Kokkin! gaat met elan het najaar in kokkini ■n -F Badjas en jumpsuit vieren come-back Niet voor de poes tuinontwerp - tuinaanleg - tuinonderhoud 'IrJi I vhg Geen DE-punten en toch Paddington De warme wollige winter van Livera W casual shops vereniging van hoveniers en groenvoorzieners Hoogeweg 57 1851 PJ Heiloo tel. 072 - 505 29 25 Deskundig advies en verkoop op zaterdag Afwisselend romantisch of elegant en soms in een combinatie van deze twee sferen is de vrouwelijk-ele- gante nacht- en huismode van Livera voor het komende najaar uit gewerkt. Satijn blijft daarbij een belanrijk materiaal. De matte glans van satijn zorgt voor de reflexie van luxe. De binnenkant van dit materi aal is geruwd en dus lekker warm voor lange winteravonden. Nieuw zijn daarnaast de mat/glansstrepen in satijn en erg actueel de reptiel prints in uni. Uni blijft belangrijk voor satijn, maar daarnaast zijn romantische bloe- mendessins, die doen denken aan Engelse rozentuinen, toegepast in aantrekkelijke kleurstellingen. De modetint geel is veelal als accent (feller) of basiskleur (pastel) ge bruikt. Veel aandacht is dit seizoen ook be steed aan nachtmode voor de wat oudere vrouw. De styling is nadruk kelijk jonger en moderner geworden en ook de voor dezè nachtmode ge bruikte kwaliteiten zijn jeugdig en voorzien van mooie dessins in de cente kleurstellingen. F^ V, isr- OP JE LIJF GESCHREVEN kraagjes. Klassieke mouwloze jurkjes wor den gedragen met bla zers in diverse lengtes. De eigentijdse man vindt bij Kokkini onder andere casual kos tuums met bijpassen de gilets en moderne overhemden van gerenommeerde mer ken als Matinique, Book's, J.C. Rags, Wolftracks, Philip Handsome en Mare O'Polo. Voor mannen met lef zijn er boven dien gedurfde satijnen broeken en jasjes van nylon. Mode met een sportie ve uitstraling voor zowel mannen als vrouwen vormen de jacks van Eddy's, de behaaglijke katoenen T-shirts met lange mouw van Laundry Industry en het zeer draagbare Björn Borg Underwear. Wie deze veelzijdige collectie zelf wil bekijken is van harte welkom bij Kokkini! Kennemerstraatweg 101 - Heiloo - tel. 072 5330816 Boterstraat 12/14 - Alkmaar tel. 072 5124895 WOMEN SOAP STUDIO - LAUNDRY INDUSTRY - THOMAS BASICS - JUST B - MARC O'POLO - ANOTHER WOMAN MEN LAUNDRY INDUSTRY - MARC O'POLO - MATINIQUE - BOOK'S - J.C. RAGS - EDDY'S - WOLFTRACKS Antraciet, grijs, zwart, bruin en camel zijn de eerlijke tinten die de basis vormen voor de collectie in het eerste win terseizoen van Kokkini Casual Shops aan de Kennemer straatweg. In Heiloo en omgeving was duidelijk behoefte aan een zaak met modieuze casual kle ding voor dames én heren. Met ve$l elan gaat het team van Kokkini het najaar in. Naast de fundamente le rustige tinten sprin gen dit jaargetijde een aantal kleuraccenten flink in het oog: voor dames en heren het ondeugende appeltjes- groen en bij de heren mode het hemelse kobaltblauw. Voor de dames bieden klasse merken als Soap Studio, Another Woman, Just B en Thomas Basics korte rokjes en jasjes met geraffineerde 'bont'- Op ons groeizame groene bedrijf heeft u een enormé keuze uit: O de duizenden planten die op onze kwekerij staan; de honderden soorten in vele variaties; 31 de tientallen waarvan niet alleen kleine, maar ook grote maten aanwezig zijn. Zowel groenblijvend als bladverliezend, kruipend of op stam. i Cd ctteidma ii al twwlia iaat tludi in tuinen .Twintig jaar thuis in tuinen is de kracht van ons bedrijf." Aan het woord is Ed Heidema, gespecialiseerd in aan leg en onderhoud van T - mm. w, OOM». tuinen. De thuisbasis van zijn bedrijf is aan de Hoogeweg 57 in Heiloo. Daar heeft hij zijn modeltuinen en zijn grote kwekerij. ,,Dat laatste is een beetje een uit de hand gelopen hobby van me," vertelt hij verder. ,,lk heb in al die jaren een enorme planten- collectie verzameld. En omdat de planten in de volle grond staan, groeien ze goed. Het worden doorgaans enorme struiken met een flinke wortelkluit." In de kwekerij is een grote sortering fruitbo men te vinden,'evenals een uitgebreid assorti ment dwergconiferen. Zoveel soorten bij elkaar heb je nog nim mer gezien. i ,Wist je trouwens dat het najaar ook een heel goed seizoen is om te planten en te verplanten. Vooral voor bomen," vervolgt hij. ,,Veel mensen weten dat niet. Denken dat dat alleen in het voorjaar kan. Met als gevolg dat wij hoveniers het dan ver schrikkelijk druk heb ben." Daarom heeft de Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners, waarbij Heidema zich aangesloten heeft, oktober tot tuinmaand uitgeroepen. ,,Een beetje spreiding zou welkom zijn," lacht Heidema. Ruim twintig jaar heeft hij zijn hart verpand aan tuinen. Klein begonnen, eerst bij een baas en later voor zichzelf. ,,Bij het ontwerpen breng je eerst vorm aan in de tuin. Waar komt het terras, waar de vijver, is er plek voor een pergola? De grote lijnen dus. Pas daarna wordt er over de beplanting gepraat." Het aanleg gen is nog maar het begin, daarna komt het aan op goed onder houd. Nog vorig jaar vielen drie van zijn klanten in de prijzen bij de tui- nenkeuring van de Koninklijke Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. ,,En dat is toch leuk om te horen," besluit Heidema een tikkeltje bescheiden. Het wollige nachtmodebeeld krijgt dit najaar een vervolg in bad/huis jassen. Het wollige beeld wordt versterkt door een materiaal, dat ook in de jaren vijftig en zestig populair was: chenille; een bad- stof-achtige kwaliteit met streep- structuur. Maar ook de huis- of saunajas van badstof is bezig aan een sterke come-back. Livera heeft verschillende nieuwe materialen laten ontwikkelen, waaronder bad stof met satijn of double-face (aan de buitenkant aantrekkelijke be drukte katoen, aan de binnenkant uni badstof), wollige Courtelle in ruitdessin en badjassen, voorzien van applicaties, die gecombineerd kunnen worden met pyjama's of nachthemden. Comfortabele tricot of warme fla nel zijn verwerkt voor het nieuwe jumpsuit. Vrijwel altijd zijn deze all- in-one pakken gemaakt van een combinatie van uni en bedrukte of bontgeweven stoffen. Dat bete kent, dat het jumpsuit zich toont in onverwachte en opvallende uit werkingen. Een duidelijke nieuwe trend, waarvoor Livera het start sein geeft. Het wollige winterse aspect van de nacht en huismode van Livere wordt extra ge- accentueerd door beertjes in zowel applicaties als in be drukte stoffen. Een speciale serie wordt echter ge vormd door de modellen, waar op beertje Pad dington is afge- beeld. Een serie, 1 waarvoor Livera de exclusieve li centie heeft. Maar niet alleen voor Paddings ton. Ook Winnie the Pooh is door Livera gecon tracteerd en siert menig pyjama of nachthemd. Dit sei zoen krijgen beide beertjes een nieuw maatje: Oliver Otter; ook zo'n gezellig wol- lig typje. Voor moeders zijn beertjes actueel, voor kinderen staan poezen nog steeds hoog- genoteerd. Livera heeft ook aan de klein tjes gedacht. Aantrekkelijke pyjama's en nachthemdjes, waarbij in de dessinering poezen een hoofdrol vervullen. Een Engelse roos of wit reptiel Vij l'v i* Het van toen bekende flanel viert heel duidelijk een come back in geweven Schotse rui ten, vaak voorzien van 'appli caties. Daarnaast combinaties van flanellen stoffen in ruiten met uni's. Combinaties, die ook uitgewerkt zijn in comfor- I tabele single jersey's. Naast geruwde kwaliteiten zijn ook ribbreisels en wafeldoek struc- tuurtjes actueel. Maar ook de 'ouderwets' ogende pyjama-stre pen zijn weer helemaal in.Het kleu renbeeld voor de winter is duidelijk lichter en helderder dan in de voor afgaande winters het geval was. Voor Bïgshirts is dit najaar vooral gekozen voor heldere, felle tinten als geel, abricot, lavendel, minth, paars en french-blue; een voorproefje voor de zomer! 't LOO 6 HEILOO LAAT 172 ALKMAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 21