Heiloo wil verkeershinder Kerkelaan en Belieslaan tegengaan II! Nieuw Leven levert uitmuntende prestatie Advies voor juiste kleur voor de juiste persoon Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer Wet Milieubeheer Aanpassing aansluiting Kennemerstraatweg Van Aostastraat UITKIJKPOST - 4 DECEMBER Vervolg informatierubriek WÊm Herinrichtingsplan gereed In goed overleg met de bewoners van de Kerkelaan heeft het college van burgemeester en wethouders van Heiloo een herinrichtings plan gemaakt voor de Kerkelaan. Het plan moet de verkeersveiligheid op deze straat ver groten en geluids- en verkeersoverlast tegen gaan. In het herinrichtingsplan zijn ook maat regelen voor de Belieslaan opgenomen. Het college legt het voorstel woensdag 11 december voor advies voor aan de Commissie Grondgebiedzaken II. Deze verga dering is openbaar en begint om 20.00 uur. Begin januari wordt het voorstel besproken in de gemeenteraad. Herinrichtingsplan Een belangrijk onderdeel van het herinrich tingsplan is de versmalling van de rijbaan tot 5 meter en 70 centimeter in combinatie met het aanleggen van parkeervakken. Daarnaast wil de gemeente door het aanleggen van fietsstroken de weg optisch versmallen. Hiermee beoogt het college het autoverkeer langzamer te laten rijden. Door het aanbren gen van behoorlijke middengeleiders bij de spporwegovergang en het aanbrengen van een uitstulping ter hoogte van de aansluiting met de Willibrordusweg wil het college het autoverkeer extra remmen. De uitstulping is bedoeld als opstelplaats voor fietsers. Op verzoek van de bewoners wil de gemeente de middengeleider op de aansluiting met de Kennemerstraatweg doortrekken. Ook aan de wens om de fietsstroken door te trekken tot aan de Kennemerstraatweg komt het college tegemoet. Verder is aan de bewoners toege zegd een geluiddempende asfaltverharding aan te brengen. De gemeente is geen voorstander van een linksafverbod vopr de Willibrordusweg. Belieslaan Op de Belieslaan wil het college naast fiets stroken ook nog een oversteekvoorziening aanleggen ter hoogte van de Stetlaan. Het fietsverkeer kan op deze wijze goed worden begeleid en de aanwezigheid van overstekende fietsers wordt zichtbaarder voor automobilis ten. Maar met deze maatregel wil het college ook de snelheid van het autoverkeer afrem men. Vervanging riolering Naast de verkeersmaatregelen wil de gemeente tegelijk met de verkeerstechnische werkzaamheden de riolering op de Kerkelaan vervangen. Tussen de aansluiting met de Willibrordusweg en de spoorwegovergang is vervanging van de huidige riolering noodza kelijk. Tussen het gedeelte Willibrordusweg en Heerenweg gaat het alleen om een verruiming van de huidige riolering. Dit gedeelte komt ook in aanmerking voor noodzakelijk wegonderhoud. Tekeningen De tekeningen behorend bij het herinrich tingsplan zijn tijdens de openingsuren te bezichtingen in de hal op de eerste verdieping van het gemeentehuis. Informatie Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnmen met de heer R. van der Meer van de afdeling Civiel en Reinigingtel. 072 - 531 32 08. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieubeheer (algemene regels voor niet- vergunningplichtige inrichtingen) hebben ont vangen: Besluit opslag goederen - De Deel DelicatessenDe Schrijnwerker 10 Ontvangstdatum 7 november 1996 - Bouwbedrijf de HaanHoogeweg 54 Ontvangstdatum 13 november 1996 - J.C. ZijpHoogeweg 42 Ontvangstdatum 13 november 1996 - Audio Engineering Nederland, Hoogeweg 54 A Ontvangstdatum 20 november 1996 - Fust Electronica, Hoogeweg 54 B Ontvangstdatum 20 november 1996 - G.P. Schouten, Hoogeweg 54 Ontvangstdatum 25 november 1996 Besluit tuinbouwbedrijven met bedekte teelt - Fa. P. Hoogland en Zn., Vennewatersweg 12 Ontvangstdatum 21 oktober 1996 - Th. Schouten, Boekelermeerweg 7 Ontvangstdatum 21 oktober 1996 Besluit detailhandel - De Plantenhal, J. van Bennekom, Zevenhuizerlaah 54 Ontvangstdatum 18 november 1996 Besluit propaan in de bouw - G.P. Groot B.V., Vennewatersweg t.o. G.P. Groot B.V. Ontvangstdatum 29 november 1996 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de hieronder vermelde aanvragen om een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. - D. Schekkerman, Kanaalweg 13 A, 1851 LR te Heiloo, voor het in werking hebben van een Manege (Pension- en handels stal), gelegen op het perceel Kanaalweg 13 A, 1851 LR te Heiloo; - M.F.C. Zomerdijk-Moes, Kennemerstraatweg 652 A, 1851 NL HEILOO, voor het in werking hebben van een stal voor de paardensport, gelegen op het perceel Kennemerstraat weg 652 A, 1851 NL te Heiloo. De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, Milieu, kamer 110 van donderdag 5 december 1996 tot en met don derdag 2 januari 1997. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Ook liggen deze stukken ter inzage op de vrijdagavonden van 6 december 1996 tot en met 27 december 1996 van 18.00 tot 21.00 uur op het politiebureau, Kennemerstraatweg 356 te Heiloo. Desgewenst kan op de afdeling VROM (Milieu) kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs wor den verkregen. Na 2 januari 1997 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (Milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisge ving tegen het ontwerp van het besluit schrif telijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan gelijktijdig in de brief vragen zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wanneer daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Burgemeester en wethouders zijn van plan een middengeleider aan te leggen op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de aan sluiting met de Van Aostastraat. Hiermee wordt beoogd de aansluiting ver keersveiliger te maken en de doorstroming op de kennemerstraatweg te waarborgen. Het gevolg van de maatregel is dat men de Van Aostastraat vanaf de Kennemerstraatweg niet meer kan bereiken vanuit het zuiden. Vanuit de noordelijke richting blijft dit mogelijk. Ook kan men de Van Aostastraat via de Kenne merstraatweg alleen maar verlaten richting het zuiden en niet meer richting het noorden. De garageboxen achter perceelnummer 402 van de Kennemerstraatweg blijven bereik baar. De hierop betrekking hebbende stukken lig gen met ingang van heden gedurende 6 weken ter inzage in het gemeentehuis, afde ling Civiel en Reiniging, kamer 119. Voor eventuele vragen of opmerkingen kunt u con tact opnemen met de heer Van der Meer, tel. 072 - 531 32 08. Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u hiertegen binnen 6 weken na publica tie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo. HEILOO - Muzikaal gezien is het ver schil tussen opera en oratorium niet echt duidelijk aan te geven. Zeker bij Handel is dat een moeilijke zaak. Want Handel heeft meer dan 50 opera's en 30 oratoria geschreven, waarvan er overi gens maar weinig ten gehore worden gebracht. Maar als je een opera van Handel hoort, hoor je ook oratorium. Omgekeerd is dat ook het geval. Het verhaal achter het oratorium is bij Handel vaak wat meer gestroomlijnd dan bij andere componisten en dat geeft toch een aparte sfeer. De Heilooër Oratoriumvereniging Nieuw Leven bracht op dinsdag 26 november in de Moeder Godskerk het oratorium Judas Maccabaeus van G.F. Handel. Een lijvig werk en daarom avondvullend. Een stuk dat van begin tot eind de aandacht vasthoudt. Tenminste als het werk goed wordt uit gevoerd en dat was zeker het geval. Het begeleidingsorkest Philharmonia Am sterdam wil nog wel eens wisselend uit de hoek komen, maar deze avond werd er zeer goed en gedisciplineerd gespeeld. Dat bleek al direct in de ouverture, waarin vooral het spel van de celli het beste voor deze avond deed vermoe den. Maar ook de overige strijkers en de koperblazers deden hun werk zoals het behoort. Ada Knop stond garant voor verzorgde clavacimbelpartijen. Sober en alert. Met name in de recita tieven had zij een werkzaam en belang rijk aandeel. Het instrumentaal succes is daarom ook mede haar succes. De vocale soli werden uitgevoerd door Hanneke Kaasschieter, sopraan, Eline Harbers, alt, Robbert Overpelt, tenor en Henk van Heijnsbergen, bas. Een uitgelezen kwartet met prachtige stem men. Vooral ook stemmen die goed op elkaar aansloten. Uiteraard heeft een ieder zijn eigen timbre, maar dat mag nooit overheersend zijn. Het werk kent voor iedere solist wel een deel waarin deze zijn of haar kwaliteiten en tech nisch vermogen ten toon kan spreiden. Voor de bas gold dit met name in de aria 'Arm, arm, ye brave', met overtui gingskracht gezongen. Maar ook de meer gedragen aria "With pious hearts' kreeg, mede dank zij de goede begeleiding van het orkest, een fraaie klank. De aria 'Ah! wretched Israël!' kwam voor rekening van een goed op dreef zijnde Hanneke Kaasschieter. Een wat droevige aria, prachtig begeleid door klavecimbel en cello. Ook in de \rolijke maar moeilijke aria 'So shall the lute and harp awake' was Kaasschieter op haar best. De altpartij was .weggelegd voor Eline Harbers. Een alt met een zeer warme en melodieuze stem. Haar inbreng heeft zeker bijgedragen tot het welsla gen van deze avond. Maar in de aria 'Father of Heaven', één van de mooiste aria's uit dit werk, ging het niet hele maal goed. Daar had Harbers wat pro blemen met de intonatie. De technisch moeilijke aria 'Call forth thy powers' was een kolfje naar de hand van Robbert Overpelt. Fraai en doorzichtig gezongen, wat de zeggingskracht van de aria ten goede kwam. Bij al dit fraais kon het koor niet ach terblijven. Daar was het kennelijk van overtuigd, want de koorpartijen wer den met veel enthousiasme vertolkt. Nu kan enthousiasme nog wel eens ont aarden in weinig nuancering, maar daar was bij Nieuw Leven geen sprake van. Het openingskoor 'Mourn, ye afflicted children' zette de toon voor de gehele avond. Oplettend gebracht, met de nuancering die dit koordeel verlangt. Die goede koorzang werd volgehouden tot en met het jubelende en majestueu ze slotkoor 'Hallelujah, Amen'. In dit geheel had dirigent Marcel Joosen uiteraard een groot aandeel. Natuurlijk moet je als dirigent kunnen beschikken over goed vocaal en intru- mentaal materiaal. Het is echter de dirigent, die voor de koorvorming ver antwoordelijk is, via repetities van het geheel een eenheid moet maken en dit tijdens de uitvoering gestalte moet geven. Ook als er tijdens de uitvoering kleine, voor de toehoorder vaak niet waarneembare, foutjes worden gemaakt. En dat laatste is nu eenmaal inherent aan een live-concert. Het is Joosen op zijn eigen rustige manier weer uitstekend gelukt die eenheid waar te maken. Dat het talrijke publiek het concert wist te waarderen bleek wel uit het uitbundig en langdurig applaus. Bibliotheek eerder dicht HEILOO - De bibliotheek is morgen in verband met de Sint Nicolaasviering geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.30 uur. Trekking Stationscentrum HEILOO - Vorige week is er weer een trekking geweest van de actie die in het Stationscentrum gehouden wordt. Winnares is geworden mevrouw B. Zemel-Lucassen uit Heiloo. Zij krijgt de waardebon van f 500,- die te beste den is in het Stationscentrum. De laat ste trekking zal maandag 23 december verricht worden. Zwemdiploma's HEILOO - Donderdag 28 november hebben de volgende kinderen in zwem bad 't Vennewater afgezwommen. A-diploma: Frank Dekker, Maaike Schut, Milan Martensen, Corrien v.d. Reep, Bas Langkemper, Sabine Tijm, Jonna de Vries, Luc Coebergh, Saskia Brakenhoff, Nikki Kookman, Erwin Feenstra, Maaike Stoops, Lex v. Dijk, Marc Lenz, Sandra Meissburger, Maikel Koot, Hessel v. Wieringen, Denise Harkman, Roy Bosch, Char lotte Coenders, Emma Bussing, Nina Zoon, Nick Wolven, Maartje Hageman, Menno Gijzen en Michell v.d. Meet. B-diploma: Louise Cochrane, Merijn v. Raay, Bart Kareis, Jacintha v. Riel, Suzan v. Klaver, Thomas Schinkel, Erik v. Heusden, Natasja Sinnege, Seline Meyer v. Veen, Jeroen Bakker, Melissa Beentjes, Martijn Kuyper, Ritchie v. Haaren en Joost v.d. Sande. Overlevingszwemmen brons: Nicole de Groot. Damclub Heiloo HEILOO - De uitslagen van de elfde ronde: R Heyne-B. Fase 0-2, R. de Boer- A. Valkering 2-0, M. Houtenbos-F. Schouten 0-2. In de twaalfde ronde werd als volgt gespeeld: B. Fase-F. Schouten 2-0, C. v. Lieshout-R. de Boer 0-2, P. Heyne-M. OUt 0-2, A. Valkering-J. Kraakman 2-0, R. Koch-M. Houtenbos 2-0. Op 5 december is er geen speelavond. De wedstrijd DOS-Damclub Heiloo is vastgesteld op maandag 9 december. Scouting Victorie houdt reünie HEILOO - De scoutinggroep Victorie viert dit jaar haar vijftigjarig jubileum. Om dit te vieren wordt een reünie georganiseerd voor alle oud-leden. Iedereen die in het verleden iets met de Victoriegroep te maken heeft gehad is dan ook van harte uitgenodigd om op 4 januari om 17.00 uur op troephuis de Bolder een glas te komen heffen op de jarige groep. U heeft uitgebreid de gelegenheid oude bekenden te ontmoeten en herin neringen op te halen over de Scouting in uw tijd. De Bolder vindt u aan de Westerweg, op de hoek met de Ker kelaan. Heeft u geen persoonlijke uitnodiging ontvangen of kent u iemand die wel bij de groep betrokken is geweest maar niet is uitgenodigd, neem dan even con tact met ons op. Voor vragen, suggesties of opmerkingen over de Victoriegroep vroeger en nu kunt u terecht bij groeps- begeleider Jeroen Röling (072-532749) of Chris den Ouden (075-6423874). Tennisvereniging HSV HEILOO - Tijdens de laatste bestuurs vergadering van tennisvereniging HSV is besloten de wachtlijst weer open te stellen voor aspiranten, junioren en senioren. Door de aanleg van de vijfde gravelbaan is de wachtlijst-prognose veranderd. Goed nieuws voor tennis- liefhebbers in spé. Tennisvereniging HSV onderscheidt zich door zijn gravelbanen. Tevens is het een vereniging die niet te groot wil worden, zodat er als men wil tennissen geen uren op een baan gewacht hoeft te worden en ontspanning en sfeer niet verloren gaan. Op gravelbanen wordt 's winters niet getennist. Om elkaar niet uit het oog te verliezen organiseert de club tijdens de wintermaanden enkele curssussen voor senioren die in het clubgebouw gege ven worden. Voor deze winter staan op de agenda een cursus reanimatie en EHBO. De jeugd ontmoet elkaar 's winters tijdens de tennislessen. Geïnteresseerden kunnen voor inlich tingen of aanmeldingen contact opne men met de ledenadministratie, me vrouw A. Wittebrood, telefoon 072- 5336063. HEILOO - Over de gehele wereld wor den miljoenen vrouwen geadviseerd over hun kleurkeuze voor kleding, make-up en haarkleuring. Color Me Beautiful gaat ervan uit dat voor ieder een een pakket van kleuren bestaat dat bij die persoon het best past. Het gaat dan om een scala van kleuren dat aansluit op de natuurlijke pigmen ten van de huid, haar en ogen en zodoende het meest flatteert. Door de juiste kleuren te gebruiken lijken de ogen helderder, licht de huid op en wordt het haar glanzender. In 1980 kwam Color Me Beautiful op de Amerikaanse markt. Sindsdien is de methode verder verfijnd en werd in 1983 onder de naam Kies Je Kleur ook in Nederland geïntroduceerd. Sandra Donse en Mieke Smit uit Heiloo zijn beiden aangesloten bij dit concern. Mieke Smit is kleurconsulen- te, Sandra Donse is kleur- en stijlconsu- lente én visagiste. De methode gaat uit van de vier seizoenen: het lente-, zomer-, herfst-, en wintertype. Als eerste bekijkt de consulente de kleur van de ogen. Vervolgens wordt de originele haarkleur bepaald en daarna de tint van de huid. Op basis van de informatie heeft de consulente al een globale indruk. Om de preciese vast stelling te kunnen doen, kan een kleu renanalyse alleen overdag worden gedaan, omdat het daglicht een absolu te noodzaak is voor een juiste analyse. Er wordt rekening gehouden met de koele of warme nuances van een kleur. Deze zijn terug te vinden in de kleuren die een mens van nature heeft meege kregen. Nadat het type is vastgesteld, wordt met ongeveer 120 kleurstralen nagegaan wat voor die persoon het optimale, persoonlijke kleurenpalet is. Dit gebeurt door telkens een kleurstaal over de schouder te draperen. Mieke en Sandra geven tenslotte een compleet advies voor de juiste make up. Na afloop van de analyse krijgt iedereen een luxe etui met de persoon lijke kleuren op stof (niet op papier!) mee naar huis als richtlijn. Ook worden stijladviezen en make-up lessen gege ven. Een stijlanalyse helpt u het beste uit uw garderobe te halen en méér te doen met minder kledingstukken. Goed voor uw uiterlijk en voor uw por temonnee. Tijdens een make-up workshop leert u een aantal simpele technieken waar mee u gemakkelijk een perfecte make up aanbrengt, die vrijwel de gehele dag mooi blijft. Naar aanleiding van het televisieprogramma van Catherine Keyl van 25 november, dat over dit onderwerp ging, heeft Color Me Beautiful een aanbieding die geldig is tot 31 december. Zie hiervoor de adver tentie elders in deze Uitkijkpost. Voor meer informatie: Sandra Donse, 072- 5338095 en Mieke Smit, 072-5330137. Muziek uit China in Willibrord HEILOO - Op zondag 5 januari be staat er gelegenheid een uniek concert bij te wonen van twee musici uit China in de ontmoetingsruimte van Willi brord. De musici die vanaf 14.00 uur zullen optreden zijn Kamil Abbas uit Xinjang (Oost-Turkestan) en Dong Jinming uit Nanking. Ze spelen beiden de traditionele mu ziek van hun geboorteland op de tradi tionele instrumenten. Dong Jimming bespeelt de beroemde Chinese er-hu, ook knieviool genoemd. Het instru ment heeft slechts twee snaren, waarbij de strijkstok van paardehaar achter de snaren bevestigd is. Kamil Abbas zingt de volksliederen van de minderheid waartoe hij behoort, de Oeigoerse min derheid, bovendien bespeelt hij een drietal zeer bijzondere instrumenten, die alle tot de luitfamilie behoren, de gijak, de dutar en de rawap. DRINGEND VERZOEK De redaktie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd Joeb activiteiten EGMOND - Zaterdag 7 december is er in JOEB in Egmond-Binnen, weer een kinderfilm te zien. Aanvang is om 14.00 uur, entree is gratis. Zaterdagavond speelt Jan Rijbroek en Band, volgens de organisatie een naar de top klimmende, baggervette rock band. Aanvang om 21.00 uur, entree bedraagt f 5,-. Joeb is ook vrijdagavond en zondagmiddag vanaf 14.00 uur voor al het publiek geopend. Het adres van Joeb is He'reweg 69, tel. 072-5062546. Stichting DVO opgeheven HEILOO - De Stichting DVO heeft zichzelf tijdens de reünie die eind no vember gehouden werd opgeheven. De stichting heeft er vijftien jaar aan acti viteiten op zitten. Het zittende bestuur heeft thans een gemiddelde leeftijd bereikt van 75 jaar en vindt het nu mooi geweest. Er is nog gezocht naar opvolgers, maar omdat die niet gevon den zijn, is het bestuur afgetreden en is de stichting opgeheven. Oprichter Belleman sprak tijdens de reünie zijn spijt uit over deze gang van zaken. Hij bedankte alle bestuursleden voor het vele werk dat zij gedaan hebben. De grote zaal van het Open Huis was tijdens de reünie goed gevuld. Voor zitter Otte blikte terug op vijftien jaar reizen voor en door ouderen. Tijdens die vijftien jaar werd een kleine vijftig meerdaagse busreizen uitge voerd, waarvan achttien in Nederland, achttien naar buitenlandse bestemmin gen als Duitsland, Luxemburg, België en Frankrijk, maar ook elf busreizen naar verdere bestemmingen, Oosten rijk, Zwitserland, Italië, Tsjechië en het Bayerische Wald. Ruim tweeduizend personen hebben aan de reizen deelge nomen. Voor de warme lunch vertoonde mevrouw R. Dekker-Idema dia's van haar reis met de groep naar Zoutelande in Zeeland. Daarna vertoonde de heer Otte dia's van zijn reis naar Italië. Tot slot werd een grote bingo gehouden. Een clown over clowns UITGEEST - Onder de titel Clowns en De Clown in onszelf geeft René Kres een presentatie op zondag 8 december in Boerderij De Valbrug, Geesterweg 24, Uitgeest, om 14.30 uur. K£i \K-* 'J 0

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6