I Verplaatsing brandweer kazerne naar het Rosendaal Sluiting gemeentehuis Nieuwe folders beschikbaar bij gemeente Wijziging vuilophaaldienst N T HEILOO Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor de huidige brand weerkazerne, gelegen aan de Raadhuisweg 3a, te verplaatsen naar het Rosendaal. Het college wil de huidige brandweerkazerne verkopen aan de VSB Bank. Heerenweg 28 wordt ook verkocht. Zo kunnen de bestaande centrumfuncties in de directe omgeving van Winkelhof 't Loo versterkt en uitgebreid wor den aldus het college. De gemeente wil een mooi Centrumgebied creëren. In het vastge stelde bestemmingsplan Centrumgebied 't Loo (1995) is hiermee al rekening gehouden. Ook voldoet de huidige brandweerkazerne niet meer aan de eisen van deze tijd en is de bereikbaarheid van de kazerne niet optimaal. Het voorstel van het college wordt maandag 9 december voor advies voorgelegd aan de Commissie Bestuurszaken. Deze vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. In janu ari wordt het voorstel besproken in de gemeenteraad. Overleg met VSB-bank Al geruime tijd voert de gemeente overleg met de VSB Bank over concentratie van twee vestigingen op één lokatie. De meest geschikte lokatie hiervoor is in de ogen van het college de plek waar nu de brandweerka zerne staat. In het kader van de centrumont wikkeling is het college van mening dat een bankfunctie op die locatie beter past dan een brandweerkazerne. Bovendien is de huidige brandweerkazerne te klein geworden en zijn aanpassingen noodzakelijk omdat het gebouw niet meer voldoet aan de huidige eisen van de Arbo- en milieuwetgeving. Ook is de brandweerkazerne steeds minder gemakkelijk en minder snel bereikbaar, met name als er markt of festiviteiten zijn in het centrum. Ook de uitruktijden worden hierdoor negatief beïnvloed. Brandweerkazerne te klein De huidige brandweerkazerne is te klein geworden. Dit is het gevolg van uitbreiding van het brandweerpersoneel, de uitbreiding van werkzaamheden in het kader van rampen bestrijding en de komst van vrouwelijke brandweerlieden, waardoor extra voorzieningen nodig zijn. Ook de stallingsruimte is te klein geworden. Op de huidige lokatie ontbreekt verder een open terrein dat geschikt is voor het manoeuvreren met voertuigen en het houden van oefeningen. Locatiekeuze Onderzoek naar een een geschikte lokatie- keuze voor de nieuwe brandweerkazerne wees uit dat nieuwbouw aan het Rosendaal bij gemeentewerken het meest geschikt is. Deze combinatie heeft een versterkende wer king, omdat gezamenlijk gebruik kan worden gemaakt van diverse faciliteiten zoals het bin nenterrein, de parkeerplaatsen, de wasplaats en dergelijke. Bovendien is de grond al in eigendom van de gemeente. Ook is deze lokatie gunstig gelegen ten opzichte van de Boekelermeer en de A9. De bereikbaarheid van de kazerne verbetert en er is een open oefenterrein aanwezig. In het kader van het project Versterking Brandweer is de gemeente bezig met het opstellen van een regionaal dekkingsplan. Hieruit blijkt ook dat de huidige lokatie minder goed past dan de voorgestelde nieuwe loka tie aan het Rosendaal. Ontwerp lokatie Rosendaal Door gedeeltelijke verbouw en aanbouw aan de westelijke loods van het onderkomen van gemeentewerken aan het Rosendaal kan de nieuwe brandweerkazerne worden gereali seerd. De voorgevel van de nieuwe brand weerkazerne -de uitrukzijde- is aan de kant van het Rosendaal gesitueerd. Omwonenden zijn geïnformeerd over het plan. Commissievergadering Het voorstel van het college wordt maandag 9 december voor advies voorgelegd aan de Commissie Bestuurszaken. Deze vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur (zie ook agenda commissievergaderingen). Het colle ge stelt onder meer voor de beide panden waar de brandweer nu gehuisvest is te verko pen aan de VSB Bank, een planologische procedure op te starten om de nieuwbouw aan het Rosendaal te kunnen realiseren en een planologische procedure op te starten om de bestemming van de huidige brand weerkazerne om te zetten in een bestemming die vestiging van een bankinstelling mogelijk maakt. Ook wordt voorgesteld een krediet van ongeveer 1 miljoen gulden beschikbaar te stellen. Overigens worden de inkomsten uit verkoop van de vrijkomende panden gebruikt voor het bekostigen van de nieuwbouw. Op maandag 9 december a.s. is het gemeentehuis in verband met een personeelsbijeenkomst vanaf 15.15 uur gesloten. Het gemeentehuis is normaliter vanaf 12.30 telefonisch te bereiken en op afspraak geopend. Luistert u voor zeer dringende zaken naar de instructies zoals vermeld op het antwoordapparaat van het gêmeentehuis. KLAGEN BtJf BE GEMEENTE Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend: Fontein Verschuirlaan 10, F.C.C. Riemslag - ged. slopen woning voor nieuwbouw Deze sloopvergunning met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ligt i.r inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1 Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 -531 32 17 of 531 32 16). (Voor eventuele bezwaren zie tekst verleende bouwvergunningen/meldingen). De gemeente Heiloo wil haar burgers zo goed mogelijk van dienst zijn. Het gemeentebestuur vindt het belangrijk dat u tevreden bent over de gemeentelijke dienstverlening. Daarom is besloten een aantal folders te maken. De eerste folder "Voorzieningen Gehandicapten" is reeds verschenen. Nieuw zijn de folders over klagen en over bezwaar of beroep indienen bij de gemeente. In de folder "Klagen bij de gemeente" wordt in het kort weergegeven wie kan klagen, waar over u kunt klagen, waar u met uw klacht terecht kunt en door wie en hoe de klacht wordt afgehandeld. De folder met de titel "Als u het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur.. Wat dan?" beschrijft wanneer en bij wie u bezwaar kunt maken, hoe u een bezwaarschrift kunt opstellen en hoe de procedure verder verloopt. De nieuwe folders zijn verkrijgbaar bij de bibli otheek en op het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 -531 32 89. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Bosvaren 5, F. Kops - plaatsen van een dak kapel aan de voorgevel; Vennewatersweg 22, E.J.M. Jonker - veran deren en verhogen paardenstal; grenzend aan Burenweg/De Loet, Woningstichting Heiloo - oprichten van 13 appartementen; Hildebrandhof (nabij de E.J. Potgieterweg), Woningstichting Heiloo - oprichten 50 (huur)woningen; E.J. Potgieterweg/Nic. Beetsweg, Woningstichting Heiloo - oprichten 3 x twee- Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 10 december 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Vrijwilligers Vacature Bank Heiloo - Invoering glijdende schaal inkomensgrens WVG - Uitbreiding scholencomplex in Ypestein - Krediet ten behoeve van aanschaf geautomatiseerd systeem voor leerplichtadministratie - Gevolgen Invoering Wet Educatie en Beroep - Brief Stichting Open Huis Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Bergeonstraat 23, B.C.H. Kuipers - plaatsen van twee dakkapellen; Spoorlaan 22, J.T. v.d. Idsert - plaatsen serre; Op de Wieken 13, C. v.d. Werf - vergroten woonhuis; Bosvaren 5, F. Kops - plaatsen dakkapel; Nijverheidsweg 20, J. Oudhoff - plaatsen broeikas; Bergeonstraat 22, Sportvereniging Dojo 't Loo - vergroten sportruimte; Kleijne Olven 12, C. van Esseveld - vergroten woonhuis; Ypestein, Ronde Laan, Stichting Eigen Woningbezit - plaatsen van 13 appartemen ten "De Vlieger". Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 9 december 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Verplaatsing brandweerkazerne - Aanwijzing begraafplaats Holleweg als terrein voor asverstrooiing - Aanpassingswet Wet Onroerende Zaken - Archiefverordening 1996 gemeente Heiloo - Verhandbaarheid aandelen Bouwfonds onder-één-kap (koop)woningen; Rosendaal 4 en 6 - uitbreiding woning (reeds gerealiseerd). Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA, Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 2511800 BG te Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwa ren in te dienen of een voorlopige voorzie ning te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een kledinginzameling tij dens de volgende periode: - Stichting Samenwerking Ontwikkeling Sahellanden voor de periode van 1 tot en met 15 december 1996. Commissie Grondgebiedzaken Raadhuisplein Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op donderdag 12 december 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Attentie: vergaderdatum is gewijzigd! Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Artikel 19 procedure met betrekking tot bouwplan A.J. Hoebe - Artikel 19 procedure met betrekking tot bouwplan P. Ranzijn - Concept-verordening Welstandsbeleid/Evaluatierapport Welstandsbeleid - Grondtransactie De Loet - Grondexploitatieberekening Oosterbos - Samenwerkingsovereenkomst Egelshoek - Leidraad Kennemerstraatweg - Uitvoeren stedebouwkundige advisering in eigen beheer - Delegatie kleine artikel 19 procedures aan college - Verzoek van de heer J.A. Menckhorst voor de bouw van een tennis/squashcentrum 8.00 tot12.30 uur, telefoon 531313 Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 28 november 1996 Geboorten Rens, z.v. W.E. Smit en M.E.A. van Vuuren Franciscus M., z.v. C.M. Rootjes en P.M.M. Zomerdijk Mees, z.v. L.M. de By en E.A. Hoffmann Femke, d.v. H.H. Ooms en S.J.A. Groothuizen Elders geboren Mandy S.M., d.v. J.P.A. Kraakman en S.P.M. Kruijer Manon A.M., d.v. J.P.A. Kraakman en S.P.M. Kruijer Marjan E., d.v. T.J. Bakker en D.A. Bergstra Sven, z.v. C.J. Tervoort en A.M.M. Rozing Ilse L., d.v. T.J. Bloemendal en M.L.A. Bicker Noèll J., z.v. R.J. Backer en J.G. de Groot Kim M.P.H., d.v. J.P.M. Reizevoort en B.G.C. Aalders Mike J., z.v. F.R. Teilekamp Booland en A.J.M. Pancras Nathan A.K., z.v. P.P. Kolk en N.L. Shull Linn L, d.v. E. Melgers en A.M. Bark Huwelijksaangiften J. de Wit en Y.E.C. Krol Huwelijken A.S.M. Schouten en E.M. van Schagen Overleden R.A. Rodenhuis P.J. Borsje, ev Verhoeff C.R. van der Hulst Elders overleden G.P. Kraakman, wv Bruin C. Marees Op maandag 9 december a.s. worden alle rolemmers vóór 14.00 uur geleegd. De gemeentelijke reinigingsdienst vraagt de bewoners van wie de grijze rolemmers op 9 december a.s. geleegd worden, deze om 07.30 uur buiten te zetten. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: ver keer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op woensdag 11 december 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Attentie: vergaderdatum is gewijzigd! Op de agenda staan onder meer de volgen- depunten: - Communicatieplan Groenstructuurplan - Herinrichtingsplan Kerkelaan/Belieslaan - Toelichting gewijzigde vliegroutes Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de heer G.W. Tervoort te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Warmoezierslaan 12. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 5 december 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA te Heiloo. Informatierubriek 'W v- -T': '1 <K'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4