die aan het wegdek werden uitgevoerd ter hoogte van het Heilooërbos. Lange files, vooral tijdens de ochtend- en avondspits, waren het gevolg. De politie zag zich genoodzaakt de stoplichten anders te reguleren voor een betere doorstroming. Volgens een woordvoerder van openbare werken was het niet mogelijk de werkzaamhe den buiten de spits, bijvoorbeeld s nachts, uit te voeren. De asfaltenngs- werkzaamheden werden in de loop van dinsdag afgerond, waarmee het lange oponthoud voor de wachtende auto mobilisten verleden tijd is geworden. HEILOO - Vrijdag 8 november komt Rasti Rostelli in de BukBuk. Hypno tiseren is een kunst en Rasti Rostelli, bekend van televisie en optredens in hallen waar je een fiets nodig hebt om binnen het uur aan de andere kant te zijn, meent die kunst te beheersen. Een groot deel van zijn publiek weet hij te overtuigen van de kracht die er vol gens hem van hypnose uitgaat. Als de toeschouwers binnen zijn, gaan de deu ren dicht en is vluchten niet meer mogelijk. Iedereen kan 'eruit gepikt' worden om op het podium de verbor gen kanten van het onderbewustzijn te tonen. Wie die confrontatie aandurft met Rasti Rostelli en met zichzelf is van harte welkom in BukBuk. De aanvang is om 20.15 uur. Rasti Rostelli komt niet voor niets naar Heiloo: de entree bedraagt f 37,50. T i c Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 ZAANDAM-HEILOO Stationsweg 6! - Hefoo - lel 072533 00 68 Bij aankoop van een kostuum of combinatie; (actie duurt t/m 13 november) Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie MAKELAAR HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Ar bor Vitae verzorgt Karo van der Burgt op maandag 11 november in de Gereformeerde Kerk, Noordergeest straat 9 te Heiloo een avond over onze aura en onze chakra's'. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt f 10,-. Inlichtingen H. Lambeck, tel. 072-5330523. meen gebruik mogen worden aange wend. Wethouder Bos betoogde dat er gewoon geld overblijft. Ook na een uit gekristalliseerd beleid. Bovendien is er foncjs stads- en Dorpsvernieuwing. De voldoende reserve om eventuele \yoningStichting zal haar reserves moe- 'tegenvallers' in deze sfeer (bijvoor- - -:1- 1 G. Borst (CDA):'Zekerheid voor de welzijnsinstellingen maken en beter toegankelijk voor met name minder draagkrachtigen. Wethouder Bos vertolkte nog eens het collegestandpunt en gaf aan, afhanke lijk van eventuele overschotten, de kor tingen van jaar tot jaar te willen bezien. Een uitspraak, die hij later op de avond enigszins huanceerde. In een motie probeerde het CDA de raad nog te bewegen de welzijnsinstel lingen nog dit jaar te laten weten dat de voor 1998 voorziene kortingen niet zul len worden doorgevoerd. Deze motie kreeg alleen de steun van GroenLinks en werd daarmee verworpen. beeld meer gebruik van de servicetaxi) te kunnen opvangen. Hij vindt het niet nodig deze reserve (f 1,5 miljoen) nog verder te verhogen. Daar kreeg hij Heiloo2000, de VVD en de PvdA in mee, want een amendement van het CDA om de overblijvende WVG-gelden te storten in de WVG- reserve in plaats van aan de algemene middelen toe te voegen (i.e. de reserve heroverweging) kreeg alleen de steun van GroenLinks en D66 en haalde het daarmee niet. Heffingen en OZB Het ingeschatte forse overschot voor 1997 maakt het mogelijk de oorspron kelijk geplande verhogingen van heffingen en OZB aanzienlijk naar beneden bij te stellen. Het college stelt daarom voor niet de oorspronkelijke 3,75 procent maar slechts 1 procent (zijnde de te verwachte?! trend-verho ging) OZB-verhoging door te voeren. Daarnaast zal de afvalstoffenheffing met f 20,- worden verlaagd en zullen de rioolrechten met f 20,- in plaats van f 40,- stijgen. Voor de politieke partijen op zich geen reden om zich daar tegen te verzetten. Heiloo2000 (Daas) zet wel vraagtekens achter de 1 procent trend-verhoging. Iets hoger zou verstandiger zijn gefeest. De VVD (mevrouw Cahn) is blij met de prioriteit die gegeven wordt ten aanspreken voor één miljoen gul den. HEILOO - „Ach mannen, ik ken er niet één die ouder is dan zestien, ook al is hij veertig, vijftig, zestig of zeventig. Misschien heeft de Schepper bedoeld dat ze niet langer dan zestien jaar mee zouden gaan, maar heeft de medische wetenschap Hem onderweg verschalkt. Misschien deugt dit klimaat wel niet voor mannen. Misschien zijn mannen darren die de slacht hebben overleefd en moeten ze daarom wat ontzien wor den." Dat verzucht een Mexicaanse vrouw, Amanda, die terugblikt op het leven met haar Belgische man op zater dag 16 november in Theater De Beun. Als iedereen viel zij bij de eerste ont moeting voor zijn onweerstaanbare charmes. Daarbij hoort echter wel de eigenschap dat hij nooit tegenspraak duldt. Op alle voorstellen van haar man kan Amanda slechts antwoorden met een 'ja, natuurlijk Maar wanneer het verhaal een onverwachte wending neemt, durft Amanda eindelijk nee te zeggen. De monoloog van Amanda, geschreven door Walter van den Broeck en uitge voerd door actrice Ingeborg Elzevier, houdt vaart door de vele dialogen die er op knappe wijze in zijn verwerkt. De spanning wordt verder opgevoerd door de ongewone gebeurtenissen die het stuk een vleugje magie van de Zuid- Amerikaanse literatuur meegeven. Actrice Ingeborg Elzevier heeft een lange staat van dienst. Ze maakte deel uit van verschillende toneelgezelschap pen, zoals Theater, De Haagsche Comedie en Centrum. Recentelijk speelde ze hoofdrollen in En Ik Dan van Annie M.G. Schmidt en Walters Hemel van Martine Bijl. Kaarten voor de voorstelling, die om 20.15 uur begint, zijn van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur verkrijgbaar bij de kassa van De Beun. De entree bedraagt f 20,-, houders van CJP of 65+ betalen f 17,50. HEILOO - Morgen, donderdag 7 no vember, wordt om 10.00 uur in het Open Huis een informatieochtend gehouden voor cliënten van de verzor gingshuizen De Loet en Overkerck. Deze informatieochtend gaat over de cliëntenraad die per 1 januari volgend jaar wordt ingesteld. Omdat de Heilooër verzorgingshuizen De Loet en Overkerck per 1 januari gaan fuseren wordt er voor beide hui zen één cliëntenraad ingesteld. In de raad hebben zeven leden zitting, van beide huizen een bewonersvertegen woordiger, twee vertegenwoordigers van ouderen in de aanleunwoningen, twee ouderen uit de wijk en een onaf hankelijk voorzitter. De raad vergadert over allerlei zaken die onder de aan dacht gebracht moeten worden bij het bestuur en de directie van de nieuwe stichting Woon- en Zorgcentrum Hei loo. De bewoners van de beide verzorgings huizen worden over de nieuwe cliën tenraad in hun eigen verzorgingshuis geïnformeerd. Ieder ander die meent op één of andere wijze cliënt te zijn is van harte welkom op de informatieoch tend in het Open Huis. HEILOO - Op 11 november houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis. De drive begint om 20.00 uur en eindigt rond 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer D. Leurink (tel. 072-5334366) of bij de heer K. Knegt, (tel. 072-5334056). WVG-gelden Ook het toevoegen van het overschot aan WVG-gelden (gelden bedoeld voor het uitvoeren van de Wet Gehandi capten) aan de algemene middelen riep de nodige discussie op. Met name van CDA en GroenLinks. Voor het CDA is de complete doelgroep zeker nog niet bereikt. Vooral in de categorie 65 plus sers zal nog veel moeten gebeuren. Ook door middel van toegesneden voorlichting. Voor GroenLinks zijn deze gelden niet beschikbaar gesteld om de OZB te ver lagen, maar moeten zij beschikbaar blijven voor de doelgroep. Ook D66 vindt dat WVG-gelden niet voor alge lidmaatschap van het Kerkkoor St. Caecilia. Dit feit wordt herdacht in de Willibrorduskerk aan de Westerweg tij dens de eucharistieviering van 10.00 uur. blij met de prioriteit die gegeven wor HEILOO - Zondag 10 november her- aan de lastenverlaging voor de burgers,. c g kker zijn 25-iarie maar blijft wel vasthouden aan het stre- denkt de heer L. Bakker zijn jarig ven naar 100% kostendekking voor de heffingen. Voor de PvdA (Van IJperen) is de totale lastendruk voor de indivi duele burger van belang en daaraan dient een goede kwijtscheldings- en ontheffingsregeling te zijn gekoppeld. D66 (Swart) kon zich eveneens vereni gen met de collegevoorstellen. Vooral de verhoging van de OZB met uitslui tend een trend-verhoging is conform de eerder geuite wens van D66. GroenLinks (Pleizier) vindt dat de maatregelen in het voordeel van bezit ters van dure huizen uitpakken. Zij hebben het meeste voordeel van de OZB-verlaging en profiteren daarnaar in gelijke mate van de heffings-kortin- 8en- lees verder op pagina 2 HEILOO - Ouderen en alleenstaanden die een klusje hebben waarvoor ze geen professionele hulp kunnen krij gen, kunnen bellen naar Graag gedaan'. Daar staan tien mensen klaar om hen uit de nood te helpen. 'Graag gedaan' is een onderdeel van Stichting Ouderenwerk Heiloo. Voor informatie kunt u bellen met A.C. Bruin, tel. 072- 5333921 of C. van Ginkel, 072-5334133. HEILOO - Vrijdagavond 8 november en zaterdag 9 november de gehele dag zullen tien dames uit Heiloo en omge ving de resultaten van hun (vaak uit de hand gelopen) hobby tonen. Van huis vlijt kun je bijna niet meer spreken, ware kunstwerken zitten er tussen. Zoals onder andere de poppen van cur sisten van-Roos Margiono. Deze trol len, kabouters, bosfiguurtjes en droom- bollen worden gemaakt van zelfhar- dende klei waarna ze worden beschil derd. Wanda Vasbinder maakt kerst kaarten van stryroper en metalic garens. Het keramiek van Nel de Ruijter is geen draaiwerk maar wordt gemaakt van lappen klei. Zij vormt van deze lappen schalen of vazen. Marijke Waaijer uit Egmond maakt kaarten van driedimensionaal knip werk. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van poëzieplaatjes die op verschillende niveaus opgeplakt worden, waardoor je diepte-effect krijgt. Jos Manni uit Heiloo laat zien dat je met textielverf een oud kledingstuk of uit de tijd geraakte gordijnen weer een modern aanzien kunt geven. Met strijkpatronen en tubes met balpenpunten kunt u - zelfs als u niet zo creatief bent - aan de slag. Verder zijn er kramen met houten speelgoed, kinderkleding en stoffen beesten. Veel kant en klare cadeau ideeën, maar ook zeker voor creatieve personen nieuwe uitdagingen. Het geheel wordt opgeluisterd door de musette-accordeonist Jules Bart. Met het oog op de komende feest maand is het zeker de moeite waard een kijkje te komen nemen op deze creativiteitsmarkt in 't Loo. vanol 2250, BENDERS MEUBELATELIER Kennemerstraatweg 99 -1851 BC Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1