Veel interesse voor woningmarkt I Verkoop wenskaarten vredesposteractie van start Oratoriumkoor Nieuw Leven zingt Judas Maccabaeus van GF Handel Peace Posters Jfcj Vos Makelaardij uan DOllWl DEMONSTRATIE CÏ3 Rabobank Reizen Intarsia pullover BREEDBEELD TV Amels Makelaardij A.S. ZONDAG 24 NOVEMBER RADIO BAKKER HEILOO (072) 533 533 0 20 NOVEMBER 1996 MIFIIWSBLAD voor heiloo en omstreken Voor een Eerlijk Advies Het verre Oosten van begint al om de hoek Nic. Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 J>U JDrukkerij uitkijkpost bv Stichting Jeugd en Jongeren presenteert beleidsplan Vernielingen bij bibliotheek Goedheiligman vereert Heiloo met bezoek Middagje vrij voor Foresters Vlooienmarkt in Het Vennewater jOHN MOEN GOED GEZIEN 61e JAARGANG NO. 47 donderdag 21 november Wedstrijd basisscholen Expositie prijsuitreiking door burgemeester N. Schoof Hal gemeentehuis: 16.30 uur Kom ook naar de Aziëpresentatie op 19 december 1996 en waan u in exotisch Thailand of mysterieus China! I.s.m. Unitravel geeft Rabobank Reizen een spetterende Videopresentatie van de bestemmingen Thailand en China. Unitravel is specialist op aziatische bestemmingen en tijdens deze avond kunt u, onder het genot van een hapje en een drankje, naar hartelust vragen stellen aan de promotiedames. U kunt de avond bijwonen op 19 december a.s. in "de Burgerij te Limmen om 19.30 uur. De kosten bedragen f. 4,50 p.p.. Bei voor reserveringen (voor 13 december 1996) of informatie met een van onze enthousiaste reisadviseuses. U bent natuurlijk ook van harte welkom op een van onze kantoren! Graag tot ziens in Azië! Uw reisadviseuse; Kerkweg 2, Limmen 072-5353508(Sylvia) Westerweg 244, Heiloo 072-5353504 (Madeion) in qqp n Perfect doqr zijn details - New Generation Classics. coll of polo, in 4 modetinten vanaf 89,95 CEES, HACHMANG LOODGIETERS Ken nemerstraatweg 255, tel. 072 533 02 62 Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) .WW De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HÈILOO - Woensdag 20 november presenteert de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo (SJJH) het beleids plan voor de komende jaren. Om een en ander te verduidelijken heeft de SJJH gemeend om het beleidsplan offi cieel te presenteren aan alle betrokke nen zoals gemeente, provincie Noord- Holland, SPN, zusterorganisaties, pers, omwonenden en andere geïnteresseer den. Vanaf 20.00 uur wordt door het bestuur van de SJJH nadere uitleg gegeven over het eindresultaat het plan beleidstendenz BukBuk 1996-2000. De gemeente Heiloo heeft zich begin dit jaar garant verklaard om een tekort op de begroting van 1995 van de SJJH te bekostigen. Als randvoorwaarde werd daarbij gesteld, dat de SJJH met een beleidsplan voor de komende jaren zou komen. In de afgelopen periode heeft de SJJH alle beschikbare tijd en energie gebruikt om tot een dergelijk beleidsplan te komen. De SJJH wordt naar de eisen van de tijd professioneler en bedrijfsmatiger opgezet. Dit houdt in het geven van duidelijke taken en bevoegdheden aan bestuur, beroepskrachten en vrijwilli gers. Gezamenlijk worden doelen nage streefd als een goede bedrijfsvoering, perfecte accommodatie en een aan sprekende programmering om een gemêleerd publiek van jeugd en jonge ren aan te trekken. Een professionele organisatie vereist professionele steun. Samen met de gemeente wil de SJJH komen tot een goed, bij de gemeente Heiloo passend, algemeen jeugdbeleid. HEILOO - Tijdens het afgelopen weekeinde werden er enkele vernielin gen gepleegd bij de bibliotheek aan het Malevoort. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een ruit bij de ingang met groene verf besmeurd. Ook de bel werd vernield en er werd een brandje gesticht, waardoor ook lichte brand schade aan een kozijn ontstond. HEILOO - Druk (af en toe een beetje té druk), veel en goede informatie en een organisatie die tevreden was met het verloop van de dag: dat waren de reacties en resultaten tijdens en na de woningmarkt die afgelopen zaterdag werd gehouden in restaurant Klein Varnebroek. In totaal kwamen er bijna 1200 bezoekers. De woningmarkt wordt jaarlijks georganiseerd door de gemeente Heiloo om informatie te geven over nieuwe woningbouw in de gemeente. Dit jaar waren het de Stich ting Eigen Woningbezit, de Woning stichting Heiloo en Bouwfonds Wo ningbouw b.v. die hun bouwplannen voor volgend jaar presenteerden. Geïnteresseerden konden zich van tevoren voor deze dag aanmelden en dat hadden ze dan ook massaal gedaan. De Stichting Eigen Woningbezit, die de aanmeldingen coördineerde, maakte een indeling in groepen om het bezoek zoveel mogelijk over de dag te sprei den. Al om 8.15 uur werd de eerste van de in totaal vijftien groepen ontvangen met koffie. Centraal stond dit jaar een aantal bouwplannen in Ypestein en het plan bij zorgcentrum De Loet. Het ging om 105 huurwoningen, 97 koopwoningen en 3 vrije bouwkavels aan de Ooster zijweg. De bezoekersgroepen werden bij aankomst verwelkomd en geïnfor meerd over de inhoud van de markt door de wethouder van (onder andere) volkshuisvesting in Heiloo, mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom. Daarna had iedereen ongeveer een half uur tijd om de markt te bezoeken om zich te laten informeren over de diverse woningen. Mondjësmaat bouwen De verschillende woningbouwers pre senteerden hun projecten aan de hand van diverse maquettes, tekeningen en folders. De medewerkers kregen vooral vragen over ligging, grootte en prijzen van de woningen. Voor vragen over de financiering van een koopwoning kon den bezoekers terecht bij de stands van een aantal banken. De gemeente gaf informatie over een speciale premie waar kopers voor in aanmerking kun nen komen en over de toewijzingscrite ria voor de verschillende woningen. Bezoekers van de woningmarkt laten zich informeren over de bouwplan nen in Ypestein. (foto EWD) Volgens mevrouw Wuijster moeten er een hoop mensen teleurgesteld wor den, omdat er veel meer belangstellen den zijn dan nieuw te bouwen wonin gen. In haar openingswoord betuigde ze haar spijt over het feit dat de gemeente maar mondjesmaat mag bou wen. Reden daarvoor zijn de regels die neergelegd zijn in het provinciale streekplan. Daarin is bepaald dat Heiloo voorlopig alleen moet voorzien in de eigen woningbehoefte en dat ër geen sprake kan zijn van grote groei. Volgens de wethouder zijn er twee 'probleemgroepen' op het gebied van huisvesting. Aan de ene kant de oude ren, die nog wel zelfstandig kunnen wonen maar niet meer in een groot huis met verdiepingen en tuin, aan de ande re kant de startende jongeren tussen de 20 en de 35 jaar. De woningbouwpro jecten, die op deze markt gepresenteerd werden, moeten dan ook vooral tege moet komen aan de vraag uit die twee groepen. Tot 1 december kunnen geïn teresseerden zich inschrijven voor een woning. De gemeente ontving al een groot aantal inschrijvingen. Toewijzing geschiedt in december, nog vóór de kerst. HEILOO - Afgelopen zaterdag was het eindelijk zover: Sinterklaas zette weer voet op Nederlandse bodem. Eerst in Harlingen erf daarna trok hij op zijn trouwe schimmel Amerigo meteen door naar andere gemeentes in het land. Deze week heeft hij het al razend druk, maar natuurlijk heeft hij in zijn overvolle agenda ruimschoots tijd gemaakt voor een bezoek aan Heiloo. De feestelijke intocht vindt plaats op zaterdag 23 november. Om 11.00 uur vertrekt de Sint met al zijn pieten vanaf de parkeerplaats bij Huize Overkerck (tegenover de Willibrorduskerk). Met in de optocht de Fanfare Showband Heiloo, het Trompetterkorps Excelsior, het Tamboer- en Majorettenkorps Nijenburg, en de majorettes de Hoef- stars kan het niet anders dan een swin gende intocht worden. Bovendien rij den in de optocht ook fietsertjes van de Boscrossers en leden van de ponyclub Heiloo mee. Vanaf het Hoog en Laag gaat de tocht over de Westerweg, de Stationsweg en Heerenweg. Via de Butterlaan komt Sint Nicolaas dan op de Breedelaan. Hij rijdt terug over de Stationsweg en Heerenweg en slaat dan linksaf de Ter Coulsterlaan in. Via een klein stukje van de Holleweg, de Bergeonstraat, de Schuine Hondsbosschelaan en de Van de Veldenstraat komt de optocht weer uit op de Heerenweg. Door de Laar manstraat en de Van Aostastraat en het laatste stuk over de Heerenweg en de Raadhuisstraat arriveert Sint met zijn gevolg om ongeveer 11.45 uur bij het gemeentehuis. De Hoofdpiet heeft laten weten dat Sinterklaas het heel erg leuk zou vinden als iedereen die langs de route woont de Nederlandse drie kleur laat wapperen. Burgemeester N. Schoof zal de Sint en zijn Pieten officieel verwelkomen en jeugdige Heilooërtjes laten hun mooi ste Sinterklaasrepertoire horen. Nadat de vermoeide Sint een uiltje heeft geknapt, brengt hij met zijn favo riete Pieten een bezoekje aan een aan tal wijken. Van 14.00 tot 14.30 uur maakt hij zijn opwachting in Plan Oost, van 14.45 tot 15.15 uur is hij te gast in Ypestein, dan gaat hij door naar Termijen waar hij van 15.30 tot 16.00 uur is en met een bezoek aan Vredenoord tussen 16.15 tot 16.45 uur sluit Sint Nicolaas zijn feestelijke intocht in Heiloo af. Oratoriumkoor Nieuw Leven zingt in de Moeder Gods Kerk. HEILOO - Na het geslaagde jubileum concert van Nieuw Leven vorig jaar, waarbij een mis van Hummel en het Stabat Mater van Rossini werdemuitge- voerd, is dit jaar gekozen voor het ora torium Judas Maccabaeus van Georg Friedrich Handel. Dit grote oratorium- werk voor solisten, koor en orkest schreef Handel precies 250 jaar gele den. Solisten bij dit concert zijn Hanneke Kaaschieter (sopraan), Eline Harbers (alt), Robbert Overpelt (tenor), Henk van Heiinsbergen (bas-bariton) en Ada Knop (clavecimbel). De begeleiding wordt verzorgd door het Amsterdams begeleidingsorkest Philharmonia. De algehele leiding berust bij Marcel Joosen, dirigent. Het concert zal plaatsvinden op dinsdag 26 november in de Moeder Godskerk aan de Holleweg 111 en begint om 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Handel (geboren in Halle op 23 febru ari 1685 en gestorven te Londen op 14 april 1759) schreef dit werk in 35 dagen. De tekst werd hem geleverd door de geestelijke Thomas Morell, die nadien nog teksten bewerkte voor ver schillende andere oratoria van Handel en die zijn lijfdichter bleef tot aan zijn dood. Judas Maccabeus De bevrijding van een geknecht volk door een uit zijn midden opgestane held, ziedaar het geliefkoosde onder werp van bijna al Handels koorwerken. Het was dan ook vooruit wel te gissen, dat Handel in zijn behandeling van Israels historie, zich de held der Maccabeeën niet zou laten ontgaan. Een aanleiding van buitenaf deed zich voor in de onderdrukking van de Schotse rebellie en zo ontstond in enkele, weken tijds het grote oratorium Judas Maccabaeus, dat door zijn broer besteld zou zijn als een muzikale hulde voor prins William, hertog van Cum berland, de held van de slag bij Cul- loden. In elk geval is het aan hem opge dragen en werd het ter ere van zijn overwinning op 10 april 1747 voor het eerst uitgevoerd. Onder de talrijke oratoria van Handel, die de liefde tot vaderland en vrijheid bezingen, staat Judas Maccabaeus bovenaan. Van ouverture tot het slot koor doet zich de vervoerde geest van de grote meester gevoelen in het wisse lende spel van droefheid om het neer gebogen Israël, van heldenmoed en strijdlust, van overwinning en dank baarheid jegens God, die de vrede weer gaf. Waar het ideaal van vrijheid en onaf hankelijkheid, dat in ieder volk leeft, zo bezielend, bezongen werd, is het niet verwonderlijk dat dit werk spoedig tot een der meest geliefde werken van de componist is geworden. Na Handels Messias is zijn Judas Maccabaeus het meest bekende van zijn oratoria. Daarom zeker de moeite waard en aan bevelenswaardig om te gaan beluiste ren. De toegansprijs (aan de kerk) bedraagt f 29,- en voor CJP/65+ f 26,50. In de voorverkoop kost een kaart respectievelijk f 26,50 en f 24,-. Voorverkoopadressen zijn Bruna- boekhandel, Stationsplein 4 en J. Braam postagentschap en rookshop in 't Loo. Voor telefonisch bestellen kunt u terecht op 072-5338669 (mw L&mers) of 072-5335266 (dhr de Boer). HEILOO - Eb of vloed, de zandzakken moeten voor het doel. Dat schreef de Uitkijkpost vorige week over de ver wachte uitwedstrijd die het eerste team van de Foresters in Den Helder zou gaan spelen. Het mocht echter niet zo zijn. Onverrichter zake kwam het team zondagmiddag weerom. De wedstrijd werd niet gespeeld vanwege het niet komen opdagen van scheidsrechter Rengelink uit Amsterdam. De goede man bleek de weg naar sportpark De Streepjesberg niet te kunnen vinden, zo bleek later. De organisatie slaagde er niet in op tijd een vervanger te vinden en het duel werd dus maar afgeblazen. Volgende keer beter, zullen we maar zeggen... HEILOO - Ruim honderd D- en E- junioren van voetbalvereniging HSV verkopen deze week wenskaarten van de peaceposteractie huis-aan-huis. De winnende tekeningen van deze vredes posteractie worden als wenskaarten gedrukt en verkocht. De opbrengst gaat naar het goede doel: het project 'Maak de droom waar' voor verstande lijk gehandicapte kinderen van Rei- gersdaal. Door de deelname van meer dan 300 kinderen uit de groepen 7 en 8 van basisscholen in Heiloo, is de vredespos teractie al een succes. Maar het hoogte punt is nog niet bereikt. Allereerst wor den donderdag om 16.30 door burge meester N. Schoof in het gemeentehuis van Heiloo de winnende posters bekendgemaakt. U kunt overigens alle posters nog bekijken in de hal van het gemeentehuis tot en met vrijdag 22 november. Bovendien lopen de voetballertjes van HSV de hele week langs de deuren om zoveel mogelijk wenskaarten te verko pen, zodat het project 'Maak de droom waar' ook een succes zal zijn. Met de opbrengst zal een tiental ver standelijk gehandicapte kinderen uit Heiloo en omgeving die verblijven in Reigersdaal in het voorjaar een bezoek kunnen brengen aan Disneyland Parijs. De wijze van verkopen lijkt op die van de kinderpostzegels. U bestelt een of meerdere setjes wenskaarten a f 12,50. Dit bedrag betaalt u niet direct, het wordt later van uw rekening afgeschre ven. De twaalf wenskaarten worden vanaf 9 december door de verkoper aan huis geleverd. Handig én ver trouwd, want de actie heeft natuurlijk een vergunning van de gemeente en is veilig omdat de kinderen niet met geld over straat hoeven. De kaarten zijn full-colour en bestaan uit de 9 winnen de posters van de 9 deelnemende basis scholen uit Heiloo én ontwerpen van HSV, Lions en Reigersdaal. U kunt de wenskaarten met Kerst en Nieuwjaar versturen, maar ook voor verjaardagen of andere gelegenheden gebruiken. Bovendien is het een leuk cadeau-idee! De voetballertjes van HSV verkopen de wenskaarten uiteraard omdat het voor een goed doel is. Maar ook voor henzelf zijn er mooie prijzen te winnen. Degene die de meeste wenskaarten verkoopt zal met zijn vader of moeder een heuse wedstrijd van Ajax in de ArenA mogen bijwonen. En het elftal dat de meeste kaarten verkoopt gaat met z'n allen (plus begeleiding) naar een wedstrijd van AZ. Wilt u kaarten kopen, maar is er nie mand aan de deur geweest? Dan kunt u een setje bestellen bij Drukkerij Uitkijkpost aan de Hoefsmid 5. Telefo nisch bestellen is niet mogelijk, omdat een handtekening vereist is. De kaarten worden uiteraard wel bij u thuis afgele verd. HEILOO - Zondag 24 november wordt in sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen weer een enorme vlooi enmarkt gehouden. Radio 80 verzorgt de muziek en bij het rad van avontuur zijn leuke prijzen te winnen. Vele zol deropruimers bieden op meer dan zeventig marktkramen van alles te koop aan, zoals speelgoed, meubelen, huishoudelijke artikelen, gereedschap, boeken, platen, geluidsapparatuur en duizenden andere zaken. Alle artikelen hebben één ding gemeen; zo goedkoop vindt u ze ner gens. Wat de een niet meer nodig heeft, is voor de ander een voordelig koopje. Ook voor verzamelaars zitten er vaak buitenkansjes tussen. Gezellig struinen op de vlooienmarkt van 9.30 tot 16.30 uur. Entree f 3,50 p.p. (Korting 65+ f 1,- P-P-) Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED [J SUPERIOR SHOES I) 7 wijdtes/4 kleuren STATIONSWEG 81 HEILOO Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijr», tel. 533 50 85. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1