Informatie over de tijdelijke stimuleringsregeling duurzaam bouwen Taltiid Sinnige's fruit, munt uit!! Sinnige's fruit munt uit! voordeel bij uw SPETTERS V/DWÜK mrêff bakker @;S «€MM€R ^specialisten! 'Uit eigen weiderij' Kogelbiefstuk Pekelvlees i5ogram 2,45 Runder Rollade i5ogram 2,95 4 Tartaar 5,00 Milieuvriendelijk verbouwen met subsidie Bekendmaking wijziging Algemene plaatselijke ver ordening 1995 De chemokar staat weer in het dorp PAGINA 8 UITKIJKPOST - 6 NOVEMBER Vervolg informatierubriek Milieuvriendelijk bouwen is belangrijk. Steeds meer mensen zijn daarvan overtuigd. Bij de bouw van nieuwe huizen wordt dan ook reke ning gehouden met het milieu door duurzaam te bouwen. Dubbele beglazinggevelisolatie waterbesparende toilettennoem maar op. Bij verbouwingen aan bestaande huizen is een milieuvriendelijke aanpak nog veel minder gewoon. Een reden daarvoor is dat nog niet iedereen op de hoogte is van de mogelijkhe den. Wat ook meespeelt zijn de kosten van een milieuvriendelijke aanpak. Deze liggen vaak iets hoger. Toch vindt de overheid het belangrijk dat ook bij verbouwing van bestaande huizen reke ning wordt gehouden met het milieu. Daarom bestaat drie jaar lang -van 1996 tot en met 31 december 1998- de mogelijkheid om een tegemoetkoming te krijgen in de meerkosten (de extra kosten die milieuvriendelijk bouwen met zich mee brengen). Hieronder wordt uit gelegd hoe deze regeling, de zogenaamde Tijdelijke stimulerings-regelmg duurzaam bou wen, in elkaar zit. Wanneer kunt u gebruik maken van de regeling? Alle eigenaren en huurders van woningen kunnen in aanmerking komen voor subsidie. Een belangrijke voorwaarde is wel dat het gaat om een verbouwing van een bestaande woning. Met een bestaande woning wordt bedoeld een woning die voor bewoning gereed is gekomen vóór 1996. Voor welke voorzieningen is subsidie mogelijk? Een tegemoetkoming kunt u alleen ontvangen voor voorzieningen die staan .op de lijst van duurzame voorzieningen aan het einde van deze tekst. Op die lijst staan bijvoorbeeld gevelisolatie, dubbel glas, warmtemeters voor de radiator en waterbesparende kranen. Er wordt echter geen subsidie gegeven voor maatregelen die algemeen gebruikelijk zijn, zoals het verwijderen van asbest. Een aantal voorzieningen zijn verplichte voor zieningen. U kunt alleen subsidie ontvangen als u tenminste ajje_ verplichte voorzieningen aanbrengt. De verplichting geldt niet als de voorzieningen al in de woning aanwezig zijn of als het technisch niet mogelijk is deze voorzieningen aan te brengen. De verplichte voorzieningen zijn: - isolatie van de gevel (aan de binnenkant, de buitenkant of in de spouw); - isolatie van de begane-grondvloer; - isolatie van het dak (aan de binnenkant of buitenkant); - isolatie van de buitenramen, -deuren en - kozijnen; - een Verbeterd-Rendement verwarmingsin stallatie of een Hoog- Rendement verwarmingsinstallatie. Moeten de voorzieningen worden aange bracht door een aannemer? U kunt voor subsidie in aanmerking komen ongeacht of u de werkzaamheden zelf uitvoert of dit door een aannemer laat doen. Het bedrijf dat de voorzieningen aanbrengt moet wel een erkend bedrijf zijn. Met de aan vraag dient u mee te nemen een door de Kamer van Koophandel gewaarmerkte kopie van de vestigingsvergunning of de vestigings ontheffing. Ondernemers die bij de Kamer van Koophandel staan ingeschreven voor een bedrijfstak mogen alleen die werkzaamheden verrichten waarvoor zij staan ingeschreven. Welke kosten zijn aanvaardbaar? Voor elke voorziening op de lijst is vastge steld wat de meerkosten zijn in vergelijking met niet-duurzame voorzieningen. Deze lijst van vastgestelde meerkosten gebruikt de gemeente voor het berekenen van de subsi die. Het kan dus zijn dat u in werkelijkheid meer of minder uitgeeft dan de kosten vol gens de lijst. Als u de voorzieningen zelf aan brengt, geldt voor de meeste voorzieningen een lager bedrag aan meerkosten. Om voor subsidie in aanmerking te komen, moet u voorzieningen aanbrengen waarvan de totale subsidie minimaal 1.000,-- per woning bedraagt. Bij zelfwerkzaamheid gel den lagere subsidies. Dat kan betekenen dat u meer voorzieningen moet aanbrengen om aan de, minimumgrens van 1.000,-- te komen. Er is geen maximum aan de kosten, maar wel een maximum aan subsidie. Hoeveel subsidie kunt u krijgen? Voor elke voorziening is een subsidiepercen tage vastgesteld. Dit loopt uiteen van 25% tot 75van de meerkosten, maar voor de mees te voorzieningen is de bijdrage van 50% van de meerkosten. U kunt nooit meer subsidie ontvangen dan 5.000,- per woning. Kunnen huurders subsidie aanvragen? Huurders kunnen zelf subsidie aanvragen. Op het aanvraagformulier moet de eigenaar van de woning verklaren dat hij/zij instemt met het aanbrengen van de voorzieningen. Tot wanneer kunt u subsidie aanvragen? Uw aanvraag kunt u indienen tot en met 31 oktober 1998. Maar aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. De mogelijkheid bestaat dus dat de subsidie al is toegewezen aan andere aanvragers op het moment dat u uw aanvraag indient. Het is daarom goed om eerst bij de gemeente te informeren hoeveel subsidie er nog beschik baar is voordat u plannen gaat maken en offertes laat opstellen. Wat is de procedure voor het aanvragen van subsidie? Bij de gemeente kunt u terecht voor het 'Aanvraagformulier subsidie Duurzaam Bouwen". Op het formulier vermeldt u de voorzieningen die u wilt aanbrengen en hoe veel materiaal hiervoor nodig is. Het ingevul de formulier dient u in bij de gemeente. De gemeente beoordeelt of uw aanvraag vol doet aan de regeling en of er nog voldoende subsidie is om uw aanvraag te honoreren. Binnen acht weken ontvangt u ofwel een afwijzing ofwel een "Beschikking tot verlenen van subsidie" Dit is een voorlopige subsidie toekenning. Binnen een half jaar na de beschikking moeten de werkzaamheden zijn begonnen. Maar u mag de werkzaamheden sowieso pas uitvoe ren nadat u de beschikking hebt ontvangen! Een eerdere start is alleen mogelijk als de gemeente hiervoor toestemming geeft. Nadat de voorzieningen zijn aangebracht, meldt u dit aan de gemeente met het "Gereedmeldingsformulier subsidie Duurzaam Bouwen". Op het formulier vermeldt u welke voorzieningen daadwerkelijk zijn aangebracht en hoeveel materiaal hiervoor gebruikt is. Dit formulier kunt u indienen tot en met 31 oktober 1999. De werkzaamheden moe ten dus uiterlijk op deze datum gereed zijn. Als uw gereedmelding na 31 oktober 1999 bij de gemeente binnenkomt, ven/alt de subsidie. Met de gereedmelding moet u de rekeningen en betalingsbewijzen meesturen. Kassabonnetjes worden niet geaccepteerd. U dient een gespecificeerde rekening mee te sturen. De gemeente beoordeelt of de aangebrachte voorzieningen voldoen aan de regeling. Als dit zo is, berekent de gemeente de subsidie opnieuw over de werkelijk gebruikte hoeveel heid materiaal. Binnen acht weken na de gereedmelding ontvangt u dus ofwel een afwijzing ofwel een "beschikking tot verstrek ken van subsidie". Dit is de definitieve subsi dietoekenning. U kunt nooit méér subsidie ontvangen dan de subsidie die is genoemd in de beschikking tot verlenen van subsidie. Als u minder mate riaal heeft gebruikt dan bij de aanvraag is opgegeven, wordt de subsidie na de gereed melding uiteraard lager vastgesteld. Als u meer materiaal heeft gebruikt, ontvangt u over dit meerdere geen subsidie. Het is dus belangrijk om vooraf een goede inschatting te maken van de benodigde hoeveelheid materi aalr. Hoe en wanneer wordt de subsidie uitbe taald? De gemeente betaalt de subsidie uit aan de aanvrager als bijdrage ineens. De gemeente moet de subsidie uitbetalen uiterlijk een jaar na de beschikking tot verstrekken van subsi die, maar het kan dus eerder. Informeert u bij de gemeente welke termijn zij aanhoudt. Controleert de gemeente de werkzaamhe den? Het is mogelijk dat het aanvraagformulier de gemeente niet voldoende informatie biedt om uw aanvraag te beoordelen. De gemeente zal dan aanvullende informatie bij u opvragen of ter plaatse de situatie controleren. Na het indienen van de gereedmelding moet duide lijk zijn dat de werkzaamheden ook inderdaad zijn uitgevoerd. De gemeente kan dit contro leren door de rekeningen die u meestuurt met de gereedmelding of door de woning te bezoeken. U bent verplicht om alle rekeningen en betalingsbewijzen voor controle beschikbaar te houden gedurende vijf jaar na de gereed melding. Waar kan ik informatie of formulieren opvragen? Voor informatie of aanvraagformulieren kunt u contact opnemen met de heer M. van Wijk, telefoonnummer 072 -531 32 25. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij besluit van de gemeenteraad van 4 november 1996 de Algemene plaatselijke verordening 1995 is gewijzigd. Deze wijziging betreft in hoofdzaak enkele redactionele aanpassingen, aanpassingen aan gewijzigde wetgeving (o.a. Gemeentewet en Wet milieubeheer) en een aanpassing van het verbod tot het stoken van vuur aan het provinciaal en regionaal beleid terzake. De wijziging treedt in werking op 14 novem ber 1996. Eerdergenoemd raadsbesluit ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 126. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Nadere informatie over deze wijziging kunt u ook bij deze afdeling krijgen, tel. 072 - 531 32 26 of 531 31 20. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges een afschrift van het vorengenoemde raadsbesluit verkrijgen. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Het Zandstuk 19, J.P. Blokker - plaatsen garage Vredenoord 61, J.P. Kaandorp - plaatsen dakkapel Fontein Verschuirlaan 20, L.M. Straatsma - plaatsen carport Kennemerstraatweg 129, Amels Makelaardij - veranderen woonhuis Kennemerstraatweg 129-131, Amels Makelaardij - veranderen kantoor met boven woning. Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij het K.C.A. Depot bij de Afvalbrengplaats. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid 0 gesteld om uw klein gevaarlijk afval op een milieuvriendelijke manier te laten ven/verken. De gemeente "zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. De chemokar staat op dinsdag 12 november a.s. bij: De Loet (naast de glasbak) 08.30 - 09.30 uur Van Foreestlaan (naast de brievenbus) 09.40 - 10.30 uur Willibrordusweg (naast de glasbak) 10.40 - 12.00 uur Stationsplein (naast de glasbak) 12.40 - 14.00 uur Zevenhuizerlaan (naast de glasbak) 14.10 - 15.00 uur Ypesteinerlaan/Rosendaal (naast de glasbak) 15.10- 16.00 uur Op woensdag 13 november a.s. staat de chemokar bij: Boekenstein (scholen) 08.30 - 09.30 uur De Kloosterhof (Buk-Buk) 09.40 - 10.30 uur Ewislaan/Westerweg (supermarkt) 10.40 - 12.00 uur Het Hoekstuk (naast glasbak) 12.40 - 14.00 uur Ringweg (naast de brievenbus) 14.10 - 15.00 uur Van Vladerackenlaan (naast de brievenbus) 15.10 - 16.00 uur. Let op! Nooit probleemstoffen onbeheerd op de afhaalplaats achterlaten. Dit is levensge vaarlijk (bijvoorbeeld voor kinderen). Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij het K.C.A. Depot bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 16.00 uur, vrijdag tussen 08.00 en 12.00 uur en op zaterdag (oneven weken) tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie is verplicht. 250 gram *Voo* ofe, de CotenfauK éüojèfe (a&k dc cvee&f - - - nu 2 winkels in Heiloo 6 pond super Jonagold 4 pond Doyenné du Cornice4'95 St. Maartentip: f 4,95 4 pond Clementine mandarijnen 4 pond Delba, fijne handappel IMBl^2,50 HééN<il^ers^ndijvj^^T*T:V héél kilo kogelharde spruitjes hagelwitte bloemkool 3 pond super Muskaatdruiven. J?'?® 100 gram kerriesalade 7. Kennemerstraatweg 301 hk Zevenh. laan Kennemerstraatweg 404 tussen slagerij Brink en echte bakker Hemmer geldig t/m volgende week woensdag 2 50 «einERS TARWE normaal nu St o^roo" is gemaakt van supergezonde granen en zaden. 4 MUESU-CADETTEN normaal 5^0nu-*25 GEVULD SPECULAASRONDJE normaal ^75 nu - HONING TAAI-TAAI STUK normaal 5^nu een heerlijk ambachtelijk stuk snijtaai r-t MJ-ttv-. <i~Q hteen».eq 162 - Heiloo - KennemerstraaWeg 402 I 1 1 Ingediende bouwaanvragen 9 vlees en vleeswaren van topkwaliteit iVers— EEG is goedgekeurd. ®l lij 1 -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8