Handbalsters Foresters weer op de goede weg Burgers stellen vragen Grote belangstelling voor cursus Internet Eerste steen Double Stars 'SerUcfaea 220mÊm L I T I E PAGINA 8 UITKIJKPOST - 20 NOVEMBER m Gratis Sint Nicolaasvoorstelling in De Beun Koopzondag in 't Loo Activiteiten Heiloo Dierenbescherming in 't Loo <\Jy 06-11 072- 5122222 mm Max Havelaar bananen Sans Atout Lezing Menno-kring HEILOO - Na twee verloren wedstrij den tegen het Helderse WGW moesten de dames van Foresters zondag de draad weer oppakken tegen Tornado uit Heerhugowaard. Nadat de begin- worp was genomen door Mascotte, Annika Spierings, opende Christi Vergeer in de vierde minuut de score. Het duurde tien minuten eer Tornado uit een penalty gelijk maakte. Het bleef de wedstrijd van de gemiste kansen. Paal en lat werden behoorlijk getest maar ook de keepster van Tornado was een lastige barrière. In de eerste helft-werd er weinig gescoord, ruststand 3-2. Foresters had wel het beste van het spel, maar kon niet los komen van Tornado. Het breekpunt in positief opzicht voor Foresters kwam ongeveer vijf minuten voor het einde van de wedstrijd. Esther Bruin stopte bij de stand 9-7 een penalty terwijl eyen later Sandra Doet Heiloo de stap naar een fusie met Egmond? (foto Parakalo) HEILOO - De conferentiezaal van Psychiatrisch Centrum Willibrord was uitgekozen als decor'waarin de ge meente aan de burgers van Heiloo een toelichting gaf over een tweetal actuele onderwerpen, te weten de overdracht van grond in de Boekelermeer aan Alkmaar ten behoeve van bedrijven terrein en het onderzoek met de gemeente Egmond naar een mogelijke fusie tussen beide gemeenten. Uit de behoorlijke opkomst zou je kunnen afleiden dat deze onderwerpen de inte resse hebben van de burgers. Maar tus sen de aanwezigen waren toch ook veel raadsleden en ambtenaren te herken nen, zodat het aantal geïnteresseerde burgers eigenlijk wat tegenviel. En vaak zijn dat burgers die zich via actie groepen en politieke partijen toch al voor de politieke gebeurtenissen inte resseren. De vraag is dan ook of raads leden en college echt nieuwe geluiden en signalen hebben kunnen beluiste ren. Bedrijventerrein Boekelermeer Inleider op dit punt was burgemeester N. Schoof. Hij schetste nog eens de gang van zaken rond de ontwikkelin gen van de door de rijksoverheid aan gewezen twintig centrumgemeenten (C20). Deze gemeenten, waaronder Alkmaar, moesten aangeven hoe zij zich de komende 25 jaar kunnen ont wikkelen. Alkmaar voorzag een uit breiding in zuidelijke richting, maar vond voor het bereiken daarvan sa menwerking (met andere gemeenten) een betere methode dan samenvoe ging. Ook Provinciale Staten kon zich hierin vinden. Na veelvuldig overleg is met Alkmaar de afspraak gemaakt dat deze stad afziet van woningbouw in natuurgebie den, dat het bedrijventerrrein in de Boekelermeer tot circa 200 hectare zal worden vergroot en dat de grens tussen Alkmaar en Heiloo langs de randweg komt te lopen. Voorts zal er een werk groep worden ingesteld die naar even tuele bouwlocaties zoekt; echter zonder tot grenscorrecties te komen. Op de vraag waarom Heiloo wel woningen voor de regio wil bouwen, maar niet het bedrijventerrein gaat exploiteren, gaf Schoof als reden dat Heiloo goed is in woningbouw, maar onvoldoende deskundig is in groot schalig bedrijventerrein. In het bewuste plangebied is in het uiterste zuiden een stuk grond gereserveerd voor lokaal bedrijventerrein. Ontsluiting hiervan zal uitsluitend plaatsvinden via de Kanaalweg. Welke gemeente eigenaar van deze grond wordt/blijft is nog een punt van onderhandelen. Het college Boerlage een strafworp voor Foresters feilloos benutte, 10-7. In de laatste minuten scoorden beide ploegen nog eenmaal, 11-8. Doelpunten kwamen van Christi Vergeer (3), Ellen Vos (2), Linda Leine (2). De Sandra's Boerlage, Schouten en Tiel ieder 1 en Marielle de Winter (1). Keepster Esther Bruin wist 2 strafworpen te stoppen. De dames zijn weer op de goede weg. Ook Dames 2 wist te winnen. Zij deden dat al op zaterdagavond in een span nende wedstrijd tegen Lacom. Ze gin gen volledig gelijk op, maar trokken uiteindelijk toch aan het langste eind 13-11 winst. Bij dames 3 mocht het helaas niet lukken. De dames hebben vooral moeite met scoren. Ook de uit slag van de wedstrijd tegen JHC geeft dat weer aan, 4-6. Hopelijk kan de nieu we coach, Jos Groot, de dames aanspo ren tot iets meer schotkracht en vooral overtuiging. wil maatregelen om te voorkomen dat toekomstig verkeer van het bedrijven terrein - en eigenlijk ook al het huidige sluipverkeer - via Heilooër wegen wordt afgewikkeld. Wethouder A. ten Hoope denkt dit te kunnen bereiken door het aanbrengen van een 'knip' (belemmeren doorgaand autoverkeer) in de Kanaaldijk. Met de bewoners van de Boekelermeer zal op 4 december een gesprek plaats vinden, waarbij hun wensen zullen wor den geïnventariseerd. Fusie met Egmond Het onderzoek naar een mogelijke fusie met Egmond werd ingeleid door gemeentesecretaris F. Mencke. Een onderwerp dat bij velen al bekend zal zijn, want in een eerste nieuwsbrief (getiteld 'Samen sterk') die samen met de Uitkijkpost werd verspreid, is dit voornemen uitgebreid uit de doeken gedaan. Mencke benadrukte in zijn inleiding 'het steeds ingewikkelder wordende takenpakket voor de ge meenten' als één van de oorzaken van het onderzoek. De Vereniging Neder landse Gemeenten had eerder in dit verband al gesteld dat de omvang van gemeenten daarom toch zeker al gauw zo'n 40.000 inwoners zou moeten omvatten. Later is dit bijgesteld tot 18.000 inwoners. Egmond voldoet niet aan dat criterium, mogelijk een reden voor de intentieverklaring van Egmond. Verder heeft het kabinetsbeleid met» betrekking tot de centrumgemeenten een rol gespeeld. Het onderzoek zal allereerst moeten leiden naar een prin cipebesluit. Daarna kan pas worden nagedacht over een definitieve beslis sing. Op vragen van het publiek zei Mencke dat de vraagstelling in het onderzoek vooral gaat over het zoeken naar de meerwaarde voor beide gemeenten en gekoppeld daaraan ook de toekomstwaarde. Een fusie staat momenteel zeker nog niet vast. Vanuit de zaal werd nog geopperd de burgers te zijner tijd te laten beslissen via een referendum. Voor burgemees ter Schoof nu niet de meest aangewe zen weg. „Wij staan," aldus Schoof, „nog aan het begin van de discussie en nu al betrekken we de burgers erbij. Verdere ontwikkelingen zullen we mel den via vervolg-nieuwsbrieven en via de gemeentelijke voorlichtingspagina in de Uitkijkpost. Ook kunnen via de politieke partijen meningen worden ingebracht." Daar moesten de voor standers van een referendum het mee doen, al zullen ze daar niet echt tevre den mee zijn. HEILOO - Op zaterdag 30 november kunnen de kinderen weer genieten van de jaarlijkse Sint Nicolaastoneel- voorstelling in De Beun, aangeboden door de winkeliers van 't Loo. Ook dit jaar is er weer een verhaal vol grappen en spanning, geschreven door Bas Bruinsel. De Pietjes vinden een toverhoedje is het verhaal van een afgewaaid hoedje, dat de Pietjes hebben gevonden. Ze weten wel van wie het hoedje is en ook dat je er mee moet kunnen toveren, maar hoe weten ze niet. En als het hele sinterklaasfeest in het honderd dreigt te lopen omdat Grote Piet diep in slaap valt, een vervelende parkeerwachter het paard van Sint Nicolaas in beslag wil nemen en de burgemeester het gemeentehuis wil verbouwen, dan wordt het hoog tijd dat de geheime krachten van het hoedje hun werk gaat doen. Gelukkig komt het tovervrouw- tje net op tijd om samen met de zaal vol kinderen alles weer ten goed te doen keren. De voorstellingen zijn om 13.30 uur en 15.15 uur. Kaarten zijn gratis te verkrij gen op zondag 24 november bij de ser vicebalies van Albert Heijn en de Hema, Sport Fashion junior en Bruna. Tijdens de koopzondag van 24 novem ber wordt in 't Loo een unieke meta morfoseshow gehouden. Als eerste winkelcentrum in Nederland laat men zes kandidaten en public een grote ver andering ondergaan. Ter plekke wor den twee heren en vier dames voorzien van een geheel nieuw kapsel, een nieu we make-up en nieuwe kleding. De medewerkers van Annet Haar Zaak nemen de kapsel en make-up voor hun rekening. Op het podium zul len zij de bezoekers direct informeren waarmee zij bezig zijn. Het geheel wordt van commentaar voorzién door de entertainer Hans Sutmeijer. De kleding wordt verzorgd door de modesector van 't Loo. Enkele kandi daten zijn in de afgelopen weken al geselecteerd door het promotieteam van 't Loo uit willekeurige bezoekers. De overigen worden zondag uit het publiek gekozen. Zoals bij een meta morfose gebruikelijk is, worden er foto's van de kandidaten genomen vóór de aanvang van de metamorfose. Deze zijn op het podium te zien. Na afloop kunnen de bezoekers aan de hand van deze foto's en het uiteindelijk resultaat beoordelen of zij het wel of niet een geslaagde verandering vinden. Het duo Fook zorgt deze dag voor de muzikale omlijsting. De koopzondag duurt van 12.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek houdt sinds 1 oktober een twee uur durende cursus Beginnen met Internet. Hiervoor hebben zich reeds meer dan honderd personen opgege ven. De cursus wordt in het algemeen tweemaal per week gehouden. Tot op dit moment is de cursus aan ruim zestig deelnemers gegeven. Aan de hand van reacties van de cursis ten concludeert de organisatie dat de cursus ruimschoots in de behoefte voorziet. Voor een bijdrage van f 12,50 worden de deelnemers bijgepraat over de geschiedenis, de techniek en de mogelijkheden van internet. Daarnaast bestaat de cursus voor een belangrijk deel uit een online verbinding met Internet. Aan de hand van praktische voorbeelden wordt een beeld gegeven van hetgeen men van Internet kan ver wachten en op welke manieren infor matie gezocht kan worden. Met het geven van de cursus stelt de bibliotheek zich tot doel deze nieuwe vorm van communicatie en informatie overdracht bij het geïnteresseerde publiek bekend te maken. Wat een ieder er uiteindelijk mee doet is uiter aard een persoonlijke afweging. Er is ook een Internet aansluiting in de bibli otheek, die door iedereen gebruikt kan worden. Het afgelopen half jaar heb ben meer dan honderd mensen van deze faciliteit gebruik gemaakt. De bibliotheek ziet zichzelf onder andere als informatiebemiddelaar. Dit nieuwe medium zal daarbij nu, maar met name in de nabije toekomst, een belangrijke rol gaan spelen. Er zijn nog-enkele plaatsen vrij (zowel overdag als 's avonds) voor de cursus beginnen met Internet. Voor meer informatie en opgave kan men zich wenden tot de bibliotheek. Openbare Bibliotheek Donderdag 21 november cursus Internet, aanvang 20.00 uur. Woensdag 27 november operacursus Don Giovanni van W.A. Mozart, regie van Peter Sellars. Aanvang 19.30 uur. Tentoonstellingen: tot 9 december in de volwassenenafdeling Scandinavië (in het kader van het Willem Barentzjaar) en in de jeugdafdeling Scandinavië en poolreizen. Wijkvereniging Plan Oost Donderdag 20.00 tot 21.30 uur Franse les. Zaterdag van 14.00 tot 14.30 uur intocht Sinterklaas. Maandag 13.30 uur cursus astrologie, inlichtingen tel. 5332322; darten vanaf 20.00 uur, entree gratis. Dinsdag 20.30 uur cursus astro logie, info tel. 5332322. Woensdag 10.00 uur naailes. Kosten voor leden f 6,50 en niet leden f 7,50. Van 19.45 tot 23.00 uur competitiebridge van bridgeclub Oosterpark. Alle activiteiten in 't Oosthonk, Oostkanter 14. The Obsession of Art Tot en met 24 november expositie van schilderijen van Robert Heindel en keramiek van Ada Strooper aan de Kennemerstraatweg 382 in Heiloo. Geopend donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 20.00 uur. Voor inlichtin gen of afspraken kunt u bellen met Yvonne van Zoelen, tel. 072-5818461. Galerie De Kapberg Tot en met 15 december expositie van kleuretsen en keramische objecten van Dineke van Doorn, aardewerk van Dien Jorien Geertsema, en Annahid Koeleman, schilderijen van Sergei Gloushko, houtsneden van Piet Lont, etsen en tekeningen van Ingeborg Oderwald en beschilderde panelen en dienbladen van Rosemarie Roos. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak. Sporthal Egmond aan Zee Op zondag 24 november rashonden show van Kynologenclub West- Friesland. Ook niet-leden kunnen inschrijven. Deelnemende viervoeters moeten in het bezit zijn van een officië le stamboom en minimaal 25 maanden oud zijn. Info en inschrijvingen bij Th. van der Horst, tel. 0223-531802 of het secretariaat KCWF, tel. 072-5334290. De Dierenbescherming Heiloo staat donderdag 21 november en vrijdag 22 november met een informatie- en ver koopstand in winkelhof 't Loo op 't plein bij Albert Heijn. Er zijn weer vele nuttige en leuke cadeauartikelen te koop voor Sinter klaas en Kerst, zoals de nieuwe kalen der. Ook kan men aan de stand een protestkaart invullen tegen het houden van kalveren in kisten. Binnenkort zul len deze kaarten aan de E.U. Landbouw Raad worden aangeboden. Om te laten zien waar een kalf zijn hele leven, dat wil zeggen zes maanden, in moet doorbrengen, staat er een namaak-kalverbox op ware grootte. HEILOO HEILOO - Op maandag 11 november werd aangifte gedaan van diefstal van een bestelbusje met het kenteken BY- 89-TP vanaf de Hoefsmid. De diefstal werd in het daaraan voorafgaand weekend gepleegd. Op de kruising Hoogeweg-Vennewa- tersweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was dat er geen voor rang werd verleend. Er was alleen materiële schade. Op dinsdag 12 november werd bij een juwelier een gouden collier weggeno men. De dader was een ongeveer 27- jarige jongeman. Vanaf het Hoekstuk werd een grijze Honda Vision bromfiets met verzeke ringsplaatje ZNT-400-96 gestolen. Op 13 november werd op de Van Aostastraat een geparkeerde perso nenauto aangereden. Op de kruising Ringweg-Zeeweg vond een aanrijding tussen twee personen auto's^ plaats. Oorzaak was dat er geen voorrang werd verleend. Er was alleen materiële schade. Op de Pastoor van Muyenweg verleen de de bestuurder van een personenauto bij het oprijden van een inrit geen vrije doorgang aan de bestuurder van een bromfiets. Een aanrijding met alleen materiële schade was het gevolg. In een woning aan de Kennemer straatweg werd ingebroken. De bewo ners hoorden dat er een ruitje werd ingeslagen. Nadat er polshoogte werd genomen zag men een manspersoon hard weglopen. Er werd niets ont vreemd. Ook in een winkel aan de Raadhuisweg werd ingebroken. Een etalageruit werd met enkele tegels ingegooid en een hoeveelheid kleding werd weggeno men. Bij een hotel aan de Kennemer straatweg werd een damestas met inhoud bijzonder geraffineerd ont vreemd. De echtgenoot van de eigena resse werd op zijn schouder getikt door een man die hem op een vieze vlek op zijn colbert wees. Om naar de vlek te kijken zette hij de tas op de grond.Toen hij kort daarop de tas wilde oppakken was deze verdwenen. Op 14 november werd er in een be drijfspand aan De Hoefsmid ingebro ken. Niet duidelijk is hoe er toegang tot het pand werd verschaft. Mogelijk heeft men zich laten insluiten. In het pand werden twee kantoorruimtes doorzocht. Een geldbedrag werd ont vreemd. Tevens werd er een kassa ges loopt om de lade te bereiken. In de avonduren werd op verschillende locaties een verlichtingscontrole ge houden. In totaal werden 25 fietsers en een bromfietser bekeurd. Op 15 november werd er ingebroken in HEILOO - Afgelopen week ontving de eerste 9lichting9 cursisten hun bewijs van goed gedrag van Michel, de Egmondse visspecialist in 7 Hoekstuk. Zij volgden als eersten de speciale viskookcursus in de win kel van Michel. Onder leiding van kok Kees Verlind leerde men in vier avonden diverse soorten vis op verschillende manieren te bereiden. In janauari gaat een nieuwe cursus van start. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Michel Heusy, tel. 072- 5341014 Gemeente Heiloo Sociale zaken, spreekuren: iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313131. Maatschappelijk werk: maan dag tot en met donderdag 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313184. Voorzieningen gehan dicapten: tel. 5313188. Indicatiecommissie Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Heiloo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 5313184). Spreekuur: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 12.00 uur. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor'een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J. A. A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 5051922. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Zorgloket Heiloo Centrum voor Wijkgerichte Functies in de Schalm. Voor informatie, advies of bemiddeling van alle zorgvoorzienin gen voor 55-plussers. Hoog en Laag 32; openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 11.00 uür. Telefonisch bereikbaar van 9.00 tot 17.00 uur, tel. 5338704. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Boishof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297: Tafeltje Dekje, Aktief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: mw. A. Schaap- Kamper (secretariaat). De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Contactpersoon Heiloo Limmen A. de Haas, tel. 5332328. Contactpersoon De Egmonden P. Kool, tel. 5064866. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur (met uit zondering van de maanden juli en augustus). Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: 10.00-12.00 14.00-20.30 14.00-16.00 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.30 Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag een woning aan de Rechte Honds- bosschelaan. Uit de woning werd onder andere een portemonnee met inhoud ontvreemd. In een winkel in 't Loo werd een win keldievegge aangehouden. Zij had getracht een kledingstuk te ontvreem den. Proces-verbaal werd opgemaakt. Vernielingen In de nacht van 16 op 17 november werden enkele vernielingen gepleegd. Op de Westerweg moest een PTT-brie- venbus het ontgelden. Op de Van Vladerackenlaan werd een personen auto vernield. De ruitenwissers werden afgebroken. Op de De Wildtlaan wer den twee personenauto's vernield. De buitenspiegels werden eraf getrapt. Ook op de Werkendelslaan werd in een personenauto ingebroken. Door het forceren van een portierslot werd toe gang verschaft en uit de wagen werd een autotelefoon en een booster ont vreemd. Op de Keldercroftlaan werd wederom in een personenauto ingebro ken. Door het slot van de kofferdeksel te forceren werd toegang verschaft. Ontvreemd werd een autoradiocasset- tespeler. Op de Werkendelslaan werd ook op deze manier in een personen auto ingebroken, maar er werd niets uit de auto ontvreemd. Op 17 november reed de bestuurder van een personenauto op de kruising Malevoort-Het Zevenhuizen gedeelte lijk de vijver in. Vermoedelijk verloor hij de macht over het Stuur. Als gevolg hiervan werd schade toegebracht aan de slootberm. Op' de Westerweg werd een bromfiets voor een technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Op de Zevenhuizerlaan werd de voor ruit van een woning met een straatklin ker ingegooid. Op het Vredenoord werd een perso nenauto vernield. De linkerbuitenspie gel en een ruitenwisser werd vernield. Op het Wielemakersland werd een per sonenauto vernield. Over de auto werd gelopen en een electrische buitenspie gel werd vernield. Het schadebedrag is aanzienlijk. Op de Schuine Hondsbosschelaan werd in een schuur ingebroken. Enkele flesjes bier werden ontvreemd. Uit een garage werd een krat bier en een bijna volle kist sinaasappelen ontvreemd. De komende tijd zal de politie regel matig controle gaan houden op het voeren van de juiste verlichting. De afgelopen week werden er al enige tientallen fietsers en bromfietsers bekeurd. De boetes bedragen f 20,- tot f 70,-. In de periode van 11 tot en met 17 november werden zeven fietsen ont vreemd. HEILOO - Afgelopen maandag heeft premier Kok de eerste tros Max Havelaarbananen in ontvangst geno men. Na een jarenlange inspanning van de ontwikkelingsorganisatie Solidari- dad krijgen boerengezinnen en planta gearbeiders nu een rechtvaardige belo ning voor hun werk en zijn hun Oké bananen verkrijgbaar in de meeste supermarkten en sommige groentewin kels. Deze Max Havelaar bananen komen uit Ghana en Ecuador. De productie vindt plaats aan de hand van strenge milieuregels. Het gebruik van chemicaliën is slechts éénvijfde van de hoeveelheid die elders wordt gebruikt. De boeren in Ecuador krijgen 40 procent meer inkomsten, terwijl de arbeiders op de plantage in Ghana niet alleen een rechtvaardig loon ontvangen maar ook recht hebben op 25 procent van de aandelen van hun bedrijf. Deze goudeerlijke banaan draagt dus het keurmerk Max Havelaar en de merknaam Oké. Controleurs van de stichting Max Havelaar zien er op toe dat deze bananen mens- en milieu vriendelijk worden geteeld. Dit is een hele verbetering ten opzichte van wat gangbaar is. Smaak en prijs van de Oké-bananen zijn vergelijkbaar met de andere kwali teitsmerken. Vandaar dat de grote win kelketens met de verkoop zijn gestart. Maar alleen als de Oké-bananen ook gekocht worden is een blijvende plaats in de winkel verzekerd. Zie voor ver koopadressen de advertentie elders in dit blad en de etalage van de Wereld winkel. HEILOO - De uitslagen van maandag 18 november: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 60.4 2. Ds. Dolmans-Stark 58.8 B-lijn: 1. Mevr.Slob-v. Hoorn 63.3 2. Ds.Tuinstra 56.3 C-lijn: 1. ds. Kuiper-Werdmuller 62,9 2. Kat-Smit 54,6 D-lijn: 1. Mw. Wietersma-Zwitsers 56,7 2. Bennink- Roozen 55, E-lijn: 1. Fam. Schreiber 59,6 2/3 Ds. Dekker-Poley en Ds. Boelhouwer-v.d. Hulst 54,2. F-lijii: 1. Fam. G. Toby 64,6 2. Fam. Doeleman 58.9. HEILOO - De Menno-kring Heiloo van de Doopsgezinde Gemeente Alkmaar nodigt leden en belangstel lenden uit voor een lezing op 26 november in de bibliotheek in Heiloo. De lezing begint om 20.30 uur, de toe gang is gratis. Prof.Dr. C. Augustijn, emeritus hoogleraar Kerkgeschiedenis aan de Vrije Universiteit te Amsterdam zal spreken over 'Het eigene van de Doperse Beweging in de 16e eeuw'. In het kader van de Menno-500 vierin gen organiseert de Menno-kring even eens een boeken- en creativiteitsmarkt op zaterdag 23 november van 10.00 tot 16.00 uur in de Doopsgezinde Kerk, Koningsweg 14 in Alkmaar. De opbrengst is bestemd voor een project in Araguacema, Brazilië. De maquette van de nieuwe kantine en kleedaccommodatie van de Double Stars. HEILOO - Met man en macht is de honk- en softbalvereniging Double Stars bezig met de bouw van een nieu we kantine en kleedaccommodatie. Het oude houten gebouw was dringend aan vervanging toe. Vroeger, in de jaren zeventig, stond die als noodwinkel van Koomen Modes in het centrum van Heiloo. De noodwinkel werd in de barre winter van 1978-1979 door de leden van het toenmalige BSC Heiloo naar de kersverse velden van sportpark Het Vennewater gebracht en als kanti ne in gebruik genomen. In de afgelopen weken hebben leden van de club de handen uit de mouwen gestoken en de houten kantine en een deel van de kleedkamers gesloopt. Daarna kon wethouder mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom de eerste paal slaan. Het heiwerk is nu achtér de rug en de riolering is gelegd. De voorberei dingen van de bouw zijn nu zover dat zaterdag 23 november om 11.00 uur de eerste steen kan worden onthuld. De bouw van de kantine en de kleed kamers is een hele klus. Maar door zelf werkzaamheid van de leden, een subsi die voor de bouw van kleedkamers van de gemeente Heiloo en met steun van het bedrijfsleven is het financiële plaat je bijna rond. De club hoopt het nieuwe gebouw medio april volgend jaar vol tooid te hebben. Het ontwerp is van de architect Gerrit Visser van Projekt- bouw Heiloo, die tevens de algehele bouwbegeleiding op zich heeft geno men. De eerste steen van de kantine is groter en zwaarder dan gebruikelijk. De sym boliek van die zware steen moet dan ook aan geven dat Double Stars niet schrikt voor deze zware klus. Maar daarbij hebben ze nog veel hulp van de leden nodig om deze zware steen in het voorjaar uiteindelijk op zijn definitieve plaats te kunnen bewonderen. Inspectie Heiloo e.o.: 072-5719490. Vermiste en gevonden katten: 072- 5616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-5334316. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5644066 (alarm) en 072-5622717 (vermissingen). Vermist Joep, gec. cyperse kater met zwarte poten, 1 jr, Bosb. Toussaintweg, Heiloo. Grijscyperse gec. kater met witte bef en voetjes, krammetjes aan binnenkant van één voorpoot, Mariënstein, wegge lopen van Runxputteweg, Heiloo. Zwarte ongec. kater met klein wit befje, witte vlek op de buik, zwarte vlooien band, ruim 1 jr, Heerenweg/Molenweg, Heiloo. Zwarte ongec. kater met wit snuitje, witte buik, vlekken op de zijkant, witte voorpoten en achter kniekousen, 1 jr, 't Kieftenland, Limmen. Schildpadpoes, 3 jr, De Wildtlaan, Heiloo, inl. 072-5616106. Rode kater, gec., 2 jr, witte vlek op snoet, witte buik, Pageveld, Limmen. Gevonden Cyperse ongec. kater met wit op de neus en tussen de ogen en witte kraag die doorloopt naar de voorpoten, Dampegheestlaan, Limmen. Inl. 072- 5616106.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8