Niet uit het Raam en Pigmeat op Bukpodium Voetbaljeugd HSV verkoopt kaarten voor Reigersdaal Verontruste bewoners voeren actie op de Boekelermeerweg [N] Pffi Nieuw Leven zingt Judas Maccabaeus Zaalvoetbal na t M I Falkland krijgt lachers op zijn hand met de klucht 'Mijnheer gaat op jacht :;Jê 1 Jj Vos Makelaardij Amels Makelaardij De Allerbeste Service A P E L L A ■lliira Nic, Ursem schilders Glasschade UfSem Decorette Urseiïl (072) 533 533 0 j' Drukkerij uitkijk post bv 13 NOVEMBER 1996 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E M OMSTREKEN 61e JAARGANG NO jOHN MOEN GOED GEZIEN Informatiebijeenkomst over fusie Egmond-Heiloo Sint Nicolaas is onderweg v4- T J NASSAU instituut VAN DER BORDEN jMOEBDEKFLffiflffl CEES HACHMANG LOODGIETERS SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Sleutel nieuwe Trefpunt overhandigd vrijdag 15 november de Foresters - Poseidon Sporthal t Vennewater Aanvang: 20.40 uur Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM Gevonden voorwerpen Geslaagd m mm m m Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nn=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! S ,<§NV§ HEILOO - BukBuk maakt zich op voor theaterprogramma Luisteren op vrijdag 15 november. Dat wil zeggen: voor een selectie van liedjes uit diverse producties van de formatie Niet uit het Raam. Het wordt meer een avond voor muziekluisteraars dan voor echte lief hebbers van cabaret en toneel pur sang. Joep van Deudekom, Peter Heerschap en Viggo Waas laten op deze avond onder regie van Bram Vermeulen hun muzikale fantasieën de vrije loop. Ook de begeleiders Arie van der Wulp en Joop van Dijk dragen hun steentje bij. De zaal is open vanaf 20.00 uur en de toegang bedraagt f 12,50. Op zaterdag 16 november vereren oude bekenden de BukBuk met een bezoek: het duo Pigmeat vormt al jaren een vast onderdeel van de Buk-pro- grammering en heeft in al die tijd nog niets aan gezelligheid ingeboet. Met een minimum aan middelen wordt een maximum aan sfeer gecreëerd. Het Bukcafé is open vanaf 21.00 uur en de entree is een tientje. Onder het genot van een kopje koffie of thee of iets anders kan iedereen op zondag 17 november vanaf 17.00 uur bijkomen in het Bukcafé van twee hef tige muziekdagen. De toegang is dan gratis. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 OMDAT'IEDER VAARWEL EFN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 Op de Van Rijckenborgh school wordt nog hard gewerkt aan de peace posters. (foto Parakalo) HEILOO - Ruim driehonderd basis schoolkinderen van groep zeven en acht leggen deze week de laatste hand aan hun Vredesposter. Zij doen mee aan een internationale wedstrijd van de Lions Club die als thema 'Bouwen aan een wereld van vrede' heeft. Over de hele wereld doen vierhonderdduizend schoolkinderen mee aan deze 'peace poster' wedstrijd. De Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden heeft vanwege de grote belangstelling besloten de deelname aan deze wedstrijd te beperken tot de basisscholen in Heiloo. Per school (negen basisscholen doen mee) mogen vier posters ingeleverd worden, die van 18 tot en met 25 november geëxpo seerd worden in het gemeentehuis. Maar voor het zover is moet een des kundige jury zich over de werkstukken buigen. Voorzitter burgemeester N. Schoof, Ineke Watzema, Trix Sterkman en Wim Klein-Schiphorst staan voor de lastige taak te beoordelen hoe de kin deren het thema 'Bouwen'aan een wereld van vrede' vorm hebben gege ven. Van elke school wordt een winnaar aangewezen. Voor haar of hem ligt een leuke prijs klaar, beschikbaar gesteld door de sponsors van de actie. Eén pos ter wordt uitgeroepen tot winnaar van Heiloo. Deze krijgt als prijs een heuse zweefvlucht aangeboden. Bovendien is er voor alle deelnemers een gratis treinkaartje voor een dagje uit. Burgemeester N. Schoof maakt don derdag 21 november in de hal van het gemeentehuis de prijswinnaars bekend. Leerlingen, juffen, meesters, vaders en moeders zijn hierbij van harte welkom. Omdat het een internationale wedstrijd betreft, blijft het hier niet bij. De negen gekozen posters dingen ook mee naar de titel 'winnaar van Nederland', die zich vervolgens in Amerika in de race mag storten om de wereldprijs: een trip naar New York in het gezelschap van twee familieleden, waarbij in elk geval een bezoek wordt gebracht aan de HEILOO - Bewoners van de Boekeler meerweg hebben maandagmiddag tij dens een spontane actie de weg afge sloten voor het verkeer. Om 16.00 uur werd de Boekelermeerweg op drie plaatsen met tractoren afgezet, op het industrieterrein Alkmaar, bij de' Nijen- burgerweg en bij de Kanaalweg in Heiloo. Met deze actie protesteren de bewo ners van de Boekelermeer tegen de toenemende overlast van het sluipver- keer, dat meent via deze weg een snel lere route te volgen. De bewoners zou den graag zien dat de Boekeler meerweg bij het industrieterrein Alk maar wordt afgesloten voor het sluip- verkeer. Paul Rotteveel namens de bewoners: „Wij hebben hier allemaal schoolgaan de kinderen, van wie de veiligheid steeds meer in gevaar komt. Er doen zich herhaaldelijk incidenten voor, zoals vorige week de bestuurder van een trekker die klappen kreeg omdat hij een gehaaste automobilist niet liet passeren. Met de groei van het indus trieterrein bij de vuilverbranding in Alkmaar is de overlast alleen maar toe genomen. Terwijl je als automobilist makkelijk langs het kanaal kunt rijden, dat is bijna niet om en ook nog eens sneller." De maandagmiddag en -avond werd uitgekozen voor de actie vanwege Sint Maarten. „Dan kunnen onze kinderen veilig langs de deuren om hun snoep op te halen." Rotteveel noemt de actie zeer geslaagd. „Alle passerende fietsers waren sowieso zeer tevreden. Ze vroe gen of we dinsdag de weg weer wilden afsluiten. Zelfs van de automobilisten kregen we zeer veel bijval, een enkele agressieveling daargelaten, dus we hopen dat ze nu eens gaan nadenken en voortaan een andere route kiezen. Wij hebben in elk" geval een duidelijk sig naal gegeven." Verenigde Naties. Maak de droom waar De Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden heeft voor de winnende posters een bestemming gezocht en gevonden. Van de negen kunstwerken worden full colour wenskaarten ge maakt, die deel uitmaken van een setje van twaalf. De kaarten zijn prima te gebruiken als kerst- of nieuwjaarsgroet. De opbrengst van de verkoop van deze kaarten komt ten goede aan het project 'Maak de droom waar', een initiatief van de Stichting voor geestelijk en maatschappelijk Welzijn Gehandicap ten Nederland (SGWN). De Lions Club wil een aantal verstandelijk ge handicapte kinderen in het voorjaar naar Disneyland in Parijs laten gaan. Deze kinderen zijn afkomstig uit Heiloo, Limmen en de Egmonden en wonen in Reigersdaal in Heerhugo- waard. De verkoop van de setjes kaarten (a f 12,50) is toevertrouwd aan de voet ballende jeugd van HSV en start op zaterdag 16 november. De betaling gaat net als bij de Kinderpostzegels: via een eenmalige machtiging kunnen de kopers* het bedrag van hun rekening laten afschrijven. De kaarten worden maandag 9 december aan huis gele verd. Wie kaarten wil kopen maar geen HSV'ertje aan de deur heeft gehad, kan zijn bestellling doen bij Drukkerij Uitkijkpost aan de Hoefsmid 5. Telefonisch bestellen is niet mogelijk, omdat er een handtekening is vereist. De kaarten worden wel thuis afgele verd. HEILOO - Op maandag 18 november om 20.00 uur is er een informatieavond voor de bevolking specifiek over het onderzoek naar een eventuele meer waarde van een fusie Egmond-Heiloo en de ontwikkelingen in de regio: De bijeenkomst vindt plaats in de con ferentiezaal van Psychiatrisch Centrum Willibrord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Tijdens deze bijeenkomst krij gen burgers informatie over het onder zoek naar schaalvergroting Heiloo- Egmond en worden de afspraken met Alkmaar nader uiteengezet. Aanmel ding voor deze informatieavond kan door het invullen en opsturen van de aanmeldingsbon in de nieuwsbrief die afgelopen week huis-aan-huis is ver spreid. HEILOO - Al geruime tijd maken de winkeliers ons duidelijk dat Sint Nicolaas weer in aantocht is. De goed- heiligfnan is inmiddels met zijn Pieten per stoomboot uit Spanje vertrokken. Hij liet vorige week via de marifoon aan de Uitkijkpost weten ondanks de zware storm toch lekker op te schieten. Zijn stoomboot ligt dit jaar wel wat diep in het water omdat het heel erg zwaar beladen is met pakjes en snoep goed, maar de reis verloopt desondanks voorspoedig. Op 16 november zal de Sint voor het eerst voet aan wal zetten in Harlingen. Een week later, op 23 november, komt Sinterklaas dan naar Heiloo. De optocht, waar veel Heilooër verenigin gen acte de présence zullen geven, begint om 11.00 uur op de parkeer plaats aan de Westerweg tegenover de Willibrorduskerk. Om 11.45 uur arri veert de stoet bij het gemeentehuis, waar burgemeester N. Schoof Sint Nicolaas officieel zal ontvangen. Aansluitend bezoekt de bisschop uit Myra met een aantal van zijn Pieten de wijkverenigingen Plan Oost, Ypestein, Termijen en Vredenoord. Gids? Bel: (072) 5118552 COMPUTERCURSUSSEN: Kennismaken met de PC; WP; Word; Excel; Exact; Ms-Dos; Lotus; dBase; Windows etc. MAK«.AA*mj V«ÖEiet<»ilNGEfN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 ■///"■■'f «i.-: HEILOO - Na het geslaagde jubileum concert van Nieuw Leven vorig jaar is dit jaar gekozen voor het oratorium Judas Maccabaeus van Handel. Dit gro te werk voor solisten, koor en orkest schreef Handel precies 250 jaar gele den. Solisten zijn Hanneke Kaaschieter (so praan), Eline Harbers (alt), Robbert Overpelt (tenor), Henk van Heijns- bergen (bas-bariton) en Ada Knop (clavecimbel). De begeleiding wordt verzorgd door het Amsterdams bege leidingsorkest Philharmonia. Dirigent is Marcel Joosen. Het concert zal plaatsvinden op 26 Actievoerders houden vastberaden het verkeer tegen op de Boeke lermeerweg. (foto Parakalo Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Woensdagmiddag is het zo ver. Dan wordt de sleutel van het nieu we Trefpunt overhandigd door de Woningstichting aan de gebruikers van het nieuwe gebouw. De Vrijwilligers Vacaturebank betrekt al op 14 november de nieuwe behui zing. De vacaturebank is doorlopend bereikbaar voor inlichtingen en het maken van een afspraak op de tele foonnummers 072-5331883,5331297 en faxnummer 5334515. De spreekuren komen hiermee te vervallen. Ook de KBO, de Anbo en de Stichting Ouderenwerk nemen hun intrek in de nieuwbouw. Het juiste adres is Abra ham du Boishof 2, 1852 EZ. Het tele foonnummer blijft hetzelfde, 072- 5331297. Vanwege de verhuizing is de Stichting Ouderenwerk vrijdag 15 november de gehele dag niet bereik baar. Maandag staan het ouderenwerk en de bonden weer voor u klaar. De officiële opening van 't Trefpunt is op woensdag 11 december. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. MAKELAAR HEILOO - De volgende voorwerpen werdeil bij het bureau als gevonden aangemeld. Diverse sleutels, een linker herenhandschoen, een zwarte koffer, een blauw/wit portemonnee-rugtasje, een metalen koffer met medische arti kelen. HEILOO - Onze oud-plaatsgenoot Paul Dirks behaalde aan de VU in Amsterdam zijn doctoraal economie, richting accountancy. Zijn zus Birgitta Dirks slaagde eveneens aan de Vrije Universiteit voor haar arts-examen. -i 1 De cast van Falkland bijeen in een schitterend decor. (foto Parakalo november in de Moeder Godskerk aan de Holleweg ^n begint om 20.00 uur. De toegansprijs (aan de kerk) bedraagt f 29,-. en voor CJP/65+ f 26,50. Maar u kunt ook goedkoper terecht, namelijk door u in voorverkoop of via telefoni sche reservering van te voren te verze keren van plaatsbewijzen. De prijzen zijn dan respectievelijk f 26,50 en f 24,- Voorverkoopadressen zijn de Bruna- boekhandel, Stationsplein 4 en Post agentschap en rookshop Braam, win- kelcentfum 't Loo. Voor telefonisch bestellen kunt u terecht op 072-5338669 (mevrouw Lamers) of 5335266 (de heer de Boer). HEILOO - Amsterdam aan het begin van deze eeuw. In de salon van het echtpaar De Ridder is Leontien (een rol van Wobke de Vries), de vrouw des huizes, bezig met het vullen van patro nen voor het jachtgeweer van haar echtgenoot, bijgestaan door haar aan bidder Verlinden (een rol van Allard de Graaf), medisch arts met literaire aspi raties en derhalve een nogal geëxal teerd jongmens. Zo begon vrijdagavond het eerste bedrijf van de klucht 'Mijnheer gaat op jacht', geschreven door Georges Fey- deau in 1892 en, ruim honderd jaar later, opgevoerd voor een uitverkochte Beun door Falkland Toneel. Met een thema dat van alle tijden lijkt te zijn: wederzijdse ontrouw. De amoureuze escapades van Rudolf de Ridder, schit terend neergezet door Jaap Schuring, zorgen voor flink wat hilarische verwik kelingen, zeker als in het tweede bedrijf blijkt dat de afspraken voor deze bui tenechtelijke uitspattingen van beide echtgenoten in hetzelfde huis zijn ge maakt. Maar zoals het een echte klucht bet aamt, loopt de boel flink in het hon derd. Tegenslag, onverwachte bezoe kers en de hermandad voor de deur zijn de ingrediënten voor dolkomische ont wikkelingen, waar het publiek zich dan ook kostelijk mee amuseerde. Al spoe dig ontdekt Leontien dat haar man Rudolf haar bedriegt met zijn zoge naamde jachtpartij bij zijn oude vriend Boonebacker (Cor Veen). In werkelijk heid heeft hij een rendez vous met de vrouw van Boonebacker. Uit wraak besluit Leontien met Verlinden mee te gaan naar zijn kamers in het huis van mevrouw Bentinck van Foreest (Puck Koomen), een aan lager wal geraakte freule. Een daverend applaus klinkt als het doek voor het tweede bedrijf opgaat, zo mooi vindt het publiek het decor, dat consequent in zwart-wit is uitgevoerd, evenals de kostuums. Falkland heeft, onder leiding van regisseur Jan Hoedjes, heel wat werk verricht om het stuk zo bijzonder en tot in de puntjes verzorgd neer te zetten. Een compli ment voor decorbouwers Gerard Gilles, Siem Schram en Cees Lammers. In het huis van de freule ontdekt Leon tien haar man, terwijl hij geen notie heeft van haar aanwezigheid. Uit angst voor een schandaal wijst ze haar amant af en brengt de nacht alleen door. En dan barst de klucht pas echt goed los. De politie doet een inval om Boone- backer's vrouw te betrappen en na veel heen en weer geren over het toneel weet Rudolf er tussenuit te knijpen. Ook neef Johan (Edo Postma), de plat zak student, blijkt in hetzelfde huis een liefje te hebben. Het derde bedrijf speelt weer in de salon van de De Riddertjes. Alle spe lers kunnen zich nog eens van hun beste kant laten zien om het stuk tot een goed einde te brengen. Dankzij de tussenkomst van de commissaris (Maarten Schols) wordt een en ander opgehelderd, neef Johan ziet kans er nog even gauw munt uit te slaan en Leontien (haar bijna-ontrouw blijft onontdekt) vergeeft haar ontrouwe echtgenoot. Een klein rolletje, maar daarom niet minder komisch, is die van het meisje Doortje (Caroline Sprenger), het pro totype van de onverschillige en snel geïrriteerde dienstmaagd. Een leuke vondst was het optreden van het salon ensemble, dat de bedrijven aan elkaar speelde, jammer dat het wat dun klonk uit het hoekje naast het podium. Falkland Toneel heeft zich met dit hila rische stuk van een heel andere kant laten zien dan het publiek tot nu toe gewend was. Een klucht vereist een goede timing, én tijd voor het publiek om te lachen, iets waar het af en toe nog aan ontbrak. Maar geslaagd was het, zonder meer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1