Uitslag kleurwedstrijd Brandweer HEILOO Gemeentelijke belastingen en overige heffingen in 1997 Beplantingsplannen Goedkeuring 3e uitwerking 'Zuid-Oost II' Rijbewijzen Intocht van Sint Nicolaas Wet milieubeheer Voorbereidingsbesluit PAGINA 4 UITKIJKPOST - 20 NOVEMBER G Burgemeester en wethouders delen mee dat de raad van de gemeente Heiloo heeft vast gesteld: - de Verordening op de heffing en de invorde ring van leges 1997; - de Verordening op rioolafvoerrechten 1997; - de Verordening toeristenbelasting 1997; - de Verordening onroerende-zaakbelastingen 1997; - de Verordening hondenbelasting 1997; - de Verordening lijkbezorgingsrechten 1997. De besluiten treden in werking op de eerste dag na die van bekendmaking. Deze verordeningen liggen ter inzage op de afdeling Bestuurszaken van de gemeente Heiloo. Voorts heeft de raad de tarieven vastgesteld voor sporthal Het Vennewater, zwembad het Baafje en de gemeentelijke gymzalen. ledereen kan op verzoek tegen de daarvoor verschuldigde leges een afschrift krijgen van de genoemde besluiten. Tarieven 1997 Voor de meest voorkomende belastingen gel den vanaf 1 januari 1997 de volgende tarie ven: jaartarief jaartarief 1996 1997 Onroerende-zaakbelastingen per van 3.000,- per van 5000,- tarief eigenaar 3,40 5,72 tarief gebruiker 2,80 4,71 De waarde-eenheid is gewijzigd van 3.000,- - naar 5.000,--. De door de gemeente vast gestelde waarde van het pand gedeeld door de waarde-eenheid en vermenigvuldigd met het tarief is het belastingbedrag. Bijvoorbeeld de eigenaar/bewoner van een pand met de waarde van 240.000,-- betaalde in 1996: Tijdens de open dag van de brandweer op 26 november jl. is een kleurplaat uit gereikt aan kinderen van de basisschool. In totaal zijn 9 kleurplaten ontvangen. Hieronder volgt de uitslag. 1. M elan ie Stuifbergen, 8 jaar; 2. Bian Stuifbergen, 5 jaar; 3. Rosalie Denneman, 5 jaar; 4. Majelle Stuifbergen, 3 jaar; 5. Ewout Vlug, 4 jaar; 6. Marije Denneman, 9 jaar; 7. Eline Denneman, 7 jaar; 8. Marit Venneker, 4 jaar; 9. Merel Vlug. Binnenkort worden de deelnemers bij de brandweer uitgenodigd om hun prijs in ontvangst te nemen. Het plantseizoen is weer begonnen. De beplantingsplannen zijn gereed en geven aan waar bomen en heesters worden geplant of waar gras wordt ingezaaid. Bij het maken van het beplantingsplan is gelet op de hoogte van de gebouwen, de breedte van de straten en de ruimte die het groen tot zijn beschikking heeft. De volgende beplantingsplannen liggen ter inzage: - speelplaats bij de Hucht; - Ypersteinerlaan tussen De Hucht en Handelsweg; - De Boog (incl. speelterrein); - Maria's Hof/De Nollen/Handelsweg (incl. speelterrein); - Waterbaak; - Pastoor van Muijenweg/De Biender; - Schuine Hondsbosschelaan; - Stationsweg (rontonde). De beplantingsplannen liggen ter inzage van 21 tot 29 november a.s. in de bovenhal van het gemeentehuis. De planning is om dit plantseizoen (tot mei 1997) de projecten in te planten. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer C. Hartland, afdeling Groen en Landschap, tel.nr. 072 -531 32 34. 240.000 x 6,20 496,00. 3000 In 1997 betaalt hij: 240.000 x 10,43 500,64. 5000 Rioolrecht jaartarief 1996 jaartarief 1997 bij een waterverbruik kleiner dan 300 m3 223,80 243,60 Afvalstoffenheffing éénpersoons huishoudens 308,40 288,40 meerpersoons- huishoudens 488,40 468,40 Hondenbelasting tarief per hond 135,00 135,00 Meer informatie over de nieuwe tarieven en verordeningen kunt u krijgen bij de afdeling Financiën op het gemeentehuis. De opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur, tel. 072 - 531 31 22 en 072 - 531 31 53. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bekend, dat zij bij besluit van 11 november 1996, nr. 713714, goedkeuring hebben verleend aan het besluit d.d. 10 sep tember 1996 van burgemeester en wethou ders van Heiloo tot vaststelling van de 3e uit werking van het bestemmingsplan "Zuid-Oost II" (ten zuiden van de Warmoezierslaan en in de bocht Ypesteinerlaan). Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten kunnen belanghebbenden met ingang van 21 november 1996 gedurende zes weken beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te 's-Gravenhage. Dit besluit treedt in werking na afloop van bovenvermelde beroepstermijn. Echter, bin nen deze beroepstermijn kan ook een ver zoek om voorlopige voorziening bij de voorzit ter van de afdeling Bestuursrechtspraak wor den ingediend. In dit geval treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Vroeger waren rijbewijzen vijf jaar geldig na afgiftedatum. Vanaf oktober 1986 zijn rijbewij zen echter tien jaar geldig na datum van afgif te. Onlangs is de termijn verstreken, dat de eer ste rijbewijzen met een geldigheid van tien jaar zijn afgegeven. Nu blijkt dat deze datum bij vernieuwinging van een rijbewijs reeds enige tijd is verstreken. Een aanvraag'vernieuwing rijbewijs dient uiterlijk te worden gedaan op de op het rijbe wijs vermelde datum "vernieuwen voor". De datum "geldig tot" is nl. voor de geldigheid van het rijbewijs niet van toepassing. Deze datum heeft te maken met de rijvaardigheid. Omdat het voorlopig nog niet mogelijk is u te berichten, dat uw rijbewijs -binnenkort- ver loopt, zult u zelf attent moeten zijn op het ver lopen van uw rijbewijs. Wanneer de datum vernieuwing verstrijkt, is uw rijbewijs ongeldig en bent u ook niet meer verzekerd. Tenslotte wijzen wij u nog op de vermissing van documenten. Uit de verklaringen blijkt, dat vermissing of diefstal veelal te maken heeft met de wijze van omgaan met deze documenten. Laat ze nooit in de auto liggen of in de binnenzak van uw -uitgetrokken- jas. En laat vermissing zo spoedig mogelijk regis treren bij de afdeling Burgerzaken om zoveel mogelijk te voorkomen, dat met het document verkeerde handelingen worden verricht. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 531 31 13. Op zaterdag 23 november a.s. is de jaar lijkse intocht van Sint Nicolaas in Heiloo. College- en raadsleden ontvangen de goedheiligman en zijn gevolg op het gemeentehuis tussen 11.45 en 12.00 uur. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; J. Nieuwenhuijs, Hoogelaan 1-4, 1851 PR HEILOO, voor het oprichten en in werking hebben van een loods met een koelcel t.b.v. een poeliersbedrijf en kaashandel, gelegen op het perceel Hoogelaan 1-4, 1851 PR te Heiloo Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo ter inzage, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, van 21 november 1996 tot en met 19 december 1996. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdag avonden van 22 november 1996 tot en met 27 december 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken zijn tegen kostprijs verkrijgbaar. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit wel gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en duurt tot en met 2 januari 1997. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet khn worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon 400,-- verzoek voorlopige voorziening 400,-- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Kennemerstraatweg 131, Amels Makelaardij - veranderen en vergroten woning Frederica's Hof 1, J.A.A. Snel - vergroten garage/berging Tuinenhof 17, H. Bruin - oprichten woonhuis Gemeentebestuur van Heiloo, plaatsen van 11 plakzuilen (permanent): - Kennemerstraatweg "Rotonde" Vennewatersweg, Ypesteinerlaan in de gras berm aan N.W. zijde; - Kennemerstraatweg nabij kruising Laan van Zeeman in middengeleider; - Kennemerstraatweg noord/westzijde t.o. de huisnrs. 13-15 nabij de Van Foreestlaan; - Hoek Kanaalweg/Rosendaal noordzijde in grasberm; - Hoek Dokterslaan/Kleijn Barlaken in gras berm nabij glascontainer; - 't Loo noordzijde langs fiets/voetpad in plantsoenvakje; - Stationscentrum parkeerplaats zuidzijde in voetpad t.o. huisnr. 148; - Belieslaan t.o. De Dors in grasberm tus sen rijweg en fietspad; - Zeeweg kruising De Omloop/Het Malevoort aan de noord-oostzijde in gras berm tussen rijweg en fietspad; - Hoek Ewisweg/Pastoor van Muijenweg zuid-westzijde in'de grasberm; - Hoek Vennewatersweg/Het Malevoort noord-westzijde in grasberm tussen fietspad en rijweg. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Goodeslaan 43 - vergroten woning en plaatsen dakkapel;. Jan Ruslaan 7 - plaatsen van een berging; Tuinenhof 22 en 26 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 129/131 - verbouw/uitbreiding kantoorpand. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 21 november 1996 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het perceel Kennemerstraatweg 131. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Het besluit zal in werking treden op donderdag 21 november 1996. bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA, Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG, Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwa ren in te dienen of een voorlopige voorzie ning te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 140, J.A.L.M. van Haaren - plaat sen garage; Kennemerstraatweg 287, A.O. de Lange - vergroten woonhuis; tussen Westerweg en spoorlijn op de hoogte van nr. 21, E.G. Meijer - oprichten van 2 vrijstaande woningen; De Brink (Ypestein), Bouwfonds Woningbouw b.v. - oprichten 26 woningen; Ypesteinerlaan en De Brink, Bouwfonds Woningbouw b.v. - oprichten 44 woningen. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 14 november 1996 Geboorten Karine, d.v. H.J.M. Kaptein en A.C.C. Konijn Niels W., z.v. J.P. Witting en C.G.A. Kroon Sebastiaan, z.v. P.W.J. Bakkum en S.C. Dijkstra Elders geboren Elisabeth F., d.v. M.S. Bertels en C.F. Nelstein Maaike G., d.v. M. Mensing en S. Nieuweboer Daphne G., d.v. M. van den Hoven en C.M. Brouwer Dennis, z.v. P.F.W. Schoon en C.P. Clazing Thomas, z.v. M.O. Komin en P. van der Storm Jordy, z.v. D.H.C.M.M. Croon en M.C. Hijsterborg Sjors N., z.v. N.W.J. van der Steen en R.M.A.T. IJpelaan Thomas, z.v. E.H. Roelfs en Y. Bleeker Jelle J., z.v. R.A. van Buuren en E. Stark Tom, z.v. N. Waterdrinker en G.M. Wijsma Huwelijken R.M. Schouten en M.E. Enting P.N.G. Cortie en M.S. van Horssen T.A.E. Levink en P.A. van Zaane E.Veel en N. Fellah K.G.F. Beers en G.D.Y. Hooft M. Di Mattia en D. Drost E. Doorenspleet en M.M.F. Homan Overlijden C. Mulder, wv Putter J.R.E. Klinkhamer Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 531313 Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4